Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: Tak
Poziom hałasu: 23 dB
Funkcja nawilżania: Tak
Współczynnik oczyszczania: 3.3
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Cena: 1499,00zł 1699,00zł

Promocja trwa do wyczerpania zapasów

Promocja

Wybierz dodatkowo:

W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)

Opis

Oczyszczacze powietrza Sharp przedłużona gwarancja

Sharp KC-D40EUH to nowy wariant flagowego modelu tej marki (KC-D40EUW) w kolorze grafitowym. Jako najmniejszy model swojej linii przeznaczony jest do pomieszczeń o powierzchni do 26 m2. Oczyszcza powietrze nie tylko za pomocą filtrów, ale również jonizatora powietrza - generator jonów Plasmacluster High-Density 7000 produkuje dodatnio i ujemnie naładowane jony, a następnie wypuszcza je do otoczenia zabijając w ten sposób szkodliwe patogeny. Z kolei zamontowana w urządzeniu mata ewaporacyjna zadba o to, żeby powietrze było właściwie nawilżone. Niezwykle cicha praca w połączeniu z zestawem czujników oraz trybem automatycznym sprawiają, że oczyszczacz działa w pełni samodzielnie i można praktycznie zapomnieć o jego obecności.

5-stopniowe oczyszczanie powietrza w Sharp KC-D40EUH

Oczyszczanie powietrza w Sharp KC-D40EUH odbywa się przy pomocy kilku filtrów oraz jonizatora powietrza.

  1. Filtr wstępny zatrzymuje większe zanieczyszczenia, takie jak włosy, kurz, sierść i alergeny, odciążając w ten sposób kolejne filtry.
  2. Filtr węgla aktywnego posiada świetne właściwości sorpcyjne, dzięki którym eliminuje lotne związki organiczne (w tym benzo(a)piren, benzen i formaldehyd), dym papierosowy i nieprzyjemne zapachy.
  3. Filtr HEPA H13 zatrzymuje ponad 99,97% cząstek stałych, w tym kurz, roztocza, alergeny, bakterie oraz pyły zawieszone PM2.5 i PM10 (główny składnik smogu).
  4. Filtr nawilżacza w formie maty ewaporacyjnej dba o to, żeby oczyszczone powietrze nabrało odpowiedniej wilgotności przed powrotem do otoczenia.
  5. Jonizator Plasmacluster pozbywa się drobin o wielkości zaledwie 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Sharp KC-D40EUH oczyszczacz i nawilżacz

Funkcja nawilżania w KC - D40EUH

Sharp KC-D40EUH oczyszczacz i nawilżacz

Suche powietrze to nie tylko zatkany nos, chrypka i “poranny katar” - zbyt niski poziom wilgotności w otoczeniu jest powodem podrażnionego gardła, co z kolei może prowadzić do infekcji dróg oddechowych i nasilenia objawów alergicznych. Model KC-D40EUH wykorzystuje czujnik wilgotności (higrometr) i temperatury, duży zbiornik na wodę (2,5 l) oraz okrągłą matę ewaporacyjną w celu utrzymania optymalnej wilgotności w pomieszczeniu. Włączając urządzenie w tryb automatyczny będzie ono w pełni samodzielnie dobierać intensywność nawilżania do panujących w otoczeniu warunków. Latem wystarczy wrzucić do zbiornika kilka kostek lodu, aby delikatnie schłodzić powietrze - jest to wprawdzie mniej skuteczna, ale dużo zdrowsza metoda od klasycznego klimatyzatora, ponieważ nie wyjaławia powietrza i nawilża je, zamiast wysuszać.

Skuteczna technologia Plasmacluster

Oczyszczacz Sharp KC-D40EUH wyposażony jest w generator jonów Plasmacluster High Density 7000. Poniższa tabelka przedstawia skuteczność generatora jonów Plasmacluster na poszczególne patogeny. Tabelka wykonana na podstawie danych producenta.

