Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: tak
Poziom hałasu: 15 dB
Szacunkowy koszt energii: 8 zł/mc
Funkcja nawilżania: nie
Współczynnik oczyszczania: 3.1
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)

Opis

Parametry

gwarancja na 5 sharppp


Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J80EU-W to największy ze wszystkich dotychczasowych modeli tego producenta. Posiada wydajność na poziomie aż 480 m3/h, dlatego sprawdzi się na powierzchniach nawet tak dużych jak 62 m2. Jednocześnie jest też cichszy niż urządzenia z poprzednich serii Sharp i w trybie niskim emituje wyłącznie 15 dB dźwięku! To czyni z niego urządzenie odpowiednie nie tylko do domu, ale również biura i placówek publicznych, np. przedszkoli. Posiada filtr HEPA H13 i węgiel aktywny o bardzo długiej żywotności (nawet 10 lat) oraz jonizator Plasmacluster najnowszej generacji High-Density 25000.


POWIETRZE BEZ SZKODLIWYCH ZWIĄZKÓW

 • Filtr wstępny - który zatrzymuje największe zanieczyszczenia, takie jak kurz, sierść i włosy, odciążając tym pracę węgla aktywnego i HEPA. Nie podlega wymianie.
 • Filtr węglowy - przechwytuje zanieczyszczenia gazowe, takie jak lotne związki organiczne (LZO/VOC), dym papierosowy i nieprzyjemne zapachy. Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr HEPA H13 - ze skutecznością 99,97% wyłapuje wszelkie cząstki stałe, czyli pyły zawieszone PM10 i PM2.5 (składniki smogu), pyłki, roztocza, alergeny, zarodniki pleśni i grzybów oraz drobnoustroje. Żywotność 5-10 lat.
 • Jonizator Plasmacluster - pozbywa się wirusów, bakterii, alergenów, zarodników pleśni i innych patogenów. Żywotność 2 lata.

Sharp FP-J80EU-W


Najnowszy oczyszczacz powietrza Sharp

Sharp FP-J80EU-W to najnowszy model marki, który wyróżnia się innowacyjnymi udoskonaleniami. Co sprawia, że urządzenie wyodrębnia się na tle innych oczyszczaczy Sharp?

Na samym początku należy zwrócić uwagę na jego nowatorski design. Dotykowy panel sterowania w odcieniu złota metalicznego jest niezwykle przejrzysty i stanowi główny element estetyczny, który wyróżnia urządzenie od innych. Z pewnością będzie się świetnie prezentował w nowoczesnych pomieszczeniach. Urządzenie jest wykonane z lepszej jakości plastiku, czyli będzie bardziej wytrzymałe na uszkodzenia czy zadrapania.

Głównym elementem, który przebija jakością wcześniejsze modele Sharp jest zastosowanie przez FP-J80EU-W najwydajniejszego jonizatora Plasmacluster 25 000. Dzięki niemu urządzenie będzie eliminowało wirusy znacząco szybciej i skuteczniej. Dodatkowo oczyszczacz został wyposażony w nowe czujniki pyłów PM 2.5, temperatury i wilgotności, które zwiększają skuteczność i jakość pracy urządzenia. Równie przydatną nowością jest wskaźnik numeryczny w urządzeniu, który jest elementem znacząco wpływającym na komfort.

fpj80


JONIZATOR PLASMACLUSTER NOWEJ GENERACJI

Generator jonów Plasmacluster produkuje dodatnio i ujemnie naładowane jony, które wypuszczane są do otoczenia i po zetknięciu z patogenami unieszkodliwiają je. W ten sposób powietrze w pomieszczeniu staje się czyste i wolne od wirusów (w tym wirusa świńskiej grypy i koronawirusa kotów FCoV), bakterii, alergenów oraz zarodników pleśni i grzybów. W modelu FP-J80EU-W wykorzystano wymienny generator jonów Plasmacluster High-Density 25000, który cechuje się wysokim stężeniem produkowanych jonów, a w związku z tym - wysoką skutecznością. W porównaniu do słabszych jonizatorów, generator 25000 jest w stanie ograniczać ilość pleśni i wirusów przylegających do różnych powierzchni, a nie tylko tych unoszących się w powietrzu.

Sharp Sharp FP-J80EU-W usuwa zapach i dym papierosowy

Klasa
generatora jonów
Oczyszczanie powietrza
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny
High Density 25000 jonów/cm3 14 min. 9 min. 14 min. 14 min.
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/


SKUTECZNIE USUWA ZAPACHY

Jonizator usuwa nie tylko patogeny, ale również unoszącą się w powietrzu woń. Wspomaga pracę węgla aktywnego i eliminuje dym papierosowy oraz wszelkie nieprzyjemne zapachy, które mogą pojawić się w domowym zaciszu, w tym woń wilgoci. W przypadku generatora High-Density 25000, po zaledwie 20 min działania odczujemy również efekt nawilżonej skóry.

