Najważniejsze informacje o produkcie
Cena: 2730,00zł

W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł

Opis

Filtr nawilżacza FZ-A61MFR został wyprodukowany tak, aby pasował do oczyszczaczy SHARP serii KC-A oraz KC-D. Filtr nawilżacza to ostatni etap oczyszczania, przez który przechodzi powietrze. Żywotność filtra według wskazań producent to aż 10 lat, natomiast różni się w zależności od panującego w pomieszczeniu środowiska, stopnia wykorzystywania i lokalizacji urządzenia. Rekomendujemy częstsze wymienianie filtrów jeśli produkt jest używany w warunkach znacznie cięższych niż normalne użytkowanie domowe. Pamiętaj, jednak że urządzenie poinformuje Ciebie o konieczności czyszczenia lub wymiany filtra. Zużyty filtr należy zutylizować zgodnie z miejscowymi przepisami i regulacjami.

Filtr przeznaczony do następujących modeli: Sharp KC A40EUW Sharp KC-A40EUB Sharp KC A50EUW Sharp KC-A50EUB Sharp KC A60EUW Sharp KC D40EUW Sharp KC D40EUB Sharp KC D50EUW Sharp KC D60EUW

Filtr z węglem aktywnym FZA51DFR jest odpowiedni do oczyszczacza Sharp KC-A50EUW oraz KC-A50EUB.

Dzięki niemu usuniesz nieprzyjemne zapachy z pomieszczenia i tkanin oraz eliminuje mikroskopijne bakterie i wirusy. Filtr potrafi działać bez wymiany do 10 lat. Natomiast czas może się zmienić w zależności od panującego w pomieszczeniu stężenia brudnego powietrza, częstotliwości korzystania z oczyszczacza oraz lokacji urządzenia. Twoje urządzenie poinformuje Cię o konieczności wymiany filtra wyświetlając odpowiedni komunikat na wskaźniku. W pierwszej kolejności umyj filtr wstępny oraz filtr węgla aktywnego, jeżeli kontrolka nadal będzie świeciła to jest to znak, że należy wymienić filtr HEPA. Rekomendujemy wymieniać filtr częściej niż co 10 lat, przede wszystkim podczas sezonu smogowego (jesienią i zimą). Zużyty filtr należy zutylizować zgodnie z przepisami i wytycznymi podanymi w instrukcji.  

Filtr HEPA FZ-A51HFR do oczyszczacza Sharp KC-A50EUW oraz Sharp KC-A50EUB.

Produkt zawiera filtr HEPA H13, czyli filtr o najlepszym standardzie stosowanym w filtrach HEPA do użytku domowego. HEPA 13 charakteryzuje wysoka skuteczność bo usuwa do 99,97% zanieczyszczeń z powietrza w Twoim domu. Eliminuje takie cząstki jak pierwotniaki, komórki grzybów, bakterie, pleśń czy wirusy. Żywotność filtra to 10 lat, ale warto zaznaczyć, że w miastach o dużym stopniu zanieczyszczenia żywotność może się zmniejszyć. O konieczności wymiany filtra poinformuje Cię Twoje urządzenie na odpowiednim wskaźniku. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności należy wyczyścić filtr wstępny oraz filtr węgla aktywnego, jeżeli kontrolka nadal będzie świeciła jest to znak o konieczności wymiany filtra HEPA. Rekomendujemy zużyty filtr zutylizować zgodnie z przepisami i wytycznymi podanymi w instrukcji.  

Parametry


Sharp KC-A50EUW to najlepsze w swojej klasie urządzenie zapewniające bezobsługowe działanie. Dzięki czujnikom samodzielnie dostosowuje intensywność oczyszczania i nawilżania do panujących warunków w pomieszczeniu. Model KC-A50EUW został wyposażony w filtr HEPA H13, który usuwa 99,97% frakcji pyłów i pleśni. Jak każde urządzenie z rodziny Sharp posiada unikalną i udowodnioną naukowo Technologię Plasmacluster neutralizującą groźne roztocza, wirusy, pleśń oraz bakterie. Doskonale sprawdzi się w średnich oraz większych pomieszczeniach biurowych oraz dużych pokojach dziennych, ponieważ jest w stanie odfiltrować powierzchnię 38 m².

