Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: tak
Poziom hałasu: 23 dB
Szacunkowy koszt energii: 5 zł/mc
Funkcja nawilżania: tak
Współczynnik oczyszczania: 3.3
Cena: 1499,00zł 1599,00zł

Promocja trwa do wyczerpania zapasów.

Promocja
W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)

Gratis kupując ten produkt otrzymasz

Opis

Sharp KC-D40EUH parametry


Testowanie 30 dni Sharp

Gwarancja na 5 Sharp


SHARP KC-D40EUH - OCZYSZCZACZ DO 26M²

Sharp KC-D40EUH to nowy wariant flagowego modelu tej marki (KC-D40EUW) w kolorze grafitowym. Jako najmniejszy model swojej linii przeznaczony jest do pomieszczeń o powierzchni do 26 m2. Oczyszcza powietrze nie tylko za pomocą filtrów, ale również jonizatora powietrza - generator jonów Plasmacluster High-Density 7000 produkuje dodatnio i ujemnie naładowane jony, a następnie wypuszcza je do otoczenia zabijając w ten sposób szkodliwe patogeny. Z kolei zamontowana w urządzeniu mata ewaporacyjna zadba o to, żeby powietrze było właściwie nawilżone. Niezwykle cicha praca w połączeniu z zestawem czujników oraz trybem automatycznym sprawiają, że oczyszczacz działa w pełni samodzielnie i można praktycznie zapomnieć o jego obecności.

Sharp KC-D40EUH oczyszczacz powietrza


W TROSCE O ZDROWIE TWOJEJ RODZINY

 • Filtr wstępny - zatrzymuje większe zanieczyszczenia, takie jak włosy, kurz, sierść i alergeny, odciążając w ten sposób kolejne filtry. Nie podlega wymianie.
 • Filtr węglowy - posiada świetne właściwości sorpcyjne, dzięki którym eliminuje lotne związki organiczne (w tym benzo(a)piren, benzen i formaldehyd), dym papierosowy i nieprzyjemne zapachy. Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr HEPA H13 - zatrzymuje ponad 99,97% cząstek stałych, w tym kurz, roztocza, alergeny, bakterie oraz pyły zawieszone PM2.5 i PM10 (główny składnik smogu). Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr nawilżacza - w formie maty ewaporacyjnej dba o to, żeby oczyszczone powietrze nabrało odpowiedniej wilgotności przed powrotem do otoczenia. Żywotność 5-10 lat.
 • Jonizator Plasmacluster - pozbywa się drobin o wielkości zaledwie 0,01 mikrona, wirusów i alergenów. Nie podlega wymianie.

Sharp KC-D40EUH


KONIEC Z NOCNYM KASZLEM

Suche powietrze to nie tylko zatkany nos, chrypka i “poranny katar” - zbyt niski poziom wilgotności w otoczeniu jest powodem podrażnionego gardła, co prowadzi do infekcji dróg oddechowych i nasilenia objawów astmy. Model KC-D40EUH wykorzystuje czujnik wilgotności i temperatury, zbiornik na wodę oraz okrągłą matę ewaporacyjną w celu utrzymania optymalnej wilgotności w pomieszczeniu. Włączając urządzenie w tryb automatyczny będzie ono w pełni samodzielnie dobierać intensywność nawilżania do panujących w otoczeniu warunków.

Sharp KC-D40EUH oczyszczacz powietrza z nawilżaczem


ZWALCZ MIKROBY DZIĘKI PLASMACLUSTER

Oczyszczacz Sharp KC-D40EUH wyposażony jest w generator jonów Plasmacluster High Density 7000. Technologia jonizacji posiada wiele zalet, ale najważniejszą jest skuteczna eliminacja patogenów - wirusów, bakterii, zarodników pleśni i grzybów, a nawet części alergenów. Oczyszczacz z jonizatorem to urządzenie polecane alergikom i osobom z obniżoną odpornością

Klasa
generatora jonów
Oczyszczanie powietrza
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Sharp KC-D40EUH oczyszczacz powietrza z nawilżaczem


NIGDY WIĘCEJ UCIĄŻLIWYCH ZAPACHÓW

Uciążliwe zapachy, takie jak dym papierosowy, opary kuchenne, woń wilgoci czy potu potrafią skutecznie utrudnić odpoczynek w domu. Na szczęście jonizator Plasmacluster w połączeniu z filtrem węglowym stanowią parę, która doskonale radzi sobie z wszelkimi niepożądanymi zapachami. Niech Twój dom stanie się oazą relaksu.

