Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: tak
Poziom hałasu: 15 dB
Szacunkowy koszt energii: 8 zł/mc
Funkcja nawilżania: nie
Cena: 1999,00zł

W koszyku

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)

Gratis kupując ten produkt otrzymasz

Kupując w zestawie z akcesorium oszczędzasz

Taniej z akcesorium
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 62 m²
  Wydajność oczyszczania do: 480 m³/h
  Poziom hałasu: 15-47 dB
  Szacunkowy koszt energii 8 zł/mc
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: Nie
  Lampa UV-C: nie
  Waga urządzenia: 10.6 kg
  Wysokość: 72.8 cm
  Głębokość: 29.1 cm
  Szerokość: 41.6 cm
  Zużycie energii: 4-48 W
  Filtr HEPA H13
  Szacowana żywotność filtrów: 48 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 200 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4974019203201

Opis

Parametry Sharp FP-J80EUH


Testowanie 30 dni Sharp

Gwarancja na 5 Sharp


SHARP FP-J80EUH - OCZYSZCZACZ DO 62M²

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J80EU-H to nowy wariant znanego już wcześniej modelu FP-J80EU-W, tym razem z obudową w czarnym kolorze. Nowa barwa doskonale sprawdzi się zarówno we współczesnych jak i klasycznych wnętrzach z ciemnymi meblami. Pozostałe funkcje i parametry pozostały niezmienione. Wydajność na poziomie 480 m3/h pozwala urządzeniu na efektywną pracę w pomieszczeniach do 62 m2, ale jednocześnie przemyślana konstrukcja gwarantuje bardzo cichą pracę (15 dB w trybie niskim). Oczyszczacz posiada filtr HEPA H13 i węgiel aktywny o bardzo długiej żywotności oraz jonizator Plasmacluster najnowszej generacji High-Density 25000.


ODETCHNIJ ZDROWYM POWIETRZEM

 • Filtr wstępny - który zatrzymuje największe zanieczyszczenia, takie jak kurz, sierść i włosy, odciążając tym pracę węgla aktywnego i HEPA. Nie podlega wymianie.
 • Filtr węglowy - przechwytuje zanieczyszczenia gazowe, takie jak lotne związki organiczne (LZO/VOC), dym papierosowy i nieprzyjemne zapachy. Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr HEPA H13 - ze skutecznością 99,97% wyłapuje wszelkie cząstki stałe, czyli pyły zawieszone PM10 i PM2.5 (składniki smogu), pyłki, roztocza, alergeny, zarodniki pleśni i grzybów oraz drobnoustroje. Żywotność 5-10 lat.
 • Jonizator Plasmacluster - pozbywa się wirusów, bakterii, alergenów, zarodników pleśni i innych patogenów. Żywotność 2 lata.

Sharp FP-J80EU-H oczyszczacz powietrza


Sharp FP-J60EUH oczyszczacz powietrza z jonizatorem


Najnowszy oczyszczacz powietrza Sharp

Sharp FP-J80EU-H jest najnowszym urządzeniem marki, który wyróżnia się wieloma udoskonaleniami. Co sprawia, że urządzenie  wyodrębnia się na tle innych oczyszczaczy Sharp?

Na samym początku należy zwrócić uwagę na jego nowatorski design. Dotykowy i metaliczny panel sterowania  jest niezwykle przejrzysty i stanowi główny element estetyczny, który wyróżnia urządzenie od innych. Z pewnością będzie się świetnie prezentował w nowoczesnych pomieszczeniach. Urządzenie jest wykonane z lepszej jakości plastiku, czyli będzie bardziej wytrzymałe na uszkodzenia czy zadrapania.

Głównym elementem, który przebija jakością wcześniejsze modele Sharp jest zastosowanie przez FP-J80EU-H najwydajniejszego jonizatora Plasmacluster 25 000. Dzięki niemu urządzenie będzie eliminowało wirusy znacząco szybciej i skuteczniej. Dodatkowo oczyszczacz został wyposażony w nowe czujniki pyłów PM 2.5, temperatury i wilgotności, które zwiększają skuteczność i jakość pracy urządzenia. Równie przydatną nowością jest wskaźnik numeryczny w urządzeniu, który jest elementem znacząco wpływającym na komfort.

Sharp FP-J80EUH oczyszczacz powietrza z jonizatorem


NOWA GENERACJA JONIZACJI PLASMACLUSTER

Jonizator Plasmacluster produkuje jony, które eliminują obecne w powietrzu wirusy (w tym wirusa świńskiej grypy i koronawirusa kotów FCoV), bakterie, alergeny, pleśń i grzyb. W modelu FP-J80EU-W wykorzystano najnowszy generator jonów High-Density 25000, który cechuje się jeszcze wyższym stężeniem jonów, a co za tym idzie - szybszym i skuteczniejszym działaniem.

