Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: tak
Poziom hałasu: 15 dB
Szacunkowy koszt energii: 8 zł/mc
Funkcja nawilżania: nie
Współczynnik oczyszczania: 3.1
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)

Opis

Parametry

gwarancja na 5 sharppp


Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J80EU-H to nowy wariant znanego już wcześniej modelu FP-J80EU-W, tym razem z obudową w czarnym kolorze. Nowa barwa doskonale sprawdzi się zarówno we współczesnych jak i klasycznych wnętrzach z ciemnymi meblami. Pozostałe funkcje i parametry pozostały niezmienione. Wydajność na poziomie 480 m3/h pozwala urządzeniu na efektywną pracę w pomieszczeniach do 62 m2, ale jednocześnie przemyślana konstrukcja gwarantuje bardzo cichą pracę (15 dB w trybie niskim). Oczyszczacz posiada filtr HEPA H13 i węgiel aktywny o bardzo długiej żywotności oraz jonizator Plasmacluster najnowszej generacji High-Density 25000.


ODETCHNIJ ZDROWYM POWIETRZEM

 • Filtr wstępny - który zatrzymuje największe zanieczyszczenia, takie jak kurz, sierść i włosy, odciążając tym pracę węgla aktywnego i HEPA. Nie podlega wymianie.
 • Filtr węglowy - przechwytuje zanieczyszczenia gazowe, takie jak lotne związki organiczne (LZO/VOC), dym papierosowy i nieprzyjemne zapachy. Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr HEPA H13 - ze skutecznością 99,97% wyłapuje wszelkie cząstki stałe, czyli pyły zawieszone PM10 i PM2.5 (składniki smogu), pyłki, roztocza, alergeny, zarodniki pleśni i grzybów oraz drobnoustroje. Żywotność 5-10 lat.
 • Jonizator Plasmacluster - pozbywa się wirusów, bakterii, alergenów, zarodników pleśni i innych patogenów. Żywotność 2 lata.

Sharp FP-J80EU-W


Najnowszy oczyszczacz powietrza Sharp

Sharp FP-J80EU-H jest najnowszym urządzeniem marki, który wyróżnia się wieloma udoskonaleniami. Co sprawia, że urządzenie wyodrębnia się na tle innych oczyszczaczy Sharp?

Na samym początku należy zwrócić uwagę na jego nowatorski design. Dotykowy i metaliczny panel sterowania jest niezwykle przejrzysty i stanowi główny element estetyczny, który wyróżnia urządzenie od innych. Z pewnością będzie się świetnie prezentował w nowoczesnych pomieszczeniach. Urządzenie jest wykonane z lepszej jakości plastiku, czyli będzie bardziej wytrzymałe na uszkodzenia czy zadrapania.

Głównym elementem, który przebija jakością wcześniejsze modele Sharp jest zastosowanie przez FP-J80EU-H najwydajniejszego jonizatora Plasmacluster 25 000. Dzięki niemu urządzenie będzie eliminowało wirusy znacząco szybciej i skuteczniej. Dodatkowo oczyszczacz został wyposażony w nowe czujniki pyłów PM 2.5, temperatury i wilgotności, które zwiększają skuteczność i jakość pracy urządzenia. Równie przydatną nowością jest wskaźnik numeryczny w urządzeniu, który jest elementem znacząco wpływającym na komfort.

fpj80


NOWA GENERACJA JONIZACJI PLASMACLUSTER

Jonizator Plasmacluster produkuje jony, które eliminują obecne w powietrzu wirusy (w tym wirusa świńskiej grypy i koronawirusa kotów FCoV), bakterie, alergeny, pleśń i grzyb. W modelu FP-J80EU-W wykorzystano najnowszy generator jonów High-Density 25000, który cechuje się jeszcze wyższym stężeniem jonów, a co za tym idzie - szybszym i skuteczniejszym działaniem.

Sharp Sharp FP-J80EU-W usuwa zapach i dym papierosowy

Klasa
generatora jonów
Oczyszczanie powietrza
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny
High Density 25000 jonów/cm3 14 min. 9 min. 14 min. 14 min.
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/


DOM PACHNĄCY ŚWIEŻOŚCIĄ

Jonizator usuwa nie tylko patogeny, ale również unoszącą się w powietrzu woń. Wspomaga pracę węgla aktywnego i eliminuje wszelkie nieprzyjemne zapachy, które mogą pojawić się w domowym zaciszu, w tym również dym papierosowy.

