Najważniejsze informacje o produkcie

gofygify

Cena: 5237,00zł

W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł

Opis

ECOWATER Comfort 400 - najpopularniejszy zmiękczacz do domu

Ecowater Comfort 400 to drugi co do wielkości zmiękczacz w tej serii. Urządzenie to zapewnia stały dostęp do miękkiej wody dla całej rodziny. Tak jak wszystkie modele tego producenta, również Comfort 400 może pochwalić się najwyższą jakością komponentów i bezawaryjną pracą. Duża pojemność zbiornika na sól (90 kg) przy niskim zużyciu soli na regenerację (0,9-4,5 kg) pozwala na praktycznie bezobsługowe działanie urządzenia. Maksymalne natężenie przepływu w modelu Comfort 400 to 30,3 l/min, objętość złoża 17,5 l, a ciśnienie robocze: 1,4-8,6 bar.


Korzyści, które otrzymasz z ECOWATER Comfort 400

Twarda woda jest częstym problemem w wielu domach, nie tylko w dużych miastach. To właśnie twarda woda odpowiedzialna jest za kamień, który odkłada się na armaturze i sprzętach AGD. Wpływa to nie tylko na estetykę (np. tworzy osady na szklanych naczyniach), ale również powoduje szkody na przyłączach wody, a każdy 1 mm osadu w rurach zmniejsza wydajność instalacji grzewczej o nawet 10%! Twarda woda pogarsza też smak potraw i napojów, a na herbacie tworzy charakterystyczny “kożuch”. Utrudnia również sprzątanie i zmusza nas do korzystania z większej ilości detergentów. Zmiękczacz pozbywa się z wody soli wapnia i magnezu, które odpowiadają za jej twardość. Dzięki temu woda staje się miękka, a my możemy cieszyć się całym szeregiem korzyści: od sprawnej instalacji grzewczej, przez doskonały smak potraw i napojów, aż na idealnie czystym szkle kończąc. Miękka woda ma też zdecydowanie lepszy wpływ na naszą skórę i włosy - są dzięki niej nawilżone i przyjemne w dotyku, a na twarzy rzadziej pojawiają się podrażnienia i wypryski.

problemy i korzyści


Co zyskasz ze zmiękczaczem ECOWATER COMFORT 400

Problem twardej wody należy do jednych z najczęściej spotykanych problemów występujących w domach. Na szczęście zmiękczacz ECOWATER Comfort 400 pozbędzie się wszystkich nieprzyjemnych skutków wynikających z wysokiego stopnia twardości wody.


Dlaczego warto posiadać zmiękczacz Comfort 400

pżywica najwyzszej jakości

JAKOŚCIOWE ZŁOŻE ŻYWICZNE

Żywica monosferyczna, znajdująca się w urządzeniu, zapewnia maksymalną wydajność zmiękczania - bardziej wyrównany rozkład przepływu wody oraz dokładniej zmiękczona woda. Dzięki temu urządzenie świetnie się sprawdzi w domu jednorodzinnym nawet przy 5-osobowej rodzinie!

regenerajca

EFEKTYWNA REGENERACJA

Automatyczna i inteligentna regeneracja zapewnia nieprzerwane dostarczanie zmiękczonej wody. Duża pojemność zbiornika na sól (90 kg) przy niskim zużyciu soli na regenerację (1,2-3,8 kg) pozwala na praktycznie bezobsługową pracę urządzenia. Dzięki temu nie musimy się martwić o brak dostawy zmiękczonej wody lub o skuteczność urządzenia.

Aquaphor J.Shmidt 500 (biały) dzbanek filtrujący - ładowanie

PODŚWIETLANY WYŚWIETLACZ

Bieżący dostęp do danych urządzenia oraz podświetlany wyświetlacz stanowią duży atut zmiękczacza. To znacznie podnosi funkcjonalność i komfort użytkowania.

system ostrzegania

OPTYMALIZACJA POZIOMU SOLI I WODY

Urządzenie automatycznie mierzy optymalną ilość wody i soli do regeneracji, proporcjonalnie do zużytego złoża. Ta unikalna technologia zapewnia bardzo niskie koszty regeneracji.

Aquaphor J.Shmidt 500 (biały) dzbanek filtrujący -lodówka

PROSTA OBSŁUGA

Zmiękczacz do wody Ecowater Comfort 400to urządzenie wymagające od nas bardzo mało uwagi. Po zamontowaniu i zaprogramowaniu urządzenia nie trzeba praktycznie nic robić. Jedynie należy pamiętać o regularnym uzupełnianiu soli i to wszystko - urządzenie jest zaprogramowane do samodzielnej pracy. Podświetlany i intuicyjny wyświetlacz ułatwia całą obsługę urządzenia od chwili zaprogramowania.

topowa głowica

PODWÓJNA OCHRONA

Systemem wzmocnionej ochrony urządzenia jest zawór bezpieczeństwa solanki. Dzięki temu nie musimy się martwić o nagłe awarie i przerwy w pracy zmiękczacza. 

formula 1

MATERIAŁY NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Urządzenia Ecowater zaprojektowano tak, aby maksymalnie zredukować ilość części składowych. Wykonane są z materiałów odpornych na korozję. W wyniku tych zabiegów otrzymaliśmy niezawodne urządzenia o solidnej konstrukcji.

funkcjonalność

DUŻY ZBIORNIK NA SÓL

Duża pojemność zbiornika na sól (90 kg) przy niskim zużyciu soli na regenerację (1,2-3,8 kg) pozwala na praktycznie bezobsługową pracę urządzenia.


