Najważniejsze informacje o produkcie
Cena: 0,00zł

W koszyku

Dostępność:
Czas realizacji: 3 dni robocze
Koszt dostawy: 15,00zł

Opis

ECOWATER eVolution 100 COMPACT - zmiękczacz do mieszkań i małych domów

Zmiękczacz do wody Ecowater eVolution 100 Compact dzięki niewielkim rozmiarom stanowi doskonały wybór do małego domku jednorodzinnego, mieszkania w bloku czy niewielkiej firmy. Posiada - jak sama nazwa wskazuje - kompaktową obudowę, dlatego jako jeden z nielicznych modeli może być używany w ciasnych przestrzeniach, np. w mieszkaniu w bloku. Pomimo małej wielkości w niczym nie ustępuje pozostałym, dużym modelom - jest tak samo inteligentny i posiada równie wysoką jakość. Zapewnia miękką wodę, uwalniając od kamienia domową armaturę i sprzęty AGD. Specjalne oprogramowanie sprawia, że model 100 Compact to jeden z najinteligentniejszych zmiękczaczy na rynku - uczy się przyzwyczajeń domowników (zużycia wody w ciągu dnia) oraz informuje ich o swojej pracy przy pomocy aplikacji mobilnej.

Ecowater eVolution 100 Compact zmiękczacz wody


Poczuj zmianę z eVolution!

Skutkiem dużej zawartości wapnia i magnezu w wodach wodociągowych jest twarda woda mieszkaniach i małych domkach. Za tym idą problemy estetyczne i techniczne np. osad z kamienia na armaturze lub krótsza żywotność sprzętów AGD! Aby temu zapobiec należy zainwestować w odpowiedni zmiękczacz wody, jakim jest model eVolution 100 Compact. Dzięki małemu rozmiarowi i dużej wydajności będzie idealnym wyborem dla mniejszych powierzchni, takich jak mieszkanie czy mały domek jednorodzinny.

Ecowater eVolution 100 Compact dlaczego warto


Co zyskasz ze zmiękczaczem ECOWATER eVolution 100 Compact

Mimo znaczącej skali problemu twardej wody zmiękczacz ECOWATER eVolution 100 Compact pozbędzie się wszystkich nieprzyjemnych skutków.

Ecowater eVolution 100 Compact dom


Dlaczego model eVolution 100 Compact jest wyjątkowy

Ecowater eVolution 100 Compact pamięć absolutna

PAMIĘĆ ABSOLUTNA

Zmiękczacz na bieżąco uczy się zachowań domowników. Zbiera i zapisuje dane, a następnie dostosowuje proces regeneracji tak, aby w szczytach zapotrzebowania na wodę zachować ciągłość w jej dostarczaniu. Bardzo przydatna funkcja w sytuacjach, gdy np. co weekend do domu przyjeżdżają dzieci.

Ecowater eVolution 100 Compact wifi

KOMUNIKACJA WIFI

Idąc z duchem czasu, producent wyposażył model 100 Compact w łącze WiFi i możliwość połączenia z aplikacją mobilną. Nie jest to tylko dodatkowy gadżet, ale realne ułatwienie w obsłudze urządzenia. Aplikacja przekazuje nam wszystkie informacje dotyczące pracy zmiękczacza, takie jak zużycie wody i soli, ilość wody możliwą do zmiękczenia do kolejnej regeneracji czy konieczność uzupełnienia zbiornika z solą regeneracyjną.

Ecowater eVolution 100 Compact pełna kontrola

PEŁNA KONTROLA

Bieżący dostęp do aktualizowanych danych urządzenia można sprawdzić czy nastąpił nagły wyciek wody lub za ile dni zabraknie soli w zbiorniku. Zdalnie jesteśmy w stanie uruchomić regenerację i zmienić ustawienia rządzenia z dowolnego miejsca.

