Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: tak
Poziom hałasu: 16 dB
Szacunkowy koszt energii: 5 zł/mc
Funkcja nawilżania: tak
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i darmowy zwrot
Gwarancja i darmowy zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Gwarancja: 2 lata (Door-to-door)
Ostatnio dostępny: 15.01.2024

Gratis kupując ten produkt otrzymasz

Opis

Sharp KC-A40EUW parametry


Gwarancja na 5 Sharp


SHARP KC-A40EUW - OCZYSZCZACZ DO 26M²

Sharp KC-A40EUW to najmniejsze urządzenie z rodziny oczyszczaczy 3w1 KC-A (oczyszczanie, nawilżanie, jonizacja). Oczyszczacz został zaprojektowany, aby działać praktycznie bezobsługowo. Oczyszczacz został wyposażony w technologię Plasmacluster, która usuwa chorobotwórcze patogeny, takie jak wirus grypy. Ten model został wyposażony, tak samo jak jego więksi bracia, w filtr HEPA H13, który usuwa 99,97% frakcji pyłów PM 2.5. Doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach do 26 m2 i dodatkowo nie zakłóci snu najmniejszych domowników, ponieważ w najcichszym trybie emituje tylko 16 dB, czyli tyle co szum liści na łagodnym wietrze.

Sharp KC-A40EUW oczyszczacz powietrza


ODETCHNIJ CZYSTYM POWIETRZEM

 • Filtr wstępny - rozpoczyna filtrację, eliminując większe zanieczyszczenia: włosy, kurz, alergeny. Odciąża w ten sposób kolejne filtry. Nie podlega wymianie.
 • Filtr węglowy - węgiel aktywny przechwytuje nieprzyjemną woń z pomieszczenia i tkanin oraz eliminuje LZO (lotne związki organiczne). Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr HEPA H13 - niweluje z powietrza alergeny, kurz i pyły zawieszone PM 2.5 i PM 10, które są głównymi składnikami smogu. Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr nawilżacza - oczyszczone powietrze zostaje przepuszczone przez matę ewaporacyjną, przez co staje się wilgotne i wolne od osadu i kamienia. Żywotność 5-10 lat.
 • Jonizator Plasmacluster - unieszkodliwia obecne w otoczeniu wirusy, bakterie, zarodniki pleśni i grzybów. Nie podlega wymianie.

Sharp KC-A40EUW


POWIETRZE OPTYMALNIE NAWILŻONE

Wydajny nawilżacz powietrza z dużym zbiornikiem na wodę zapewni w mieszkaniu optymalny poziom nawilżenia, nawet jeżeli jesteśmy posiadaczami centralnego ogrzewania. Urządzenie dostosowuje optymalny poziom wilgotności dostosowany do panującej temperatury w pomieszczeniu. Kiedy woda w zbiorniku się skończy, oczyszczacz poinformuje nas o tym sygnałem dźwiękowym i kolorystycznym.

Sharp KC-A40EUW oczyszczacz powietrza z nawilżaczem


PLASMACLUSTER - KONIEC Z BAKTERIAMI

Technologia Plasmacluster to nowoczesny jonizator firmy Sharp, wykorzystywany w oczyszczaczach powietrza tej marki. Ujemnie naładowane jony zostają wypuszczone do otoczenia, gdzie po zetknięciu z drobnoustrojami (wirusy, bakterie, zarodniki pleśni i grzybów) doprowadzają do ich unieszkodliwienia. Jony ujemne pomagają również utrzymać równowagę kationowo-anionową w pomieszczeniu, co bardzo pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Klasa
generatora jonów
Oczyszczanie powietrza
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Sharp KC-A40EUW jonizacja Plasmacluster


ZAPOMNIJ O NIEPRZYJEMNYM ZAPACHU

Jony Plasmacluster tworzą przyjemne, komfortowe warunki do pracy i odpoczynku. Bez trudu usuwają nieprzyjemne zapachy i dym papierosowy oraz utrzymują równowagę kationowo-anionową, którą zaburzają sprzęty elektryczne. Poprawia to naszą koncentrację i pomaga w dolegliwościach takich jak bóle głowy.

