Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: tak
Poziom hałasu: 26 dB
Szacunkowy koszt energii: 12 zł/mc
Funkcja nawilżania: nie
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i darmowy zwrot
Gwarancja i darmowy zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Cena: 899,00zł

W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 14 dni roboczych
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)

Opis

Parametry


FP-F40EUH wycofany

Sharp FP-F30EUH to najmniejszy wśród najnowszych modeli oczyszczaczy powietrza marki Sharp. Unikalna technologia Plasmacluster na stałe zadomowiła się we  wszystkich oczyszczaczach tej firmy, dlatego nie mogło jej zabraknąć również w najbardziej podstawowym modelu. Technologia Plasmacluster wykorzystuje proces jonizacji do uwalniania dodatnich i ujemnych jonów, jakie spotykamy w warunkach naturalnych. Skuteczność tej technologii została sprawdzona przez ośrodki badawcze na całym świecie, które stwierdziły, że potrafi usuwać 27 gatunków mikroorganizmów chorobotwórczych. Oczyszczacz przeznaczony jest do pomieszczeń o powierzchni do 21 m2, a jego cicha praca nie obudzi domowników podczas snu, ponieważ w trybie cichym emituje tylko 26 dB, czyli tyle co cichy szept.

Sharp FP-F30EUH oczyszczacz

Komfortowa obsługa Sharp FP-F30EUH

Oczyszczacz posiada szereg funkcji, które znacznie ułatwiają jego obsługę. Bardzo ważny jest tryb snu, podczas którego wentylator automatycznie przełącza się na najwolniejszy bieg, a logo Plasmacluster zostaje przygaszone. Poziom hałasu nie przekracza wtedy 26 dB, więc nie zakłóci snu domowników. Prędkość pracy urządzenia możemy zaprogramować zgodnie ze swoimi potrzebami, a ułatwia to wygodny i prosty w obsłudze panel. Minimalistyczny design sprawia, że urządzenie wkomponuje się w każdy wystrój wnętrza.

3-stopniowe oczyszczanie powietrza w Sharp FP-F30EUH

Oczyszczanie powietrza w FP-F30EUH odbywa się za pomocą trzech etapów.

 1. Wpierw powietrze przechodzi przez filtr wstępny, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia: kurz, włosy, alergeny roślinne i zwierzęce. Zaleca się jego częste czyszczenie, aby zapewnić dłuższą żywotność filtra HEPA.
 2. Następnie powietrze przepuszczane jest przez filtr HEPA, zbudowany z ogromnej ilości mikroskopijnych włókien. Usuwa on aż 99,97% zanieczyszczeń, przede wszystkim pyłów zawieszonych PM10 i PM2.5, ale również bakterie, wirusy, pleśń, roztocza i alergeny.
 3. Cały system wspomaga wspomniana już technologia Plasmacluster która zapobiega rozmnażaniu się wirusów, bakterii oraz pleśni, a także eliminuje najmniejsze alergeny. Zapewnia prawidłową równowagę jonową w powietrzu.

Sharp FP-F30EUH oczyszczacz

Funkcje modelu Sharp FP-F30EUH

Sharp FP-F30EUH oczyszczacz

Clean Ion Shower

Funkcja Clean Ion Shower, czyli tzw. prysznic jonów, jest to tryb intensywnej jonizacji powietrza. Idealnie sprawdza się w celu przygotowania sypialni do snu - cały program trwa 60 min, w trakcie których powietrze zostaje maksymalnie nasycone ujemnie naładowanymi jonami. Usuwane są w ten sposób wszelkie drobnoustroje znajdujące się w powietrzu, a równowaga kationowo-anionowa zapewnia maksymalny komfort nocnego wypoczynku.

Plasmacluster

Marka Sharp znana jest ze swojej technologii Plasmacluster,, która została wykorzystana również w tym modelu. Polega ona na produkcji ujemnie naładowanych jonów wodorotlenowych OH, które po zetknięciu z zanieczyszczeniami unieszkodliwiają je. W przypadku wirusów, zarodników pleśni, grzybów i innych drobnoustrojów dochodzi do rozerwania ściany komórkowej. Ponadto otoczone jonami zanieczyszczenia opadają na ziemię, skąd łatwo są łatwo usuwane przy okazji odkurzania. Technologia Plasmacluster utrzymuje też równowagę kationowo-anionową w powietrzu, wpływając pozytywnie na nasze samopoczucie.

