Najważniejsze informacje o produkcie
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:

Opis

Filtr nawilżacza FZ-A61MFR został wyprodukowany tak, aby pasował do oczyszczaczy SHARP serii KC-A oraz KC-D. Filtr nawilżacza to ostatni etap oczyszczania, przez który przechodzi powietrze. Żywotność filtra według wskazań producent to aż 10 lat, natomiast różni się w zależności od panującego w pomieszczeniu środowiska, stopnia wykorzystywania i lokalizacji urządzenia. Rekomendujemy częstsze wymienianie filtrów jeśli produkt jest używany w warunkach znacznie cięższych niż normalne użytkowanie domowe. Pamiętaj, jednak że urządzenie poinformuje Ciebie o konieczności czyszczenia lub wymiany filtra. Zużyty filtr należy zutylizować zgodnie z miejscowymi przepisami i regulacjami.

Filtr przeznaczony do następujących modeli: Sharp KC A40EUW Sharp KC-A40EUB Sharp KC A50EUW Sharp KC-A50EUB Sharp KC A60EUW Sharp KC D40EUW Sharp KC D40EUB Sharp KC D50EUW Sharp KC D60EUW

Filtr posiada standard H13, czyli najwyższy stosowany w filtrach do użytku domowego. Filtr odznacza się wysoką skutecznością w usuwaniu zanieczyszczeń z powietrza, bo eliminuje 99,97% pyłów, alergenów, grzybów, pleśni oraz wirusów. Filtr HEPA jest niezwykle skuteczny także w usuwaniu pyłów, które są głównymi składnikami smogu, czyli PM 2.5, PM 10 oraz benzo[a]piren. Żywotność filtra ze względu na jego dużą objętość przewidziana jest na 10 lat, jednak w pomieszczeniach, które narażone są na bardzo wysokie stężenie smogu ten czas może się skrócić.

Raz w miesiącu Twój oczyszczacz powietrza poinformuje Cię na wyświetlaczu o konieczności wykonania czynności konserwujących. Pamiętaj aby poniższe czynności powinno się wykonywać gdy urządzenie nie jest podłączone do prądu. W takiej sytuacji powinieneś umyć filtr wstępny, a filtr węgla aktywnego oraz filtr HEPA delikatnie oczyścić odkurzaczem. Pamiętaj, że filtr HEPA nie wolno czyścić wodą, ponieważ spowoduje to jego uszkodzenie oraz samego oczyszczacza powietrza. Czynności konserwujące w filtrze HEPA można wykonać tylko po jednej stronie - oznaczonej etykietą. Zalecamy nie przykładać zbyt dużej siły w czyszczenie filtra, ponieważ jest on bardzo delikatny. Po wykonaniu konserwacji należy przytrzymać przycisk resetowania filtra. Jeżeli wykonałeś powyższe czynności, a Twoje urządzenie stale wskazuje zanieczyszczone powietrze to prawdopodobnie jest to czas na wymianę filtrów, ponieważ nie spełniają już swojej funkcji.

Filtr przeznaczony do następujących modeli:

Sharp KC-D40EUW

Sharp KC-D40EUB

Sharp KC-D50EUW

Sharp KC-G40EUW

Sharp KC-G40EUH 

Sharp KC-G50EUW 

Ten rodzaj filtra jest drugim etapem oczyszczania powietrza, zaraz po filtrze wstępnym. Głównym zadaniem filtra węgla aktywnego jest eliminacja nieprzyjemnych zapachów z pomieszczeń oraz tkanin. Filtr wyłapuje także mikroskopijne bakterie, wirusy oraz związki organiczne. Producent przewiduje żywotność filtra do 10 lat, jednak ze względu na to w jakich warunkach sprzęt jest wykorzystywany ten czas może ulec zmianie.

Warto zaznaczyć, że filtr węgla aktywnego w nowej serii oczyszczaczy KC-D można czyścić za pomocą odkurzacza, co jest jego niewątpliwą zaletą. We wcześniejszych modelach filtr wymagał mycia wodą, a następnie dokładnego wysuszenia, co wydłużało czas konserwacji. W tym modelu nie wolno myć filtra węgla aktywnego i ponownie z niego korzystać, ponieważ można w ten sposób uszkodzić urządzenie. O tym, że należy wyczyścić filtr poinformuje Cię Twój oczyszczacz poprzez zaświecenie się odpowiedniej lampki. W pierwszej kolejności wyczyść filtr wstępny, następnie węgla aktywnego, a na końcu delikatnie odkurzaczem filtr HEPA. Po wykonaniu tych czynności należy zresetować informację o konserwacji. Pamiętaj, że czynności konserwujące powinno wykonywać się podczas gdy wtyczka jest wyłączona z kontaktu. Jeżeli po wykonaniu tego zabiegu Twój oczyszczacz ciągle będzie wskazywał zanieczyszczenie w pomieszczeniu to prawdopodobnie jest to znak, że należy wymienić filtry. Zużyte filtry należy zutylizować zgodnie z przepisami oraz wytycznymi podanymi w instrukcji obsługi.