Sharp KC-A50EUW


DOSKONAŁE WARUNKI W TWOIM DOMU

 • Filtr wstępny - rozpoczyna cały proces. Eliminuje większe zanieczyszczenia: włosy, kurz, alergeny, odciążając tym pracę filtra węglowego i HEPA. Nie podlega wymianie.
 • Filtr węglowy, czyli dezodoryzujący - ogranicza nieprzyjemne zapachy z pomieszczenia, a przede wszystkim usuwa lotne związki organiczne, zapachy i dym papierosowy. Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr HEPA H13 - który usuwa z powietrza główne składniki smogu, takie jak pyły zawieszone PM 2.5 i PM 10, oraz inne drobne cząstki - kurz, alergeny, roztocza. Robi to ze skutecznością 99,97%. Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr nawilżacza - oczyszczone powietrze zostaje przepuszczone przez matę ewaporacyjną, gdzie nabiera odpowiedniej wilgotności i wraca do pomieszczenia. Żywotność 5-10 lat.
 • Jonizator Plasmacluster - pozbywa się patogenów o wielkości tak małej jak 0,01 mikrona. Ponadto utrzymuje równowagę kationowo-anionową w powietrzu i zmniejsza elektrostatyczność. Nie podlega wymianie.

Sharp KC-A50EUW filtry


Sharp KC-A50EUW nawilżanie

NA RATUNEK PRZY SUCHYM POWIETRZU

Sharp KC-A50EUW mierzy poziom wilgotności oraz temperaturę w pomieszczeniu i na tej podstawie dostosowuje intensywność pracy, utrzymując w domu idealny, komfortowy mikroklimat. Prawie 4-litrowy zbiornik zapewnia wiele godzin nawilżania bez konieczności dolewania wody, a gdy wreszcie będzie potrzebne uzupełnienie, oczyszczacz poinformuje nas o tym sygnałem dźwiękowym i kolorystycznym.


PLASMACLUSTER - SKUTECZNIE PRZECIW WIRUSOM

Sharp wzbogaca swoje produkty w nowoczesną technologię Plasmacluster. Jest to jonizator, który produkuje ujemnie naładowane jony OH, które eliminują wirusy, bakterie, alergeny oraz zarodniki pleśni i grzybów. Unieszkodliwione zanieczyszczenia opadają na podłogę, skąd łatwo usunąć je podczas odkurzania. Ponadto jonizator utrzymuje równowagę kationowo-anionową w pomieszczeniu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie.

Klasa
generatora jonów
Oczyszczanie powietrza
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Sharp KC-A50EUW - jonizacja Plasmaclaster


Sharp KC-A50EUW usuwa zapach i dym papierosowy

KONIEC Z PRZYKRYMI ZAPACHAMI

Dym papierosowy, opary kuchenne czy wilgoć - to tylko niektóre z zapachów, które mogą pojawić się w domu. Jonizacja stanowi wsparcie dla filtra węglowego w usuwaniu nieprzyjemnej woni, aby przebywanie w naszych czterech ścianach było nie tylko zdrowe, ale również komfortowe.

Klasa
generatora
jonów
Usuwanie zapachów
Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 41 m3 --

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/


DLA LEPSZEJ KONDYCJI PSYCHOFIZYCZNEJ

Generator Plasmacluster pozwala utrzymać równowagę kationowo-anionową w pomieszczeniu, co wpływa pozytywnie na wiele aspektów: poprawia nasze samopoczucie, koncentrację, łagodzi bóle głowy czy uczucie zmęczenia. Ponadto zmniejsza elektrostatyczność, przez co kurz słabiej osiada na meblach i może zostać usunięty przez oczyszczacz.

Sharp KC-A50EUW - jonizator Plasmaclaster


SPRAWDZONY PRZEZ SPECJALISTÓW

Państwowy Zakład Higieny Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego przyznał oczyszczaczowi Sharp KC-A50EUW atest higieniczny, który potwierdza jego zgodność z normami bezpieczeństwa.

Zdobyty przez KC-A50EUW certyfikat British Allergy Foundation Seal of Approval jest dowodem na skuteczne usuwanie pyłków, roztoczy i innych alergenów z otoczenia.


USIĄDŹ I ODETCHNIJ

Sharp KC-A50EUW wyposażony został w inteligentny tryb automatyczny, który pozwala mu pracować samodzielnie. Na podstawie pomiarów z czujników dostosowuje prędkość oczyszczania i intensywność nawilżania, a aktualną jakość powietrza przedstawia na wskaźniku kolorystycznym i wyświetlaczu. Dzięki kółkom transportowym i uchwytom przenoszenie oczyszczacza jest dziecinnie proste, a za pomocą blokady rodzicielskiej uniemożliwimy dzieciom zmianę wybranych ustawień. Oczyszczacz doskonale sprawdzi się nawet w nocy - wystarczy wybrać tryb niski i wyłączyć podświetlenie.

