Zmiękczacze wody Wrocław

Twarda woda w kranie jest problemem wielu miast i mniejszych miejscowości. Obecne w niej sole wapnia i magnezu odpowiadają za jej twardość oraz powstawanie kamienia kotłowego, czyli charakterystycznego osadu w czajniku, na armaturze oraz drzwiach prysznicowych. Kamień kotłowy jest nie tylko nieestetyczny, ale również niszczący dla sprzętu oraz niekorzystny dla skóry i włosów. Odpowiada również za zmniejszenie efektywności instalacji grzewczej. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się zmiękczacze Wrocław.

Zmiękczacze wody to urządzenia, które pozbywają się wszystkich problemów związanych z twardą wodą. Posiadają wewnątrz złoże filtracyjne w postaci żywicy jonowymiennej. Kiedy woda przepływa przez złoże, jony wapnia i magnezu zastępowane są przez jony sodu. Raz na jakiś czas złoże regeneruje się za pomocą specjalnej soli regeneracyjnej. Cały proces jest prosty, szybki, skuteczny i bezpieczny, a zmiękczona woda jest bezpieczna i zdatna do spożycia. Zmiękczacz wody Wrocław to najlepsze rozwiązanie do Twojego domu!

Wypełnij formularz

Oddzwonimy

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.


WODA Z KRANU WROCŁAW

Woda we Wrocławiu jest dostarczana mieszkańcom z rzeki Oławy (dodatkowe zasilanie wodą z rzeki Nysa Kłodzka). Jakość tej wody kontroluje Laboratorium Jakości Wody MPWiK oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny. Choć jest na ogół dobra, to wiele zależy od stanu instalacji w budynku, a z tym nie zawsze jest różowo.

Ponadto obecne w wodzie związku wapnia i magnezu powodują odkładanie się niszczącego kamienia w czajnikach i na sprzętach AGD, oraz powstawanie nieestetycznego osadu na herbacie, kawie i umytym szkle. Twarda woda ma też negatywny wpływ na naszą skórę i włosy, a nawet potrafi obniżyć sprawność instalacji grzewczej! Często też wiele do życzenia pozostawiają walory smakowe wody.

Na terenie Wrocławia działają trzy Zakłady Uzdatniania Wody: „Mokry Dwór”, „Na Grobli” oraz “Leśnica”. Obok znajduje się mapa ze strony MPWiK, która przedstawia przykładowe parametry wody w poszczególnych zakładach:

  • “Leśnica” 315 mg/l czyli 17,64°dH,
  • “Mokry Dwór” 266 mg/l czyli 14,89°dH,
  • “Na grobli” 227 mg/l czyli 12,71°dH.

Zdjęcie: Wrocław woda z kranu - źródło MPWiK.

Zmiękczacze wody Wrocław - jakość wody we Wrocławiu

TWARDA WODA WROCŁAW - SKUTKI

Jeśli korzystamy z twardej wody, może to się wiązać dla nas z wieloma nieprzyjemnymi skutkami. Poniżej znajduje się lista najczęstszych (ale nie jedynych) problemów, spowodowanych twardą wodą.

  1. Powstawanie kamienia kotłowego. Nieestetyczny osad odkłada się na każdym urządzeniu mającym kontakt z wodą, takim jak czajniki, baterie łazienkowe czy drzwi prysznicowe, co prowadzi do ich szybszego niszczenia. Kamień na grzałce w zmywarce do naczyń czy ekspresie do kawy znacznie zmniejsza efektywność tych urządzeń.
  2. Gorszy smak potraw i napojów. Przez twardą wodę na kawie i herbacie powstaje nieestetyczny kożuch, a na umytym szkle pozostają zacieki. Pogarsza się też znacznie smak i aromat przygotowywanych potraw.
  3. Spadek efektywności instalacji grzewczej. Jeśli przez rury instalacji grzewczej przepływa twarda woda, w ich wnętrzach odkłada się osad, który prowadzi do spadku efektywności - nawet o 10% na każdy milimetr osadu!
  4. Większe zużycie środków myjących. Jony wapnia i magnezu, odpowiedzialne za twardość wody, łączą się z detergentami tworząc nierozpuszczalne sole. Z tego powodu część środków czyszczących zwyczajnie się marnuje, a my musimy zużyć ich więcej.
  5. Suche włosy i skóra. Twarda woda wysusza włosy i skórę oraz zmusza nas do użycia większej ilości mydła/szamponu. Skutkuje to często podrażnieniami oraz pojawieniem się wyprysków.