Klasa
generatora
jonów
Usuwanie zapachów
Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 25000 jonów/cm3 55 min. 6 godz. 3 godz.
High Density 7000 jonów/cm3 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 41 m3 --

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Sharp FP-J80EU-W - jonizacja Plasmaclaster


Sharp FP-J80EU-W - jonizator Plasmaclaster

LEPSZA KONCENTRACJA

Jonizator utrzymuje równowagę kationowo-anionową powietrza oraz zmniejsza elektrostatyczność, ograniczając ilość kurzu osiadającego na meblach. Redukcja elektryczności statycznej w generatorze 25000 następuje po zaledwie 2,7 min działania jonizatora, a nie po 13 min, jak ma to miejsce w jonizatorach starej klasy. Jednocześnie jonizacja wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, poprawia naszą koncentrację oraz kondycję skóry.

usmiechnieci ludzie


SKUTECZNOŚĆ, KTÓREJ NIE ZAPRZECZYSZ

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J80EU-W otrzymał certyfikat PZH Narodowego Instytutu Zdrowia, co potwierdza spełnianie aktualnych norm higienicznych.

Certyfikat Seal of Approval Brytyjskiej Fundacji Antyalergicznej potwierdza, że FP-J80EU-W to produkt przyjazny alergikom i skuteczny w walce z alergenami.


FUNKCJE NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Oczyszczacz Sharp FP-J80EU-W oferuje kilka trybów manualnych i automatycznych, dzięki którym możemy dostosować pracę urządzenia do naszych aktualnych potrzeb. Na co dzień dobrym rozwiązaniem jest tryb AUTO, w którym oczyszczacz bada jakość powietrza i na podstawie odczytów z pięciu sensorów samodzielnie dobiera odpowiednie obroty. W okresie alergicznym możemy skorzystać z trybu POLLEN, który jest bardziej wyczulony na obecność pyłków w otoczeniu. Chcąc w szybki sposób przefiltrować powietrze, warto skorzystać z trybu Clean Ion Shower, czyli prysznica jonów, a kładąc się spać wystarczy jeden przycisk, aby przełączyć urządzenie w tryb SLEEP.

CZUJNIKI

 • czujnik kurzu
 • czujnik zapachu
 • czujnik temperatury
 • czujnik wilgotności
 • czujnik światła

WSKAŹNIKI

 • wskaźnik jakości powietrza
 • wskaźnik czyszczenia filtrów
 • wskaźnik prędkości wentylatora
 • wskaźnik numeryczny (PM2.5, moc, timer, temperatura, wilgotność)
 • wskaźnik PM2.5 (dioda)
 • wskaźnik wymiany modułu

TRYBY PRACY

 • tryb manualny
 • tryb auto
 • tryb nocny
 • tryb pyłki
 • tryb Clean Ion Shower
 • tryb Plasmacluster Spot

DOPRACOWANE SZCZEGÓŁY

Sharp FP-J80EU-W filtracja powietrza

INTELIGENTNA PRACA

Sensory regulują pracę oczyszczacza oraz informują o jakości powietrza. Robią to poprzez wskaźnik kolorystyczny, pomniejsze diody i wskaźnik numeryczny. Kolejny wskaźnik przypomina o konserwacji filtrów.

Sharp FP-J80EU-W panel kontrolny

WYGODNA OBSŁUGA

Jedną z dodatkowych funkcji jest Plasmacluster Ion Spot, czyli tryb skoncentrowanej jonizacji. Przydatnym rozwiązaniem jest też timer, blokada rodzicielska, autor restart i wygodne uchwyty do przenoszenia.

Sharp FP-J80EU-W ponadczasowy design

NOWOCZESNY WYGLĄD

FP-J80EU-W wygląda bardzo nowocześnie i minimalistycznie. Panel sterowania został lepiej wyeksponowany, a kształt zaokrąglony. Brak ostrych krawędzi na pewno docenią rodziny z małym, ruchliwym dzieckiem.


SHARP FP-J80EU-W - NAJWYŻSZA MOC OCZYSZCZANIA

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J80EU-W to największy i najmocniejszy ze wszystkich modeli tej marki. Ze względu na połączenie ogromnej wydajności z niezwykle cichą i energooszczędną pracą, sprawdzi się doskonale nie tylko w warunkach domowych, ale również przedszkolach, placówkach publicznych oraz dużych biurach typu open space. Dzięki połączeniu wysokiej jakości filtrów i nowoczesnego generatora jonów jest to urządzenie bardzo skuteczne, dlatego będzie dobrym wyborem dla alergików. Oczyszczacz FP-J80EU-W to uniwersalny model, który sprawdzi się w różnych miejscach i zastosowaniach, jednak rozważając go pod kątem urządzenia domowego, musimy pamiętać o jego dużych rozmiarach (ponad 70 cm wysokości i 10.6 kg wagi).

