Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: tak
Poziom hałasu: 18 dB
Szacunkowy koszt energii: 13 zł/mc
Funkcja nawilżania: tak
Współczynnik oczyszczania: 3.2
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)

Opis

Parametry

gwarancja na 5 sharppp


Najnowszy produkt marki Sharp, oczyszczacz powietrza KI-G75EUW posiada niespotykaną wcześniej u tego producenta wydajność, sięgającą aż 450 m3/h. Dzięki temu doskonale sprawdzi się w dużych pomieszczeniach, o powierzchni nawet do 56 m2. Jeszcze lepszą skuteczność filtracji zapewniają wysokiej klasy filtry powietrza oraz najmocniejszy generator jonów Plasmacluster High-Density 25000. Oczyszczacz wyposażony został w duży, 4-litrowy zbiornik na wodę, który pozwala na wiele godzin nawilżania. Niesamowicie cicha praca (18 dB), niski pobór prądu (7 W) oraz tryb pracy inteligentnej z 5 czujnikami (kurzu i PM2.5, temperatury, wilgotności, światła, zapachu) czynią z niego idealny oczyszczacz powietrza do domu i biura.


POWIETRZE KRYSTALICZNIE CZYSTE

 • Filtr wstępny - zatrzymuje wszystkie większe zanieczyszczenia, takie jak sierść, kurz czy włosy, odciążając w ten sposób kolejne filtry. W tym modelu został wyposażony w rolki czyszczące, które automatycznie co 48 godzin zbierają z niego zanieczyszczenia do specjalnego pojemnika. Nie podlega wymianie.
 • Filtr węglowy - został wzbogacony w powłokę krzemionkową, dzięki której pochłania nie tylko nieprzyjemne zapachy, dym papierosowy i LZO, ale również tlenki azotu (NOx) oraz siarki (SOx), co nie jest możliwe w przypadku zwykłego filtra węglowego. Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr HEPA H13 - wyłapuje mikroskopijne cząstki zanieczyszczeń, takie jak pyły zawieszone PM10 i PM2.5, alergeny czy bakterie. Jego skuteczność sięga aż 99,97%.Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr nawilżacza - działa na podstawie maty ewaporacyjnej zaciągającej wodę do zbiornika. Utrzymuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Żywotność 5-10 lat.
 • Jonizator Plasmacluster - pozbywa się z otoczenia groźnych patogenów, takich jak wirusy, bakterie czy pleśń. Posiada najnowocześniejszy i najskuteczniejszy na rynku oczyszczaczy generator High-Density 25000. Żywotność 2 lata.

Sharp KC-D40EUW filtry

Sharp KC-D40EUW filtry


Najnowszy oczyszczacz powietrza Sharp

Sharp KI-G75EUW jest najnowszym oczyszczaczem powietrza tej marki. Posiada wiele udoskonaleń, którymi wyróżnia się na tle innych urządzeń.

Przede wszystkim jego zaletą jest minimalistyczny, kompaktowy i nowoczesny wygląd. Model posiada wypukłą i zwężaną od dołu obudowę. Będzie doskonałym dodatkiem estetycznym do wielu pomieszczeń. Dodatkowo jest wykonany z plastiku, który posiada znacząco lepszą jakość. Dzięki temu oczyszczacz będzie bardziej wytrzymały na zarysowania i wszelkie uszkodzenia. Elementem innowacyjny w urządzeniu KI-G75EUW jest najwydajniejszy generator jonów Plasmacluster 25 000, który szybciej pozbędzie się wirusów i innych zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu.

Kolejnym udoskonaleniem są dodatkowe czujniki, które posiada urządzenie - czujnik temperatury, wilgotności oraz pyłów PM 2.5. Dzięki nim oczyszczanie powietrza odbywa się na bardziej zaawansowanym i skutecznym poziomie. Innowacyjny wskaźnik numeryczny, który również stanowi nowość zwiększy komfort użytkowania i będzie pokazywał najważniejsze informacje o jakości powietrza.

