Najważniejsze informacje o produkcie
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:

Opis

Filtr nawilżacza FZ-A61MFR został wyprodukowany tak, aby pasował do oczyszczaczy SHARP serii KC-A oraz KC-D. Filtr nawilżacza to ostatni etap oczyszczania, przez który przechodzi powietrze. Żywotność filtra według wskazań producent to aż 10 lat, natomiast różni się w zależności od panującego w pomieszczeniu środowiska, stopnia wykorzystywania i lokalizacji urządzenia. Rekomendujemy częstsze wymienianie filtrów jeśli produkt jest używany w warunkach znacznie cięższych niż normalne użytkowanie domowe. Pamiętaj, jednak że urządzenie poinformuje Ciebie o konieczności czyszczenia lub wymiany filtra. Zużyty filtr należy zutylizować zgodnie z miejscowymi przepisami i regulacjami.

Filtr przeznaczony do następujących modeli: Sharp KC A40EUW Sharp KC-A40EUB Sharp KC A50EUW Sharp KC-A50EUB Sharp KC A60EUW Sharp KC D40EUW Sharp KC D40EUB Sharp KC D50EUW Sharp KC D60EUW

Parametry


Sharp KC-D40EUW to najmłodszy przedstawiciel nowej generacji oczyszczaczy i nawilżaczy z jonizacją KC-D z rodziny Sharp. Oczyszczacz został zaprojektowany, aby działał samodzielnie, a obok zwykłego trybu auto znalazł się też bardziej zaawansowany tryb Auto Advanced. Technologia Plasmacluster na stałe zadomowiła się w oczyszczaczach marki Sharp i dlatego nie mogło jej też zabraknąć w serii KC-D. Generator Plasmacluster High-Density 7000 za pomocą dodatnio i ujemnie naładowanych jonów zabija chorobotwórcze patogeny, pozostawiając powietrze świeże i rześkie. Bez zmian pozostała dopuszczalna powierzchnia pomieszczenia i wynosi 26 m2.

Sharp KC-D40EUW


CZYSTE POWIETRZE - NATURALNIE!

 • Filtr wstępny - zatrzymuje większe zanieczyszczenia: włosy, kurz, alergeny, dzięki czemu do kolejnych filtrów trafiają tylko najmniejsze zanieczyszczenia. Nie podlega wymianie.
 • Filtr węglowy - neutralizuje zapachy z pomieszczenia, dodatkowo eliminuje lotne związki organiczne w tym benzo(a)piren, benzen i formaldehyd. Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr HEPA H13 - zatrzymuje ponad 99,97% cząstek stałych w tym alergeny oraz pyły zawieszone PM 2.5 i PM 10, które stanowią główny składnik smogu. Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr nawilżacza - nadaje powietrzu wilgotności i zatrzymuje osady znajdujące się w wodzie. Żywotność 5-10 lat.
 • Jonizator Plasmacluster - pozbywa się drobin o wielkości zaledwie 0,01 mikrona, wirusów i alergenów poprzez uwalnianie klastrów jonów dodatnich i ujemnych. Nie podlega wymianie.

Sharp KC-D40EUW filtry


Sharp KC-D40EUW nawilżanie

ZDROWE NAWILŻENIE

Suche powietrze jest powodem, przez który budzimy się z zatkanym nosem i tzw. “porannym katarem”. Dlatego też urządzenie zostało wyposażone w funkcję nawilżania, która pozwala osiągnąć odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu i ją utrzymać. Nawilżanie jest realizowane w oparciu o cztery elementy: higrometr (sprawdza poziom wilgotności), termometr, matę ewaporacyjną (nasiąka wodą) i zbiornik na wodę.


PLASMACLUSTER PRZECIW PATOGENOM

Oczyszczacz Sharp KC-D40EUW wyposażony został w generator jonów Plasmacluster High Density 7000, który z łatwością eliminuje obecne w powietrzu patogeny. Dzięki niemu Twój dom stanie się wolny od wirusów, bakterii, alergenów oraz zarodników pleśni i grzybów.

Klasa
generatora jonów
Oczyszczanie powietrza
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Sharp KC-D40EUW - jonizacja Plasmaclaster


Sharp KC-D40EUW usuwa zapach i dym papierosowy

GÓRSKA ŚWIEŻOŚĆ W TWOIM SALONIE

Produkowane przez generator jony Plasmacluster to nie tylko doskonały oręż w walce z patogenami, ale również skuteczne wsparcie dla filtra węglowego podczas eliminacji zapachów. Jonizacja usuwa nieprzyjemną woń wilgoci, potu czy dym papierosowy, pozostawiając powietrze czyste i rześkie.

Klasa
generatora
jonów
Usuwanie zapachów
Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 41 m3 --


NA LEPSZE SAMOPOCZUCIE

Kolejną przydatną funkcją jonizatora jest utrzymywanie równowagi kationowo-anionowej w pomieszczeniu. Niesie to ze sobą dwie zalety: po pierwsze zmniejsza elektrostatyczność i ogranicza osiadanie kurzu na meblach, a po drugie wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, poprawia koncentrację i zmniejsza uczucie zmęczenia.

