Najważniejsze informacje o produkcie
Cena: 0,00zł

W koszyku

Dostępność:
Czas realizacji: 3 dni robocze
Koszt dostawy: 15,00zł

Opis

ECOWATER EVOLUTION 200 - kompaktowy zmiękczacz do mieszkania

Zmiękczacz do wody Ecowater eVolution 200 Compact to starszy brat modelu 100 Compact, wyposażony w większy zbiornik na sól regeneracyjną. Dzięki niemu armatura, baterie, kabina, wanna, czajnik i inne urządzenia w domu będą wolne od kamienia. Zmiękczacz posiada oprogramowanie, które pozwala mu zapamiętywać zużycie wody w poszczególnych dniach tygodnia oraz na tej podstawie dostosowywać parametry swojej pracy. Wyposażono go też w łącze WiFi, aby za pomocą aplikacji przekazywał nam wszystkie ważne informacje i ostrzegał o ewentualnej awarii. Urządzenie będzie idealnym wyborem do mieszkania.

Ecowater eVolution 200 Compact zmiękczacz wody


Poczuj różnicę z eVolution!

Twarda woda jest problemem wielu miast. To przez nią na czajnikach, armaturze i sprzęcie AGD odkłada się kamień, który nie tylko wygląda bardzo nieestetycznie, ale również przyczynia się do szybszego niszczenia urządzeń. Ponieważ reaguje z detergentami tworząc nierozpuszczalne sole, wymusza na nas większe zużycie środków czystości. Ponadto, każdy 1 mm osadu w rurach powoduje spadek wydajności instalacji grzewczej o nawet 10%! Twarda woda w znaczący sposób pogarsza również smak jedzenia, kawy i herbaty. Wszystkie powyższe problemy rozwiązuje zmiękczacz do wody Ecowater eVolution 200 Compact. Miękka woda poprawia smak przygotowanych na jej bazie posiłków, chroni armaturę i sprzęty AGD, pomaga usuwać zanieczyszczenia podczas prania i sprzątania oraz utrzymuje wysoką sprawność instalacji grzewczej.

Ecowater eVolution 200 Compact dlaczego warto


Korzyści posiadania zmiękczacza ECOWATER eVolution 200 Compact

Mimo znaczącej skali problemu twardej wody zmiękczacz ECOWATER eVolution 200 Compact pozbędzie się wszystkich nieprzyjemnych skutków.

Ecowater eVolution 200 Compact dom


Dlaczego model eVolution 200 Compact jest wyjątkowy

Ecowater eVolution 200 Compact pamięć absolutna

DOSKONAŁA PAMIĘĆ

Zmiękczacz na bieżąco uczy się zachowań domowników. Zbiera dane, a następnie dostosowuje proces regeneracji tak, aby w szczytach zapotrzebowania na wodę zachować ciągłość w jej dostarczaniu. Bardzo przydatna funkcja w sytuacjach, gdy np. co weekend urządzamy imprezy.

Ecowater eVolution 200 Compact wifi

MODUŁ WIFI

Wbudowany moduł WiFi umożliwia łączenie się urządzenia z aplikacją mobilną na telefon, poprzez którą podaje użytkownikowi wszystkie istotne informacje o swojej pracy, takie jak zużycie wody.

Ecowater eVolution 200 Compact pełna kontrola

URZĄDZENIE POD KONTROLĄ

Bieżący dostęp do aktualizowanych danych urządzenia można sprawdzić czy nastąpił nagły wyciek wody lub za ile dni zabraknie soli w zbiorniku. Zdalnie jesteśmy w stanie uruchomić regenerację i zmienić ustawienia rządzenia z dowolnego miejsca.

Ecowater eVolution 200 Compact system ostrzegania

SYSTEM OSTRZEGANIA

Inteligentny zmiękczacz poinformuje nas o sytuacjach awaryjnych. Aplikacja przydaje się do kontroli pracy urządzenia, ponieważ przekazuje nam wszystkie niezbędne informacje, w tym: zużycie soli, zużycie wody, konieczność uzupełnienia pojemnika na sól, ilość wody możliwą do zmiękczenia do kolejnej regeneracji oraz ewentualne awarie. Za jej pomocą możesz również zmieniać ustawienia Twojego urządzenia. Ciężko znaleźć model innej firmy, który mógłby pochwalić się czymś takim.

