Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: Tak
Poziom hałasu: 16 dB
Funkcja nawilżania: Tak
Współczynnik oczyszczania: 3.2
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Cena: 1999,00zł
Bestseller
W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 2 + 3 lata (Door-to-door)
 • Finansowanie B2B

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   Sandra,
   19.11.2019 napisał:
   Uważam, że Sharp KC-A50EUW jest rewelacyjny. Od kiedy go zaczęłam używać, wiem co znaczy udany sen. Jakość powietrza znacznie się poprawiła. Przy dwóch małych kotach bengalskich kurzu i pyłków nie brakuje więc urządzenie jest odpowiednio testowane. Powietrze jest bardzo dobrze nawilżone. Raz powietrze oczyszczane jest w pokoju u dzieci a raz w salonie. Polecam dla alergików, osób mających pupila, a także dla tych którzy mają bardzo suche powietrze w domu.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Paweł,
   06.10.2019 napisał:
   Sharp KC-A50EUW mam od jakichś 2,5 roku. Jest bardzo ciche na niskich obrotach (idealne na wieczór i do snu) Nawilżacz jest genialny, zero mgiełki, zero pary w pokoju a wilgotność faktycznie dochodząca do 60 %
   Przez nawilżenie jak i zarówno oczyszczanie śpi się jakby lepiej
   Na filtrze wstępnym już po 3-4 dniach widać gołym okiem kłębki kurzu.
   Ocena opinii: 0
  Jesteś niezalogowany. Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie o produkcie. Kliknij aby się zalogować.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 38 m²
  Wydajność oczyszczania do: 306 m³/h
  Wydajność nawilżania do: 600 ml/h
  Poziom hałasu: 16-49 dB
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: tak
  Pojemność zbiornika: 3,6 l
  Waga urządzenia: 9.2 kg
  Wysokość: 60.3 cm
  Głębokość: 27.3 cm
  Szerokość: 39.9 cm
  Zużycie energii: 4,3-42 W
  Szacowana żywotność filtrów: 48 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 165 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz i nawilżacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja: 2 + 3 lata (Door-to-door)
  SKU: 4974019764689

Sharp KC-A50EUW to najlepsze w swojej klasie urządzenie zapewniające bezobsługowe działanie. Dzięki czujnikom kurzu oraz nieprzyjemnego zapachu samodzielnie dostosuje intensywność oczyszczania. Z kolei czujniki nawilżenia oraz temperatury pozwalają dostosować stopień nawilżenia do panującej temperatury w pomieszczeniu. Model KC-A50EUW został wyposażony w filtr HEPA H13, który usuwa 99,97% frakcji pyłów i pleśni. Jak każde urządzenie z rodziny Sharp posiada unikalną i udowodnioną naukowo Technologię Plasmacluster neutralizującą groźne roztocza, wirusy, pleśń oraz bakterie. Doskonale sprawdzi się w średnich oraz większych pomieszczeniach biurowych oraz dużych pokojach dziennych, ponieważ jest w stanie odfiltrować powierzchnię 38 m². Warto zaznaczyć, że ten model nie zakłóci Twojej domowej ciszy, ponieważ jest najcichszy na rynku, a w trybie SILENT emituje tylko 16 dB.

Technologia Plasmacluster w Sharp KC-A50EUW

Sharp KC-A50EUW oczyszczacz i nawilżacz

Producenci oczyszczaczy powietrza coraz częściej starają się zapewnić nam dodatkowe funkcje w swoich urządzeniach. Najważniejszą z nich - poza nawilżaniem - jest jonizacja powietrza. Firma Sharp w większości swoich produktów wykorzystuje w tym celu nowoczesną technologię Plasmacluster. Jest to jonizator, który produkuje ujemnie naładowane jony wodorotlenowe OH, które następnie wypuszcza do otoczenia. Po zetknięciu z cząstką zanieczyszczenia, np. wirusem lub zarodnikiem pleśni, następują reakcje chemiczne, które ostatecznie prowadzą do zniszczenia ściany komórkowej i eliminacji szkodliwego drobnoustroju. Unieszkodliwione zanieczyszczenia opadają na podłogę, skąd łatwo usunąć je podczas odkurzania. Dzięki temu powietrze w domu jest wolne od zanieczyszczeń, a do naszych płuc nie przedostają się szkodliwe związki. Ponadto jonizator utrzymuje równowagę kationowo-anionową w pomieszczeniu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie.

Kilkustopniowe oczyszczanie powietrza Sharp KC-A50EUW

Sharp KC-A50EUW oczyszcza powietrze z wykorzystaniem trzech mechanizmów: oczyszczania, nawilżania i jonizacji. W ramach oczyszczania powietrze przechodzi przez szereg filtrów, które usuwają szkodliwe związki.

