Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: Tak
Poziom hałasu: 19 dB
Funkcja nawilżania: Tak
Współczynnik oczyszczania: 3.4
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)
Ostatnio dostępny: 02.10.2020
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • - napisał:
   Sharp KC-G40EUW jest bardzo prosty w konserwacji, świetnie oczyszcza powietrze, czuc zresztą po włączeniu. Podczas pracy oczyszczacza cos co mne zaciekawiło to to, ze lekko jest schłodzone powietrze. Moze gdzies o 1 stopień ? Bardzo dobrze sie oddycha zwłaszcza w takim okresie jak ten, gdzie po prostu powietrze jest suche. Mnie az oczy piekły i swedziały. Teraz jest czuje ulge.
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Jakość wykonania tego oczyszczacza uważam za bardzo dobrą. Estetyczne. Co jeszcze mogę powiedzieć. Pracuje cicho. Funkcja ion przydatna (ubrania), nawilżanie fajne - nie osadza się skroplona para. Czujniki działają (także pm 2.5) i detektor ruchu. Sharp KC-G40EUW użytkuję od września zeszłego roku. Ogólnie spoko.
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Oczyszczacz Sharp KC-G40EUW używam od 6 miesięcy i mogę powiedzieć już po kilku godzinach dało się odczuć różnicę w powietrzu. Tryb nocny jest praktycznie niesłyszalny można przy nim spokojnie spac. Przy nawilżaczu czasem można usłyszeć małe bulgotania. A tak poza tym sprzęt szybko wyczuwa zanieczyszczenia powietrza i szybko przełącza się w odpowiednie tryby.
   Zalety:
   spełnia swoje zadanie, cichy, szybki w wyczuwaniu zanieczyszczeń
   Wady:
   czasem słychać małe "bulgotanie" pracy pacy nawilżacza
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Mega cichy oczyszczacz . Bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem nieprzyjemnych zapachów. Polecam model Sharp KC-G60EUW
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Sharp KC-G40EUW jest wydajny i bardzo cichy. Prosty w obsłudze. Poza tym wart swojej ceny. U mnie sprawdza sie nie tylko zimą, ale sprawdził sie równiez latem ;)
   Zalety:
   cena adekwatna do jakości, wydajny, skuteczny, cicho pracuje
   Wady:
   nie dostrzegam
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Wlaściwie po 2 dniu juz bylo czuć poprawę jakości powietrza. Główne zalety oczyszczacza Sharp KC-G40EUW to: głośność pracy, wydajność, wygląd i skuteczność
   Zalety:
   cichy, wydajny, ładny i skuteczny
   Wady:
   póki co nie ma
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Bardzo czuły oczyszczacz Sharp KC-G40EUW. Dobrze nawilża powietrze, lepiej sie śpi . Wrażliwy na kurz, wystarczy zdjąc ręcznik czy jakąkolwiek rzecz strzepać gdzie osiadł się kurz, zaraz zielona kontrolka załącza sie na pomarańczowo.
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Bardzo dobry oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW, dobrze oczyszcza powietrze z alergenów dzięki czemu mam zmniejszone objawy alergii
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Oczyszczacz Sharp KC-G40EUW bardzo cichy w dodatku tani w utrzymaniu. Bardzo polecam czy do pokoju mniejszego czy do salonu
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   świetne urządzenie oczyszczające powietrze ;) Sharp KC-G40EUW zdaje egzamin również jako klimatyzator
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Bardzo mi sie podobało to ,ze jest ręczna zmiana ustawień;) oczyszczacz Sharp KC-G40EUW działa bardzo cicho. Nie pobiera dużo prądu . co do sklepu -obsługa rewelacyjna . A dostawa bardzo szybka
   Zalety:
   cichy
   łatwy w obsłudze
   przydatny czujnik światła
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Jestem zadowolona z oczyszczacza Sharp KC-G40EUW. Na trybie średnim jest słyszalny, ale nie na tyle by komuś przeszkadzać. Jonizacja bardzo dobrze usuwa zapachy. lepiej się oddycha. Kółka fajnie ułatwiają transport
   Ocena opinii: 0
  Jesteś niezalogowany. Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie o produkcie. Kliknij aby się zalogować.
 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 28 m²
  Wydajność oczyszczania do: 240 m³/h
  Wydajność nawilżania do: 400 ml/h
  Poziom hałasu: 19-46 dB
  Kolor all: biały
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: tak
  Pojemność zbiornika: 2,5 l
  Waga urządzenia: 9.2 kg
  Wysokość: 63.1 cm
  Głębokość: 26.2 cm
  Szerokość: 34.5 cm
  Zużycie energii: 6,5-24 W
  Szacowana żywotność filtrów: 48 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 175 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz i nawilżacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4974019934945
  Moc All: 5
  Poziom hałasu All: 19

Najnowszej generacji oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW to urządzenie, które diametralnie poprawi jakość domowego powietrza. Model jest odpowiedni do zastosowania w pomieszczeniach, których powierzchnia nie przekracza 28 m2. Skuteczne oczyszczanie powietrza jest tu możliwe dzięki wykorzystaniu trzech nowoczesnych filtrów. Proces oczyszczania wspomagany jest dodatkowo przez nawilżacz i jonizator powietrza. Zaletą modelu KC-G40EUW jest precyzyjna ocena jakości powietrza i automatyczne dostosowanie ustawień do otrzymanych wyników. Oczyszczacz wykorzystuje bardzo wydajne filtry, co w połączeniu z niskim poborem mocy czyni go niezwykle tanim w utrzymaniu. Jest on wykonany z solidnych materiałów, co sprawia, że jest praktycznie bezawaryjny.

