Najważniejsze informacje o produkcie
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:

Opis

PRODUKT JEST DOSTĘPNY W CIĄGŁEJ SPRZEDAŻY. ZAMÓWIENIE NALEŻY ZŁOŻYĆ TELEFONICZNIE POD NUMEREM +48 574 003 908.

Ecowater eVolution Refiner Power to profesjonalny zmiękczacz wody, który wzbogacono o filtr węgla aktywnego. Dzięki temu zapewnia wodę nie tylko miękką, ale również smaczną oraz wolną od związków organicznych. Model Refiner Power należy do jednych z najinteligentniejszych na rynku - uczy się przyzwyczajeń domowników (zużycia wody w ciągu dnia) oraz informuje ich o swojej pracy przy pomocy aplikacji mobilnej.

Jakie korzyści daje zmiękczacz wody Ecowater?

Zawarte w wodzie sole wapnia i magnezu powodują jej wysoką twardość. Jest to problematyczne z wielu powodów. Przede wszystkim, na wszystkich sprzętach i instalacjach mających kontakt z wodą, zbiera się trudny do usunięcia osad, zwany kamieniem kotłowym. Kamień powoduje niszczenie urządzeń oraz zmniejszenie ich efektywności, szczególnie w przypadku instalacji grzewczej (nawet 10% spadku na każdy 1 mm osadu). Twarda woda wpływa też negatywnie na naszą skórę i włosy - stają się szorstkie, suche i nieprzyjemne. Ponadto sole wapnia i magnezu reagują z detergentami tworząc nierozpuszczalne sole, przez co musimy zużywać więcej środków myjących podczas sprzątania, prania czy kąpieli.

Zmiękczacz wody usuwa z wody wapń i magnez oraz zastępuje je neutralnym sodem. Dzięki temu woda jest bezpieczniejsza dla domowych sprzętów, naszej skóry oraz zdrowia. Również potrawy i napoje przygotowywane na bazie miękkiej wody posiadają głębszy smak i aromat, a na herbacie nie zbiera się nieestetyczny osad.

Zmiękczacz wody Ecowater eVolution Refiner Boost

Proces uzdatniania wody w Ecowater eVOLUTION Refiner Power

Zmiękczanie wody to nie wszystko - nawet miękka woda może wciąż być zanieczyszczona oraz posiadać nieprzyjemną barwę i smak. Z tego powodu eVolution Refiner Power został wzbogacony o filtr węgla aktywnego, który usuwa z wody związki organiczne oraz poprawia walory smakowe wody.

Urządzenie posiada złoże filtracyjne w postaci żywicy jonowymiennej. Kiedy przepływa przez nie woda, dochodzi do wymiany jonowej - sole wapnia oraz magnezu zastępowane są przez neutralne jony sodu. W ten sposób otrzymujemy miękką, bezpieczną dla armatury i zdrowia wodę. Sód nie wpływa na walory smakowe wody, dlatego po procesie zmiękczania jest ona w dalszym ciągu odpowiednia do spożycia. Złoże odnawia się przy pomocy soli regeneracyjnej i wody, a pomiędzy tymi regeneracjami zbiornik soli pozostaje suchy, dzięki czemu nie tworzą się w nim żadne złogi solne i nie namnażają się bakterie.

Obsługa zmiękczacza do wody Ecowater eVOLUTION Refiner Power

Zmiękczacz wody Ecowater eVolution Refiner Boost

Zmiękczacze marki Ecowater z serii eVolution wyróżniają się wyjątkową inteligencją i samodzielną pracą. Nie inaczej było w tym przypadku - model Refiner Boost posiada specjalne oprogramowanie, które pozwala mu zapamiętywać zużycie wody w domu w poszczególnych dniach tygodnia oraz dostosowywanie swojej pracy do naszych przyzwyczajeń. Wyposażony został również w moduł WiFi, dzięki któremu łączy się z aplikacją mobilną w telefonie użytkownika i przekazuje mu wszystkie istotne informacje o swojej pracy.

Zmiękczacz wyposażono w sensor marki Sharp, kontrolujący na bieżąco ilość wody w zbiorniku. O konieczności jej uzupełnienia jesteśmy informowani na wyświetlaczu oraz w aplikacji. Urządzenie posiada też specjalne zawody, ograniczające spadki ciśnienia i zwiększające przepływ wody. Dodatkowe ułatwienie stanowi podświetlenie wewnątrz pojemnika na sól oraz wolnoopadająca obudowa zbiornika.

Moduł WiFi

Idąc z duchem czasu, producent wyposażył model Refiner Boost w łącze WiFi i możliwość połączenia z aplikacją mobilną. Nie jest to tylko dodatkowy gadżet, ale realne ułatwienie w obsłudze urządzenia. Aplikacja przekazuje nam wszystkie informacje dotyczące pracy zmiękczacza, takie jak zużycie wody i soli, ilość wody możliwą do zmiękczenia do kolejnej regeneracji czy konieczność uzupełnienia zbiornika z solą regeneracyjną. Informuje nas też o ewentualnych awariach urządzenia. Ponadto aplikacja umożliwia zdalne sterowanie zmiękczaczem i zmianę jego ustawień nawet wtedy, gdy jesteśmy poza domem, w pracy czy na urlopie.

Montaż zmiękczacza do wody Ecowater eVOLUTION Refiner Power

Miejsce montażu zmiękczacza powinno być dobrze przemyślane. Konieczne jest podłączenie go do zasilania elektrycznego, zasilania wody i odpływu ścieków do kanalizacji. Ponadto potrzebny jest swobodny dostęp do urządzenia w celu uzupełniania zbiornika z solą regeneracyjną. Samo podłączenie wszystkich elementów nie jest skomplikowane i poradzi sobie z tym hydraulik o podstawowych umiejętnościach. Możesz to zlecić również nam, a my wyślemy do Ciebie swoich profesjonalistów.

Akcesoria, które pomogą Ci w montażu to między innymi:

  1. Węże podłączeniowe. Węże elastyczne, gwint + klips, długość 1200 mm, gwint 1'' x clips, by-pass DN32
  2. Syfon popłuczyn.
  3. Filtr wstępny, przed zmiękczaczem. Masz do wyboru filtr mechaniczny z wymiennym wkładem lub profesjonalny filtr automatyczny.
  4. Opcjonalnie przyda Ci się również profesjonalny tester twardości wody. Dzięki niemu będziesz mógł sprawdzać twardość wody wejściowej oraz skuteczność działania Twojego zmiękczacza do wody.

Zmiękczacz wody Ecowater eVolution Refiner Boost

Czym zmiękczacz eVOLUTION Refiner Power wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów?

Ecowater eVolution Refiner Power to urządzenie wielofunkcyjne i profesjonalne. Dodając do zmiękczacza filtr węgla aktywnego producent stworzył sprzęt, który zapewnia wodę w całym domu wodę najwyższej jakości - miękką, smaczną i bezpieczną dla zdrowia oraz sprzętów AGD. Jednocześnie jest to model inteligentny, wykorzystujący łącze WiFi do kontaktowania się z użytkownikami.

Gwarancja na zmiękczacz Ecowater eVolution Refiner Power

  1. Zewnętrzna obudowa - 5 lat
  2. Butla ze złożem - 5 lat
  3. Głowica sterująca - 3 lata
  4. Podzespoły elektroniczne - 2 lata

(7873)

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

Ecowater eVolution Refiner Power zmiękczacz wody
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 0,01zł