Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: Tak
Poziom hałasu: 19 dB
Funkcja nawilżania: Tak
Współczynnik oczyszczania: 3.4
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Cena: 1899,00zł 1999,00zł

Promocja trwa do wyczerpania zapasów

Promocja

Wybierz dodatkowo:

W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)

Opis

Oczyszczacze powietrza Sharp przedłużona gwarancja

Nowy oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUH stworzono z myślą o zastosowaniu domowym. Sharp KC-G40EUH w kolorze czarnym został zaprojektowany tak, żeby efektywnie oczyszczać powietrze w pomieszczeniach o powierzchni do 28 m². Urządzenie posiada doskonałe parametry, które stawiają je ponad wieloma innymi dostępnymi na rynku oczyszczaczami powietrza. Model wyposażony jest w pięć czujników, które oceniają stan powietrza, co pozwala mu na wybranie właściwego trybu pracy. Wszystkie informacje o kondycji domowego powietrza i wybranych ustawianiach dostępne są na przejrzystym wyświetlaczu. Należy zaznaczyć, że Sharp KC-G40EUH nie jest jedynie zwykłym oczyszczaczem. Posiada on wbudowany wysokiej jakości jonizator Plasmacluster  i nawilżacz powietrza. Cały proces oczyszczania został dokładnie przemyślany, dlatego pozwala on na maksymalnie szybkie i sprawne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, a dodatkowo jak najmniejszy pobór energii. Urządzenie w wielu domach jest włączone przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, dlatego jego oszczędna praca jest tu trudna do przecenienia. 

Sharp KC-G40EUH oczyszczacz i nawilżacz - sypialnia

Nowoczesny wygląd Sharp KC-G40EUH

Producent dołożył wszelkich starań, żeby urządzenie prezentowało się znakomicie, niezależnie od tego jak wygląda mieszkanie, do którego zostało ono zakupione. Prosta, minimalistyczna bryła, ozdobiona jedynie srebrnymi, matowymi wstawkami wygląda doskonale dosłownie wszędzie. Całość jest wykonana niezwykle solidnie, co jest gwarancją długich lat bezproblemowej pracy.

5 stopniowe oczyszczanie powietrza z Sharp KC-G40EUH

Wyjątkowa skuteczność nowego oczyszczacza marki Sharp wynika z zastosowania trzech filtrów, a także innowacyjnego jonizatora i nawilżacza powietrza.

  1. Powietrze, które dostaje się do oczyszczacza w pierwszej kolejności trafia do filtra wstępnego. Jego budowa pozwala na usunięcie największych zanieczyszczeń. Na tym etapie usunięte zostają alergeny, włosy, sierść zwierząt, a także wszelkie inne zanieczyszczenia o wielkości powyżej 240 mikronów.
  2. Po wstępnej filtracji nadchodzi czas na filtr węgla aktywnego. Jest on w stanie zatrzymać większość lotnych związków organicznych, a co ważne – także zapachy (zarówno te, których chcielibyśmy się pozbyć, jak i te przyjemne). Dodatkowo w tej serii filtr wyposażony jest w powłokę krzemionkową, która neutralizuje tlenki siarki i azotu.
  3. W najnowszej serii urządzeń nie mogło zabraknąć filtra HEPA H13, który wychwytuje drobiny o wielkości nawet od 0,3 mikrona. To on odpowiada za usunięcie pyłów PM 2.5 – tych samych, które są najgroźniejszą częścią składową smogu.
  4. Filtr nawilżacza, zwany również matą ewaporaycjną zatrzymuje kamień i osad znajdujący się w wodzie. 
  5. Jonizator Plasmacluster pozbywa się drobin o wielkości zaledwie 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Sharp KC-G40EUH oczyszczacz i nawilżacza - filtr wstępny

Sharp KC-G40EUH oczyszczacz i nawilżacza - filtry

Sharp KC-G40EUH oczyszczacz i nawilżacza - nawilżanie

Optymalny poziom nawilżenia w Sharp KC-G40EUH

Kompleksowe urządzenie powinno być wyposażone w wydajny nawilżacz powietrza (400 ml/h), który będzie niezawodny zarówno podczas sezonu grzewczego, jak i latem. W trybie automatycznym urządzenie dostosowuje poziom nawilżenia do panującej temperatury, dlatego po dojściu do 60% ( 19-24°C) wyłącza nawilżacz. Nawilżacz wyposażony jest 2,5 l zbiornik na wodę, który wystarczy na całą noc nieprzerwanej pracy.