Filtr przeznaczony do następujących modeli:

Sharp KC-D40EUW

Sharp KC-D40EUB

Sharp KC-D50EUW

Parametry


Sharp KC-D40EUH to nowy wariant flagowego modelu tej marki (KC-D40EUW) w kolorze grafitowym. Jako najmniejszy model swojej linii przeznaczony jest do pomieszczeń o powierzchni do 26 m2. Oczyszcza powietrze nie tylko za pomocą filtrów, ale również jonizatora powietrza - generator jonów Plasmacluster High-Density 7000 produkuje dodatnio i ujemnie naładowane jony, a następnie wypuszcza je do otoczenia zabijając w ten sposób szkodliwe patogeny. Z kolei zamontowana w urządzeniu mata ewaporacyjna zadba o to, żeby powietrze było właściwie nawilżone. Niezwykle cicha praca w połączeniu z zestawem czujników oraz trybem automatycznym sprawiają, że oczyszczacz działa w pełni samodzielnie i można praktycznie zapomnieć o jego obecności.

Sharp KC-D40EUH


W TROSCE O ZDROWIE TWOJEJ RODZINY

 • Filtr wstępny - zatrzymuje większe zanieczyszczenia, takie jak włosy, kurz, sierść i alergeny, odciążając w ten sposób kolejne filtry. Nie podlega wymianie.
 • Filtr węglowy - posiada świetne właściwości sorpcyjne, dzięki którym eliminuje lotne związki organiczne (w tym benzo(a)piren, benzen i formaldehyd), dym papierosowy i nieprzyjemne zapachy. Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr HEPA H13 - zatrzymuje ponad 99,97% cząstek stałych, w tym kurz, roztocza, alergeny, bakterie oraz pyły zawieszone PM2.5 i PM10 (główny składnik smogu). Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr nawilżacza - w formie maty ewaporacyjnej dba o to, żeby oczyszczone powietrze nabrało odpowiedniej wilgotności przed powrotem do otoczenia. Żywotność 5-10 lat.
 • Jonizator Plasmacluster - pozbywa się drobin o wielkości zaledwie 0,01 mikrona, wirusów i alergenów. Nie podlega wymianie.

Sharp KC-D40EUH filtry


Sharp KC-D40EUH nawilżanie

KONIEC Z NOCNYM KASZLEM

Suche powietrze to nie tylko zatkany nos, chrypka i “poranny katar” - zbyt niski poziom wilgotności w otoczeniu jest powodem podrażnionego gardła, co prowadzi do infekcji dróg oddechowych i nasilenia objawów astmy. Model KC-D40EUH wykorzystuje czujnik wilgotności i temperatury, zbiornik na wodę oraz okrągłą matę ewaporacyjną w celu utrzymania optymalnej wilgotności w pomieszczeniu. Włączając urządzenie w tryb automatyczny będzie ono w pełni samodzielnie dobierać intensywność nawilżania do panujących w otoczeniu warunków.


ZWALCZ MIKROBY DZIĘKI PLASMACLUSTER

Oczyszczacz Sharp KC-D40EUH wyposażony jest w generator jonów Plasmacluster High Density 7000. Technologia jonizacji posiada wiele zalet, ale najważniejszą jest skuteczna eliminacja patogenów - wirusów, bakterii, zarodników pleśni i grzybów, a nawet części alergenów. Oczyszczacz z jonizatorem to urządzenie polecane alergikom i osobom z obniżoną odpornością

Klasa
generatora jonów
Oczyszczanie powietrza
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/


Klasa
generatora
jonów
Usuwanie zapachów
Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 41 m3 --

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

NIGDY WIĘCEJ UCIĄŻLIWYCH ZAPACHÓW

Uciążliwe zapachy, takie jak dym papierosowy, opary kuchenne, woń wilgoci czy potu potrafią skutecznie utrudnić odpoczynek w domu. Na szczęście jonizator Plasmacluster w połączeniu z filtrem węglowym stanowią parę, która doskonale radzi sobie z wszelkimi niepożądanymi zapachami. Niech Twój dom stanie się oazą relaksu.