Ogromnym atutem jest udoskonalony filtr węglowy, który wyróżnia się 3-krotnie większą absorpcją (pochłanianiem) zanieczyszczeń gazowych. Zawarty w nim żel krzemionkowy wychwyci tlenki azotu i siarki, które są szkodliwe dla organizmu człowieka.

fpj80


Sharp KC-G40EUW nawilżanie

IDEALNY MIKROKLIMAT

Sharp KI-G75EUW to urządzenie kompleksowe, które dba nie tylko o czystość powietrza, ale o cały mikroklimat wnętrza. Mata ewaporacyjna nasiąka wodą ze zbiornika i podnosi wilgotność w otoczeniu do optymalnej wartości. Poziom nawilżenia regulowany jest w trybie auto dzięki odpowiednim czujnikom - higrometrowi i termometrowi. Funkcję nawilżania możemy też wyłączyć zupełnie. Duży, 4-litrowy zbiornik na wodę pozwala na wiele godzin pracy nawilżacza.


PLASMACLUSTER - SKUTECZNIE PRZECIW BAKTERIOM

Najnowsze urządzenie marki Sharp wyposażone zostało w superwydajny generator jonów Plasmacluster High-Density 25000. Produkuje on 25000 jonów/cm3, czyli 3,5 raza więcej niż w starszych modelach. Usuwają z powietrza szkodliwe patogeny, takie jak wirusy (w tym wirus grypy), bakterie, alergeny, zarodniki pleśni i grzybów. Ponadto pozbywa się nieprzyjemnych zapachów i zapewnia efekt nawilżonej skóry. Generator należy wymieniać średnio co dwa lata. Duża koncentracja jonów umożliwia usuwanie nawet pleśni i wirusów przylegających do różnych powierzchni.

Klasa
generatora jonów
Oczyszczanie powietrza
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny
High Density 25000 jonów/cm3 14 min. 9 min. 14 min. 14 min.
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Sharp KC-G40EUW - jonizacja Plasmaclaster


Sharp KC-G40EUW usuwa zapach i dym papierosowy

WOLNOŚĆ OD DYMU I ZAPACHÓW

Jonizator usuwa nie tylko patogeny, ale również unoszącą się w powietrzu woń. Wspomaga pracę węgla aktywnego i eliminuje dym papierosowy oraz wszelkie nieprzyjemne zapachy, które mogą pojawić się w domowym zaciszu, w tym woń wilgoci. 

Klasa
generatora
jonów
Usuwanie zapachów
Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 25000 jonów/cm3 55 min. 6 godz. 3 godz.
High Density 7000 jonów/cm3 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 41 m3 --

MNIEJ KURZU I MNIEJ STRESU

Jonizator utrzymuje równowagę kationowo-anionową powietrza oraz zmniejsza elektrostatyczność, ograniczając ilość kurzu osiadającego na meblach. Redukcja elektryczności statycznej w generatorze 25000 następuje po zaledwie 2,7 min działania jonizatora, a nie po 13 min, jak ma to miejsce w jonizatorach starej klasy. Jednocześnie jonizacja wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i poprawia naszą koncentrację. W przypadku generatora High-Density 25000, po zaledwie 20 min działania odczujemy również efekt nawilżonej skóry.

Sharp KC-G40EUW - jonizator Plasmaclaster


NIEZAPRZECZALNA JAKOŚĆ

Sharp KI-G75EUW posiada atest higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny (PZH).

Oczyszczacz powietrza Sharp KI-G75EUW jest produktem bezpiecznym dla alergików i doskonale usuwa obecne w powietrzu alergeny, co potwierdza certyfikat British Allergy Foundation Seal of Approval.


NAJWIĘKSZA FUNKCJONALNOŚĆ

Oczyszczacz powietrza Sharp KI-G75EUW to zdecydowanie najnowocześniejszy i najlepiej wyposażony model tej marki. Posiada wszystkie funkcje znane z poprzednich urządzeń, ale tutaj każda z nich została udoskonalona. Największą zmianą jest pojawienie się automatycznych, ruchomych rolek, które czyszczą filtr wstępny. Poza tym znajdziemy również szereg innych udogodnień oraz najmocniejszy na rynku generator jonów High-Density 25000.

