Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: Tak
Poziom hałasu: 16 dB
Funkcja nawilżania: Tak
Współczynnik oczyszczania: 3.2
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Cena: 1899,00zł 1999,00zł

Promocja trwa do wyczerpania zapasów

Promocja
Bestseller

Wybierz dodatkowo:

W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 2 lata (Door-to-door)

Opis

Oczyszczacze powietrza Sharp przedłużona gwarancja

Sharp KC-A50EUW to najlepsze w swojej klasie urządzenie zapewniające bezobsługowe działanie. Dzięki czujnikom kurzu oraz nieprzyjemnego zapachu samodzielnie dostosuje intensywność oczyszczania. Z kolei czujniki nawilżenia oraz temperatury pozwalają dostosować stopień nawilżenia do panującej temperatury w pomieszczeniu. Model KC-A50EUW został wyposażony w filtr HEPA H13, który usuwa 99,97% frakcji pyłów i pleśni. Jak każde urządzenie z rodziny Sharp posiada unikalną i udowodnioną naukowo Technologię Plasmacluster neutralizującą groźne roztocza, wirusy, pleśń oraz bakterie. Doskonale sprawdzi się w średnich oraz większych pomieszczeniach biurowych oraz dużych pokojach dziennych, ponieważ jest w stanie odfiltrować powierzchnię 38 m². Warto zaznaczyć, że ten model nie zakłóci Twojej domowej ciszy, ponieważ jest najcichszy na rynku, a w trybie SILENT emituje tylko 16 dB.

Technologia Plasmacluster w Sharp KC-A50EUW

Sharp KC-A50EUW oczyszczacz i nawilżacz jonizacja

Producenci oczyszczaczy powietrza coraz częściej starają się zapewnić nam dodatkowe funkcje w swoich urządzeniach. Najważniejszą z nich - poza nawilżaniem - jest jonizacja powietrza. Firma Sharp w większości swoich produktów wykorzystuje w tym celu nowoczesną technologię Plasmacluster. Jest to jonizator, który produkuje ujemnie naładowane jony wodorotlenowe OH, które następnie wypuszcza do otoczenia. Po zetknięciu z cząstką zanieczyszczenia, np. wirusem lub zarodnikiem pleśni, następują reakcje chemiczne, które ostatecznie prowadzą do zniszczenia ściany komórkowej i eliminacji szkodliwego drobnoustroju. Unieszkodliwione zanieczyszczenia opadają na podłogę, skąd łatwo usunąć je podczas odkurzania. Dzięki temu powietrze w domu jest wolne od zanieczyszczeń, a do naszych płuc nie przedostają się szkodliwe związki. Ponadto jonizator utrzymuje równowagę kationowo-anionową w pomieszczeniu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie.

Kilkustopniowe oczyszczanie powietrza Sharp KC-A50EUW

Sharp KC-A50EUW oczyszcza powietrze z wykorzystaniem trzech mechanizmów: oczyszczania, nawilżania i jonizacji. W ramach oczyszczania powietrze przechodzi przez szereg filtrów, które usuwają szkodliwe związki.

 1. Cały proces rozpoczyna się w filtrze wstępnym, który eliminuje większe zanieczyszczenia:włosy, kurz, alergeny, odciążając tym pracę filtra węglowego i HEPA.
 2. Drugi to filtr dezodoryzujący węgla aktywnego, który ogranicza nieprzyjemne zapachy z pomieszczenia, a przede wszystkim usuwa lotne związki organiczne i dym papierosowy. Ten filtr eliminuje także mikroskopijne bakterie i wirusy.
 3. Kolejny etap to filtr HEPA H13, który usuwa z powietrza główne składniki smogu, takie jak pyły zawieszone PM 2.5 i PM 10 oraz inne drobne cząstki - kurz, alergeny, roztocza.
 4. Kolejny mechanizm jest realizowany z wykorzystaniem filtra nawilżacza. Oczyszczone powietrze zostaje przepuszczone przez matę ewaporacyjną, gdzie nabiera odpowiedniej wilgotności i wraca do pomieszczenia.
 5. Jonizator Plasmacluster pozbywa się drobin o wielkości zaledwie 0,01 mikrona, wirusów i alergenów. Ponadto, utrzymanie równowagi kationowo-anionowej w powietrzu pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Sharp KC-A50EUW oczyszczacz i nawilżacz - filtracja powietrza

Sharp KC-A50EUW oczyszczacz i nawilżacz - przepływ powietrza

Cechy oczyszczacza Sharp KC-A50EUW

Sharp KC-A50EUW oczyszczacz i nawilżacz w domu

Klimatyzer

Oczyszczacze Sharp można wykorzystać w czasie lata jako klimatyzer. Wystarczy wlewać do zbiornika zimną wodę z lodem, a tym samym obniżyć temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni Celsjusza. To rozwiązanie jest dla nas zdrowsze od klimatyzacji, ponieważ nie jesteśmy narażeni na chłodne i suche powietrze, które wpływa negatywnie na drogi oddechowe, skórę oraz oczy.

