Jesteś szczęśliwym posiadaczem oczyszczacza a może zastanawiasz się nad wyborem konkretnego modelu. Na pewno analizowałeś cały spis danych technicznych, w tym to czy posiada odpowiednie filtry (HEPA lub węglowy), gwarancję, funkcję nawilżania powietrza i zapewnia odpowiedni komfort użytkowania, czyli nie zakłóci spokojnego snu domowników. Jednak czy pomyślałeś o tym gdzie go postawisz, jak będziesz z niego korzystać i co najważniejsze jak zadbasz o to, aby służył ci maksymalnie długo? W tym artykule odpowiemy na te pytania.

Umiejscowienie oczyszczacza powietrza

Decydujące znaczenie ma design urządzenia, czyli to jak wpasuje się w wystrój wnętrz. Jest to na pewno subiektywna ocena. Warto jednak to rozważyć zanim wybierzesz Twój wymarzony oczyszczacz. Ważne, aby oczyszczacz stał na równej powierzchni, jednak nie może to być powierzchnia metalowa, ani dywan. Nie należy umieszczać go w kącie czy na różnych konstrukcjach. Sprzęt nie może działać w skrajnych temperaturach i wilgotności. Nie może więc stać w miejscu, które jest szczególnie narażone na promienie słoneczne, ani takim o wysokiej wilgotności powietrza (łazienka). Należy także chronić go przed silnymi wstrząsami.
Do każdego oczyszczacza powietrza została dołączona instrukcja, której stosowanie pomoże ci zapewnić długą żywotność wybranego urządzenia.

Zasady eksploatacji oczyszczacza powietrza

Najlepiej i w tym wypadku zajrzeć do instrukcji. Każdy model oczyszczacza powietrza jest bowiem nieco inny. Oczywiście każdy sprzęt musi być podłączony do gniazdka zasilania. Należy także pamiętać o tym, by nie zakrywać otworów znajdujących się w oczyszczaczu powietrza. Jeżeli z kolei chcesz odłączyć go z zasilania, to pamiętaj by najpierw go wyłączyć. Nie wolno włączać urządzenia bez filtra ani myć i ponownie używać filtra HEPA. Stosowanie tych kilku prostych zasad sprawi, że sprzęt będzie ci służyć przez lata.

Konserwacja oczyszczacza powietrza

Najważniejsze, by konserwację tego typu sprzętu wykonywać regularnie i przeprowadzać ją zgodnie z instrukcją obsługi danego modelu. Większość współczesnych modeli oczyszczaczy powietrza jest niezwykle intuicyjna w obsłudze i posiada wskaźnik zużycia filtra. W większości sprzętów filtry wstępne potrafią pracować nawet 10 lat, od momentu gdy sprzęt zostanie po raz pierwszy włączony. Pamiętaj, aby czyścić filtry z zabrudzeń obmywając wodą i susząc je. Jeżeli twój oczyszczacz posiada funkcję nawilżania pamiętaj, aby wymianiać wodę w zbiorniku. Nie musisz do napełniania zbiornika używać wody zdemineralizowanej, wystarczy że dolejesz zwykłej. W więksozści urządzeń został zainstalowany filtr wodny, ktory jest odpowiedialny za odkamienianie. W warto również pamiętać o przemyciu urządzenia wilgotną scierka, jednoczęśnie unikają detergentów.

Podsumowanie

Jeżeli będziesz regularnie dbać o pielęgnację i wymianę filtrów w oczyszczaczu posłuży ci wiele lat. Pamiętaj o tym, by regularnie czyścić filtry i używać oczyszczacza wedle instrukcji obsługi, a powietrza w twoim domu będzie czyste i pozbawione większości zanieczyszczeń.

Jeśli podobał Ci się ten wpis - proszę dziel się nim w mediach społecznościowych przy pomocy tych przycisków:

logo goodair

Możesz też napisać nam co myślisz w komentarzu (pod propozycjami innych artykułów z bloga). Twoje wpisy są dla nas ważne!


Przeczytaj koniecznie o...

Odpowiedz

GOODAIR Sp. z o.o.

ul. Wita Stwosza 16
50-148 Wrocław
NIP: 8971834947

Doradztwo techniczne i statusy zamówień

tel: +48 574 003 908
mail: bok@goodair.pl

Odbiór osobisty i sprawdzenie dostępności produktu w Magnolia Park

mail: magnolia@goodair.pl
tel: +48 505 968 789

Gwarancja i zwrot, ekspresowa, darmowa wysyłka, bezpieczne zakupy
Bestsellery