Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: tak
Poziom hałasu: 16 dB
Szacunkowy koszt energii: 7 zł/mc
Funkcja nawilżania: tak
Współczynnik oczyszczania: 3.2

gofygify

Cena: 1899,00zł

W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 2 lata (Door-to-door)

Gratis kupując ten produkt otrzymasz

Opis

Parametry

gwarancja na 5 sharppp


Oczyszczacz Sharp KC-A50EUB to nowa wersja kolorystyczna znanego modelu KC-A50EUW. Czarna obudowa nadaje mu nowego charakteru, który jest nie tylko nowoczesny, ale równocześnie elegancki. Oczyszczacz przeznaczony jest do pomieszczeń o wielkości 38 m2, ale dzięki cichej pracy na poziomie 16 dB sprawdzi się nie tylko w większym salonie, lecz również w małej sypialni. Ponieważ urządzenie wyposażone zostało również w funkcję nawilżania i jonizacji, w naszym domu zapanuje doskonały mikroklimat.

Sharp KC-A50EUB


DOSKONAŁA JAKOŚĆ POWIETRZA

 • Filtr wstępny - rozpoczyna proces oczyszczania. Eliminuje większe zanieczyszczenia, takie jak włosy, kurz, sierść i alergeny. W ten sposób odciąża pracę kolejnych filtrów. Nie podlega wymianie.
 • Filtr węglowy - usuwa nieprzyjemne zapachy z pomieszczenia, a przede wszystkim usuwa lotne związki organiczne i dym papierosowy. Filtr jest zmywalny. Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr HEPA H13 - usuwa z powietrza 99,97% cząstek stałych, takich jak składniki smogu (pyły zawieszone PM2.5 i PM10), kurz, alergeny, bakterie czy roztocza. Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr nawilżacza - oczyszczone powietrze zostaje przepuszczone przez nasiąkniętą wodą matę ewaporacyjną, gdzie nabiera odpowiedniej wilgotności i wraca do pomieszczenia. Żywotność 5-10 lat.
 • Jonizator Plasmacluster - jonizator, który wspiera filtry w walce z patogenami. Produkuje i uwalnia do pomieszczenia jony, które usuwają wirusy, pleśń i grzyby. Nie podlega wymianie.

Sharp KC-A50EUB filtry


Sharp KC-A50EUB nawilżanie

INTELIGENTNE NAWILŻANIE

Odpowiednia wilgotność powietrza jest kluczowa dla dobrego zdrowia i samopoczucia. Suche powietrze podrażnia drogi oddechowe, powoduje nocny kaszel i wzmacnia objawy astmy. Z tego powodu Sharp KC-A50EUB wyposażony został w matę ewaporacyjną. Intensywność nawilżania jest dostosowywana automatycznie do aktualnych warunków w pomieszczeniu, które oczyszczacza bada za pomocą wbudowanego termo- i higrometru.


JONY PLASMACLUSTER W WALCE Z WIRUSAMI

Sharp, jako jeden z pierwszych tak popularnych producentów, zaczął wyposażać swoje oczyszczacze w generatory jonów. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w domach alergików oraz rodzin z małymi dziećmi, ponieważ produkowane przez jonizator ujemne i dodatnie jony Plasmacluster eliminują obecne w powietrzu patogeny - wirusy, bakterie, alergeny, zarodniki pleśni i grzybów. Unieszkodliwione drobnoustroje opadają na podłogę, skąd można je z łatwością usunąć podczas odkurzania.