Klasa
generatora
jonów
Usuwanie zapachów
Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 41 m3 --

Sharp KC_A40EUW z zbliżenie z logiem


MNIEJ KURZU I MNIEJ SPRZĄTANIA

Jonizator w bardzo szybkim tempie redukuje elektryczność statyczną w pomieszczeniu. Dzięki temu drobinki kurzu nie przylegają silnie do mebli, tylko unoszą się i mogą zostać z łatwością usunięte z powietrza przez oczyszczacz. Podczas badań w komorze 42 m3 wystarczyło zaledwie 13 min pracy jonizatora, żeby uzyskać pożądany efekt.

Sharp KC-A40EUW uśmiechnięci ludzie


PRODUKT PRZYJAZNY ALERGIKOM

Sharp KC-A40EUW atest PZH

Ten model oczyszczacza otrzymał atest higieniczny przyznawany przez Państwowy Zakład Higieny Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

Sharp KC-A40EUW certfikat fundacji antyalergicznej

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUW otrzymał certyfikat Seal of Approval od The British Allergy Foundation, co potwierdza jego skuteczność w walce z pyłkami, roztoczami i innymi alergenami.


WŁĄCZ I ZAPOMNIJ

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUW został stworzony w myśl zasady “włącz i zapomnij”. Po włączeniu w tryb auto, urządzenie samodzielnie dostosuje prędkość pracy w zależności od poziomu zanieczyszczenia i wilgotności w pomieszczeniu. Jednocześnie informuje nas o aktualnej jakości powietrza za pomocą zestawu wskaźników. Po przeniesieniu oczyszczacza na noc do sypialni (co ułatwią kółka transportowe i uchwyty), wystarczy włączyć ręcznie tryb niski i wyłączyć podświetlenie. Aby zapisać wybrane ustawienia i uniemożliwić ich zmianę dzieciom, możemy skorzystać z przycisku blokady rodzicielskiej.

CZUJNIKI

 • czujnik kurzu
 • czujnik wilgotności
 • czujnik temperatury

WSKAŹNIKI

 • wskaźnik jakości powietrza
 • wskaźnik czyszczenia filtrów
 • wskaźnik prędkości wentylatora
 • wskaźnik wilgotności

TRYBY PRACY

 • tryb manualny
 • tryb auto
 • tryb pyłki
 • tryb Clean Ion Shower

Sharp KC_A40EUW panel sterownaia zbliżenie


TYLKO TO, CO NAJLEPSZE

Sharp KC-A40EUW w salonie

DŁUGA ŻYWOTNOŚĆ FILTRÓW

Sharp KC-A40EUW zapewnia nawet do 10 lat pracy bez wymiany filtrów. Tak długa żywotność wynika z ich wysokiej pojemności i przystosowaniu do czyszczenia. Należy jednak pamiętać, że w miastach o dużym zanieczyszczeniu powietrza żywotność filtrów będzie mniejsza.

Sharp KC-A40EUW panel kontrolny

DOSKONAŁE PARAMETRY

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Sharp KC-A40EUW jest zaprojektowany dla rodziny, alergika oraz walki ze smogiem. Świetnie nadaje się do pokoju dziecięcego, ponieważ pracuje niemalże bezgłośnie (16 dB) i energooszczędnie (4W). Ciągła praca urządzenia w najcichszym trybie przez rok zużyje energii za ok 24 zł.

Sharp KC-A40EUW oczyszczacz i promienie słoneczne w pokoju

UNIWERSALNY WYGLĄD

Oczyszczacz Sharp posiada minimalistyczną formę i jednolity kolor. Jego ponadczasowy design sprawdzi się w każdym wnętrzu - tym nowoczesnym, jak i bardziej klasycznym.


SHARP KC-A40EUW - PONADCZASOWY KLASYK

Marka Sharp słynie z wysokiej jakości produkowanych oczyszczaczy powietrza. Model Sharp KC-A40EUW pełni trzy, najbardziej pożądane wśród urządzeń tego typu, role: oczyszczacza, nawilżacza i jonizatora. Dzięki wykorzystaniu filtra HEPA H13 oraz węgla aktywnego, jakość oczyszczania przebiega na najwyższym poziomie (skuteczność HEPA - 99,97%). Urządzenie to zostało zaprojektowane w myśl zasady "włącz i zapomnij". Wysoce samodzielny tryb automatyczny pozwala włączyć oczyszczacz i zapomnieć o nim na resztę dnia. Ze względu na wydajność model Sharp KC-A40EUW sprawdzi się w większości domowych pomieszczeń, zachowując jednocześnie optymalny stosunek jakości do ceny.