Klasa generatora jonówOczyszczanie powietrzaRedukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachówEfekt
nawilżonej
skóry
Usuwanie unoszących się Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz. -
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 -- 41 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Nowości w Sharp KC-D40EUH

Advanced Auto

Advanced Auto to funkcja, która pojawiła się dopiero w linii KC-D. Jej zadaniem jest chronić otoczenie przed rozwojem szkodliwych pleśni i grzybów. Działa w bardzo prosty sposób - kiedy wilgotność przekroczy poziom 70%, oczyszczacz rozpoczyna intensywną produkcję jonów, które zabijają zarodniki pleśni i inne szkodliwe patogeny.

Nowy wygląd

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUH to jedyne urządzenie w tej linii, które posiada kolor grafitowy. W porównaniu do swojego błyszczącego kuzyna KC-D40EUB, model matowy jest dużo bardziej elegancki i nowoczesny jednocześnie. Sprawdza się w każdym wnętrzu i doskonale koresponduje z ciemnymi meblami.

Sharp KC-D40EUH oczyszczacz i nawilżacz

Sharp KC-D40EUH oczyszczacz i nawilżacz

Wygodne tryby pracy

Urządzenie cechuje się niezwykle wygodną i prostą obsługą. Korzystając z trybu manualnego wybieramy odpowiadającą nam prędkość wentylatora w oczyszczaczu. Włączając tryb automatyczny model KC-D40EUH będzie dostosowywać swoją prędkość, w tym również intensywność nawilżania, do panujących w pomieszczeniu warunków. Dzięki temu możemy dosłownie zapomnieć o urządzeniu na cały dzień. Umieszczając go na noc w sypialni wystarczy włączyć niskie obroty i wygasić ekran, aby cieszyć się spokojnym snem. Jeśli chcemy, żeby oczyszczacz filtrował powietrze w pokoju dziecka, w łatwy sposób zabezpieczymy wybrane ustawienia poprzez blokadę rodzicielską, a dodatkową ochroną oczyszczacza będzie blokada kółeczek. Inną wartą uwagi funkcją jest też timer, który pozwala zaprogramować godzinę włączenia lub wyłączenia oczyszczacza.

Czym Sharp KC-D40EUH wyróżnia się na tle konkurencji?

Sharp KC-D40EUH w porównaniu do modeli innych producentów jako jedyny stanowi urządzenie 3w1, oferując jednocześnie funckję oczyszczania, nawilżania i jonizacji powietrza w pomieszczeniu. Jego filtry cechują się niespotykanie długą żywotnością, która w określonych warunkach może wynieść nawet do 10 lat. Jest to możliwe dzięki ich dużej pojemności oraz przystosowaniu do samodzielnego czyszczenia. Dzięki cichej pracy i dużej wydajności, urządzenie sprawdzi się zarówno w salonie, małym biurze, pokoju dziecka i sypialni. Ze względu na swoją energooszczędność oczyszczacz generuje praktycznie niezauważalne koszty eksploatacyjne - w ciągu roku zużyje energię za ok. 26 zł.


Funkcje dodatkowe Sharp KC-D40EUH

 • WSKAŹNIK CZYSTOŚCI POWIETRZA

informuje o aktualnym stanie powietrza w pomieszczeniu w skali 5 kolorów

 • INTELIGENTNY TRYB AUTOMATYCZNY

urządzenie samodzielnie dostosuje prędkość pracy w zależności od poziomu zanieczyszczenia i wilgotności

 • TIMER

możliwość zaprogramowania czasu włączenia i wyłączenia

 • ADVANCED AUTO

intensywniejsze zwalczanie zanieczyszczeń z funkcją Plasmacluster

 • CZUJNIKI

pyłu, temperatury i wilgoci, z możliwością zmiany czułości

 • KÓŁKA TRANSPORTOWE

ułatwiają przenoszenie, możliwość blokady

 • STEROWANIE OŚWIETLENIEM

3 tryby jasności oświetlenia - jasny, ciemny i wyłączony

 • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

Silent (niski), Med (średni), Max (wysoki)