Ecowater eVolution 200 Compact wygoda użytkownania

WYGODA W UŻYTKOWANIU

eVolution 200 Compact automatycznie wykrywa poziom soli .Urządzenie wykrywa ile jest soli w zbiorniku i zawiadamia nas o konieczności dosypania jej - niezwykle przydatna funkcja dla zabieganych.

Ecowater eVolution 200 Compact topowa głowica

SPECJALISTYCZNA GŁOWICA

Profesjonalna głowica jest sterowana elektronicznie. Wyposażona w czujniki, w przypadkach zwiększonego zapotrzebowania, zapewnia ciągły dostęp do najwyższej jakości wody. 

Ecowater eVolution 200 Compact formula 1

FORMUŁA 1

Algorytm Formuły 1 oferuje możliwość dostosowania trybu pracy do zużycia wody. Profesjonalne oprogramowanie stale analizuje pracę urządzenia 100 Comfort, przez to dokładnie wie kiedy wykonać regenerację, aby zużyć jak najmniejszą ilość wody oraz soli.

Ecowater eVolution 200 Compact funkcjonalność

FUNKCJONALNOŚĆ 

Zgrabne gabaryty, solidna i mocna obudowa, wolnoopadająca pokrywa wpływają znacząco na komfort użytkowania. Małe rozmiary urządzenia umożliwiają zamontowanie zmiękczacza w mieszkaniu bez gospodarowania dodatkowej powierzchni.

Ecowater eVolution 200 Compact made in usa

MADE IN USA

Amerykańska marka Ecowater produkuje urządzenia poprawiające jakość wody od 1925 roku! Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom posiada tytuł lidera branży, a produkty marki są wspierane przez wysoce wyszkoloną międzynarodową sieć specjalistów EcoWater Pro Water Specialists.


Regeneracja dopasowana do indywidualnych potrzeb

Urządzenie jest zaprogramowane do uczenia się nawyków domowników i wybiera odpowiednie momenty na regenerację - aby zmiękczacz zawsze był zregenerowany i zużywał jak najmniej wody.  Dla większości domów dobrą porą na rozpoczęcie regeneracji (trwa to około 2 godziny) jest godzina 2:00 w nocy, ponieważ woda nie jest używana. Kiedy urządzenie wykryje lepszą porę na rozpoczęcie regeneracji, np. ze względu na nocny tryb życia domowników to wybierze tę najkorzystniejszą, dostosowaną do indywidualnych preferencji. Cały proces jest niezwykle cichy i nie będzie zakłócał snu domowników. Przy regularnym zużywaniu wody, koniecznym procesem jest regeneracja urządzenia, aby nie utraciło zdolności do zmiękczania wody. Urządzenie nie będzie się regenerowało, gdy woda nie jest zużywana lub gdy przebywamy poza domem przez dłuższy czas.

Ecowater eVolution 200 Compact schemat działania urządzenia


Odpowiednie zużycie soli

Zmiękczacz informuje domowników o konieczności uzupełnienia soli oraz sam optymalizuje dawki soli potrzebne do regeneracji. Sam dostosowuje się do procesu zużycia wody i na tej podstawie dobiera optymalną ilość potrzebną do regeneracji. Zmiękczacz marki eVolution 200 Compact jest urządzeniem ekonomicznym i będzie służył przez lata - jest to znacząca oszczędność. Zmiękczacze Ecowater są zaprojektowane aby pomóc Ci w zaoszczędzeniu na eksploatacji, zużyciu mniejszej ilości energii oraz zmaksymalizowaniu żywotności i wydajności urządzenia.

Ecowater eVolution 200 Compact ekonomiczne zużycie soli


Instynktowne powiadomienia o przeglądzie

Urządzenie 200 Comapact jest inteligentnym urządzeniem, które ma możliwość ustawienia automatycznych powiadomień o konieczności corocznego przeglądu gwarancyjnego. Urządzenie może wysyłać powiadomienia mailowo, przez SMS lub na panelu sterowania. 