CZUJNIKI

 • czujnik kurzu
 • czujnik wilgotności
 • czujnik temperatury
 • czujnik zapachu

WSKAŹNIKI

 • wskaźnik jakości powietrza
 • wskaźnik czyszczenia filtrów
 • wskaźnik prędkości wentylatora
 • wskaźnik wilgotności
 • wskaźnik zapachu

TRYBY PRACY

 • tryb manualny
 • tryb auto
 • tryb pyłki
 • tryb Clean Ion Shower

WSZYSTKO, CZEGO SZUKAŁEŚ/AŚ

Sharp KC-A50EUW filtracja powietrza

ZESTAW FILTRÓW NA 10 LAT

Sharp KC-A50EUW zapewnia do 10 lat pracy bez wymiany filtrów, co na tle innych dostępnych urządzeń czyni go bezkonkurencyjnym. Tak długa żywotność wynika z bardzo wysokiej pojemności filtra HEPA. Warto jednak zaznaczyć, że w miastach o wysokim stężeniu zanieczyszczenia powietrza żywotność filtra może być obniżona. Ponadto filtry należy regularnie czyścić.

Sharp KC-A50EUW panel kontrolny

GOTOWY DO PRACY 24/7

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Sharp KC-A50EUW jest zaprojektowany dla domu, dzieci i alergików. Do najważniejszych zalet tego urządzenia można zaliczyć bardzo cichą pracę - 16 dB (szum liści w lekkim wietrze), niskie koszty eksploatacji ze względu na 10-letnią żywność filtrów oraz niski pobór prądu - tylko 4,3 W. Nieustanna praca urządzenia w najcichszym trybie zużyje energii przez rok za cenę ok. 25 zł!

Sharp KC-A50EUW ponadczasowy design

WŁĄCZ I ZAPOMNIJ

Zestaw aż 4 czujników sprawia, że oczyszczacz może działać praktycznie samodzielnie. Nie musisz zastanawiać się, jaki poziom wilgotności jest odpowiedni, ponieważ wie to oczyszczacz. Jedyne, czego od nas wymaga, to regularne uzupełnianie wody w zbiorniku i okresowe czyszczenie filtrów (raz na miesiąc, dwa). Usiądź i ciesz się czystym powietrzem!


SHARP KC-A50EUW - NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANY MODEL 3W1

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUW może pochwalić się najwyższą jakością wykonania. Producent zadbał o każdy szczegół, a dzięki wysokiej klasy filtrom - HEPA H13 i węgla aktywnego - oferuje nam skuteczność oczyszczania na poziomie 99,97%. W połączeniu z funkcją nawilżania i jonizacji mamy zapewnioną najwyższą jakość filtracji powietrza w domu. Duża pojemność filtrów oraz możliwość ich czyszczenia skutkują bardzo długą żywotność - producent deklaruje nawet 10 lat ciągłej pracy bez ich wymiany! Kolejną zaletą jest komfort użytkowania. Odpowiednie czujniki zapewniają nam praktycznie bezobsługowę pracę urządzenia w trybie samodzielnym, a dzięki niskiej emisji dźwięku (16 dB) i energooszczędności (4,3 W) jest doskonałym oczyszczaczem powietrza do domu.

W linii oczyszczaczy Sharp KC-A znajduje się 5 modeli, różniących się od siebie kolorem obudowy i dedykowaną powierzchnią pracy:

 • Sharp KC-A40EUW w kolorze białym do 26 m2
 • Sharp KC-A40EUB w kolorze czarnym do 26 m2
 • Sharp KC-A50EUW w kolorze białym do 38 m2
 • Sharp KC-A50EUB w kolorze czarnym do 38 m2
 • Sharp KC-A60EUW w kolorze białym do 48 m2


Najważniejsze cechy Sharp KC-A50EUW

 • WSKAŹNIK CZYSTOŚCI POWIETRZA

informuje o aktualnym stanie powietrza w pomieszczeniu

 • INTELIGENTNY TRYB AUTOMATYCZNY

urządzenie samodzielnie dostosuje prędkość pracy w zależności od poziomu zanieczyszczenia i wilgotności

 • TRYB PYŁKI

szybsze oczyszczanie z kurzu podczas sprzątania

 • WSKAŹNIK ZAPACHU

po wykryciu zapachu zmienia kolor

 • CZUJNIKI

kurzu, zapachu, temperatury i wilgoci, z możliwością zmiany czułości

 • KÓŁKA TRANSPORTOWE

ułatwiają przenoszenie

 • STEROWANIE OŚWIETLENIEM

3 tryby jasności oświetlenia - jasny, ciemny i wyłączony

 • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

Silent (niski), Med (średni), Max (wysoki)

