Najważniejsze informacje o produkcie
Cena: 0,00zł

W koszyku

Dostępność:
Czas realizacji: 3 dni robocze
Koszt dostawy: 15,00zł

Opis

ECOWATER eVolution 400 Boost - zmiękczacz do domu jednorodzinnego

Zmiękczacz Ecowater eVolution 400 Boost posiada zaawansowane oprogramowanie sterujące, które sprawia, że urządzenie pracuje w sposób niezwykle inteligentny. Zmiękczacz uczy się zachowania domowników i dostosowuje swoją pracę do ich przyzwyczajeń, a ponadto przekazuje im wszystkie ważne informacje poprzez aplikację mobilną (posiada wbudowane łącze WiFi). Maksymalne natężenie przepływu w modelu eVolution 400 Boost to 30,3 litra na minutę.

Ecowater eVolution 400 Boost zmiękczacz wody


Korzyści płynące z eVolution 400 Boost!

Twarda woda kojarzy się przede wszystkim z kamieniem, który odkłada się na szklankach, czajnikach, prysznicu oraz armaturze i sprzętach AGD. Jego obecność jest niepożądana nie tylko ze względów estetycznych, ale również praktycznych - kamień niszczy sprzęty. Powyższe problemy rozwiązuje zmiękczacz do wody Ecowater eVolution 400 Boost. Miękka woda poprawia smak przygotowanych na jej bazie posiłków, chroni armaturę i sprzęty AGD, pomaga usuwać zanieczyszczenia podczas prania i sprzątania oraz utrzymuje wysoką sprawność instalacji grzewczej.

Ecowater eVolution 400 Boost dlaczego warto


Co zyskasz ze zmiękczaczem ECOWATER eVolution 400 Boost

Skala problemu twardej wody jest ogromna. Na szczęście zmiękczacz ECOWATER eVolution 400 BOOST pozbędzie się wszystkich nieprzyjemnych skutków wynikających z wysokiego stopnia twardości wody.

Ecowater eVolution 400 Boost dom


Dlaczego warto posiadać zmiękczacz eVolution 400 BOOST

Ecowater eVolution 400 Boost pamięć absolutna

NIEOGRANICZONA PAMIĘĆ

Zmiękczacz na bieżąco uczy się zachowań domowników. Zbiera i zapisuje dane, a następnie dostosowuje proces regeneracji tak, aby w szczytach zapotrzebowania na wodę zachować ciągłość w jej dostarczaniu. Bardzo przydatna funkcja w sytuacjach, gdy np. co weekend do domu przyjeżdżają dzieci.

Ecowater eVolution 400 Boost wifi

FUNKCJA WIFI

Idąc z duchem czasu, producent wyposażył model 400 Boost w łącze WiFi i możliwość połączenia z aplikacją mobilną. Nie jest to tylko dodatkowy gadżet, ale realne ułatwienie w obsłudze urządzenia. Aplikacja przekazuje nam wszystkie informacje dotyczące pracy zmiękczacza, takie jak zużycie wody i soli, ilość wody możliwą do zmiękczenia do kolejnej regeneracji czy konieczność uzupełnienia zbiornika z solą regeneracyjną.

Ecowater eVolution 400 Boost pełna kontrola

PEŁNY NADZÓR

Bieżący dostęp do aktualizowanych danych urządzenia można sprawdzić czy nastąpił nagły wyciek wody lub za ile dni zabraknie soli w zbiorniku. Zdalnie jesteśmy w stanie uruchomić regenerację i zmienić ustawienia rządzenia z dowolnego miejsca.

Ecowater eVolution 400 Boost system ostrzegania

AUTOMATYCZNE OSTRZEGANIE

Inteligentny zmiękczacz poinformuje nas o sytuacjach awaryjnych np. przelana woda w wannie, awaria toalety lub niewidoczna awaria rur wodociągowych. Dzięki temu zaoszczędzimy na kosztownych awariach ale też będziemy mogli spać spokojnie.

