Porównanie oczyszczaczy powietrza Sharp KC-A, KC-D i KC-G

Zanieczyszczenie powietrza to jeden z poważniejszych problemów współczesnego społeczeństwa. Szczególnie dotyka on mieszkańców wielkich miast, choć obecnie nawet mieszkanie na wsi nie daje gwarancji bezpiecznego oddychania pełną piersią. Odpowiedzialność za ten stan rzeczy ponosi błyskawiczny rozwój technologiczny. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z zagrożeń jakie niesie ze sobą smog, nie są oni jednak świadomi, że stan powietrza w ich domach jest równie zły, jeżeli nie gorszy. Za fatalną kondycję domowego powietrza tylko po części odpowiada smog, który przedostaje się przez uchylone okna. Poważniejszym źródłem zanieczyszczeń są elektroniczne sprzęty, meble i podłogi wykonane z syntetycznych materiałów, a także farby czy tapety, które kładziemy na naszych ścianach. Zagrożeniem dla zdrowia domowników są nawet popularne detergenty, których używamy do sprzątania. Jak temu zaradzić?

Oczyszczacz jedynym pewnym sposobem na czyste powietrze w domu

Okazuje się, że oddychanie domowym powietrzem jest groźniejsze nawet niż długotrwałe przebywanie na ulicach miast w sezonie grzewczym. Takie informacje w pierwszej chwili mogą wywoływać przerażenie, jednak dzięki wiedzy możemy podjąć działania, które pomogą chronić nasze zdrowie, a także zdrowie najbliższych nam osób. Jak dotąd najlepszym sposobem na oczyszczenie powietrza w mieszkaniach i budynkach użyteczności publicznej jest zastosowanie profesjonalnego oczyszczacza. ​

Dobry oczyszczacz daje zdecydowanie większą pewność, że powietrze zostało pozbawione niebezpiecznych toksyn. Należy zdawać sobie sprawę, że cel ten osiągniemy jedynie przy użyciu sprzętu najwyższej klasy – do takich urządzeń należą niewątpliwie modele Sharp KC-A, KC-D i KC-G. Poniżej przedstawiamy porówanie oczyszczaczy powietrza Sharp KC-A, KC-D i KC-G.

Oczyszczacze powietrza Sharp serii KC-A

Profesjonalne oczyszczacze powietrza z serii KC-A zadbają o kondycję domowego powietrza nie angażując nadmiernie swoich właścicieli. Urządzenia bardzo sprawnie działają w trybie automatycznym. Zostały wyposażone w precyzyjne czujniki, które badają jakość powietrza w danym pomieszczeniu. Jeżeli jest ona bardzo zła, oczyszczacz pracuje na pełnych obrotach. W momencie, kiedy uda się mu przefiltrować powietrze, samodzielnie przełącza się na tryb oszczędny.

W serii KC-A znajdziemy modele, które są w stanie szybko i sprawnie przefiltrować powietrze w pomieszczeniu o powierzchni nawet do 48 m2.

Co niezwykle istotne – modele Sharp KC-A to nie tylko oczyszczacze powietrza. Producent wyposażył je w znakomitej jakości jonizatory i nawilżacze powietrza, dzięki czemu stają się one praktycznie bezkonkurencyjne wśród dostępnych na rynku urządzeń zaprojektowanych do oczyszczania powietrza.

Marka Sharp wyróżnia się zastosowaniem najnowocześniejszych, wysokiej jakości filtrów. Powietrze zasysane przez oczyszczacz prezentowany poniżej Sharp KC-A50EUW przechodzi przez:

–filtr wstępny,
–filtr węgla aktywnego,
–filtr HEPA H13.

Filtr wstępny jest w stanie zatrzymać największe zanieczyszczenia takie jak, kurz, włosy, sierść zwierząt i różnego rodzaju alergeny. Tak oczyszczone powietrze trafia do filtra węgla aktywnego. To tu usuwane są zapachy, a także większość wirusów, bakterii i grzybów. To jeszcze nie koniec. Następnie przychodzi czas na niezwykle precyzyjny filtr HEPA H13, który wychwytuje najdrobniejsze cząsteczki, w tym niewidoczne gołym okiem pyły PM 2.5, które stanowią najgroźniejszy składnik smogu.

