Najważniejsze informacje o produkcie
Poziom hałasu: 19 dB
Funkcja jonizacji: Tak
Funkcja nawilżania: Tak
Współczynnik oczyszczania: 3.2
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Oczyszczacze powietrza
Cena: 2699,00zł
Nowość
W koszyku

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)
 • Finansowanie B2B

 • Opinie

  Jesteś niezalogowany. Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie o produkcie. Kliknij aby się zalogować.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia pomieszczenia: 38 m2
  Wysokość pomieszczenia: 250 cm
  SKU: 4974019934969
  Długość: 34.5 cm
  Szerokość: 26.2 cm
  Wysokość: 63.1 cm
  Typ produktu: Oczyszczacz i nawilżacz powietrza
  Poziom hałasu: 19-52 dB
  Zużycie energii: 6,5 - 33 W
  Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)
  Funkcja nawilżania: tak
  Pojemność zbiornika: 2,5 l
  Powierzchnia nawilżania: 18 m2
  Powierzchnia oczyszczania: 38 m2
  Waga urządzenia: 9.2 kg
  Wydajność nawilżania do: 450 ml/h
  Wydajność oczyszczania do: 306 m3/h
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz

Oczyszczacz powietrza Sharp KC G50EUW to model, który powstał z myślą o wymagających użytkownikach. Jest on przeznaczony do użytku domowego – zadba o skuteczne oczyszczenie powietrza na powierzchni do 38 m2. Cicha praca (a najniższych obrotach generuje hałas jedynie 19 dB) powala umieścić go zarówno w sypialni, jak i pokoju dziecięcym. Profesjonalny oczyszczacz gwarantuje nam doskonale oczyszczone i dobrze nawilżone powietrze. A to wszystko za sprawą trzech filtrów, jonizatora i nawilżacza. Oczyszczacz pozwala nam na wybranie indywidualnych ustawień, jednak jego wielkim atutem jest praca w trybie Inteligent Mode. Jego samodzielność i skuteczność wynika z zastosowania aż siedmiu czujników. Wszystkie informacje o stanie powietrza wyświetlają się na przejrzystym wyświetlaczu, którego jasność jest regulowana zależnie od stopnia oświetlenia pomieszczenia. Urządzenie charakteryzuje się niskim poborem energii, dlatego spełni oczekiwania najbardziej oszczędnych osób. Co ważne po awarii zasilania uruchomi się automatycznie, utrzymując dobry stan powietrza pod nieobecność właścicieli. Producent zadbał o wyjątkowy design Sharp KC G50EUW, dzięki któremu będzie on znakomicie wpisywał się w tradycyjne i nowoczesne wnętrza. Nowy wygląd oczyszczacza to między innymi srebrne, matowe wstawki, które sprawiają, że jest on jeszcze bardziej elegancki.

Jak wygląda oczyszczanie powietrza z Sharp KC G50EUW?

Zaawansowany technologicznie oczyszczacz firmy Sharp oczyszcza powietrze szybciej i dokładniej niż wiele innych dostępnych na rynku oczyszczaczy. Producent wyposażył go w najnowocześniejsze filtry. Dzięki filtrowi wstępnemu możliwe jest usunięcie z powietrza największych zanieczyszczeń (mających powyżej 240 mikronów) takich jak kurz, włosy, a także różnego rodzaju alergeny. Bardzo ważną rolę pełni tu filtr węgla aktywnego, który szczególnie skutecznie blokuje bakterie i wirusy, neutralizuje także nieprzyjemne zapachy. Nowoczesny filtr HEPA H13 (wychwytuje cząstki powyżej 0,3 mikrona) jest niezastąpiony w walce ze smogiem, gdyż zatrzymuje najważniejsze jego składniki – pyły PM 2.5, a także PM 10. Tak przefiltrowane powietrze przechodzi dodatkowo przez nowoczesny jonizator (który wychwytuje drobiny o wielkości nawet 0,01 mikrona) – jony Plasmacluster niszczą pozostające w nim wirusy, a także zarodniki grzybów. Bardzo docenianym przez użytkowników pomysłem jest wyposażenie Sharp KC G50EUW w nawilżacz powietrza. Funkcja nawilżacza jest przydatna zimą, kiedy w wielu mieszkaniach powietrze jest skrajnie przesuszone. Z kolei latem jest ona znakomitą alternatywą do klimatyzacji. Filtr nawilżacza usuwa osad i kamień z wody, ułatwiając czyszczenie urządzenia. Dzięki czujnikowi nawilżenia powietrza urządzenie szybko dostosowuje ustawienia nawilżania. W sytuacji kiedy poziom wilgoci w pomieszczeniu jest zbyt wysoki, automatycznie uruchomiana jest jonizacja, która nie dopuszcza do rozwoju grzybów i pleśni. Dodatkowo urządzenie zaalarmuje nas, kiedy dopuszczalny poziom wilgotności zostanie przekroczony.

