Najważniejsze informacje o produkcie
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Ostatnio dostępny: 21.02.2022

Opis

BWT Perla Silk M to nowoczesny zmiękczacz do wody, wyposażony w złoże z żywicy jonowymiennej o objętości 15 litrów. Dzięki niemu woda w całym domu będzie miękka, a armatura i sprzęty kuchenne - wolne od kamienia. Zużycie soli i wody w trakcie regeneracji jest dużo mniejsze niż w przypadku innych, standardowych zmiękczaczy wody.

Jakie korzyści daje zmiękczacz wody BWT?

Korzyści z miękkiej wody są niezliczone. Najbardziej oczywistą z nich jest brak kamienia kotłowego, który odpowiada za nieestetyczny wygląd i szybsze niszczenie sprzętów AGD oraz armatury. Najważniejsze, pozytywne skutki zmiękczonej wody to:

 • ochrona instalacji grzewczej przed osadem, który zmniejsza jej efektywność (o nawet 10% na każdy 1 mm osadu),
 • armatura i sprzęty AGD wolne od kamienia (dłuższa żywotność, łatwiejsze czyszczenie),
 • mniejsze zużycie detergentów i środków myjących (nawet do 50%),
 • lepszy smak i aromat przygotowywanych potraw oraz napojów,
 • lepszy stan ubrań po praniu oraz intensywny kolor na dłużej,
 • skóra i włosy gładkie oraz miękkie w dotyku.

Zmiękczacz wody BWT Perla Silk M

Proces uzdatniania wody w BWT Perla Silk M

Najważniejszym elementem zmiękczacza jest złoże z żywicy jonowymiennej, nazywane również kolumną wymiany jonów. Kiedy woda przepływa przez żywicę dochodzi do wymiany - sole wapnia i magnezu zastępowane są neutralnymi jonami sodu. Co kilka dni złoże jest odnawiane za pomocą soli regeneracyjnej i wody. Odbywa się to w sposób automatyczny, a my musimy tylko co jakiś czas uzupełnić zbiornik z solą. Cały proces projektowania i produkcji zmiękczaczy BWT jest zgodny z aktualnymi normami ISO, a powstałe urządzenia są testowane i certyfikowane przez niezależne instytucje.

Obsługa zmiękczacza do wody BWT Perla Silk M

Zmiękczacz wody BWT posiada cyfrowy system sterowania, kontrolujący pracę urządzenia. Dzięki niemu zużycie soli i wody przy regeneracji jest minimalne, a cały proces zmiękczania odbywa się praktycznie bezobsługowo. Urządzenie posiada specjalny zawór pływakowy, który zapobiega przepełnieniu zbiornika, a opcjonalnie można skorzystać z zasilania awaryjnego (15-to sekundowe podtrzymanie napięcia sieciowego). Jedną z ciekawszych funkcji modelu Perla Silk M jest możliwość zarówno całkowitego, jak i częściowego zmiękczania wody - stopień zmiękczenia możemy dostosować do własnych preferencji.

Montaż zmiękczacza do wody BWT Perla Silk M

W pierwszej kolejności należy dobrze przemyśleć miejsce, w którym zamontujemy zmiękczacz. Urządzenie musi mieć dostęp do zasilania elektrycznego, wody i kanalizacji. Warto pamiętać też o konieczności regularnego uzupełniania pojemnika z solą regeneracyjną; lepiej, żeby nic nam tego nie utrudniało. Samo podłączenie wszystkich elementów nie jest skomplikowane i poradzi sobie z tym hydraulik o podstawowych umiejętnościach. Możesz to również zlecić naszym specjalistom.

W zestawie ze zmiękczaczem wody BWT Perla Silk M otrzymujemy:

 1. Wielodrogowy zawór sterujący z mikroprocesorowym sterownikiem
 2. Zawór mieszający Kolumna zmiękczająca z żywicą jonowymienną
 3. Wylot wody zmiękczonej
 4. Wlot wody twardej
 5. Odpływ
 6. Kolano przelewowe
 7. Zasilacz
 8. Instrukcja obsługi
 9. Opaska zaciskowa na wąż
 10. Wąż do odprowadzania wody 2m
 11. Tester twardości wody AQUATEST
 12. Pojemnik do przechowywania soli/ kabinet

Zmiękczacz wody BWT Perla Silk M

Czym zmiękczacz BWT Perla Silk M wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów?

Zmiękczacz wody BWT Perla Silk M posiada złoże o objętości wystarczającej w niewielkim domku jednorodzinnym, co w połączeniu z kompaktowym rozmiarem czyni go urządzeniem doskonałym dla rodziny 2+1. Proces zmiękczania i regeneracji odbywa się automatycznie, a zużycie soli i wody jest relatywnie małe. Zmiękczacz wyprodukowany został zgodnie z aktualnymi normami, a jego skuteczność potwierdzają liczne badania i kontrole.

Podsumowanie

Zmiękczacz w rozmiarze M jest przeznaczony do pracy na większych powierzchniach takich jak domek jednorodzinny. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze z racji na cyfrowy system sterowania. Zmiękczanie i regeneracja odbywają się automatycznie co jest ważnym atutem. Z tym urządzneiem możesz zapomnieć o problemach wynikających z twardej wody.

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

BWT Perla Silk M zmiękczacz wody
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 5199,00zł 6420,00zł