Najważniejsze informacje o produkcie
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i darmowy zwrot
Gwarancja i darmowy zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Cena: 2896,42zł

W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł

Opis

Filtr nawilżacza FZ-A61MFR został wyprodukowany tak, aby pasował do oczyszczaczy SHARP serii KC-A oraz KC-D. Filtr nawilżacza to ostatni etap oczyszczania, przez który przechodzi powietrze. Żywotność filtra według wskazań producent to aż 10 lat, natomiast różni się w zależności od panującego w pomieszczeniu środowiska, stopnia wykorzystywania i lokalizacji urządzenia. Rekomendujemy częstsze wymienianie filtrów jeśli produkt jest używany w warunkach znacznie cięższych niż normalne użytkowanie domowe. Pamiętaj, jednak że urządzenie poinformuje Ciebie o konieczności czyszczenia lub wymiany filtra. Zużyty filtr należy zutylizować zgodnie z miejscowymi przepisami i regulacjami.

Filtr przeznaczony do następujących modeli: Sharp KC A40EUW Sharp KC-A40EUB Sharp KC A50EUW Sharp KC-A50EUB Sharp KC A60EUW Sharp KC D40EUW Sharp KC D40EUB Sharp KC D50EUW Sharp KC D60EUW

Filtr z węglem aktywnym FZA61DFR jest odpowiedni do oczyszczacza SHARP KC-A60EUW.

Dzięki niemu usuniesz nieprzyjemne zapachy z pomieszczenia i tkanin oraz wyeliminujesz mikroskopijne bakterie i wirusy. Filtr działa bez wymiany do 10 lat. Natomiast ten czas może ulec skróceniu ze względu na panujące w pomieszczeniu powietrze, częstotliwość użytkowania oczyszczacza oraz lokalizację urządzenia. W takim przypadku urządzenie poinformuje Cię o konieczności wymiany filtra wyświetlając odpowiedni komunikat na wskaźniku. Kontrolka świeci, to znak, aby umyć filtr wstępny oraz filtr węgla aktywnego. Zużyty filtr należy zutylizować zgodnie z przepisami i wytycznymi podanymi w instrukcji.  

Filtr HEPA FZA61HFR do oczyszczacza Sharp KC-A60EUW

Jest to filtr HEPA H13, czyli filtr o najwyższym standardzie stosowanym w filtrach HEPA do użytku domowego. Ten filtr usuwa do 99,97% zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, takich jak komórki grzybów, pierwotniaki, bakterie, pleśń czy wirusy. Producent podaje żywotność filtra jako 10 lat, jednak należy pamiętać, że w zależności od tego gdzie wykorzystywany jest oczyszczacz, żywotność może ulec zmianie.

Rekomendujemy wymieniać filtr w przypadku, kiedy na Twoim oczyszczaczu pojawi się odpowiednia informacja, jednak w pierwszej kolejności spróbuj oczyścić filtr wstępny oraz filtr węgla aktywnego. Jeżeli to nie pomoże to jest to jednoznaczna informacja, że należy wymienić filtr HEPA. Zużyty filtr należy zutylizować zgodnie z przepisami i wytycznymi podanymi w instrukcji.  

Parametry


Sharp KC-A60EUW to najlepsze w swojej kategorii cenowej urządzenie zapewniające bezobsługowe działanie, dzięki zestawowi czujników czystości, nawilżenia i temperatury ułatwiającym mu dostosowanie odpowiedniego programu oczyszczania i nawilżania. Model KC-A60EUW został wyposażony w filtr HEPA H13, który usuwa 99,97% frakcji pyłów PM2.5 oraz technologię Plasmacluster neutralizującą groźne patogeny. Doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach większych i biurowych, ponieważ zalecany rozmiar pomieszczenia to 48 m2.

