Najważniejsze informacje o produkcie
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i darmowy zwrot
Gwarancja i darmowy zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:

Opis

Sharp FP-J60EUW Parametry desktop


Gwarancja na 5 Sharp


SHARP FP-J60EUW - OCZYSZCZACZ DO 48M²

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J60EU-W to jeden z większych modeli w tej serii. Przeznaczony jest do pracy w pomieszczeniach o wielkości 48 m2, a wysoką skuteczność zapewnia dzięki dużej wydajności (396 m3/h), wykorzystywanym filtrom (HEPA H13 i węgiel aktywny) oraz technologii Plasmacluster najnowszej generacji High-Density 25000. Pomimo stosunkowo dużych rozmiarów jest to jedno z najcichszych urządzeń Sharpa - w trybie niskim emituje wyłącznie 15 dB dźwięku, więc jest praktycznie niesłyszalny.


POWIETRZE BEZ SMOGU I ALERGENÓW

 • Filtr wstępny - zatrzymuje największe zanieczyszczenia, takie jak kurz i sierść, odciążając tym pracę węgla aktywnego i HEPA. Nie podlega wymianie.
 • Filtr węglowy - przechwytuje lotne związki organiczne (LZO/VOC), dym papierosowy i nieprzyjemne zapachy. Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr HEPA H13 o skuteczności 99,97% - wyłapuje wszelkie cząstki stałe, takie jak pyły zawieszone PM10 i PM2.5 (składniki smogu), pyłki, roztocza, alergeny, zarodniki pleśni i drobnoustroje. Żywotność 5-10 lat.
 • Jonizator Plasmacluster - pozbywa się drobin wirusów, bakterii, alergenów i innych patogenów. W tym modelu wykorzystano generator High-Density 25000. Żywotność 2 lata.

Sharp FP-J60EUW oczyszczacz powietrza grafika 360


Najnowszy oczyszczacz powietrza Sharp

Sharp FP-J60EU-W jest jednym z najnowszych modeli marki Jest dostosowany do pracy na powierzchni do 48m2 i może pochwalić się wieloma nowymi udoskonaleniami.

Jego nowatorski design jest najbardziej zauważalnym elementem . Dotykowy panel sterowania w odcieniu srebra metalicznego jest bardzo przejrzysty i stanowi główny element estetyczny, który wyróżnia urządzenie od innych. Z pewnością będzie się świetnie prezentował w industrialnych i nowoczesnych pomieszczeniach. Dodatkowo urządzenie jest wykonane z lepszej jakości plastiku, czyli będzie bardziej wytrzymały na uszkodzenia czy zadrapania.

Głównym elementem, który przebija jakością wcześniejsze modele Sharp jest zastosowanie przez FP-J60EU-W najwydajniejszego jonizatora Plasmacluster 25 000. Dzięki niemu urządzenie będzie eliminowało wirusy znacząco szybciej i skuteczniej. Dodatkowo oczyszczacz został wyposażony w czujnik pyłów PM 2.5, który wspiera pracę urządzenia i usuwa składniki smogu. Równie ważnym elementem jest wskaźnik numeryczny wbudowany w oczyszczacz, który znacząco wpływa na komfort - wszystkie ważne informacje na temat jakości powietrza i nie tylko zobaczysz właśnie na tym wskaźniku.

Sharp FP-J60EUW oczyszczacz powietrza z jonizatorem


PLASMACLUSTER - OCHRONA PRZED WIRUSAMI

Oddzielnym, ale równie istotnym elementem w procesie oczyszczania jest technologia Plasmacluster, która za pomocą dodatnio i ujemnie naładowanych jonów pozbywa się z otoczenia wirusów, bakterii, zarodników pleśni i grzybów. W modelu FP-J60EU-W wykorzystano wymienny generator jonów Plasmacluster High-Density 25000, który cechuje się wysokim stężeniem produkowanych jonów, a w związku z tym - wysoką skutecznością. W porównaniu do słabszych jonizatorów, generator 25000 jest w stanie ograniczać ilość pleśni i wirusów przylegających do różnych powierzchni, a nie tylko tych unoszących się w powietrzu.

Klasa
generatora jonów
Oczyszczanie powietrza
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny
High Density 25000 jonów/cm3 14 min. 9 min. 14 min. 14 min.
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Sharp FP-J60EUW jonizacja i ochrona przed wirusami


DOM BEZ NIEPRZYJEMNYCH ZAPACHÓW

Jonizator usuwa nie tylko patogeny, ale również unoszącą się w powietrzu woń. Wspomaga pracę węgla aktywnego i eliminuje wszelkie nieprzyjemne zapachy, które mogą pojawić się w domowym zaciszu, w tym woń wilgoci czy dym papierosowy. W przypadku generatora High-Density 25000, po zaledwie 20 min działania odczujemy również efekt nawilżonej skóry.