Sharp KC-D40EUW - jonizator Plasmaclaster


BEZPIECZNY DLA DZIECI I ALERGIKÓW

Narodowy Instytut Higieny przyznał modelowi Sharp KC-D40EUW atest PZH, potwierdzając tym, że oczyszczacz spełnia obowiązujące normy higieniczne.

Otrzymany przez KC-D40EUW certyfikat The British Allergy Foundation Seal of Approval gwarantuje, że oczyszczacz skutecznie usuwa pyłki, roztocza i inne alergeny.


JESZCZE WIĘCEJ WYGODY

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW to ulepszona wersja znanego modelu KC-A40EUW. Poza bardziej nowoczesnym designem pojawiło się w nim kilka dodatkowych funkcji, które jeszcze bardziej ułatwiają jego użytkowanie (np. timer) i zwiększają skuteczność (większa ilość węgla aktywnego). W dalszym ciągu jednak jest to urządzenie praktycznie niewymagające obsługi. “Włącz i zapomnij” - wystarczy wybrać tryb AUTO, żeby oczyszczacz samodzielnie dobierał intensywność filtracji i nawilżania. Odpowiednio dobrany zestaw czujników i wskaźników pozwala urządzeniu pracować bez naszej ingerencji i przekazywać nam informacje o aktualnej jakości powietrza w otoczeniu.

CZUJNIKI

 • czujnik kurzu
 • czujnik wilgotności
 • czujnik temperatury

WSKAŹNIKI

 • wskaźnik jakości powietrza
 • wskaźnik czyszczenia filtrów
 • wskaźnik prędkości wentylatora
 • wskaźnik wilgotności

TRYBY PRACY

 • tryb manualny
 • tryb auto
 • tryb pyłki
 • tryb Clean Ion Shower
 • tryb Advanced Auto

PRZYDATNE NOWOŚCI

Sharp KC-D40EUW wygląd

NOWOCZESNY DESIGN

W porównaniu do poprzednika (KC-A40EUW), model KC-D40EUW jest znacznie odchudzony, a jego wyświetlacz został przeniesiony obok panelu sterowania. Projektanci zadbali także o lepszą cyrkulację powietrza poprzez ustawienie wylotu pod kątem 20°. Dodatkowo zbiornik na wodę ma bardziej wyprofilowany kształt i większy otwór, co ułatwia jego czyszczenie.

Sharp KC-D40EUW panel kontrolny

ADVANCED AUTO

Nowością w oczyszczaczach z serii KC-D jest funkcja Advanced Auto. Jeżeli naturalna wilgotność w pomieszczeniu przekroczy poziom 70%, urządzenie aktywuje intensywną jonizację, która przeciwdziała rozwojowi grzybów i bakterii.

Sharp KC-D40EUW bezpieczeństwo i wygoda

WYGODA I BEZPIECZEŃSTWO

Kolejną nowinką jest blokada kółeczek oraz automatyczne otwieranie i zamykanie wywiewu powietrza. Stanowi to przedłużenie blokady rodzicielskiej i chroni wnętrze urządzenia przed zabrudzeniem. KC-D40EUW posiada też timer, czyli możliwość zaprogramowania automatycznego włączenia/wyłączenia.


SHARP KC-D40EUW - ULEPSZONY KLASYK

Sharp KC-D40EUW umożliwia do 10 lat pracy bez wymiany filtrów, co na tle innych dostępnych urządzeń czyni go tańszym w eksploatacji. Tak długa żywotność wynika z bardzo wysokiej pojemności filtrów. Należy jednak pamiętać, że w miastach o wysokim zanieczyszczeniu powietrza żywotność filtra może się zmniejszyć. Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Sharp KC-D40EUW został wyprodukowany w służbie rodziny, alergika oraz walki ze smogiem. Świetnie sprawdzi się w pokoju dziecka. Do jego zalet należą niskie koszty eksploatacji ze względu na 10-letnią żywność filtrów oraz niski pobór prądu – tylko 5 W, czyli ciągła praca urządzenia w najcichszym trybie przez rok zużyje energii za ok 26 zł.

W linii oczyszczaczy Sharp KC-D znajduje się 5 modeli, różniących się od siebie kolorem obudowy i dedykowaną powierzchnią pracy:

 • Sharp KC-D40EUW w kolorze białym do 26 m2
 • Sharp KC-D40EUB w kolorze czarnym do 26 m2
 • Sharp KC-D40EUH w kolorze białym do 26 m2
 • Sharp KC-D50EUW w kolorze czarnym do 38 m2
 • Sharp KC-D60EUW w kolorze białym do 48 m2


Najważniejsze cechy Sharp KC-D40EUW

 • WSKAŹNIK CZYSTOŚCI POWIETRZA

informuje o aktualnym stanie powietrza w pomieszczeniu w skali 5 kolorów

 • INTELIGENTNY TRYB AUTOMATYCZNY

urządzenie samodzielnie dostosuje prędkość pracy w zależności od poziomu zanieczyszczenia i wilgotności

 • TIMER

możliwość zaprogramowania czasu włączenia i wyłączenia

 • ADVANCED AUTO

intensywniejsze zwalczanie zanieczyszczeń z funkcją Plasmacluster

 • CZUJNIKI

pyłu, temperatury i wilgoci, z możliwością zmiany czułości

 • KÓŁKA TRANSPORTOWE

ułatwiają przenoszenie, możliwość blokady

 • STEROWANIE OŚWIETLENIEM

3 tryby jasności oświetlenia - jasny, ciemny i wyłączony

 • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

Silent (niski), Med (średni), Max (wysoki)

