Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: tak
Poziom hałasu: 19 dB
Szacunkowy koszt energii: 10 zł/mc
Funkcja nawilżania: tak
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i darmowy zwrot
Gwarancja i darmowy zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Cena: 2099,00zł

Bestseller
W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 2 lata (Door-to-door)

Gratis kupując ten produkt otrzymasz

 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   MartaPietrzyk,
   12.05.2022 napisał:
   Mega fajny oczyszczacz, który sprawdza się nie tylko zimą, ale zwłaszcza teraz w okresie wiosennym, kiedy wszystko pyli na dworze ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Andrea,
   15.02.2022 napisał:
   Jest to jeden z oczyszczaczy, który został przeze mnie zakupiony w 2017 roku w maju. Działa po dziś dzień. Powietrze znakomicie oczyszczone i rzeźkie. Świetnie radzi sobie ze smogiem ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Marlena,
   04.02.2022 napisał:
   Inteligentny i intuicyjny oczyszczacz. Bardzo polecam dla alergików ze względu na funkcję Pollen, gdzie pyłki roślinne są wykrywane i dezaktywowane. Poza tym oczyszczacz ma wygodne kółka, dzięki którym można swobodnie przemieszczać urządzenie z pokoju do pokoju.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Eliza,
   23.12.2021 napisał:
   Bardzo użytecznie urządzenie, Wygląd estetyczny, praca cicha na tyle, że bez problemu może działać w nocy. Czuć lepsze powietrze w mieszkaniu. Poza tym jest mniej kurzu. Dobrze radzi sobie z neutralizacją zapachów typu smażenie mięsa czy dym.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Kasia,
   21.12.2021 napisał:
   Świetnie radzi sobie z wirusami. U nas działa nie tylko w przypadku zanieczyszczonego powietrza smogiem, ale również z wirusami. Moim zdaniem niezastąpiony jeśli chodzi o dezynfekcje w pomieszczeniach w czasie i po chorobie.
   Ocena opinii: -1
  • -
   Tatiana,
   23.11.2021 napisał:
   Był to generalnie pierwszy oczyszczasz, który został tutaj zakupiony, ze względu na alergie mojej córki. Bardzo dobrze oczyszcza powietrze. Pracuje u mnie w trybie auto zazwyczaj ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Agata,
   14.04.2020 napisał:
   Urządzenie Sharp kc A60 EUW sprawdza się. Pracuje w domu praktycznie cały czas - jakość powietrza poprawiła się znacząco. Z nawilżacza korzystamy bo mamy bardzo suche powietrze. Urządzenie zgrabne.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Bartek,
   11.02.2020 napisał:
   Ogromna zaletą jest duży zbiornik na wodę dzięki czemu nie trzeba często jej zmieniać. Bardzo dobry wwalce ze smogiem. Taką zaletą w Sharp KC A60 EUW jest to, ze są kółka, więc można przemieszczac go bez problemu z jednego pokoju do drugiego. Jest wydajny i energoszczędny. Pomocny w walce z alergią czy też w czasie chorób zapalenia oskrzeli.
   Ocena opinii: 1
  • -
   Janek,
   02.02.2020 napisał:
   Sharp kc A60 euw używam od miesiąca.Jestem zadowolony z jakości powietrza,z nawilzenia .
   Zalety:
   dobrze oczyszcza pow
   inteligentne nawilżanie
   niski koszt samej eksploatacji
   oczyszczanie i nawilżanie powietrza
   skutecznie nawilża
   skuteczność
   wydajność
   wygląd
   wysietlacz zabrudzeń powietrza
   wyświetlacz stężenia kurzu i zapachu
   Ocena opinii: 0
  • -
   Paulina,
   26.01.2020 napisał:
   U mnie to urządzenie działa praktycznie 24h na dobę. Kupiony ze 2,5 roku temu. Korzystam z obu funkcji oczyszczania- ale to wiadome no i oczywiście z nawilżania. Sharp Kc A60 EUW jest mobilne , wydajne i energoszczędne. PS: Mozna spać przy nim ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Janek,
   07.01.2020 napisał:
   Śmiało moge powiedzieć, że SHARP KC-A60EUW jest bardzo skuteczny w usuwaniu zapachu po dymie papierosowym. Fajnie, ze jest cos takiego jak kontrola równowagi jonowej, które są przyczyną wzrostu liczby jonów ujemnych. dzięki czemu mamy potem wyrównanie na poziom neutralny. Dla mnie ogromna zaleta jest przede wszytskim jakość oczyszczonego i nawilżonego powietrza. Tana eksploatacja. prosty panel sterowania, który jest zabezpieczony przed dziećmi.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Paweł,
   18.11.2019 napisał:
   Używamy oczyszczacza Sharp KC-A60EUW od miesiąca (sezon grzewczy). Zawsze w tym okresie problem był ze zbyt suchym powietrzem w domu (poziom około 30% wilgotności). Od czasu stosowania urządzenia wilgotność wzrosła do 45÷50% Bardzo odczuwalna jest poprawa jakości powietrza. Dużo lżej i przyjemniej się oddycha. Nie ma kłopotu z zaschniętym nosem.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Miłosz,
   06.10.2019 napisał:
   Moim zdaniem spełnia na 100% swoje przeznaczenie. Mama jest astmatykiem i alergikiem. Gdy tylko zaczął się sezon grzewczy nie przespana w całości żadna noc. Po zastosowaniu Sharp KC-A60EUW mam święty spokój, włączam na godzinę przed snem i przesypia bez całą noc, oczywiście urządzenie działa przez snem oraz podczas snu .
   Ocena opinii: 0
  • -
   Monika,
   17.08.2019 napisał:
   Mam ten oczyszczacz od praktycznie dwóch lat. Co mogę powiedzieć. oczyszcza całe moje mieszkanie 45 m2. Świetnie radzi sobie ze smogiem. Sharp KC-A60EUW jest czuły na kurz, roztocza i jeśli wpadnie zanieczyszczone powietrze to również.
   Ocena opinii: 0

