Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: tak
Poziom hałasu: 16 dB
Szacunkowy koszt energii: 5 zł/mc
Funkcja nawilżania: tak
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Gwarancja: 2 lata (Door-to-door)
Ostatnio dostępny: 18.01.2024

Gratis kupując ten produkt otrzymasz

Opis

Sharp KC-A40EUB parametry


Testowanie 30 dni Sharp

Gwarancja na 5 Sharp


SHARP KC-A40EUB - OCZYSZCZACZ DO 26M²

 • Filtr wstępny - wyłapuje kurz, włosy, sierść i inne większe cząstki. Nie podlega wymianie.
 • Filtr węglowy - eliminuje zanieczyszczenia gazowe, takie jak lotne związki organiczne, dym papierosowy i nieprzyjemne zapachy. Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr HEPA H13 - przechwytuje cząstki stałe: alergeny, pyłki, bakterie, roztocza oraz pyły zawieszone PM10 i PM2.5, czyli składniki smogu. Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr nawilżacza - oczyszczone powietrze przepuszczane jest przez nasiąkniętą wodą matę ewaporacyjną, nabiera odpowiedniej wilgotności i wraca do pomieszczenia. Żywotność 5-10 lat.
 • Jonizator Plasmacluster - pracuje podczas całego procesu oczyszczania. Wypuszcza do otoczenia jony wodoru i tlenu, unieszkodliwiające patogeny (bakterie, wirusy, pleśń). Nie podlega wymianie.

Sharp KC-A40EUB


IDEALNY MIKROKLIMAT

Dla naszego zdrowia ważna jest nie tylko jakość powietrza, ale cały mikroklimat wnętrza, dlatego model A40EUB posiada funkcję nawilżania. W urządzeniu znajduje się mata ewaporacyjna, która nasiąka wodą ze zbiornika i nawilża przepływające przez nią powietrze. Oczyszczacz posiada czujniki temperatury i wilgotności, dzięki którym samodzielnie dobiera intensywność pracy do aktualnych warunków w otoczeniu, dzięki czemu my nie musimy przejmować się doborem właściwych ustawień. Funkcję nawilżania możemy też wyłączyć zupełnie.

Sharp KC-A40EUB oczyszczacz powietrza z nawilżaczem


POZBĄDŹ SIĘ WIRUSÓW - SHARP PLASMACLUSTER

Specjalny generator produkuje dodatnio i ujemnie naładowane jony Plasmacluster, które usuwają z otoczenia wirusy, bakterie, alergeny oraz zarodniki pleśni i grzybów. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w domu alergika lub pokoju małego dziecka, czyli osób szczególnie wrażliwych na unoszące się w powietrzu patogeny.

Klasa
generatora jonów
Oczyszczanie powietrza
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Sharp KC-A40EUB jonizacja Plasmacluster


ODETCHNIJ PEŁNĄ PIERSIĄ

Dobre powietrze to takie, którym przyjemnie się oddycha. Generator jonów w oczyszczaczu KC-A40EUB stanowi mocne wsparcie dla filtra węglowego w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów - woni potu, wilgoci, oparów kuchennych czy dymu papierosowego.

Klasa
generatora
jonów
Usuwanie zapachów
Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 41 m3 --

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Sharp KC_A40EUB z zbliżenie z logiem


LEPSZE ZDROWIE I SAMOPOCZUCIE

Jonizator Plasmacluster utrzymuje w pomieszczeniu równowagę kationowo-anionową, którą zaburzają sprzęty elektryczne. W ten sposób wspomaga naszą koncentrację i pomaga w dolegliwościach, takich jak chroniczne zmęczenie czy bóle głowy. Jednocześnie zmniejsza elektrostatyczność i ogranicza osiadanie kurzu na meblach, ułatwiając sprzątanie.

Sharp KC-A40EUB uśmiechnięci ludzie


ZATWIERDZONY PRZEZ EKSPERTÓW

Sharp KC-A40EUB atest PZH

Sharp KC-A40EUB posiada atest higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny (PZH).

Sharp KC-A40EUB certfikat fundacji antyalergicznej

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUB jest produktem bezpiecznym dla alergików i doskonale usuwa obecne w powietrzu alergeny, co potwierdza certyfikat British Allergy Foundation Seal of Approval.


PROSTE JAK BUŁKA Z MASŁEM

Obsługa oczyszczacza Sharp KC-A40EUB jest łatwa i intuicyjna. Choć prędkość wentylatora można ustawić ręcznie, to po włączeniu urządzenia w tryb auto wszystko będzie odbywać się bez naszej ingerencji. Oczyszczacz samodzielnie dobierze intensywność oczyszczania i nawilżania na podstawie wskazań czujników. O aktualnej jakości powietrza poinformuje nas za pomocą wyświetlacza i wskaźnika kolorystycznego. KC-A40EUB przeniesiemy wygodnie do sypialni z pomocą kółeczek i uchwytów, a następnie przystosujemy do pracy nocnej wybierając tryb niski i wyłączając podświetlenie. Dodatkowa funkcja blokady rodzicielskiej uniemożliwi dzieciom zmianę wybranych ustawień.

