Najważniejsze informacje o produkcie
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:

Opis

BWT Perla Silk XL to największy model ze wszystkich zmiękczaczy tej serii. Posiada złoże o objętości aż 25 litrów, więc doskonale poradzi sobie w domu dużej, 5-osobowej rodziny. Pomimo dużej wydajności i rozmiarów, zużycie soli i wody przy regeneracji jest maksymalnie ekonomiczne. Zmiękczacz XL zapewni miękką wodę w całym domu i uwolni wszystkie sprzęty od kamienia kotłowego.

Jakie korzyści daje zmiękczacz wody BWT?

Woda twarda powoduje odkładanie się kamienia kotłowego na sprzętach i instalacjach, które mają z nią kontakt. To powoduje ich szybsze niszczenie oraz spadek efektywności. Problemów tych możemy uniknąć korzystając ze zmiękczacza wody. Korzyści z miękkiej wody to m.in.:

 • ochrona instalacji grzewczej przed osadem, który zmniejsza jej efektywność (o nawet 10% na każdy 1 mm osadu),
 • armatura i sprzęty AGD wolne od kamienia (dłuższa żywotność, łatwiejsze czyszczenie),
 • mniejsze zużycie detergentów i środków myjących (nawet do 50%),
 • lepszy smak i aromat przygotowywanych potraw oraz napojów,
 • lepszy stan ubrań po praniu oraz intensywny kolor na dłużej,
 • skóra i włosy gładkie oraz miękkie w dotyku.

Zmiękczacz wody BWT Perla Silk M

Proces uzdatniania wody w BWT Perla Silk XL

Proces zmiękczania wody polega na usunięciu z wody soli wapnia i magnezu oraz zastąpieniu ich przez neutralne jony sodu. W modelu Perla Silk XL znajduje się kolumna jonowymienna, czyli złoże żywiczne, przez które przepływa woda. To tam dochodzi do wymiany jonowej i zmiękczenia wody. Złoże co kilka dni wymaga odświeżenia przy pomocy soli regeneracyjnej oraz wody. Odbywa się to automatycznie, o wybranej przez nas godzinie. Cały proces zachodzi praktycznie bezobsługowo i zapewnia miękką wodę w całym domu.

Obsługa zmiękczacza do wody BWT Perla Silk XL

BWT Perla Silk XL kontrolowany jest przez cyfrowy system sterowania. Proces zmiękczania i regeneracji złoża odbywa się automatycznie i bezobsługowo, użytkownik musi pamiętać tylko o regularnym uzupełnianiu zbiornika z solą regeneracyjną. Zmiękczanie wody może odbywać się całościowo lub częściowo, więc mamy możliwość dostosowaniu stopnia twardości wody do naszych preferencji. Urządzenie posiada zawór pływakowy, który chroni przed przepełnieniem zbiornika, oraz opcjonalne zasilanie awaryjne, które polega na 15-sekundowym podtrzymaniu napięcia sieciowego. Sprawia to, że korzystanie ze zmiękczacza BWT jest maksymalnie komfortowe.

Montaż zmiękczacza do wody BWT Perla Silk XL

Miejsce montażu zmiękczacza powinno być dobrze przemyślane. Konieczne jest podłączenie go do zasilania elektrycznego, zasilania wody i odpływu ścieków do kanalizacji. Ponadto potrzebny jest swobodny dostęp do urządzenia w celu uzupełniania zbiornika z solą regeneracyjną. Samo podłączenie wszystkich elementów nie jest skomplikowane i poradzi sobie z tym hydraulik o podstawowych umiejętnościach. Możesz to zlecić również nam, a my wyślemy do Ciebie swoich profesjonalistów.

W zestawie ze zmiękczaczem wody BWT Perla Silk xL otrzymujemy:

 1. Wielodrogowy zawór sterujący z mikroprocesorowym sterownikiem
 2. Zawór mieszający Kolumna zmiękczająca z żywicą jonowymienną
 3. Wylot wody zmiękczonej
 4. Wlot wody twardej
 5. Odpływ
 6. Kolano przelewowe
 7. Zasilacz
 8. Instrukcja obsługi
 9. Opaska zaciskowa na wąż
 10. Wąż do odprowadzania wody 2m
 11. Tester twardości wody AQUATEST
 12. Pojemnik do przechowywania soli/ kabinet

Zmiękczacz wody BWT Perla Silk M

Czym zmiękczacz BWT Perla Silk XL wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów?

Zmiękczacz wody BWT Perla Silk XL posiada bardzo duże złoże żywicy jonowymiennej, dlatego doskonale sprawdzi się w domu dużej, 5-osobowej rodziny. Urządzenie działa automatycznie i przy minimalnej obsłudze z naszej strony, posiada również zabezpieczenie chroniące zbiornik przez przepełnieniem. Cały proces projektowania i produkcji zmiękczaczy BWT jest zgodny z aktualnymi normami ISO, a powstałe urządzenia są testowane i certyfikowane przez niezależne instytucje.

Podsumowanie

Największy zmiękczacz z rodziny Perla Silk BIO. Jest dostosowany wydajnością do pracy na takich dużych powierzchniach jak kawiarnie czy restauracje. Zawdzięcza to złożu żywicznemu o pojemności aż 25 litrów. Posiada cyfrowy panel sterowania, który ułatwia sterowanie urządzeniem. Zmiękczacz był certyfikowany przez niezależne instytucje oraz jest zgodny z aktualnymi normami ISO.

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

BWT Perla Silk XL zmiękczacz wody
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 5990,00zł 7390,00zł