Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: tak
Poziom hałasu: 22 dB
Szacunkowy koszt energii: 5 zł/mc
Funkcja nawilżania: tak
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i darmowy zwrot
Gwarancja i darmowy zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Cena: 1499,00zł

W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 14 dni roboczych
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)

Opis

Sharp KC-930EUW Parametry desktop

SHARP KC-930EUW - OCZYSZCZACZ DO 21M²

Sharp KC-930EUW to najmniejszy przedstawiciel rodziny oczyszczaczy i nawilżaczy marki SHARP. Jak większość urządzeń oczyszczających powietrze marki SHARP korzysta z technologii Plasmacluster. Ta wyjątkowa technologia jonizacji została opracowana 10 lat temu, wykorzystuje dodatnio i ujemnie naładowane jony do uzdatniania powietrza. Jej skuteczność została sprawdzona przez ośrodki badawcze na całym świecie, które udowodniły iż potrafi eliminować 27 gatunków mikroorganizmów chorobotwórczych, takich jak wirusa świńskiej grypy A/H1N1. Ten model świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach do 21 m2 a dodatkowo nie zakłóci snu domowników, ponieważ w najcichszym trybie generuje tylko 22 dB.


3-stopniowe oczyszczanie powietrza z Sharp KC-930EUW

Filtrowanie powietrza w Sharp KC-930EUW odbywa się trzystopniowo: pierwszy proces to oczyszczacznie powietrza z wykorzystaniem filtrów, kolejny to nawilżenie oczyszczonego powietrza, a trzeci - odpowiednia jonizacja.

 • Pierwszy proces rozpoczyna się w stałym filtrze wstępnym, będącym częścią obudowy, który eliminuje większe zanieczyszczenia: włosy, kurz, alergeny roślinne i zwierzęceM.

 • Drugie stadium to filtr węgla aktywnego oraz EPA 10. Węgiel aktywny eliminuje głównie zanieczyszczenia gazowe, w tym lotne związki organiczne, dym papierosowy czy niepożądane zapachy. Natomiast filtr EPA 10 pozwala usunąć z powietrza pyły zawieszone PM 2.5 i PM 10 oraz inne, mikroskopijne cząstki stałe – bakterie, alergeny i roztocza.

 • W drugim procesie powietrze jest nawilżane z wykorzystaniem filtra wodnego.

 • W ostatnim etapie powietrze jest wydmuchiwane z urządzenia razem z jonami Plasmacluster, usuwającymi drobnoustroje.

Sharp KC-930EUW uśmiechnięci ludzie


Funkcje Sharp KC-930EUW

Zdrowy mikroklimat

Odpowiedni mikroklimat w domu jest znaczący nie tylko dla naszego zdrowia, ale również komfortu i samopoczucia. Składają się na niego takie czynniki jak temperatura, ciśnienie czy wilgotność powietrza. Z tego względu oczyszczacz Sharp KC-930EUW zaopatrzony został w funkcję nawilżania powietrza. Mechanizm działania jest następujący: oczyszczone powietrze przechodzi przez filtr nawilżacza w formie maty ewaporacyjnej, umieszczony nad zbiornikiem wody i staje się wilgotne. Następnie wraca do otoczenia.

Klimatyzer z aromaterapią

Do mniej oczywistych sposobów wykorzystania tego wszechstronnego urządzenia można na pewno zaliczyć funkcję chłodzenia, przydatna zwłaszcza w upalne letnie dni. Jak to zrobić? Do zbiornik z wodą należy dolać schłodzoną wodę z lodem. Po włączeniu funkcji nawilżania temperatura w pomieszczeniu obniży się od 2 do 6 stopni zależności od jego wielkości. Kolejna zastosowanie to rozpylanie naszego ulubionego zapachu. Wystarczy na kratce, z której wydobywa się oczyszczone powietrze umieścić zapach, który jest dostępny w każdym sklepie. Urządzenie w ciągu kilku minut spowoduje, że w pomieszczeniu będzie pachniało naszym ulubionym aromatem.

Plasmacluster

Technologia Plasmacluster to nowoczesny jonizator firmy Sharp, wykorzystywany w oczyszczaczach powietrza tej marki. Produkuje on ujemnie naładowane jony, które po zatknięciu z patogenem doprowadzają do jego rozkładu. Otoczona jonami, unieszkodliwiona cząstka zanieczyszczenia opada na podłogę, skąd zostaje łatwo usunięta przy okazji odkurzania. Ponieważ rodniki hydroksylowe rozpraszane są w całym pomieszczeniu, eliminują nawet te drobnoustroje, które znajdują się w zakamarkach ścian, mebli i tkaninach. Wśród usuwanych patogenów znajduje się większość wirusów oraz zarodniki pleśni i grzybów. Ponadto jonizator utrzymuje równowagę kationowo-anionową w pomieszczeniu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie.


