Najważniejsze informacje o produkcie
Cena: 0,00zł

W koszyku

Dostępność:
Czas realizacji: 3 dni robocze
Koszt dostawy: 15,00zł

Opis

ECOWATER eVolution REFINER POWER - zmiękczacz z filtrem węglowym do domu

Ecowater eVolution Refiner Power to profesjonalny zmiękczacz wody, który wzbogacono o filtr węgla aktywnego. Dzięki temu zapewnia wodę nie tylko miękką, ale również smaczną oraz wolną od związków organicznych. Model Refiner Power należy do jednych z najinteligentniejszych na rynku - uczy się przyzwyczajeń domowników (zużycia wody w ciągu dnia) oraz informuje ich o swojej pracy przy pomocy aplikacji mobilnej.

Ecowater eVolution Refiner Power zmiękczacz wody


Korzyści, które otrzymasz z eVolution Refiner Power

Zawarte w wodzie sole wapnia i magnezu powodują jej wysoką twardość. Jest to problematyczne z wielu powodów. Przede wszystkim, na wszystkich sprzętach i instalacjach mających kontakt z wodą, zbiera się trudny do usunięcia osad, zwany kamieniem kotłowym. Kamień powoduje niszczenie urządzeń oraz zmniejszenie ich efektywności, szczególnie w przypadku instalacji grzewczej (nawet 10% spadku na każdy 1 mm osadu). Twarda woda wpływa też negatywnie na naszą skórę i włosy - stają się szorstkie, suche i nieprzyjemne. Ponadto sole wapnia i magnezu reagują z detergentami tworząc nierozpuszczalne sole, przez co musimy zużywać więcej środków myjących podczas sprzątania, prania czy kąpieli. Zmiękczacz wody usuwa z wody wapń i magnez oraz zastępuje je neutralnym sodem. Dzięki temu woda jest bezpieczniejsza dla domowych sprzętów, naszej skóry oraz zdrowia. Również potrawy i napoje przygotowywane na bazie miękkiej wody posiadają głębszy smak i aromat, a na herbacie nie zbiera się nieestetyczny osad.

Ecowater eVolution Refiner Power dlaczego warto


Co zyskasz ze zmiękczaczem ECOWATER eVolution Refiner Power

Zmiękczacz ECOWATER eVolution Refiner Power pozbędzie się wszystkich nieprzyjemnych skutków wynikających z wysokiego stopnia twardości wody.

Ecowater eVolution Refiner Power dom


Co wyróżnia model eVolution Refiner Power

Ecowater eVolution Refiner Power pamięć absolutna

PAMIĘĆ ABSOLUTNA

Zmiękczacz na bieżąco uczy się zachowań domowników. Zbiera i zapisuje dane, a następnie dostosowuje proces regeneracji tak, aby w szczytach zapotrzebowania na wodę zachować ciągłość w jej dostarczaniu. Bardzo przydatna funkcja w sytuacjach, gdy np. co weekend do domu przyjeżdżają dzieci.

Ecowater eVolution Refiner Power wifi

MODUŁ WIFI

Idąc z duchem czasu, producent wyposażył model Refiner Power w łącze WiFi i możliwość połączenia z aplikacją mobilną. Nie jest to tylko dodatkowy gadżet, ale realne ułatwienie w obsłudze urządzenia. Aplikacja przekazuje nam wszystkie informacje dotyczące pracy zmiękczacza, takie jak zużycie wody i soli, ilość wody możliwą do zmiękczenia do kolejnej regeneracji czy konieczność uzupełnienia zbiornika z solą regeneracyjną.

Ecowater eVolution Refiner Power pełna kontrola

PEŁNA KONTROLA

Bieżący dostęp do aktualizowanych danych urządzenia można sprawdzić czy nastąpił nagły wyciek wody lub za ile dni zabraknie soli w zbiorniku. Zdalnie jesteśmy w stanie uruchomić regenerację i zmienić ustawienia rządzenia z dowolnego miejsca.