Ecowater eVolution 400 Boost wygoda użytkownania

WYGODA POSIADANIA

Seria eVolution automatycznie wykrywa poziom soli .Urządzenie wykrywa ile jest soli w zbiorniku i zawiadamia nas o konieczności dosypania jej - niezwykle przydatna funkcja dla zabieganych.

Ecowater eVolution 400 Boost topowa głowica

WYJĄTKOWA GŁOWICA

Najwyższej klasy głowica jest sterowana elektronicznie. Wyposażona w czujniki, w przypadkach zwiększonego zapotrzebowania, zapewnia ciągły dostęp do najwyższej jakości wody. 

Ecowater eVolution 400 Boostformula 1

FORMUŁA 1

Algorytm Formuły 1 oferuje możliwość dostosowania trybu pracy do zużycia wody. Profesjonalne oprogramowanie stale analizuje pracę urządzenia 100 Comfort, przez to dokładnie wie kiedy wykonać regenerację, aby zużyć jak najmniejszą ilość wody oraz soli.

Ecowater eVolution 400 Boost funkcjonalność

FUNKCJONALNOŚĆ UŻYTKOWANIA

Zgrabne gabaryty, solidna i mocna obudowa, wolnoopadająca pokrywa i automatyczne czujniki znacząco wpływają na komfort użytkowania

Ecowater eVolution 400 Boost made in usa

MADE IN USA

Amerykańska marka Ecowater produkuje urządzenia poprawiające jakość wody od 1925 roku! Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom posiada tytuł lidera branży, a produkty marki są wspierane przez wysoce wyszkoloną międzynarodową sieć specjalistów EcoWater Pro Water Specialists.


Regeneracja dopasowana do Twoich wymagań

Zmiękczacz uczy się zachowania domowników i dostosowuje swoją pracę do ich przyzwyczajeń, a ponadto przekazuje im wszystkie ważne informacje poprzez aplikację mobilną (posiada wbudowane łącze WiFi). Urządzenie jest zaprogramowane do uczenia się nawyków domowników i wybiera odpowiednie momenty na regenerację - aby zmiękczacz zawsze był zregenerowany i zużywał jak najmniej wody.  Dla większości domów dobrą porą na rozpoczęcie regeneracji (trwa to około 2 godziny) jest godzina 2:00 w nocy, ponieważ woda nie jest używana. Kiedy urządzenie wykryje lepszą porę na rozpoczęcie regeneracji, np. ze względu na nocny tryb życia domowników to wybierze tę najkorzystniejszą, dostosowaną do indywidualnych preferencji. Cały proces jest niezwykle cichy i nie będzie zakłócał snu domowników.

Ecowater eVolution 400 Boost schemat działania urządzenia


Odpowiednie zużycie soli

Zmiękczacz informuje domowników o konieczności uzupełnienia soli oraz sam optymalizuje dawki soli potrzebne do regeneracji. Sam dostosowuje się do procesu zużycia wody i na tej podstawie dobiera optymalną ilość potrzebną do regeneracji Zmiękczacz marki eVolution 400 BOOST jest urządzeniem ekonomicznym i będzie służył przez lata. Na przestrzeni czasu, jest to spora oszczędność. Zmiękczacze Ecowater są zaprojektowane aby pomóc Ci w zaoszczędzeniu na eksploatacji, zużyciu mniejszej ilości energii oraz zmaksymalizowaniu żywotności i wydajności urządzenia.