3-stopniowy proces filtracji to jeszcze nie koniec uzdatniania powietrza. Jeżeli najmniejszym wirusom czy zarodnikom pleśni udało się przedostać przez wszystkie filtry, z pewnością zostaną one unieszkodliwione dzięki jonizatorowi. Wykorzystuje on technologię Plasmacluster, która oczyszcza powietrze jonami.

Wyjątkowo skuteczne oczyszczanie i jonizacja powietrza to nie jedyne zadania urządzeń z serii KC-A. Producent zdecydował się wyposażyć je w nawilżacz powietrza, który jest niezastąpiony zarówno w sezonie grzewczym, jak i latem. Podczas najbardziej upalnych, letnich dni nawilżacz z powodzeniem może pełnić funkcje klimatyzatora. Wystarczy, że do zbiornika z wodą wrzucimy kilka kostek lodu, żeby cieszyć się chłodnym powiewem, który zdecydowanie korzystniej wpływa na nasze zdrowie niż typowe, suche powietrze z klimatyzatora. Inteligentne urządzenie chroni nas jednocześnie przed nadmierną wilgocią, która może sprzyjać rozwojowi pleśni. Poziom nawilżenia jest na bieżąco monitorowany, a para wodna jest produkowana tylko do momentu uzyskania nadmiernej wilgotności.

Osoby, którym wydaje się, że zaawansowane technologiczne oczyszczacze powietrza Sharp z serii KC-A pobierają duże ilości energii i generują wiele hałasu, są w błędzie. Ich producent znakomicie zdawał sobie sprawę z oczekiwań konsumentów i dołożył wszelkich starań, żeby jego oczyszczacze były ciche i tanie w utrzymaniu. Przykładowo urządzenie Sharp KC-A50EUW pobiera jedynie 4,3 W prądu, co sprawia, że koszty jego utrzymania są niemal nieodczuwalne dla domowego budżetu. Jego wielką zaletą jest także cicha praca. Na najniższych obrotach jego głośność to jedynie 16 dB, co można porównać do szelestu liści na delikatnym wietrze.

Choć początkowa cena urządzenia może zniechęcać niektóre osoby, należy zdawać sobie sprawę, że ważnym czynnikiem wpływającym na całkowite koszty eksploatacji ma wpływ żywotność filtrów. Te, które zastosowano w urządzeniach marki Sharp są niezwykle wydajne. Producent deklaruje, że wystarczą one na dziesięć lat ciągłej eksploatacji. My powinniśmy wziąć poprawkę na bardzo zły stan polskiego powietrza. Jednak nawet w takich warunkach filtry wykorzystywane w urządzeniach marki Sharp należą do najbardziej ekonomicznych na rynku.

W porównaniu do imponujących parametrów technicznych kwestie estetyczne schodzą na dalszy plan, jednak producent zadbał o wysokiej jakości wykonanie sprzętu. Do produkcji oczyszczaczy wykorzystano najwyższej jakości materiały. Uznanie konsumentów budzi również elegancka, minimalistyczna forma sprzętu.

Dlaczego warto wybrać oczyszczacz powietrza Sharp z serii KC-A?

Oczyszczacze Sharp z linii KC-A stały się pierwszymi flagowymi urządzeniami w segmencie urządzeń oczyszczających, nawilżających i jonizujących powietrze. Najbardziej wyróżniającym modelem jest Sharp KC-A50EUW. Charakteryzuje się wysoką skutecznością oczyszczania, komfortem użytkowania, cichością pracy (tylko 16dB) oraz długą żywotnością filtrów wymiennych, mogących wytrzymać do 10 lat nieustającej pracy (realnie połowę tego czasu). 