Klasa
generatora jonów
Oczyszczanie powietrza
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/


Klasa
generatora
jonów
Usuwanie zapachów
Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 41 m3 --

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

PRZYJEMNE OTOCZENIE

Nieprzyjemne zapachy są częstymi, choć nieproszonymi gośćmi w każdym domu. Jest w stanie poradzić sobie z nimi jonizator, który wspólnie z węglem aktywnym eliminuje woń wilgoci, opary kuchenne czy dym papierosowy. Kiedy pracuje oczyszczacz, ty możesz usiąść i odetchnąć świeżym powietrzem.

usmiechnieci ludzie


MNIEJ KURZU NA MEBLACH

Jonizator utrzymuje równowagę kationowo-anionową w pomieszczeniu, która bywa zaburzona przez sprzęty elektroniczne. W ten sposób wspomaga naszą koncentrację, poprawia samopoczucie oraz pomaga w dolegliwościach takich jak bóle głowy i chroniczne zmęczenie. Ponadto zmniejsza elektrostatyczność, przez co kurz słabiej osiada na meblach i może zostać usunięty przez oczyszczacz.

Sharp KC-A50EUB - jonizator Plasmaclaster


SPRAWDZONY PRZEZ KONSUMENTÓW I EKSPERTÓW

Sharp KC-A50EUB spełnia aktualne normy bezpieczeństwa, co potwierdza przyznany mu atest higieniczny PZH Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

The British Allergy Foundation przyznał modelowi KC-A50EUB certyfikat Seal of Approval. Jest to dowód na skuteczne zwalczanie obecnych w powietrzu alergenów.


AUTO CZY MANUAL? TY WYBIERASZ

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUB został przystosowany zarówno do inteligentnej pracy automatycznej, jak i sterowania ręcznego. W trybie auto wszystkie parametry pracy oczyszczacz dobiera sam, na podstawie odczytów z czujników. W trybie manualnym to użytkownik decyduje o tym, w jaki sposób powinien pracować oczyszczacz. Sharp posiada również kilka innych, ciekawych trybów, takich jak “prysznic jonów” oraz możliwość łatwego wyłączenia funkcji nawilżania. Pozwala też skorzystać z blokady rodzicielskiej, a przenoszenie ułatwiają kółka i uchwyty.

CZUJNIKI

 • czujnik kurzu
 • czujnik wilgotności
 • czujnik temperatury
 • czujnik zapachu

WSKAŹNIKI

 • wskaźnik jakości powietrza
 • wskaźnik czyszczenia filtrów
 • wskaźnik prędkości wentylatora
 • wskaźnik wilgotności
 • wskaźnik zapachu

TRYBY PRACY

 • tryb manualny
 • tryb auto
 • tryb pyłki
 • tryb Clean Ion Shower

STWORZONY Z MYŚLĄ O DOMU RODZINNYM

Sharp KC-A50EUB filtry

INTELIGENTNA PRACA

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUB posiada zestaw czujników, które na bieżąco kontrolują jakość powietrza w otoczeniu. Na ich podstawie dobiera odpowiednią prędkość pracy wentylatora i intensywność nawilżania.

Sharp KC-A50EUB panel kontrolny

DŁUGA ŻYWOTNOŚĆ FILTRÓW

W kwestii żywotności filtrów model KC-A50EUB jest praktycznie bezkonkurencyjny. Filtry posiadają dużą pojemność i są przystosowane do czyszczenia. Dzięki temu mogą być użytkowane przez nawet 10 lat. Trzeba jednak pamiętać, że ich żywotność zależna jest od jakości powietrza i może być krótsza.

Sharp KC-A40EUW klasyczny wygląd

DOSKONAŁE PARAMETRY

Sharp KC-A50EUB został zaprojektowany z myślą o dzieciach i alergikach. Wszystkie cechy tego urządzenia, takie jak cicha praca (16 dB), energooszczędność (4,3 W), blokada rodzicielska, timer i kółeczka, mają zapewniać komfort i bezpieczeństwo użytkowania, nawet przy działaniu 24h/7.