Ecowater eVolution Refiner Power system ostrzegania

AUTOMATYCZNE OSTRZEGANIE

Inteligentny zmiękczacz poinformuje nas o sytuacjach awaryjnych np. przelana woda w wannie, awaria toalety lub niewidoczna awaria rur wodociągowych. Dzięki temu zaoszczędzimy na kosztownych awariach ale też będziemy mogli spać spokojnie.

Ecowater eVolution Refiner Power wygoda użytkownania

WYGODA UŻYTKOWANIA

Seria eVolution automatycznie wykrywa poziom soli .Urządzenie wykrywa ile jest soli w zbiorniku i zawiadamia nas o konieczności dosypania jej - niezwykle przydatna funkcja dla zabieganych.

Ecowater eVolution Refiner Power topowa głowica

SPECJALISTYCZNA GŁOWICA

Najwyższej klasy głowica jest sterowana elektronicznie. Wyposażona w czujniki, w przypadkach zwiększonego zapotrzebowania, zapewnia ciągły dostęp do najwyższej jakości wody. 

Ecowater eVolution  Refiner Power formula 1

FORMUŁA 1

Algorytm Formuły 1 oferuje możliwość dostosowania trybu pracy do zużycia wody. Profesjonalne oprogramowanie stale analizuje pracę urządzenia eVolution Refiner Power, przez to dokładnie wie kiedy wykonać regenerację, aby zużyć jak najmniejszą ilość wody oraz soli.

Ecowater eVolution Refiner Power funkcjonalność

FUNKCJONALNOŚĆ URZĄDZENIA

Zgrabne gabaryty, solidna i mocna obudowa, wolnoopadająca pokrywa i automatyczne czujniki znacząco wpływają na komfort użytkowania

Ecowater eVolution Refiner Power made in usa

MADE IN USA

Amerykańska marka Ecowater produkuje urządzenia poprawiające jakość wody od 1925 roku! Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom posiada tytuł lidera branży, a produkty marki są wspierane przez wysoce wyszkoloną międzynarodową sieć specjalistów EcoWater Pro Water Specialists.


Proces regeneracji dopasowany do Twoich przyzwyczajeń

Dopasowanie pojemności jonowymiennej jest najbardziej zaawansowanym rodzajem regeneracji, dostępny tylko w urządzeniach Ecowater. Urządzenie jest zaprogramowane do uczenia się nawyków domowników, przez co regeneruje się kiedy jest to najbardziej opłacalne - w momentach, których jest najmniejsze prawdopodobieństwo użycia wody. Domyślny czas rozpoczęcia regeneracji zmiękczacza to 02:00 w nocy. Dla większości domów jest to dobra pora na rozpoczęcie regeneracji (trwa to około 2 godziny), ponieważ woda nie jest używana. Kiedy urządzenie wykryje lepszą porę na rozpoczęcie regeneracji, np. ze względu na nocny tryb życia domowników to wybierze tę najkorzystniejszą, dostosowaną do indywidualnych preferencji. Cały proces jest niezwykle cichy i nie będzie zakłócał snu domowników. Przy regularnym zużywaniu wody, koniecznym procesem jest regeneracja urządzenia, aby nie utraciło zdolności do zmiękczania wody. Urządzenie nie będzie się regenerowało, gdy woda nie jest zużywana lub gdy przebywamy poza domem przez dłuższy czas. Na przykład, w momencie wyjazdu na wakacje, zmiękczacz wykryje naszą dłuższą nieobecność i zaprzestanie procesu regeneracji z racji braku zużycia wody.

Ecowater eVolution Refiner Power schemat działania urządzenia


Efektywne i ekonomiczne zużycie soli

Zmiękczacz informuje domowników o konieczności uzupełnienia soli oraz sam optymalizuje dawki soli potrzebne do regeneracji. Sam dostosowuje się do procesu zużycia wody i na tej podstawie dobiera optymalną ilość potrzebną do nasypania. Zmiękczacz marki eVolution Refiner Power jest urządzeniem ekonomicznym i będzie służył przez lata. Na przestrzeni czasu, jest to spora oszczędność. Zmiękczacze Ecowater są zaprojektowane aby pomóc Ci w zaoszczędzeniu na eksploatacji, zużyciu mniejszej ilości energii oraz zmaksymalizowaniu żywotności i wydajności urządzenia.

