Najważniejsze informacje o produkcie

gofygify

Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Ostatnio dostępny: 10.11.2022

Opis

ECOWATER eVolution 500 Power - optymalny zmiękczacz do dużych domów

Zmiękczacz do wody Ecowater eVolution 500 Power to model idealny do domu jednorodzinnego. Zapewnia stały dostęp do miękkiej wody, a jednocześnie nie wymaga od nas prawie żadnej uwagi. To niepozorne urządzenie jest bardzo inteligentne - uczy się zachowania domowników i kontaktuje się z nimi przy pomocy aplikacji mobilnej (wbudowane łącze WiFi). Maksymalne natężenie przepływu w modelu eVolution 500 Power to 36 litrów na minutę. Ecowater eVolution 500 Power uwolni od kamienia całą armaturę i wszystkie sprzęty AGD w Twoim domu, w tym m.in. czajnik, wannę czy kabinę prysznicową. Zrobi to jednak w sposób bardziej wyjątkowy, niż inne zmiękczacze na rynku, ponieważ model eVolution 500 Power należy do urządzeń bardzo inteligentnych.


Korzyści, które otrzymasz z eVolution 500 Power

Twarda woda jest problemem wielu miast. To przez nią na czajnikach, armaturze i sprzęcie AGD odkłada się kamień, który nie tylko wygląda bardzo nieestetycznie, ale również przyczynia się do szybszego niszczenia urządzeń. Ponieważ reaguje z detergentami tworząc nierozpuszczalne sole, wymusza na nas większe zużycie środków czystości. Ponadto, każdy 1 mm osadu w rurach powoduje spadek wydajności instalacji grzewczej o nawet 10%! Twarda woda w znaczący sposób pogarsza również smak jedzenia, kawy i herbaty. Wszystkie powyższe problemy rozwiązuje zmiękczacz do wody Ecowater eVolution 500 Power. Miękka woda poprawia smak przygotowanych na jej bazie posiłków, chroni armaturę i sprzęty AGD, pomaga usuwać zanieczyszczenia podczas prania i sprzątania oraz utrzymuje wysoką sprawność instalacji grzewczej.

problemy i korzyści


Co zyskasz ze zmiękczaczem ECOWATER eVolution 500 Power

Skala problemu twardej wody jest ogromna. Na szczęście zmiękczacz ECOWATER eVolution 500 Power pozbędzie się wszystkich nieprzyjemnych skutków wynikających z wysokiego stopnia twardości wody.


Co wyróżnia model eVolution 500 Power

pamięć absolutna

PAMIĘĆ CAŁKOWITA

Zmiękczacz na bieżąco uczy się zachowań domowników. Zbiera i zapisuje dane, a następnie dostosowuje proces regeneracji tak, aby w szczytach zapotrzebowania na wodę zachować ciągłość w jej dostarczaniu. Bardzo przydatna funkcja w sytuacjach, gdy np. co weekend do domu przyjeżdżają dzieci.

wifi

MODUŁ WIFI

Idąc z duchem czasu, producent wyposażył model 100 Compact w łącze WiFi i możliwość połączenia z aplikacją mobilną. Nie jest to tylko dodatkowy gadżet, ale realne ułatwienie w obsłudze urządzenia. Aplikacja przekazuje nam wszystkie informacje dotyczące pracy zmiękczacza, takie jak zużycie wody i soli, ilość wody możliwą do zmiękczenia do kolejnej regeneracji czy konieczność uzupełnienia zbiornika z solą regeneracyjną.

Aquaphor J.Shmidt 500 (biały) dzbanek filtrujący - ładowanie

PEŁNA KONTROLA

Bieżący dostęp do aktualizowanych danych urządzenia można sprawdzić czy nastąpił nagły wyciek wody lub za ile dni zabraknie soli w zbiorniku. Zdalnie jesteśmy w stanie uruchomić regenerację i zmienić ustawienia rządzenia z dowolnego miejsca.

system ostrzegania

AUTOMATYCZNE OSTRZEGANIE

Inteligentny zmiękczacz poinformuje nas o sytuacjach awaryjnych np. przelana woda w wannie, awaria toalety lub niewidoczna awaria rur wodociągowych. Dzięki temu zaoszczędzimy na kosztownych awariach ale też będziemy mogli spać spokojnie.