Skuteczna technologia Plasmacluster

Oczyszczacz Sharp KC-G40EUH wyposażony jest w generator jonów Plasmacluster High Density 7000. Poniższa tabelka przedstawia skuteczność generatora jonów Plasmacluster na poszczególne patogeny. Tabelka wykonana na podstawie danych producenta.

Klasa generatora jonówOczyszczanie powietrzaRedukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachówEfekt
nawilżonej
skóry
Usuwanie unoszących się Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz. -
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 -- 41 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Jakie nowe funkcje zastosowano w Sharp KC-G40EUH?

Nowe czujniki i wskaźniki

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUH posiada pięć czujników – badający stężenie najdrobniejszych pyłów PM 2.5 (przyczyniających się do powstawania nowotworów i składników smogu), a także kurzu, wilgoci, temperatury oraz światła. Po wykryciu jakiegokolwiek zanieczyszczenia urządzenie w wyświetlaczu wskaże jaki rodzaj zanieczyszczenia wykrył, a następnie dostosuje wydajność, aby jak najszybciej oczyścić powietrze w pomieszczeniu. Nowy czujnik światła wyłącza za nas wyświetlacz po wyłączeniu światła w sypialni. Oczyszczacz został zaprojektowany w taki sposób, żeby alarmować użytkownika o wyjątkowo złym stanie powietrza – dowiemy się dzięki niemu, że powietrze jest zbyt suche lub przeciwnie, jego wilgotność przekracza dopuszczalne normy. Alarm pojawi się również wtedy, gdy temperatura będzie zbyt wysoka lub za niska. Funkcja ta jest szczególnie przydatna dla osób starszych. Dodatkowo na wyświetlaczu zamiast poziomu nawilżenia dostępna jest informacja o aktualnej temperaturze lub poborze energii. 

Sharp KC-G40EUH oczyszczacz i nawilżacza - nowoczesny design

Sharp KC-G40EUH oczyszczacz i nawilżacza - jonizacja

Plasmacluster Spot

Plasmacluster ION Spot

Interesującą nowością jest funkcja Plasmacluster ION Spot – dzięki niej można szybko i sprawnie usunąć nieprzyjemne zapachy z tkanin. Wystarczy umieścić ubranie, firanki lub buty narciarskie na wprost przedniego wylotu powietrza, a następnie skierować na nie strumień powietrza ruchomą żaluzją.

Nowe tryby

Choć praca w trybie automatycznym jest bardzo komfortowa, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zmienić ustawienia ręcznie. Mamy do wyboru aż cztery poziomy pracy manualnej: low, med, max oraz sleep. Przy wyborze poziomu sleep oczyszczacz wyłącza oświetlenie i działa najciszej - jego głośność waha się na poziomie 19 dB. Funkcja Auto Advenced, które w poprzedniej linii była dostępna w osobnym trybie, w linii KC-G wbudowana jest  w tryb automatyczny, dlatego jeśli naturalny poziom wilgotności przekroczy 80% urządzenie zacznie intensywnie jonizować powietrze, aby nie rozwijały się zarodniki pleśni i grzybów.

Sharp KC-G40EUH oczyszczacz i nawilżacza - panel sterowania

Czym Sharp KC-G40EUH wyróżnia się na tle konkurencji?

Osoby, które podejmą się analizy dostępnych na polskim rynku oczyszczaczy powietrza, z pewnością dojdą do wniosku, że Sharp KC-G40EUH cechuje się bardzo korzystnym stosunkiem jakości do ceny. Oprócz zaawansowanych parametrów i wielu ułatwiających życie funkcji, na uwagę zasługują bardzo wydajne filtry, wyjątkowo cicha praca i niewielki pobór prądu. Ponadto decydując się na ten model wybieramy nie tylko oczyszczacz powietrza, ale również jonizator i nawilżacz, które zapewniają powietrze lepszej jakości niż urządzenia zawierające same filtry.