 • ION SHOWER

funkcja przygotowywania pomieszczeń do snu - 60 minutowy program "prania powietrza"

 • WSKAŹNIK WILGOTNOŚCI POWIETRZA

informuje o pracy nawilżacza i aktualnym poziomie nawilżenia

 • BLOKADA RODZICIELSKA

możliwość zablokowania sterowania urządzeniem

  • AUTOMATYCZNE ZAMYKANIE WYWIEWU

  chroni przed wpadaniem kurzu do wewnątrz urządzenia

  • WSKAŹNIK KONSERWACJI FILTRÓW

  przypomina o konieczności wyczyszczenia filtrów, aby wydłużyć żywotność

  Filtr posiada standard H13, czyli najwyższy stosowany w filtrach do użytku domowego. Filtr odznacza się wysoką skutecznością w usuwaniu zanieczyszczeń z powietrza, bo eliminuje 99,97% pyłów, alergenów, grzybów, pleśni oraz wirusów. Filtr HEPA jest niezwykle skuteczny także w usuwaniu pyłów, które są głównymi składnikami smogu, czyli PM 2.5, PM 10 oraz benzo[a]piren. Żywotność filtra ze względu na jego dużą objętość przewidziana jest na 10 lat, jednak w pomieszczeniach, które narażone są na bardzo wysokie stężenie smogu ten czas może się skrócić.

  Raz w miesiącu Twój oczyszczacz powietrza poinformuje Cię na wyświetlaczu o konieczności wykonania czynności konserwujących. Pamiętaj aby poniższe czynności powinno się wykonywać gdy urządzenie nie jest podłączone do prądu. W takiej sytuacji powinieneś umyć filtr wstępny, a filtr węgla aktywnego oraz filtr HEPA delikatnie oczyścić odkurzaczem. Pamiętaj, że filtr HEPA nie wolno czyścić wodą, ponieważ spowoduje to jego uszkodzenie oraz samego oczyszczacza powietrza. Czynności konserwujące w filtrze HEPA można wykonać tylko po jednej stronie - oznaczonej etykietą. Zalecamy nie przykładać zbyt dużej siły w czyszczenie filtra, ponieważ jest on bardzo delikatny. Po wykonaniu konserwacji należy przytrzymać przycisk resetowania filtra. Jeżeli wykonałeś powyższe czynności, a Twoje urządzenie stale wskazuje zanieczyszczone powietrze to prawdopodobnie jest to czas na wymianę filtrów, ponieważ nie spełniają już swojej funkcji.

  Filtr przeznaczony do następujących modeli:

  Sharp KC-D40EUW

  Sharp KC-D40EUB

  Sharp KC-D50EUW

  Sharp KC-G40EUW

  Sharp KC-G40EUH 

  Sharp KC-G50EUW 

  Ten rodzaj filtra jest drugim etapem oczyszczania powietrza, zaraz po filtrze wstępnym. Głównym zadaniem filtra węgla aktywnego jest eliminacja nieprzyjemnych zapachów z pomieszczeń oraz tkanin. Filtr wyłapuje także mikroskopijne bakterie, wirusy oraz związki organiczne. Producent przewiduje żywotność filtra do 10 lat, jednak ze względu na to w jakich warunkach sprzęt jest wykorzystywany ten czas może ulec zmianie.

  Warto zaznaczyć, że filtr węgla aktywnego w nowej serii oczyszczaczy KC-D można czyścić za pomocą odkurzacza, co jest jego niewątpliwą zaletą. We wcześniejszych modelach filtr wymagał mycia wodą, a następnie dokładnego wysuszenia, co wydłużało czas konserwacji. W tym modelu nie wolno myć filtra węgla aktywnego i ponownie z niego korzystać, ponieważ można w ten sposób uszkodzić urządzenie. O tym, że należy wyczyścić filtr poinformuje Cię Twój oczyszczacz poprzez zaświecenie się odpowiedniej lampki. W pierwszej kolejności wyczyść filtr wstępny, następnie węgla aktywnego, a na końcu delikatnie odkurzaczem filtr HEPA. Po wykonaniu tych czynności należy zresetować informację o konserwacji. Pamiętaj, że czynności konserwujące powinno wykonywać się podczas gdy wtyczka jest wyłączona z kontaktu. Jeżeli po wykonaniu tego zabiegu Twój oczyszczacz ciągle będzie wskazywał zanieczyszczenie w pomieszczeniu to prawdopodobnie jest to znak, że należy wymienić filtry. Zużyte filtry należy zutylizować zgodnie z przepisami oraz wytycznymi podanymi w instrukcji obsługi.