Klasa
generatora
jonów
Usuwanie zapachów
Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 25000 jonów/cm3 55 min. 6 godz. 3 godz.
High Density 7000 jonów/cm3 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 41 m3 --

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Sharp FP-J80EU-W - jonizacja Plasmaclaster

Sharp FP-J80EU-W - jonizator Plasmaclaster

KURZ NA MEBLACH TO JUŻ PRZESZŁOŚĆ

Dzięki jonizacji możliwe jest utrzymanie równowagi kationowo-anionowej powietrza oraz zmniejszenie elektrostatyczności. W ten sposób nie tylko ograniczamy ilość kurzu na meblach, ale też poprawiamy koncentrację i samopoczucie domowników.

usmiechnieci ludzie


PRZEBADANA SKUTECZNOŚĆ

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J80EU-H otrzymał certyfikat PZH Narodowego Instytutu Zdrowia, co potwierdza spełnianie aktualnych norm higienicznych.

Certyfikat Seal of Approval Brytyjskiej Fundacji Antyalergicznej potwierdza, że FP-J80EU-H to produkt przyjazny alergikom i skuteczny w walce z alergenami.


WŁĄCZ I ZAPOMNIJ

Tryb automatyczny, ręczny i kilka trybów dodatkowych tworzą zestaw, który gwarantuje wygodne użytkowanie oczyszczacza i dostosowanie jego pracy do naszych aktualnych potrzeb. W trybie AUTO Sharp FP-J80EU-H bada jakość powietrza i na podstawie odczytów z pięciu sensorów samodzielnie dobiera odpowiednie obroty. W trybie ręcznym to użytkownik narzuca określoną prędkość wentylatora. W okresie alergicznym możemy skorzystać z trybu POLLEN (pyłki), a w nocy sprawdzi się funkcja SLEEP. Ostatnia funkcja to godzinny tryb intensywnej jonizacji - CLEAN ION SHOWER - który służy do szybkiego odświeżenia pomieszczenia.

CZUJNIKI

 • czujnik kurzu
 • czujnik zapachu
 • czujnik temperatury
 • czujnik wilgotności
 • czujnik światła

WSKAŹNIKI

 • wskaźnik jakości powietrza
 • wskaźnik czyszczenia filtrów
 • wskaźnik prędkości wentylatora
 • wskaźnik numeryczny (PM2.5, moc, timer, temperatura, wilgotność)
 • wskaźnik PM2.5 (dioda)
 • wskaźnik wymiany modułu

TRYBY PRACY

 • tryb manualny
 • tryb auto
 • tryb nocny
 • tryb pyłki
 • tryb Clean Ion Shower
 • tryb Plasmacluster Spot

PRZEMYŚLANE SZCZEGÓŁY

Sharp FP-J80EU-W filtracja powietrza

INTELIGENTNA PRACA

Wygodne użytkowanie gwarantują nie tylko tryby i czujniki, ale również wskaźniki. Wyświetlacz numeryczny, diody i wskaźnik kolorystyczny informują o jakości powietrza i przypominają o konserwacji filtrów.

Sharp FP-J80EU-W panel kontrolny

WYGODNA OBSŁUGA

Skoncentrowana jonizacja (Plasmacluster Ion Spot), timer, blokada rodzicielska i auto restart to kolejne funkcje, które sprawiają, że korzystanie z oczyszczacza jest przyjemne i dziecinnie proste.

Sharp FP-J80EU-W ponadczasowy design

NOWOCZESNY WYGLĄD

Sharp FP-J80EU-H prezentuje nowe podejście do designu oczyszczaczy. Zaokrąglone krawędzie i wyeksponowany wyświetlacz dodają wygody i bezpieczeństwa, a czarny kolor - elegancji.


SHARP FP-J80EU-H - NIEDOŚCIGNIONA SKUTECZNOŚĆ

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J80EU-H to jeden z największych i najmocniejszych modeli tej marki, teraz w nowej, czarnej odsłonie. Mistrzowsko łączy ogromną wydajność z cichą i energooszczędną pracą. Zanieczyszczenia usuwa za pomocą zestawu wysokiej jakości filtrów i najmocniejszego na rynku jonizatora. Sharp FP-J80EU-H to doskonały wybór do domu, biura, szkoły i placówki publicznej.

