Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: Tak
Poziom hałasu: 15 dB
Funkcja nawilżania: Nie
Współczynnik oczyszczania: 3.3
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Cena: 2899,00zł 3099,00zł

Promocja trwa do wyczerpania zapasów

Promocja

Wybierz dodatkowo:

W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)

Opis

Oczyszczacze powietrza Sharp przedłużona gwarancja

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J60EU-W to jeden z większych modeli w tej serii. Przeznaczony jest do pracy w pomieszczeniach o wielkości 48 m2, a wysoką skuteczność zapewnia dzięki dużej wydajności ( 396 m3/h), wykorzystywanym filtrom (HEPA H13 i węgiel aktywny) oraz technologii Plasmacluster najnowszej generacji High-Density 25000. Pomimo stosunkowo dużych rozmiarów jest to jedno z najcichszych urządzeń Sharpa - w trybie niskim emituje wyłącznie 15 dB dźwięku, więc jest praktycznie niesłyszalny. Jakby tego było, oczyszczacz ten jest tak energooszczędny, że jego moc w trybie niskim to wyłącznie 3,6W!

Oczyszczacz Sharp FP-J60EU-W wygląd

ODŚWIEŻONY DESIGN SHARP FP-J60EU-W

Oczyszczacz Sharp FP-J60EU-W swoim designem bardzo mocno nawiązuje do wyglądu modeli z linii KC-G Sharpa. Posiada podobne proporcje i rozmieszczenie elementów, jest też równie minimalistyczny. Jego krawędzie zostały jednak mocno zaokrąglone, a panel sterowania - nieco wysunięty i lepiej wyeksponowany. Urządzenie jest też zauważalnie wyższe, niż jego poprzednicy z linii KC-G. Cechy te nadają całości bardziej nowoczesnego charakteru i poprawiają komfort użytkowania (brak ostrych krawędzi docenią na pewno rodziny z małymi, energicznymi dziećmi).

FILTRACJA POWIETRZA W SHARP FP-J60EU-W

Najważniejszym elementem oczyszczacza powietrza są wykorzystywane przez niego filtry. W modelu FP-J60EU-W działają one następująco:

  1. W pierwszej kolejności filtr wstępny zatrzymuje największe zanieczyszczenia, takie jak kurz i sierść, odciążając tym pracę węgla aktywnego i HEPA.
  2. Kolejny jest filtr węgla aktywnego, który przechwytuje lotne związki organiczne (LZO/VOC), dym papierosowy i nieprzyjemne zapachy.
  3. Ostatni działa filtr HEPA H13 o skuteczności 99,97%, wyłapując wszelkie cząstki stałe o wielkości rzędu 0,3 mikrona, takie jak pyły zawieszone PM10 i PM2.5 (składniki smogu), pyłki, roztocza, alergeny, zarodniki pleśni i drobnoustroje.
  4. Jonizator Plasmacluster pozbywa się drobin o wielkości zaledwie 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Oczyszczacz Sharp FP-J60EU-W filtracja

Żywotność filtrów (HEPA i węglowy) jest bardzo duża i według producenta może wynieść nawet do 10 lat. O konieczności wyczyszczenia zestawu filtrów poinformuje nas niewielki wskaźnik na panelu sterowania. Dzięki niemu mamy pewność, że skuteczność wykorzystywanych filtrów jest zawsze na najwyższym poziomie. Oddzielnym, ale równie istotnym elementem w procesie oczyszczania jest technologia Plasmacluster, która za pomocą dodatnio i ujemnie naładowanych jonów pozbywa się z otoczenia wirusów, bakterii i pleśni.

TECHNOLOGIA PLASMACLUSTER SHARP

Wizytówką firmy Sharp jest wykorzystywana w ich urządzeniach technologia Plasmacluster. Polega ona na tym, że specjalny generator produkuje i uwalnia do otoczenia dodatnio i ujemnie naładowane jony. Unieszkodliwiają one wszelkie napotkane na drodze drobnoustroje, takie jak wirusy (w tym wirus świńskiej grypy i koronawirus kotów FCoV), bakterie, zarodniki pleśni i grzybów oraz wszelkiego rodzaju alergeny. W modelu FP-J60EU-W wykorzystano wymienny generator jonów Plasmacluster High-Density 25000, który cechuje się wysokim stężeniem produkowanych jonów, a w związku z tym - wysoką skutecznością. Praca jonizatora Plasmacluster wpływa też pozytywnie na nasze samopoczucie, poprawia naszą koncentrację oraz kondycję skóry.