PROSTA KONSERWACJA URZĄDZENIA

Oczyszczacz powietrza pracuje praktycznie samodzielnie. Jednak aby działał skutecznie należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji urządzenia. Każdy użytkownik powinien zadbać o cykliczną wymianę i regularne czyszczenie filtrów:

1. Filtr HEPA - jego żywotność szacuje się do 24 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Filtr HEPA należy odkurzać raz na 1/1,5 miesiąca.

2. Mata ewaporacyjna - przy regularnym myciu producent szacuje jej żywotność do 12 miesięcy. Matę ewaporacyjną można czyścić za pomocą roztworu z wody i kwasku cytrynowego raz na 1/1,5 miesiąca. Należy również pamiętać o regularnej wymianie wody w zbiorniku najlepiej co 2 lub 3 dni.

Szacowany roczny koszt filtrów wynosi jedynie 230 zł.


Czym oczyszczacz Sharp KC-930EUW wyróżnia się na tle konkurencji?

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Sharp KC-930EUW jest zaprojektowany dla rodziny i w walce ze smogiem. Do najważniejszych cech tego urządzenia można zaliczyć cichą pracę (22dB) oraz niskie koszty eksploatacji ze względu na 2-letnią żywność filtra EPA z węglem aktywnym i roczną żywotność filtra nawilżacza. Jest to urządzenie na każdą kieszeń, bo pomimo dobrej skuteczności i wydajności, która sprawdzi się w pomieszczeniach nawet do 21 m2, wciąż posiada zaskakująco niską cenę.


Najczęstsze pytania


Ile wynosi żywotność maty ewaporacyjnej w oczyszczaczu Sharp KC-930EUW?

Żywotność maty ewaporacyjnej w tym urządzeniu szacuje się na okres do 12 miesięcy. Należy pamiętać aby regularnie czyścić matę jeśli chcemy żeby nam służyła przez dłuższy czas.

Czy oczyszczacz Sharp KC-930EUW posiada jonizację?

Tak, model korzysta z technologii jonizacji Plasmacluster. Zatem oprócz oczyszczania użytkownik może włączyć opcję jonizacji.

Czy oczyszczacz Sharp KC-930EUW? jest w innych kolorach?

Niestety ten model występuje jedynie w kolorze białym.

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   beata.skorek,
   20.12.2018 napisał:
   Lekki oczyszczacz powietrza, łatwy w przestawieniu go w inne miejsce. prosty w obsłudze- ma 3 przyciski : włącznik urządzenia, włącznik Plasmacluster i szybkość dmuchania). Oczyszczacz Sharp KC-930EUW pasuje właściwie do każdego wnętrza.

   Ocena opinii: 0
  • -
   pawel_pawelski,
   19.12.2018 napisał:
   Przede wszystkim zacznę od tego ,ze urządzenie Sharp KC-930EUW jest ciche. Ja mam go w salonie i czasem przenoszę do sypialni. ogromny plus tego oczyszczacz to na pewno fakt ,ze jest tutaj mozliwość rozdzielenie oczyszczania i nawilżania. Miałem inny oczyszczacz w którym musiał tez równocześnie działać nawilżać , co niestety z czasem stało się bardzo uciążliwe. Jeszcze co do urzadzenia to jest zgrabne,wszędzie je dopasujecie i łatwo sie je myje
   Ocena opinii: 0
  • -
   birkenhein,
   18.12.2018 napisał:
   Bardzo w porzadku urządzenie , Sharp KC-930EUW ładnie oczyszcza powietrze w salonie. Przestawiamy je tez do pokoju dziecka oczywiście , glównie na noc. Nie ma problem z katarem
   Ocena opinii: 0
  • -
   paulinapola ,
   17.12.2018 napisał:
   urządzenie Sharp KC-930EUW jak dla mnie idealne. Ciche i bardzo dobrze sprawdza się nie tylko w walce ze smogiem,ale również w walce z roztoczami .