CZUJNIKI

 • czujnik kurzu
 • czujnik wilgotności
 • czujnik temperatury

WSKAŹNIKI

 • wskaźnik jakości powietrza
 • wskaźnik czyszczenia filtrów
 • wskaźnik prędkości wentylatora
 • wskaźnik wilgotności

TRYBY PRACY

 • tryb manualny
 • tryb auto
 • tryb pyłki
 • tryb Clean Ion Shower

Sharp KC_A40EUB panel sterownaia zbliżenie


DOSKONAŁA KLASYKA

Sharp KC-A40EUB oczyszczacz w salonie

10 LAT PRACY FILTRÓW

Wyjątkową cechą filtrów w oczyszczaczu Sharp jest ich niespotykanie długa żywotność. Filtry te są przystosowane do regularnego czyszczenia, co również wpływa na ich możliwości przechwytywania zanieczyszczeń. Według producenta przystosowane są do pracy przez nawet 10 lat, jednak czas ten może być krótszy przy wysokim stężeniu zanieczyszczeń.

Sharp KC-A40EUB panel sterownia zbliżenie

CICHY I ENERGOOSZCZĘDNY

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUB to urządzenie, które sprawdzi się zarówno w salonie, sypialni, jak i pokoju małego dziecka. Pracując w niskich obrotach emituje jedynie 16 dB, dlatego nie zbudzi ze snu nawet najbardziej wrażliwego na dźwięki malucha. Należy też do sprzętów bardzo energooszczędnych (4W) i może być włączony cały czas, bez wpływu na rachunki za prąd.

Sharp KC-A40EUB tył oczyszczacza

DO KAŻDEGO WNĘTRZA

KC-A40EUB jest jak klasyczna mała czarna - elegancka i uniwersalna zarazem. Będzie pasować do nowoczesnego salonu, staromodnego biura, przytulnej sypialni i pokoju nastolatka. Od teraz oczyszczacz nie będzie tylko kolejnym sprzętem domowym, a integralną częścią wystroju wnętrza.


SHARP KC-A40EUB - ELEGANCKI I SKUTECZNY

Oczyszczacze Sharp z linii KC-A to produkty już w pewnym sensie kultowe. Choć na rynku są już od kilku lat, wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Sharp KC-A40EUB to najmniejsze z tej serii urządzenie 3w1 - oczyszczacz, nawilżacz i jonizator. Ciężko znaleźć na rynku model innej marki, który mógłby pochwalić się każdą z tych trzech funkcji. Jest prosty w obsłudze, cichy i skuteczny, a pracując nie tylko pozbywa się z powietrza zanieczyszczeń wszelkiego rodzaju, lecz również tworzy odpowiedni, zdrowy dla domowników mikroklimat.

W linii oczyszczaczy Sharp KC-A znajduje się 5 modeli, różniących się od siebie kolorem obudowy i dedykowaną powierzchnią pracy:

 • Sharp KC-A40EUW w kolorze białym do 26 m2
 • Sharp KC-A40EUB w kolorze czarnym do 26 m2
 • Sharp KC-A50EUW w kolorze białym do 38 m2
 • Sharp KC-A50EUB w kolorze czarnym do 38 m2
 • Sharp KC-A60EUW w kolorze białym do 48 m2


PROSTA KONSERWACJA URZĄDZENIA

Oczyszczacz powietrza pracuje praktycznie samodzielnie. Jednak aby działał skutecznie należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji urządzenia. Każdy użytkownik powinien zadbać o cykliczną wymianę i regularne czyszczenie filtrów:

1. Filtr wstępny - należy go odkurzać raz na 1/1,5 miesiąca. Najlepiej użyć delikatnej końcówki z włosia aby skutecznie oczyścić filtr z kurzu i innych zanieczyszczeń.

2. Filtr węglowy - jego żywotność szacuje się do 48 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Do czasu jego wymiany należy odkurzać filtr co 1/1,5 miesiąca w zależności od częstotliwości pracy urządzenia.

3. Filtr HEPA - jego żywotność szacuje się do 48 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Filtr HEPA należy odkurzać co 1/1,5 miesiąca.

4. Mata ewaporacyjna - przy regularnym myciu producent szacuje jej żywotność aż do 10 lat. Matę ewaporacyjną można czyścić za pomocą roztworu z wody i kwasku cytrynowego raz na 1/1,5 miesiąca. Należy również pamiętać o regularnej wymianie wody w zbiorniku najlepiej co 2 lub 3 dni.

