Najważniejsze informacje o produkcie
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:

Opis

PRODUKT JEST DOSTĘPNY W CIĄGŁEJ SPRZEDAŻY. ZAMÓWIENIE NALEŻY ZŁOŻYĆ TELEFONICZNIE POD NUMEREM +48 574 003 908.

Zmiękczacz do wody Ecowater eVolution 100 Compact dzięki niewielkim rozmiarom stanowi doskonały wybór do małego domku jednorodzinnego, mieszkania w bloku czy niewielkiej firmy. Zapewnia miękką wodę, uwalniając od kamienia domową armaturę i sprzęty AGD. Specjalne oprogramowanie sprawia, że model 100 Compact to jeden z najinteligentniejszych zmiękczaczy na rynku - uczy się przyzwyczajeń domowników (zużycia wody w ciągu dnia) oraz informuje ich o swojej pracy przy pomocy aplikacji mobilnej.

Jakie korzyści daje zmiękczacz wody Ecowater?

Twarda woda to bardzo częsty problem, nie tylko w miastach. Ma ona niebagatelny wpływ nie tylko na smak przyrządzanych potraw i napojów, ale również na stan instalacji w budynku oraz sprzęty AGD. Sole magnezu i wapnia, obecne w twardej wodzie, odpowiedzialne są za odkładanie się kamienia, który niszczy tworzywa i bardzo nieestetycznie wygląda. Używanie takiej wody do kąpieli wpływa również negatywnie na stan naszych włosów oraz skóry.

Twarda woda wymusza również większe zużycie detergentów, ponieważ wapń i magnez reagują z nimi tworząc nierozpuszczalne sole. W skrócie: część środków czystości po prostu się marnuje. Ponadto ubrania wyprane w twardej wodzie mogą być nieprzyjemne w dotyku, a nawet niedoprane.

Jakby tego było mało, każdy 1 mm osadu wewnątrz rury zmniejsza o 10% wydajność instalacji grzewczej. Zakup zmiękczacza do wody to oszczędność na ogrzewaniu, rzadszy serwis instalacji oraz potrawy i napoje o najlepszym smaku.

Zmiękczacz wody Ecowater eVolution 100 Compact

Proces zmiękczania wody w Ecowater eVolution 100 Compact

Proces zmiękczania wody nie należy do skomplikowanych - w urządzeniu znajduje się złoże filtracyjne w postaci żywicy jonowymiennej oraz zbiornik na sól regeneracyjną. Woda przepływa przez to złoże i dochodzi do wymiany jonowej, w której wapń i magnez odpowiedzialne za twardość wody zastępowane są przez neutralne jony sodu. W ten sposób otrzymujemy miękką, bezpieczną dla armatury wodę. Sód nie wpływa na walory smakowe wody, dlatego po procesie zmiękczania jest ona w dalszym ciągu odpowiednia do spożycia.

Obsługa zmiękczacza do wody Ecowater eVolution 100 Compact

Zmiękczacz wody Ecowater eVolution 100 Compact

Zmiękczacz 100 Compact został wyposażony w oprogramowanie, które pozwala mu pracować w sposób bardzo inteligentny. Urządzenie zapamiętuje zużycie wody w domu w poszczególnych dniach tygodnia i dostosowuje swoją pracę do przyzwyczajeń domowników. Wbudowany moduł WiFi umożliwia mu łączenie się z aplikacją mobilną na telefon, poprzez którą podaje użytkownikowi wszystkie istotne informacje o swojej pracy, takie jak zużycie wody.

Zmiękczacz wyposażono w sensor marki Sharp, kontrolujący na bieżąco ilość wody w zbiorniku. O konieczności jej uzupełnienia jesteśmy informowani na wyświetlaczu oraz w aplikacji. Urządzenie posiada też specjalne zawory, ograniczające spadki ciśnienia i zwiększające przepływ wody. Dodatkowe ułatwienie stanowi podświetlenie wewnątrz pojemnika na sól oraz wolnoopadająca klapa zbiornika.

Moduł WiFi

Idąc z duchem czasu, producent wyposażył model 100 Compact w łącze WiFi i możliwość połączenia z aplikacją mobilną. Nie jest to tylko dodatkowy gadżet, ale realne ułatwienie w obsłudze urządzenia. Aplikacja przekazuje nam wszystkie informacje dotyczące pracy zmiękczacza, takie jak zużycie wody i soli, ilość wody możliwą do zmiękczenia do kolejnej regeneracji czy konieczność uzupełnienia zbiornika z solą regeneracyjną. Informuje nas też o ewentualnych awariach urządzenia. Ponadto aplikacja umożliwia zdalne sterowanie zmiękczaczem i zmianę jego ustawień nawet wtedy, gdy jesteśmy poza domem, w pracy czy na urlopie.

Montaż zmiękczacza do wody Ecowater eVolution 100 Compact

W pierwszej kolejności, przemyśl dobrze miejsce montażu zmiękczacza. Konieczne jest podłączenie go do zasilania elektrycznego, zasilania wody i odpływu ścieków do kanalizacji. Ponadto potrzebny jest swobodny dostęp do urządzenia w celu uzupełniania zbiornika z solą regeneracyjną. Samo podłączenie wszystkich elementów nie jest skomplikowane i poradzi sobie z tym hydraulik o podstawowych umiejętnościach. Możesz to zlecić również nam, a my wyślemy do Ciebie swoich profesjonalistów.

Zmiękczacz wody Ecowater eVolution 100 Compact

Akcesoria, które pomogą Ci w montażu to między innymi:

  1. Węże podłączeniowe.

Węże elastyczne, gwint + klips, długość 1000 mm, gwint 3/4'' x clips, by-pass DN25

Węże elastyczne, gwint + klips, długość 2000 mm, gwint 3/4'' x clips, by-pass DN25

Węże elastyczne, gwintowane, długość 1000 mm, gwint 3/4'' x 1'', by-pass DN25

  1. Syfon popłuczyn.
  2. Filtr wstępny, przed zmiękczaczem. Masz do wyboru filtr mechaniczny z wymiennym wkładem lub profesjonalny filtr automatyczny.
  3. Opcjonalnie przyda Ci się również profesjonalny tester twardości wody. Dzięki niemu będziesz mógł sprawdzać twardość wody wejściowej oraz skuteczność działania Twojego zmiękczacza do wody.

Czym zmiękczacz eVolution 100 Compact wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów?

Zmiękczacz wody eVolution 100 Compact to profesjonalne, wielofunkcyjne urządzenie, które łączy dużą wydajność z niewielkimi rozmiarami. Posiada - jak sama nazwa wskazuje - kompaktową obudowę, dlatego jako jeden z nielicznych modeli może być używany w ciasnych przestrzeniach, np. w mieszkaniu w bloku. Pomimo małej wielkości w niczym nie ustępuje pozostałym, dużym modelom - jest tak samo inteligentny i posiada równie wysoką jakość.

Gwarancja na zmiękczacz Ecowater eVolution 100 Compact

  1. Zewnętrzna obudowa - 5 lat
  2. Butla ze złożem - 5 lat
  3. Głowica sterująca - 3 lata
  4. Podzespoły elektroniczne - 2 lata

(5274)

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

Ecowater eVolution 100 Compact zmiękczacz wody
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 0,01zł