CZUJNIKI

 • czujnik kurzu
 • czujnik wilgotności
 • czujnik temperatury
 • czujnik światła

WSKAŹNIKI

 • wskaźnik jakości powietrza
 • wskaźnik czyszczenia filtrów
 • wskaźnik prędkości wentylatora
 • wskaźnik numeryczny (temperatura, wilgotność)
 • diody PM2.5, kurzu i zapachu

TRYBY PRACY

 • tryb manualny
 • tryb auto
 • tryb pyłki
 • tryb nocny
 • tryb Clean Ion Shower
 • tryb Advanced Auto
 • tryb Plasmacluster Spot
 • tryb Clean Assist

usmiechnieci ludzie


DOMOWE WSPARCIE

Sharp KC-G40EUW w sypialni

POMOC PRZY SPRZĄTANIU

Kiedy podczas sprzątania w powietrze wzbija się kurz i pył, wystarczy włączyć tryb Clean Assist Mode, a oczyszczacz pozbędzie się unoszących w powietrzu drobinek zanieczyszczeń.

Sharp KC-G40EUW panel kontrolny

ODŚWIEŻENIE GARDEROBY

Za pomocą specjalnej, ruchomej żaluzji w funkcji Plasmacluster Spot możemy skierować intensywny strumień jonów w wybrane przez siebie miejsce. Tak usuniemy bakterie i zapachy z zasłon, butów czy garderoby.

Sharp KC-G40EUW bezpieczeństwo i wygoda

DO SALONU I SYPIALNI

Zamontowane w obudowie obrotowe kółka pozwalają na wygodne przemieszczanie urządzenia, a timer czy blokada rodzicielska ułatwiają korzystanie z oczyszczacza na co dzień.


SHARP KI-G75EUW - TOP OF THE TOP

Oczyszczacz powietrza Sharp KI-G75EUW to najmocniejszy produkt tej marki, zarówno pod kątem wydajności jak i skuteczności filtracji. Nie tylko posiada wszystkie funkcje, tryby i czujniki, w jakie wyposażone były poprzednie modele, ale ponadto większość z nich została tu udoskonalona. Model KI-G75EUW jest bardzo wygodny i prosty w obsłudze, a jego praca jest tak cicha, że praktycznie niesłyszalna. Zaawansowany tryb automatyczny i duży zbiornik na wodę pozwalają nam włączyć urządzenie i praktycznie o nim zapomnieć, przez długi czas ciesząc się ze zdrowego, nawilżonego i wolnego od zanieczyszczeń powietrza w swoim domu. Czegóż chcieć więcej?


Wideo


PROSTA KONSERWACJA URZĄDZENIA

Oczyszczacz powietrza pracuje praktycznie samodzielnie. Jednak aby działał skutecznie należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji urządzenia. Każdy użytkownik powinien zadbać o cykliczną wymianę i regularne czyszczenie filtrów:

1. Filtr wstępny - należy go odkurzać raz na 1/1,5 miesiąca. Najlepiej użyć delikatnej końcówki z włosia aby skutecznie oczyścić filtr z kurzu i innych zanieczyszczeń.

2. Filtr węglowy - jego żywotność szacuje się do 48 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Do czasu jego wymiany należy odkurzać filtr co 1/1,5 miesiąca w zależności od częstotliwości pracy urządzenia.

3. Filtr HEPA - jego żywotność szacuje się do 48 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Filtr HEPA należy odkurzać co 1/1,5 miesiąca.

4. Mata ewaporacyjna - przy regularnym myciu producent szacuje jej żywotność aż do 10 lat. Matę ewaporacyjną można czyścić za pomocą roztworu z wody i kwasku cytrynowego raz na 1/1,5 miesiąca. Należy również pamiętać o regularnej wymianie wody w zbiorniku najlepiej co 2 lub 3 dni.