Funkcje dodatkowe Sharp KC-G40EUH

 • WSKAŹNIK CZYSTOŚCI POWIETRZA

7-kolorowa skala informuje o stanie powietrza

 • PLASMACLUSTER SPOT

umożliwia miejscowe usuwanie zapachów oraz bakterii z tkanin

 • INTELIGENTNY TRYB AUTOMATYCZNY

optymalizuje prace na podstawie 4 czujników

 • TIMER

możliwość zaprogramowania czasu włączenia lub wyłączenia

 • NUMERYCZNE WSKAŹNIKI

wskaźniki aktualnej temperatury, wilgotności i zużycia energii

 • CZUJNIKI

kurzu (PM 2.5), temperatury, wilgoci i światła, z możliwością dostosowania czułości

 • KÓŁKA TRANSPORTOWE

ułatwiają przenoszenie, możliwość blokady

 • AUTOMATYCZNY WYŚWIETLACZ

automatyczne wyłączenie podświetlenia w nocy

 • TRYB SLEEP

cicha praca z wyłączonym oświetleniem oraz automatyczną prędkością wentylatora

 • WSKAŹNIK KONTROLNY

monitorowanie niskiego poziomu wilgotności i temperatury

 • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

Low (niski), Med (średni), Max (wysoki)

 • TRYB CLEAN ION SHOWER

intensywny 60 minutowy program oczyszczania i jonizacji powietrza

 • TRYB PYŁKI

automatyczny program z najwyższą czułością czujnika kurzu

 • PRZYDATNE WSKAŹNIKI

informuje jakie zanieczyszczenie zostało wykryte (kurz lub pył PM 2.5)