Ecowater eVolution Refiner Power ekonomiczne zużycie soli


Instynktowne powiadomienia o przeglądzie

Urządzenie Refiner Power jest na tyle inteligentne, że można ustawić możliwość automatycznych powiadomień o konieczności corocznego przeglądu gwarancyjnego. Urządzenie może wysyłać powiadomienia mailowo, przez SMS lub na panelu sterowania.

Ecowater eVolution Refiner Power zbliżenie na urządzenie


by-pass

Zawór usprawnia instalację filtra oraz umożliwia odcięcie dopływu wody od urządzenia bez pozbywania się wody w budynku. Zawór pozwala także na regulację jakości wody. Dla przykładu - daje możliwość ustawienia dowolnej twardości wody w przypadku filtrów zmiękczających. Zawory by-pass zazwyczaj nie są dołączane do zestawu z urządzeniem, a ich koszt waha się pomiędzy 300-400 zł. Przy zakupie zmiękczacza powietrza w naszym sklepie, zawór by-pass otrzymasz w cenie.

Ecowater eVolution Refiner Power zawór by pass


Na czym polega proces uzdatniania wody

Zmiękczanie wody to nie wszystko - nawet miękka woda może wciąż być zanieczyszczona oraz posiadać nieprzyjemną barwę i smak. Z tego powodu eVolution Refiner Power został wzbogacony o filtr węgla aktywnego, który usuwa z wody związki organiczne oraz poprawia walory smakowe wody. Urządzenie posiada złoże filtracyjne w postaci żywicy jonowymiennej. Kiedy przepływa przez nie woda, dochodzi do wymiany jonowej - sole wapnia oraz magnezu zastępowane są przez neutralne jony sodu. W ten sposób otrzymujemy miękką, bezpieczną dla armatury i zdrowia wodę. Sód nie wpływa na walory smakowe wody, dlatego po procesie zmiękczania jest ona w dalszym ciągu odpowiednia do spożycia. Złoże odnawia się przy pomocy soli regeneracyjnej i wody, a pomiędzy tymi regeneracjami zbiornik soli pozostaje suchy, dzięki czemu nie tworzą się w nim żadne złogi solne i nie namnażają się bakterie.

Ecowater eVolution Refiner Power kąpiel


Montaż urządzenia eVolution Refiner Power

Zmiękczacz musi mieć dostęp do zasilania elektrycznego, wody i kanalizacji. Równocześnie musimy mieć do niego łatwy dostęp w celu uzupełnienia zbiornika z solą regeneracyjną. Z tego powodu należy dobrze przemyśleć miejsce montażu. Można zatrudnić do tego hydraulika lub naszych specjalistów. Chcąc mieć gwarancję, że zmiękczacz będzie odpowiednio podłączony konieczna jest instalacja przez serwisanta. Dzięki temu można zaoszczędzić na ewentualnych usterkach urządzenia możliwych po samodzielnym montażu. Dodatkowo, urządzenie z wykupionym montażem wychodzi taniej niż bez niego.

Standardowy montaż wykonany przez naszych specjalistów trwa 2-4h. Decydując się na naszą ofertę instalacji urządzenia klient może mieć pewność, że wykorzystujemy najwyższej jakości części oraz materiały i zapewniamy estetyczne wykonanie. Przy montażu stosujemy giętkie rury instalacyjne, dzięki czemu ewentualny demontaż w przypadku awarii lub serwis urządzenia przebiegnie bez komplikacji. Aby dokładnie wycenić montaż możesz wysłać nam zdjęcie lub filmik przedstawiające wybrane miejsce montażu zmiękczacza. Specjalista wyceni usługę oraz ustali termin i szczegóły montażu. Jeśli jesteś zainteresowany montażem zmiękczacza wody, skontaktuj się z nami!