  Filtr przeznaczony do następujących modeli:

  Sharp KC-D40EUW

  Sharp KC-D40EUB

  Sharp KC-D50EUW

  Zobacz pełny opis +
  • Leasing

  • Opinie

   • -
    Natalia,
    02.12.2022 napisał:
    Od kiedy dostałam oczyszczacz powietrza moje mieszkanie jest wolne od wirusów, przykrych zapachów itd. Urządzenie jest ciche, bardzo dobrze się obsługuje, jest proste w obsłudze. Ładny design. Duży wyświetlacz. Goraco polecam.
    Zalety:
    -cichy w nocy
    -mozna połączyć się przez WiFi
    -prosta obsługa
    -ładny design
    -tryb automatyczny
    -kabel można schować do środka
    -duży wyświetlacz
    -pochłania wilgoć, wirusy, zapachy itd
    -Dobrze działa bez zarzutu
    Ocena opinii: 0
   • -
    antosiowe_szalenstwo ,
    02.12.2022 napisał:
    Bardzo cichy. Można stosować spokojnie w nocy. Znacznie poprawił jakość powietrza w domu co przełożyło się na jakość snu
    Super opcja nawilżania powietrza. Rewelacyjna funkcja zbierania kurzu po odkurzaniu.
    Zalety:
    Cichy
    Poprawia jakość powietrza
    Lepsza jakość snu
    Nawilża powietrze
    Zbiera kurz
    Ocena opinii: 0
   • -
    Lena,
    16.02.2022 napisał:
    Zakupiony w listopadzie 2018 roku. Używam po dzisiejszy dzień. Konserwacja bardzo prosta. Powietrze dobrze nawilżone i oczyszczone. Nie mam wreszcie suchego gardła. Filtrów jeszcze wymieniać nie muszę ;) A to oznacza, że oczyszczacz jest wydajny.
    Ocena opinii: 0
   • -
    Karla88,
    03.11.2021 napisał:
    Jak dla mnie super oczyszczacz, mam go 3 lata i właśnie mam zamiar tutaj zakupić drugi. Oczyszczacz jest niezastąpiony w porze kiedy wszystko pyli oraz w okresie jesienno zimowym kiedy grzeją kaloryfery.
    Ocena opinii: 0
   • -
    Natalia,
    23.03.2021 napisał:
    Pomocny przy infekcjach dróg oddechowych, czy też przy infekcji Covid 19. Bardzo dobrze oczyszcza i nawilża powietrze.
    Ocena opinii: 0
   • -
    KamilaS,
    10.03.2021 napisał:
    Super oczyszczacz powietrza !! Skorzystałam z tej opcji wydłużenia gwarancji. I kupiony oczywiście w promocji. Bardzo polecam . Skutecznie usuwa przykre zapachy jak i również do walki z covid 19.
    Ocena opinii: 0
   • -
    Asia,
    16.02.2021 napisał:
    Nie mam porannego kataru czy zatkanego nosa. Z kolei objawy alergiczne związane z nieżytem nosa u moich dzieci ustąpiły ;) Bardzo pomocne przy walce z infekcjami ;)
    Ocena opinii: 0
   • -
    Tamara,
    08.02.2021 napisał:
    Super oczyszczacz powietrza, który mam już od 2 lat. jak dla mnie rewelacyjny do walki z alergią, czy jak jest suche powietrze w domu, to świetnie nawilża.
    Ocena opinii: 0
   • -
    Klaudia K,
    11.07.2020 napisał:
    Sharp kcd 40 euw jest godnym polecenia oczyszczaczem. Bardzo fajnie wygląda, prosty panel w obsłudze. Można sobie załączyć timer aczkolwiek ja nie używam. Jest też blokada rodzicielska, którą załączam przed dziećmi. Dobrze oczyszcza powietrze plus nawilża.
    Ocena opinii: 0
   • -
    Sonia,
    07.07.2020 napisał:
    Sharp kc d40 mam dokładnie od 3 lat. Super nawilża powietrze i je oczyszcza. Wystarczy dbać o niego zgodnie z instrukcja obsługi, przeprowadzac konserwacje raz na miesiąc. Działa rewelacyjnie ;) Głównie działa w trybie auto- jak jest wieksze zanieczyszczenia to zwiększa obroty.
    Ocena opinii: 0
   • -
    Laura,
    25.06.2020 napisał:
    W oczyszczaczu Sharp kcd 40 euw fajna jest prosta i intuicyjna obsługa. wygląd i design ciekawy- pasuje do każdego wnętrza bez problemu. Jedynym minusem, ale takim malutkim ;) jest brak sterowania z pilota- ale to tylko tyle ;) A tak poza tym to bardzo dobry stosunek ceny do jakości wykonania, polecam
    Ocena opinii: 0
   • -
    AlicjaK,
    18.06.2020 napisał:
    Sharp KC d40 euw jest na prawde godnym polecenia oczyszczaczem. Każdy kto chce kupić to zawsze polecam właśnie ten. Poza tym super oczyszcza powietrzez pyłków czy innych zanieczyszczeń jak dym papierosowy.
