Najważniejsze informacje o produkcie

gofygify

Cena: 4599,00zł

W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł

Opis

ECOWATER Comfort 300- zmiękczacz do domu jednorodzinnego

Ecowater Comfort 300 posiada złoże filtracyjne o objętości 14,2 l oraz natężenie przepływu do 22,7 l/min. Urządzenie to uwolni twój dom od szkodliwego i nieestetycznego kamienia. Koniec z godzinami spędzonymi na czyszczeniu armatury! Ze względu na niskie zużycie soli (0,7-3,8 kg) i wody (2%) na regenerację, zapewnia stały dostęp do miękkiej wody bez niepotrzebnego obciążenia dla środowiska.


Poczuj różnicę, postaw na Comfort 300

Nadmiar wapnia i magnezu w wodach wodociągowych skutkuje wysoką twardością wody, która generuje wiele problemów w środowisku domowym. Są to problemy nie tylko estetyczne, ale też fizyczne i techniczne. Zmiękczacz wody Ecowater Comfort 300 w prosty i bezpieczny sposób pozbędzie się z wody związków odpowiedzialnych za jej twardość - magnezu i wapnia.

problemy i korzyści


Co zyskasz ze zmiękczaczem ECOWATER Comfort 300?

Mimo znaczącej skali problemu twardej wody zmiękczacz ECOWATER Comfort 300 pozbędzie się wszystkich nieprzyjemnych skutków.


Co wyróżnia ECOWATER Comfort 300

pżywica najwyzszej jakości

ZŁOŻE ŻYWICZNE

Żywica monosferyczna, znajdująca się w urządzeniu, zapewnia maksymalną wydajność zmiękczania - bardziej wyrównany rozkład przepływu wody oraz dokładniej zmiękczona woda. Dzięki temu urządzenie świetnie się sprawdzi w domu jednorodzinnym nawet przy 5-osobowej rodzinie!

regenerajca

INTELIGENTNA REGENERACJA

Automatyczna i inteligentna regeneracja zapewnia nieprzerwane dostarczanie zmiękczonej wody. Duża pojemność zbiornika na sól (90 kg) przy niskim zużyciu soli na regenerację (1,2-3,8 kg) pozwala na praktycznie bezobsługową pracę urządzenia. Dzięki temu nie musimy się martwić o brak dostawy zmiękczonej wody lub o skuteczność urządzenia.

Aquaphor J.Shmidt 500 (biały) dzbanek filtrujący - ładowanie

PRZEJRZYSTY WYŚWIETLACZ

Bieżący dostęp do danych urządzenia oraz podświetlany wyświetlacz stanowią duży atut zmiękczacza. To znacznie podnosi funkcjonalność i komfort użytkowania.

system ostrzegania

OPTYMALIZACJA POZIOMU SOLI I WODY

Urządzenie automatycznie mierzy optymalną ilość wody i soli do regeneracji, proporcjonalnie do zużytego złoża. Ta unikalna technologia zapewnia bardzo niskie koszty regeneracji.

Aquaphor J.Shmidt 500 (biały) dzbanek filtrujący -lodówka

URZĄDZNEIE PROSTE W OBSŁUDZE

Zmiękczacz do wody Ecowater Comfort 300 to urządzenie wymagające od nas bardzo mało uwagi. Po zamontowaniu i zaprogramowaniu urządzenia nie trzeba praktycznie nic robić. Jedynie należy pamiętać o regularnym uzupełnianiu soli i to wszystko - urządzenie jest zaprogramowane do samodzielnej pracy. Podświetlany i intuicyjny wyświetlacz ułatwia całą obsługę urządzenia od chwili zaprogramowania.

topowa głowica

ZWIĘKSZONA OCHRONA

Systemem wzmocnionej ochrony urządzenia jest zawór bezpieczeństwa solanki. Dzięki temu nie musimy się martwić o nagłe awarie i przerwy w pracy zmiękczacza. 

formula 1

NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI MATERIAŁY

Urządzenia Ecowater zaprojektowano tak, aby maksymalnie zredukować ilość części składowych. Wykonane są z materiałów odpornych na korozję. W wyniku tych zabiegów otrzymaliśmy niezawodne urządzenia o solidnej konstrukcji,

funkcjonalność

DUŻY ZBIORNIK NA SÓL

Duża pojemność zbiornika na sól (90 kg) przy niskim zużyciu soli na regenerację (1,2-3,8 kg) pozwala na praktycznie bezobsługową pracę urządzenia.