Aquaphor J.Shmidt 500 (biały) dzbanek filtrujący -lodówka

WYGODA UŻYTKOWANIA

Seria eVolution automatycznie wykrywa poziom soli .Urządzenie wykrywa ile jest soli w zbiorniku i zawiadamia nas o konieczności dosypania jej - niezwykle przydatna funkcja dla zabieganych.

topowa głowica

SPECJALISTYCZNA GŁOWICA

Najwyższej klasy głowica jest sterowana elektronicznie. Wyposażona w czujniki, w przypadkach zwiększonego zapotrzebowania, zapewnia ciągły dostęp do najwyższej jakości wody. 

formula 1

FORMUŁA 1

Algorytm Formuły 1 oferuje możliwość dostosowania trybu pracy do zużycia wody. Profesjonalne oprogramowanie stale analizuje pracę urządzenia 100 Comfort, przez to dokładnie wie kiedy wykonać regenerację, aby zużyć jak najmniejszą ilość wody oraz soli.

funkcjonalność

FUNKCJONALNOŚĆ URZĄDZENIA

Zgrabne gabaryty, solidna i mocna obudowa, wolnoopadająca pokrywa i automatyczne czujniki znacząco wpływają na komfort użytkowania

Aquaphor J.Shmidt 500 (biały) dzbanek filtrujący - panel

MADE IN USA

Amerykańska marka Ecowater produkuje urządzenia poprawiające jakość wody od 1925 roku! Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom posiada tytuł lidera branży, a produkty marki są wspierane przez wysoce wyszkoloną międzynarodową sieć specjalistów EcoWater Pro Water Specialists.


Regeneracja dopasowana do Twoich wymagań

Zmiękczacz uczy się zachowania domowników i dostosowuje swoją pracę do ich przyzwyczajeń, a ponadto przekazuje im wszystkie ważne informacje poprzez aplikację mobilną (posiada wbudowane łącze WiFi). Urządzenie jest zaprogramowane do uczenia się nawyków domowników i wybiera odpowiednie momenty na regenerację - aby zmiękczacz zawsze był zregenerowany i zużywał jak najmniej wody. Dla większości domów dobrą porą na rozpoczęcie regeneracji (trwa to około 2 godziny) jest godzina 2:00 w nocy, ponieważ woda nie jest używana. Kiedy urządzenie wykryje lepszą porę na rozpoczęcie regeneracji, np. ze względu na nocny tryb życia domowników to wybierze tę najkorzystniejszą, dostosowaną do indywidualnych preferencji. Cały proces jest niezwykle cichy i nie będzie zakłócał snu domowników.

regenreracja urdządzenia


Ekonomiczne zużycie soli

Zmiękczacz informuje domowników o konieczności uzupełnienia soli oraz sam optymalizuje dawki soli potrzebne do regeneracji. Sam dostosowuje się do procesu zużycia wody i na tej podstawie dobiera optymalną ilość potrzebną do regeneracji. Zmiękczacz marki eVolution 500 Power jest urządzeniem ekonomicznym i będzie służył przez lata. Na przestrzeni czasu, jest to spora oszczędność. Zmiękczacze Ecowater są zaprojektowane aby pomóc Ci w zaoszczędzeniu na eksploatacji, zużyciu mniejszej ilości energii oraz zmaksymalizowaniu żywotności i wydajności urządzenia.


Sharp KC-A50EUW nawilżanie

Automatyczne powiadomienia o przeglądzie

Urządzenie 500 Power jest na tyle inteligentne, że można ustawić możliwość automatycznych powiadomień o konieczności corocznego przeglądu gwarancyjnego. Urządzenie może wysyłać powiadomienia mailowo, przez SMS lub na panelu sterowania.