Ecowater eVolution 400 Boost ekonomiczne zużycie soli


Automatyczne powiadomienia o przeglądzie

Urządzenie 400 BOOST jest na tyle inteligentne, że można ustawić możliwość automatycznych powiadomień o konieczności corocznego przeglądu gwarancyjnego. Urządzenie może wysyłać powiadomienia mailowo, przez SMS lub na panelu

Ecowater eVolution 400 Boost zbliżenie na urządzenie


Zawór by-pass

Zawór usprawnia instalację filtra oraz umożliwia odcięcie dopływu wody od urządzenia bez pozbywania się wody w budynku. Zawór pozwala także na regulację jakości wody. Dla przykładu - daje możliwość ustawienia dowolnej twardości wody w przypadku filtrów zmiękczających. Nie wszystkie marki zmiękczaczy dodają zawór by-pass do urządzenia, a ich koszt waha się pomiędzy 300-400 zł. Przy zakupie zmiękczacza w naszym sklepie, zawór by-pass otrzymasz w cenie.

Ecowater eVolution 400 Boost zawór by pass


Czujnik podczerwieni - automatyczne skanowanie poziomu soli

W urządzeniu znajduje się specjalny sensor marki Sharp, który na bieżąco kontroluje ilość soli w zbiorniku. Gdy zajdzie konieczność jej uzupełnienia, zmiękczacz powiadomi nas o tym na wyświetlaczu oraz poprzez aplikację mobilną.

Ecowater eVolution 400 Boost klapa urządzenia z logo


Proces zmiękczania wody

Wewnątrz urządzenia znajduje się żywica jonowymienna, która pełni rolę złoża filtracyjnego. Kiedy woda przez nią przepływa, dochodzi do wymiany jonowej - wapń i magnez, odpowiedzialne za twardość wody, zamieniane są na neutralne jony sodu. W ten sposób otrzymujemy miękką, bezpieczną dla armatury i zdrowia wodę. Sód nie wpływa na walory smakowe wody, dlatego po procesie zmiękczania jest ona w dalszym ciągu odpowiednia do spożycia. Ecowater eVolution 400 Boost to urządzenie pełne innowacji. Również sam proces zmiękczania został ulepszony poprzez ciekawe rozwiązania. Jednym z nich jest podsypka ze żwiru kwarcowego, która poprawia przepływ wody przez butlę ze złożem i pozwala na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie pojemności jonowymiennej złoża. Ponadto, pomiędzy regeneracjami złoża zbiornik soli pozostaje suchy, dzięki czemu nie tworzą się w nim złogi solne; ogranicza to również ryzyko namnażania się bakterii.

Ecowater eVolution 400 Boost kąpiel


Montaż urządzenia eVolution 400 BOOST

W pierwszej kolejności należy przemyśleć miejsce montażu zmiękczacza. Trzeba podłączyć go do zasilania elektrycznego, zasilania wody i odpływu ścieków do kanalizacji. Samo podłączenie wszystkich elementów nie jest skomplikowane. Można zatrudnić do montażu swojego hydraulika lub naszych specjalistów. Chcąc mieć gwarancję, że zmiękczacz będzie odpowiednio podłączony konieczna jest instalacja przez serwisanta. Dzięki temu można zaoszczędzić na ewentualnych usterkach urządzenia możliwych po samodzielnym montażu. Dodatkowo przy wykupieniu usługi montażu przez naszych specjalistów cena urządzenia może okazać się niższa.

Standardowy montaż wykonany przez naszych specjalistów trwa 2-4h. Decydując się na naszą ofertę instalacji urządzenia klient może mieć pewność, że wykorzystujemy najwyższej jakości części oraz materiały i zapewniamy estetyczne wykonanie. Przy montażu stosujemy giętkie rury instalacyjne, dzięki czemu ewentualny demontaż w przypadku awarii lub serwis urządzenia przebiegnie bez komplikacji. Aby dokładnie wycenić montaż możesz wysłać nam zdjęcie lub filmik przedstawiające wybrane miejsce montażu zmiękczacza. Specjalista wyceni usługę oraz ustali termin i szczegóły montażu. Jeśli jesteś zainteresowany montażem zmiękczacza wody, skontaktuj się z nami!

