Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: Tak
Poziom hałasu: 21 dB
Funkcja nawilżania: Nie
Współczynnik oczyszczania: 3
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Cena: 1399,00zł 1699,00zł

Promocja trwa do wyczerpania zapasów

Wyprzedaż
W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)

Opis

Model CAF-X116XPL to największy oczyszczacz powietrza marki Toshiba. Przepływ powietrza na poziomie 700 m3/h pozwala na efektywną filtrację w pomieszczeniach do 93 m2. Producent deklaruje 84 m2, ponieważ stosuje inny, mniej popularny przelicznik współczynnik oczyszczania WO 3,3 (więcej o współczynniku przeczytasz tutaj). Pomimo dużej wydajności jest to model wyjątkowo cichy - w najniższym trybie emituje dźwięk na poziomie zaledwie 21 dB. Pozbywa się zanieczyszczeń z powietrza za pomocą klasycznego zestawu filtrów wzbogaconego o warstwę PET, a dzięki funkcji jonizacji urządzenie unieszkodliwia obecne w powietrzu patogeny.

Toshiba CAF-X116XPL - Cichy jak szept

Nie musisz martwić się tym, że oczyszczacz posiada intensywny przepływ powietrza. Po włączeniu w tryb nocny generuje delikatny, cichy szum o wartości 21 dB. Dlatego pomimo dużych rozmiarów oczyszcza nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić go w sypialni, a w pokoju dziennym będzie praktycznie niesłyszalny!

FILTRACJA POWIETRZA W OCZYSZCZACZU TOSHIBA CAF-X116XPL

Model CAF-X116XPL zapewnia wysoką skuteczność oczyszczania niezależnie od swojej lokalizacji. Powietrze zaciągane jest dwoma bocznymi wlotami, a wyrzucane górą. Dzięki takiej potrójnej cyrkulacji możliwe jest wyłapywanie nawet najbardziej oddalonych cząstek zanieczyszczeń. Zassane powietrze przechodzi przez innowacyjny filtr wielowarstwowy, który pozbywa się z niego szkodliwych cząstek stałych i gazowych, a niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje unieszkodliwia jonizator.

 1. W pierwszej kolejności powietrze przechodzi przez filtr główny (wstępny), który zbiera sierść i inne duże zanieczyszczenia. Ma on formę siateczki w plastikowej ramce i nie stanowi części filtra “właściwego”.
 2. Następnie powietrze przepływa przez filtr złożony, którego pierwsza warstwa PET usuwa aerozole o średnicy nie większej 2,5 μm.
 3. Kolejna warstwa to węgiel aktywny, który adsorbuje zanieczyszczenia gazowe, takie jak formaldehyd, LZO czy nieprzyjemne zapachy.
 4. Następne warstwy stanowi filtr HEPA, który odpowiada za przechwytywanie cząstek stałych, takich jak pyły zawieszone PM10 i PM2.5, bakterie czy alergeny. Jego skuteczność wynosi w tym 99,9%.
 5. Na końcu działa ostatnia warstwa PET, która przedłuża żywotność całego filtra.

Oczyszczacz Toshiba CEF-X116XPL filtracja powietrza

Oczyszczacz Toshiba CEF-X116XPL jonizacja

STERYLIZACJA JONAMI UJEMNYMI W MODELU TOSHIBA CAF-X116XPL

Oczyszczacz Toshiba CAF-X116XPL wyposażony został w plazmowy generator jonów. Produkuje on ujemnie i dodatnio naładowane jony, które następnie wypuszczane są do pomieszczenia w celu sterylizacji powietrza. Jony te usuwają napotkane na swojej drodze patogeny, takie jak wirusy, bakterie czy zarodniki pleśni. Dzięki tej funkcji oczyszczacz wyłapuje cząstki o średnicy nawet 0,3 mikrona – czyli mniejsze niż bakterie gronkowca! Technologia ta wspomaga również usuwanie z otoczenia nieprzyjemnych zapachów.