LEPSZE POWIETRZE, LEPSZE SAMOPOCZUCIE

Obecne w pomieszczeniu sprzęty elektroniczne zaburzają równowagę kationowo-anionową otoczenia, co z kolei wpływa negatywnie na nasze samopoczucie i koncentrację. Generator jonów Plasmacluster pozwala utrzymać odpowiednią proporcję jonów dodatnich i ujemnych, zmniejszając uczucie chronicznego zmęczenia i ograniczając ilość kurzu osiadającego na meblach (mniejsza elektrostatyczność).

Sharp KC-D40EUH - jonizator Plasmaclaster


NAJWYŻSZA JAKOŚĆ POTWIERDZONA

Atest PZH Narodowego Instytutu Higieny przyznany modelowi KC-D40EUH potwierdza, że urządzenie spełnia obowiązujące normy higieniczne.

Sharp KC-D40EUH jest produktem przyjaznym dla alergików, dlatego uzyskał certyfikat British Allergy Foundation Seal of Approval.


WYJĄTKOWY POD KAŻDYM WZGLĘDEM

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUH to najbardziej nietypowy model w tej serii. Zależnie od aktualnego oświetlenia, jego kolor przypomina grafit lub gorzką czekoladę. Dzięki temu stanowi interesujący element wystroju wnętrza. Jednak wygląd to nie wszystko - Sharp KC-D40EUH jest też niezwykle skuteczny i prosty w obsłudze. Posiada zestaw czujników regulujących jego pracę w trybie auto oraz wskaźniki, za pomocą których informuje nas o jakości powietrza w pomieszczeniu.

CZUJNIKI

 • czujnik kurzu
 • czujnik wilgotności
 • czujnik temperatury

WSKAŹNIKI

 • wskaźnik jakości powietrza
 • wskaźnik czyszczenia filtrów
 • wskaźnik prędkości wentylatora
 • wskaźnik wilgotności

TRYBY PRACY

 • tryb manualny
 • tryb auto
 • tryb pyłki
 • tryb Clean Ion Shower
 • tryb Advanced Auto

SKUTECZNY I WYGODNY

Sharp KC-D40EUH w pokoju nastolatka

ADVANCED AUTO

Advanced Auto to funkcja, która pojawiła się dopiero w linii KC-D. Jej zadaniem jest chronić otoczenie przed rozwojem szkodliwych pleśni i grzybów. Działa w bardzo prosty sposób - kiedy wilgotność naturalnie przekroczy 70%, oczyszczacz rozpoczyna intensywną produkcję jonów, które zabijają zarodniki pleśni i inne szkodliwe patogeny.

Sharp KC-D40EUH panel kontrolny

WIĘCEJ WĘGLA AKTYWNEGO

Filtr dezodorujący w serii KC-D posiada większą ilość węgla aktywnego niż poprzednicy z serii KC-A. Więcej węgla to więcej skuteczności podczas usuwania zapachów, dymu papierosowego i LZO. Dzięki temu powietrze w Twoim domu stanie się jeszcze czystsze!

Sharp KC-D40EUH nowoczesny wygląd

WYGODNE UŻYTKOWANIE

W łatwy sposób zabezpieczymy wybrane ustawienia poprzez blokadę rodzicielską, a dodatkową ochroną oczyszczacza będzie blokada kółeczek oraz zamykany wylot powietrza. Timer pozwala zaprogramować automatyczne włączenie/wyłączenie oczyszczacza.


SHARP KC-D40EUH - JEDYNY W SWOIM RODZAJU

Sharp KC-D40EUH w porównaniu do modeli innych producentów jako jedyny stanowi urządzenie 3w1, oferując jednocześnie funkcję oczyszczania, nawilżania i jonizacji powietrza w pomieszczeniu. Jego filtry cechują się niespotykanie długą żywotnością, która w określonych warunkach może wynieść nawet do 10 lat. Jest to możliwe dzięki ich dużej pojemności oraz przystosowaniu do samodzielnego czyszczenia. Dzięki cichej pracy i dużej wydajności, urządzenie sprawdzi się zarówno w salonie, małym biurze, pokoju dziecka i sypialni. Ze względu na swoją energooszczędność oczyszczacz generuje praktycznie niezauważalne koszty eksploatacyjne - w ciągu roku zużyje energię za ok. 26 zł.

