Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: Tak
Poziom hałasu: 19 dB
Funkcja nawilżania: Tak
Współczynnik oczyszczania: 3.3
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Cena: 2199,00zł 2299,00zł

Promocja trwa do wyczerpania zapasów

Promocja
Bestseller

Wybierz dodatkowo:

W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 2 lata (Door-to-door)

Opis

Oczyszczacze powietrza Sharp przedłużona gwarancja

Sharp KC-A60EUW to najlepsze w swojej kategorii cenowej urządzenie zapewniające bezobsługowe działanie, dzięki zestawowi czujników czystości, nawilżenia i temperatury ułatwiającym mu dostosowanie odpowiedniego programu oczyszczania i nawilżania. Model KC-A60EUW został wyposażony w filtr HEPA H13, który usuwa 99,97% frakcji pyłów PM 2.5 oraz technologię Plasmacluster neutralizującą groźne patogeny. Doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach większych i biurowych, ponieważ zalecany rozmiar pomieszczenia to 48 m2. Dodatkowo zapewnia dużą wydajność oczyszczania (396 m3/h), co oznacza, że pokój o wspomnianej powierzchni zostanie oczyszczony w 20 minut.

Technologia Plasmacluster w Sharp KC-A60EUW

Sharp KC-A60EUW oczyszczacz i nawilżacz - jonizacja

Większość oczyszczaczy powietrza, poza ogólną filtracją powietrza pełni również funkcje dodatkowe, takie jak nawilżanie czy jonizacja. W produktach marki Sharp przeważnie otrzymujemy obie. W ramach jonizacji wykorzystywana jest w nich technologia Plasmacluster, która w celu oczyszczenia powietrza z drobnoustrojów, produkuje i wypuszcza do otoczenia ujemnie naładowane jony wodorotlenowe OH. Przy zetknięciu z zanieczyszczeniami dochodzi do reakcji, która niszczy niebezpieczne cząstki (wirusy, bakterie, zarodniki pleśni i grzybów). Dzięki temu powietrze w domu jest czyste i zdrowe. Druga zaleta jonizacji powietrza wiąże się z urządzeniami elektronicznymi, obecnymi w naszym domu. Zaburzają one równowagę kationowo-anionową pomieszczenia, co wpływa negatywnie na nasze samopoczucie i kondycję fizyczną. Jonizator wyrównuje poziom jonów dodatnich i ujemnych, dzięki czemu znikają problemy z koncentracją i uczucie ciągłego zmęczenia.

Kilkustopniowe oczyszczanie powietrza Sharp KC-A60EUW

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW pełni trzy, zasadnicze role: oczyszczacza, nawilżacza i jonizatora. W ramach oczyszczania powietrze przechodzi przez szereg filtrów, które pozbywają się szkodliwych substancji, a następnie przechodzi przez filtr nawilżacza. Proces filtracji wspierany jest przez jonizator.

 1. Wszystko zaczyna się w filtrze wstępnym, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia, takie jak włosy, kurz i alergeny.
 2. Drugi etap to filtr węgla aktywnego, którego głównym zadaniem jest eliminacja zanieczyszczeń gazowych, takich jak lotne związki organiczne, nieprzyjemne zapachy i dym papierosowy.
 3. Ostatni etap oczyszczania to filtr HEPA H13, ograniczający obecność w powietrzu frakcji pyłów zawieszonych PM 2.5 i PM 10, alergenów, roztoczy i bakterii. Pełni on bardzo ważną rolę, ponieważ pozbywa się składników smogu.
 4. W drugim procesie powietrze jest nawilżane z wykorzystaniem maty ewaporacyjnej. Powietrze, pozbawione wcześniej zanieczyszczeń, przepuszczane jest przez filtr nawilżający, gdzie nabiera odpowiedniej wilgotności, po czym wraca do otoczenia.
 5. W ostatnim etapie jonizator Plasmacluster pozbywa się drobin o wielkości zaledwie 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Sharp KC-A60EUW oczyszczacz i nawilżacz - filtracja

Sharp KC-A60EUW oczyszczacz i nawilżacz - nawilżanie

Cechy oczyszczacza Sharp KC-A60EUW

Sharp KC-A60EUW oczyszczacz i nawilżacz w domu

Doskonałe parametry

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Sharp KC-A60EUW jest zaprojektowany do domu, biura, dla alergika oraz do walki ze smogiem. Świetnie nadaje się do pomieszczeń biurowych, ponieważ jest w stanie oczyścić sporą ilość powietrza w bardzo krótkim czasie, zapewniając klientom komfortowy pobyt. Do jego zalet można również zaliczyć niskie koszty eksploatacji ze względu na 10-letnią żywność filtrów oraz niski pobór prądu - tylko 5,3 W. Nieustanna praca urządzenia w trybie SILENT to koszt roczny za energię elektryczną tylko ok. 29 zł!