    Ocena opinii: 0
   • -
    Olek,
    07.04.2020 napisał:
    Sharp KCD 40 EUW - polecam czy to w tym okresie pyłkowym, jesiennym czy też przy takich sytuacjach jak teraz - jaką jest pandemia. Bardzo polecam , astmatykom, alergikom i innym osobom mającym problemy z układem oddechowym.
    Ocena opinii: -1
   • -
    Paulina,
    09.03.2020 napisał:
    Oczyszczacz sharp kcd 40 euw zakupiony przeze mnie na początku jesieni. Bardzo polecam dla : alergików, astmatyków, osób majacych bardzo suche powietrze w domu. Oczyszczacz jest wydajny. Na początku troche szybciej tej wody schodziło, teraz jak powietrze jest nawilżone to zostaje jej na dluzej w zbiorniku i rzadziej się uzupełnia.
    Ocena opinii: -1
   • -
    Tamara,
    04.02.2020 napisał:
    Sharp kcd 40 euw uzytkuje juz od dłuzszego czasu. prosty w obsłudze. Jakość powietrza jest o wiele lepsza. Konserwacja bardzo prosta, trzeba oczywiście stosować się krok po kroku do instrukcji. Nie ma się zaschniętego gardła i nie ma tyle kurzu. jest go znacznie mniej. P.S- bardzo dużo kurzu osadza się na tym filtrze wstępnym, tym takim całkiem zewnętrznym. Ja go co jakiś czas przecieram suchą ściereczką z mikrofibry.
    Ocena opinii: 0
   • -
    Ula,
    05.01.2020 napisał:
    Po sharp G60 to Sharp KC-D 40 euw jest moim drugim oczyszczaczem zakupionym w tym sklepie. A jeżeli tu wróciłam tzn, ze sklep jest godny polecenia jak i zarówno ich produkty. Świetnie oczyszcza powietrze w pokoju dziecka, z kurzu czy pyłków jak i również z powietrza wpadającego do pokoju poprzez otwarte okno. Bardzo dobry czujnik kurzu i zanieczyszczeń. Słychać czasami jakies kapanie czy bulgotanie, ale nie przeszkadza to w ogóle ;)
    Ocena opinii: 0
   • -
    Olek,
    16.11.2019 napisał:
    Zakupiony dokładnie rok temu w listopadzie ze względu na dwie rzeczy: baaardzo ale to bardzo suche powietrze a dwa ze względu na alergie córek. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Urządzenie Sharp KC-D40EUW jest bardzo ciche, dobrze nawilża.
    Ocena opinii: 0
   • -
    Sonia,
    01.10.2019 napisał:
    Mam ten oczyszczacz już drugi roku, jak dla mnie jest rewelacyjny ;) Idealnie pasuje do salonu, bardzo dobrze oczyszcza powietrze oraz je nawilża. Według mnie Sharp KC-D40EUW jest bardzo dobry nie tylko przy alergiach, ale również świetnie sie sprawdza podczas stanów zapalnych takich jak np krtani czy tchawicy.
    Zalety:
    cichy, wydajny, dobrze oczyszcza powietrze, zgrabny
    Wady:
    brak ;)
    Ocena opinii: -1
   • -
    Karolina Praszka,
    22.08.2019 napisał:
    Użytkuje oczyszczacz powietrza od roku czasu. Sharp KC-D40EUW został kupiony tak akurat na jesień. Co mogę napisać. prosty w obsłudze. Najpierw oczywiscie radze poczytać sobie dobrze instrukcje obsługi. Z funkcji Timera nie korzystam. Po prostu jestem w domu to go załączam. Wychodzę, wyłączam z kontaktu. Konserwacje przeprowadzam średnio co miesiąc co dwa, w zależności od tego jak mi się zapali pomarańczowa kontrolka. Powietrze jest oczyszczane i dobrze nawilżane. na pewno jest lepsza jakość snu. Nie ma porannego efektu w postaci zaschniętego gardła czy zatkanego nosa.
    Zalety:
    Wydajny, energoszczędny, bardzo cichy w trybie najwolniejszym. czuły na kurz oraz inne zanieczyszczenia, nawet te w padające do domu z zewnątrz.
    Wady:
    Czasami słychac bulgotanie, " delikatnie" urządzenie, trzeba bardzo uważać przy myciu - aczkolwiek nie jest to trudne
    Ocena opinii: 0
   • -
    Marianna,
    13.08.2019 napisał:
    Sharp KC-D40EUW kupiony 1,5 roku. powietrze jest dobrze oczyszczone oraz nawilżone. Nie mam zatkanego nosa czy też bolącego gardła, bo tak miałam. Prosty w konserwacji oraz w użytkowaniu. Z ion shower korzystam codziennie.