Klasa
generatora jonów
Oczyszczanie powietrza
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny
High Density 25000 jonów/cm3 14 min. 9 min. 14 min. 14 min.
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Sharp FP-J80EUH jonizacja plasmacluster


DOM PACHNĄCY ŚWIEŻOŚCIĄ

Jonizator usuwa nie tylko patogeny, ale również unoszącą się w powietrzu woń. Wspomaga pracę węgla aktywnego i eliminuje wszelkie nieprzyjemne zapachy, które mogą pojawić się w domowym zaciszu, w tym również dym papierosowy.

Klasa
generatora
jonów
Usuwanie zapachów
Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 25000 jonów/cm3 55 min. 6 godz. 3 godz.
High Density 7000 jonów/cm3 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 41 m3 --

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Sharp FP-J80EUH zbliżenie z logo


KURZ NA MEBLACH TO JUŻ PRZESZŁOŚĆ

Dzięki jonizacji możliwe jest utrzymanie równowagi kationowo-anionowej powietrza oraz zmniejszenie elektrostatyczności. W ten sposób nie tylko ograniczamy ilość kurzu na meblach, ale też poprawiamy koncentrację i samopoczucie domowników. 

Sharp FP-J80EUH uśmiechnięci ludzie


PRZEBADANA SKUTECZNOŚĆ

Sharp FP-J80EU-H atest pzh

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J80EU-H otrzymał certyfikat PZH Narodowego Instytutu Zdrowia, co potwierdza spełnianie aktualnych norm higienicznych.

Sharp FP-J80EU-H certyfikat brytyjskiej fundacji antyalergicznej

Certyfikat Seal of Approval Brytyjskiej Fundacji Antyalergicznej potwierdza, że FP-J80EU-H to produkt przyjazny alergikom i skuteczny w walce z alergenami.


WŁĄCZ I ZAPOMNIJ

Tryb automatyczny, ręczny i kilka trybów dodatkowych tworzą zestaw, który gwarantuje wygodne użytkowanie oczyszczacza i dostosowanie jego pracy do naszych aktualnych potrzeb. W trybie AUTO Sharp FP-J80EU-H bada jakość powietrza i na podstawie odczytów z pięciu sensorów samodzielnie dobiera odpowiednie obroty. W trybie ręcznym to użytkownik narzuca określoną prędkość wentylatora. W okresie alergicznym możemy skorzystać z trybu POLLEN (pyłki), a w nocy sprawdzi się funkcja SLEEP. Ostatnia funkcja to godzinny tryb intensywnej jonizacji - CLEAN ION SHOWER - który służy do szybkiego odświeżenia pomieszczenia.

CZUJNIKI

 • czujnik kurzu
 • czujnik zapachu
 • czujnik temperatury
 • czujnik wilgotności
 • czujnik światła

WSKAŹNIKI

 • wskaźnik jakości powietrza
 • wskaźnik czyszczenia filtrów
 • wskaźnik prędkości wentylatora
 • wskaźnik numeryczny (PM2.5, moc, timer, temperatura, wilgotność)
 • wskaźnik PM2.5 (dioda)
 • wskaźnik wymiany modułu

TRYBY PRACY

 • tryb manualny
 • tryb auto
 • tryb nocny
 • tryb pyłki
 • tryb Clean Ion Shower
 • tryb Plasmacluster Spot

Sharp FP-J80EUH zdjęcie z bliska panelu sterowania


PRZEMYŚLANE SZCZEGÓŁY

Sharp FP-J80EU-H inteligentna praca

INTELIGENTNA PRACA

Wygodne użytkowanie gwarantują nie tylko tryby i czujniki, ale również wskaźniki. Wyświetlacz numeryczny, diody i wskaźnik kolorystyczny informują o jakości powietrza i przypominają o konserwacji filtrów.

Sharp FP-J80EU-H wygodna obsługa

WYGODNA OBSŁUGA

Skoncentrowana jonizacja (Plasmacluster Ion Spot), timer, blokada rodzicielska i auto restart to kolejne funkcje, które sprawiają, że korzystanie z oczyszczacza jest przyjemne i dziecinnie proste.

Sharp FP-J80EU-H nowoczesny wygląd

NOWOCZESNY WYGLĄD

Sharp FP-J80EU-H prezentuje nowe podejście do designu oczyszczaczy. Zaokrąglone krawędzie i wyeksponowany wyświetlacz dodają wygody i bezpieczeństwa, a czarny kolor - elegancji.