FUNKCJE OCZYSZCZACZA TOSHIBA CAF-X116XPL

CZUJNIKI I WSKAŹNIKI

Największy oczyszczacz powietrza od Toshiby mierzy ilość mikroskopijnych cząstek pyłów zawieszonych PM2.5 na wlocie i wylocie, a następnie informuje o ich stężeniu na przejrzystym wyświetlaczu. Oprócz tego wskazuje również poziom zanieczyszczeń gazowych oraz sygnalizuje o konieczności wymiany filtra na nowy za pomocą specjalnego wskaźnika. Urządzenie blokuje wtedy pracę aż do momentu, gdy zamontujemy nowy filtr. Dzięki temu jakość powietrza w domu jest pod Twoją pełną kontrolą.

Oczyszczacz Toshiba CEF-X116XPL wyświetlacz

Oczyszczacz Toshiba CEF-X116XPL tryby pracy

TRYBY PRACY

Model CAF-X116XPL wyposażony został w pełną gamę trybów, umożliwiających dostosowanie pracy urządzenia do aktualnych potrzeb. W trybie manualnym do wyboru mamy aż trzy prędkości: niski, średni i wysoki. Wybierając jeden z nich mamy pewność, że oczyszczacz nie zwolni ani nie przyspieszy tak długo, aż sami o tym nie zdecydujemy. Korzystając z urządzenia w sypialni przydatny będzie specjalny tryb “nocny”, a chcąc w jak najszybszym tempie pozbyć się zanieczyszczeń z otoczenia, warto skorzystać z prędkości “turbo”. Jeśli jednak nie chcesz zastanawiać się nad tym, z której opcji skorzystać, wystarczy, że włączysz tryb automatyczny - oczyszczacz będzie wtedy monitorował jakość powietrza i samodzielnie decydował o tym, jaki sposób pracy jest aktualnie najlepszy.

PRZEMYŚLANE SZCZEGÓŁY

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPL to nie tylko wysoka jakość filtracji, ale również wysoki komfort użytkowania. Urządzenie posiada specjalne, dyskretnie schowane kółeczka, które pozwalają na wygodne transportowanie go między pokojami. Samo sterowanie oczyszczaczem odbywa się na wygodnym ekranie dotykowym nad wyświetlaczem, który jednocześnie informuje o jakości powietrza. Nie można też zapomnieć o blokadzie rodzicielskiej! Doceni ją każdy rodzic ciekawskiej pociechy, która z chęcią zmieniłaby wybrane przez dorosłych ustawienia.

Oczyszczacz Toshiba CEF-X116XPL kółeczka

CZYM TOSHIBA CAF-X116XPL WYRÓŻNIA SIĘ NA TLE KONKURENCYJNYCH PRODUKTÓW?

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPL to urządzenie o bardzo dużej wydajności oraz wysokiej skuteczności filtracji, stworzone z myślą o dużych pomieszczeniach. Wykorzystuje nie tylko filtr wzbogacony o dwie warstwy PET, ale jeszcze jonizator. Przy okazji może pochwalić się smukłą sylwetką, cichą pracą i wieloma udogodnieniami, takimi jak blokada rodzicielska czy kółeczka transportowe. Wszystkie te cechy sprawiają, że model CAF-X116XPL sprawdzi się zarówno w roli oczyszczacza powietrza do domu, biura jak i przedszkola.