Zawór by-pass

Zawór usprawnia instalację filtra oraz umożliwia odcięcie dopływu wody od urządzenia bez pozbywania się wody w budynku. Zawór pozwala także na regulację jakości wody. Dla przykładu - daje możliwość ustawienia dowolnej twardości wody w przypadku filtrów zmiękczających. Nie wszystkie marki zmiękczaczy dodają zawór by-pass do urządzenia, a ich koszt waha się pomiędzy 300-400 zł. Przy zakupie zmiękczacza w naszym sklepie, zawór by-pass otrzymasz w cenie.


regeneracja, złoże joniwymienne

Czujnik podczerwieni - automatyczne skanowanie poziomu soli

Model eVolution 500 Power należy do urządzeń bardzo inteligentnych. Na podstawie czujników, w tym również sensora marki Sharp, zmiękczacz kontroluje ilość soli w zbiorniku, zużywaną wodę oraz jakość tej wody. Dzięki temu informuje nas np. o konieczności uzupełnienia soli regeneracyjnej, a robi to przy pomocy aplikacji mobilnej oraz wyświetlacza.


Sharp KC-G40EUW


Proces zmiękczania wody

Zasada działania zmiękczacza do wody nie jest skomplikowana, co skutkuje bezawaryjną pracą i skutecznością na zawsze tak samo wysokim poziomie. W urządzeniu znajduje się złoże filtracyjne w postaci żywicy jonowymiennej. Kiedy woda przepływa przez złoże, dochodzi do wymiany - jony wapnia i magnezu, odpowiedzialne za twardość wody, zamieniane są na jony sodu. W ten sposób otrzymujemy miękką, bezpieczną dla armatury wodę. Sód nie wpływa na walory smakowe wody, dlatego po procesie zmiękczania jest ona w dalszym ciągu odpowiednia do spożycia. Złoże regularnie się odnawia przy pomocy soli regeneracyjnej; model 500 Power pomieści jej wewnątrz aż 65 kg!

Ecowater eVolution 500 Power to urządzenie pełne innowacji. Również sam proces zmiękczania został ulepszony poprzez ciekawe rozwiązania. Jednym z nich jest podsypka ze żwiru kwarcowego, która poprawia przepływ wody przez butlę ze złożem i pozwala na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie pojemności jonowymiennej złoża. Ponadto, pomiędzy regeneracjami złoża zbiornik soli pozostaje suchy, dzięki czemu nie tworzą się w nim złogi solne; ogranicza to również ryzyko namnaża się bakterii.


Montaż urządzenia eVolution 500 Power

W pierwszej kolejności należy przemyśleć miejsce montażu zmiękczacza. Trzeba podłączyć go do zasilania elektrycznego, zasilania wody i odpływu ścieków do kanalizacji. Samo podłączenie wszystkich elementów nie jest skomplikowane. Można zatrudnić do montażu swojego hydraulika lub naszych specjalistów. Chcąc mieć gwarancję, że zmiękczacz będzie odpowiednio podłączony konieczna jest instalacja przez serwisanta. Dzięki temu można zaoszczędzić na ewentualnych usterkach urządzenia możliwych po samodzielnym montażu. Dodatkowo przy wykupieniu usługi montażu przez naszych specjalistów cena urządzenia może okazać się niższa.

Standardowy montaż wykonany przez naszych specjalistów trwa 2-4h. Decydując się na naszą ofertę instalacji urządzenia klient może mieć pewność, że wykorzystujemy najwyższej jakości części oraz materiały i zapewniamy estetyczne wykonanie. Przy montażu stosujemy giętkie rury instalacyjne, dzięki czemu ewentualny demontaż w przypadku awarii lub serwis urządzenia przebiegnie bez komplikacji. Aby dokładnie wycenić montaż możesz wysłać nam zdjęcie lub filmik przedstawiające wybrane miejsce montażu zmiękczacza. Specjalista wyceni usługę oraz ustali termin i szczegóły montażu. Jeśli jesteś zainteresowany montażem zmiękczacza wody, skontaktuj się z nami!

montaż

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę

GoodAIR zadzwoń do nas


Akcesoria, które pomogą Ci w montażu:

   1. Węże elastyczne

    gwint + klips, długość 1200 mm, gwint 1'' x clips, by-pass DN32
   2. Syfon popłuczyn do zmiękczaczy wody

   3. Filtr wstepny

    przed zmiękczaczem, do wyboru filtr mechaniczny z wymiennym wkładem lub profesjonalny filtr sznurkowy.
   4. Opcjonalnie przyda się profesjonalny tester twardości wody dzięki niemu można sprawdzać twardość wody wejściowej oraz skuteczność działania zmiękczacza.