Długa żywotność filtrów

Sharp KC-A50EUW zapewnia do 10 lat pracy bez wymiany filtrów, co na tle innych dostępnych urządzeń czyni go bezkonkurencyjnym. Tak długa żywotność wynika z bardzo wysokiej pojemności filtra HEPA. Warto jednak zaznaczyć, że w miastach o wysokim stężeniu zanieczyszczenia powietrza żywotność filtra może być obniżona.

Doskonałe parametry

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Sharp KC-A50EUW jest zaprojektowany dla domu, dzieci i alergika. Do najważniejszych zalet tego urządzenia można zaliczyć bardzo cichą pracę - 16 dB (szum liści w lekkim wietrze), niskie koszty eksploatacji ze względu na 10-letnią żywność filtrów oraz niski pobór prądu - tylko 4,3 W. Nieustanna praca urządzenia w najcichszym trybie zużyje energii przez rok tylko za ok. 25 zł!

Skuteczna technologia Plasmacluster

Oczyszczacz Sharp KC-A50EUW wyposażony jest w generator jonów Plasmacluster High Density 7000. Poniższa tabelka przedstawia skuteczność generatora jonów Plasmacluster na poszczególne patogeny. Tabelka wykonana na podstawie danych producenta.

Klasa generatora jonówOczyszczanie powietrzaRedukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachówEfekt
nawilżonej
skóry
Usuwanie unoszących się Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz. -
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 -- 41 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Czym Sharp KC-A50EUW wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów?

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUW może pochwalić się najwyższą jakością wykonania. Producent zadbał o każdy szczegół, a dzięki wysokiej klasy filtrom - HEPA H13 i węgla aktywnego - oferuje nam skuteczność oczyszczania na poziomie 99,97%. W połączeniu z funkcją nawilżania i jonizacji mamy zapewnioną najwyższą jakość filtracji powietrza w domu. Duża pojemność filtrów oraz możliwość ich czyszczenia skutkują bardzo długą żywotność - producent deklaruje nawet 10 lat ciągłej pracy bez ich wymiany! Kolejną zaletą jest komfort użytkowania. Odpowiednie czujniki zapewniają nam praktycznie bezobsługowę pracę urządzenia w trybie samodzielnym, a dzięki niskiej emisji dźwięku (16 db) i energooszczędności (4,3 W) jest doskonałym oczyszczaczem powietrza do domu.


Funkcje dodatkowe Sharp KC-A50EUW

 • WSKAŹNIK CZYSTOŚCI POWIETRZA

informuje o aktualnym stanie powietrza w pomieszczeniu

 • INTELIGENTNY TRYB AUTOMATYCZNY

urządzenie samodzielnie dostosuje prędkość pracy w zależności od poziomu zanieczyszczenia i wilgotności

 • TRYB PYŁKI

szybsze oczyszczanie z kurzu podczas sprzątania

 • WSKAŹNIK ZAPACHU

po wykryciu zapachu zmienia kolor

 • CZUJNIKI

kurzu, zapachu, temperatury i wilgoci, z możliwością zmiany czułości

 • KÓŁKA TRANSPORTOWE

ułatwiają przenoszenie

 • STEROWANIE OŚWIETLENIEM

3 tryby jasności oświetlenia - jasny, ciemny i wyłączony

 • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

Silent (niski), Med (średni), Max (wysoki)