W linii oczyszczaczy Sharp KC-A znajduje się 5 modeli, różniących się od siebie kolorem obudowy i dedykowaną powierzchnią pracy:

 • Sharp KC-A40EUW w kolorze białym do 26 m2
 • Sharp KC-A40EUB w kolorze czarnym do 26 m2
 • Sharp KC-A50EUW w kolorze białym do 38 m2
 • Sharp KC-A50EUB w kolorze czarnym do 38 m2
 • Sharp KC-A60EUW w kolorze białym do 48 m2


PROSTA KONSERWACJA URZĄDZENIA

Oczyszczacz powietrza pracuje praktycznie samodzielnie. Jednak aby działał skutecznie należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji urządzenia. Każdy użytkownik powinien zadbać o cykliczną wymianę i regularne czyszczenie filtrów:

1. Filtr wstępny - należy go odkurzać raz na 1/1,5 miesiąca. Najlepiej użyć delikatnej końcówki z włosia aby skutecznie oczyścić filtr z kurzu i innych zanieczyszczeń.

2. Filtr węglowy - jego żywotność szacuje się do 48 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Do czasu jego wymiany należy odkurzać filtr co 1/1,5 miesiąca w zależności od częstotliwości pracy urządzenia.

3. Filtr HEPA - jego żywotność szacuje się do 48 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Filtr HEPA należy odkurzać co 1/1,5 miesiąca.

4. Mata ewaporacyjna - przy regularnym myciu producent szacuje jej żywotność aż do 10 lat. Matę ewaporacyjną można czyścić za pomocą roztworu z wody i kwasku cytrynowego raz na 1/1,5 miesiąca. Należy również pamiętać o regularnej wymianie wody w zbiorniku najlepiej co 2 lub 3 dni.

W oczyszczaczach Sharp raz na 720 godzin czasu pracy urządzenia, wskaźnik filtra zamontowany w urządzeniu informuje o konieczności konserwacji filtrów: wstępnego, Hepa, węglowego oraz maty ewaporacyjnej. Przykładowo, jeśli urządzenie pracuje 30 dni po 24 godziny na dobę to wskaźnik konserwacji filtra zaświeci się po miesiącu. Jeśli jednak urządzenie nie pracuje stale to wskaźnik zaświeci się po czasie kiedy praca urządzenia będzie wynosiła 720 godzin. Zazwyczaj jest to 1 lub 1,5 miesiąca.

Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o czas, w którym należy wyczyścić filtry - oczyszczacz poinformuje nas o konieczności konserwacji za pomocą zaświeconego wskaźnika filtra. 

Szacowany roczny koszt filtrów wynosi jedynie 155 zł.

Sharp KC_A40EUW konserwacja filtrów


Najważniejsze cechy Sharp KC-A40EUW

Sharp KC_A40EUW funkcje

  • ION SHOWER

  program 60 minutowy, który emituje wysokiej gęstości jony Plasmacluster

   • CZUJNIKI

   kurzu, temperatury i wilgoci, z możliwością zmiany czułości

   • AUTO RESTART

   po odłączeniu prądu urządzenie uruchamia się ponownie

    • TRYB PYŁKI

    szybsze oczyszczanie z kurzu podczas sprzątania

    • WSKAŹNIK WILGOTNOŚCI POWIETRZA

    informuje o pracy nawilżacza i aktualnym poziomie nawilżenia


     Najczęstsze pytania


     Czy oczyszczacz Sharp KC-A40EUW może oczyszczać samodzielnie?

     Tak, urządzenie posiada inteligentny tryb automatyczny, dzięki któremu oczyszczacz samodzielnie dostosuje prędkość pracy w zależności od poziomu zanieczyszczeń i wilgotności.