Funkcje dodatkowe Toshiba CAF-X33XPL

 • WSKAŹNIK CZYSTOŚCI POWIETRZA

3-kolorowa skala jakości powietrza

 • WSKAŹNIK NUMERYCZNY

stężenie pyłów PM2.5

 • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

low, mid, high

 • 3 CZUJNIKI

sensor pyłów PM.5, zapachów i światła

 • WSKAŹNIK WYMIANY FILTRA

przypomina o wymianie filtra HEPA

 • KÓŁECZKA OBROTOWE

ułatwiają przemieszczanie

 • TRYB AUTO

samodzielne dobieranie prędkości przez oczyszczacz

 • TRYB NOCNY

cicha praca z przygaszonym wyświetlaczem

 • GENERATOR JONÓW UJEMNYCH I DODATNICH

usuwa patogeny i utrzymuje równowagę jonową

 • BLOKADA RODZICIELSKA

blokada zmiany ustawień

 • UCHWYT

ułatwia przenoszenie


Wideo

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

 • Leasing

 • Opinie

  • -
   Tamara,
   24.03.2021 napisał:
   Polecam. Jest bardzo wydajny i cichy!!! W mega szybkim tempie oczyszcza powietrze. świetnie radzi sobie z alergenami zwierząt takich jak psy czy koty. Mega mi się podoba też to, ze wskazuje poziom zanieczyszczeń gazowych.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Paulina,
   11.02.2021 napisał:
   Bardzo dobrze radzi sobie z oczyszczaniem powietrza w moim mieszkaniu w zadymionym i smogowym Krakowie. Pomocny też przy infekcjach dróg oddechowych.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Wiktoria,
   26.07.2020 napisał:
   Mam ten oczyszczacz toshibe CAF już drugi miesiąc i jestem bardzo zadowolona z efektu. Nie mam takich dolegliwości związanych z alergią. Cena jak za takiej jakości sprzęt uważam za rewelacje.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Maja88,
   10.07.2020 napisał:
   Toshiba Caf x116xpl dobrze wypada w porównaniu z oczyszczaczami innych. Urządzenie jest wydajne i ciche. Można go ustawić w sypialni. Urządzenie bardzo polecam.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Laura,
   05.07.2020 napisał:
   Dla mnie oczyszczacz toshiba caf -x116xpl jest rewelacyjny. Efekty czuc na prawdę po dość krótkim czasie oczyszczania powietrza. Poza tym idealny pod względem powierzchni jaką oczyszcza ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Joanna,
   14.04.2020 napisał:
   Oczyszczacz Toshiba CAF X116XPL zakupiony do mojego 75 m2 mieszkania. Jestem bardzo zadowolona, bo po pierwsze : cena, normalnie oczyszczacze na takaa wielkość mieszkania kosztują troszke więcej. Także ten oczyszczacz mieścił się w granicach mojego budżetu. Po drugie: bardzo dobrze oczyszcza powietrze, jest rzeźkie. Po trzecie: oczyszczacz jest bardzo cichy. Bardzo polecam ze względu na naprawdę wysoką jakość urządzeniaw tak przystępnej cenie jak ta ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Rafał,
   10.04.2020 napisał:
   Toshiba Caf x116xpl -spełnia swoją funkcję posiada duże filtry jest bardzo prosty w obsłudze . Troszkę było czuć plastik, ale teraz jest już okay. Czujniki działają bardzo dobrze. użytkowaniem sprzętu
   Ocena opinii: 0
  • -
   Asia,
   05.03.2020 napisał:
   Mam oczyszczacz od niedawna. U mnie Toshiba CAF-X116XPL działa na 70 m2. Powietrze jest na prawdę dużo czystsze. Czuć różnicę i to ogromną. Mozna spać przy włączonym urządzeniu, bo jest mega cichy, Bardzo fajną rzeczą jest to, ze jest wskaźnik zanieczyszczeń. Sklep- rzetelny, miła obsługa, polecam
   Ocena opinii: 0
  Jesteś niezalogowany. Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie o produkcie. Kliknij aby się zalogować.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 93 m²
  Wydajność oczyszczania do: 700 m³/h
  Poziom hałasu: 21-48 dB
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: nie
  Lampa UV-C: nie
  Waga urządzenia: 13 kg
  Wysokość: 71.0 cm
  Głębokość: 36.0 cm
  Szerokość: 36.0 cm
  Zużycie energii: do 39 W
  Filtr HEPA H13
  Szacowana żywotność filtrów: 24 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 224 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 6939924824192
Toshiba CAF-X116XPL oczyszczacz z jonizatorem
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 1399,00zł 1699,00zł
Dodaj do koszyka