SHARP KC-A50EUB - DO SALONU, SYPIALNI I POKOJU DZIECKA

Sharp znany jest z tego, że produkowane przez niego oczyszczacze posiadają najwyższą jakość - tworzone są z myślą o każdym szczególe, od momentu projektowania aż po produkcję. W modelu KC-A50EUB wygodna, prosta obsługa idzie w parze z najwyższą skutecznością filtracji i niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Duża pojemność filtrów oraz możliwość ich czyszczenia gwarantują bardzo długą żywotność. Największą zaletą oczyszczacza jest jego energooszczędność i niezwykle cicha praca, które pozwalają korzystać z niego dosłownie wszędzie i to przez całą dobę.

W linii oczyszczaczy Sharp KC-A znajduje się 5 modeli, różniących się od siebie kolorem obudowy i dedykowaną powierzchnią pracy:

 • Sharp KC-A40EUW w kolorze białym do 26 m2
 • Sharp KC-A40EUB w kolorze czarnym do 26 m2
 • Sharp KC-A50EUW w kolorze białym do 38 m2
 • Sharp KC-A50EUB w kolorze czarnym do 38 m2
 • Sharp KC-A60EUW w kolorze białym do 48 m2


PROSTA KONSERWACJA URZĄDZENIA

Oczyszczacz powietrza pracuje praktycznie samodzielnie. Jednak aby działał skutecznie należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji urządzenia. Każdy użytkownik powinien zadbać o cykliczną wymianę i regularne czyszczenie filtrów:

1. Filtr wstępny - należy go odkurzać raz na 1/1,5 miesiąca. Najlepiej użyć delikatnej końcówki z włosia aby skutecznie oczyścić filtr z kurzu i innych zanieczyszczeń.

2. Filtr węglowy - jego żywotność szacuje się do 48 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Do czasu jego wymiany należy odkurzać filtr co 1/1,5 miesiąca w zależności od częstotliwości pracy urządzenia.

3. Filtr HEPA - jego żywotność szacuje się do 48 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Filtr HEPA należy odkurzać co 1/1,5 miesiąca.

4. Mata ewaporacyjna - przy regularnym myciu producent szacuje jej żywotność aż do 10 lat. Matę ewaporacyjną można czyścić za pomocą roztworu z wody i kwasku cytrynowego raz na 1/1,5 miesiąca. Należy również pamiętać o regularnej wymianie wody w zbiorniku najlepiej co 2 lub 3 dni.

W oczyszczaczach Sharp raz na 720 godzin czasu pracy urządzenia, wskaźnik filtra zamontowany w urządzeniu informuje o konieczności konserwacji filtrów: wstępnego, Hepa, węglowego oraz maty ewaporacyjnej. Przykładowo, jeśli urządzenie pracuje 30 dni po 24 godziny na dobę to wskaźnik konserwacji filtra zaświeci się po miesiącu. Jeśli jednak urządzenie nie pracuje stale to wskaźnik zaświeci się po czasie kiedy praca urządzenia będzie wynosiła 720 godzin. Zazwyczaj jest to 1 lub 1,5 miesiąca.

Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o czas, w którym należy wyczyścić filtry - oczyszczacz poinformuje nas o konieczności konserwacji za pomocą zaświeconego wskaźnika filtra. 

Szacowany roczny koszt filtrów wynosi jedynie 165 zł.


Najważniejsze cechy Sharp KC-A50EUB

 • WSKAŹNIK CZYSTOŚCI POWIETRZA

informuje o aktualnym stanie powietrza w pomieszczeniu

 • INTELIGENTNY TRYB AUTOMATYCZNY

urządzenie samodzielnie dostosuje prędkość pracy w zależności od poziomu zanieczyszczenia i wilgotności

 • TRYB PYŁKI

szybsze oczyszczanie z kurzu podczas sprzątania

 • WSKAŹNIK ZAPACHU

po wykryciu zapachu zmienia kolor

 • CZUJNIKI

kurzu, zapachu, temperatury i wilgoci, z możliwością zmiany czułości

 • KÓŁKA TRANSPORTOWE

ułatwiają przenoszenie

 • STEROWANIE OŚWIETLENIEM

3 tryby jasności oświetlenia - jasny, ciemny i wyłączony

 • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

Silent (niski), Med (średni), Max (wysoki)