Ecowater eVolution 100 Compact system ostrzegania

SYSTEM OSTRZEGANIA

iInteligentny zmiękczacz poinformuje nas o sytuacjach awaryjnych np. przelana woda w wannie, awaria toalety lub niewidoczna awaria rur wodociągowych. Dzięki temu zaoszczędzimy na kosztownych awariach ale też będziemy mogli spać spokojnie.

Ecowater eVolution 100 Compact wygoda użytkownania

WYGODA UŻYTKOWANIA

Seria eVolution automatycznie wykrywa poziom soli .Urządzenie wykrywa ile jest soli w zbiorniku i zawiadamia nas o konieczności dosypania jej - niezwykle przydatna funkcja dla zabieganych.

Ecowater eVolution 100 Compact topowa głowica

TOPOWA GŁOWICA

Najwyższej klasy głowica jest sterowana elektronicznie. Wyposażona w czujniki, w przypadkach zwiększonego zapotrzebowania, zapewnia ciągły dostęp do najwyższej jakości wody. 

Ecowater eVolution 100 Compact formula 1

FORMUŁA 1

Algorytm Formuły 1 oferuje możliwość dostosowania trybu pracy do zużycia wody. Profesjonalne oprogramowanie stale analizuje pracę urządzenia 100 Comfort, przez to dokładnie wie kiedy wykonać regenerację, aby zużyć jak najmniejszą ilość wody oraz soli.

Ecowater eVolution 100 Compact funkcjonalność

FUNKCJONALNOŚĆ I KOMFORT

Zgrabne gabaryty, solidna i mocna obudowa, wolnoopadająca pokrywa wpływają znacząco na komfort użytkowania. Dodatkowym atutem są małe rozmiary, dzięki którym urządzenie zmieści się niemal wszędzie. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu!

Ecowater eVolution 100 Compact made in usa

MADE IN USA

Amerykańska marka Ecowater produkuje urządzenia poprawiające jakość wody od 1925 roku! Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom posiada tytuł lidera branży, a produkty marki są wspierane przez wysoce wyszkoloną międzynarodową sieć specjalistów EcoWater Pro Water Specialists.


Regeneracja dopasowana do indywidualnych potrzeb

Urządzenie uczy się nawyków domowników, dzięki temu regeneruje się kiedy jest to najbardziej opłacalne, czyli w momentach, których jest najmniejsze zużycie wody. Dla większości domów dobrą porą na rozpoczęcie regeneracji (trwa to około 2 godziny) jest godzina 2:00 w nocy, ponieważ woda nie jest używana. Kiedy urządzenie wykryje lepszą porę na rozpoczęcie regeneracji, np. ze względu na nocny tryb życia domowników to wybierze tę najkorzystniejszą, dostosowaną do indywidualnych preferencji. Cały proces jest niezwykle cichy i nie będzie zakłócał snu domowników. Przy regularnym zużywaniu wody, koniecznym procesem jest regeneracja urządzenia, aby nie utraciło zdolności do zmiękczania wody. Urządzenie nie będzie się regenerowało, gdy woda nie jest zużywana lub gdy przebywamy poza domem przez dłuższy czas.

Ecowater eVolution 100 Compact schemat działania urządzenia


Produktywne zużywanie soli

Zmiękczacz informuje domowników o konieczności uzupełnienia soli oraz sam optymalizuje dawki soli potrzebne do regeneracji. Sam dostosowuje się do procesu zużycia wody i na tej podstawie dobiera optymalną ilość potrzebną do nasypania. Zmiękczacz marki eVolution 100 Compact jest urządzeniem ekonomicznym i będzie służył przez lata - jest to znacząca oszczędność. Zmiękczacze Ecowater są zaprojektowane aby pomóc Ci w zaoszczędzeniu na eksploatacji, zużyciu mniejszej ilości energii oraz zmaksymalizowaniu żywotności i wydajności urządzenia.

Ecowater eVolution 100 Compact ekonomiczne zużycie soli


Automatyczne powiadomienia o przeglądzie

Urządzenie 100 Compact jest na tyle inteligentnym urządzeniem, że przy montażu istnieje możliwość ustawienia automatycznych powiadomień o konieczności corocznego przeglądu gwarancyjnego. Urządzenie może wysyłać powiadomienia mailowo, przez SMS lub na panelu sterowania.

