Najważniejsze informacje o produkcie
Cena: 0,00zł

W koszyku

Dostępność:
Czas realizacji: 3 dni robocze
Koszt dostawy: 15,00zł

Opis

ECOWATER eVolution REFINER BOOST - zmiękczacz 2 w 1 z filtrem węglowym

Zmiękczacz wody Ecowater eVolution Refiner Boost został wzbogacony o filtr węgla aktywnego. Dzięki temu woda jest nie tylko miękka, ale również smaczna i wolna od zanieczyszczeń organicznych. Refiner Boost łączy się przy pomocy WiFi z aplikacją mobilną na telefonie użytkownika. Uczy się też, jakie są nasze przyzwyczajenia w kwestii zużycia wody i samodzielnie dostosowuje swoją pracę do naszych aktualnych potrzeb.

Ecowater eVolution Refiner Boost zmiękczacz wody


Korzyści, które otrzymasz z eVolution Refiner BOOST

Wysoka twardość nie jest pożądaną cechą wody. Zbyt duża ilość soli wapnia i magnezu (odpowiedzialnych za twardość) powoduje odkładanie się kamienia kotłowego na sprzęcie AGD, armaturze, instalacjach i wszystkich innych urządzeniach mających kontakt z wodą. Powoduje to ich szybsze niszczenie oraz spadek efektywności, który w przypadku instalacji grzewczej może wynosić nawet 10% na każdy 1 mm osadu! Ponadto twarda woda wysusza skórę i włosy oraz wymusza na nas stosowanie większej ilości środków myjących, zarówno podczas kąpieli, jak i prania czy sprzątania (wapń i magnez reagują z detergentami tworząc nierozpuszczalne sole). Zmiękczacz wody usuwa z wody wapń i magnez oraz zastępuje je neutralnym sodem. Dzięki temu woda jest bezpieczniejsza dla domowych sprzętów, naszej skóry oraz zdrowia. Również potrawy i napoje przygotowywane na bazie miękkiej wody posiadają głębszy smak i aromat, a na herbacie nie zbiera się nieestetyczny osad.

Ecowater eVolution Refiner Boost dlaczego warto


Co zyskasz ze zmiękczaczem ECOWATER eVolution Refiner BOOST

Zmiękczacz ECOWATER eVolution Refiner BOOST pozbędzie się wszystkich nieprzyjemnych skutków wynikających z wysokiego stopnia twardości wody.

Ecowater eVolution Refiner Boost dom


Co wyróżnia model eVolution Refiner Power

Ecowater eVolution Refiner Boost pamięć absolutna

DOSKONAŁA PAMIĘĆ

Zmiękczacz na bieżąco uczy się zachowań domowników. Zbiera i zapisuje dane, a następnie dostosowuje proces regeneracji tak, aby w szczytach zapotrzebowania na wodę zachować ciągłość w jej dostarczaniu. Bardzo przydatna funkcja w sytuacjach, gdy np. co weekend do domu przyjeżdżają dzieci.

Ecowater eVolution Refiner Boost wifi

WIFI

Idąc z duchem czasu, producent wyposażył model 100 Compact w łącze WiFi i możliwość połączenia z aplikacją mobilną. Nie jest to tylko dodatkowy gadżet, ale realne ułatwienie w obsłudze urządzenia. Aplikacja przekazuje nam wszystkie informacje dotyczące pracy zmiękczacza, takie jak zużycie wody i soli, ilość wody możliwą do zmiękczenia do kolejnej regeneracji czy konieczność uzupełnienia zbiornika z solą regeneracyjną.

Ecowater eVolution Refiner Boost pełna kontrola

URZADZENIE POD KONTROLĄ

Bieżący dostęp do aktualizowanych danych urządzenia można sprawdzić czy nastąpił nagły wyciek wody lub za ile dni zabraknie soli w zbiorniku. Zdalnie jesteśmy w stanie uruchomić regenerację i zmienić ustawienia rządzenia z dowolnego miejsca.