Inteligentne urządzenie dopasowane do potrzeb użytkownika

Zmiękczacz pracuje praktycznie bezobsługowo. Wystarczy tylko pamiętać o uzupełnianiu zbiornika z solą regeneracyjną oraz okresowych serwisach, aby cieszyć się wieloletnią, bezawaryjną pracą zmiękczacza oraz miękką wodą w całym domu. Zmiękczacz do wody Ecowater Comfort 300 to urządzenie wymagające od nas bardzo mało uwagi. Po zamontowaniu zmiękczacza należy go zaprogramować. Na co dzień Ecowater Comfort 300 pracuje samodzielnie i możemy o nim praktycznie zapomnieć!


Optymalne zużywanie soli

Zmiękczacz sam optymalizuje dawki soli potrzebne do regeneracji. Sam dostosowuje się do procesu zużycia wody i na tej podstawie dobiera optymalną ilość potrzebną do regeneracji. Zmiękczacz Comfort 300 jest urządzeniem ekonomicznym i będzie służył przez lata. Na przestrzeni czasu, jest to spora oszczędność. Zmiękczacze Ecowater są zaprojektowane aby pomóc w zaoszczędzeniu na eksploatacji, zużyciu mniejszej ilości energii oraz zmaksymalizowaniu żywotności i wydajności urządzenia.


Zawór by-pass

Zawór usprawnia instalację filtra oraz umożliwia odcięcie dopływu wody od urządzenia bez pozbywania się wody w budynku. Zawór pozwala także na regulację jakości wody. Dla przykładu - daje możliwość ustawienia dowolnej twardości wody w przypadku filtrów zmiękczających. Nie wszystkie marki zmiękczaczy dodają zawór by-pass do urządzenia, a ich koszt waha się pomiędzy 300-400 zł. Przy zakupie zmiękczacza w naszym sklepie, zawór by-pass otrzymasz w cenie.


Sharp KC-G40EUW


regeneracja, złoże joniwymienne

PROCES ZMIĘKCZANIA WODY W ZMIĘKCZACZU COMFORT 300

Zmiękczanie wody to proces polegający na redukowaniu jonów wapnia i magnezu. Obecnie w wodzie w nadmiernej ilości powodują, że zyskuje ona miano twardej. Im jest więcej wapnia i magnezu, tym woda jest twardsza. Proces zmiękczania wody nie należy do skomplikowanych. W urządzeniu znajduje się złoże filtracyjne w postaci żywicy jonowymiennej oraz zbiornik na sól regeneracyjną. Woda przepływa przez to złoże i dochodzi do wymiany jonowej, w której wapń i magnez odpowiedzialne za twardość wody zastępowane są przez neutralne jony sodu. W ten sposób otrzymujemy miękką, bezpieczną dla armatury wodę. Sód nie wpływa na walory smakowe wody, dlatego po procesie zmiękczania jest ona w dalszym ciągu odpowiednia do spożycia.


Montaż urządzenia Comfort 300

Po zakupie zmiękczacza można zainstalować urządzenie samodzielnie z pomocą swojego hydraulika. Istnieje jednak możliwość skorzystania z oferowanej przez nas usługi instalacji urządzenia przez wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Chcąc mieć gwarancję, że zmiękczacz będzie odpowiednio podłączony konieczna jest instalacja przez serwisanta. Dzięki temu można zaoszczędzić na ewentualnych usterkach urządzenia możliwych po samodzielnym montażu. Dodatkowo przy wykupieniu usługi montażu przez naszych specjalistów cena urządzenia może okazać się niższa.

Standardowy montaż wykonany przez naszych specjalistów trwa 2-4h. Decydując się na naszą ofertę instalacji urządzenia klient może mieć pewność, że wykorzystujemy najwyższej jakości części oraz materiały i zapewniamy estetyczne wykonanie. Przy montażu stosujemy giętkie rury instalacyjne, dzięki czemu ewentualny demontaż w przypadku awarii lub serwis urządzenia przebiegnie bez komplikacji. Szacunkowy koszt podstawowego montażu zmiękczacza wody zaczyna się od 500 zł. Osobno doliczany jest koszt materiałów. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, ponieważ potrzebny czas i narzędzia mogą się od siebie znacząco różnić w zależności od miejsca montażu. Urządzenie Comfort 300 jest dostosowane do montażu w różnych miejscach - kotłowni, wnęce, pomieszczeniach gospodarczych, czy nawet w łazience. Zawdzięcza to zgrabnym i niewielkim rozmiarom oraz giętkim wężom instalacyjnym. Aby dokładnie wycenić montaż możesz wysłać nam zdjęcie lub filmik przedstawiające wybrane miejsce montażu zmiękczacza. Specjalista wyceni usługę oraz ustali termin i szczegóły montażu. Jeśli jesteś zainteresowany montażem zmiękczacza wody, skontaktuj się z nami!

montaż

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę

GoodAIR zadzwoń do nas


Akcesoria, które pomogą Ci w montażu:

   1. Węże elastyczne

    gwint, długość 1000 mm, 3/4'' x klips, by-pass DN25
   2. Węże elastyczne

    gwint + klips, długość 2000 mm, gwint 3/4'' x klips, by-pass DN25
   3. Syfon popłuczyn do zmiękczaczy wody

   4. Filtr wstepny

    przed zmiękczaczem, do wyboru filtr mechaniczny z wymiennym wkładem lub profesjonalny filtr sznurkowy.
   5. Opcjonalnie przyda się profesjonalny tester twardości wody dzięki niemu można sprawdzać twardość wody wejściowej oraz skuteczność działania zmiękczacza.