Specjalistyczny serwis

Przez cały okres użytkowania zmiękczacza wody Ecowater eVolution będziemy opiekunem serwisowym Twojego urządzenia. Zakres oferty naszego serwisu technicznego obejmuje montowanie i uruchamianie urządzenia, przeglądy serwisowe oraz ewentualne naprawy. Regularne serwisy urządzenia zapewniają utrzymanie gwarancji i pewność, że zmiękczacz działa prawidłowo. Coroczny przegląd gwarancyjny trwa od 30 minut do 1 godziny. Obejmuje sprawdzanie prawidłowości ustawień sterownika, zgodność licznika przepływu wody, sprawdzenie inżektora odpowiedzialnego za prawidłowy przepływ wody, sprawdzenie zaworu solankowego, wszystkich uszczelek i obecność złogów solankowych. Serwisant wręcza klientowi protokół serwisowy potwierdzający wykonanie przeglądu gwarancyjnego.

GoodAIR napisz do nas


Konserwacja urządzenia - rozwiązanie na długie użytkowanie

Każdy posiadacz zmiękczacza wody Ecowater musi pamiętać o wykonywaniu poniższych czynności przez cały okres eksploatacji urządzenia:

  1. Kontrolowanie zbiornika na sól - odpowiednia ilość soli jest warunkiem prawidłowego przejścia regeneracji przez złoże filtracyjne. Równie ważne jest sprawdzanie czy w urządzeniu nie powstały “mosty solne” często spotykane w zmiękczaczach. W momencie napotkania problemu związanego z pracą urządzenia lub z bieżącą konserwacją, najlepiej jest wezwać doświadczonego eksperta do pomocy.
  2. Regularna wymiana wkładów w filtrze mechanicznym - wkłady filtrujące zawsze powinny być w odpowiednim stanie. Wiąże się z tym skuteczność oczyszczania wody. Brak wymiany filtrów może skutkować zepsuciem urządzenia. Regularność wymiany jest uzależniona od stopnia zanieczyszczenia wody w domu.


sól do zmiękczacza

SÓL DO ZMIĘKCZACZA - GRATIS

Dodatkowo przy zakupie zmiękczacza wody EcoWater eVolution 500 Power otrzymasz opakowanie 25kg tabletek solnych do urządzenia GRATIS!


Gwarancja na Ecowater eVolution 500 Power

Urządzenie jest objęte określoną przez producenta gwarancją:

 1. Zewnętrzna obudowa - 5 lat
 2. Butla ze złożem - 5 lat
 3. Głowica sterująca - 3 lata
 4. Podzespoły elektroniczne - 2 lata

Podane powyżej okresy gwarancyjne są oficjalnymi terminami oferowanymi przez producenta. Dłuższy czas gwarancji to zwykłe obietnice sprzedawców. Urządzenia tej marki są najskuteczniejszymi zmiękczaczami wody dostępnymi na rynku, a ich awaryjność jest znikoma. Pomimo to, kupując zmiękczacz wody Ecowater, warto zapoznać się z warunkami gwarancji, udzielanej przez producenta. Aby utrzymać gwarancję, wymagane są regularne serwisy, których potwierdzeniem są protokoły serwisowe.

ecowater logo


Podsumowanie

Zmiękczacz do wody eVolution 500 Power to urządzenie ekonomiczne, wydajne, inteligentne i przyjazne dla środowiska (niskie zużycie soli i wody na regenerację). Ciężko znaleźć model innej firmy, który mógłby pochwalić się równie dużą ilością ciekawych rozwiązań. Korzystanie ze zmiękczacza eVolution to sama przyjemność!


(9661)

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

Ecowater eVolution 500 Power zmiękczacz wody
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 0,00zł