Skuteczną ochronę, przed różnej wielkości zanieczyszczeniami, zapewnia wieloetapowość filtracji. Najważniejszych z filtrów jest HEPA, który zatrzymuje cząstęcznik większe niż 0,3 mikrona, czyli PM 2.5 i PM 10. Za sprawą trybu automatycznego urządzenie dostosuje swoją pracę do warunków panujących w pomieszczeniu korzystając przy tym z czujnika zabrudzeń, wilgotności i temperatury. Chcą dostosowywać tryb pracy do własnych upodobań może włączyć nawilżanie i jonizację.

Linia KC-A jest dostępna na polskim rynku od 4-5 lat i może pochwalić się sporą ilością pozytywnych opinii w internecie. Stała się równocześnie punktem wyjścią dla następujacych po niej linii KC-D i KC-G.

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Sharp KC-A50EUW przód

Udoskonalone oczyszczacze powietrza z serii KC-D

Firma Sharp uważnie słucha informacji zwrotnych od swoich Klientów i stara się na bieżąco udoskonalać urządzenia, które wypuszcza na rynek. Oczyszczacze powietrza z serii KC-D nie mają za zadanie wyparcia cieszących się dużym uznaniem modeli KC-A. Producentowi zależało raczej na tym, żeby stanowiły uzupełnienie bogatej oferty. Pierwszą, od razu rzucającą się w oczy różnicą są zmiany w estetyce. Modele KC-D są mniejsze, smuklejsze i lżejsze, co ma znaczenie zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach. Nowością jest również produkowanie ich nowym – czarnym wariancie kolorystycznym. Pewnym zmianom uległ również wyświetlacz. W tej serii zawiera on nowe informacje – dowiemy się z niego o stopniu zanieczyszczenia powietrza, poziomie wilgotności.

Znacznie nie zmienił się natomiast system filtracji powietrza. Nowe oczyszczacze podobnie jak ich poprzednicy wyposażone są w filtr wstępny, filtr węgla aktywnego i filtr HEPA H13. One również posiadają nowoczesny jonizator i nawilżacz powietrza. Jedynie filtr węgla aktywnego uległ pewnym modyfikacjom. W poprzedniej serii wymagał on mycia i dokładnego osuszenia. Zaniedbania w tej kwestii mogły doprowadzić do uszkodzenia oczyszczacza. Nowoczesny filtr serii KC-D nie wymaga mycia, co zdecydowanie ułatwia jego użytkowanie.

Do istotnych zmian należy wprowadzenie timera – w modelach serii KC-D użytkownik może samodzielnie zaprogramować moment włączenia i wyłączenia się urządzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest również funkcja Advanced Auto. W trybie tym oczyszczacz zacznie intensywnie produkować jony, kiedy wilgotność powietrza przekroczy 70%. Funkcja ta chroni powietrze w mieszkaniu przed rozwojem pleśni.

Bardzo praktyczną zmianą jest wprowadzenie zabezpieczenia wylotu powietrza. Kiedy urządzenie z serii KC-D nie pracuje, żaluzje są zamykane. Podczas jego uruchamiania natomiast automatycznie otwierają się. Chroni to urządzenie przed osadzaniem się kurzu i innych zanieczyszczeń.

Kolejną nowinką jest kształt otworu zbiornika na wodę. W serii KC-D jest on większy i posiada ergonomiczny kształt, dzięki czemu jego uzupełnianie jest znacznie prostsze niż w poprzedniej serii. Dodatkowo posiada on rączkę, dzięki której może być przenoszony.

Dlaczego warto wybrać oczyszczacz powietrza Sharp z serii KC-D?

Seria KC-D to lift linii KC-A. Największa zmiana dotyczy wyglądu i wymiarów. Ich konsekwencją jest wyższy zakres emitowanych dźwięków oraz mniejszy zbiornik na wodę. Wygląd jest nowoczesny i wpisuje się w trendy wprowadzanych na rynek urządzeń w 2017 roku, chodzi tutaj o minimalistyczny design oraz srebrne dodatki. Nowa kolorystyka na pewno łatwiej niż poprzednia wersja wpasuje się w różnego rodzaju wnętrza. Nowe modele to mniej klikania i lepsza komunikacja z użytkownikiem dzięki nowemu wyświetlaczowi. Z racji niedawnej premiery producent jeszcze przez długi czas zapewni dostępność filtrów i części zamiennych.