W linii oczyszczaczy Sharp KC-D znajduje się 5 modeli, różniących się od siebie kolorem obudowy i dedykowaną powierzchnią pracy:

 • Sharp KC-D40EUW w kolorze białym do 26 m2
 • Sharp KC-D40EUB w kolorze czarnym do 26 m2
 • Sharp KC-D40EUH w kolorze białym do 26 m2
 • Sharp KC-D50EUW w kolorze czarnym do 38 m2
 • Sharp KC-D60EUW w kolorze białym do 48 m2


Najważniejsze cechy Sharp KC-D40EUH

 • WSKAŹNIK CZYSTOŚCI POWIETRZA

informuje o aktualnym stanie powietrza w pomieszczeniu w skali 5 kolorów

 • INTELIGENTNY TRYB AUTOMATYCZNY

urządzenie samodzielnie dostosuje prędkość pracy w zależności od poziomu zanieczyszczenia i wilgotności

 • TIMER

możliwość zaprogramowania czasu włączenia i wyłączenia

 • ADVANCED AUTO

intensywniejsze zwalczanie zanieczyszczeń z funkcją Plasmacluster

 • CZUJNIKI

pyłu, temperatury i wilgoci, z możliwością zmiany czułości

 • KÓŁKA TRANSPORTOWE

ułatwiają przenoszenie, możliwość blokady

 • STEROWANIE OŚWIETLENIEM

3 tryby jasności oświetlenia - jasny, ciemny i wyłączony

 • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

Silent (niski), Med (średni), Max (wysoki)

 • ION SHOWER

funkcja przygotowywania pomieszczeń do snu - 60 minutowy program "prania powietrza"