Inteligentne urządzenie dopasowane do potrzeb użytkownika

Zmiękczacz do wody Ecowater Comfort 400 to urządzenie wymagające od nas bardzo mało uwagi. Po zamontowaniu zmiękczacza należy go zaprogramować; polega to na ustawieniu kilku parametrów na wyświetlaczu, takich jak aktualna godzina oraz czas rozpoczęcia regeneracji. Nie są jednak czynności skomplikowane. Później, kiedy zmiękczacz zacznie działać, cała obsługa polega wyłącznie na okresowym uzupełnianiu pojemnika z solą regeneracyjną. Na co dzień Ecowater Comfort 400 pracuje samodzielnie i możemy o nim praktycznie zapomnieć!


Odpowiednie zużycie soli

Zmiękczacz sam optymalizuje dawki soli potrzebne do regeneracji. Sam dostosowuje się do procesu zużycia wody i na tej podstawie dobiera optymalną ilość potrzebną do regeneracji. Zmiękczacz Comfort 400 jest urządzeniem ekonomicznym i będzie służył przez lata. Na przestrzeni czasu, jest to spora oszczędność. Zmiękczacze Ecowater są zaprojektowane aby pomóc w zaoszczędzeniu na eksploatacji, zużyciu mniejszej ilości energii oraz zmaksymalizowaniu żywotności i wydajności urządzenia.


Sharp KC-A50EUW nawilżanie

Oszczędna eksploatacja

Comfort 400 jest jednym z najtańszych w eksploatacji zmiękczaczy na rynku europejskim. Zużywają do 50% mniej materiałów eksploatacyjnych podczas regeneracji złoża, w porównaniu ze standardowymi zmiękczaczami wody dostępnymi w sprzedaży. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić na zakupie soli oraz kosztach zużycia wody.


Zawór by-pass

Zawór usprawnia instalację filtra oraz umożliwia odcięcie dopływu wody od urządzenia bez pozbywania się wody w budynku. Zawór pozwala także na regulację jakości wody. Dla przykładu - daje możliwość ustawienia dowolnej twardości wody w przypadku filtrów zmiękczających. Nie wszystkie marki zmiękczaczy dodają zawór by-pass do urządzenia, a ich koszt waha się pomiędzy 300-400 zł. Przy zakupie zmiękczacza w naszym sklepie, zawór by-pass otrzymasz w cenie.


Sharp KC-G40EUW


regeneracja, złoże joniwymienne

Proces zmiękczania wody

W zmiękczaczu znajduje się złoże filtracyjne w postaci żywicy jonowymiennej oraz zbiornik na sól regeneracyjną. Kiedy woda przepływa przez złoże, dochodzi do wymiany jonowej - wapń i magnez odpowiedzialne za twardość wody zastępowane są przez jony sodu. W ten sposób otrzymujemy miękką, bezpieczną dla armatury wodę. Sód nie wpływa na walory smakowe wody, dlatego po procesie zmiękczania jest ona w dalszym ciągu odpowiednia do spożycia.


Montaż urządzenia COMFORT 400

Miejsce montażu zmiękczacza musi być przemyślane. Z jednej strony dobrze, jeśli urządzenie nie będzie nam zbyt przeszkadzać swoją obecnością, a z drugiej powinniśmy mieć do niego łatwy dostęp w celu uzupełnienia soli regeneracyjnej. Zmiękczacz wymaga też podłączenia do zasilania wody, zasilania elektrycznego oraz odpływu ścieków do kanalizacji. Można zatrudnić do montażu swojego hydraulika lub naszych specjalistów. Chcąc mieć gwarancję, że zmiękczacz będzie odpowiednio podłączony konieczna jest instalacja przez serwisanta. Dzięki temu można zaoszczędzić na ewentualnych usterkach urządzenia możliwych po samodzielnym montażu. Dodatkowo przy wykupieniu usługi montażu przez naszych specjalistów cena urządzenia może okazać się niższa.