Klasa
generatora
jonów
Usuwanie zapachów
Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 25000 jonów/cm3 55 min. 6 godz. 3 godz.
High Density 7000 jonów/cm3 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 41 m3 --

Sharp FP-J60EU-W zbliżenie


MNIEJ KURZU, WIĘCEJ SZCZĘŚCIA

Praca jonizatora Plasmacluster wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, poprawia naszą koncentrację oraz kondycję skóry. Utrzymuje równowagę kationowo-anionową powietrza oraz zmniejsza elektrostatyczność, ograniczając ilość kurzu osiadającego na meblach. Redukcja elektryczności statycznej w generatorze 25000 następuje po zaledwie 2,7 min działania jonizatora, a nie po 13 min, jak ma to miejsce w jonizatorach starej klasy.

Sharp FP-J60EUW uśmiechnięci ludzie


CERTYFIKATY JAKOŚCI

Sharp FP-J60EUW atest PZH

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J60EU-W otrzymał certyfikat PZH Narodowego Instytutu Zdrowia, co potwierdza spełnianie aktualnych norm higienicznych.

Sharp FP-J60EU-W certfikat fundacji antyalergicznej

Certyfikat Seal of Approval Brytyjskiej Fundacji Antyalergicznej potwierdza, że FP-J60EU-W to produkt przyjazny alergikom i skuteczny w walce z alergenami.


AUTOMATYCZNE DZIAŁANIE

W modelu FP-J60EU-W możemy skorzystać z trzech manualnych prędkości wentylatora: LOW (niska), MED (średnia) i MAX (wysoka). Jeśli wolimy, aby oczyszczacz samodzielnie dobierał właściwe obroty do aktualnego poziomu zanieczyszczeń w powietrzu, wystarczy, że włączymy tryb AUTO. Możemy skorzystać również z podobnego trybu POLLEN (pyłki), który jest mocniej wyczulony na pyłki, a w nocy na pewno docenimy specjalny tryb SLEEP. Ostatnim dostępnym trybem jest Clean Ion Shower, czyli prysznic jonów - godzinny tryb intensywnej jonizacji na maksymalnych obrotach.

CZUJNIKI

 • czujnik kurzu
 • czujnik zapachu
 • czujnik światła

WSKAŹNIKI

 • wskaźnik jakości powietrza
 • wskaźnik czyszczenia filtrów
 • wskaźnik prędkości wentylatora
 • wskaźnik numeryczny (PM2.5, moc, timer)
 • wskaźnik PM2.5 (dioda)
 • wskaźnik wymiany modułu

TRYBY PRACY

 • tryb manualny
 • tryb auto
 • tryb nocny
 • tryb pyłki
 • tryb Clean Ion Shower
 • tryb Plasmacluster Spot

Sharp FP-J60EUW panel sterowania zbliżenie


OCZYSZCZACZ DOSKONAŁY

Sharp FP-J60EU-W inteligentny oczyszczacz

INTELIGENTNY

Sharp FP-J60EU-W wyposażony został w zestaw trzech czujników, które regulują jego pracę oraz informują nas o jakości powietrza. Przy panelu sterowania znajduje się główny wskaźnik kolorystyczny, pomniejsze diody i wyświetlacz numeryczny.

Sharp FP-J60EU-W wygoda

WYGODNY

Oczyszczacz posiada wiele funkcji ułatwiających użytkowanie i zwiększających jego możliwości. Wśród nich znajdziemy punktową jonizację (Plasmacluster Ion Spot), timer, blokadę rodzicielską czy auto restart.

Sharp FP-J60EU-W gustowny design

GUSTOWNY

Urządzenie jest zauważalnie wyższe, niż jego poprzednicy z linii KC-G. Jego krawędzie zostały mocno zaokrąglone, a panel sterowania - wysunięty i lepiej wyeksponowany. Oczyszczacz wygląda gustownie i jest bezpieczny w użytkowaniu.


SHARP FP-J60EU-W - POTĘŻNA MOC GENERATORA

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J60EU-W to model przeznaczony do większych pomieszczeń - dużego salonu w domu lub przedszkola. Nowoczesny generator jonów posiada dużo większą skuteczność w walce z patogenami niż standardowe jonizatory. To model idealny dla alergików, osób z obniżoną odpornością oraz miejsc z naturalnie podwyższonym poziomem wilgotności (Plasmacluster unieszkodliwia pleśń). Pomimo dużej wydajności i sporych rozmiarów jest niezwykle cichy i energooszczędny. Posiada wszystkie elementy potrzebne do wygodnego i bezpiecznego użytkowania, również w pobliżu małych dzieci.