Dlaczego warto kupić zmiękczacz do wody?

Czajnik i armatura wolne od kamienia.

Lepszy smak potraw i napojów.

Idealnie czyste szkło i kryształy.

Wyższa efektywność instalacji grzewczej.

Mniejsze zużycie środków myjących.

Nawilżona skóra i miękkie włosy.

Dłuższa żywotność sprzętów AGD.

Pranie bezpieczne dla ubrań.


DLACZEGO GOODAIR.PL?

NAJLEPSZE, ŚWIATOWE MARKI

Zależy nam na jak najwyższej jakości oferowanego asortymentu. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz tylko najlepsze marki: Ecowater i BWT.

AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR

Oferujemy wyłącznie sprawdzony sprzęt z pewną gwarancją.

NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI MONTAŻ

Oprócz fachowego doradztwa, oferujemy także montaż na terenie Wrocławia i w okolicznych miejscowościach.

PROFESJONALNA OBSŁUGA

Nasi konsultanci pomogą wybrać Ci urządzenie idealnie odpowiadające Twoim potrzebom.

SATYSFAKCJA GWARANTOWANA

Ponad 11 000 klientów i 100% pozytywnych ocen na Ceneo - zaufaj nam i Ty!

20 LAT DOŚWIADCZENIA

Nasi serwisanci to certyfikowani fachowcy z 20-letnim doświadczeniem.

GoodAIR napisz do nas


ZMIĘKCZACZE DO WODY WROCŁAW SKLEP

Rozwiązaniem problemu twardej wody są specjalnie dedykowane temu urządzenia - zmiękczacze wody.

GoodAIR to sklep ze zmiękczaczami do wody we Wrocławiu, który stacjonarnie działa na terenie całego miasta i sąsiednich miejscowości, a internetowo - w całej Polsce. W naszej ofercie znajdziesz najlepszej jakości zmiękczacze do wody, dystrybutory, filtry oraz inne jednostki uzdatniające wodę. Nasza oferta została dokładnie wyselekcjonowana - znajdują się w niej wyłącznie produkty najlepszych producentów o światowej renomie. Ponadto, nasi Klienci mogą liczyć na darmową dostawę oraz opcjonalny montaż zmiękczacza w domu.

Zmiękczacze do wody Wrocław to urządzenia firmy Ecowater - najbardziej znanego i cenionego na świecie producenta zmiękczaczy do wody.

Zmiękczacze wody Wrocław - Ecowater Comfort

Ecowater Comfort

Ecowater to aktualnie największy na świecie producent domowych uzdatniaczy. Tworzy produkty ekologiczne i oszczędne. Seria Comfort to klasyczne zmiękczacze wody. Są trwałe, skuteczne i służą tak samo dobrze przez wiele lat użytkowania.

Zakres cenowy: 3500-4300 zł

Zmiękczacze wody Wrocław - Ecowater eVolution

Ecowater eVolution

Zmiękczacze z linii eVolution to urządzenia nowoczesne, samodzielne i inteligentne. Zapamiętują zużycie wody w poszczególnych dniach i automatycznie dostosowują parametry pracy. Posiadają łącze WiFi i komunikują się z użytkownikiem przy pomocy aplikacji mobilnej.

Zakres cenowy: 5300-11000 zł

Zmiękczacze wody Wrocław - Zmiękczacze BWT

BWT

Zmiękczacze wody BWT produkowane są w Niemczech i cechuje je typowa dla urządzeń z tego kraju precyzja wykonania. Są solidne i wytrzymałe, a ich jakość BWT potwierdzają liczne nagrody i certyfikaty.