 • WSKAŹNIK WILGOTNOŚCI POWIETRZA

informuje o pracy nawilżacza i aktualnym poziomie nawilżenia

 • BLOKADA RODZICIELSKA

możliwość zablokowania sterowania urządzeniem

  • AUTOMATYCZNE ZAMYKANIE WYWIEWU

  chroni przed wpadaniem kurzu do wewnątrz urządzenia

  • WSKAŹNIK KONSERWACJI FILTRÓW

  przypomina o konieczności wyczyszczenia filtrów, aby wydłużyć żywotność

  Zobacz pełny opis +
  • Leasing

  • Opinie

   • -
    Natalia,
    02.12.2022 napisał:
    Od kiedy dostałam oczyszczacz powietrza moje mieszkanie jest wolne od wirusów, przykrych zapachów itd. Urządzenie jest ciche, bardzo dobrze się obsługuje, jest proste w obsłudze. Ładny design. Duży wyświetlacz. Goraco polecam.
    Zalety:
    -cichy w nocy
    -mozna połączyć się przez WiFi
    -prosta obsługa
    -ładny design
    -tryb automatyczny
    -kabel można schować do środka
    -duży wyświetlacz
    -pochłania wilgoć, wirusy, zapachy itd
    -Dobrze działa bez zarzutu
    Ocena opinii: 0
   • -
    Marta,
    12.05.2022 napisał:
    Dobrze usuwa dym papierosowy, a także świetnie radzi sobie z wonią wilgoci ;) Bardzo przydatny osobom, które sa alergikami. U mnie w domu działa w trybie automatycznym, włączam ION Shower czasami. Intuicyjne urządzenie, zwiększa obroty, kiedy pojawia się większe zanieczyszczenie.
    Ocena opinii: 0
   • -
    Izabela,
    16.02.2022 napisał:
    Dzięki oczyszczaczowi nie zmniejszyły się objawy astmy u córki, ale też przydał się podczas infekcji dróg oddechowych czy podczas pandemii koronawirusa. U mnie działa głównie w trybie automatycznym, jeżeli jest większe zanieczyszczenie wtedy tryb wskakuje na wyższy ;)
    Ocena opinii: 0
   • -
    Tatiana,
    03.11.2021 napisał:
    Doskonale nawilża, powietrze jest rzeźkie,Ja nareszcie się wysypiam i nie ma wysuszonego gardła. Oczyszczanie też zdaje egzamin. Urządzenie łatwe w obsłudze, skoro emeryci dają sobie z tym radę. Dużą zaletą jest cicha praca.cena warta jakości.
    Ocena opinii: 0
   • -
    Ula,
    20.08.2021 napisał:
    cichy oczyszczacz, spokojnie w trybie najniższym można spać. Tak samo bardzo dobrze nawilża powietrze i je oczyszcza. Dobrze oczyszcza powietrze również w takim okresie jak wiosna lato.
    Ocena opinii: 0
   • -
    Martyna,
    17.06.2021 napisał:
    Fajne urządzenie, Bez problemu działa całą noc na najniższym trybie jak i również cały dzień. Trzeba jedynie pamiętac o uzupełnianiu wody. Powietrze jest bardzo dobrze oczyszczone, niezbędne nie tylko zimą ale i latem zwłaszcza teraz jak pyli bardzo.
    Ocena opinii: 0
   • -
    Dawid,
    11.02.2021 napisał:
    Mam taki oczyszczacz tyle że biały w sensie kcd 40 euw, ten jest euh ;) jest to mój drugi oczyszczacz, który tutaj zakupiłem. Prosty w obsłudze, ma kółka, jest blokada rodzicielska. Po włączeniu jest fajny powiew świeżego powietrza ;) Bardzo polecam
    Ocena opinii: 0
   • -
    Angelika,
    10.02.2020 napisał:
    Sharp KC d 40EUH dość ładny pod względem estetycznym. Prace oczyszczacza słychac jedynie na głosnych orotach,Po napełnieniu zbiornika wody oczyszczacz pracuje wiele godzin - na najniższym trybie całą noc i jeszcze kilka godzin do południa. Bardzo przejrzysty wyświetlacz oraz prosty panel sterowania.
    Ocena opinii: 1
   • -
    Julia,
    07.01.2020 napisał:
    Tak jak poprzednio napisane w sharp KCD 40 EUH urzekł mnie wygląd. Choć biały tez wygląda ładnie, to jednak jakos wolałam czarny ;) Idealnie mi pasuje w salonie do moich ciemnych dębowych mebli. Bardzo cichy oczyszczacz, świetnie sobie radzi z usuwaniem kurzu, przykrych zapachów. Czasem słychać zwłaszcza jak jest w trybie najwolniejszym- takie kapanie czy tez bulgotanie. Ale... to tak od czasu do czasu.
    Ocena opinii: 0
   • -
    Adrian,
    05.01.2020 napisał:
    Zaczne od wyglądu : Sharp kc d 40 euh dobrze wplecie się we wnętrze salonu czy innego pomieszczenia. Wydajny, wszystkoz alezy jak suche jest powietrze, im bardziej suche tym wody szybciej ubywa w zbiorniku, jeśli jest lepsza wilgotnośc to wtedy tez i wody schodzi mniej;) jakość oczyszczonego powietrza bardzo dobra.
    Ocena opinii: 0

   Dodaj opinię

   Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
  • Dane techniczne

   Aby zobaczyć dane techniczne produktu wchodzącego w zestaw kliknij w nazwę

   Sharp KC-D40EUH oczyszczacz z nawilżaczem powietrza
   Powierzchnia oczyszczania: 26 m²
   Wydajność oczyszczania do: 216 m³/h
   Wydajność nawilżania do: 440 ml/h
   Poziom hałasu: 23-47 dB
   Szacunkowy koszt energii 5 zł/mc
   Funkcja jonizacji: tak
   Funkcja nawilżania: Tak
   Lampa UV-C: nie
   Pojemność zbiornika: 2,5 l
   Waga urządzenia: 7.9 kg
   Wysokość: 61.5 cm
   Głębokość: 23 cm
   Szerokość: 39.9 cm
   Zużycie energii: 5-25 W
   Filtr HEPA H13
   Szacowana żywotność filtrów: 48 m-cy
   Szacowany roczny koszt filtrów: 170 zł
   Typ produktu: Oczyszczacz i nawilżacz powietrza
   Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
   Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
   SKU: 4974019915012
   Sharp FZ-D40HFE filtr HEPA H13 do oczyszczaczy Sharp
   Typ produktu: Filtr do oczyszczaczy powietrza
   Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
   SKU: 4974019805641
   Szacowana żywotność: 48 m-cy
   Sharp FZ-D40DFE filtr węgla aktywnego do oczyszczaczy Sharp
   Typ produktu: Filtr do oczyszczaczy powietrza
   Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
   SKU: 4974019805658
   Szacowana żywotność: 48 m-cy
   Sharp FZ-A61MFR filtr nawilżacza do oczyszczaczy Sharp
   Typ produktu: Filtr do oczyszczaczy powietrza
   Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
   SKU: 4974019764757
  [Zestaw] Sharp KC-D40EUH oczyszczacz powietrza + komplet oryginalnych filtrów
  Ocena klientów:
  Masz pytania?

  +48 574 003 908

  +48 574 003 908
  Cena: 2390,00zł