W linii oczyszczaczy Sharp FP-J znajduje się 6 modeli, różniących się od siebie kolorem, dedykowaną powierzchnią pracy i stopniem zaawansowania:

 • Sharp FP-J30EU-A w kolorze turkusowym do 22 m2
 • Sharp FP-J30EU-P w kolorze różowym do 22 m2
 • Sharp FP-J30EU-B w kolorze czarnym do 22 m2
 • Sharp FP-J40EU-W w kolorze białym do 30 m2
 • Sharp FP-J60EU-W w kolorze białym do 48 m2
 • Sharp FP-J80EU-W w kolorze białym do 62 m2


PROSTA KONSERWACJA URZĄDZENIA

Oczyszczacz powietrza pracuje praktycznie samodzielnie. Jednak aby działał skutecznie należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji urządzenia. Każdy użytkownik powinien zadbać o cykliczną wymianę i regularne czyszczenie filtrów:

1. Filtr wstępny - należy go odkurzać raz na 1/1,5 miesiąca. Najlepiej użyć delikatnej końcówki z włosia aby skutecznie oczyścić filtr z kurzu i innych zanieczyszczeń.

2. Filtr węglowy - jego żywotność szacuje się do 48 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Do czasu jego wymiany należy odkurzać filtr co 1/1,5 miesiąca w zależności od częstotliwości pracy urządzenia.

3. Filtr HEPA - jego żywotność szacuje się do 48 miesięcy (oszacowanie przy warunkach klimatycznych polskich). Filtr HEPA należy odkurzać co 1/1,5 miesiąca.

4. Generator jonów Plasmacluster -zalecamy wymianę średnio co 2 lata.

W oczyszczaczach Sharp raz na 720 godzin czasu pracy urządzenia, wskaźnik filtra zamontowany w urządzeniu informuje o konieczności konserwacji filtrów: wstępnego, Hepa, węglowego oraz maty ewaporacyjnej. Przykładowo, jeśli urządzenie pracuje 30 dni po 24 godziny na dobę to wskaźnik konserwacji filtra zaświeci się po miesiącu. Jeśli jednak urządzenie nie pracuje stale to wskaźnik zaświeci się po czasie kiedy praca urządzenia będzie wynosiła 720 godzin. Zazwyczaj jest to 1 lub 1,5 miesiąca.

Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o czas, w którym należy wyczyścić filtry - oczyszczacz poinformuje nas o konieczności konserwacji za pomocą zaświeconego wskaźnika filtra.

Szacowany roczny koszt filtrów wynosi jedynie 200 zł.


Funkcje dodatkowe Sharp FP-J80EU-H

 • WSKAŹNIK CZYSTOŚCI POWIETRZA

7-kolorowa skala informuje o stanie powietrza

 • TRYB INTELIGENTNY

optymalizuje prace na podstawie 5 czujników

 • 5 CZUJNIKÓW

kurzu, zapachu, światła, temperatury i wilgotności z możliwością regulacji czułości

 • PLASMACLUSTER

usuwa z otoczenia patogeny: wirusy, bakterie i grzyby

 • TIMER

możliwość zaprogramowania czasu wyłączenia za 4 lub 8h

 • TRYB SLEEP

cicha praca z wyłączonymi wskaźnikami

 • NUMERYCZNY WSKAŹNIK

wskaźniki aktualnego zużycia energii, pyłów PM2.5, temperatury i wilgotności

 • PLASMACLUSTER SPOT

umożliwia miejscowe usuwanie zapachów oraz bakterii z tkanin

 • WSKAŹNIK PLASMACLUSTER

informuje o włączonej pracy generatora jonów

 • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

Sleep (nocny), Med (średni), Max (wysoki)

 • TRYB CLEAN ION SHOWER

intensywny 60 minutowy program oczyszczania i jonizacji powietrza

 • WSKAŹNIK KONSERWACJI FILTRÓW

przypomina o konieczności regularnego czyszczenia

 • AUTO RESTART

po odłączeniu prądu urządzenie uruchamia się ponownie

 • BLOKADA RODZICIELSKA

możliwość zablokowania sterowania urządzeniem np. przed dziećmi


Najczęstsze pytania


Ile czujników posiada Sharp FP-J80EU-H?

Urządzenie posiada 3 czujniki - kurzu, zapachu i światła.

Czy można ustawiać prędkość pracy oczyszczacza Sharp FP-J80EUH-H samodzielnie?

Tak, możemy ustawić prędkość pracy wentylatora w oczyszczaczu Sharp FP-J60EU-H samodzielnie. Mamy do wyboru trzy tryby szybkości - nocny, średni oraz wysoki.

Czy filtr wstępny w oczyszczaczu podlega wymianie?

W modelu FP-J60EU-H jedyne filtry, które podlegają wymianie to filtr węglowy i HEPA. Jeśli chodzi o filtr wstępny to zalecamy regularne odkurzanie i monitorowanie ilości zanieczyszczeń znajdujących się na nim.


Wideo

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

Sharp FP-J80EU-H oczyszczacz z jonizatorem powietrza + Sharp FP-J30EU- GRATIS
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 3500,00zł