    Ocena opinii: 0
   • -
    Anna,
    26.06.2019 napisał:
    Sharp KC-D40EUW zdaje egzamin nie tylko zimą ale również i latem. Bardzo polecam ze względu na cene oraz bardzo dobrą jakość
    Ocena opinii: 0
   • -
    Renata,
    21.05.2019 napisał:
    Polecam oczyszczacz Sharp KC-D40EUW zarówno jesienią, zimą jak i wiosną. Na razie latem go jeszcze nie miałam :) Bardzo wydajny oczyszczacz. Pamietajcie tylko, że im bardziej macie twardą wodę w swoim regionie, tym częściej trzeba gdzieś tam czyścić filtr z nawilżacza. Ostatnio po kilkudniowej przerwie musiałam wymoczyć filtr z nawilżacza w r-rze kwasku cytrynowego z wodą. Wszystko fajnie działa, powietrze dobrze nawilżone, oczyszczone, włączam też ten program IOn Shower
    Ocena opinii: 0
   • -
    Iga,
    30.04.2019 napisał:
    Oczyszczacz Sharp KC-D40EUW oceniam na 5. Idealnie sprawdził się w sezonie jesienno zimowym. Bardzo dobrze nawilża powietrze. Teraz jak już kaloryfery nie grzeją pracuje w samym trybie oczyszczania. Czasmai słychać bulgotanie podczas opcji nawilżania i oczyszczania
    Zalety:
    Wydajny, dobrze oczyszcza powietrze i je nawilża.
    Wady:
    dzwięk przy pracy nawilżacza
    Ocena opinii: 0
   • -
    Justyna,
    23.04.2019 napisał:
    Prosta obsługa oczyszczacza, bardzo dobre nawilżenie powietrza, prosta konserwacja :) Gorąco polecam produkt Sharp KC-D40EUW
    Ocena opinii: 0
   • -
    Izabela88,
    13.04.2019 napisał:
    Super oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW. Gdyby nie on, to nadal budziłabym się z fatalnym bólem gardła. Do tego przesuszoną śluzówką nosa. Fajnie działa. Mam go od 10 miesięcy.
    Ocena opinii: 0
   • -
    Emil,
    22.03.2019 napisał:
    Cóż mogę powiedzieć. Prosty w użytkowaniu oczyszczacz Sharp KC-D40EUW, ma kółka co pomaga przy przemieszczaniu tego urządzenia w domu. Bardzo dobrze nawilża powietrze i je oczyszcza. Jeżeliw domu jest zbyt gorąco to wtedy troszkę częściej trzeba uzupelniać wodę w zbiorniku. Prosta konserwacja. Fajnie, ze filtr hepa można odkurzyć tak samo filtr węglowy - taki czarny jest ;)
    Ocena opinii: 0
   • -
    Lena,
    17.03.2019 napisał:
    Fajne rzeźkie powietrze jestw danym pomieszczeniu przy tym urządzeniu. Co zresztą bardzo czuć jak wejdzie się z pokoju gościnnego do pokoju dziecka( tutaj właśnie jest urządzenie). Prosty w obsłudze oczyszczacz Sharp KC-D40EUW, a także w konserwacji- trzeba być ostrożnym przy odkurzaniu filtra hepa13 oraz przy odkurzaniu filtru węglowego - nie można przykładać zbyt mocnej siły. Zresztą, instruktaż wszystko bardzo dobrze przedstawia.
    Ocena opinii: 0
   • -
    Anna ,
    21.02.2019 napisał:
    Zgrabny oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW. Dopasuje się go każdego wnętrza. Choć.. myslę że sa ważniejsze kwestie jak funkcje. Bardzo dobrze oczyszcza powietrze. Pamiętam jak działał sobie w tym najspokojnieszym trybie zbliżyłam się do tego wydmuchiwanego powietrza. Rzeczywiście jest inne, przyjemniejsze. czuć, że jest po prostu oczyszczone. bardzo polecam dla alergików takich jak ja. Jestem uczulona kurz. Dzięki niemu nie biorę leków na noc. Oczywiście trzeba też pamiętać o konserwacji oczyszczacza, chociaż tutaj wtedy zaświeca się lampka żółta. Oczywiście wszystko trzeba przeprowadzać zgodnie z instrukcją. Ogólnie- bardzo, ale to bardzo polecam
    Ocena opinii: 0
   • -
    Karolina,
    12.02.2019 napisał:
    Jak dla mnie Super oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW !!!! Mam go pół roku. Świetnie sie sprawdza w mieszkaniu gdzie jest suche powietrze. Czasami woda troche pobulgocze, ale mi to nie przeszkadza ;) Prosty w obsłudze wręcz banalny. Na panwlu wszystko dokładnie widać, że są uwalniane jony plasmacluster, jaki jest poziom nawilżenia. możemy też przełączyć wyłącznie w tryb samego oczyszczania. Ja jednak preferuję zdecydowanie oczyszczanie z nawilżaniem. Bardzo polecam.!!!! :D
    Zalety:
    Wszystko !!!
    Wady:
    brak ;)
    Ocena opinii: 0
   • -
    CelinaP,
    16.01.2019 napisał:
    Właśnie załączyłam oczyszczacz, tak akurat za 2h pójdę spać, fajnie nawilży powietrze w pokoju. Bardzo polecam nie tylko ze wzgledu na smog czy astmę, ale również ze względu na osoby, które maja alergię na roztocza. W mieszkaniu jest bardzo suche powietrze. Wystarczyło, że po kilkudniowej nieobceności w domu oczyszczacz nie był włączany, znów zrobiło się suche powietrze, znowu obudziłam się z porannym katarem. Syn zaczął kaszleć.Załączyłam oczyszczacz, po kilku godzinach znowu było już tak normalnie ;) A na następny dzień to już w ogóle ;) Powietrze było tak wcześniej suche, ze musiałam co kilka godzin napełniać wodę. Teraz jest bardzo w porządku. Dzięki urządzeniu Sharp KC-D40EUW mam odpowiednią wilgotność powietrza 45-50%. Pozdrawiam i jeszcze raz gorąco polecam-Celina
    Ocena opinii: 0
   • -
    Małgorzata ,
    14.01.2019 napisał:
    Urządzenie wydajne, zakupione w dobrej cenie. Szybko dostarczone, od złożenia zamówienia czekałam jeden dzień. Oczyszczacz Sharp KC-D40EUW działa sprawnie. bez zarzutów. Używam go od 3 tygodni.
    Ocena opinii: 0
   • -
    Benita,
    10.01.2019 napisał:
    Używam oczyszczacz Sharp KC-D50EUW od ponad miesiąca. Bardzo dobre urządzenie dla alergików oraz dla osób mających suche powietrze. Łatwy w konserwacji , wszystko wyjaśnione jest w instrukcji jasno i przejrzyście. Filtry wystarczy odkurzyć, nie trzeba ich myć ( wiadomo filtra hepa wgl nie wolno moczyć). Prosty sposób również czyszczenia nawilżacza. Urządzenie bardzo wydajne, skutecznie wyłapuje zanieczyszczenia co zresztą widziałam podczas czyszczenia. bardzo polecam.
    Zalety:
    wielkość oczyszczacza, skuteczność, wydajnosc, czułość na najdrobniejsze zanieczyszczenia.
    Wady:
    jak na narazie nie mam zastrzeżeń.
    Ocena opinii: 0
   • -
    Ewelina,
    18.12.2018 napisał:
    Oczyszczacz i nawilżacz Sharp KC-D40EUW załączam w trybie automatycznym, potem tym mocniejszym, czasami przelączam na ten tryb Ion Shower. rzeczywiście to pwoietrze jest nieco inne, a temperatura nieco obniżona. W nocy działa oczywiście na najwolniejszym, można wtedy też spać, bo słychać tylko delikatny szum jakby wiatr wiał za oknem. Oczyszczacz bardzo wydajny, panet przejrzysty i prosty w obsłudze. Ma kółka więc można go przesuwac bez problemu tylko wtedy w zbiorniku nie może byc wody by nie doszło do zalania. Ogólna ocena- bardzo polecam, lepsze nawilzenie i oczyszczenie, cena i sklep na 5 z plusem
    Ocena opinii: 0
   • -
    magda.wagner,
    17.12.2018 napisał:
    Oczyszczacz Sharp KC-D40EUW jest bardzo wydajny. Zakupiony ze względu na uczulenie syna na roztocza. Łatwy w myciu. ja go stawiam raz w pokoju u dziecka, a raz w salonie. Powietrze jest dobrze oczyszczone i nawilżone. Szczerze mówiąc czujemy ogromną poprawę, jeśli chodzi np o ranek, nie budzimy sie juz z zaschniętym gardłem czy wysuszonym nosem.

