Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: Tak
Poziom hałasu: 15 dB
Funkcja nawilżania: Nie
Współczynnik oczyszczania: 3.1
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Cena: 3399,00zł 3699,00zł

Promocja trwa do wyczerpania zapasów

Promocja
Bestseller

Wybierz dodatkowo:

W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)

Opis

Oczyszczacze powietrza Sharp przedłużona gwarancja

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J80EU-W to największy ze wszystkich dotychczasowych modeli tego producenta. Posiada wydajność na poziomie aż 480 m3/h, dlatego sprawdzi się na powierzchniach nawet tak dużych jak 62 m2. Jednocześnie jest też cichszy niż urządzenia z poprzednich serii Sharp i w trybie niskim emituje wyłącznie 15dB dźwięku! To czyni z niego urządzenie odpowiednie nie tylko do domu, ale również biura i placówek publicznych, np. przedszkoli. Posiada filtr HEPA H13 i węgiel aktywny o bardzo długiej żywotności (nawet 10 lat) oraz jonizator Plasmacluster najnowszej generacji High-Density 25000.

Oczyszczacz Sharp FP-J80EU-W wygląd

ODŚWIEŻONY DESIGN SHARP FP-J80EU-W

Design modelu FP-J80EUW nawiązuje do wyglądu oczyszczaczy z poprzedniej linii Sharpa, czyli serii KC-G. Ma bardzo podobną formę i proporcje, posiada jednak bardziej zaokrąglone kształty oraz wyraźniej wyeksponowany panel sterowania poprzez lekkie podwyższenie. Wygląda jeszcze bardziej nowocześnie i cechuje go większy minimalizm, dzięki czemu będzie odpowiedni do praktycznie każdego wnętrza. Brak ostrych krawędzi na pewno docenią rodziny z małym, ruchliwym dzieckiem.

FILTRACJA POWIETRZA W SHARP FP-J80EU-W

Usuwanie zanieczyszczeń z otoczenia jest realizowane w tym modelu za pomocą klasycznego, ale skutecznego zestawu filtrów oraz najnowszej generacji technologii Plasmaluster.

  1. Jako pierwszy działa filtr wstępny, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia, takie jak kurz, sierść i włosy, odciążając tym pracę węgla aktywnego i HEPA.
  2. Następnie węgiel aktywny przechwytuje zanieczyszczenia gazowe - lotne związki organiczne (LZO/VOC), dym papierosowy i nieprzyjemne zapachy.
  3. Na koniec filtr HEPA H13 o skuteczności 99,97%, wyłapuje wszelkie cząstki stałe o wielkości rzędu 0,3 mikrona, czyli pyły zawieszone PM10 i PM2.5 (składniki smogu), pyłki, roztocza, alergeny, zarodniki pleśni i grzybów oraz drobnoustroje.
  4. Jonizator Plasmacluster pozbywa się drobin o wielkości zaledwie 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Oczyszczacz Sharp FP-J80EU-W filtracja

Żywotność filtra HEPA i węgla aktywnego jest bardzo duża i według producenta może wynieść nawet do 10 lat przy ich regularnym odkurzaniu. Na panelu sterowania znajduje się niewielki wskaźnik, który informuje o konieczności regularnego czyszczenia filtrów. Nie mniej istotnym elementem w procesie filtracji powietrza jest technologia Plasmacluster, która za pomocą dodatnio i ujemnie naładowanych jonów pozbywa się z otoczenia wirusów, bakterii i pleśni.

TECHNOLOGIA PLASMACLUSTER SHARP

Technologia Plasmacluster to jeden z charakterystycznych elementów oczyszczaczy Sharp i w pewnym sensie wizytówka firmy. Zasada działania tej technologii jest następująca: specjalny generator jonów Plasmacluster produkuje dodatnio i ujemnie naładowane jony, które wypuszczane są do otoczenia i po zetknięciu z patogenami unieszkodliwiają je. W ten sposób powietrze w pomieszczeniu staje się czyste i wolne od wirusów (w tym wirusa świńskiej grypy i koronawirusa kotów FCoV), bakterii, alergenów oraz zarodników pleśni i grzybów. W modelu FP-J80EU-W wykorzystano wymienny generator jonów Plasmacluster High-Density 25000, który cechuje się wysokim stężeniem produkowanych jonów, a w związku z tym - wysoką skutecznością. Praca jonizatora Plasmacluster wpływa też pozytywnie na nasze samopoczucie, koncentrację oraz kondycję skóry i włosów.