Sharp KC-A50EUW


POWIETRZE WOLNE OD ZANIECZYSZCZEŃ

  • Filtr wstępny - tutaj zaczyna się proces filtracji. Przechwytywane są większe zanieczyszczenia, takie jak włosy, kurz i alergeny, aby odciążyć kolejne, “właściwe” filtry. Nie podlega wymianie.
  • Filtr węglowy- drugi etap filtracji. Głównym zadaniem węgla aktywnego jest eliminacja zanieczyszczeń gazowych, takich jak lotne związki organiczne, nieprzyjemne zapachy i dym papierosowy. Żywotność 5-10 lat.
  • Filtr HEPA H13 - najważniejszy etap filtracji. HEPA usuwa obecne w powietrzu frakcje pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10 (składniki smogu), alergenów, roztoczy i bakterii. Żywotność 5-10 lat.
  • Filtr nawilżacza - powietrze, pozbawione wcześniej zanieczyszczeń, przepuszczane jest przez matę ewaporacyjną, gdzie nabiera odpowiedniej wilgotności, po czym wraca do otoczenia. Żywotność 5-10 lat.
  • Jonizator Plasmacluster - ostatni etap. Generator produkuje jony wodorotlenowe, które unieszkodliwiają napotkane patogeny, takie jak wirusy, bakterie czy zarodniki pleśni. Nie podlega wymianie.

Sharp KC-A60EUW filtry


Sharp KC-A60EUW nawilżanie

ZAWSZE DOBRY POZIOM WILGOTNOŚCI

Suche powietrze może powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości - wysuszone drogi oddechowe, kaszel, pogłębienie problemów astmatycznych. O właściwą wilgotność w pomieszczeniu zadba Sharp KC-A60EUW. Odpowiednie czujniki (higrometr, termometr) pozwalają mu samodzielnie dobierać intensywność nawilżania, a 4-litrowy zbiornik gwarantuje wiele godzin pracy bez dolewania wody.


PLASMACLUSTER W WALCE Z BAKTERIAMI

W ramach jonizacji Sharp wykorzystuje technologię Plasmacluster. Wypuszczane do otoczenia jony unieszkodliwiają napotkane patogeny, takie jak wirusy, bakterie, alergeny, zarodniki pleśni i grzybów. Dzięki temu powietrze w domu jest czyste i zdrowe. Oczyszczacz Sharp KC-A60EUW wyposażony jest w generator jonów Plasmacluster High Density 7000.

Klasa
generatora jonów
Oczyszczanie powietrza
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Sharp KC-A60EUW - jonizacja Plasmaclaster


Sharp KC-A60EUW usuwa zapach i dym papierosowy

LEŚNE POWIETRZE W 4 ŚCIANACH

Produkowane przez generator jony nie tylko unieszkodliwiają patogeny, ale również eliminują nieprzyjemne zapachy. Łącząc działanie jonizatora i filtra węglowego, Sharp KC-A60EUW doskonale radzi sobie z dymem papierosowym, wonią wilgoci czy zapachem nieudanych eksperymentów kulinarnych.

Klasa
generatora
jonów
Usuwanie zapachów
Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 41 m3 --

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/


NA POPRAWĘ SAMOPOCZUCIA

Kolejna zaleta jonizacji powietrza wiąże się z urządzeniami elektronicznymi, obecnymi w naszym domu, które zaburzają równowagę kationowo-anionową otoczenia. Jonizator wyrównuje poziom jonów dodatnich i ujemnych, dzięki czemu znikają problemy z koncentracją i uczucie ciągłego zmęczenia. Ponadto zmniejsza się elektryczność statyczna i kurz w mniejszym stopniu osiada na meblach.

Sharp KC-A60EUW - jonizator Plasmaclaster


SKUTECZNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Państwowy Zakład Higieny Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego przyznał oczyszczaczowi Sharp KC-A50EUW atest higieniczny, który potwierdza jego zgodność z normami bezpieczeństwa.

Zdobyty przez KC-A50EUW certyfikat British Allergy Foundation Seal of Approval jest dowodem na skuteczne usuwanie pyłków, roztoczy i innych alergenów z otoczenia.


OBSŁUGA JASNA JAK SŁOŃCE

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW został zaprojektowany tak, by korzystanie z niego było maksymalnie komfortowe. Na przejrzystym panelu sterowania możemy ustawić ręcznie prędkość wentylatora lub wybrać tryb auto. W tym drugim oczyszczacz bada warunki otoczenia i samodzielnie dobiera sposób pracy. Jeśli nie chcemy, żeby ktokolwiek niepowołany zmienił wybrane ustawienia, wystarczy, że włączymy blokadę rodzicielską. Sharp KC-A60EUW doskonale sprawdzi się również w nocy, musimy tylko wybrać tryb niski i przygasić podświetlenie.