W linii oczyszczaczy Sharp FP-J znajduje się 6 modeli, różniących się od siebie kolorem, dedykowaną powierzchnią pracy i stopniem zaawansowania:

 • Sharp FP-J30EU-A w kolorze turkusowym do 22 m2
 • Sharp FP-J30EU-P w kolorze różowym do 22 m2
 • Sharp FP-J30EU-B w kolorze czarnym do 22 m2
 • Sharp FP-J40EU-W w kolorze białym do 30 m2
 • Sharp FP-J60EU-W w kolorze białym do 48 m2
 • Sharp FP-J80EU-W w kolorze białym do 62 m2


PROSTA KONSERWACJA URZĄDZENIA

Oczyszczacz powietrza pracuje praktycznie samodzielnie. Jednak aby działał skutecznie należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji urządzenia. Każdy użytkownik powinien zadbać o cykliczną wymianę i regularne czyszczenie filtrów:

1. Filtr wstępny - należy go odkurzać co najmniej raz na 1/1,5 miesiąca. Najlepiej użyć delikatnej końcówki z włosia aby skutecznie oczyścić filtr z kurzu i innych zanieczyszczeń.

2. Filtr węglowy - jego żywotność szacuje się do 48 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Do czasu jego wymiany należy odkurzać filtr co 1/1,5 miesiąca w zależności od częstotliwości pracy urządzenia.

3. Filtr HEPA - jego żywotność szacuje się do 48 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Filtr HEPA należy odkurzać co 1/1,5 miesiąca.

4. Generator jonów Plasmacluster - zalecamy wymianę średnio co 2 lata.

W oczyszczaczach Sharp raz na 720 godzin czasu pracy urządzenia, wskaźnik filtra zamontowany w urządzeniu informuje o konieczności konserwacji filtrów: wstępnego, Hepa, węglowego oraz maty ewaporacyjnej. Przykładowo, jeśli urządzenie pracuje 30 dni po 24 godziny na dobę to wskaźnik konserwacji filtra zaświeci się po miesiącu. Jeśli jednak urządzenie nie pracuje stale to wskaźnik zaświeci się po czasie kiedy praca urządzenia będzie wynosiła 720 godzin. Zazwyczaj jest to 1 lub 1,5 miesiąca.

Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o czas, w którym należy wyczyścić filtry - oczyszczacz poinformuje nas o konieczności konserwacji za pomocą zaświeconego wskaźnika filtra. 

Szacowany roczny koszt filtrów wynosi jedynie 160 zł.

Sharp FP-J60EU-W konserwacja oczyszczacza powietrza


Funkcje dodatkowe Sharp FP-J60EU-W

Sharp FP-J60EUW funkcje

  • 3 CZUJNIKI

  kurzu, zapachu i światła, z możliwością regulacji czułości

  • PLASMACLUSTER

  usuwa z otoczenia patogeny: wirusy, bakterie i grzyby

  • TRYB CLEAN ION SHOWER

  intensywny 60 minutowy program oczyszczania i jonizacji powietrza

    • PLASMACLUSTER SPOT

    umożliwia miejscowe usuwanie zapachów oraz bakterii z tkanin

    • WSKAŹNIK PLASMACLUSTER

    informuje o włączonej pracy generatora jonów


      Najczęstsze pytania


      Czy jonizacja w oczyszczaczu Sharp FP-J60EUW jest bezpieczna?

      Tak, jonizacja plazmowa stosowana w modelach Sharp jest w 100% bezpieczna dla organizmu i człowiek.

      Jak często wymienia się filtry w oczyszczaczu Sharp FP-J60EUW?

      Filtry w oczyszczaczu Sharp FP-J60EUW charakteryzują się żywotnością do 48 miesięcy. Do tego czasu należy wymienić filtr węglowy oraz HEPA.

      Jakie wskaźniki posiada oczyszczacz Sharp FP-J60EUW?

      Model FP-J60EUW jest wyposażony w wiele wskaźników, które znacząco wpływają na jakość użytkowania jak i jego pracy. Oczyszczacz posiada wskaźnik jakości powietrza, czyszczenia filtrów, prędkości wentylatora, wskaźnik numeryczny, PM 2.5 oraz wskaźnik wymiany modułu.

      Zobacz pełny opis +
      Sharp FP-J60EU-W oczyszczacz z jonizatorem powietrza + Vestfrost VPH2I20WH nawilżacz powietrza
      Masz pytania?

      +48 574 003 908

      +48 574 003 908
      Cena: 2499,00zł