Klasa
generatora
jonów
Usuwanie zapachów
Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 41 m3 --

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Sharp KC_D40EUH zbliżenie na oczyszczacz


LEPSZE POWIETRZE, LEPSZE SAMOPOCZUCIE

Obecne w pomieszczeniu sprzęty elektroniczne zaburzają równowagę kationowo-anionową otoczenia, co z kolei wpływa negatywnie na nasze samopoczucie i koncentrację. Generator jonów Plasmacluster pozwala utrzymać odpowiednią proporcję jonów dodatnich i ujemnych, zmniejszając uczucie chronicznego zmęczenia i ograniczając ilość kurzu osiadającego na meblach (mniejsza elektrostatyczność).

Sharp KC-D40EUH uśmiechnięci ludzie


NAJWYŻSZA JAKOŚĆ POTWIERDZONA

Sharp KC-D40EUH atest PZH

Atest PZH Narodowego Instytutu Higieny przyznany modelowi KC-D40EUH potwierdza, że urządzenie spełnia obowiązujące normy higieniczne.

Sharp KC-D40EUH certfikat fundacji antyalergicznej

Sharp KC-D40EUH jest produktem przyjaznym dla alergików, dlatego uzyskał certyfikat British Allergy Foundation Seal of Approval.


WYJĄTKOWY POD KAŻDYM WZGLĘDEM

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUH to najbardziej nietypowy model w tej serii. Zależnie od aktualnego oświetlenia, jego kolor przypomina grafit lub gorzką czekoladę. Dzięki temu stanowi interesujący element wystroju wnętrza. Jednak wygląd to nie wszystko - Sharp KC-D40EUH jest też niezwykle skuteczny i prosty w obsłudze. Posiada zestaw czujników regulujących jego pracę w trybie auto oraz wskaźniki, za pomocą których informuje nas o jakości powietrza w pomieszczeniu.

CZUJNIKI

 • czujnik kurzu
 • czujnik wilgotności
 • czujnik temperatury

WSKAŹNIKI

 • wskaźnik jakości powietrza
 • wskaźnik czyszczenia filtrów
 • wskaźnik prędkości wentylatora
 • wskaźnik wilgotności

TRYBY PRACY

 • tryb manualny
 • tryb auto
 • tryb pyłki
 • tryb Clean Ion Shower
 • tryb Advanced Auto

Sharp KC_D40EUH panel sterownaia zbliżenie


SKUTECZNY I WYGODNY

Sharp KC-D40EUH przy biurku

ADVANCED AUTO

Advanced Auto to funkcja, która pojawiła się dopiero w linii KC-D. Jej zadaniem jest chronić otoczenie przed rozwojem szkodliwych pleśni i grzybów. Działa w bardzo prosty sposób - kiedy wilgotność naturalnie przekroczy 70%, oczyszczacz rozpoczyna intensywną produkcję jonów, które zabijają zarodniki pleśni i inne szkodliwe patogeny.

Sharp KC-D40EUH zbliżenie

WIĘCEJ WĘGLA AKTYWNEGO

Filtr dezodorujący w serii KC-D posiada większą ilość węgla aktywnego niż poprzednicy z serii KC-A. Więcej węgla to więcej skuteczności podczas usuwania zapachów, dymu papierosowego i LZO. Dzięki temu powietrze w Twoim domu stanie się jeszcze czystsze!

Sharp KC-D40EUH przy kanapie

WYGODNE UŻYTKOWANIE

W łatwy sposób zabezpieczymy wybrane ustawienia poprzez blokadę rodzicielską, a dodatkową ochroną oczyszczacza będzie blokada kółeczek oraz zamykany wylot powietrza. Timer pozwala zaprogramować automatyczne włączenie/wyłączenie oczyszczacza.


SHARP KC-D40EUH - JEDYNY W SWOIM RODZAJU

Sharp KC-D40EUH w porównaniu do modeli innych producentów jako jedyny stanowi urządzenie 3w1, oferując jednocześnie funkcję oczyszczania, nawilżania i jonizacji powietrza w pomieszczeniu. Jego filtry cechują się niespotykanie długą żywotnością, która w określonych warunkach może wynieść nawet do 10 lat. Jest to możliwe dzięki ich dużej pojemności oraz przystosowaniu do samodzielnego czyszczenia. Dzięki cichej pracy i dużej wydajności, urządzenie sprawdzi się zarówno w salonie, małym biurze, pokoju dziecka i sypialni. Ze względu na swoją energooszczędność oczyszczacz generuje praktycznie niezauważalne koszty eksploatacyjne - w ciągu roku zużyje energię za ok. 26 zł.