Klasa generatora jonówOczyszczanie powietrzaRedukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachówEfekt
nawilżonej
skóry
Usuwanie unoszących się Ograniczenie przylegającej Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Pleśń Wirusy Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 25000 jonów/cm3 14 min. 9 min. 14 min. 14 min. 3 dni 10 godz. 2,7 min. 55 min. 6 godz. 3 godz. 20 min.
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. - 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz. -
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 20 m3 25 m3 41 m3 41 m3 -- 41 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

JAKIE FUNKCJE ZNAJDZIEMY W MODELU FP-J60EU-W?

TRYBY PRACY

Duże znaczenie dla komfortu użytkowania oczyszczacza mają oferowane przez niego tryby pracy. W modelu FP-J60EU-W możemy skorzystać m.in. z trzech manualnych prędkości wentylatora: LOW (niska), MED (średnia) i MAX (wysoka). Jeśli wolimy, aby oczyszczacz samodzielnie dobierał właściwe obroty do aktualnego poziomu zanieczyszczeń w powietrzu, wystarczy, że włączymy tryb AUTO. Urządzenie będzie wtedy samodzielnie reagować na ilość kurzu i zapachów w otoczeniu. Możemy skorzystać również z podobnego trybu POLLEN, który jest nieco mocniej wyczulony na pyłki i przydaje się szczególnie w okresie pylenia. Włączając urządzenie na noc w sypialni na pewno docenimy specjalny tryb SLEEP (nocny), który zmniejsza obroty do minimum i przygasza wyświetlacz. Ostatnim dostępnym trybem jest Clen Ion Shower, czyli prysznic jonów - godzinny tryb intensywnej jonizacji na maksymalnych obrotach.

Oczyszczacz Sharp FP-J60EU-W cyrkulacja powietrza efekt coandy

CZUJNIKI I WSKAŹNIKI

Sharp FP-J60EU-W wyposażony został w zestaw trzech czujników, które regulują jego pracę: czujnik kurzu, zapachów i natężenia światła. Wpływają one na prędkość obrotów w trybie automatycznym oraz za pomocą zestawu wskaźników informują nas o jakości powietrza w pomieszczeniu. Przy panelu sterowania znajduje się jeden, główny wskaźnik kolorystyczny oraz pomniejsze diody, w tym: dioda wskazująca wykrycie pyłów PM2.5, monitor kurzu, zapachów oraz ikonka informująca o działającym jonizatorze. Ponadto model FP-J60EU-W posiada rzadko spotykany u Sharpa wyświetlacz numeryczny, który wskazuje numeryczne stężenie wykrytych pyłów PM2.5 oraz pobór mocy w watach. Zarówno jasność wszystkich wskaźników jak i czułość sensorów można regulować.

FUNKCJE DODATKOWE

Funkcją dodatkową FP-J60EU-W, znaną już z wcześniejszych modeli Sharpa, jest Plasmacluster Ion Spot. Jest to specjalny sposób jonizacji, polegający na intensywnej produkcji jonów o dużym stężeniu, które wypuszczane są pod postacią jednego strumienia, ukierunkowanego według naszych preferencji. Przydaje się to np. do odświeżenia zasłon czy garnituru. Inne dostępne funkcje to np. timer, czyli programator czasowy, który pozwala wybrać moment automatycznego włączenia lub wyłączenia urządzenia. W odróżnieniu od timera w innych oczyszczacz, nie musimy wybierać pomiędzy odgórnie narzuconym czasem pracy (np. 4 lub 8 godzin), ale możemy wybrać dowolną ilość godzin (min. 1h, max 12h). Przydatną funkcją jest też auto restart, a rodziny z dziećmi docenią na pewno blokadę rodzicielską (Child Lock) oraz wygodne uchwyty do przenoszenia urządzenia.

CZYM SHARP FP-J60EU-W WYRÓŻNIA SIĘ NA TLE KONKURENCYJNYCH PRODUKTÓW?

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J60EU-W to model przeznaczony do większych pomieszczeń - dużego salonu w domu lub przedszkola. Pomimo dużej wydajności i sporych rozmiarów jest niezwykle cichy i energooszczędny. Posiada wszystkie elementy potrzebne do wygodnego i bezpiecznego użytkowania, również w pobliżu małych dzieci. To model idealny dla alergików, osób z obniżoną odpornością oraz miejsc z naturalnie podwyższonym poziomem wilgotności (Plasmacluster unieszkodliwia pleśń). Ze względu na dużą wydajność i praktycznie niesłyszalną pracę sprawdzi się też jako urządzenie biurowe.