   Ocena opinii: 0
  • -
   barbara.c ,
   15.12.2018 napisał:
   oczyszczacz Sharp KC-A50EUW kupiony za rozsądna cenę . Idealnie sprawdza sie w pokoj. Sam sklep oceniam na 5 z plusem . Profesjonalna obsługa i szybka dostawa

   Ocena opinii: 0
  • -
   magda.szczot,
   13.12.2018 napisał:
   Bardzo dobrze radzi sobie ze smogiem w centrum krakowa . Nie mam bólów głowy ani ciągłego kaszlu. Samo urzadzenie Sharp KC-930EUW jak dla mnie jest niezawodne. Dobrze pracuje i co ważne- pracuje cicho
   Zalety:
   niezawodność, jakość, skuteczność
   Ocena opinii: 0
  • -
   alicja.norwid,
   12.12.2018 napisał:
   Również uważam,ze jest to lepsze rozwiązanie niż mokre ręczniki.Mam oczyszczacz powietrza Sharp KC-930EUW , ktory jest w naszym salonie. Ja dzieki temu nie budzę się z zatkanym nosem oraz bólem głowy. Oczyszczacz jako urządzenie bardzo proste i funkcjonalne.Dobrze nawilżone powietrze . Co do obsługi sklepu- profesjonalne doradztwo, urządzenie? idealnie dopasowane do naszych potrzeb .
   Ocena opinii: 0
  • -
   Włodek,
   10.12.2018 napisał:
   „Przed zakupem szukałem opinii na ich temat. Co mnie przekonało? To, że producent jako jeden z nielicznych podaje zużycie energii elektrycznej, a jest ono jest naprawdę małe. Niestety nie znalazłem takich informacji na stronach konkurencyjnych produktów.

   Co do samego produktu to Sharp KC-F32EUW bardzo dobrze spełnia swoją rolę. W nocy ustawiamy go na najniższe obroty i kompletnie go nie słyszymy. Powietrze faktycznie jest inne, śpi się zdecydowanie lepiej, żona już nie kaszle w nocy. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż mokre ręczniki na kaloryferach:)

   Polecam wszystkim szukającym oczyszczacza z nawilżaczem po niskiej cenie.”
   Zalety:
   cena, jakość, skuteczność w działaniu,
   Wady:
   nie ma
   Ocena opinii: 0
  • -
   Jan,
   08.12.2018 napisał:
   Jestem bardzo zadowolony. Szczerze polecam oczyszczacz Sharp KC-930EUW
   Ocena opinii: 0
  • -
   Basia,
   07.12.2018 napisał:
   Jesteśmy z Poznania. Nie ma tutaj co prawda tak dużego smogu jak w Krakowie czy innych cześciach Polski, ale mieszkamy przy bardzo ruchliwej ulicy. Dodatkowo synek często budzi się z katarem. Dlatego postawonowiliśmy spróbować z oczyszczaczem Sharp KC-930EUW. Stawiamy go w dzień w dużym pokoju a na noc zmniejszamy obroty i wstawiamy do pokoju naszego dziecko. Na wysokich obrotach działa głośno ale na niższych jest cichy. Widzimy efekty, w salonie i pokoju dziecięcym, gdzie najcześciej przebywa oczyszczacz, na półkach jest mniej kurzu a małemu lepiej się śpi. Dodatkowo przestał mieć rano katar
   Ocena opinii: 0
  • -
   Martyna,
   15.11.2018 napisał:
   Oczyszczacz Sharp KC-930EUW idealnie nadaje sie do pokoju dziecka. Jest cichy. Bardzo pomocny przy alergiach na pleśnie oraz kurz domowy. Dobrze oczyszcza powietrze ( na meblach jest mniej kurzu). pomocny również przy infekcjach związanym z zapaleniem tchawicy.
   Zalety:
   cichy, wydajny, dobrze oczyszcza i nawilża powietrze, niweluje nieprzyjemne zapachy np te wpadające z dworu.
   Ocena opinii: 0

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 21 m²
  Wydajność oczyszczania do: 180 m³/h
  Wydajność nawilżania do: 350 ml/h
  Poziom hałasu: 22-48 dB
  Szacunkowy koszt energii 5 zł/mc
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: Tak
  Lampa UV-C: nie
  Pojemność zbiornika: 2 l
  Waga urządzenia: 6 kg
  Wysokość: 53.5 cm
  Głębokość: 20.5 cm
  Szerokość: 37.5 cm
  Zużycie energii: 4,5-27 W
  Filtr HEPA H13
  Szacowana żywotność filtrów: 12 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 230 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz i nawilżacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4974019637587
Sharp KC-930EUW oczyszczacz z nawilżaczem powietrza
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 1499,00zł
Dodaj do koszyka