Standardowy montaż wykonany przez naszych specjalistów trwa 2-4h. Decydując się na naszą ofertę instalacji urządzenia klient może mieć pewność, że wykorzystujemy najwyższej jakości części oraz materiały i zapewniamy estetyczne wykonanie. Przy montażu stosujemy giętkie rury instalacyjne, dzięki czemu ewentualny demontaż w przypadku awarii lub serwis urządzenia przebiegnie bez komplikacji. Aby dokładnie wycenić montaż możesz wysłać nam zdjęcie lub filmik przedstawiające wybrane miejsce montażu zmiękczacza. Specjalista wyceni usługę oraz ustali termin i szczegóły montażu. Jeśli jesteś zainteresowany montażem zmiękczacza wody, skontaktuj się z nami!

montaż

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę

GoodAIR zadzwoń do nas


Akcesoria, które pomogą Ci w montażu:

   1. <

    Węże elastyczne

    gwint, długość 1000 mm, 3/4'' x klips, by-pass DN25
   2. Węże elastyczne

    gwint + klips, długość 2000 mm, gwint 3/4'' x klips, by-pass DN25
   3. Syfon popłuczyn do zmiękczaczy wody

   4. Filtr wstepny

    przed zmiękczaczem, do wyboru filtr mechaniczny z wymiennym wkładem lub profesjonalny filtr sznurkowy.
   5. Opcjonalnie przyda się profesjonalny tester twardości wody dzięki niemu można sprawdzać twardość wody wejściowej oraz skuteczność działania zmiękczacza.


Specjalistyczny serwis

Przez cały okres użytkowania zmiękczacza wody Ecowater Comfort 400 będziemy opiekunem serwisowym Twojego urządzenia. Zakres oferty naszego serwisu technicznego obejmuje montowanie i uruchamianie urządzenia, przeglądy serwisowe oraz ewentualne naprawy. Regularne serwisy urządzenia zapewniają utrzymanie gwarancji i pewność, że zmiękczacz działa prawidłowo. Coroczny przegląd gwarancyjny trwa od 30 minut do 1 godziny. Obejmuje sprawdzanie prawidłowości ustawień sterownika, zgodność licznika przepływu wody, sprawdzenie inżektora odpowiedzialnego za prawidłowy przepływ wody, sprawdzenie zaworu solankowego, wszystkich uszczelek i obecność złogów solankowych. Serwisant wręcza klientowi protokół serwisowy potwierdzający wykonanie przeglądu gwarancyjnego.

GoodAIR napisz do nas


Konserwacja urządzenia

Każdy posiadacz zmiękczacza wody Ecowater musi pamiętać o wykonywaniu poniższych czynności przez cały okres eksploatacji urządzenia:

  1. Kontrola zbiornika solankowego - odpowiednia ilość soli jest warunkiem prawidłowego przejścia regeneracji przez złoże filtracyjne. Równie ważne jest sprawdzanie czy w urządzeniu nie powstały “mosty solne” często spotykane w zmiękczaczach. W momencie napotkania problemu związanego z pracą urządzenia lub z bieżącą konserwacją, najlepiej jest wezwać doświadczonego eksperta do pomocy.
  2. Wymiana wkładów w filtrze mechanicznym - wkłady filtrujące zawsze powinny być w odpowiednim stanie. Wiąże się z tym skuteczność oczyszczania wody. Brak wymiany filtrów może skutkować zepsuciem urządzenia. Regularność wymiany jest uzależniona od stopnia zanieczyszczenia wody w domu.


sól do zmiękczacza

SÓL DO ZMIĘKCZACZA - GRATIS

Dodatkowo przy zakupie zmiękczacza wody Ecowater Comfort 400 otrzymasz opakowanie 25kg tabletek solnych do urządzenia GRATIS!


Gwarancja na zmiękczacz Ecowater COMFORT 400

Urządzenie jest objęte określoną przez producenta gwarancją:

 1. Zewnętrzna obudowa - 5 lat
 2. Butla ze złożem - 5 lat
 3. Głowica sterująca - 3 lata
 4. Podzespoły elektroniczne - 2 lata

Podane powyżej okresy gwarancyjne są oficjalnymi terminami oferowanymi przez producenta. Dłuższy czas gwarancji to zwykłe obietnice sprzedawców. Urządzenia tej marki są najskuteczniejszymi zmiękczaczami wody dostępnymi na rynku, a ich awaryjność jest znikoma. Pomimo to, kupując zmiękczacz wody Ecowater, warto zapoznać się z warunkami gwarancji, udzielanej przez producenta. Aby utrzymać gwarancję, wymagane są regularne serwisy, których potwierdzeniem są protokoły serwisowe.

ecowater logo


Podsumowanie

Ecowater Comfort 400 został stworzony przez lidera na rynku zmiękczaczy wody. Może pochwalić się on pracą na najwyższym poziomie - wydajną, ekonomiczną (niskie zużycie soli i wody na regenerację) i bezobsługową. Zapewnia stały dostęp do miękkiej wody przy niskich cenach eksploatacyjnych. Ciężko znaleźć inny zmiękczacz, który byłby równie niezawodny i komfortowy w użyciu.

(4382)

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

Ecowater Comfort 400 zmiękczacz wody
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 5237,00zł
Dodaj do koszyka