W linii oczyszczaczy Sharp KC-D znajduje się 5 modeli, różniących się od siebie kolorem obudowy i dedykowaną powierzchnią pracy:

 • Sharp KC-D40EUW w kolorze białym do 26 m2
 • Sharp KC-D40EUB w kolorze czarnym do 26 m2
 • Sharp KC-D40EUH w kolorze białym do 26 m2
 • Sharp KC-D50EUW w kolorze czarnym do 38 m2
 • Sharp KC-D60EUW w kolorze białym do 48 m2


PROSTA KONSERWACJA URZĄDZENIA

Oczyszczacz powietrza pracuje praktycznie samodzielnie. Jednak aby działał skutecznie należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji urządzenia. Każdy użytkownik powinien zadbać o cykliczną wymianę i regularne czyszczenie filtrów:

1. Filtr wstępny - należy go odkurzać raz na 1/1,5 miesiąca. Najlepiej użyć delikatnej końcówki z włosia aby skutecznie oczyścić filtr z kurzu i innych zanieczyszczeń.

2. Filtr węglowy - jego żywotność szacuje się do 48 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Do czasu jego wymiany należy odkurzać filtr co 1/1,5 miesiąca w zależności od częstotliwości pracy urządzenia.

3. Filtr HEPA - jego żywotność szacuje się do 48 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Filtr HEPA należy odkurzać co 1/1,5 miesiąca.

4. Mata ewaporacyjna - przy regularnym myciu producent szacuje jej żywotność aż do 10 lat. Matę ewaporacyjną można czyścić za pomocą roztworu z wody i kwasku cytrynowego raz na 1/1,5 miesiąca. Należy również pamiętać o regularnej wymianie wody w zbiorniku najlepiej co 2 lub 3 dni.

W oczyszczaczach Sharp raz na 720 godzin czasu pracy urządzenia, wskaźnik filtra zamontowany w urządzeniu informuje o konieczności konserwacji filtrów: wstępnego, Hepa, węglowego oraz maty ewaporacyjnej. Przykładowo, jeśli urządzenie pracuje 30 dni po 24 godziny na dobę to wskaźnik konserwacji filtra zaświeci się po miesiącu. Jeśli jednak urządzenie nie pracuje stale to wskaźnik zaświeci się po czasie kiedy praca urządzenia będzie wynosiła 720 godzin. Zazwyczaj jest to 1 lub 1,5 miesiąca.

Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o czas, w którym należy wyczyścić filtry - oczyszczacz poinformuje nas o konieczności konserwacji za pomocą zaświeconego wskaźnika filtra. 

Szacowany roczny koszt filtrów wynosi jedynie 170 zł.

Sharp KC_D40EUH konserwacja filtrów


Najważniejsze cechy Sharp KC-D40EUH

Sharp KC_D40EUH funkcje

 • ADVANCED AUTO

intensywniejsze zwalczanie zanieczyszczeń z funkcją Plasmacluster

 • CZUJNIKI

pyłu, temperatury i wilgoci, z możliwością zmiany czułości

 • WSKAŹNIK WILGOTNOŚCI POWIETRZA

informuje o pracy nawilżacza i aktualnym poziomie nawilżenia

  • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

  Silent (niski), Med (średni), Max (wysoki)

  • ION SHOWER

  funkcja przygotowywania pomieszczeń do snu - 60 minutowy program "prania powietrza"


   Najczęstsze pytania


   Czy Sharp KC-D40EUH można przenosić?

   Tak, można przenosić urządzenie do różnych pomieszczeń - wygodną funkcją są kółeczka transportowe ułatwiające przenoszenie.

   Czym Sharp KC-D40EUH pokazuje poziom nawilżenia?

   Informacje o poziomie nawilżenia powietrza i pracy nawilżacza można znaleźć na panelu urządzenia.

   Jak funkcje dodatkowe posiada oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUH?

   Urządzenie posiada takie funkcje dodatkowe jak blokada rodzicielska, kółeczka ułatwiające przenoszenie oraz automatyczne zamykanie wlotu powietrza.