Sharp KC-G40EUW oczyszczacz i nawilżacz

Nowoczesny design Sharp KC-G40EUW

Sharp KC-G40EUW jest idealny dla dużego salonu, kawalerki, a także sypialni. Niewielkie urządzenie charakteryzujące się prostą, minimalistyczną formą, zdobione jedynie srebrnymi, matowymi wstawkami wokół wyświetlacza kryje w sobie znakomite parametry. Świetnie wkomponuje się zarówno w mieszkaniu, jak i w biurze czy salonie kosmetycznym

5 stopniowy proces oczyszczania powietrza w Sharp KC-G40EUW

Proces oczyszczania powietrza przez model KC-G40EUW jest kilkustopniowy, co ma wpływ na jego wysoką efektywność.

 1. Pierwszym etapem jest filtrowanie powietrza przez filtr wstępny. Dzięki zastosowaniu jeszcze drobniejszej siatki zatrzymuje on wszystkie zanieczyszczenia, które są większe niż 240 mikronów – a więc kurz, alergeny, włosy czy sierść domowych zwierząt.
 2. Następnie powietrze dostaje się do filtra węgla aktywnego, który posiada właściwości neutralizujące zapachy. Jest on zdolny do zatrzymania bakterii i toksyn unoszących się w domowym powietrzu. Dodatkowo filtr wyposażony jest w powłokę krzemionkową, która neutralizuje tlenki siarki i azotu.
 3. Trzeci etap to filtr HEPA H13, który odpowiedzialny jest za wychwytywanie drobin o wielkości do 0,3 mikrona. Jest on więc w stanie zatrzymać pyły PM 2.5 – bardzo niebezpieczne dla zdrowia człowieka składniki smogu. Działanie oczyszczacza
 4. Filtr nawilżacza zatrzymuje osady znajdujące się w wodzie, dzięki czemu nie dostają się one do powietrza.
 5. KC-G40EUW jest tak skuteczne, gdyż powietrze, które przez niego przechodzi poddawane jest również jonizacji. Nowoczesny jonizator powietrza funkcjonujący w oparciu o technologię Plasmacluster® neutralizuje najdrobniejsze cząsteczki, którym udaje się przejść przez wszystkie filtry. To on najskuteczniej zatrzymuje wirusy i zarodniki pleśni.

Sharp KC-G40EUW oczyszczacz i nawilżacz

Sharp KC-G40EUW oczyszczacz i nawilżacz

Sharp KC-G40EUW oczyszczacz i nawilżacz

Optymalny poziom nawilżenia Sharp KC-G40EUW

Innowacyjne urządzenie posiada ponadto wydajny nawilżacz powietrza (do 400 ml/h). Dzięki niemu zapewnimy w mieszkaniu optymalny poziom nawilżenia, nawet jeżeli jesteśmy posiadaczami centralnego ogrzewania. Urządzenie dostosowuje optymalny poziom wilgotności dostosowany do  panującej temperatury w pomieszczeniu. Praktyczny nawilżacz sprawdza się też latem w roli klimatyzatora, poprzez wrzucenie kostek lodu do zbiornika z wodą. Wykorzystywanie tej funkcji zalecane jest jeśli naturalny poziom nawilżenia nie przekracza 40%.

Skuteczna technologia Plasmacluster

Oczyszczacz Sharp KC-G40EUW wyposażony jest w generator jonów Plasmacluster High Density 7000. Poniższa tabelka przedstawia skuteczność generatora jonów Plasmacluster na poszczególne patogeny. Tabelka wykonana na podstawie danych producenta.

Klasa generatora jonówOczyszczanie powietrzaRedukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachówEfekt
nawilżonej
skóry
Usuwanie unoszących się Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz. -
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 -- 41 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Jakie nowe funkcje znajdziemy w modelu KC-G40EUW?

Nowe czujniki i wskaźniki

Wysokiej jakości oczyszczacz powierza marki Sharp został wzbogacony o czujnik pyłów PM 2.5. Jest on tak ważny, ponieważ najdrobniejsze pyły wchodzące w skład smogu dostającego się również do naszych mieszkań są wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że nawet nie zauważamy, kiedy przedostają się do naszych płuc, a stamtąd do krwi. Na uwagę zasługują również wskaźnik kurzu i pyłów PM 2.5. Dzięki modelowi Sharp KC-G40EUW możemy szybko sprawdzić stan powietrza w naszym mieszkaniu. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu go w siedmiostopniowy wskaźnik czystości. Ocena dokonywana jest na podstawie informacji zebranych z 5 czujników zamontowanych w urządzeniu. Dodatkowo ten model wyposażony jest w czujnik światła, dzięki któremu wyświetlacz automatycznie się zgasi po wyłączeniu światła w pomieszczeniu. Dodatkowo na wyświetlaczu oprócz poziomu wilgotności możemy także sprawdzić  temperaturę oraz aktualne zużycie energii.