 • AUTOMATYCZNE ZAMYKANIE WYWIEWU

chroni przed wpadaniem kurzu do wewnątrz urządzenia

 • BLOKADA RODZICIELSKA

możliwość zablokowania sterowania urządzeniem np. przed dziećmi

 • SYGNAŁ DŹWIĘKOWY

informuje o braku wody w zbiorniku

 • WSKAŹNIK KONSERWACJI FILTRÓW

przypomina o konieczności wyczyszczenia filtrów, aby wydłużyć żywotność

 • AUTO RESTART

po odłączeniu prądu urządzenie uruchamia się ponownie

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   Marcelina,
   10.03.2021 napisał:
   Dobrze wykonany oczyszczacz, fajny wygląd. Czujnik kurzu reaguje szybko, co było np widać po tym jak rozpyliłam dezodorant, czy wyciągnęłam książkę z półki.. Ogólnie dobrze oczyszcza powietrze, czuć różnicę.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Natasha,
   16.02.2021 napisał:
   oczyszczacz zakupiony dodatkowo z miernikiem powietrza. Świetnie się sprawdza jedno jak i zarówno drugie. Poza tym polecam też ze względu na cicha prace oczyszczacza. I niewielki pobór prądu ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Celina,
   08.02.2021 napisał:
   Polecam oczyszczacz, w szczgólności dla alergików, dla ludzi, którzy mieszkają w dużych miastach gdzie powietrze jest zanieczyszczone. A takze dla osób, które mają suche powietrze w domu. Urządzenie mega dobrze nawilża.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Mateusz,
   06.10.2019 napisał:
   W pełni spełnił oczekiwania. Mieszkam pod Krakowie gdzie poziom smogu jest wysoki. I to nie tylko w okresie grzewczym.W lecie bardzo dobrze też ochładza powietrze w upały. Wydaje mi się, ze lepiej się oddycha, nos czysty, nie mam zaschniętego gardła. zniknęła suchość w ustach. jest też na tyle cichy, ze nawet teoretycznie przy głosnej pracy mozna spokojnie porozmawiać i pooglądać telewizor. Polecam urządzenie Sharp KC-G40EUH !!!
   Ocena opinii: 0
  • -
   Natalie,
   17.08.2019 napisał:
   Sharp KC-G40EUH używam od 6 miesięcy w salonie. Jest to moje pierwsze urządzenie. Mieszkam na wsi gdzie domy ogrzewane są głównie kotłami węglowymi. Niektórzy palą byle czym, jak np śmieciami. Oczyszczacz radzi sobie z tym problemem rewelacyjnie.Jak na razie objawy astmy złagodziły się. W trybie nocnym jest praktycznie niesłyszalny, czułość również bardzo dobra. Urządzenie wydajne i solidnie wykonane.
   Ocena opinii: 1
  • -
   Tola,
   28.06.2019 napisał:
   Cichy i skuteczny oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUH. Dużym plusem jest nawilżacz, który szczególnie w sezonie grzewczym, poprawia jakość powietrza w mieszkaniu. W nocy chodzi w sypialni na trybie nocnym i jest prawie niesłyszalny.
   Ocena opinii: 1
  • -
   Tymek,
   22.05.2019 napisał:
   Urządzenie Sharp KC-G40EUH jest estetyczne, proste w obsłudze. I przede wszystkim intuicyjne. Jak osiągnie odpowiedni poziom nawilżenia to potem ta funkcja się wyłącza ;)
   Ocena opinii: 1
  • -
   Wiktor,
   30.04.2019 napisał:
   Urządzenie Sharp KC-G40EUH jest ciche oraz wydajne. To na ile wody wystarcza, tak prawde zależało od tego jak bardzo pracują kaloryfery. jeżeli były tak gorące, że nie można było ich dotknąć, wtedy woda w zbiorniku szybciej się zużywała. Jeżeli po prostu były bardzo ciepłe, to woda spokojnie wystarczała na całą noc i trochę więcej ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Ewelina,
   24.04.2019 napisał:
   Generalnie z sharpa jest to mój drugi oczyszczacz. Jest troszkę inny niż ten, który kupiłam z linii d40 ;) Tamten w dalszym ciągu oczyszcza i nawilża powietrze w pokoju dzieci, a ten Sharp KC-G40EUH mam w salonie. Według mnie oczyszczacz jest bardzo cichy i na najwolniejszym trybie na prawdę spokojnie można przy nim spać. Świetnie nawilża i oczyszcza powietrze. A to, ze czasami słychać bulgotanie to w ogóle mi nie przeszkadza.
   Ocena opinii: 1
  • -
   Angelika,
   19.03.2019 napisał:
   Urządzenie Sharp KC-G40EUH pracuje bardzo cicho, Powietrze jest dość przyjemne i nawilzone. poza tym bardzo dobry czujnik kurzu. Uważam, że pojemnik na wodę jest wystarczająco duży. Poza tym urządzenie wydajne..
   Ocena opinii: 0
  • -
   Joanna,
   23.02.2019 napisał:
   Używam oczyszczacz Sharp KC-G40EUH od 10 miesięcy. Bardzo dobrze wykrywa kurz czy zanieczyszczone powietrze. Jeśli chodzi o głośność pracy to uważam, ze w trybie najcichszym jest po prostu niesłyszalny. Poza tym urządzenie dostosowuje pracę do poziomu zanieczyszczenia powietrza
   Ocena opinii: 0
  • -
   Iza,
   20.02.2019 napisał:
   Urządzenie pracuje bardzo cicho, Powietrze jest przyjemne, dobrze jest poprawiona jakość powietrza. Dla mnie oczyszczacz Sharp KC-G40EUH jest super !
   Ocena opinii: 0
  • -