Specjalistyczny serwis

Przez cały okres użytkowania zmiękczaczy wody Ecowater Comfort będziemy opiekunem serwisowym Twoich urządzeń. Zakres oferty naszego serwisu technicznego obejmuje montowanie i uruchamianie urządzenia, przeglądy serwisowe oraz ewentualne naprawy. Regularne serwisy urządzenia zapewniają utrzymanie gwarancji i pewność, że zmiękczacz działa prawidłowo. Coroczny przegląd gwarancyjny trwa od 30 minut do 1 godziny. Obejmuje sprawdzanie prawidłowości ustawień sterownika, zgodność licznika przepływu wody, sprawdzenie inżektora odpowiedzialnego za prawidłowy przepływ wody, sprawdzenie zaworu solankowego, wszystkich uszczelek i obecność złogów solankowych. Po przeglądzie, serwisant wręcza klientowi protokół serwisowy, który jest potwierdzeniem wykonania przeglądu gwarancyjnego. Na dokumencie znajdują się wszystkie parametry, które były sprawdzane przez serwisanta.

GoodAIR napisz do nas


Konserwacja urządzenia

Każdy posiadacz zmiękczacza wody Ecowater musi pamiętać o wykonywaniu poniższych czynności przez cały okres eksploatacji urządzenia:

  1. Kontrola zbiornika solankowego - odpowiednia ilość soli jest warunkiem prawidłowego przejścia regeneracji przez złoże filtracyjne. Równie ważne jest sprawdzanie czy w urządzeniu nie powstały “mosty solne” często spotykane w zmiękczaczach. W momencie napotkania problemu związanego z pracą urządzenia lub z bieżącą konserwacją, najlepiej jest wezwać doświadczonego eksperta do pomocy.
  2. Wymiana wkładów w filtrze mechanicznym - wkłady filtrujące zawsze powinny być w odpowiednim stanie. Wiąże się z tym skuteczność oczyszczania wody. Brak wymiany filtrów może skutkować zepsuciem urządzenia. Regularność wymiany jest uzależniona od stopnia zanieczyszczenia wody w domu.


sól do zmiękczacza

SÓL DO ZMIĘKCZACZA - GRATIS

Dodatkowo przy zakupie zmiękczacza wody Ecowater Comfort 300 otrzymasz opakowanie 25kg tabletek solnych do urządzenia GRATIS!


Gwarancja na zmiękczacz Ecowater Comfort 300

Urządzenie jest objęte określoną przez producenta gwarancją:

 1. Zewnętrzna obudowa - 5 lat
 2. Butla ze złożem - 5 lat
 3. Głowica sterująca - 3 lata
 4. Podzespoły elektroniczne - 2 lata

Podane powyżej okresy gwarancyjne są oficjalnymi terminami oferowanymi przez producenta. Dłuższy czas gwarancji to zwykłe obietnice sprzedawców. Urządzenia tej marki są najskuteczniejszymi zmiękczaczami wody dostępnymi na rynku, a ich awaryjność jest znikoma. Pomimo to, kupując zmiękczacz wody Ecowater, warto zapoznać się z warunkami gwarancji, udzielanej przez producenta. Aby utrzymać gwarancję, wymagane są regularne serwisy, których potwierdzeniem są protokoły serwisowe.

ecowater logo


Podsumowanie

Ecowater Comfort 300 jest zmiękczaczem relatywnie małym, który mimo to pracuje w bardzo wydajny sposób. Produkuje miękką wodę w trybie ciągłym, a złoże regeneruje się w godzinach nocnych; te dwie cechy gwarantują wysoki komfort użytkowania zmiękczacza. Osoby troszczące się o środowisko na pewno docenią niskie zużycie soli i wody na regenerację - ich potrzebna ilość obliczana jest przez urządzenie na podstawie zużycia złoża. Comfort 300 to stały dostęp do miękkiej wody przy niskich kosztach eksploatacyjnych.

(3862)

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

Ecowater Comfort 300 zmiękczacz wody
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 4599,00zł
Dodaj do koszyka