 1. Cały proces rozpoczyna się w filtrze wstępnym, który eliminuje większe zanieczyszczenia:włosy, kurz, alergeny, odciążając tym pracę filtra węglowego i HEPA.
 2. Drugi to filtr dezodoryzujący węgla aktywnego, który ogranicza nieprzyjemne zapachy z pomieszczenia, a przede wszystkim usuwa lotne związki organiczne i dym papierosowy. Ten filtr eliminuje także mikroskopijne bakterie i wirusy.
 3. Kolejny etap to filtr HEPA H13, który usuwa z powietrza główne składniki smogu, takie jak pyły zawieszone PM 2.5 i PM 10 oraz inne drobne cząstki - kurz, alergeny, roztocza.
 4. Kolejny mechanizm jest realizowany z wykorzystaniem filtra nawilżacza. Oczyszczone powietrze zostaje przepuszczone przez matę ewaporacyjną, gdzie nabiera odpowiedniej wilgotności i wraca do pomieszczenia.
 5. Na końcu technologia Plasmacluster produkuje i wypuszcza do pomieszczenia jony ujemne, które usuwają wirusy, pleśń i grzyby. Ponadto, utrzymanie równowagi kationowo-anionowej w powietrzu pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Sharp KC-A50EUW oczyszczacz i nawilżacz

Sharp KC-A50EUW oczyszczacz i nawilżacz

Cechy oczyszczacza Sharp KC-A50EUW

Sharp KC-A50EUW oczyszczacz i nawilżacz

Klimatyzer

Oczyszczacze Sharp można wykorzystać w czasie lata jako klimatyzer. Wystarczy wlewać do zbiornika zimną wodę z lodem, a tym samym obniżyć temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni Celsjusza. To rozwiązanie jest dla nas zdrowsze od klimatyzacji, ponieważ nie jesteśmy narażeni na chłodne i suche powietrze, które wpływa negatywnie na drogi oddechowe, skórę oraz oczy.

Długa żywotność filtrów

Sharp KC-A50EUW zapewnia do 10 lat pracy bez wymiany filtrów, co na tle innych dostępnych urządzeń czyni go bezkonkurencyjnym. Tak długa żywotność wynika z bardzo wysokiej pojemności filtra HEPA. Warto jednak zaznaczyć, że w miastach o wysokim stężeniu zanieczyszczenia powietrza żywotność filtra może być obniżona.

Doskonałe parametry

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Sharp KC-A50EUW jest zaprojektowany dla domu, dzieci i alergika. Do najważniejszych zalet tego urządzenia można zaliczyć bardzo cichą pracę - 16 dB (szum liści w lekkim wietrze), niskie koszty eksploatacji ze względu na 10-letnią żywność filtrów oraz niski pobór prądu - tylko 4,3 W. Nieustanna praca urządzenia w najcichszym trybie zużyje energii przez rok tylko za ok. 25 zł!

Czym Sharp KC-A50EUW wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów?

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUW może pochwalić się najwyższą jakością wykonania. Producent zadbał o każdy szczegół, a dzięki wysokiej klasy filtrom - HEPA H13 i węgla aktywnego - oferuje nam skuteczność oczyszczania na poziomie 99,97%. W połączeniu z funkcją nawilżania i jonizacji mamy zapewnioną najwyższą jakość filtracji powietrza w domu. Duża pojemność filtrów oraz możliwość ich czyszczenia skutkują bardzo długą żywotność - producent deklaruje nawet 10 lat ciągłej pracy bez ich wymiany! Kolejną zaletą jest komfort użytkowania. Odpowiednie czujniki zapewniają nam praktycznie bezobsługowę pracę urządzenia w trybie samodzielnym, a dzięki niskiej emisji dźwięku (16 db) i energooszczędności (4,3 W) jest doskonałym oczyszczaczem powietrza do domu.


Funkcje dodatkowe Sharp KC-A50EUW

 • WSKAŹNIK CZYSTOŚCI POWIETRZA

informuje o aktualnym stanie powietrza w pomieszczeniu

 • INTELIGENTNY TRYB AUTOMATYCZNY

urządzenie samodzielnie dostosuje prędkość pracy w zależności od poziomu zanieczyszczenia i wilgotności

 • TRYB PYŁKI

szybsze oczyszczanie z kurzu podczas sprzątania

 • WSKAŹNIK ZAPACHU

po wykryciu zapachu zmienia kolor

 • CZUJNIKI

kurzu, zapachu, temperatury i wilgoci, z możliwością zmiany czułości

 • KÓŁKA TRANSPORTOWE

ułatwiają przenoszenie

 • STEROWANIE OŚWIETLENIEM

3 tryby jasności oświetlenia - jasny, ciemny i wyłączony

 • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

Silent (niski), Med (średni), Max (wysoki)

 • ION SHOWER

program 60 minutowy, który emituje wysokiej gęstości jony Plasmacluster

 • WSKAŹNIK WILGOTNOŚCI POWIETRZA

informuje o pracy nawilżacza i aktualnym poziomie nawilżenia

 • BLOKADA RODZICIELSKA

możliwość zablokowania sterowania urządzeniem

 • SYGNAŁ DŹWIĘKOWY

informuje o braku wody w zbiorniku

 • AUTO RESTART

po odłączeniu prądu urządzenie uruchamia się ponownie

 • WSKAŹNIK KONSERWACJI FILTRÓW

przypomina o konieczności wyczyszczenia filtrów, aby wydłużyć żywotność

Sharp KC-A50EUW oczyszczacz i nawilżacz
Cena: 1999,00zł
Ocena klientów:
Skontaktuj się z nami

+48 574 003 908

+48 574 003 908