Ecowater eVolution 200 Compact zbliżenie na urządzenie


Zawór by-pass

Zawór usprawnia instalację filtra oraz umożliwia odcięcie dopływu wody od urządzenia bez pozbywania się wody w budynku. Zawór pozwala także na regulację jakości wody. Dla przykładu - daje możliwość ustawienia dowolnej twardości wody w przypadku filtrów zmiękczających. Nie wszystkie marki zmiękczaczy dodają zawór by-pass do urządzenia, a ich koszt waha się pomiędzy 300-400 zł. Przy zakupie zmiękczacza  w naszym sklepie, zawór by-pass otrzymasz w cenie.

Ecowater eVolution 200 Compact zawór by pass


Fachowe skanowanie poziomu soli - czujnik podczerwieni

Zmiękczacz wyposażono w sensor marki Sharp, kontrolujący na bieżąco ilość wody w zbiorniku. O konieczności jej uzupełnienia jesteśmy informowani na wyświetlaczu oraz w aplikacji. Dzięki niemu eVolution 200 Compact informuje nas o potrzebie dosypania soli i sam ustala, jaka ilość będzie potrzebna do zaaplikowania.

Ecowater eVolution 200 Compact klapa urządzenia z logo


Na czym polega proces zmiękczania wody

Zasada działania zmiękczacza do wody nie jest skomplikowana, co skutkuje bezawaryjną pracą i skutecznością na zawsze tak samo wysokim poziomie. W urządzeniu znajduje się złoże filtracyjne w postaci żywicy jonowymiennej. Kiedy woda przepływa przez złoże, dochodzi do wymiany - jony wapnia i magnezu, odpowiedzialne za twardość wody, zamieniane są na jony sodu. W ten sposób otrzymujemy miękką, bezpieczną dla armatury wodę. Sód nie wpływa na walory smakowe wody, dlatego po procesie zmiękczania jest ona w dalszym ciągu odpowiednia do spożycia. Złoże regularnie się odnawia przy pomocy soli regeneracyjnej; model 200 Compact pomieści jej wewnątrz aż 30 kg!

Ecowater eVolution 200 Compact to urządzenie pełne innowacji. Również sam proces zmiękczania został ulepszony poprzez ciekawe rozwiązania. Jednym z nich jest podsypka ze żwiru kwarcowego, która poprawia przepływ wody przez butlę ze złożem i pozwala na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie pojemności jonowymiennej złoża. Ponadto, pomiędzy regeneracjami złoża zbiornik soli pozostaje suchy, dzięki czemu nie tworzą się w nim złogi solne; ogranicza to również ryzyko namnaża się bakterii.

Ecowater eVolution 200 Compact kąpiel


Montaż urządzenia eVolution 200 Compact

W pierwszej kolejności, przemyśl dobrze miejsce montażu zmiękczacza. Konieczne jest podłączenie go do zasilania elektrycznego, zasilania wody i odpływu ścieków do kanalizacji. Ponadto potrzebny jest swobodny dostęp do urządzenia w celu uzupełniania zbiornika z solą regeneracyjną. Samo podłączenie wszystkich elementów nie jest skomplikowane. Można zatrudnić do montażu swojego hydraulika lub naszych specjalistów. Chcąc mieć gwarancję, że zmiękczacz będzie odpowiednio podłączony konieczna jest instalacja przez serwisanta. Dzięki temu można zaoszczędzić na ewentualnych usterkach urządzenia możliwych po samodzielnym montażu. Dodatkowo przy wykupieniu usługi montażu przez naszych specjalistów cena urządzenia może okazać się niższa. Standardowy montaż wykonany przez naszych specjalistów trwa 2-4h.

Decydując się na naszą ofertę instalacji urządzenia klient może mieć pewność, że wykorzystujemy najwyższej jakości części oraz materiały i zapewniamy estetyczne wykonanie. Przy montażu stosujemy giętkie rury instalacyjne, dzięki czemu ewentualny demontaż w przypadku awarii lub serwis urządzenia przebiegnie bez komplikacji. Aby dokładnie wycenić montaż możesz wysłać nam zdjęcie lub filmik przedstawiające wybrane miejsce montażu zmiękczacza. Specjalista wyceni usługę oraz ustali termin i szczegóły montażu. Jeśli jesteś zainteresowany montażem zmiękczacza wody, skontaktuj się z nami!