Ecowater eVolution 400 Boost montaż


Akcesoria, które pomogą Ci w montażu:

1. Węże elastyczne gwint + klips, długość 1200 mm, gwint 1'' x clips, by-pass DN32

2. Syfon popłuczyn do zmiękczaczy wody

3. Filtr wstepny przed zmiękczaczem, do wyboru filtr mechaniczny z wymiennym wkładem lub profesjonalny filtr sznurkowy.

4. Opcjonalnie przyda się profesjonalny tester twardości wody dzięki niemu można sprawdzać twardość wody wejściowej oraz skuteczność działania zmiękczacza.


Specjalistyczny serwis

Przez cały okres użytkowania zmiękczacza wody Ecowater eVolution będziemy opiekunem serwisowym Twojego urządzenia. Zakres oferty naszego serwisu technicznego obejmuje montowanie i uruchamianie urządzenia, przeglądy serwisowe oraz ewentualne naprawy. Regularne serwisy urządzenia zapewniają utrzymanie gwarancji i pewność, że zmiękczacz działa prawidłowo. Coroczny przegląd gwarancyjny trwa od 30 minut do 1 godziny. Obejmuje sprawdzanie prawidłowości ustawień sterownika, zgodność licznika przepływu wody, sprawdzenie inżektora odpowiedzialnego za prawidłowy przepływ wody, sprawdzenie zaworu solankowego, wszystkich uszczelek i obecność złogów solankowych. Serwisant wręcza klientowi protokół serwisowy potwierdzający wykonanie przeglądu gwarancyjnego.

GoodAIR napisz do nas


Konserwacja urządzenia

Każdy posiadacz zmiękczacza wody Ecowater musi pamiętać o wykonywaniu poniższych czynności przez cały okres eksploatacji urządzenia:

1. Kontrola zbiornika solankowego - odpowiednia ilość soli jest warunkiem prawidłowego przejścia regeneracji przez złoże filtracyjne. Równie ważne jest sprawdzanie czy w urządzeniu nie powstały “mosty solne” często spotykane w zmiękczaczach. W momencie napotkania problemu związanego z pracą urządzenia lub z bieżącą konserwacją, najlepiej jest wezwać doświadczonego eksperta do pomocy.

2. Wymiana wkładów w filtrze mechanicznym - wkłady filtrujące zawsze powinny być w odpowiednim stanie. Wiąże się z tym skuteczność oczyszczania wody. Brak wymiany filtrów może skutkować zepsuciem urządzenia. Regularność wymiany jest uzależniona od stopnia zanieczyszczenia wody w domu.


SÓL DO ZMIĘKCZACZA - GRATIS

Dodatkowo przy zakupie zmiękczacza wody Ecowater eVolution 400 BOOST otrzymasz opakowanie 25kg tabletek solnych do urządzenia GRATIS!

Ecowater eVolution 400 Boost sól gratis


Gwarancja na zmiękczacz EcoWater eVolution 400 BOOST

Urządzenie jest objęte określoną przez producenta gwarancją:

  1. Zewnętrzna obudowa - 5 lat
  2. Butla ze złożem - 5 lat
  3. Głowica sterująca - 3 lata
  4. Podzespoły elektroniczne - 2 lata

Podane powyżej okresy gwarancyjne są oficjalnymi terminami oferowanymi przez producenta. Dłuższy czas gwarancji to zwykłe obietnice sprzedawców. Urządzenia tej marki są najskuteczniejszymi zmiękczaczami wody dostępnymi na rynku, a ich awaryjność jest znikoma. Pomimo to, kupując zmiękczacz wody Ecowater, warto zapoznać się z warunkami gwarancji, udzielanej przez producenta. Aby utrzymać gwarancję, wymagane są regularne serwisy, których potwierdzeniem są protokoły serwisowe.

Ecowater eVolution 400 Boost logo ecowater

(9013)

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

Ecowater eVolution 400 Boost zmiękczacz wody
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 0,00zł
Dodaj do koszyka