Najważniejsze informacje o produkcie

gofygify

Cena: 5599,00zł

W koszyku

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł

Opis

ECOWATER COMFORT 500 - zmiękczacz do domu jednorodzinnego

Ecowater Comfort 500 to wydajny i solidny zmiękczacz do wody, wyprodukowany w USA, gwarantujący wieloletnią, bezawaryjną pracę. Koniec z godzinami spędzonymi na czyszczeniu armatury! Ecowater zapewnia miękką wodę, która uwolni od kamienia wszystkie urządzenia w twoim domu. Duża pojemność zbiornika na sól (90 kg) przy niskim zużyciu soli na regenerację (1,2-3,8 kg) pozwala na praktycznie bezobsługową pracę urządzenia. Zmiękczacz ze względu na swoje rozmiary i wydajność doskonale się sprawdzi w domu jednorodzinnym.


Korzyści, które otrzymasz z ECOWATER COMFORT 500

Częstym problemem, zarówno w dużych miastach jak i małych miejscowościach, jest tzw. twarda woda. Zawarte w niej sole wapnia i magnezu odpowiedzialne są za odkładanie się kamienia, co z kolei powoduje szkody w urządzeniach AGD i przyłączach wody. Twarda woda ma też niebagatelny wpływ na smak przyrządzanych potraw, kawy i herbaty, oraz wymusza na nas większe zużycie detergentów. Zakup zmiękczacza do wody to oszczędność na ogrzewaniu, rzadszy serwis instalacji oraz potrawy i napoje o najlepszym smaku. Ponadto miękka woda to błyszczące włosy i przyjemna w dotyku, nawilżona skóra.

problemy i korzyści


Co zyskasz ze zmiękczaczem ECOWATER COMFORT 500?

Skala problemu twardej wody jest ogromna. Na szczęście zmiękczacz ECOWATER COMFORT 500 pozbędzie się wszystkich nieprzyjemnych skutków wynikających z wysokiego stopnia twardości wody.


Dlaczego warto posiadać zmiękczacz Comfort 500

pżywica najwyzszej jakości

ŻYYWICA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Żywica monosferyczna, znajdująca się w urządzeniu, zapewnia maksymalną wydajność zmiękczania - bardziej wyrównany rozkład przepływu wody oraz dokładniej zmiękczona woda. Dzięki temu urządzenie świetnie się sprawdzi w domu jednorodzinnym nawet przy 5-osobowej rodzinie!

regenerajca

SKUTECZNA REGENERACJA

Automatyczna i inteligentna regeneracja zapewnia nieprzerwane dostarczanie zmiękczonej wody. Duża pojemność zbiornika na sól (90 kg) przy niskim zużyciu soli na regenerację (1,2-3,8 kg) pozwala na praktycznie bezobsługową pracę urządzenia.Dzięki temu nie musimy sie martwić o brak dostawy zmiękczonej wody lub o skutecznosć urządzenia.

Aquaphor J.Shmidt 500 (biały) dzbanek filtrujący - ładowanie

WIELOFUNKCYJNY WYŚWIETLACZ

Bieżący dostęp do danych urządzenia oraz podświetlany wyświetlacz stanowią duży atut zmiękczacza. To znacznie podnosi funkcjonalność i komfort użytkowania.

system ostrzegania

OPTYMALIZACJA POZIOMU SOLI I WODY

Urządzenie automatycznie mierzy optymalną ilość wody i soli do regeneracji, proporcjonalnie do zużytego złoża. Ta unikalna technologia zapewnia bardzo niskie koszty regeneraciji.

Aquaphor J.Shmidt 500 (biały) dzbanek filtrujący -lodówka

PROSTA OBSŁUGA

Zmiękczacz do wody Ecowater Comfort 500 to urządzenie wymagające od nas bardzo mało uwagi. Po zamontowaniu i zaprogramowaniu urządzenia nie trzeba praktycznie nic robić. Jedynie należy pamiętac o regularnym uzupełnianiu soli i to wszystko - urządzenie jest zaprogramowane do samodzielnej pracy. Podświetlany i intuicyjny wyświetlacz ułatwia całą obsługę urządzenia od chwili zaprogramowania.

topowa głowica

WZMOCNIONA OCHRONA

Systemem wzmocnionej ochrony urządzenia jest zawór bezpieczeństwa solanki. Dzięki temu nie musimy sie martwić o nagłe awarie i przerwy w pracy zmiękczacza. 

formula 1

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ MATERIAŁÓW

Urządzenia Ecowater zaprojektowano tak,aby maksymalnie zredukować ilość części składowych. Wykonane są z materiałów odpornych na korozję. W wyniku tych zabiegów otrzymaliśmy niezawodne urządzenia o solidnej konstrukcji,

funkcjonalność

DUŻY ZBIORNIK NA SÓL

Duża pojemność zbiornika na sól (90 kg) przy niskim zużyciu soli na regenerację (1,2-3,8 kg) pozwala na praktycznie bezobsługową pracę urządzenia.