W oczyszczaczach Sharp raz na 720 godzin czasu pracy urządzenia, wskaźnik filtra zamontowany w urządzeniu informuje o konieczności konserwacji filtrów: wstępnego, Hepa, węglowego oraz maty ewaporacyjnej. Przykładowo, jeśli urządzenie pracuje 30 dni po 24 godziny na dobę to wskaźnik konserwacji filtra zaświeci się po miesiącu. Jeśli jednak urządzenie nie pracuje stale to wskaźnik zaświeci się po czasie kiedy praca urządzenia będzie wynosiła 720 godzin. Zazwyczaj jest to 1 lub 1,5 miesiąca.

Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o czas, w którym należy wyczyścić filtry - oczyszczacz poinformuje nas o konieczności konserwacji za pomocą zaświeconego wskaźnika filtra. 

Szacowany roczny koszt filtrów wynosi jedynie 155 zł.

Sharp KC_A40EUB konserwacja filtrów


Najważniejsze cechy Sharp KC-A40EUB

Sharp KC_A40EUB funkcje

 • ION SHOWER

program 60 minutowy, który emituje wysokiej gęstości jony Plasmacluster

  • CZUJNIKI

  kurzu, temperatury i wilgoci, z możliwością zmiany czułości

   • STEROWANIE OŚWIETLENIEM

   3 tryby jasności oświetlenia - jasny, ciemny i wyłączony

    • TRYB PYŁKI

    szybsze oczyszczanie z kurzu podczas sprzątania

    • WSKAŹNIK WILGOTNOŚCI POWIETRZA

    informuje o pracy nawilżacza i aktualnym poziomie nawilżenia

      • AUTO RESTART

      po odłączeniu prądu urządzenie uruchamia się ponownie


      Najczęstsze pytania


      Jakie tryby pracy posiada Sharp KC-A40EUB?

      Urządzenie wyróżnia się wieloma trybami pracy. Możemy wyłonić tryb manualny, automatyczny, pyłki, nocny oraz Clean Ion Shower.

      Czy oczyszczacz Sharp KC-A40EUB jest energooszczędny?

      Urządzenie należy do sprzętów bardzo energooszczędnych (4W) i może być włączony cały czas, bez wpływu na rachunki za prąd.

      Czy oczyszczacz Sharp KC-A40EUB jest cichy?

      Sharp KC-A40EUB to urządzenie, które sprawdzi się zarówno w salonie, sypialni, jak i pokoju małego dziecka. Pracując w niskich obrotach emituje jedynie 16 dB, dlatego nie zbudzi ze snu nawet najbardziej wrażliwego na dźwięki dziecka.

      Zobacz pełny opis +

      Filtry i akcesoria

      • Leasing

      • Instrukcja obsługi

      • Opinie

       • -
        Kasia,
        16.02.2022 napisał:
        Był to pierwszy oczyszczacz zakupiony w tym sklepie. Działa bez zarzutów, a dodam że użytkuję go od maja 2017 roku. Oprócz tego, że dobrze się prezentuje, bardzo dobrze nawilża i oczyszcza. Oczyszczanie było dla mnie ważne ze względu na smog oraz pyłki, na które uczulona jest córka, a nawilżanie ze względu na dosyć suche powietrze zimą.
        Ocena opinii: 0
       • -
        Lena,
        25.01.2021 napisał:
        Ja mam właśnie ten oczyszczacz w wersji czarnej. ;)Idealnie sprawdza się do pokoju u dzieci ;) Zwłaszcza w przypadku alergików.
        Ocena opinii: 0

       Dodaj opinię

       Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
      • Dane techniczne

       Powierzchnia oczyszczania: 26 m²
       Wydajność oczyszczania do: 216 m³/h
       Wydajność nawilżania do: 450 ml/h
       Poziom hałasu: 16-46 dB
       Szacunkowy koszt energii 5 zł/mc
       Funkcja jonizacji: tak
       Funkcja nawilżania: Tak
       Lampa UV-C: nie
       Pojemność zbiornika: 3 l
       Waga urządzenia: 8.1 kg
       Wysokość: 57 cm
       Głębokość: 24.2 cm
       Szerokość: 38.2 cm
       Zużycie energii: 4-25 W
       Filtr HEPA H13
       Szacowana żywotność filtrów: 48 m-cy
       Szacowany roczny koszt filtrów: 155 zł
       Typ produktu: Oczyszczacz i nawilżacz powietrza
       Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
       Gwarancja 2 lata (Door-to-door)
       SKU: 4974019140803
      Sharp KC-A40EUB oczyszczacz z nawilżaczem powietrza
      Ocena klientów:
      Masz pytania?

      +48 574 003 908

      +48 574 003 908
      Cena: 1599,00zł