 • ION SHOWER

program 60 minutowy, który emituje wysokiej gęstości jony Plasmacluster

 • WSKAŹNIK WILGOTNOŚCI POWIETRZA

informuje o pracy nawilżacza i aktualnym poziomie nawilżenia

 • BLOKADA RODZICIELSKA

możliwość zablokowania sterowania urządzeniem

 • SYGNAŁ DŹWIĘKOWY

informuje o braku wody w zbiorniku

 • AUTO RESTART

po odłączeniu prądu urządzenie uruchamia się ponownie

 • WSKAŹNIK KONSERWACJI FILTRÓW

przypomina o konieczności wyczyszczenia filtrów, aby wydłużyć żywotność

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Opinie

  • -
   Natalia,
   02.12.2022 napisał:
   Od kiedy dostałam oczyszczacz powietrza moje mieszkanie jest wolne od wirusów, przykrych zapachów itd. Urządzenie jest ciche, bardzo dobrze się obsługuje, jest proste w obsłudze. Ładny design. Duży wyświetlacz. Goraco polecam.
   Zalety:
   -cichy w nocy
   -mozna połączyć się przez WiFi
   -prosta obsługa
   -ładny design
   -tryb automatyczny
   -kabel można schować do środka
   -duży wyświetlacz
   -pochłania wilgoć, wirusy, zapachy itd
   -Dobrze działa bez zarzutu
   Ocena opinii: 0
  • -
   Martyna Michalska,
   12.05.2022 napisał:
   Jest to pierwszy oczyszczacz, który został zakupiony w tym sklepie kilka lat do tyłu. Świetnie sprawdza się nie tylko podczas zimy jak kaloryfery pracują pełną parą, ale również wiosną/latem. łatwy w czyszczeniu, przystępnie napisana instrukcja obsługa. Obsługa sklepu bardzo miła i pomocna.