Długa żywotność filtrów

Producent deklaruje możliwość pracy urządzenia do 10 lat bez wymiany filtrów. W porównaniu do innych oczyszczaczy na rynku jest to bardzo wysoki wynik. Spowodowane jest to bardzo dużą pojemnością filtrów oraz przystosowaniem ich do regularnego czyszczenia. Nie należy zapominać, że w miastach o dużym zanieczyszczeniu powietrza żywotność filtra może być mniejsza.

Funkcja klimatyzera

Do zbiornika z wodą w oczyszczaczu powietrza Sharp KC-A60EUW, można wrzucić kostki lodu i w ten sposób uzyskać efekt chłodnego podmuchu powietrza. Woda ze zbiornika jest wykorzystywana do nawilżania pomieszczenia, co powoduje obniżenie temperatury nawet o kilka stopni Celsjusza. To rozwiązanie jest o wiele bezpieczniejsze od klasycznej klimatyzacji, ponieważ zapobiega rozprzestrzenianiu się suchego powietrza, które wpływa negatywnie na drogi oddechowe, skórę oraz oczy.

Sharp KC-A60EUW oczyszczacz i nawilżacz - przepływ powietrza

Skuteczna technologia Plasmacluster

Oczyszczacz Sharp KC-A60EUW wyposażony jest w generator jonów Plasmacluster High Density 7000. Poniższa tabelka przedstawia skuteczność generatora jonów Plasmacluster na poszczególne patogeny. Tabelka wykonana na podstawie danych producenta.

Klasa generatora jonówOczyszczanie powietrzaRedukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachówEfekt
nawilżonej
skóry
Usuwanie unoszących się Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz. -
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 -- 41 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Czym Sharp KC-A60EUW wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów?

Wszystkie produkty marki Sharp cechuje wysoka skuteczność oczyszczania i jakość wykonania. Dzięki kilkustopniowej filtracji przy pomocy filtra HEPA H13 i węgla aktywnego, model KC-A60EUW pozbywa się 99,97% zanieczyszczeń, nawet z powierzchni tak dużych jak 48 m2. Łącząc to z funkcją nawilżania i jonizacji otrzymujemy produkt, który odpowiada wszystkim potrzebom konsumentów. Pomimo dużej wydajności, urządzenie to posiada tryb nocny, w którym emisja hałasu nie przekracza 19 dB, a zużycie prądu - 5,3 W. Również żywotność filtrów jest zaskakująco korzystna - producent deklaruje nawet 10 lat pracy bez ich wymiany! Odpowiedni zestaw czujników umożliwia samodzielną pracę urządzenia w trybie auto, dzięki czemu możemy o nim praktycznie zapomnieć. Wszystkie te cechy sprawiają, że oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW jest urządzeniem idealnym do domu, pokoju dziecka, biura, w walce z alergiami i smogiem.


Funkcje dodatkowe Sharp KC-A60EUW

 • WSKAŹNIK CZYSTOŚCI POWIETRZA

informuje o aktualnym stanie powietrza w pomieszczeniu

 • INTELIGENTNY TRYB AUTOMATYCZNY

urządzenie samodzielnie dostosuje prędkość pracy w zależności od poziomu zanieczyszczenia i wilgotności

 • TRYB PYŁKI

szybsze oczyszczanie z kurzu podczas sprzątania

 • WSKAŹNIK ZAPACHU

po wykryciu zapachu zmienia kolor

 • CZUJNIKI

kurzu, zapachu, temperatury i wilgoci, z możliwością zmiany czułości

 • KÓŁKA TRANSPORTOWE

ułatwiają przenoszenie

 • STEROWANIE OŚWIETLENIEM

3 tryby jasności oświetlenia - jasny, ciemny i wyłączony

 • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

Silent (niski), Med (średni), Max (wysoki)