Ecowater eVolution 100 Compact zbliżenie na urządzenie


Zawór by-pass

Zawór usprawnia instalację filtra oraz umożliwia odcięcie dopływu wody od urządzenia bez pozbywania się wody w budynku. Zawór pozwala także na regulację jakości wody. Dla przykładu - daje możliwość ustawienia dowolnej twardości wody w przypadku filtrów zmiękczających. Zawory by-pass zazwyczaj nie są dołączane do zestawu z urządzeniem, a ich koszt waha się pomiędzy 300-400 zł. Przy zakupie zmiękczacza powietrza w naszym sklepie, zawór by-pass otrzymasz w cenie.

Ecowater eVolution 100 Compact zawór by pass


Fachowe skanowanie poziomu soli - czujnik podczerwieni

Zmiękczacz wyposażono w sensor marki Sharp, kontrolujący na bieżąco ilość wody w zbiorniku. O konieczności jej uzupełnienia jesteśmy informowani na wyświetlaczu oraz w aplikacji. Dzięki niemu eVolution 100 Compact informuje nas o potrzebie dosypania soli i sam ustala, jaka ilość będzie potrzebna do zaaplikowania.

Ecowater eVolution 100 Compact klapa urządzenia z logo


Na czym polega proces zmiękczania wody

Proces zmiękczania wody nie należy do skomplikowanych - w urządzeniu znajduje się złoże filtracyjne w postaci żywicy jonowymiennej oraz zbiornik na sól regeneracyjną. Woda przepływa przez to złoże i dochodzi do wymiany jonowej, w której wapń i magnez odpowiedzialne za twardość wody zastępowane są przez neutralne jony sodu. W ten sposób otrzymujemy miękką, bezpieczną dla armatury wodę. Sód nie wpływa na walory smakowe wody, dlatego po procesie zmiękczania jest ona w dalszym ciągu odpowiednia do spożycia.

Ecowater eVolution 100 Compact kąpiel


Montaż urządzenia eVolution 100 Compact

W pierwszej kolejności, przemyśl dobrze miejsce montażu zmiękczacza. Konieczne jest podłączenie go do zasilania elektrycznego, zasilania wody i odpływu ścieków do kanalizacji. Ponadto potrzebny jest swobodny dostęp do urządzenia w celu uzupełniania zbiornika z solą regeneracyjną. Samo podłączenie wszystkich elementów nie jest skomplikowane. Można zatrudnić do montażu swojego hydraulika lub naszych specjalistów. Chcąc mieć gwarancję, że zmiękczacz będzie odpowiednio podłączony konieczna jest instalacja przez serwisanta. Dzięki temu można zaoszczędzić na ewentualnych usterkach urządzenia możliwych po samodzielnym montażu. Dodatkowo, urządzenie z wykupionym montażem wychodzi taniej niż bez niego. Standardowy montaż wykonany przez naszych specjalistów trwa 2-4h.

Decydując się na naszą ofertę instalacji urządzenia klient może mieć pewność, że wykorzystujemy najwyższej jakości części oraz materiały i zapewniamy estetyczne wykonanie. Przy montażu stosujemy giętkie rury instalacyjne, dzięki czemu ewentualny demontaż w przypadku awarii lub serwis urządzenia przebiegnie bez komplikacji. Aby dokładnie wycenić montaż możesz wysłać nam zdjęcie lub filmik przedstawiające wybrane miejsce montażu zmiękczacza. Specjalista wyceni usługę oraz ustali termin i szczegóły montażu. Jeśli jesteś zainteresowany montażem zmiękczacza wody, skontaktuj się z nami!