Funkcje dodatkowe Sharp FP-J60EUW

 • WSKAŹNIK CZYSTOŚCI POWIETRZA

7-kolorowa skala informuje o stanie powietrza

 • TRYB INTELIGENTNY

optymalizuje prace na podstawie 3 czujników

 • 3 CZUJNIKI

kurzu, zapachu i światła, z możliwością regulacji czułości

 • PLASMACLUSTER

usuwa z otoczenia patogeny: wirusy, bakterie i grzyby

 • TIMER

możliwość zaprogramowania czasu wyłączenia za 4 lub 8h

 • TRYB SLEEP

cicha praca z wyłączonymi wskaźnikami

 • NUMERYCZNY WSKAŹNIK

wskaźniki aktualnego zużycia energii i pyłów PM2.5

 • PLASMACLUSTER SPOT

umożliwia miejscowe usuwanie zapachów oraz bakterii z tkanin

 • WSKAŹNIK PLASMACLUSTER

informuje o włączonej pracy generatora jonów

 • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

Sleep (nocny), Med (średni), Max (wysoki)

 • TRYB CLEAN ION SHOWER

intensywny 60 minutowy program oczyszczania i jonizacji powietrza

 • WSKAŹNIK KONSERWACJI FILTRÓW

przypomina o konieczności czyszczenia filtrów

 • AUTO RESTART

po odłączeniu prądu urządzenie uruchamia się ponownie

 • BLOKADA RODZICIELSKA

możliwość zablokowania sterowania urządzeniem np. przed dziećmi

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   Melka,
   21.08.2021 napisał:
   Oczyszczacz w porządku. zdaje egzamin z oczyszczania powietrza. Uzywam go od roku czasu. Jak na razie jest w porządku z użytkowaniem oraz konserwacją.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Lena,
   20.08.2021 napisał:
   Z powodzeniem oczyszcza moja kawalerkę, która ma 45 m2. Dobrze dziala w trybie auto jak i w trybie silence
   Ocena opinii: 0
  • -
   Marysia,
   17.06.2021 napisał:
   Oczyszczacz lekki i cichy. jest to mój drugi sharp stąd, wcześniej zakupiłam oczyszczacz z linii kcg. Powietrze bardzo dobrze oczyszczone, bardziej rzeźkie. Idealnie się nadaje do oczyszczania z pyłków czy sierści.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Mateusz,
   10.03.2021 napisał:
   Mnie chyba najpierw przyciągnął wyglądem a potem patrzyłem na parametry :D Polecam, świetnie oczyszcza powietrze. Generalnie jest to mój drugi oczyszczacz który kupowałem w tym sklepie. Bardzo wydajny.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Amanda,
   08.02.2021 napisał:
   Mega fajny design. Bardzo dobrze usuwa zanieczyszczenia czy nieprzyjemne zapachy. Pomocny równiez do usuwania sierści zwierząt.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Krystyna,
   12.01.2021 napisał:
   Sharp FP-J60 ma nowoczesny design, pełna automatyka i dobra wydajność. Z uwagi na spore rozmiary warto byłoby, aby producent zaprojektował kółka jezdne do przemieszczania urządzenia między innymi pomieszczeniami. Oczyszczanie pozwala na dobry komfortowy sen przy trybie auto.
   Zalety:
   Dobry design i zaawansowana technologia, dobre parametry techniczne, cicha praca, małe zużycie prądu.
   Wady:
   Brak kółek jezdnych
   Ocena opinii: 0
  • -
   Monika,
   18.08.2020 napisał:
   Super oczyszczacz powietrza, bardzo wysoka skuteczność jeśli chodzi o oczyszczanie powietrza. Mnie sharp FP J60 euw przyciągnąl już samym wyglądem. Poza tym jest bardzo cichy, lekki szum tylko słychać. Przy funkcji z jonami zapach powietrza przypomina ten po burzy.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Karla,
   18.06.2020 napisał:
   Oczyszczacz sharp fp j60 euw Super sprawdza się u mnie w salonie kosmetycznym gdzie też doklejamy rzęsy klientkom. Wcześniej miałam uczulenie z kleju i ciągły katar, a tak to jest dużo lepiej.
   Ocena opinii: 0
  Jesteś niezalogowany. Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie o produkcie. Kliknij aby się zalogować.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 48 m²
  Wydajność oczyszczania do: 396 m³/h
  Poziom hałasu: 15-43 dB
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: nie
  Lampa UV-C: nie
  Waga urządzenia: 10 kg
  Wysokość: 72.8 cm
  Głębokość: 29.1 cm
  Szerokość: 41.6 cm
  Zużycie energii: 3.6-38 W
  Filtr HEPA H13
  Szacowana żywotność filtrów: 48 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 160 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4974019152424
Sharp FP-J60EU-W oczyszczacz z jonizatorem
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 2899,00zł 3099,00zł
Dodaj do koszyka