    Ocena opinii: 0
   • -
    Antonia,
    15.12.2018 napisał:
    Jak dla mnie świetne urządzenie Sharp KC-D40EUW. Właśnie działa sobie w trybie nocnym, można spokojnie przy nim spać, jedynie co słychac to delikatny szum, przy którym przyjemnie się zasypia. Powietrze dobrze nawilża oraz je oczyszcza co zreszta np przy mocniejszym trybie bardzo czuć, powietrze staje sie chłodniejsze. Wydajny, woda wystarcza na długo ;)
    Ocena opinii: 0
   • -
    heinsberg ,
    15.12.2018 napisał:
    Oczyszczacz Sharp KC-D40EUW bardzo dobrze wykonany. Komfortowa intuicyjna obsługa. Skutecznie i szybko oczyszcza powietrze w mieszkaniu. Dobrze również nawilża powietrze.
    Ocena opinii: 0
   • -
    Tatiana,
    13.12.2018 napisał:
    Oczyszczacz Sharp KC-D40EUW używam od dokładnie od 30 listopada tego roku. Jak załączyłam oczyszczacz to tylko widziałam ciągle spadający poziom wilgotności. Wiedziałam, ze mam bardzo suche powietrze ale nie myślałam, ze aż tak. 32% :/ Różnicę taką małą poczułam właściwie już po pierwszej nocy. A taką całkowitą po 3 dniach. Dizsiaj przynajmniej mam nawilzenie między 45% a 55%. Lepiej się śpi, nie ma się zaschnietego gardła, które w dodatku jeszcze bolało, zatkanego nosa. Dzieciom, które są uczulone na roztocza nie musze podawać leków wyciszających kaszel. Urządzenie ogólnie delikatne ;) tzn nie wolno np myć go detergentami, ponieważ może to doprowadzić do odkształceń różnego rodzaju. oczyszczacz ma kółka więc można swobodnie go przemieszczać z pokoju do pokoju. Na najwolniejszym trybie można smiało spać, bo oczyszczacz jest praktycznie niesłyszalny
    Ocena opinii: 0
   • -
    szymkiewiczroksana,
    13.12.2018 napisał:
    Z racji tej, że użytkuję już jakiś czas oczyszczacz Sharp KC-D40EUW, doszłam do wniosku, że trzeba wystawić jakąś opinie i mam nadzieję, że przyda się ona innym kupującym. Więc. Macie w tym oczyszczaczu filtr węgla aktywnego, ktory nie wymaga mycia.Wystarczy go tylko odkurzyć. Jest oczywiście zbiornik wody, który jest na tyle duży, że możemy go bez problemu wyczyścić.Co do umiejscowienia, to nie może być on ani przy telewizorze ( musi być jakieś 2 metry od sprzętu) , od ściany to tak około 30 cm. I oczywiście nie może stać przy kaloryferze. Co do oczyszczania: powietrze rzeźkie, oczyszczacz cichy. Zmniejszyły mi się objawy alergii
    Ocena opinii: 0
   • -
    Lanadelrey88,
    12.12.2018 napisał:
    mam oczyszczacz Sharp KC-D40EUW od kilku miesięcy. Mialam go juz jak jeszcze był okres grzewczy. Urzadzenie ciche, , także nadaje się do pokoju dziecka i do walki ze smogiem
    Ocena opinii: 0
   • -
    Karla,
    11.12.2018 napisał:
    Oczyszczacz używam od dwóch tygodni. Co mogę powiedzieć- Bardzo polecam to urządzenie w walce z alergią na roztocza czy kurz. Moje dzieci lepiej śpią. Nie mamy tak przesuszonego gardła ani zatkanego nosa. Tak jak powietrze na samym początku miało wilgotność 30% ( tak miałam suche powietrze), teraz przy otwartych drzwiach wilgotność jest 44% , zamkniętym pokoju 52 % ;)
    Zalety:
    cichy, bardzo wydajny, można spokojnie przy nim spać mimo, że czasami słychać minimalne kapanie
    Wady:
    brak ;)
    Ocena opinii: 0
   • -
    kasia,
    10.12.2018 napisał:
    Oczyszczacz Sharp KC-D40EUW używam na razie tylko od paru dni, ale na razie jestem zadowolona. Zbliżające się miesiące pełne smogu będą prawdziwym sprawdzianem!
    Ocena opinii: 0
   • -
    kamciapamcia55,
    08.12.2018 napisał:
    Urządzenie Sharp KC-D40EUW jest ciche, godne polecenia i ladnie oczyszcza powietrze
    Ocena opinii: 0
   • -
    magda.wagner,
    07.12.2018 napisał:
    Sharp KC-D40EUW to oczyszczacz bardzo wydajny. Zakupiony ze względu na uczulenie syna na roztocza. Łatwy w myciu. ja go stawiam raz w pokoju u dziecka, a raz w salonie. Powietrze jest dobrze oczyszczone i nawilżone. Szczerze mówiąc czujemy ogromną poprawę, jeśli chodzi np o ranek, nie budzimy sie juz z zaschniętym gardłem czy wysuszonym nosem.
    Zalety:
    wydajny, doskonale nawilża i oczyszcza powietrze, świetna jakość urządzenia
    Wady:
    nie dostrzegam
    Ocena opinii: 0
   • -
    julitapraszka,
    06.12.2018 napisał:
    Ładne urządzenie ,Sharp KC-D40EUW wygląda estetycznie. Słyszalny tylko wtedy, jak jest załączony na maksymalnych obrotach. Można przy nim spać, gdy jest załączony na wolniejszych obrotach bo jest praktycznie niesłyszalny. Po uzupełnieniu wody, oczyszczacz może pracować przez kilka godzin. Poziom wilgotności wyczuwalny.
    Zalety:
    cichy
    łatwy w osłudze
    Wady:
    brak :)
    Ocena opinii: 0