Urządzenie dopasowane do Twoich wymagań

Zmiękczacz do wody Ecowater Comfort 500 to urządzenie wymagające od nas bardzo mało uwagi. Po zamontowaniu zmiękczacza należy go zaprogramować; polega to na ustawieniu kilku parametrów na wyświetlaczu, takich jak aktualna godzina oraz czas rozpoczęcia regeneracji. Nie są jednak czynności skomplikowane. Później, kiedy zmiękczacz zacznie działać, cała obsługa polega wyłącznie na okresowym uzupełnianiu pojemnika z solą regeneracyjną. Na co dzień Ecowater Comfort 500 pracuje samodzielnie i możemy o nim praktycznie zapomnieć!


Sharp KC-G40EUW


Ekonomiczne zużycie soli

Zmiękczacz sam optymalizuje dawki soli potrzebne do regeneracji. Sam dostosowuje się do procesu zużycia wody i na tej podstawie dobiera optymalną ilość potrzebną do regeneracji. Zmiękczacz COMFORT 500 jest urządzeniem ekonomicznym i będzie służył przez lata. Na przestrzeni czasu, jest to spora oszczędność. Zmiękczacze Ecowater są zaprojektowane aby pomóc w zaoszczędzeniu na eksploatacji, zużyciu mniejszej ilości energii oraz zmaksymalizowaniu żywotności i wydajności urządzenia.


Sharp KC-A50EUW nawilżanie

Oszczędna eksploatacja

COMFORT 500 jest jednym z najtańszych w eksploatacji zmiękczaczy na rynku europejskim. Zużywają do 50% mniej materiałów eksploatacyjnych podczas regeneracji złoża, w porównaniu ze standardowymi zmiękczaczami wody dostępnymi w sprzedaży. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić na zakupie soli oraz kosztach zużycia wody.


Zawór by-pass

Zawór usprawnia instalację filtra oraz umożliwia odcięcie dopływu wody od urządzenia bez pozbywania się wody w budynku. Zawór pozwala także na regulację jakości wody. Dla przykładu - daje możliwość ustawienia dowolnej twardości wody w przypadku filtrów zmiękczających. Nie wszystkie marki zmiękczaczy dodają zawór by-pass do urządzenia, a ich koszt waha się pomiędzy 300-400 zł. Przy zakupie zmiękczacza  w naszym sklepie, zawór by-pass otrzymasz w cenie.


regeneracja, złoże joniwymienne

Proces zmiękczania wody

W zmiękczaczu znajduje się złoże filtracyjne w postaci żywicy jonowymiennej oraz zbiornik na sól regeneracyjną. Kiedy woda przepływa przez złoże, dochodzi do wymiany jonowej - wapń i magnez odpowiedzialne za twardość wody zastępowane są przez jony sodu. W ten sposób otrzymujemy miękką, bezpieczną dla armatury wodę. Sód nie wpływa na walory smakowe wody, dlatego po procesie zmiękczania jest ona w dalszym ciągu odpowiednia do spożycia.


Montaż urządzenia COMFORT 500

Miejsce montażu zmiękczacza musi być przemyślane. Z jednej strony dobrze, jeśli urządzenie nie będzie nam zbyt przeszkadzać swoją obecnością, a z drugiej powinniśmy mieć do niego łatwy dostęp w celu uzupełnienia soli regeneracyjnej. Zmiękczacz wymaga też podłączenia do zasilania wody, zasilania elektrycznego oraz odpływu ścieków do kanalizacji. Można zatrudnić do montażu swojego hydraulika lub naszych specjalistów. Chcąc mieć gwarancję, że zmiękczacz będzie odpowiednio podłączony konieczna jest instalacja przez serwisanta. Dzięki temu można zaoszczędzić na ewentualnych usterkach urządzenia możliwych po samodzielnym montażu. Dodatkowo przy wykupieniu usługi montażu przez naszych specjalistów cena urządzenia może okazać się niższa.

Standardowy montaż wykonany przez naszych specjalistów trwa 2-4h. Decydując się na naszą ofertę instalacji urządzenia klient może mieć pewność, że wykorzystujemy najwyższej jakości części oraz materiały i zapewniamy estetyczne wykonanie. Przy montażu stosujemy giętkie rury instalacyjne, dzięki czemu ewentualny demontaż w przypadku awarii lub serwis urządzenia przebiegnie bez komplikacji. Aby dokładnie wycenić montaż możesz wysłać nam zdjęcie lub filmik przedstawiające wybrane miejsce montażu zmiękczacza. Specjalista wyceni usługę oraz ustali termin i szczegóły montażu. Jeśli jesteś zainteresowany montażem zmiękczacza wody, skontaktuj się z nami!