Oczyszczacz i nawilżacza powietrza Sharp KC-D50EUW przód

Oczyszczacze powietrza Sharp KC-G – 2. generacja oczyszczaczy Sharp

W lutym 2018 roku na polskim rynku pojawiły się oczyszczacze powietrza Sharp KC-G. Nowa seria w dużej mierze bazuje na poprzednich. Wprowadzono w niej jednak znaczące zmiany. Modyfikacji uległ między innymi wygląd oczyszczaczy wraz z kształtem wyświetlacza, który został dodatkowo ozdobiony srebrnymi, matowymi wstawkami.

Wylot powietrza podobnie jak w modelach KC-D jest automatycznie zamykany, ale dodatkowo zdecydowano się go podświetlić. W nowych oczyszczaczach mamy również możliwość wyjęcia tylnej szuflady w celu dokładnego jej umycia. Użytkownicy z pewnością docenią fakt, że urządzenia linii KC-G automatycznie włączą się po awarii prądu.

W najbardziej zaawansowanych oczyszczaczach linii KC-G zastosowano aż siedem czujników - pyłów PM 2.5, kurzu, wilgoci, temperatury, światła, a także ruchu i zapachu. Dzięki nim możliwa jest wysoka jakość pracy w trybie automatycznym. Za sprawą funkcji Inteligent Mode urządzenia na podstawie danych zebranych ze wszystkich czujników ustalają stopień zanieczyszczenia powietrza w skali od 1 do 7. Na uwagę zasługują aż trzy tryby pracy manualnej:

  • low,
  • med,
  • max.

W trybie sleep oczyszczacz działa na najniższych obrotach. Wyłącza również ekran przedni, monitor czystości i lampę wylotu powietrza. Funkcją dostępną jedynie w serii KC-G jest Plasmacluster spot. Po jej uruchomieniu urządzenie wytwarza ogromną ilość jonów, dzięki czemu może usuwać wirusy, a także przykre zapachy z tkanin, mebli, czy dywanów. Pewnym modyfikacjom uległa funkcja Auto Advanced.

W linii KC-D należało ją uruchomić, żeby urządzenie zaczęło produkować duże ilości jonów gdy poziom nawilżenia powietrza przekroczył 70%. W najnowszych modelach jest ona zaliczana do trybu automatycznego. Co istotne funkcja ta zostanie uruchomiona tylko wówczas, kiedy w pomieszczeniu jest jasno. Intensywne produkowanie jonów generuje bowiem dodatkowy hałas, czego nie życzylibyśmy sobie w nocy.

Podobnie jak w poprzednich seriach producent dba, żeby oczyszczacze pobierały niewiele energii i pracowały bardzo cicho. Na najniższych obrotach ich głośność nie przekracza 19 dB.

Dlaczego warto wybrać oczyszczacz powietrza Sharp z serii KC-G?

Zapowiadana jako 2 generacja urządzeń oczyszczających ze stajni Sharpa zyskała wiele, od wyglądu przez nowe filtry, aż po nowe funkcjonalności. Linia KC-G czerpie najlepsze właściwości z linia KC-A i KC-D. Jest cicha, emituje tylko 20 db w trybie oczyszczania i nawilżania, co powoduje, że jest cichsza od linii KC-A. Natomiast linia KC-D udostępniała Timer, Auto Advanced oraz automatycznie otwierane i zamykane. Nowa linia to również nowa funkcjonalność, takie jak Plasmacluster Spot - miejscowe odświeżanie ubrań i ulepszone filtry wstępny (wyłapuje zanieczyszczenia mniejsze niż 240 mkronów) i węglowy (pochłania do 3 razy bardziej zapachy).