Ecowater eVolution 200 Compact montaż


Akcesoria, które pomogą Ci w montażu:

1. Węże elastyczne gwint, długość 1000 mm, 3/4'' x klips, by-pass DN25

2. Węże elastyczne gwint + klips, długość 2000 mm, gwint 3/4'' x klips, by-pass DN25

3. Syfon popłuczyn do zmiękczaczy wody

4. Filtr wstepny przed zmiękczaczem, do wyboru filtr mechaniczny z wymiennym wkładem lub profesjonalny filtr sznurkowy.

5. Opcjonalnie przyda się profesjonalny tester twardości wody dzięki niemu można sprawdzać twardość wody wejściowej oraz skuteczność działania zmiękczacza.


Specjalistyczny serwis

Przez cały okres użytkowania zmiękczaczy wody Ecowater eVolution i Comfort będziemy opiekunem serwisowym Twojego urządzenia. Zakres oferty naszego serwisu technicznego obejmuje montowanie i uruchamianie urządzenia, przeglądy serwisowe oraz ewentualne naprawy. Regularne serwisy urządzenia zapewniają utrzymanie gwarancji i pewność, że zmiękczacz działa prawidłowo. Coroczny przegląd gwarancyjny trwa od 30 minut do 1 godziny. Obejmuje sprawdzanie prawidłowości ustawień sterownika, zgodność licznika przepływu wody, sprawdzenie inżektora odpowiedzialnego za prawidłowy przepływ wody, sprawdzenie zaworu solankowego, wszystkich uszczelek i obecność złogów solankowych. Serwisant wręcza klientowi protokół serwisowy potwierdzający wykonanie przeglądu gwarancyjnego.

GoodAIR napisz do nas


Konserwacja urządzenia

Każdy posiadacz zmiękczacza wody Ecowater musi pamiętać o wykonywaniu poniższych czynności przez cały okres eksploatacji urządzenia:

1. Kontrola zbiornika solankowego - odpowiednia ilość soli jest warunkiem prawidłowego przejścia regeneracji przez złoże filtracyjne. Równie ważne jest sprawdzanie czy w urządzeniu nie powstały “mosty solne” często spotykane w zmiękczaczach. W momencie napotkania problemu związanego z pracą urządzenia lub z bieżącą konserwacją, najlepiej jest wezwać doświadczonego eksperta do pomocy.

2. Wymiana wkładów w filtrze mechanicznym - wkłady filtrujące zawsze powinny być w odpowiednim stanie. Wiąże się z tym skuteczność oczyszczania wody. Brak wymiany filtrów może skutkować zepsuciem urządzenia. Regularność wymiany jest uzależniona od stopnia zanieczyszczenia wody w domu.


SÓL DO ZMIĘKCZACZA - GRATIS

Dodatkowo przy zakupie zmiękczacza wody EcoWater eVolution 200 Compact otrzymasz opakowanie 25kg tabletek solnych do urządzenia GRATIS!

Ecowater eVolution 200 Compact sól gratis


Gwarancja na zmiękczacz EcoWater eVolution 200 Compact

Urządzenie jest objęte określoną przez producenta gwarancją:

  1. Zewnętrzna obudowa - 5 lat
  2. Butla ze złożem - 5 lat
  3. Głowica sterująca - 3 lata
  4. Podzespoły elektroniczne - 2 lata

Podane powyżej okresy gwarancyjne są oficjalnymi terminami oferowanymi przez producenta oraz oficjalnego dystrybutora marki Ecowater. Dłuższy czas gwarancji to zwykłe obietnice sprzedawców. Urządzenia tej marki są najskuteczniejszymi zmiękczaczami wody dostępnymi na rynku, a ich awaryjność jest znikoma. Pomimo to, kupując zmiękczacz wody Ecowater, warto zapoznać się z warunkami gwarancji, udzielanej przez producenta. Aby utrzymać gwarancję, wymagane są regularne serwisy, których potwierdzeniem są protokoły serwisowe.

Ecowater eVolution 200 Compact logo ecowater


(7041)

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

Ecowater eVolution 200 Compact zmiękczacz wody
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 0,00zł
Dodaj do koszyka