Ecowater eVolution Refiner Boost system ostrzegania

INSTYNKTOWNE OSTRZEGANIE

Inteligentny zmiękczacz poinformuje nas o sytuacjach awaryjnych np. przelana woda w wannie, awaria toalety lub niewidoczna awaria rur wodociągowych. Dzięki temu zaoszczędzimy na kosztownych awariach ale też będziemy mogli spać spokojnie.

Ecowater eVolution Refiner Boost wygoda użytkownania

ZAAWANSOWANE UŻYTKOWANIE

Seria eVolution automatycznie wykrywa poziom soli .Urządzenie wykrywa ile jest soli w zbiorniku i zawiadamia nas o konieczności dosypania jej - niezwykle przydatna funkcja dla zabieganych.

Ecowater eVolution Refiner Boost topowa głowica

SPECJALISTYCZNA GŁOWICA

Najwyższej klasy głowica jest sterowana elektronicznie. Wyposażona w czujniki, w przypadkach zwiększonego zapotrzebowania, zapewnia ciągły dostęp do najwyższej jakości wody. 

Ecowater eVolution Refiner Boost formula 1

FORMUŁA 1

Algorytm Formuły 1 oferuje możliwość dostosowania trybu pracy do zużycia wody. Profesjonalne oprogramowanie stale analizuje pracę urządzenia eVolution Refiner BOOST, przez to dokładnie wie kiedy wykonać regenerację, aby zużyć jak najmniejszą ilość wody oraz soli.

Ecowater eVolution Refiner Boost funkcjonalność

FUNKCJONALNOŚĆ URZĄDZENIA

Zgrabne gabaryty, solidna i mocna obudowa, wolnoopadająca pokrywa i automatyczne czujniki znacząco wpływają na dużą funkcjonalność urządzenia.

Ecowater eVolution Refiner Boost made in usa

MADE IN USA

Amerykańska marka Ecowater produkuje urządzenia poprawiające jakość wody od 1925 roku! Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom posiada tytuł lidera branży, a produkty marki są wspierane przez wysoce wyszkoloną międzynarodową sieć specjalistów EcoWater Pro Water Specialists.


Proces regeneracji dopasowany do Twoich przyzwyczajeń

Urządzenie jest zaprogramowane do uczenia się nawyków domowników i wybiera odpowiednie momenty na regenerację - aby zmiękczacz zawsze był zregenerowany i zużywał jak najmniej wody.  Domyślny czas rozpoczęcia regeneracji zmiękczacza to 02:00 w nocy. Dla większości domów jest to dobra pora na rozpoczęcie regeneracji (trwa to około 2 godziny), ponieważ woda nie jest używana. Kiedy urządzenie wykryje lepszą porę na rozpoczęcie regeneracji, np. ze względu na nocny tryb życia domowników to wybierze tę najkorzystniejszą, dostosowaną do indywidualnych preferencji. Cały proces jest niezwykle cichy i nie będzie zakłócał snu domowników. Przy regularnym zużywaniu wody, koniecznym procesem jest regeneracja urządzenia, aby nie utraciło zdolności do zmiękczania wody. Urządzenie nie będzie się regenerowało, gdy woda nie jest zużywana lub gdy przebywamy poza domem przez dłuższy czas. Na przykład, w momencie wyjazdu na wakacje, zmiękczacz wykryje naszą dłuższą nieobecność i zaprzestanie procesu regeneracji z racji braku zużycia wody.

Ecowater eVolution Refiner Boost schemat działania urządzenia


Ekonomiczne zużycie soli

Zmiękczacz informuje domowników o konieczności uzupełnienia soli oraz sam optymalizuje dawki soli potrzebne do regeneracji. Dostosowuje się do procesu zużycia wody i na tej podstawie dobiera optymalną ilość potrzebną do regeneracji. Zmiękczacz marki eVolution Refiner Boost jest urządzeniem ekonomicznym i będzie służył przez lata. Na przestrzeni czasu, jest to spora oszczędność. Zmiękczacze Ecowater są zaprojektowane aby pomóc Ci w zaoszczędzeniu na eksploatacji, zużyciu mniejszej ilości energii oraz zmaksymalizowaniu żywotności i wydajności urządzenia.