   Dodaj opinię

   Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
  • Dane techniczne

   Aby zobaczyć dane techniczne produktu wchodzącego w zestaw kliknij w nazwę

   Sharp KC-D40EUW oczyszczacz z nawilżaczem powietrza
   Powierzchnia oczyszczania: 26 m²
   Wydajność oczyszczania do: 216 m³/h
   Wydajność nawilżania do: 440 ml/h
   Poziom hałasu: 23-47 dB
   Szacunkowy koszt energii 5 zł/mc
   Funkcja jonizacji: tak
   Funkcja nawilżania: Tak
   Lampa UV-C: nie
   Pojemność zbiornika: 2,5 l
   Waga urządzenia: 7.9 kg
   Wysokość: 61.5 cm
   Głębokość: 23 cm
   Szerokość: 39.9 cm
   Zużycie energii: 5-25 W
   Filtr HEPA H13
   Szacowana żywotność filtrów: 48 m-cy
   Szacowany roczny koszt filtrów: 170 zł
   Typ produktu: Oczyszczacz i nawilżacz powietrza
   Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
   Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
   SKU: 4974019915012
   Sharp FZ-D40HFE filtr HEPA H13 do oczyszczaczy Sharp
   Typ produktu: Filtr do oczyszczaczy powietrza
   Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
   SKU: 4974019805641
   Szacowana żywotność: 48 m-cy
   Sharp FZ-D40DFE filtr węgla aktywnego do oczyszczaczy Sharp
   Typ produktu: Filtr do oczyszczaczy powietrza
   Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
   SKU: 4974019805658
   Szacowana żywotność: 48 m-cy
   Sharp FZ-A61MFR filtr nawilżacza do oczyszczaczy Sharp
   Typ produktu: Filtr do oczyszczaczy powietrza
   Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
   SKU: 4974019764757
  [Zestaw] Sharp KC-D40EUW oczyszczacz powietrza + komplet oryginalnych filtrów
  Ocena klientów:
  Masz pytania?

  +48 574 003 908

  +48 574 003 908
  Cena: 2390,00zł