W linii oczyszczaczy Sharp FP-J znajduje się 6 modeli, różniących się od siebie kolorem, dedykowaną powierzchnią pracy i stopniem zaawansowania:

 • Sharp FP-J30EU-A w kolorze turkusowym do 22 m2
 • Sharp FP-J30EU-P w kolorze różowym do 22 m2
 • Sharp FP-J30EU-B w kolorze czarnym do 22 m2
 • Sharp FP-J40EU-W w kolorze białym do 30 m2
 • Sharp FP-J60EU-W w kolorze białym do 48 m2
 • Sharp FP-J80EU-W w kolorze białym do 62 m2


PROSTA KONSERWACJA URZĄDZENIA

Oczyszczacz powietrza pracuje praktycznie samodzielnie. Jednak aby działał skutecznie należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji urządzenia. Każdy użytkownik powinien zadbać o cykliczną wymianę i regularne czyszczenie filtrów:

1. Filtr wstępny - należy go odkurzać raz na 1/1,5 miesiąca. Najlepiej użyć delikatnej końcówki z włosia aby skutecznie oczyścić filtr z kurzu i innych zanieczyszczeń.

2. Filtr węglowy - jego żywotność szacuje się do 48 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Do czasu jego wymiany należy odkurzać filtr co 1/1,5 miesiąca w zależności od częstotliwości pracy urządzenia.

3. Filtr HEPA - jego żywotność szacuje się do 48 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Filtr HEPA należy odkurzać co 1/1,5 miesiąca.

4. Generator jonów Plasmacluster -zalecamy wymianę średnio co 2 lata.

W oczyszczaczach Sharp raz na 720 godzin czasu pracy urządzenia, wskaźnik filtra zamontowany w urządzeniu informuje o konieczności konserwacji filtrów: wstępnego, Hepa, węglowego oraz maty ewaporacyjnej. Przykładowo, jeśli urządzenie pracuje 30 dni po 24 godziny na dobę to wskaźnik konserwacji filtra zaświeci się po miesiącu. Jeśli jednak urządzenie nie pracuje stale to wskaźnik zaświeci się po czasie kiedy praca urządzenia będzie wynosiła 720 godzin. Zazwyczaj jest to 1 lub 1,5 miesiąca.

Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o czas, w którym należy wyczyścić filtry - oczyszczacz poinformuje nas o konieczności konserwacji za pomocą zaświeconego wskaźnika filtra.

Szacowany roczny koszt filtrów wynosi jedynie 200 zł.


Funkcje dodatkowe Sharp FP-J80EU-W

 • WSKAŹNIK CZYSTOŚCI POWIETRZA

7-kolorowa skala informuje o stanie powietrza

 • TRYB INTELIGENTNY

optymalizuje prace na podstawie 5 czujników

 • 5 CZUJNIKÓW

kurzu, zapachu, światła, temperatury i wilgotności z możliwością regulacji czułości

 • PLASMACLUSTER

usuwa z otoczenia patogeny: wirusy, bakterie i grzyby

 • TIMER

możliwość zaprogramowania czasu wyłączenia za 4 lub 8h

 • TRYB SLEEP

cicha praca z wyłączonymi wskaźnikami

 • NUMERYCZNY WSKAŹNIK

>wskaźniki aktualnego zużycia energii, pyłów PM2.5, temperatury i wilgotności

 • PLASMACLUSTER SPOT

umożliwia miejscowe usuwanie zapachów oraz bakterii z tkanin

 • WSKAŹNIK PLASMACLUSTER

informuje o włączonej pracy generatora jonów

 • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

Sleep (nocny), Med (średni), Max (wysoki)

 • TRYB CLEAN ION SHOWER

intensywny 60 minutowy program oczyszczania i jonizacji powietrza

 • WSKAŹNIK KONSERWACJI FILTRÓW

przypomina o konieczności regularnego czyszczenia

 • AUTO RESTART

po odłączeniu prądu urządzenie uruchamia się ponownie

 • BLOKADA RODZICIELSKA

możliwość zablokowania sterowania urządzeniem np. przed dziećmi


Najczęstsze pytania


Czy jonizacja w oczyszczaczu Sharp FP-J80EUW jest bezpieczna?

Tak, jonizacja plazmowa stosowana w modelach Sharp jest w 100% bezpieczna dla organizmu i człowieka.

Jak często wymienia się filtry w oczyszczaczu Sharp FP-J80EUW?

Filtry w oczyszczaczu Sharp FP-J60EUW charakteryzują się żywotnością do 48 miesięcy. Do tego czasu należy wymienić filtr węglowy oraz HEPA.

Jakie wskaźniki posiada oczyszczacz Sharp FP-J80EUW?

Model FP-J60EUW jest wyposażony w wiele wskaźników, które znacząco wpływają na jakość użytkowania jak i jego pracy. Oczyszczacz posiada wskaźnik jakości powietrza, czyszczenia filtrów, prędkości wentylatora, wskaźnik numeryczny, PM 2.5 oraz wskaźnik wymiany modułu.


Wideo

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

Sharp FP-J80EU-W oczyszczacz z jonizatorem powietrza + Sharp FP-J30EU- GRATIS
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 3500,00zł