Ecowater eVolution Refiner Boost ekonomiczne zużycie soli


Automatyczne powiadomienia o przeglądzie serwisowym

Urządzenie Refiner BOOST jest na tyle inteligentne, że można ustawić możliwość automatycznych powiadomień o konieczności corocznego przeglądu gwarancyjnego. Urządzenie może wysyłać powiadomienia mailowo, przez SMS lub na panelu sterowania.

Ecowater eVolution Refiner Boost zbliżenie na urządzenie


By-pass

Zawór usprawnia instalację filtra oraz umożliwia odcięcie dopływu wody od urządzenia bez pozbywania się wody w budynku. Zawór pozwala także na regulację jakości wody. Dla przykładu - daje możliwość ustawienia dowolnej twardości wody w przypadku filtrów zmiękczających. Nie wszystkie marki zmiękczaczy dodają zawór by-pass do urządzenia, a ich koszt waha się pomiędzy 300-400 zł. Przy zakupie zmiękczacza w naszym sklepie, zawór by-pass otrzymasz w cenie.

Ecowater eVolution Refiner Boost zawór by pass


Na czym polega proces uzdatniania wody

Proces uzdatniania wody w Ecowater eVolution Refiner Boost opiera się przede wszystkim na jej zmiękczaniu, jednak wzbogacony został o dodatkowe oczyszczanie wody przy pomocy węgla aktywnego. Filtr węglowy znacząco poprawia smak i zapach wody, jednocześnie pozbywając się zanieczyszczeń organicznych. W urządzeniu znajduje się złoże filtracyjne w postaci żywicy jonowymiennej. Kiedy woda przepływa przez złoże, dochodzi do wymiany jonowej i sole wapnia oraz magnezu zastępowane są przez neutralne jony sodu. W ten sposób otrzymujemy miękką, bezpieczną dla armatury wodę. Sód nie wpływa na walory smakowe wody, dlatego po procesie zmiękczania jest ona w dalszym ciągu odpowiednia do spożycia. Złoże odnawia się przy pomocy soli regeneracyjnej i wody, a pomiędzy tymi regeneracjami zbiornik soli pozostaje suchy, dzięki czemu nie tworzą się w nim żadne złogi solne i nie namnażają się bakterie.

Ecowater eVolution Refiner Boost kąpiel


Montaż urządzenia eVolution Refiner BOOST

Zmiękczacz musi mieć dostęp do zasilania elektrycznego, wody i kanalizacji. Równocześnie musimy mieć do niego łatwy dostęp w celu uzupełnienia zbiornika z solą regeneracyjną. Z tego powodu należy dobrze przemyśleć miejsce montażu. Można zatrudnić do tego hydraulika lub naszych specjalistów. Chcąc mieć gwarancję, że zmiękczacz będzie odpowiednio podłączony konieczna jest instalacja przez serwisanta. Dzięki temu można zaoszczędzić na ewentualnych usterkach urządzenia możliwych po samodzielnym montażu. Dodatkowo przy wykupieniu usługi montażu przez naszych specjalistów cena urządzenia może okazać się niższa.

Standardowy montaż wykonany przez naszych specjalistów trwa 2-4h. Decydując się na naszą ofertę instalacji urządzenia klient może mieć pewność, że wykorzystujemy najwyższej jakości części oraz materiały i zapewniamy estetyczne wykonanie. Przy montażu stosujemy giętkie rury instalacyjne, dzięki czemu ewentualny demontaż w przypadku awarii lub serwis urządzenia przebiegnie bez komplikacji. Aby dokładnie wycenić montaż możesz wysłać nam zdjęcie lub filmik przedstawiające wybrane miejsce montażu zmiękczacza. Specjalista wyceni usługę oraz ustali termin i szczegóły montażu. Jeśli jesteś zainteresowany montażem zmiękczacza wody, skontaktuj się z nami!