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 48 m²
  Wydajność oczyszczania do: 396 m³/h
  Wydajność nawilżania do: 730 ml/h
  Poziom hałasu: 19-49 dB
  Szacunkowy koszt energii 10 zł/mc
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: Tak
  Lampa UV-C: nie
  Pojemność zbiornika: 4 l
  Waga urządzenia: 11 kg
  Wysokość: 64.3 cm
  Głębokość: 29.5 cm
  Szerokość: 41.6 cm
  Zużycie energii: 5,3-60 W
  Filtr HEPA H13
  Szacowana żywotność filtrów: 48 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 175 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz i nawilżacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 2 lata (Door-to-door)
  SKU: 4974019764672

Opis

Sharp KC-A60EUW parametry


Gwarancja na 5 Sharp


SHARP KC-A60EUW - OCZYSZCZACZ DO 48M²

Sharp KC-A60EUW to najlepsze w swojej kategorii cenowej urządzenie zapewniające bezobsługowe działanie, dzięki zestawowi czujników czystości, nawilżenia i temperatury ułatwiającym mu dostosowanie odpowiedniego programu oczyszczania i nawilżania. Model KC-A60EUW został wyposażony w filtr HEPA H13, który usuwa 99,97% frakcji pyłów PM2.5 oraz technologię Plasmacluster neutralizującą groźne patogeny. Doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach większych i biurowych, ponieważ zalecany rozmiar pomieszczenia to 48 m2.