SHARP FP-J80EU-H - NIEDOŚCIGNIONA SKUTECZNOŚĆ

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J80EU-H to jeden z największych i najmocniejszych modeli tej marki, teraz w nowej, czarnej odsłonie. Mistrzowsko łączy ogromną wydajność z cichą i energooszczędną pracą. Zanieczyszczenia usuwa za pomocą zestawu wysokiej jakości filtrów i najmocniejszego na rynku jonizatora. Sharp FP-J80EU-H to doskonały wybór do domu, biura, szkoły i placówki publicznej.

W linii oczyszczaczy Sharp FP-J znajduje się 6 modeli, różniących się od siebie kolorem, dedykowaną powierzchnią pracy i stopniem zaawansowania:

 • Sharp FP-J30EU-A w kolorze turkusowym do 22 m2
 • Sharp FP-J30EU-P w kolorze różowym do 22 m2
 • Sharp FP-J30EU-B w kolorze czarnym do 22 m2
 • Sharp FP-J40EU-W w kolorze białym do 30 m2
 • Sharp FP-J60EU-W w kolorze białym do 48 m2
 • Sharp FP-J80EU-W w kolorze białym do 62 m2


PROSTA KONSERWACJA URZĄDZENIA

Oczyszczacz powietrza pracuje praktycznie samodzielnie. Jednak aby działał skutecznie należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji urządzenia. Każdy użytkownik powinien zadbać o cykliczną wymianę i regularne czyszczenie filtrów:

1. Filtr wstępny - należy go odkurzać raz na 1/1,5 miesiąca. Najlepiej użyć delikatnej końcówki z włosia aby skutecznie oczyścić filtr z kurzu i innych zanieczyszczeń.

2. Filtr węglowy - jego żywotność szacuje się do 48 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Do czasu jego wymiany należy odkurzać filtr co 1/1,5 miesiąca w zależności od częstotliwości pracy urządzenia.

3. Filtr HEPA - jego żywotność szacuje się do 48 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Filtr HEPA należy odkurzać co 1/1,5 miesiąca.

4. Generator jonów Plasmacluster -zalecamy wymianę średnio co 2 lata.

W oczyszczaczach Sharp raz na 720 godzin czasu pracy urządzenia, wskaźnik filtra zamontowany w urządzeniu informuje o konieczności konserwacji filtrów: wstępnego, Hepa, węglowego oraz maty ewaporacyjnej. Przykładowo, jeśli urządzenie pracuje 30 dni po 24 godziny na dobę to wskaźnik konserwacji filtra zaświeci się po miesiącu. Jeśli jednak urządzenie nie pracuje stale to wskaźnik zaświeci się po czasie kiedy praca urządzenia będzie wynosiła 720 godzin. Zazwyczaj jest to 1 lub 1,5 miesiąca.

Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o czas, w którym należy wyczyścić filtry - oczyszczacz poinformuje nas o konieczności konserwacji za pomocą zaświeconego wskaźnika filtra. 

Szacowany roczny koszt filtrów wynosi jedynie 200 zł.

Sharp FP-J80EUH oczyszczacz powietrza z filtrami


Funkcje dodatkowe Sharp FP-J80EU-H

Sharp FP-J80EUH funkcje

  • 5 CZUJNIKÓW

  kurzu, zapachu, światła, temperatury i wilgotności z możliwością regulacji czułości

  • PLASMACLUSTER

  usuwa z otoczenia patogeny: wirusy, bakterie i grzyby

  • TRYB CLEAN ION SHOWER

  intensywny 60 minutowy program oczyszczania i jonizacji powietrza

     • PLASMACLUSTER SPOT

     umożliwia miejscowe usuwanie zapachów oraz bakterii z tkanin

     • WSKAŹNIK PLASMACLUSTER

     informuje o włączonej pracy generatora jonów


        Najczęstsze pytania


        Ile czujników posiada Sharp FP-J80EUH?

        Urządzenie posiada 3 czujniki - kurzu, zapachu i światła.

        CZY MOŻNA USTAWIAĆ PRĘDKOŚĆ PRACY OCZYSZCZACZA SHARP FP-J80EUH SAMODZIELNIE?

        Tak, możemy ustawić prędkość pracy wentylatora w oczyszczaczu Sharp FP-J80EU-H samodzielnie. Mamy do wyboru trzy tryby szybkości - nocny, średni oraz wysoki.

        CZY FILTR WSTĘPNY W OCZYSZCZACZU PODLEGA WYMIANIE?

        W modelu FP-J80EUH jedyne filtry, które podlegają wymianie to filtr węglowy i HEPA. Jeśli chodzi o filtr wstępny to zalecamy regularne odkurzanie i monitorowanie ilości zanieczyszczeń znajdujących się na nim.

        Zobacz pełny opis +

        Filtry i akcesoria

        Sharp FP-J80EU-H oczyszczacz z jonizatorem powietrza
        Masz pytania?

        +48 574 003 908

        +48 574 003 908
        Cena: 1999,00zł
        Dodaj do koszyka