CZUJNIKI

 • czujnik kurzu
 • czujnik wilgotności
 • czujnik temperatury
 • czujnik zapachu

WSKAŹNIKI

 • wskaźnik jakości powietrza
 • wskaźnik czyszczenia filtrów
 • wskaźnik prędkości wentylatora
 • wskaźnik wilgotności
 • wskaźnik zapachu

TRYBY PRACY

 • tryb manualny
 • tryb auto
 • tryb pyłki
 • tryb Clean Ion Shower

LIDER NA RYNKU OCZYSZCZACZY

Sharp KC-A60EUW filtracja powietrza

DOSKONAŁE PARAMETRY

Sharp KC-A60EUW sprawdzi się zarówno w domu i w firmie. Świetnie nadaje się do pomieszczeń biurowych, ponieważ jest w stanie oczyścić sporą ilość powietrza w bardzo krótkim czasie, zapewniając klientom komfortowy pobyt. Ponadto jest cichy, energooszczędny i tani w eksploatacji.

Sharp KC-A60EUW panel kontrolny

JEDEN ZESTAW NA 10 LAT

Producent deklaruje możliwość pracy urządzenia do 10 lat bez wymiany filtrów. W porównaniu do innych oczyszczaczy na rynku jest to bardzo wysoki wynik. Spowodowane jest to bardzo dużą pojemnością filtrów oraz przystosowaniem ich do regularnego czyszczenia. Nie należy zapominać, że w miastach o dużym zanieczyszczeniu powietrza żywotność filtra może być mniejsza.

Sharp KC-A60EUW ponadczasowy design

DZIAŁANIE BEZOBSŁUGOWE

Zestaw aż 4 czujników sprawia, że oczyszczacz może działać praktycznie samodzielnie. Nie musisz zastanawiać się, jaki poziom wilgotności jest odpowiedni, ponieważ wie to oczyszczacz. Jedyne, czego od nas wymaga, to regularne uzupełnianie wody w zbiorniku i okresowe czyszczenie filtrów (raz na miesiąc, dwa). Usiądź i ciesz się czystym powietrzem!


SHARP KC-A60EUW - DUŻY OCZYSZCZACZ NA DUŻE POTRZEBY

Wszystkie produkty marki Sharp cechuje wysoka skuteczność oczyszczania i jakość wykonania. Dzięki kilkustopniowej filtracji przy pomocy filtra HEPA H13 i węgla aktywnego, model KC-A60EUW pozbywa się 99,97% zanieczyszczeń, nawet z powierzchni tak dużych jak 48 m2. Łącząc to z funkcją nawilżania i jonizacji otrzymujemy produkt, który odpowiada wszystkim potrzebom konsumentów. Pomimo dużej wydajności, urządzenie to posiada tryb nocny, w którym emisja hałasu nie przekracza 19 dB, a zużycie prądu - 5,3 W. Również żywotność filtrów jest zaskakująco korzystna - producent deklaruje nawet 10 lat pracy bez ich wymiany! Odpowiedni zestaw czujników umożliwia samodzielną pracę urządzenia w trybie auto, dzięki czemu możemy o nim praktycznie zapomnieć. Wszystkie te cechy sprawiają, że oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW jest urządzeniem idealnym do domu, pokoju dziecka, biura, w walce z alergiami i smogiem.

W linii oczyszczaczy Sharp KC-A znajduje się 5 modeli, różniących się od siebie kolorem obudowy i dedykowaną powierzchnią pracy:

 • Sharp KC-A40EUW w kolorze białym do 26 m2
 • Sharp KC-A40EUB w kolorze czarnym do 26 m2
 • Sharp KC-A50EUW w kolorze białym do 38 m2
 • Sharp KC-A50EUB w kolorze czarnym do 38 m2
 • Sharp KC-A60EUW w kolorze białym do 48 m2


Najważniejsze cechy Sharp KC-A60EUW

 • WSKAŹNIK CZYSTOŚCI POWIETRZA

informuje o aktualnym stanie powietrza w pomieszczeniu

 • INTELIGENTNY TRYB AUTOMATYCZNY

urządzenie samodzielnie dostosuje prędkość pracy w zależności od poziomu zanieczyszczenia i wilgotności

 • TRYB PYŁKI

szybsze oczyszczanie z kurzu podczas sprzątania

 • WSKAŹNIK ZAPACHU

po wykryciu zapachu zmienia kolor

 • CZUJNIKI

kurzu, zapachu, temperatury i wilgoci, z możliwością zmiany czułości

 • KÓŁKA TRANSPORTOWE

ułatwiają przenoszenie

 • STEROWANIE OŚWIETLENIEM

3 tryby jasności oświetlenia - jasny, ciemny i wyłączony

 • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

Silent (niski), Med (średni), Max (wysoki)