 • ION SHOWER

program 60 minutowy, który emituje wysokiej gęstości jony Plasmacluster

 • WSKAŹNIK WILGOTNOŚCI POWIETRZA

informuje o pracy nawilżacza i aktualnym poziomie nawilżenia

 • BLOKADA RODZICIELSKA

możliwość zablokowania sterowania urządzeniem

 • SYGNAŁ DŹWIĘKOWY

informuje o braku wody w zbiorniku

 • AUTO RESTART

po odłączeniu prądu urządzenie uruchamia się ponownie

 • WSKAŹNIK KONSERWACJI FILTRÓW

przypomina o konieczności wyczyszczenia filtrów, aby wydłużyć żywotność

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   Agata,
   14.04.2020 napisał:
   Urządzenie Sharp kc A60 EUW sprawdza się. Pracuje w domu praktycznie cały czas - jakość powietrza poprawiła się znacząco. Z nawilżacza korzystamy bo mamy bardzo suche powietrze. Urządzenie zgrabne.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Bartek,
   11.02.2020 napisał:
   Ogromna zaletą jest duży zbiornik na wodę dzięki czemu nie trzeba często jej zmieniać. Bardzo dobry wwalce ze smogiem. Taką zaletą w Sharp KC A60 EUW jest to, ze są kółka, więc można przemieszczac go bez problemu z jednego pokoju do drugiego. Jest wydajny i energoszczędny. Pomocny w walce z alergią czy też w czasie chorób zapalenia oskrzeli.
   Ocena opinii: 1
  • -
   Janek,
   02.02.2020 napisał:
   Sharp kc A60 euw używam od miesiąca.Jestem zadowolony z jakości powietrza,z nawilzenia .
   Zalety:
   dobrze oczyszcza pow
   inteligentne nawilżanie
   niski koszt samej eksploatacji
   oczyszczanie i nawilżanie powietrza
   skutecznie nawilża
   skuteczność
   wydajność
   wygląd
   wysietlacz zabrudzeń powietrza
   wyświetlacz stężenia kurzu i zapachu
   Ocena opinii: 0
  • -
   Paulina,
   26.01.2020 napisał:
   U mnie to urządzenie działa praktycznie 24h na dobę. Kupiony ze 2,5 roku temu. Korzystam z obu funkcji oczyszczania- ale to wiadome no i oczywiście z nawilżania. Sharp Kc A60 EUW jest mobilne , wydajne i energoszczędne. PS: Mozna spać przy nim ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Janek,
   07.01.2020 napisał:
   Śmiało moge powiedzieć, że SHARP KC-A60EUW jest bardzo skuteczny w usuwaniu zapachu po dymie papierosowym. Fajnie, ze jest cos takiego jak kontrola równowagi jonowej, które są przyczyną wzrostu liczby jonów ujemnych. dzięki czemu mamy potem wyrównanie na poziom neutralny. Dla mnie ogromna zaleta jest przede wszytskim jakość oczyszczonego i nawilżonego powietrza. Tana eksploatacja. prosty panel sterowania, który jest zabezpieczony przed dziećmi.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Paweł,
   18.11.2019 napisał:
   Używamy oczyszczacza Sharp KC-A60EUW od miesiąca (sezon grzewczy). Zawsze w tym okresie problem był ze zbyt suchym powietrzem w domu (poziom około 30% wilgotności). Od czasu stosowania urządzenia wilgotność wzrosła do 45÷50% Bardzo odczuwalna jest poprawa jakości powietrza. Dużo lżej i przyjemniej się oddycha. Nie ma kłopotu z zaschniętym nosem.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Miłosz,
   06.10.2019 napisał:
   Moim zdaniem spełnia na 100% swoje przeznaczenie. Mama jest astmatykiem i alergikiem. Gdy tylko zaczął się sezon grzewczy nie przespana w całości żadna noc. Po zastosowaniu Sharp KC-A60EUW mam święty spokój, włączam na godzinę przed snem i przesypia bez całą noc, oczywiście urządzenie działa przez snem oraz podczas snu .
   Ocena opinii: 0
  • -
   Monika,
   17.08.2019 napisał:
   Mam ten oczyszczacz od praktycznie dwóch lat. Co mogę powiedzieć. oczyszcza całe moje mieszkanie 45 m2. Świetnie radzi sobie ze smogiem. Sharp KC-A60EUW jest czuły na kurz, roztocza i jeśli wpadnie zanieczyszczone powietrze to również.
   Ocena opinii: 0
  Jesteś niezalogowany. Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie o produkcie. Kliknij aby się zalogować.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 48 m²
  Wydajność oczyszczania do: 396 m³/h
  Wydajność nawilżania do: 730 ml/h
  Poziom hałasu: 19-49 dB
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: tak
  Lampa UV-C: nie
  Pojemność zbiornika: 4 l
  Waga urządzenia: 11 kg
  Wysokość: 64.3 cm
  Głębokość: 29.5 cm
  Szerokość: 41.6 cm
  Zużycie energii: 5,3-60 W
  Filtr HEPA H13
  Szacowana żywotność filtrów: 48 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 175 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz i nawilżacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 2 lata (Door-to-door)
  SKU: 4974019764672
Sharp KC-A60EUW oczyszczacz z nawilżaczem
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 2199,00zł 2299,00zł
Dodaj do koszyka