 • ION SHOWER

program 60 minutowy, który emituje wysokiej gęstości jony Plasmacluster

 • WSKAŹNIK WILGOTNOŚCI POWIETRZA

informuje o pracy nawilżacza i aktualnym poziomie nawilżenia

 • BLOKADA RODZICIELSKA

możliwość zablokowania sterowania urządzeniem

 • SYGNAŁ DŹWIĘKOWY

informuje o braku wody w zbiorniku

 • AUTO RESTART

po odłączeniu prądu urządzenie uruchamia się ponownie

 • WSKAŹNIK KONSERWACJI FILTRÓW

przypomina o konieczności wyczyszczenia filtrów, aby wydłużyć żywotność

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   Asia,
   17.06.2021 napisał:
   Urządzenie estetyczne, nie dużych wymiarów, Wygodnie sie uzupełnia wodę. Mam go od 3 lat , nie musiałam jeszcze wymieniać filtrów. prosta konserwacja jak i obsługa tak samo. Ogólnie dobry produkt
   Ocena opinii: 0
  • -
   Monika,
   16.02.2021 napisał:
   Oczyszczacz, który na dobra sprawę, został przeze mnie tutaj zakupiony jako pierwszy i działa z powodzeniem po dziś dzień ;) dzięki odpowiedniemu użytkowaniu oraz konserwacji w odpowiednim czasie ne wymieniałam jeszcze filtrów. ;)Także wydajny ;) A poza tym świetnie się sprawdza przy chorobach typu astma ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Sonia,
   26.07.2020 napisał:
   Nawilżacz w sharpie a50 euw działa i nie robi sauny co jest dla mnie bardzo ważne. Funkcja oczyszczania też jest okay przynajmniej kurzu nie widać... obsługa bardzo prosta.
   Ocena opinii: 0
  • -
   PawełB,
   11.07.2020 napisał:
   Z oczyszczacza Sharp kc A50 euw jeste bardzo zadowolony. . Wyłapuje wszelki kurz, ( nawet drobinki antyprespiranta - zaraz kontrolka zaświeciła się na czerowo)niweluje brzydkie zapachy,działa bardzo cicho na najniższych obrotach więc nie przeszkadza w nocy. Czasami słychac bulgotanie ;)Pojemnik na wodę napełniam dwa razy dziennie: pokoju jest trochę chłodniej ale za to lepiej sie śpi.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Marysia,
   14.04.2020 napisał:
   Nawilżacz i oczyszczacza działa i nie robi sauny,bardzo dobrze oczyszcza tez powietrze... obsługa prosta i intuicyjna. Jest też bardzo wydajne. Polecam Sharp KC-A50EUW również palaczom, nawet po większym spotkaniu gdzie kilka osób paliło po ok. pół godzinie powietrze wraca do normy a ubrania nie pachną dymem!
   Ocena opinii: 1
  • -
   Sandra,
   19.11.2019 napisał:
   Uważam, że Sharp KC-A50EUW jest rewelacyjny. Od kiedy go zaczęłam używać, wiem co znaczy udany sen. Jakość powietrza znacznie się poprawiła. Przy dwóch małych kotach bengalskich kurzu i pyłków nie brakuje więc urządzenie jest odpowiednio testowane. Powietrze jest bardzo dobrze nawilżone. Raz powietrze oczyszczane jest w pokoju u dzieci a raz w salonie. Polecam dla alergików, osób mających pupila, a także dla tych którzy mają bardzo suche powietrze w domu.
   Ocena opinii: 1
  • -
   Paweł,
   06.10.2019 napisał:
   Sharp KC-A50EUW mam od jakichś 2,5 roku. Jest bardzo ciche na niskich obrotach (idealne na wieczór i do snu) Nawilżacz jest genialny, zero mgiełki, zero pary w pokoju a wilgotność faktycznie dochodząca do 60 %
   Przez nawilżenie jak i zarówno oczyszczanie śpi się jakby lepiej
   Na filtrze wstępnym już po 3-4 dniach widać gołym okiem kłębki kurzu.
   Ocena opinii: 1
  Jesteś niezalogowany. Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie o produkcie. Kliknij aby się zalogować.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 38 m²
  Wydajność oczyszczania do: 306 m³/h
  Wydajność nawilżania do: 600 ml/h
  Poziom hałasu: 16-49 dB
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: tak
  Lampa UV-C: nie
  Pojemność zbiornika: 3,6 l
  Waga urządzenia: 9.2 kg
  Wysokość: 60.3 cm
  Głębokość: 27.3 cm
  Szerokość: 39.9 cm
  Zużycie energii: 4,3-42 W
  Filtr HEPA H13
  Szacowana żywotność filtrów: 48 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 165 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz i nawilżacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 2 lata (Door-to-door)
  SKU: 4974019764689
Sharp KC-A50EUW oczyszczacz z nawilżaczem
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 1899,00zł 1999,00zł
Dodaj do koszyka