Ecowater eVolution Refiner Boost montaż


Akcesoria, które pomogą Ci w montażu:

1. Węże elastyczne gwint + klips, długość 1200 mm, gwint 1'' x clips, by-pass DN32

2. Syfon popłuczyn do zmiękczaczy wody

3. Filtr wstepny przed zmiękczaczem, do wyboru filtr mechaniczny z wymiennym wkładem lub profesjonalny filtr sznurkowy.

4. Opcjonalnie przyda się profesjonalny tester twardości wody dzięki niemu można sprawdzać twardość wody wejściowej oraz skuteczność działania zmiękczacza.


Profesjonalny serwis

Przez cały okres użytkowania zmiękczacza wody Ecowater eVolution Refiner BOOST będziemy opiekunem serwisowym Twojego urządzenia. Zakres oferty naszego serwisu technicznego obejmuje montowanie i uruchamianie urządzenia, przeglądy serwisowe oraz ewentualne naprawy. Regularne serwisy urządzenia zapewniają utrzymanie gwarancji i pewność, że zmiękczacz działa prawidłowo. Coroczny przegląd gwarancyjny trwa od 30 minut do 1 godziny. Obejmuje sprawdzanie prawidłowości ustawień sterownika, zgodność licznika przepływu wody, sprawdzenie inżektora odpowiedzialnego za prawidłowy przepływ wody, sprawdzenie zaworu solankowego, wszystkich uszczelek i obecność złogów solankowych. Serwisant wręcza klientowi protokół serwisowy potwierdzający wykonanie przeglądu gwarancyjnego.

GoodAIR napisz do nas


Konserwacja urządzenia

Każdy posiadacz zmiękczacza wody Ecowater musi pamiętać o wykonywaniu poniższych czynności przez cały okres eksploatacji urządzenia:

1. Kontrolowanie zbiornika na sól - odpowiednia ilość soli jest warunkiem prawidłowego przejścia regeneracji przez złoże filtracyjne. Równie ważne jest sprawdzanie czy w urządzeniu nie powstały “mosty solne” często spotykane w zmiękczaczach. W momencie napotkania problemu związanego z pracą urządzenia lub z bieżącą konserwacją, najlepiej jest wezwać doświadczonego eksperta do pomocy.

2. Regularna wymiana wkładów w filtrze mechanicznym - wkłady filtrujące zawsze powinny być w odpowiednim stanie. Wiąże się z tym skuteczność oczyszczania wody. Brak wymiany filtrów może skutkować zepsuciem urządzenia. Regularność wymiany jest uzależniona od stopnia zanieczyszczenia wody w domu.


SÓL DO ZMIĘKCZACZA - GRATIS

Dodatkowo przy zakupie zmiękczacza wody Ecowater eVolution Refiner BOOST otrzymasz opakowanie 25kg tabletek solnych do urządzenia GRATIS!

Ecowater eVolution Refiner Boost sól gratis


Gwarancja na Ecowater eVolution Refiner BOOST

Urządzenie jest objęte określoną przez producenta gwarancją:

  1. Zewnętrzna obudowa - 5 lat
  2. Butla ze złożem - 5 lat
  3. Głowica sterująca - 3 lata
  4. Podzespoły elektroniczne - 2 lata

Podane powyżej okresy gwarancyjne są oficjalnymi terminami oferowanymi przez producenta. Dłuższy czas gwarancji to zwykłe obietnice sprzedawców. Urządzenia tej marki są najskuteczniejszymi zmiękczaczami wody dostępnymi na rynku, a ich awaryjność jest znikoma. Pomimo to, kupując zmiękczacz wody Ecowater, warto zapoznać się z warunkami gwarancji, udzielanej przez producenta. Aby utrzymać gwarancję, wymagane są regularne serwisy, których potwierdzeniem są protokoły serwisowe.

Ecowater eVolution Refiner Boost logo ecowater


(9193)

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

Ecowater eVolution Refiner Boost zmiękczacz wody
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 0,00zł
Dodaj do koszyka