   Ocena opinii: 0
  • -
   Maja,
   15.02.2022 napisał:
   Bardzo czuły oczyszczacz powietrza na smog oraz na kurz. Dobrze również niweluje inne zapachy jak te z gotowania. Dzięki kółkom, łatwo można go przesunąć do drugiego pomieszczenia
   Ocena opinii: 0
  • -
   Ramona,
   04.02.2022 napisał:
   Jest to pierwszy oczyszczacz zakupiony w tym sklepie w 2017 roku. Działa do dzisiaj bez zarzutów. Powietrze jest oczyszczone, do tego nawilżone. Dobrze pozbywa się przykrych zapachów.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Norah,
   23.12.2021 napisał:
   Korzystam jak na razie krótko, ale oczyszczacz spełnia moje oczekiwania. Cicha praca, funkcja nawilżacza, która również jest dla mnie bardzo ważna ze względu na mega suche powietrze. oczyszczone powietrze jest po prostu bardziej rzeźkie.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Patrycja,
   21.12.2021 napisał:
   Polecam oczyszczacz nie tylko w okresie zimowym czy jak jest duże stężenie, ale również w bardzo pomocny w trakcie infekcji takich jak np zapalenie oskrzeli.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Tamara,
   23.11.2021 napisał:
   Przede wszystkim bardzo prosta obsługa oczyszczacza. Do tego wszystkiego.bardzo dobrze oczyszcza powietrze, a także przykre zapachy takie jak dym papierosowy.U mnie oczyszcza dwa pomieszczenia.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Ida88,
   03.11.2021 napisał:
   Estetyczny, nie dużych wymiarów. Poza tym skuteczny, wydajny i super wygląda ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Karolina,
   20.08.2021 napisał:
   Był to mój pierwszy oczyszczacz, który działa w bardzo sprawny sposób po dziś dzień. Dobrze usuwa nieprzyjemne zapachy. Bardzo dobrze wykrywa zanieczyszczenia takie jak np smog.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Asia,
   17.06.2021 napisał:
   Urządzenie estetyczne, nie dużych wymiarów, Wygodnie sie uzupełnia wodę. Mam go od 3 lat , nie musiałam jeszcze wymieniać filtrów. prosta konserwacja jak i obsługa tak samo. Ogólnie dobry produkt
   Ocena opinii: 0
  • -
   Monika,
   16.02.2021 napisał:
   Oczyszczacz, który na dobra sprawę, został przeze mnie tutaj zakupiony jako pierwszy i działa z powodzeniem po dziś dzień ;) dzięki odpowiedniemu użytkowaniu oraz konserwacji w odpowiednim czasie ne wymieniałam jeszcze filtrów. ;)Także wydajny ;) A poza tym świetnie się sprawdza przy chorobach typu astma ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Sonia,
   26.07.2020 napisał:
   Nawilżacz w sharpie a50 euw działa i nie robi sauny co jest dla mnie bardzo ważne. Funkcja oczyszczania też jest okay przynajmniej kurzu nie widać... obsługa bardzo prosta.
   Ocena opinii: 0
  • -
   PawełB,
   11.07.2020 napisał:
   Z oczyszczacza Sharp kc A50 euw jeste bardzo zadowolony. . Wyłapuje wszelki kurz, ( nawet drobinki antyprespiranta - zaraz kontrolka zaświeciła się na czerowo)niweluje brzydkie zapachy,działa bardzo cicho na najniższych obrotach więc nie przeszkadza w nocy. Czasami słychac bulgotanie ;)Pojemnik na wodę napełniam dwa razy dziennie: pokoju jest trochę chłodniej ale za to lepiej sie śpi.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Marysia,
   14.04.2020 napisał:
   Nawilżacz i oczyszczacza działa i nie robi sauny,bardzo dobrze oczyszcza tez powietrze... obsługa prosta i intuicyjna. Jest też bardzo wydajne. Polecam Sharp KC-A50EUW również palaczom, nawet po większym spotkaniu gdzie kilka osób paliło po ok. pół godzinie powietrze wraca do normy a ubrania nie pachną dymem!
   Ocena opinii: 1
  • -
   Sandra,
   19.11.2019 napisał:
   Uważam, że Sharp KC-A50EUW jest rewelacyjny. Od kiedy go zaczęłam używać, wiem co znaczy udany sen. Jakość powietrza znacznie się poprawiła. Przy dwóch małych kotach bengalskich kurzu i pyłków nie brakuje więc urządzenie jest odpowiednio testowane. Powietrze jest bardzo dobrze nawilżone. Raz powietrze oczyszczane jest w pokoju u dzieci a raz w salonie. Polecam dla alergików, osób mających pupila, a także dla tych którzy mają bardzo suche powietrze w domu.
   Ocena opinii: 1
  • -
   Paweł,
   06.10.2019 napisał:
   Sharp KC-A50EUW mam od jakichś 2,5 roku. Jest bardzo ciche na niskich obrotach (idealne na wieczór i do snu) Nawilżacz jest genialny, zero mgiełki, zero pary w pokoju a wilgotność faktycznie dochodząca do 60 %
   Przez nawilżenie jak i zarówno oczyszczanie śpi się jakby lepiej
   Na filtrze wstępnym już po 3-4 dniach widać gołym okiem kłębki kurzu.
   Ocena opinii: 1

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Aby zobaczyć dane techniczne produktu wchodzącego w zestaw kliknij w nazwę

  Sharp KC-A50EUW oczyszczacz z nawilżaczem powietrza
  Powierzchnia oczyszczania: 38 m²
  Wydajność oczyszczania do: 306 m³/h
  Wydajność nawilżania do: 600 ml/h
  Poziom hałasu: 16-49 dB
  Szacunkowy koszt energii 7 zł/mc
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: Tak
  Lampa UV-C: nie
  Pojemność zbiornika: 3,6 l
  Waga urządzenia: 9.2 kg
  Wysokość: 60.3 cm
  Głębokość: 27.3 cm
  Szerokość: 39.9 cm
  Zużycie energii: 4,3-42 W
  Filtr HEPA H13
  Szacowana żywotność filtrów: 48 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 165 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz i nawilżacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 2 lata (Door-to-door)
  SKU: 4974019764689
  Sharp FZ-A51HFR filtr HEPA H13 do oczyszczaczy Sharp
  Typ produktu: Filtr do oczyszczaczy powietrza
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4974019764702
  Szacowana żywotność: 48 m-cy
  Sharp FZ-A51DFR filtr węgla aktywnego do oczyszczaczy Sharp
  Typ produktu: Filtr do oczyszczaczy powietrza
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4974019764733
  Szacowana żywotność: 48 m-cy
  Sharp FZ-A61MFR filtr nawilżacza do oczyszczaczy Sharp
  Typ produktu: Filtr do oczyszczaczy powietrza
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4974019764757
[Zestaw] Sharp KC-A50EUW oczyszczacz powietrza + komplet oryginalnych filtrów
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 2730,00zł
Dodaj do koszyka