Najważniejsze informacje o produkcie
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i darmowy zwrot
Gwarancja i darmowy zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:

Opis

Zmiękczacz wody BWT Perla Silk S to urządzenie najnowszej generacji, wyposażone w złoże o objętości 10 litrów. Zapewnia miękką wodę w całym domu, uwalniając cały sprzęt od niszczącego kamienia kotłowego i poprawiając smak przygotowywanych potraw. Urządzenie jest niewielkie, ale wydajne, a podczas regeneracji zużywa minimalną ilość soli regeneracyjnej i wody.

Jakie korzyści daje zmiękczacz wody BWT?

Miękka woda niesie ze sobą wiele korzyści. Głównym z nich jest brak kamienia, który nie tylko nieestetycznie wygląda, ale również niszczy sprzęty AGD. Pozytywne skutki zmiękczonej wody to:

 • ochrona instalacji grzewczej przed osadem, który zmniejsza jej efektywność (o nawet 10% na każdy 1 mm osadu),
 • armatura i sprzęty AGD wolne od kamienia (dłuższa żywotność, łatwiejsze czyszczenie),
 • mniejsze zużycie detergentów i środków myjących (nawet do 50%),
 • lepszy smak i aromat przygotowywanych potraw oraz napojów,
 • lepszy stan ubrań po praniu oraz intensywny kolor na dłużej,
 • skóra i włosy gładkie oraz miękkie w dotyku.

Zmiękczacz wody BWT Perla Silk S

Proces uzdatniania wody w BWT Perla Silk S

W zmiękczaczu wody BWT znajduje się tzw. kolumna wymiany jonów, stworzona ze specjalnej żywicy jonowymiennej. Kiedy woda przepływa przez złoże z żywicą, sole wapnia i magnezu zastępowane są przez neutralne jony sodu. Okresowo (średnio co kilka dni) złoże jest automatycznie odnawiane za pomocą soli regeneracyjnej i wody. Cały cykl zmiękczania odbywa się w sposób automatyczny i sprawny dzięki nowoczesnej elektronice sterującej. Cały proces projektowania i produkcji zmiękczaczy BWT jest zgodny z aktualnymi normami ISO, a powstałe urządzenia są testowane i certyfikowane przez niezależne instytucje.

Obsługa zmiękczacza do wody BWT Perla Silk S

Perla Silk S wyposażona jest w cyfrowy system sterowania, który kontroluje pracę urządzenia i dba o jego najwyższą efektywność. Pilnuje też, aby w procesie regeneracji zużywana była jak najmniejsza ilość wody i soli. Zmiękczacz posiada specjalny zawór pływakowy, który zapobiega przepełnieniu zbiornika, a opcjonalnie można zainstalować również dodatkowe zasilanie awaryjne (15-to sekundowe podtrzymanie napięcia sieciowego). Urządzenie umożliwia zarówno całkowite, jak i częściowe zmiękczenie wody do picia.

Montaż zmiękczacza do wody BWT Perla Silk S

Miejsce montażu zmiękczacza powinno być dobrze przemyślane. Konieczne jest podłączenie go do asilania elektrycznego, zasilania wody i odpływu ścieków do kanalizacji. Ponadto potrzebny jest swobodny dostęp do urządzenia w celu uzupełniania zbiornika z solą regeneracyjną. Samo podłączenie wszystkich elementów nie jest skomplikowane i poradzi sobie z tym hydraulik o podstawowych umiejętnościach. Możesz to zlecić również nam, a my wyślemy do Ciebie swoich profesjonalistów.

W zestawie ze zmiękczaczem wody BWT Perla Silk S otrzymujemy:

 1. Wielodrogowy zawór sterujący z mikroprocesorowym sterownikiem
 2. Zawór mieszający Kolumna zmiękczająca z żywicą jonowymienną
 3. Wylot wody zmiękczonej
 4. Wlot wody twardej
 5. Odpływ
 6. Kolano przelewowe
 7. Zasilacz
 8. Instrukcja obsługi
 9. Opaska zaciskowa na wąż
 10. Wąż do odprowadzania wody 2m
 11. Tester twardości wody AQUATEST
 12. Pojemnik do przechowywania soli/ kabinet

Zmiękczacz wody BWT Perla Silk S

Czym zmiękczacz BWT Perla Silk S wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów?

Zmiękczacz wody BWT Perla Silk S to połączenie dużej wydajności z kompaktowym rozmiarem. Cyfrowy system sterowania dba o niewielkie zużycie soli regeneracyjnej oraz pozwala na praktycznie bezobsługową pracę urządzenia. Zmiękczacz wyprodukowany został zgodnie z aktualnymi normami, a jego skuteczność potwierdzają liczne badania i kontrole.

Podsumowanie

Najmniejszy model zmiękczacza z rodziny Perla Silk. Sprawdzi się idealnie w małym domku lub w mieszkaniu z racji na swoją wydajność. Cyfrowy system sterowania znacząco wpływa na komfort i funkcjonalność użytkowania. Urządzenie sprawi, że twoje pranie będzie miękkie, włosy lśniące, a armatura pozbawiona osadu kamiennego.

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

BWT Perla Silk S zmiękczacz wody
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 4699,00zł 5900,00zł