Sharp KC-A60EUW oczyszczacz powietrza


POWIETRZE WOLNE OD ZANIECZYSZCZEŃ

  • Filtr wstępny - tutaj zaczyna się proces filtracji. Przechwytywane są większe zanieczyszczenia, takie jak włosy, kurz i alergeny, aby odciążyć kolejne, “właściwe” filtry. Nie podlega wymianie.
  • Filtr węglowy- drugi etap filtracji. Głównym zadaniem węgla aktywnego jest eliminacja zanieczyszczeń gazowych, takich jak lotne związki organiczne, nieprzyjemne zapachy i dym papierosowy. Żywotność 5-10 lat.
  • Filtr HEPA H13 - najważniejszy etap filtracji. HEPA usuwa obecne w powietrzu frakcje pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10 (składniki smogu), alergenów, roztoczy i bakterii. Żywotność 5-10 lat.
  • Filtr nawilżacza - powietrze, pozbawione wcześniej zanieczyszczeń, przepuszczane jest przez matę ewaporacyjną, gdzie nabiera odpowiedniej wilgotności, po czym wraca do otoczenia. Żywotność 5-10 lat.
  • Jonizator Plasmacluster - ostatni etap. Generator produkuje jony wodorotlenowe, które unieszkodliwiają napotkane patogeny, takie jak wirusy, bakterie czy zarodniki pleśni. Nie podlega wymianie.

Sharp KC-A60EUW


ZAWSZE DOBRY POZIOM WILGOTNOŚCI

Suche powietrze może powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości - wysuszone drogi oddechowe, kaszel, pogłębienie problemów astmatycznych. O właściwą wilgotność w pomieszczeniu zadba Sharp KC-A60EUW. Odpowiednie czujniki (higrometr, termometr) pozwalają mu samodzielnie dobierać intensywność nawilżania, a 4-litrowy zbiornik gwarantuje wiele godzin pracy bez dolewania wody.

Sharp KC-A60EUW oczyszczacz powietrza z nawilżaczem


PLASMACLUSTER W WALCE Z BAKTERIAMI

W ramach jonizacji Sharp wykorzystuje technologię Plasmacluster. Wypuszczane do otoczenia jony unieszkodliwiają napotkane patogeny, takie jak wirusy, bakterie, alergeny, zarodniki pleśni i grzybów. Dzięki temu powietrze w domu jest czyste i zdrowe. Oczyszczacz Sharp KC-A60EUW wyposażony jest w generator jonów Plasmacluster High Density 7000.

Klasa
generatora jonów
Oczyszczanie powietrza
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Sharp KC-A60EUW jonizacja Plasmacluster


LEŚNE POWIETRZE W 4 ŚCIANACH

Produkowane przez generator jony nie tylko unieszkodliwiają patogeny, ale również eliminują nieprzyjemne zapachy. Łącząc działanie jonizatora i filtra węglowego, Sharp KC-A60EUW doskonale radzi sobie z dymem papierosowym, wonią wilgoci czy zapachem nieudanych eksperymentów kulinarnych.

Klasa
generatora
jonów
Usuwanie zapachów
Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 41 m3 --

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Sharp KC_A60EUW z zbliżenie z logiem


NA POPRAWĘ SAMOPOCZUCIA

Kolejna zaleta jonizacji powietrza wiąże się z urządzeniami elektronicznymi, obecnymi w naszym domu, które zaburzają równowagę kationowo-anionową otoczenia. Jonizator wyrównuje poziom jonów dodatnich i ujemnych, dzięki czemu znikają problemy z koncentracją i uczucie ciągłego zmęczenia. Ponadto zmniejsza się elektryczność statyczna i kurz w mniejszym stopniu osiada na meblach.

Sharp KC-A60EUW uśmiechnięci ludzie


SKUTECZNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Sharp KC-A60EUW atest PZH

Państwowy Zakład Higieny Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego przyznał oczyszczaczowi Sharp KC-A50EUW atest higieniczny, który potwierdza jego zgodność z normami bezpieczeństwa.

Sharp KC-A60EUW certfikat fundacji antyalergicznej

Zdobyty przez KC-A50EUW certyfikat British Allergy Foundation Seal of Approval jest dowodem na skuteczne usuwanie pyłków, roztoczy i innych alergenów z otoczenia.


OBSŁUGA JASNA JAK SŁOŃCE

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW został zaprojektowany tak, by korzystanie z niego było maksymalnie komfortowe. Na przejrzystym panelu sterowania możemy ustawić ręcznie prędkość wentylatora lub wybrać tryb auto. W tym drugim oczyszczacz bada warunki otoczenia i samodzielnie dobiera sposób pracy. Jeśli nie chcemy, żeby ktokolwiek niepowołany zmienił wybrane ustawienia, wystarczy, że włączymy blokadę rodzicielską. Sharp KC-A60EUW doskonale sprawdzi się również w nocy, musimy tylko wybrać tryb niski i przygasić podświetlenie.