Klasa generatora jonówOczyszczanie powietrzaRedukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachówEfekt
nawilżonej
skóry
Usuwanie unoszących się Ograniczenie przylegającej Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Pleśń Wirusy Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 25000 jonów/cm3 14 min. 9 min. 14 min. 14 min. 3 dni 10 godz. 2,7 min. 55 min. 6 godz. 3 godz. 20 min.
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. - 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz. -
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 20 m3 25 m3 41 m3 41 m3 -- 41 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

JAKIE FUNKCJE ZNAJDZIEMY W MODELU FP-J80EU-W?

TRYBY PRACY

Oczyszczacz Sharp FP-J80EU-W oferuje kilka trybów manualnych i automatycznych, dzięki którym możemy dostosować pracę urządzenia do naszych aktualnych potrzeb. Jeśli chcemy, aby urządzenie pracowało ze stałą prędkością, możemy skorzystać z następujących trybów: LOW (niska), MED (średnia) i MAX (wysoka). Na co dzień dobry rozwiązaniem jest jednak tryb AUTO, w którym oczyszczacz bada jakość powietrza i na podstawie odczytów sensorów samodzielnie dobiera odpowiednie obroty wentylatora. W okresie alergicznym możemy skorzystać z trybu POLLEN, czyli drugiego trybu automatycznego, który jest bardziej wyczulony na obecność pyłków w otoczeniu. Przygotowując sypialnię do spania lub chcąc w szybki sposób przefiltrować powietrze, warto skorzystać z trybu Clean Ion Shower, czyli prysznicu jonów - jest to godzinny tryb intensywnej jonizacji i oczyszczania na najwyższych obrotach. Kładąc się spać wystarczy jeden przycisk, aby przełączyć urządzenie w tryb SLEEP, czyli nocny, o najcichszej, praktycznie niesłyszalnej pracy (15dB), przygaszonym wyświetlaczu i niskim poborze prądu (4W).

Oczyszczacz Sharp FP-J60EU-W cyrkulacja powietrza efekt coandy

CZUJNIKI I WSKAŹNIKI

Sharp FP-J80EU-W posiada pełen zestaw czujników potrzebnych do efektywnej i wygodnej pracy. Posiada sensor kurzu, wyczulony na pyły PM2.5, oraz czujniki zapachu i światła. Regulują one pracę oczyszczacza w trybie AUTO oraz razem z sensorem temperatury i wilgotności informują nas o jakości powietrza w pomieszczeniu. Robią to poprzez duży, trójkolorowy wskaźnik jakości powietrza oraz pomniejsze diody (pyłów PM.5, kurzu i zapachu) i wskaźnik numeryczny. Ten ostatni przedstawia nam liczbowo poziom stężenia pyłów PM2.5, pobór mocy w watach, aktualną temperaturę i wilgotność. Na panelu znajduje się też niewielki wskaźnik konserwacji filtrów oraz dioda informująca o działaniu jonizacji. Zarówno jasność wszystkich wskaźników jak i czułość sensorów można regulować.

FUNKCJE DODATKOWE

Jedną z dodatkowych funkcji modelu Sharp FP-J80EU-W jest znany z serii KC-G tryb Plasmacluster Ion Spot. Polega on na wytwarzaniu przez urządzenie silnego, skoncentrowanego strumienia jonów o dużym stężeniu, który możemy dowolnie ukierunkować. Przydaje się to w celu odświeżenia różnych tkanin, butów narciarskich czy garnituru. Przydatnym rozwiązaniem jest też programator czasowy, czyli timer, który pozwala ustawić czas samoistnego włączenia lub wyłączenia oczyszczacza na kilka godzin w przód. Jest to jedyny timer Sharpa, który nie wymaga wybrania konkretnego, narzuconego odgórnie zakresu czasu, ale pozwala wybrać dowolną ilość godzin (min 1, max 12 godz.). Wiele osób doceni też drobniejsze udogodnienia, takie jak wygodne uchwyty do przenoszenia, blokada rodzicielska (Child Lock) oraz auto restart.