   Marina,
   13.02.2019 napisał:
   Mnie przed zakupem oczyszczacza Sharp KC-G40EUH zaciekawił design i ogólnie opinie niektórych użytkowników. Stoi u mojego syna w pokoju. Powietrze jest dobrze nawilżane. Sam oczyszczacz wydajny. Czasami włączam ten program Ion Shower, głównie oczyszczacz działa w trybie automatycznym ;)
   Zalety:
   ciekawy wygląd, skuteczny w działaniu, dobrze wykonany
   Wady:
   Nie mam zastrzeżeń :)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Marcin,
   14.01.2019 napisał:
   Zakupiłem go mojej babci. Dobrze oczyszcza powietrze jak i równiez nawilża. Poza tym Sharp KC-G40EUW jest bardzo cichy. W trybie nocnym- niesłyszalny ;)
   Zalety:
   mega cichy, wręcz niesłyszalny !!!
   Ocena opinii: 0
  • -
   Iwona,
   13.12.2018 napisał:
   Zaczne od sklepu. Transakcja przebiegła bardzo pomyślnie, urządzenie miałam już następnego dnia. Co do urządzenia Sharp KC-G40EUH. jak na razie spełnia moje oczekiwania. Na pewno jest bardzo wydajny i cichy. Bardzo czuły jeśli chodzi o kurz
   Ocena opinii: 0
  • -
   talkanymore,
   13.12.2018 napisał:
   Oczyszczacz Sharp KC-G40EUH pracuje w salonie, czasami przenosze go do sypialni. Powietrze filtruje skutecznie. W łatwy sposób się uzupełnia wodę. Jeśli chodzi o pobór prądu to lampki i wentylator biorą jakieś 20W więc niedużo
   Ocena opinii: 0
  • -
   dorotastanczyk,
   12.12.2018 napisał:
   UrządzenieSharp KC-G40EUH z łatwym w obsłudze panelu sterowania. Do tego oczywiście ladny wygląd. Bardzo dbrze nawilża powietrze. Zbiornik 2,5 litra jak dla mnie jest wystarczający. Za dnia pracuje w salonie a w nocy w sypialni.
   Ocena opinii: 0
  • -
   andywachovski,
   10.12.2018 napisał:
   Bardzo czuły oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUH. Reaguje nawet na ruch firany, a to znaczy, że bardzo dobrze zatrzymuje kurz. Świetnie radzi sobie z usuwanie zanieczyszczeń czy przykrych zapachów. Mam go w domu w różnych miejscach. Raz mam go w salonie, a raz w sypialni. Cena uważam adekwatna do jakości produktu. Co jeszcze. Na pewno lepiej się oddycha i nie widać drobinek wody.
   Zalety:
   bardzo, bardzo czuły, niezastąpiony, idealny
   Wady:
   żadnych
   Ocena opinii: 0
  • -
   berenika.barlog,
   08.12.2018 napisał:
   Jak dla mnie oczyszczacz jest w porządku. działa w miarę cicho. W sypialni też moge przy nim spać , choć to w sumie też zależy na jakim jest poziomie pracy. Mi ogólnie podczas snu ni przeszkadza. Jeszcze co do samej jonizacji, to mogę powiedzieć że bardzo dobrze usuwa zapachy wszelkiego rodzaju z pomieszczeń. jest też bardzo wrażliwy na kurz ;) wystarczy jak zdejmę jakąś maskotkę z półki to włącza się czujnik kurzu ;) Ogólna ocena oczyszczacza Sharp KC-G40EUH: polecam
   Zalety:
   intuicujny, wydajny, skuteczny, solidnie wykonany
   Wady:
   głośność pracy na wyższych poziomach
   Ocena opinii: 0
  • -
   reggie82,
   07.12.2018 napisał:
   W moim przypadku Sharp KC-G40EUH zdał egzamin oczyszczając powietrze zgrzybów i plesni , ktora lubila sie robic w moim mieszkaniu. Nie ma teraz takiego przykrego zapachu
   Ocena opinii: 0
  • -
   dawid.popiel,
   06.12.2018 napisał:
   świetny design . dzięki oczyszczaczowi Sharo KC-G40EUH pozbyłem się brzydkiego zapachu z domu . Sprawdza się również nawilżacz
   Ocena opinii: 0
  • -
   Andrzej,
   22.11.2018 napisał:
   Obsługa sklepu wzorowa natomiast sam oczyszczacz Sharp KC-G40EUH już nie. Przez kilka dni od uruchomienia wydzielał się fabryczny (techniczny) zapach filtrów, teraz już jest niewyczuwalny. Oczyszczacz wydaje dziwne piski przy uruchomionym nawilżaniu (związane pewnie z ruchem filtra wodnego). Moim zdaniem nieadekwatny stosunek do jakości...
   Zalety:
   Wygląd
   Wady:
   Głośna praca
   Wysoka cena
   Ocena opinii: 0
  Jesteś niezalogowany. Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie o produkcie. Kliknij aby się zalogować.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 28 m²
  Wydajność oczyszczania do: 240 m³/h
  Wydajność nawilżania do: 400 ml/h
  Poziom hałasu: 19-46 dB
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: tak
  Lampa UV-C: nie
  Pojemność zbiornika: 2,5 l
  Waga urządzenia: 9.2 kg
  Wysokość: 63.1 cm
  Głębokość: 26.2 cm
  Szerokość: 34.5 cm
  Zużycie energii: 6,5 - 24 W
  Filtr HEPA H13
  Szacowana żywotność filtrów: 48 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 175 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz i nawilżacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4974019934952
Sharp KC-G40EUH oczyszczacz z nawilżaczem
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 1899,00zł 1999,00zł
Dodaj do koszyka