Auto Restart

Bardzo przydatnym rozwiązaniem w modelu Sharp FP-F30EUH jest funkcja Auto Restart. W przypadku niespodziewanego zaniku zasilania, urządzenie automatycznie włączy się po jego przywróceniu i zacznie pracę w tym samym trybie, w którym zostało wyłączone.

Skuteczna technologia Plasmacluster

Oczyszczacz Sharp FP-F30EUH wyposażony jest w generator jonów Plasmacluster High Density 7000. Poniższa tabelka przedstawia skuteczność generatora jonów Plasmacluster na poszczególne patogeny. Tabelka wykonana na podstawie danych producenta.

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów Efekt
nawilżonej
skóry
Usuwanie unoszących się Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz. -
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 -- 41 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Czym model Sharp FP-F30EUH wyróżnia się na tle konkurencji?

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-F30EUH to idealny wybór dla osób, które szukają optymalnego stosunku jakości do ceny urządzenia. Dużą zaletę stanowi niewielki rozmiar, minimalistyczny design i prosty w obsłudze panel sterowania. Przeznaczony jest do stosunkowo małych powierzchni, a mimo to wykorzystano w nim wyoskiej klasy filtr HEPA H13 z 2-letnią żywotnością i jonizator Plasmacluster. W połączeniu z takimi cechami jak cicha praca i energooszczędność, jest to idealne rozwiązanie dla alergików i osób walczących ze smogiem, które jednocześnie nie chcą nadwyrężyć domowego budżetu.


Funkcje dodatkowe Sharp FP-F30EUH

 • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

Silent (niski), Med (średni), Max (wysoki)

 • AUTO RESTART

W przypadku przerwy w zasilaniu lub odłączenia urządzenia od sieci elektrycznej, po przywróceniu zasilania oczyszczacz wznowi pracę z ostatnio wybranymi ustawieniami

 • TECHNOLOGIA PLASMACLUSTER

Bezpieczna technologia emitowania strumieni jonów zwalczających najmniejsze alergeny

 • ION SHOWER

funkcja przygotowywania pomieszczeń do snu - 60 minutowy program "prania powietrza"

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   Anotnina,
   10.02.2020 napisał:
   Bardzo fajna cena oczyszczacza, do tego w porzadku jakościowo. Wytrzymały. Pokój syna ma 18 m2 więc sharp FP F30 EUH sprawdza się idealnie. Z mojej strony bardzo polecam. LEpiej się śpi. Ma zmniejszone objawy astmy.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Iza,
   02.02.2020 napisał:
   Mam ten oczyszczacz sharp fp f30euh jeszcze za krotko, ale moge napisac, ze tryb nocny jest cichy.Przed snem włączam Ion Showe i wtedy przez godzine pracuje glosno, ale za to powietrze jest potem fajnie przygotowane do snu. Testowany z czujnikiem smogu. Różnica po włączeniu urządzenia dosć widoczna. Zbiera duzo kurzu na filtrze wstepnym.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Patrycja,
   26.01.2020 napisał:
   Sharp FP F30 euh- Zakupiony jako jeden z pierwszych oczyszczaczy w tym sklepie. Stał w pokoju dziecka niedaleko łóżeczka. Bardzo dobrze oczyszcza powietrze. Korzystam też z programu Ion Shower
   Ocena opinii: 0
  • -
   Oktawian,
   17.11.2019 napisał:
   Sharp FP-F30EUH bardzo cichutko pracuje w nocnym trybie. Do małego pokoju do 15 m2 powinien wystarczyć. Zbiera dużo kurzu na filtrze wstępnym. Warto go odkurzyć co kilka tygodni bo ten kurz jest mało widoczny.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Lena,
   01.10.2019 napisał:
   Sharp FP-F30EUH świetnie się sprawdza w moim małym gabinecie gdzie robię rzęsy. Wdycham ten klej itd, więc ten oczyszczacz był konieczny. Super się sprawdza, bo nie mam takiego kataru już z tego kleju. Głównie u mnie działa w trybie średnim.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Dawid,
   18.08.2019 napisał:
   Super cena za taki oczyszczacz. Sharp FP-F30EUH jest poręczny. Fajnie oczyszcza powietrze, ktore potem staje sie bardziej rzeźkie. Włączam zawsze przed spaniem też program Ion Shower, to jest to "pranie powietrza" Poza tym cichy i energoszczędny.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Aldona,
   28.06.2019 napisał:
   Sharp FP-F30EUH to dobry produkt, cichy w nocy, estetyczny .Cena bardzo w porządku. Łatwy do utrzymania czystości i konserwacji.
   Nie trzeba zdejmować pokrywy aby go wyczyścić.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Michał,
   22.05.2019 napisał:
   Prosty w obsłudze oczyszczacz powietrza Sharp FP-F30EUH. Idealny wygląd, bo jest nieduży. Świetnie się nadał do mojego syna, który jest astmatykiem
   Ocena opinii: 0
  • -
   Tamara,
   27.04.2019 napisał:
   Ze względu na to, że mam wystarczająco wilgotne powietrze w domu zakupiłam ten z Sharpa FP-F30EUH. Bardzo poręczny, cichy, prosty w obsłudze. Polecam dla osób, które chcą troszkę częściej zmieniać filtry.
   Zalety:
   poręczny, spełnia swoje funkcje, cichy tryb pracy
   Wady:
   dość częsta zmiana filtrów
   Ocena opinii: 0
  • -
   Anna,
   18.12.2018 napisał:
   Oczyszczacz powietrza zakupiony w bardzo niskiej cenie. Do zakupu przekonała mnie właśnie niska cena oraz parametry. Sharp FP-F30EUH jest cichy, może filtry trzeba zmieniać troszke czesciej,ale mi to akurat nie przeszkadza;) Bardzo cichy, spokojnie może stać przy łóżku dziecka
   Zalety:
   skuteczność 100%, cena, bardzo ciche urządzenie
   Wady:
   konieczność częstszej zmiany filtrów, niz w innych oczyszczaczach
   Ocena opinii: 0
  • -
   GraceKe,
   18.12.2018 napisał:
   Przystępna cena, ładnie oczyszcza powietrze.Eliminuje zapach psa i inne zapachy, które nie należą do przyjemnych.Poza tym produkt Sharp FP-F30EUH jest mały i poręczny.
   Zalety:
   cena, mały, a co za tym idzie poręczny, świetnie oczyszcza i neutralizuje zapachy
   Ocena opinii: 0
  • -
   damian.markiewicz.80,
   15.12.2018 napisał:
   Kupiony 3 dni temu
   testowałem juz kilka razy oczyszczacz Sharp FP-F30EUH . Świeżość odczuwalna jest po krótkim czasie. Urządzenie jest poręczne i idealne o pokoju dziecięcego