CZYM SHARP FP-J80EUW WYRÓŻNIA SIĘ NA TLE KONKURENCYJNYCH PRODUKTÓW?

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J80EU-W to największy i najmocniejszy ze wszystkich modeli tej marki. Ze względu na połączenie ogromnej wydajności z niezwykle cichą i energooszczędną pracą, sprawdzi się doskonale nie tylko w warunkach domowych, ale również przedszkolach, placówkach publicznych oraz dużych biurach typu open space. Dzięki połączeniu wysokiej jakości filtrów i generatora jonów jest to urządzenie bardzo skuteczne, dlatego będzie dobrym wyborem dla alergików. Oczyszczacz FP-J80EU-W to uniwersalny model, który sprawdzi się w różnych miejscach i zastosowaniach, jednak rozważając go pod kątem urządzenia domowego, musimy pamiętać o jego dużych rozmiarach (ponad 70 cm wysokości i 10.6 kg wagi).


Funkcje dodatkowe Sharp FP-J80EU-W

 • WSKAŹNIK CZYSTOŚCI POWIETRZA

7-kolorowa skala informuje o stanie powietrza

 • TRYB INTELIGENTNY

optymalizuje prace na podstawie 5 czujników

 • 5 CZUJNIKÓW

kurzu, zapachu, światła, temperatury i wilgotności z możliwością regulacji czułości

 • PLASMACLUSTER

usuwa z otoczenia patogeny: wirusy, bakterie i grzyby

 • TIMER

możliwość zaprogramowania czasu wyłączenia za 4 lub 8h

 • TRYB SLEEP

cicha praca z wyłączonymi wskaźnikami

 • NUMERYCZNY WSKAŹNIK

wskaźniki aktualnego zużycia energii, pyłów PM2.5, temperatury i wilgotności

 • PLASMACLUSTER SPOT

umożliwia miejscowe usuwanie zapachów oraz bakterii z tkanin

 • WSKAŹNIK PLASMACLUSTER

informuje o włączonej pracy generatora jonów

 • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

Sleep (nocny), Med (średni), Max (wysoki)

 • TRYB CLEAN ION SHOWER

intensywny 60 minutowy program oczyszczania i jonizacji powietrza

 • WSKAŹNIK KONSERWACJI FILTRÓW

przypomina o konieczności regularnego czyszczenia

 • AUTO RESTART

po odłączeniu prądu urządzenie uruchamia się ponownie

 • BLOKADA RODZICIELSKA

możliwość zablokowania sterowania urządzeniem np. przed dziećmi


Wideo

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   Tatiana,
   11.02.2021 napisał:
   Kompaktowy, spokojnie dopasuje się go do każdego wnętrza. Prosta obsługa. Powietrze jest dobrze oczyszczone. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona dodatkowymi gratisami w postaci jonizatora.
   Ocena opinii: 1
  Jesteś niezalogowany. Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie o produkcie. Kliknij aby się zalogować.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 62 m²
  Wydajność oczyszczania do: 480 m³/h
  Poziom hałasu: 15-47 dB
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: nie
  Lampa UV-C: nie
  Waga urządzenia: 10.6 kg
  Wysokość: 72.8 cm
  Głębokość: 29.1 cm
  Szerokość: 41.6 cm
  Zużycie energii: 4-48 W
  Filtr HEPA H13
  Szacowana żywotność filtrów: 48 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 200 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4974019152431
Sharp FP-J80EU-W oczyszczacz z jonizatorem
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 3399,00zł 3699,00zł
Dodaj do koszyka