 • ION SHOWER

program 60 minutowy, który emituje wysokiej gęstości jony Plasmacluster

 • WSKAŹNIK WILGOTNOŚCI POWIETRZA

informuje o pracy nawilżacza i aktualnym poziomie nawilżenia

 • BLOKADA RODZICIELSKA

możliwość zablokowania sterowania urządzeniem

 • SYGNAŁ DŹWIĘKOWY

informuje o braku wody w zbiorniku

 • AUTO RESTART

po odłączeniu prądu urządzenie uruchamia się ponownie

 • WSKAŹNIK KONSERWACJI FILTRÓW

przypomina o konieczności wyczyszczenia filtrów, aby wydłużyć żywotność

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Opinie

  • -
   Natalia,
   02.12.2022 napisał:
   Od kiedy dostałam oczyszczacz powietrza moje mieszkanie jest wolne od wirusów, przykrych zapachów itd. Urządzenie jest ciche, bardzo dobrze się obsługuje, jest proste w obsłudze. Ładny design. Duży wyświetlacz. Goraco polecam.
   Zalety:
   -cichy w nocy
   -mozna połączyć się przez WiFi
   -prosta obsługa
   -ładny design
   -tryb automatyczny
   -kabel można schować do środka
   -duży wyświetlacz
   -pochłania wilgoć, wirusy, zapachy itd
   -Dobrze działa bez zarzutu
   Ocena opinii: 0
  • -
   MartaPietrzyk,
   12.05.2022 napisał:
   Mega fajny oczyszczacz, który sprawdza się nie tylko zimą, ale zwłaszcza teraz w okresie wiosennym, kiedy wszystko pyli na dworze ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Andrea,
   15.02.2022 napisał:
   Jest to jeden z oczyszczaczy, który został przeze mnie zakupiony w 2017 roku w maju. Działa po dziś dzień. Powietrze znakomicie oczyszczone i rzeźkie. Świetnie radzi sobie ze smogiem ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Marlena,
   04.02.2022 napisał:
   Inteligentny i intuicyjny oczyszczacz. Bardzo polecam dla alergików ze względu na funkcję Pollen, gdzie pyłki roślinne są wykrywane i dezaktywowane. Poza tym oczyszczacz ma wygodne kółka, dzięki którym można swobodnie przemieszczać urządzenie z pokoju do pokoju.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Eliza,
   23.12.2021 napisał:
   Bardzo użytecznie urządzenie, Wygląd estetyczny, praca cicha na tyle, że bez problemu może działać w nocy. Czuć lepsze powietrze w mieszkaniu. Poza tym jest mniej kurzu. Dobrze radzi sobie z neutralizacją zapachów typu smażenie mięsa czy dym.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Kasia,
   21.12.2021 napisał:
   Świetnie radzi sobie z wirusami. U nas działa nie tylko w przypadku zanieczyszczonego powietrza smogiem, ale również z wirusami. Moim zdaniem niezastąpiony jeśli chodzi o dezynfekcje w pomieszczeniach w czasie i po chorobie.
   Ocena opinii: -1
  • -
   Tatiana,
   23.11.2021 napisał:
   Był to generalnie pierwszy oczyszczasz, który został tutaj zakupiony, ze względu na alergie mojej córki. Bardzo dobrze oczyszcza powietrze. Pracuje u mnie w trybie auto zazwyczaj ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Agata,
   14.04.2020 napisał:
   Urządzenie Sharp kc A60 EUW sprawdza się. Pracuje w domu praktycznie cały czas - jakość powietrza poprawiła się znacząco. Z nawilżacza korzystamy bo mamy bardzo suche powietrze. Urządzenie zgrabne.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Bartek,
   11.02.2020 napisał:
   Ogromna zaletą jest duży zbiornik na wodę dzięki czemu nie trzeba często jej zmieniać. Bardzo dobry wwalce ze smogiem. Taką zaletą w Sharp KC A60 EUW jest to, ze są kółka, więc można przemieszczac go bez problemu z jednego pokoju do drugiego. Jest wydajny i energoszczędny. Pomocny w walce z alergią czy też w czasie chorób zapalenia oskrzeli.
   Ocena opinii: 1
  • -
   Janek,
   02.02.2020 napisał:
   Sharp kc A60 euw używam od miesiąca.Jestem zadowolony z jakości powietrza,z nawilzenia .
   Zalety:
   dobrze oczyszcza pow
   inteligentne nawilżanie
   niski koszt samej eksploatacji
   oczyszczanie i nawilżanie powietrza
   skutecznie nawilża
   skuteczność
   wydajność
   wygląd
   wysietlacz zabrudzeń powietrza
   wyświetlacz stężenia kurzu i zapachu
   Ocena opinii: 0
  • -
   Paulina,
   26.01.2020 napisał:
   U mnie to urządzenie działa praktycznie 24h na dobę. Kupiony ze 2,5 roku temu. Korzystam z obu funkcji oczyszczania- ale to wiadome no i oczywiście z nawilżania. Sharp Kc A60 EUW jest mobilne , wydajne i energoszczędne. PS: Mozna spać przy nim ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Janek,
   07.01.2020 napisał:
   Śmiało moge powiedzieć, że SHARP KC-A60EUW jest bardzo skuteczny w usuwaniu zapachu po dymie papierosowym. Fajnie, ze jest cos takiego jak kontrola równowagi jonowej, które są przyczyną wzrostu liczby jonów ujemnych. dzięki czemu mamy potem wyrównanie na poziom neutralny. Dla mnie ogromna zaleta jest przede wszytskim jakość oczyszczonego i nawilżonego powietrza. Tana eksploatacja. prosty panel sterowania, który jest zabezpieczony przed dziećmi.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Paweł,
   18.11.2019 napisał:
   Używamy oczyszczacza Sharp KC-A60EUW od miesiąca (sezon grzewczy). Zawsze w tym okresie problem był ze zbyt suchym powietrzem w domu (poziom około 30% wilgotności). Od czasu stosowania urządzenia wilgotność wzrosła do 45÷50% Bardzo odczuwalna jest poprawa jakości powietrza. Dużo lżej i przyjemniej się oddycha. Nie ma kłopotu z zaschniętym nosem.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Miłosz,
   06.10.2019 napisał:
   Moim zdaniem spełnia na 100% swoje przeznaczenie. Mama jest astmatykiem i alergikiem. Gdy tylko zaczął się sezon grzewczy nie przespana w całości żadna noc. Po zastosowaniu Sharp KC-A60EUW mam święty spokój, włączam na godzinę przed snem i przesypia bez całą noc, oczywiście urządzenie działa przez snem oraz podczas snu .
   Ocena opinii: 0
  • -
   Monika,
   17.08.2019 napisał:
   Mam ten oczyszczacz od praktycznie dwóch lat. Co mogę powiedzieć. oczyszcza całe moje mieszkanie 45 m2. Świetnie radzi sobie ze smogiem. Sharp KC-A60EUW jest czuły na kurz, roztocza i jeśli wpadnie zanieczyszczone powietrze to również.
   Ocena opinii: 0