CZUJNIKI

 • czujnik kurzu
 • czujnik wilgotności
 • czujnik temperatury
 • czujnik zapachu

WSKAŹNIKI

 • wskaźnik jakości powietrza
 • wskaźnik czyszczenia filtrów
 • wskaźnik prędkości wentylatora
 • wskaźnik wilgotności
 • wskaźnik zapachu

TRYBY PRACY

 • tryb manualny
 • tryb auto
 • tryb pyłki
 • tryb Clean Ion Shower

Sharp KC_A60EUW panel sterownaia zbliżenie


LIDER NA RYNKU OCZYSZCZACZY

Sharp KC-A60EUW w salonie

DOSKONAŁE PARAMETRY

Sharp KC-A60EUW sprawdzi się zarówno w domu i w firmie. Świetnie nadaje się do pomieszczeń biurowych, ponieważ jest w stanie oczyścić sporą ilość powietrza w bardzo krótkim czasie, zapewniając klientom komfortowy pobyt. Ponadto jest cichy, energooszczędny i tani w eksploatacji.

Sharp KC-A60EUW panel kontrolny

JEDEN ZESTAW NA 10 LAT

Producent deklaruje możliwość pracy urządzenia do 10 lat bez wymiany filtrów. W porównaniu do innych oczyszczaczy na rynku jest to bardzo wysoki wynik. Spowodowane jest to bardzo dużą pojemnością filtrów oraz przystosowaniem ich do regularnego czyszczenia. Nie należy zapominać, że w miastach o dużym zanieczyszczeniu powietrza żywotność filtra może być mniejsza.

Sharp KC-A60EUW oczyszczacz i promienie słoneczne w pokoju

DZIAŁANIE BEZOBSŁUGOWE

Zestaw aż 4 czujników sprawia, że oczyszczacz może działać praktycznie samodzielnie. Nie musisz zastanawiać się, jaki poziom wilgotności jest odpowiedni, ponieważ wie to oczyszczacz. Jedyne, czego od nas wymaga, to regularne uzupełnianie wody w zbiorniku i okresowe czyszczenie filtrów (raz na miesiąc, dwa). Usiądź i ciesz się czystym powietrzem!


SHARP KC-A60EUW - DUŻY OCZYSZCZACZ NA DUŻE POTRZEBY

Wszystkie produkty marki Sharp cechuje wysoka skuteczność oczyszczania i jakość wykonania. Dzięki kilkustopniowej filtracji przy pomocy filtra HEPA H13 i węgla aktywnego, model KC-A60EUW pozbywa się 99,97% zanieczyszczeń, nawet z powierzchni tak dużych jak 48 m2. Łącząc to z funkcją nawilżania i jonizacji otrzymujemy produkt, który odpowiada wszystkim potrzebom konsumentów. Pomimo dużej wydajności, urządzenie to posiada tryb nocny, w którym emisja hałasu nie przekracza 19 dB, a zużycie prądu - 5,3 W. Również żywotność filtrów jest zaskakująco korzystna - producent deklaruje nawet 10 lat pracy bez ich wymiany! Odpowiedni zestaw czujników umożliwia samodzielną pracę urządzenia w trybie auto, dzięki czemu możemy o nim praktycznie zapomnieć. Wszystkie te cechy sprawiają, że oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW jest urządzeniem idealnym do domu, pokoju dziecka, biura, w walce z alergiami i smogiem.

W linii oczyszczaczy Sharp KC-A znajduje się 5 modeli, różniących się od siebie kolorem obudowy i dedykowaną powierzchnią pracy:

 • Sharp KC-A40EUW w kolorze białym do 26 m2
 • Sharp KC-A40EUB w kolorze czarnym do 26 m2
 • Sharp KC-A50EUW w kolorze białym do 38 m2
 • Sharp KC-A50EUB w kolorze czarnym do 38 m2
 • Sharp KC-A60EUW w kolorze białym do 48 m2


PROSTA KONSERWACJA URZĄDZENIA

Oczyszczacz powietrza pracuje praktycznie samodzielnie. Jednak aby działał skutecznie należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji urządzenia. Każdy użytkownik powinien zadbać o cykliczną wymianę i regularne czyszczenie filtrów:

1. Filtr wstępny - należy go odkurzać raz na 1/1,5 miesiąca. Najlepiej użyć delikatnej końcówki z włosia aby skutecznie oczyścić filtr z kurzu i innych zanieczyszczeń.