Jakie nowe funkcje znajdziemy w Sharp KC G50EUW?

Nowoczesny oczyszczacz wykorzystuje aż siedem czujników - pyłów PM 2.5 (pokazuje on stężenie niebezpiecznych dla zdrowia każdego człowieka, drobnych pyłów będących najgroźniejszym elementem smogu), kurzu, wilgoci, temperatury, światła, ruchu i zapachu, dzięki czemu jest niezwykle skuteczny w trybie automatycznym. Użytkownik ma ponadto możliwość sterowania manualnego. Może on wybrać cztery poziomy pracy manualnej low, med, max oraz sleep. Szczególnie w trybie Sleep nacisk kładziony jest na cichą pracę. Szybkość pracy wentylatora będzie tu zmieniania automatycznie w zależności od stanu zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu. W tym trybie ekran przedni, monitor czystości i lampa wylotu powietrza są automatycznie wyłączane. Ciekawym rozwiązaniem zwiększających świadomość użytkowników oczyszczacza jest 7-stopniowa skala czystości, która na podstawie danych zebranych ze wszystkich czujników ocenia stan powietrza. Urządzenie pozwala użytkownikowi zmienić czułość czujników kurzu, światła, a także zapachu.

Czym nowy oczyszczacz powietrza Sharp wyróżnia się na tle konkurencji?

Sharp KC G50EUW to nie tylko niezwykle skuteczny oczyszczacz powietrza, ale również nawilżacz i jonizator. Z tego względu powietrze przefiltrowane z jego użyciem będzie lepszej jakości niż w przypadku wykorzystania jedynie samego oczyszczacza. Na uwagę zasługuje niski pobór prądu i bardzo wydajne filtry, co przy zaawansowanych parametrach oczyszczacza jest rzadkością. Obecność aż siedmiu czujników pozwala precyzyjnie ocenić stan powietrza, a co się z tym wiąże – wybrać optymalne ustawienia. Jest idealym wyborem pomiędzy większym Sharp KC G60EUW a Sharp KC G40EUW.

Charakterystyka funkcji Sharp KC G50EUW:

Nowości w Sharp KC G50EUW:

 • NOWOŚĆ - wyświetlacz który może pokazywać bieżącą wilgotność powietrza, temperaturę oraz zużycie energii.
 • NOWOŚĆ - Plasmacluster spot -  funkcja umożliwiająca usuwanie zapachów oraz bakterii z tkanin. Możliwość ręcznego ustawiania kąta nachylenia przedniego wylotu powietrza. Zasięg zmian to 20 stopni w górę lub dół.
 • NOWOŚĆ - automatyczne wyłączanie podświetlenia dzięki umieszczeniu czujnika światła
 • NOWOŚĆ - TIMER - możliwość zaprogramowania momentu włączenia i wyłączenia urządzenia
 • NOWOŚĆ - Design - nowy kształt urządzenia oraz złote akcenty wokół wyświetlacza
 • NOWOŚĆ - tylny wylot powietrza jest podświetlony
 • NOWOŚĆ - automatyczne otwieranie i zamykanie żaluzji powietrznych
 • NOWOŚĆ - kółeczka z możliwością ustawienia blokady
 • NOWOŚĆ - wyjmowana pokrywa szuflady, ułatwia konserwację nawilżacza

Tryby pracy w Sharp KC G50EUW:

 • oczyszczanie, nawilżania i jonizacji: możliwość odseparowania funkcji jonizacji i nawilżania
 • 3 szybkości pracy wentylatora: Max/Med/Silent
 • tryb Sleep: urządzenie pracuje w specjalnym trybie automatycznym z wyłączonym wyświetlaczem oraz podświetlanym przednim wylotem powietrza, przy zachowaniu dopasowywania pracy na podstawie wskazań czujników.
 • NOWOŚĆ - tryb Inteligentny: urządzenie samodzielnie optymalizuje swoją prace korzystając z odczytów z 7 czujników (PM 2.5, kurzu, zapachu, wilgotności, temperatury, światła i ruchu). Po przekroczenia 80% wilgotności aktywuje również dodatkową jonizacje, przeciwdziałając rozwojowi patogenów. Jest to działanie, które było dostępne jako opcja we wcześniejszej linii KC-D, tutaj w standardzie.
 • tryb pyłki: 10-minutowy program uzdatniania powietrze na najwyższym poziomie, aby jak najszybciej oczyścić powietrze w pomieszczeniu. Zalecany Wiosną.
 • tryb Ion Shower – specjalny 60 minutowy program, uwalniający jony Plasmacluster i podwyższający bieg wentylatora. Zalecany, gdy w domu mamy osobę chorą.

Wskaźniki i czujniki w Sharp KC G50EUW:

 • wskaźnik czystości powietrza: 7-stopniowa skala informuje o aktualnym stanie powietrza w pomieszczeniu na podstawie czujnika kurzu, zapachu i PM 2.5
 • wskaźnik wilgotności powietrza: higrostat dostarcza informacje o aktualnej wilgotności powietrza w pomieszczeniu
 • wskaźnik temperatury: pokazuje aktualną temperaturę w pomieszczeniu z zakresu od -1 do 50 stopni Celcjusza
 • wskaźnik zużycia filtra: urządzenie poinformuje nas o konieczności konserwacji filtrów
 • wskaźnik  pyłów PM 2.5:  wykrycie cząsteczki smogu spowoduje podświetlenie ikonki na biało
 • wskaźnik kurzu: podświetli się na biało gdy czujnik kurzu wykryje zanieczyszczenia
 • wskaźnik zapachu: po wykryciu zapachu podświetla ikonkę na biało
 • wskaźnik kontrolny: za pomocą 3 kolorów komunikuje aktualny stosunek poziomu nawilżenia do temperatury (zielony, pomarańczowy, czerwony)
 • kontrolka nawilżania: informuje czy funkcja nawilżania jest włączona oraz czy w zbiorniku jest woda
 • czujnik ruchu: jeżeli nie wykryje ruchu osób lub zwierząt automatycznie przełącza się na najniższe obroty
 • czujnik światła: przygasza wyświetlacz po zgaszeniu światła,
 • czujnik kurzu: informuje o aktualnym poziomie czystości powietrza (5 poziomów koloru - od zielonego do czerwonego)
 • czujnik temperatury oraz wilgotności: na podstawie odczytów oczyszczacz dostosuje poziom wilgotności do aktualnej temperatury zapewniając optymalny stan

Dodatkowe opcje w Sharp KC G50EUW:

 • sterowanie: ręczne na wyświetlaczu LED
 • blokada rodzicielska (CHILD LOCK) - możliwośc zablokowania reakcji urządzenia na dotykanie przycisków
 • możliwość ustawiania czułości czujników: możliwość dostosowania jasności wyświetlacza, czułości czujnika kurzu, zapachu, światła oraz  czasu wykrywania ruchu.
 • NOWOŚĆ - Automatyczny restart: po awaryjnym odłączeniu prądu urządzenie urządzenie wraca do wcześniejszego trybu pracy

Sposób oczyszczania powietrza Sharp KC G50EUW:

 • filtr wstępny: blokuje zanieczyszczenia większe niż 240 mikronów, czyli takie jak: włosy, alergeny zwierzęce i roślinne, kurz
 • filtr węgla aktywnego: zmywalny filtr, który eliminuje nieprzyjemne zapachy, bakterie i wirusy, żywotność filtra do 10 lat
 • antybakteryjny filtr HEPA H13: zatrzymuje pyłki obecne w powietrzu, aż do 99,97% PM 2.5, żywotność filtra do 10 lat
 • jonizator Plasmacluster: usuwa 99,9% patogenów
 • filtr nawilżacza: eliminuje osad, kamień i mikroorganizmy z wody, żywotność filtra do 10 lat, nowa generacja ułatwiająca bieżącą koserwację
Sharp KC G50EUW - Nowość
Cena: 2699,00zł
Skontaktuj się z nami

+48 574 003 908