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Aby zobaczyć dane techniczne produktu wchodzącego w zestaw kliknij w nazwę

  Sharp KC-A60EUW oczyszczacz z nawilżaczem powietrza
  Powierzchnia oczyszczania: 48 m²
  Wydajność oczyszczania do: 396 m³/h
  Wydajność nawilżania do: 730 ml/h
  Poziom hałasu: 19-49 dB
  Szacunkowy koszt energii 10 zł/mc
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: Tak
  Lampa UV-C: nie
  Pojemność zbiornika: 4 l
  Waga urządzenia: 11 kg
  Wysokość: 64.3 cm
  Głębokość: 29.5 cm
  Szerokość: 41.6 cm
  Zużycie energii: 5,3-60 W
  Filtr HEPA H13
  Szacowana żywotność filtrów: 48 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 175 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz i nawilżacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 2 lata (Door-to-door)
  SKU: 4974019764672
  Sharp FZ-A61MFR filtr nawilżacza do oczyszczaczy Sharp
  Typ produktu: Filtr do oczyszczaczy powietrza
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4974019764757
  Sharp FZ-A61DFR filtr węgla aktywnego do oczyszczaczy Sharp
  Typ produktu: Filtr do oczyszczaczy powietrza
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4974019764726
  Szacowana żywotność: 48 m-cy
  Sharp FZ-A61HFR filtr HEPA H13 do oczyszczaczy Sharp
  Typ produktu: Filtr do oczyszczaczy powietrza
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4974019756615
  Szacowana żywotność: 48 m-cy
Sharp KC-A60EUW oczyszczacz powietrza + komplet oryginalnych filtrów
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 2896,42zł
Dodaj do koszyka