Sharp KC-G40EUW oczyszczacz i nawilżacz

Sharp KC-G40EUW oczyszczacz i nawilżacz

Plasmacluster Spot

Funkcja umożliwiająca odświeżenie tkanin z zapachów i bakterii. W tym trybie zamyka się tylni wylot powietrza, a przednim wydmuchiwane jest powietrze z wysokim stężeniem jonów Plasmacluster, które neutralizują nieprzyjemne zapachy w ubraniach, butach zy dywanach. Dzięki zastosowaniu ręcznie regulowanej żaluzji w przednim wylocie powietrza mamy możliwość nakierować strumień powietrza bezpośrednio na tkaninę, którą chcemy odświeżyć.

Nowe tryby

Choć oczyszczacz po włączeniu automatyczne dostosowuje tryb swojej pracy do stanu powietrza, możliwa jest również ręczna zmiana ustawień. Mamy do wyboru cztery poziomy pracy manualnej:  low, med, max oraz sleep. Jeżeli chcemy, żeby urządzenie działało jak najciszej, wybieramy tryb sleep. Przy jego ustawieniu automatycznie wyłącza się lampa wylotu powietrza, ekran przedni i monitor czystości. Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW poinformuje nas, kiedy warunki klimatyczne w pomieszczeniu będą wyjątkowo niesprzyjające zdrowiu. Stan alarmowy uruchomi się przy niewłaściwej temperaturze powietrza, a także przy jego zbyt niskiej lub za wysokiej wilgotności. Dodatkowo funkcja Auto Advanced, czyli jeśli urządzenie stwierdzi zbyt dużą wilgotność powietrza, automatycznie zwiększy pracę jonizatora, który zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów. Ta funkcja wbudowana jest w tryb automatyczny. 

Sharp KC-G40EUW oczyszczacz i nawilżacz

Czym Sharp KC-G40EUW wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów?

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW został stworzony z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Jego wysoka jakość jest widoczna już po sposobie wykonania. Małe, eleganckie urządzenie posiada znakomite parametry. Najlepsze na rynku filtry zostały w nim uzupełnione funkcjami nawilżania i jonizacji. Producent nie poprzestał jedynie na innowacyjnych rozwiązaniach. Urządzenie zostało stworzone z myślą o osobach, które chcą cieszyć się czystym powietrzem, jednak muszą również troszczyć się o domowy budżet. Obecnie trudno znaleźć na rynku oczyszczacze, które byłyby równie tanie w utrzymaniu, co urządzenia marki Sharp.


Funkcje dodatkowe Sharp KC-G40EUW

 • WSKAŹNIK CZYSTOŚCI POWIETRZA

7-kolorowa skala informuje o stanie powietrza

 • PLASMACLUSTER SPOT

umożliwia miejscowe usuwanie zapachów oraz bakterii z tkanin

 • INTELIGENTNY TRYB AUTOMATYCZNY

optymalizuje prace na podstawie 4 czujników

 • TIMER

możliwość zaprogramowania czasu włączenia lub wyłączenia

 • NUMERYCZNE WSKAŹNIKI

wskaźniki aktualnej temperatury, wilgotności i zużycia energii

 • CZUJNIKI

kurzu (PM 2.5), temperatury, wilgoci i światła, z możliwością dostosowania czułości

 • KÓŁKA TRANSPORTOWE

ułatwiają przenoszenie, możliwość blokady

 • AUTOMATYCZNY WYŚWIETLACZ

automatyczne wyłączenie podświetlenia w nocy

 • TRYB SLEEP

cicha praca z wyłączonym oświetleniem oraz automatyczną prędkością wentylatora

 • WSKAŹNIK KONTROLNY

monitorowanie niskiego poziomu wilgotności i temperatury

 • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

Low (niski), Med (średni), Max (wysoki)

 • TRYB CLEAN ION SHOWER

intensywny 60 minutowy program oczyszczania i jonizacji powietrza

 • TRYB PYŁKI

automatyczny program z najwyższą czułością czujnika kurzu

 • PRZYDATNE WSKAŹNIKI

informuje jakie zanieczyszczenie zostało wykryte (kurz lub pył PM 2.5)

 • AUTOMATYCZNE ZAMYKANIE WYWIEWU

chroni przed wpadaniem kurzu do wewnątrz urządzenia

 • BLOKADA RODZICIELSKA

możliwość zablokowania sterowania urządzeniem np. przed dziećmi

 • SYGNAŁ DŹWIĘKOWY

informuje o braku wody w zbiorniku

 • WSKAŹNIK KONSERWACJI FILTRÓW

przypomina o konieczności wyczyszczenia filtrów, aby wydłużyć żywotność

 • AUTO RESTART

po odłączeniu prądu urządzenie uruchamia się ponownie

Sharp KC-G40EUW oczyszczacz z nawilżaczem
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 1999,00zł