2. Filtr węglowy - jego żywotność szacuje się do 48 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Do czasu jego wymiany należy odkurzać filtr co 1/1,5 miesiąca w zależności od częstotliwości pracy urządzenia.

3. Filtr HEPA - jego żywotność szacuje się do 48 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Filtr HEPA należy odkurzać co 1/1,5 miesiąca.

4. Mata ewaporacyjna - przy regularnym myciu producent szacuje jej żywotność aż do 10 lat. Matę ewaporacyjną można czyścić za pomocą roztworu z wody i kwasku cytrynowego raz na 1/1,5 miesiąca. Należy również pamiętać o regularnej wymianie wody w zbiorniku najlepiej co 2 lub 3 dni.

W oczyszczaczach Sharp raz na 720 godzin czasu pracy urządzenia, wskaźnik filtra zamontowany w urządzeniu informuje o konieczności konserwacji filtrów: wstępnego, Hepa, węglowego oraz maty ewaporacyjnej. Przykładowo, jeśli urządzenie pracuje 30 dni po 24 godziny na dobę to wskaźnik konserwacji filtra zaświeci się po miesiącu. Jeśli jednak urządzenie nie pracuje stale to wskaźnik zaświeci się po czasie kiedy praca urządzenia będzie wynosiła 720 godzin. Zazwyczaj jest to 1 lub 1,5 miesiąca.

Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o czas, w którym należy wyczyścić filtry - oczyszczacz poinformuje nas o konieczności konserwacji za pomocą zaświeconego wskaźnika filtra. 

Szacowany roczny koszt filtrów wynosi jedynie 175 zł.

Sharp KC_A60EUW konserwacja filtrów


Najważniejsze cechy Sharp KC-A60EUW

Sharp KC_A60EUW funkcje

 • TRYB PYŁKI

szybsze oczyszczanie z kurzu podczas sprzątania

 • WSKAŹNIK ZAPACHU

po wykryciu zapachu zmienia kolor

 • CZUJNIKI

kurzu, zapachu, temperatury i wilgoci, z możliwością zmiany czułości

   • ION SHOWER

   program 60 minutowy, który emituje wysokiej gęstości jony Plasmacluster

   • WSKAŹNIK WILGOTNOŚCI POWIETRZA

   informuje o pracy nawilżacza i aktualnym poziomie nawilżenia

     • AUTO RESTART

     po odłączeniu prądu urządzenie uruchamia się ponownie


      Najczęstsze pytania


      Czy oczyszczacz Sharp KC-A60EUW może oczyszczać samodzielnie?

      Tak, urządzenie posiada inteligentny tryb automatyczny, dzięki któremu oczyszczacz samodzielnie dostosuje prędkość pracy w zależności od poziomu zanieczyszczeń i wilgotności.

      Czy oczyszczacz informuje o konieczności napełnienia wody w zbiorniku?

      Tak, sygnał dźwiękowy jest odpowiedzialny za poinformowanie nas o konieczności dolania wody do zbiornika.

      Czy oczyszczacz Sharp KC-A60EUW wydziela dużo jonów?

      Urządzenie posiada tryb Ion Shower, którego uruchomienie powoduje intensywne generowanie jonów w dużej ilości, które są wypuszczane do powietrza. Zalecamy włączyć tryb Ion Shower godzinę przed spaniem.

      Zobacz pełny opis +

      Filtry i akcesoria

      Sharp KC-A60EUW oczyszczacz z nawilżaczem powietrza
      Ocena klientów:
      Masz pytania?

      +48 574 003 908

      +48 574 003 908
      Cena: 2099,00zł
      Dodaj do koszyka