Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: Tak
Poziom hałasu: 23 dB
Funkcja nawilżania: Tak
Współczynnik oczyszczania: 3.3
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Cena: 1499,00zł
Bestseller
W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 2 + 3 lata (Door-to-door)
 • Finansowanie B2B

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   Angelika,
   10.02.2020 napisał:
   Sharp KC d 40EUH dość ładny pod względem estetycznym. Prace oczyszczacza słychac jedynie na głosnych orotach,Po napełnieniu zbiornika wody oczyszczacz pracuje wiele godzin - na najniższym trybie całą noc i jeszcze kilka godzin do południa. Bardzo przejrzysty wyświetlacz oraz prosty panel sterowania.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Julia,
   07.01.2020 napisał:
   Tak jak poprzednio napisane w sharp KCD 40 EUH urzekł mnie wygląd. Choć biały tez wygląda ładnie, to jednak jakos wolałam czarny ;) Idealnie mi pasuje w salonie do moich ciemnych dębowych mebli. Bardzo cichy oczyszczacz, świetnie sobie radzi z usuwaniem kurzu, przykrych zapachów. Czasem słychać zwłaszcza jak jest w trybie najwolniejszym- takie kapanie czy tez bulgotanie. Ale... to tak od czasu do czasu.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Adrian,
   05.01.2020 napisał:
   Zaczne od wyglądu : Sharp kc d 40 euh dobrze wplecie się we wnętrze salonu czy innego pomieszczenia. Wydajny, wszystkoz alezy jak suche jest powietrze, im bardziej suche tym wody szybciej ubywa w zbiorniku, jeśli jest lepsza wilgotnośc to wtedy tez i wody schodzi mniej;) jakość oczyszczonego powietrza bardzo dobra.
   Ocena opinii: 0
  Jesteś niezalogowany. Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie o produkcie. Kliknij aby się zalogować.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 26 m²
  Wydajność oczyszczania do: 216 m³/h
  Wydajność nawilżania do: 440 ml/h
  Poziom hałasu: 23-47 dB
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: tak
  Pojemność zbiornika: 2,5 l
  Waga urządzenia: 7.9 kg
  Wysokość: 61.5 cm
  Głębokość: 23 cm
  Szerokość: 39.9 cm
  Zużycie energii: 5-25 W
  Szacowana żywotność filtrów: 48 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 170 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz i nawilżacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja: 2 + 3 lata (Door-to-door)
  SKU: 4974019915012

Sharp KC-D40EUH to nowy wariant flagowego modelu tej marki (KC-D40EUW) w kolorze gorzkiej czekolady. Jako najmniejszy model swojej linii przeznaczony jest do pomieszczeń o powierzchni do 26 m2. Oczyszcza powietrze nie tylko za pomocą filtrów, ale również jonizatora powietrza - generator jonów Plasmacluster High-Density 7000 produkuje dodatnio i ujemnie naładowane jony, a następnie wypuszcza je do otoczenia zabijając w ten sposób szkodliwe patogeny. Z kolei zamontowana w urządzeniu mata ewaporacyjna zadba o to, żeby powietrze było właściwie nawilżone. Niezwykle cicha praca w połączeniu z zestawem czujników oraz trybem automatycznym sprawiają, że oczyszczacz działa w pełni samodzielnie i można praktycznie zapomnieć o jego obecności.

5-stopniowe oczyszczanie powietrza w Sharp KC-D40EUH

Oczyszczanie powietrza w Sharp KC-D40EUH odbywa się przy pomocy kilku filtrów oraz jonizatora powietrza.

 1. Filtr wstępny zatrzymuje większe zanieczyszczenia, takie jak włosy, kurz, sierść i alergeny, odciążając w ten sposób kolejne filtry.
 2. Filtr węgla aktywnego posiada świetne właściwości sorpcyjne, dzięki którym eliminuje lotne związki organiczne (w tym benzo(a)piren, benzen i formaldehyd), dym papierosowy i nieprzyjemne zapachy.
 3. Filtr HEPA H13 zatrzymuje ponad 99,97% cząstek stałych, w tym kurz, roztocza, alergeny, bakterie oraz pyły zawieszone PM2.5 i PM10 (główny składnik smogu).
 4. Filtr nawilżacza w formie maty ewaporacyjnej dba o to, żeby oczyszczone powietrze nabrało odpowiedniej wilgotności przed powrotem do otoczenia.
 5. Jonizator Plasmacluster emituje do pomieszczenia klastry jonów dodatnich i ujemnych, które neutralizują wirusy, bakterie, zarodniki pleśni oraz inne cząstki o wielkości nawet 0,01 mikrometra.

Sharp KC-D40EUH oczyszczacz i nawilżacz

Funkcja nawilżania w KC - D40EUH

Sharp KC-D40EUH oczyszczacz i nawilżacz

Suche powietrze to nie tylko zatkany nos, chrypka i “poranny katar” - zbyt niski poziom wilgotności w otoczeniu jest powodem podrażnionego gardła, co z kolei może prowadzić do infekcji dróg oddechowych i nasilenia objawów alergicznych. Model KC-D40EUH wykorzystuje czujnik wilgotności (higrometr) i temperatury, duży zbiornik na wodę (2,5 l) oraz okrągłą matę ewaporacyjną w celu utrzymania optymalnej wilgotności w pomieszczeniu. Włączając urządzenie w tryb automatyczny będzie ono w pełni samodzielnie dobierać intensywność nawilżania do panujących w otoczeniu warunków. Latem wystarczy wrzucić do zbiornika kilka kostek lodu, aby delikatnie schłodzić powietrze - jest to wprawdzie mniej skuteczna, ale dużo zdrowsza metoda od klasycznego klimatyzatora, ponieważ nie wyjaławia powietrza i nawilża je, zamiast wysuszać.