montaż

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę

GoodAIR zadzwoń do nas


Akcesoria, które pomogą Ci w montażu:

   1. Węże elastyczne

    gwint, długość 1000 mm, 3/4'' x klips, by-pass DN25
   2. Węże elastyczne

    gwint + klips, długość 2000 mm, gwint 3/4'' x klips, by-pass DN25
   3. Syfon popłuczyn do zmiękczaczy wody

   4. Filtr wstepny

    przed zmiękczaczem, do wyboru filtr mechaniczny z wymiennym wkładem lub profesjonalny filtr sznurkowy.
   5. Opcjonalnie przyda się profesjonalny tester twardości wody dzięki niemu można sprawdzać twardość wody wejściowej oraz skuteczność działania zmiękczacza.


Specjalistyczny serwis

Przez cały okres użytkowania zmiękczacza wody Ecowater COMFORT będziemy opiekunem serwisowym Twojego urządzenia. Zakres oferty naszego serwisu technicznego obejmuje montowanie i uruchamianie urządzenia, przeglądy serwisowe oraz ewentualne naprawy. Regularne serwisy urządzenia zapewniają utrzymanie gwarancji i pewność, że zmiękczacz działa prawidłowo. Coroczny przegląd gwarancyjny trwa od 30 minut do 1 godziny. Obejmuje sprawdzanie prawidłowości ustawień sterownika, zgodność licznika przepływu wody, sprawdzenie inżektora odpowiedzialnego za prawidłowy przepływ wody, sprawdzenie zaworu solankowego, wszystkich uszczelek i obecność złogów solankowych. Serwisant wręcza klientowi protokół serwisowy potwierdzający wykonanie przeglądu gwarancyjnego.

GoodAIR napisz do nas


Konserwacja urządzenia

Każdy posiadacz zmiękczacza wody Ecowater musi pamiętać o wykonywaniu poniższych czynności przez cały okres eksploatacji urządzenia:

  1. Kontrola zbiornika solankowego - odpowiednia ilość soli jest warunkiem prawidłowego przejścia regeneracji przez złoże filtracyjne. Równie ważne jest sprawdzanie czy w urządzeniu nie powstały “mosty solne” często spotykane w zmiękczaczach. W momencie napotkania problemu związanego z pracą urządzenia lub z bieżącą konserwacją, najlepiej jest wezwać doświadczonego eksperta do pomocy.
  2. Wymiana wkładów w filtrze mechanicznym - wkłady filtrujące zawsze powinny być w odpowiednim stanie. Wiąże się z tym skuteczność oczyszczania wody. Brak wymiany filtrów może skutkować zepsuciem urządzenia. Regularność wymiany jest uzależniona od stopnia zanieczyszczenia wody w domu.


sól do zmiękczacza

SÓL DO ZMIĘKCZACZA - GRATIS

Dodatkowo przy zakupie zmiękczacza wody Ecowater COMFORT 500 otrzymasz opakowanie 25kg tabletek solnych do urządzenia GRATIS!


Gwarancja na zmiękczacz EcoWater COMFORT 500

Urządzenie jest objęte określoną przez producenta gwarancją:

 1. Zewnętrzna obudowa - 5 lat
 2. Butla ze złożem - 5 lat
 3. Głowica sterująca - 3 lata
 4. Podzespoły elektroniczne - 2 lata

Podane powyżej okresy gwarancyjne są oficjalnymi terminami oferowanymi przez producenta. Dłuższy czas gwarancji to zwykłe obietnice sprzedawców. Urządzenia tej marki są najskuteczniejszymi zmiękczaczami wody dostępnymi na rynku, a ich awaryjność jest znikoma. Pomimo to, kupując zmiękczacz wody Ecowater, warto zapoznać się z warunkami gwarancji, udzielanej przez producenta. Aby utrzymać gwarancję, wymagane są regularne serwisy, których potwierdzeniem są protokoły serwisowe.

ecowater logo


Podsumowanie

Zmiękczacz Ecowater Comfort 500 to model, który dzięki dużej wydajności oraz objętości złoża zaspokoi potrzeby nawet 5-osobowej rodziny. Produkuje on miękką wodę w trybie ciągłym, a złoże regeneruje się w godzinach nocnych; te dwie cechy gwarantują wysoki komfort użytkowania zmiękczacza. Ponadto regeneracja odbywa się w sposób oszczędny (1,2-3,8 kg zużycia soli) i relatywnie rzadko (żywica jest bardzo wydajna) - urządzenie stale monitoruje zużycie wody i automatycznie oblicza optymalną ilość wody i soli do regeneracji, proporcjonalnie do zużytego złoża. Zapewnia to stały dostęp do miękkiej wody oraz niskie koszty eksploatacyjne.

(4708)

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

Ecowater Comfort 500 zmiękczacz wody
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 5599,00zł
Dodaj do koszyka