 • ION SHOWER

funkcja przygotowywania pomieszczeń do snu - 60 minutowy program "prania powietrza"

 • WSKAŹNIK WILGOTNOŚCI POWIETRZA

informuje o pracy nawilżacza i aktualnym poziomie nawilżenia

 • BLOKADA RODZICIELSKA

możliwość zablokowania sterowania urządzeniem

 • SYGNAŁ DŹWIĘKOWY

informuje o braku wody w zbiorniku

 • AUTOMATYCZNE ZAMYKANIE WYWIEWU

chroni przed wpadaniem kurzu do wewnątrz urządzenia

 • WSKAŹNIK KONSERWACJI FILTRÓW

przypomina o konieczności wyczyszczenia filtrów, aby wydłużyć żywotność

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   Martyna,
   17.06.2021 napisał:
   Fajne urządzenie, Bez problemu działa całą noc na najniższym trybie jak i również cały dzień. Trzeba jedynie pamiętac o uzupełnianiu wody. Powietrze jest bardzo dobrze oczyszczone, niezbędne nie tylko zimą ale i latem zwłaszcza teraz jak pyli bardzo.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Dawid,
   11.02.2021 napisał:
   Mam taki oczyszczacz tyle że biały w sensie kcd 40 euw, ten jest euh ;) jest to mój drugi oczyszczacz, który tutaj zakupiłem. Prosty w obsłudze, ma kółka, jest blokada rodzicielska. Po włączeniu jest fajny powiew świeżego powietrza ;) Bardzo polecam
   Ocena opinii: 0
  • -
   Angelika,
   10.02.2020 napisał:
   Sharp KC d 40EUH dość ładny pod względem estetycznym. Prace oczyszczacza słychac jedynie na głosnych orotach,Po napełnieniu zbiornika wody oczyszczacz pracuje wiele godzin - na najniższym trybie całą noc i jeszcze kilka godzin do południa. Bardzo przejrzysty wyświetlacz oraz prosty panel sterowania.
   Ocena opinii: 1
  • -
   Julia,
   07.01.2020 napisał:
   Tak jak poprzednio napisane w sharp KCD 40 EUH urzekł mnie wygląd. Choć biały tez wygląda ładnie, to jednak jakos wolałam czarny ;) Idealnie mi pasuje w salonie do moich ciemnych dębowych mebli. Bardzo cichy oczyszczacz, świetnie sobie radzi z usuwaniem kurzu, przykrych zapachów. Czasem słychać zwłaszcza jak jest w trybie najwolniejszym- takie kapanie czy tez bulgotanie. Ale... to tak od czasu do czasu.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Adrian,
   05.01.2020 napisał:
   Zaczne od wyglądu : Sharp kc d 40 euh dobrze wplecie się we wnętrze salonu czy innego pomieszczenia. Wydajny, wszystkoz alezy jak suche jest powietrze, im bardziej suche tym wody szybciej ubywa w zbiorniku, jeśli jest lepsza wilgotnośc to wtedy tez i wody schodzi mniej;) jakość oczyszczonego powietrza bardzo dobra.
   Ocena opinii: 0
  Jesteś niezalogowany. Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie o produkcie. Kliknij aby się zalogować.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 26 m²
  Wydajność oczyszczania do: 216 m³/h
  Wydajność nawilżania do: 440 ml/h
  Poziom hałasu: 23-47 dB
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: tak
  Lampa UV-C: nie
  Pojemność zbiornika: 2,5 l
  Waga urządzenia: 7.9 kg
  Wysokość: 61.5 cm
  Głębokość: 23 cm
  Szerokość: 39.9 cm
  Zużycie energii: 5-25 W
  Filtr HEPA H13
  Szacowana żywotność filtrów: 48 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 170 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz i nawilżacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4974019915012
Sharp KC-D40EUH oczyszczacz z nawilżaczem
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 1499,00zł 1699,00zł
Dodaj do koszyka