Zakres cenowy: 3500-4200 zł


ZMIĘKCZACZE WODY MONTAŻ WROCŁAW

Zmiękczacze wody Wrocław - montaż

Oferujemy profesjonalną, kompleksową usługę sprzedaży oraz montażu zmiękczaczy wody. Montaż odbywa się na terenie Wrocławia z dzielnicami oraz w okolicznych miejscowościach.

Przykładowe miejsca montażu:

Biskupin-Sepolno-Dąbie-Bartoszowice, Borek, Brochów, Gaj, Gajowice, Gądów-Popowice Południowe, Grabiszyn-Grabiszynek, Huby, Jagodno, Karłowice-Różanka, Klecina, Krzyki-Patrynice, Leśnica, Maślice, Muchobór Mały, Nadorze, Nowy Dwór, Ołbin, Oporów, Pilczyce - Kozanów-Popowice Północne, Plac Grunwaldzki, Powstańców Śląskich, Przedmieście Oławskie, Przedmieście Świdnickie, Psie Pole-Zawidawie, Stare Miasto, Szczepin, Tarnogaj, Wojszyce, Kamieniec Wrocławski, Dobrzykowice, Wilczyce i okolice.


Montaż zmiękczaczy wody Wrocław cena

Szacunkowy koszt montażu zmiękczacza wody wynosi 400-500 zł + opłata za materiały. Każdy przypadek jest jednak rozpatrywany indywidualnie, ponieważ potrzebny czas i narzędzia mogą się od siebie znacząco różnić zależnie od miejsca montażu. Aby pomóc w dokładniejszej wycenie, możesz wysłać nam zdjęcie lub filmik przedstawiające wybrane miejsce montażu zmiękczacza.

Jeżeli jesteś zainteresowany montażem zmiękczacza wody, skontaktuj się z nami.

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę

GoodAIR zadzwoń do nas


GoodAIR napisz do nas


Montaż zmiękczaczy wody Wrocław – przykładowe realizacje

Zmiękczacze wody Wrocław - Ecowater Comfort 400

Ecowater Comfort 400

Zmiękczacz do domu z dużym ogrodem. Zamontowany filtr wstępny mechaniczny i syfon zapobiegający przedostawaniu się zapachów z kanalizacji. Montaż na giętkich wężach, dzięki którym można przesunąć zmiękczacz na czas sprzątania. Wypuszczona rurka z wodą niezmiękczoną do podlewania kwiatów. Zainstalowane zawory umożliwiają bezpieczne odłączenie urządzenia na czas wymiany filtra wstępnego.

Zmiękczacze wody Wrocław - Ecowater eVolution 500 Power Ecomulti

Ecowater eVolution 500 Power Ecomulti

Uzdatniacz wody z własnego ujęcia. Na podstawie wcześniejszych badań fizykochemicznych dobrano urządzenie ze specjalną mieszaniną złoża, które usuwa twardość, żelazo, mangan, amoniak oraz substancje organiczne. Zastosowano również lampę UV, która eliminuje obecne w wodzie bakterie. Zamontowano filtr mechaniczny i syfon, a zmiękczacz podłączono na giętkich wężach.

Zmiękczacze wody Wrocław - Ecowater Comfort 400

Ecowater eVolution 400 Boost

Dobrano zmiękczacz o takiej wydajności i wielkości złoża, żeby poradził sobie z wodą o twardości aż 40°dH. Wybrane miejsce montażu pozwala na swobodny dostęp do urządzenia i wygodne uzupełnianie soli. Wszystkie komponenty użyte do montażu pochodzą z jednej firmy - w przypadku awarii producent nie podważy reklamacji.


Opinie


» przeczytaj wszystkie opinie

Zmiękczacze wody Wrocław opinia

Zmiękczacze wody Wrocław opinia


Wrocław - Gdzie znajduje się sklep ze zmiękczaczami wody GoodAIR?

Sklep stacjonarny:

Wrocław - GoodAIR
ul. Krakowska 47/49
50-424 Wrocław

Dostępność produktów:

+48 505 968 789

bok@goodair.pl

Godziny otwarcia

Pn.-Czw. 8:30 - 18:30

Pt. 8:30 - 16:30