4. Generator jonów Plasmacluster - zalecamy wymianę średnio co 2 lata.

W oczyszczaczach Sharp raz na 720 godzin czasu pracy urządzenia, wskaźnik filtra zamontowany w urządzeniu informuje o konieczności konserwacji filtrów: wstępnego, Hepa, węglowego oraz maty ewaporacyjnej. Przykładowo, jeśli urządzenie pracuje 30 dni po 24 godziny na dobę to wskaźnik konserwacji filtra zaświeci się po miesiącu. Jeśli jednak urządzenie nie pracuje stale to wskaźnik zaświeci się po czasie kiedy praca urządzenia będzie wynosiła 720 godzin. Zazwyczaj jest to 1 lub 1,5 miesiąca.

Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o czas, w którym należy wyczyścić filtry - oczyszczacz poinformuje nas o konieczności konserwacji za pomocą zaświeconego wskaźnika filtra. 

Szacowany roczny koszt filtrów wynosi jedynie 195 zł.


Najważniejsze cechy Sharp KI-G75EUW

 • WSKAŹNIK CZYSTOŚCI POWIETRZA

3-kolorowa skala informuje o stanie powietrza

 • PLASMACLUSTER SPOT

umożliwia miejscowe usuwanie zapachów oraz bakterii z tkanin

 • TRYB INTELIGENTNY

optymalizuje prace na podstawie 5 czujników

 • TIMER

możliwość zaprogramowania czasu włączenia lub wyłączenia

 • NUMERYCZNE WSKAŹNIKI

wskaźniki aktualnej temperatury i wilgotności

 • CZUJNIKI

kurzu (PM 2.5), zapachu, temperatury, wilgotności, światła

 • KÓŁKA TRANSPORTOWE

ułatwiają przenoszenie, możliwość blokady

 • AUTOMATYCZNY WYŚWIETLACZ

automatyczne wyłączenie podświetlenia w nocy

 • TRYB SLEEP

cicha praca z wyłączonym oświetleniem oraz niską prędkością wentylatora

  • CLEAN ASSIST

  czyszczenie unoszącego się kurzu po użyciu odkurzacza

  • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

  Low (niski), Med (średni), Max (wysoki)

  • TRYB CLEAN ION SHOWER

  intensywny 60 minutowy program oczyszczania i jonizacji powietrza

  • TRYB PYŁKI

  automatyczny program z najwyższą czułością czujnika kurzu

  • PRZYDATNE WSKAŹNIKI

  informują o warunkach otoczenia

  • AUTOMATYCZNE ZAMYKANIE WYWIEWU

  chroni przed wpadaniem kurzu do wewnątrz urządzenia

  • BLOKADA RODZICIELSKA

  możliwość zablokowania sterowania urządzeniem np. przed dziećmi

  • SYGNAŁ DŹWIĘKOWY

  informuje o braku wody w zbiorniku

  • WSKAŹNIK KONSERWACJI FILTRÓW

  przypomina o konieczności wyczyszczenia filtrów, aby wydłużyć żywotność

  • AUTO RESTART

  po odłączeniu prądu urządzenie uruchamia się ponownie


  Najczęstsze pytania


  Czy można wyłączyć funkcję nawilżania w Sharp KI-G75EU?

  Tak, nawilżanie pełni funkcję uzupełniającą do oczyszczacza więc bez problemu można włączać i wyłączać opcję nawilżania.

  Czy mata ewaporacyjna podlega wymianie?

  Matę ewaporacyjną należy wymieniać maksymalnie co 10 lat. Im bardziej o nią dbamy tym dłużej będzie nam służyć. Należy pamiętać o regularnym myciu maty ewaporacyjnej pod bieżącą wodą.

  Czy Sharp KI-G75EU włączy się sam po chwilowym odcięciu prądu?

  Tak, opcja auto restart jest odpowiedzialna za ponowne uruchomienie urządzenia po odłączeniu zasilania.

  Zobacz pełny opis +

  Filtry i akcesoria

  Sharp KI-G75EUW Oczyszczacz z nawilżaczem + SHARP SA-VP4001BS odkurzacz pionowy
  Masz pytania?

  +48 574 003 908

  +48 574 003 908
  Cena: 4500,00zł