Nowości w Sharp KC-D40EUH

Advanced Auto

Advanced Auto to funkcja, która pojawiła się dopiero w linii KC-D. Jej zadaniem jest chronić otoczenie przed rozwojem szkodliwych pleśni i grzybów. Działa w bardzo prosty sposób - kiedy wilgotność przekroczy poziom 70%, oczyszczacz rozpoczyna intensywną produkcję jonów, które zabijają zarodniki pleśni i inne szkodliwe patogeny.

Nowy wygląd

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUH to jedyne urządzenie w tej linii, które posiada kolor gorzkiej czekolady. W porównaniu do swojego błyszczącego kuzyna KC-D40EUB, model matowy jest dużo bardziej elegancki i nowoczesny jednocześnie. Sprawdza się w każdym wnętrzu i doskonale koresponduje z ciemnymi meblami.

Sharp KC-D40EUH oczyszczacz i nawilżacz

Sharp KC-D40EUH oczyszczacz i nawilżacz

Wygodne tryby pracy

Urządzenie cechuje się niezwykle wygodną i prostą obsługą. Korzystając z trybu manualnego wybieramy odpowiadającą nam prędkość wentylatora w oczyszczaczu. Włączając tryb automatyczny model KC-D40EUH będzie dostosowywać swoją prędkość, w tym również intensywność nawilżania, do panujących w pomieszczeniu warunków. Dzięki temu możemy dosłownie zapomnieć o urządzeniu na cały dzień. Umieszczając go na noc w sypialni wystarczy włączyć niskie obroty i wygasić ekran, aby cieszyć się spokojnym snem. Jeśli chcemy, żeby oczyszczacz filtrował powietrze w pokoju dziecka, w łatwy sposób zabezpieczymy wybrane ustawienia poprzez blokadę rodzicielską, a dodatkową ochroną oczyszczacza będzie blokada kółeczek. Inną wartą uwagi funkcją jest też timer, który pozwala zaprogramować godzinę włączenia lub wyłączenia oczyszczacza.

Czym Sharp KC-D40EUH wyróżnia się na tle konkurencji?

Sharp KC-D40EUH w porównaniu do modeli innych producentów jako jedyny stanowi urządzenie 3w1, oferując jednocześnie funckję oczyszczania, nawilżania i jonizacji powietrza w pomieszczeniu. Jego filtry cechują się niespotykanie długą żywotnością, która w określonych warunkach może wynieść nawet do 10 lat. Jest to możliwe dzięki ich dużej pojemności oraz przystosowaniu do samodzielnego czyszczenia. Dzięki cichej pracy i dużej wydajności, urządzenie sprawdzi się zarówno w salonie, małym biurze, pokoju dziecka i sypialni. Ze względu na swoją energooszczędność oczyszczacz generuje praktycznie niezauważalne koszty eksploatacyjne - w ciągu roku zużyje energię za ok. 26 zł.


Funkcje dodatkowe Sharp KC-D40EUH

 • WSKAŹNIK CZYSTOŚCI POWIETRZA

informuje o aktualnym stanie powietrza w pomieszczeniu w skali 5 kolorów

 • INTELIGENTNY TRYB AUTOMATYCZNY

urządzenie samodzielnie dostosuje prędkość pracy w zależności od poziomu zanieczyszczenia i wilgotności

 • TIMER

możliwość zaprogramowania czasu włączenia i wyłączenia

 • ADVANCED AUTO

intensywniejsze zwalczanie zanieczyszczeń z funkcją Plasmacluster

 • CZUJNIKI

pyłu, temperatury i wilgoci, z możliwością zmiany czułości

 • KÓŁKA TRANSPORTOWE

ułatwiają przenoszenie, możliwość blokady

 • STEROWANIE OŚWIETLENIEM

3 tryby jasności oświetlenia - jasny, ciemny i wyłączony

 • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

Silent (niski), Med (średni), Max (wysoki)

 • ION SHOWER

funkcja przygotowywania pomieszczeń do snu - 60 minutowy program "prania powietrza"

 • WSKAŹNIK WILGOTNOŚCI POWIETRZA

informuje o pracy nawilżacza i aktualnym poziomie nawilżenia

 • BLOKADA RODZICIELSKA

możliwość zablokowania sterowania urządzeniem

 • SYGNAŁ DŹWIĘKOWY

informuje o braku wody w zbiorniku

 • AUTOMATYCZNE ZAMYKANIE WYWIEWU

chroni przed wpadaniem kurzu do wewnątrz urządzenia

 • WSKAŹNIK KONSERWACJI FILTRÓW

przypomina o konieczności wyczyszczenia filtrów, aby wydłużyć żywotność

Sharp KC-D40EUH oczyszczacz i nawilżacz
Cena: 1499,00zł
Ocena klientów:
Skontaktuj się z nami

+48 574 003 908

+48 574 003 908