Ecowater eVolution Refiner Power montaż


Akcesoria, które pomogą Ci w montażu:

1. Węże elastyczne gwint + klips, długość 1200 mm, gwint 1'' x clips, by-pass DN32

2. Syfon popłuczyn do zmiękczaczy wody

3. Filtr wstepny przed zmiękczaczem, do wyboru filtr mechaniczny z wymiennym wkładem lub profesjonalny filtr sznurkowy.

4. Opcjonalnie przyda się profesjonalny tester twardości wody dzięki niemu można sprawdzać twardość wody wejściowej oraz skuteczność działania zmiękczacza.


Profesjonalny serwis

Przez cały okres użytkowania zmiękczacza wody Ecowater eVolution Refiner Power będziemy opiekunem serwisowym Twojego urządzenia. Zakres oferty naszego serwisu technicznego obejmuje montowanie i uruchamianie urządzenia, przeglądy serwisowe oraz ewentualne naprawy. Regularne serwisy urządzenia zapewniają utrzymanie gwarancji i pewność, że zmiękczacz działa prawidłowo. Coroczny przegląd gwarancyjny trwa od 30 minut do 1 godziny. Obejmuje sprawdzanie prawidłowości ustawień sterownika, zgodność licznika przepływu wody, sprawdzenie inżektora odpowiedzialnego za prawidłowy przepływ wody, sprawdzenie zaworu solankowego, wszystkich uszczelek i obecność złogów solankowych. Serwisant wręcza klientowi protokół serwisowy potwierdzający wykonanie przeglądu gwarancyjnego.

GoodAIR napisz do nas


Konserwacja urządzenia - klucz do długiego użytkowania

Każdy posiadacz zmiękczacza wody Ecowater musi pamiętać o wykonywaniu poniższych czynności przez cały okres eksploatacji urządzenia:

1. Kontrolowanie zbiornika na sól - odpowiednia ilość soli jest warunkiem prawidłowego przejścia regeneracji przez złoże filtracyjne. Równie ważne jest sprawdzanie czy w urządzeniu nie powstały “mosty solne” często spotykane w zmiękczaczach. W momencie napotkania problemu związanego z pracą urządzenia lub z bieżącą konserwacją, najlepiej jest wezwać doświadczonego eksperta do pomocy.

2. Regularna wymiana wkładów w filtrze mechanicznym - wkłady filtrujące zawsze powinny być w odpowiednim stanie. Wiąże się z tym skuteczność oczyszczania wody. Brak wymiany filtrów może skutkować zepsuciem urządzenia. Regularność wymiany jest uzależniona od stopnia zanieczyszczenia wody w domu.


SÓL DO ZMIĘKCZACZA - GRATIS

Dodatkowo przy zakupie zmiękczacza wody EcoWater eVolution Refiner Power otrzymasz opakowanie 25kg tabletek solnych do urządzenia GRATIS!

Ecowater eVolution Refiner Power sól gratis


Gwarancja na EcoWater eVolution Refiner Power

Urządzenie jest objęte określoną przez producenta gwarancją:

  1. Zewnętrzna obudowa - 5 lat
  2. Butla ze złożem - 5 lat
  3. Głowica sterująca - 3 lata
  4. Podzespoły elektroniczne - 2 lata

Podane powyżej okresy gwarancyjne są oficjalnymi terminami oferowanymi przez producenta. Dłuższy czas gwarancji to zwykłe obietnice sprzedawców. Urządzenia tej marki są najskuteczniejszymi zmiękczaczami wody dostępnymi na rynku, a ich awaryjność jest bardzo mało prawdopodobna. Pomimo to, kupując zmiękczacz wody Ecowater, warto zapoznać się z warunkami gwarancji, udzielanej przez producenta. Aby utrzymać gwarancję, wymagane są regularne serwisy, których potwierdzeniem są protokoły serwisowe.

Ecowater eVolution Refiner Power logo ecowater


(10510)

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

Ecowater eVolution Refiner Power zmiękczacz wody
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 0,00zł
Dodaj do koszyka