     Czy oczyszczacz informuje o konieczności napełnienia wody w zbiorniku?

     Tak, sygnał dźwiękowy jest odpowiedzialny za poinformowanie nas o konieczności dolania wody do zbiornika.

     Czy oczyszczacz Sharp KC-A40EUW wydziela dużo jonów?

     Urządzenie posiada tryb Ion Shower, którego uruchomienie powoduje intensywne generowanie jonów w dużej ilości, które są wypuszczane do powietrza. Zalecamy włączyć tryb Ion Shower godzinę przed spaniem.

     Zobacz pełny opis +

     Filtry i akcesoria

     • Leasing

     • Instrukcja obsługi

     • Opinie

      • -
       Bogna,
       20.01.2024 napisał:
       Wspaniały, cichy, intuicyjna obsługa. Bardzo szybka i sprawna dostawa.
       Zalety:
       Cicha praca. Nawilżacz powietrza i pokazany stan nawilżenia powietrza. Bardzo prosta obsługa.
       Ocena opinii: 0
      • -
       Marzena Ogrodnik,
       16.03.2022 napisał:
       Szybka dostawa! Oczyszczacz super pracuje. Świetnie nawilża powietrze, dzieki temu lepiej się pracuje :)
       Ocena opinii: 0
      • -
       Paloma,
       23.12.2021 napisał:
       Jest niezastąpiony zwłaszcza w okresie zimowym kiedy kaloryfery zaczynają pracować pełną parą. Świetnie oczyszcza powietrze, ale również i nawilża.
       Ocena opinii: 0
      • -
       Ola,
       22.12.2021 napisał:
       Urządzenie bardzo intuicyjne, używane przeze mnie od 2017 roku. Działa po dzień dzisiejszy, Nie wymieniałam jeszcze filtrów ;) Powietrze jest dobrze oczyszczone oraz nawilżone.
       Ocena opinii: 0
      • -
       Anna,
       23.11.2021 napisał:
       Oczyszczone powietrze jest rzeźkie. W dodatku bez problemu usuwa przykre zapachy takie jak dym papierosowy.
       Ocena opinii: 0
      • -
       Rysiek,
       01.05.2020 napisał:
       Super oczyszczacz polecam chodź wyszły już ulepszenia tego urządzenia
       Ocena opinii: 0
      • -
       Ola,
       29.06.2019 napisał:
       Sharp KC-A40EUW działa rewelacyjnie, jego praca jest bardzo cicha, uruchamiany jest zazwyczaj na godzinę przed snem w celu oczyszczenia powietrza, tutaj potwierdzenie jego działania daje nam obraz brudny i zakurzony filtr na pewno wyłapuje sporą ilość pyłów i kurzu. Utrzymuje nawilżenie powietrza na poziomie 60 procent, co daje komfort oddychania bez wysuszania śluzówki. Polecam ten klimatyzator, za tą cenę naprawdę porządne urządzenie, dostępne od ręki.
       Ocena opinii: 0

      Dodaj opinię

      Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
     • Dane techniczne

      Powierzchnia oczyszczania: 26 m²
      Wydajność oczyszczania do: 216 m³/h
      Wydajność nawilżania do: 450 ml/h
      Poziom hałasu: 16-46 dB
      Szacunkowy koszt energii 5 zł/mc
      Funkcja jonizacji: tak
      Funkcja nawilżania: Tak
      Lampa UV-C: nie
      Pojemność zbiornika: 3 l
      Waga urządzenia: 8.1 kg
      Wysokość: 57 cm
      Głębokość: 24.2 cm
      Szerokość: 38.2 cm
      Zużycie energii: 4-25 W
      Filtr HEPA H13
      Szacowana żywotność filtrów: 48 m-cy
      Szacowany roczny koszt filtrów: 155 zł
      Typ produktu: Oczyszczacz i nawilżacz powietrza
      Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
      Gwarancja 2 lata (Door-to-door)
      SKU: 4974019764696
     Sharp KC-A40EUW oczyszczacz z nawilżaczem powietrza
     Ocena klientów:
     Masz pytania?

     +48 574 003 908

     +48 574 003 908
     Cena: 1599,00zł