   Zobacz pełny opis +

   Filtry i akcesoria

   • Leasing

   • Instrukcja obsługi

   • Opinie

    • -
     Marta,
     12.05.2022 napisał:
     Dobrze usuwa dym papierosowy, a także świetnie radzi sobie z wonią wilgoci ;) Bardzo przydatny osobom, które sa alergikami. U mnie w domu działa w trybie automatycznym, włączam ION Shower czasami. Intuicyjne urządzenie, zwiększa obroty, kiedy pojawia się większe zanieczyszczenie.
     Ocena opinii: 0
    • -
     Izabela,
     16.02.2022 napisał:
     Dzięki oczyszczaczowi nie zmniejszyły się objawy astmy u córki, ale też przydał się podczas infekcji dróg oddechowych czy podczas pandemii koronawirusa. U mnie działa głównie w trybie automatycznym, jeżeli jest większe zanieczyszczenie wtedy tryb wskakuje na wyższy ;)
     Ocena opinii: 0
    • -
     Tatiana,
     03.11.2021 napisał:
     Doskonale nawilża, powietrze jest rzeźkie,Ja nareszcie się wysypiam i nie ma wysuszonego gardła. Oczyszczanie też zdaje egzamin. Urządzenie łatwe w obsłudze, skoro emeryci dają sobie z tym radę. Dużą zaletą jest cicha praca.cena warta jakości.
     Ocena opinii: 0
    • -
     Ula,
     20.08.2021 napisał:
     cichy oczyszczacz, spokojnie w trybie najniższym można spać. Tak samo bardzo dobrze nawilża powietrze i je oczyszcza. Dobrze oczyszcza powietrze również w takim okresie jak wiosna lato.
     Ocena opinii: 0
    • -
     Martyna,
     17.06.2021 napisał:
     Fajne urządzenie, Bez problemu działa całą noc na najniższym trybie jak i również cały dzień. Trzeba jedynie pamiętac o uzupełnianiu wody. Powietrze jest bardzo dobrze oczyszczone, niezbędne nie tylko zimą ale i latem zwłaszcza teraz jak pyli bardzo.
     Ocena opinii: 0
    • -
     Dawid,
     11.02.2021 napisał:
     Mam taki oczyszczacz tyle że biały w sensie kcd 40 euw, ten jest euh ;) jest to mój drugi oczyszczacz, który tutaj zakupiłem. Prosty w obsłudze, ma kółka, jest blokada rodzicielska. Po włączeniu jest fajny powiew świeżego powietrza ;) Bardzo polecam
     Ocena opinii: 0
    • -
     Angelika,
     10.02.2020 napisał:
     Sharp KC d 40EUH dość ładny pod względem estetycznym. Prace oczyszczacza słychac jedynie na głosnych orotach,Po napełnieniu zbiornika wody oczyszczacz pracuje wiele godzin - na najniższym trybie całą noc i jeszcze kilka godzin do południa. Bardzo przejrzysty wyświetlacz oraz prosty panel sterowania.
     Ocena opinii: 1
    • -
     Julia,
     07.01.2020 napisał:
     Tak jak poprzednio napisane w sharp KCD 40 EUH urzekł mnie wygląd. Choć biały tez wygląda ładnie, to jednak jakos wolałam czarny ;) Idealnie mi pasuje w salonie do moich ciemnych dębowych mebli. Bardzo cichy oczyszczacz, świetnie sobie radzi z usuwaniem kurzu, przykrych zapachów. Czasem słychać zwłaszcza jak jest w trybie najwolniejszym- takie kapanie czy tez bulgotanie. Ale... to tak od czasu do czasu.
     Ocena opinii: 0
    • -
     Adrian,
     05.01.2020 napisał:
     Zaczne od wyglądu : Sharp kc d 40 euh dobrze wplecie się we wnętrze salonu czy innego pomieszczenia. Wydajny, wszystkoz alezy jak suche jest powietrze, im bardziej suche tym wody szybciej ubywa w zbiorniku, jeśli jest lepsza wilgotnośc to wtedy tez i wody schodzi mniej;) jakość oczyszczonego powietrza bardzo dobra.
     Ocena opinii: 0
    Tylko osoby które kupiły dany produkt mogą dodawać opinie.
   • Zapytaj o produkt

    Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
   • Poleć produkt

   • Dane techniczne

    Powierzchnia oczyszczania: 26 m²
    Wydajność oczyszczania do: 216 m³/h
    Wydajność nawilżania do: 440 ml/h
    Poziom hałasu: 23-47 dB
    Szacunkowy koszt energii 5 zł/mc
    Funkcja jonizacji: tak
    Funkcja nawilżania: Tak
    Lampa UV-C: nie
    Pojemność zbiornika: 2,5 l
    Waga urządzenia: 7.9 kg
    Wysokość: 61.5 cm
    Głębokość: 23 cm
    Szerokość: 39.9 cm
    Zużycie energii: 5-25 W
    Filtr HEPA H13
    Szacowana żywotność filtrów: 48 m-cy
    Szacowany roczny koszt filtrów: 170 zł
    Typ produktu: Oczyszczacz i nawilżacz powietrza
    Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
    Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
    SKU: 4974019915012
   Sharp KC-D40EUH oczyszczacz z nawilżaczem powietrza
   Ocena klientów:
   Masz pytania?

   +48 574 003 908

   +48 574 003 908
   Cena: 1499,00zł 1599,00zł
   Dodaj do koszyka