Innowacji nie zabrakło również w automatyce. Dzięki zainstalowaniu 3 nowych czujników (światła, ruchu i PM 2.5) urządzenie jest bardziej samodzielne i samo reguluje jasność wyświetlacza, zmniejszy bieg wentylatora jeżeli nie wykryje nikogo w pomieszeniu lub zwiększy jeżeli odnotuje cząsteczke PM 2.5. Dopełnieniem jest możliwość decydowania o tym, co wyświetla się na ekranie naszego urządzenia (wilgotność, temperatura, bieżący pobór prądu).

Oczyszczacz Powietrza Sharp KC G40EUW wyłączony

Który oczyszczacz powietrza jest najlepszy?

sharp-autoryzowany-dystrybutor-Sharp-GoodAIR
Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Sharp KC-A50EUW przód
KC-D50EUW przod 2KC-D50EUW przód
Oczyszczacz Powietrza Sharp KC G40EUW wyłączony

NAZWA URZĄDZENIA

SHARP KC-A50EUW

SHARP KC-D50EUW

SHARP KC-G50EUW

Wydajność oczyszczania

306 m3/h

306 m3/h

306 m3/h

Zakres głośności

16 - 49 dB

23-53 dB

19-52 dB

Minimalny poziom hałasu w trybie oczyszczania

16 dB

23 dB

19dB

Minimalny poziom hałasu w trybie oczyszczania i nawilżania

23 dB

23 dB

20 dB

Pobór prądu

4,3 W

5 W

6,5 W

Wymiary

39.9 x 27.3 x 60.3 cm

39.9 x 23 x 61.5 cm

34.5 x 26.2 x 63.1 cm

Waga

9.2 kg

7.9 kg

9.2 kg

Filtr wstępny

TAK

TAK

TAK

Filtr węgla aktywnego

TAK

TAK

TAK

Filtr HEPA H13

TAK

TAK

TAK

Jonizator Plasmacluster

TAK

TAK

TAK

Funkcja nawilżania

TAK

TAK

TAK

Liczba czujników

4

4

7

Czujnik PM 2.5

NIE

NIE

TAK

Tryb Pyłki

TAK

TAK

TAK

Tryb Ion Shower

TAK

TAK

TAK

Blokada rodzicielska

TAK

TAK

TAK

Automatyczny restart

TAK

TAK

TAK

Tryb Sleep

NIE

NIE

TAK

Plasmacluster Spot

NIE

NIE

TAK

Tryb Auto Advanced

NIE

TAK

W trybie Auto

Timer

NIE

TAK

TAK

Tryb pracy manualnej

TAK (MAX/MED/MIN) 

TAK (MAX/MED/MIN) 

TAK (MAX/MED/MIN) 

Wybierz oczyszczacz powietrza Sharp

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie jaki oczyszczacz powietrza jest najlepszy. Wszystko zależy od miejsca, w którym ma on pracować, a także od indywidualnych preferencji użytkowników. Często zdarza się, że dla poszczególnych osób liczy się coś innego. Czynniki, które szczególnie warto wziąć pod uwagę to wielkość pomieszczenia, w którym chcemy filtrować powietrze, głośność pracy, pobór prądu, funkcja jonizacji, wydajność nawilżacza, jakość i ilość filtrów, cena, dodatkowe funkcje. Wszystkie oczyszczacze powietrza marki Sharp, niezależnie od tego, czy należą do serii KC-A, KC-D i KC-G mają wiele atutów. 

Jeśli podobał Ci się ten wpis - proszę dziel się nim w mediach społecznościowych przy pomocy tych przycisków:

logo goodair

Możesz też napisać nam co myślisz w komentarzu (pod propozycjami innych artykułów z bloga). Twoje wpisy są dla nas ważne!


Przeczytaj koniecznie o...

Odpowiedz

GOODAIR Sp. z o.o.

ul. Wita Stwosza 16
50-148 Wrocław
+48 574 003 908
bok@goodair.pl

Gwarancja i zwrot, ekspresowa, darmowa wysyłka, bezpieczne zakupy
Bestsellery