 • ION SHOWER

program 60 minutowy, który emituje wysokiej gęstości jony Plasmacluster

 • WSKAŹNIK WILGOTNOŚCI POWIETRZA

informuje o pracy nawilżacza i aktualnym poziomie nawilżenia

 • BLOKADA RODZICIELSKA

możliwość zablokowania sterowania urządzeniem

 • SYGNAŁ DŹWIĘKOWY

informuje o braku wody w zbiorniku

 • AUTO RESTART

po odłączeniu prądu urządzenie uruchamia się ponownie

 • WSKAŹNIK KONSERWACJI FILTRÓW

przypomina o konieczności wyczyszczenia filtrów, aby wydłużyć żywotność


Najczęstsze pytania


Czy oczyszczacz Sharp KC-A50EUB może oczyszczać samodzielnie?

Tak, urządzenie posiada inteligentny tryb automatyczny, dzięki któremu oczyszczacz samodzielnie dostosuje prędkość pracy w zależności od poziomu zanieczyszczeń i wilgotności.

Czy oczyszczacz informuje o konieczności napełnienia wody w zbiorniku?

Tak, sygnał dźwiękowy jest odpowiedzialny za poinformowanie nas o konieczności dolania wody do zbiornika.

Czy oczyszczacz Sharp KC-A50EUB wydziela dużo jonów?

Urządzenie posiada tryb Ion Shower, którego uruchomienie powoduje intensywne generowanie jonów w dużej ilości, które są wypuszczane do powietrza. Zalecamy włączyć tryb Ion Shower godzinę przed spaniem.

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   Greta,
   23.12.2021 napisał:
   produkt zgodny ze swoją specyfikacją. Używany już od 4 lat. Bardzo polecam w miastach gdzie jest duże stężenie smogu i nie tylko. pomocny przy alergiach czy schorzeniach układu oddechowego.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Tena,
   22.12.2021 napisał:
   Świetnie radzi sobie z oczyszczaniem zanieczyszczonego powietrza z dworu np smogiem. Czuły na kurz.
   Ocena opinii: 0
  • -
   LenaB,
   23.11.2021 napisał:
   Oczyszcza całą moja kawalerkę. Prosty w obsłudze jak i w czyszczeniu. Bardzo dobrze radzi sobie ze smogiem.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Kamila,
   10.03.2021 napisał:
   Uważam, że ten oczyszczacz jest rewelacyjny. Moja córka jest uczulona na roztocza i widze, na prawdę ogromną poprawę.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Paweł,
   16.02.2021 napisał:
   Idealny do małej sypialni ;) mega dobrze jonizuje powietrze. lepiej się śpi, bez uczucia zatkanego nosa.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Emilia,
   08.02.2021 napisał:
   Zakupiony oczyszczacz to już drugi w tym sklepie. Idealnie oczyszcza dwa przejściowe pokoje. Polecam również do pokój dziecka ;)
   Ocena opinii: 0
  Tylko osoby które kupiły dany produkt mogą dodawać opinie.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 38 m²
  Wydajność oczyszczania do: 306 m³/h
  Wydajność nawilżania do: 600 ml/h
  Poziom hałasu: 16-49 dB
  Szacunkowy koszt energii 7 zł/mc
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: tak
  Lampa UV-C: nie
  Pojemność zbiornika: 3,6 l
  Waga urządzenia: 9.2 kg
  Wysokość: 60.3 cm
  Głębokość: 27.3 cm
  Szerokość: 39.9 cm
  Zużycie energii: 4,3-42 W
  Filtr HEPA H13
  Szacowana żywotność filtrów: 48 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 165 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz i nawilżacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 2 lata (Door-to-door)
  SKU: 4974019140810
Sharp KC-A50EUB oczyszczacz z nawilżaczem powietrza
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 1899,00zł
Dodaj do koszyka