Ecowater eVolution 100 Compact montaż


Akcesoria, które pomogą Ci w montażu:

1. Węże elastyczne gwint, długość 1000 mm, 3/4'' x klips, by-pass DN25

2. Węże elastyczne gwint + klips, długość 2000 mm, gwint 3/4'' x klips, by-pass DN25

3. Syfon popłuczyn do zmiękczaczy wody

4. Filtr wstepny przed zmiękczaczem, do wyboru filtr mechaniczny z wymiennym wkładem lub profesjonalny filtr sznurkowy.

5. Opcjonalnie przyda się profesjonalny tester twardości wody dzięki niemu można sprawdzać twardość wody wejściowej oraz skuteczność działania zmiękczacza.


Serwisowany przez specjalistów

Przez cały okres użytkowania zmiękczaczy wody Ecowater eVolution i Comfort będziemy opiekunem serwisowym Twojego urządzenia. Zakres oferty naszego serwisu technicznego obejmuje montowanie i uruchamianie urządzenia, przeglądy serwisowe oraz ewentualne naprawy. Regularne serwisy urządzenia zapewniają utrzymanie gwarancji i pewność, że zmiękczacz działa prawidłowo. Coroczny przegląd gwarancyjny trwa od 30 minut do 1 godziny. Obejmuje sprawdzanie prawidłowości ustawień sterownika, zgodność licznika przepływu wody, sprawdzenie inżektora odpowiedzialnego za prawidłowy przepływ wody, sprawdzenie zaworu solankowego, wszystkich uszczelek i obecność złogów solankowych. Serwisant wręcza klientowi protokół serwisowy potwierdzający wykonanie przeglądu gwarancyjnego.

GoodAIR napisz do nas


Konserwacja urządzenia

Każdy posiadacz zmiękczacza wody Ecowater musi pamiętać o wykonywaniu poniższych czynności przez cały okres eksploatacji urządzenia:

1. Kontrola zbiornika solankowego - - odpowiednia ilość soli jest warunkiem prawidłowego przejścia regeneracji przez złoże filtracyjne. Równie ważne jest sprawdzanie czy w urządzeniu nie powstały “mosty solne” często spotykane w zmiękczaczach. W momencie napotkania problemu związanego z pracą urządzenia lub z bieżącą konserwacją, najlepiej jest wezwać doświadczonego eksperta do pomocy.

2. Wymiana wkładów w filtrze mechanicznym - wkłady filtrujące zawsze powinny być w odpowiednim stanie. Wiąże się z tym skuteczność oczyszczania wody. Brak wymiany filtrów może skutkować zepsuciem urządzenia. Regularność wymiany jest uzależniona od stopnia zanieczyszczenia wody w domu.


SÓL DO ZMIĘKCZACZA - GRATIS

Dodatkowo przy zakupie zmiękczacza wody EcoWater eVolution 100 Compact otrzymasz opakowanie 25kg tabletek solnych do urządzenia GRATIS!

Ecowater eVolution 100 Compact sól gratis


Gwarancja na zmiękczacz Ecowater eVolution 100 Compact

Urządzenie jest objęte określoną przez producenta gwarancją:

  1. Zewnętrzna obudowa - 5 lat
  2. Butla ze złożem - 5 lat
  3. Głowica sterująca - 3 lata
  4. Podzespoły elektroniczne - 2 lata

Podane powyżej okresy gwarancyjne są oficjalnymi terminami oferowanymi przez producenta oraz oficjalnego dystrybutora marki Ecowater. Dłuższy czas gwarancji to zwykłe obietnice sprzedawców. Urządzenia tej marki są najskuteczniejszymi zmiękczaczami wody dostępnymi na rynku, a ich awaryjność jest bardzo mało prawdopodobna. Pomimo to, kupując zmiękczacz wody Ecowater, warto zapoznać się z warunkami gwarancji, udzielanej przez producenta. Aby utrzymać gwarancję, wymagane są regularne serwisy, których potwierdzeniem są protokoły serwisowe.

Ecowater eVolution 100 Compact logo ecowater

(6869)

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

Ecowater eVolution 100 Compact zmiękczacz wody
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 0,00zł
Dodaj do koszyka