   Ocena opinii: 0
  • -
   katka.rutkowska,
   13.12.2018 napisał:
   oczyszczacz Sharp FP-F30EUH działa bez zarzutu . jest mały, poręczny i przede wszystkich cichy łatwy do utrzymania w czystości oraz do konerwacji. poza tym jak chce sie go wyczyścić, to nie trzeba zdejmować pokrywy.
   Zalety:
   idealny rozmiar, proste użytkowanie, cena, skuteczność
   Wady:
   nie zauważyłam
   Ocena opinii: 0
  • -
   jasmine56,
   12.12.2018 napisał:
   Sharp KC-F32EUH sprawdza sie jako urządzenie oczyszczające w sypialni . Daje rade z zanieczyszczonym powietrzem , które jest na zewnątrz;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   wladimirr,
   10.12.2018 napisał:
   Mam oczyszczacz Sharp FP-F30EUH w pokoju dziecka już jakiś czas i sprawdza sie bardzo dobrze . Tzn nie czujemy przykrego zanieczyszczonego powietrza podczas wietrzenia pomieszczenia i mojej córce złagodziły sie objawy alergii ( jest uczulona na kurz ) . Pozdrawiam
   Ocena opinii: 0
  • -
   georgina.felskowska,
   08.12.2018 napisał:
   Sharp FP-F30EUH to idealny oczyszczacz do pokoju . świetnie sprawdza się w sezonie grzewczym kiedy kaloryfery pracuja na pelnych obrotach
   Ocena opinii: 0
  • -
   Basia,
   07.12.2018 napisał:
   skuteczny oczyszczacz Sharp FP-F30EUH, w sam raz do pokoju dziecięcego
   Wady:
   brak filtra węglowego
   Ocena opinii: 0
  • -
   GraceKe,
   06.12.2018 napisał:
   Przystępna cena, ładnie oczyszcza powietrze. Zauważyłem mniej kurzu w mieszkaniu. Poza tym model Sharp FP-F30EUH jest mały i poręczny.

   Zalety:
   mały rozmiar
   cichy
   łatwy w obsłudze
   Wady:
   brak filtra węglowego
   Ocena opinii: 1

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 21 m²
  Wydajność oczyszczania do: 180 m³/h
  Poziom hałasu: 26-47 dB
  Szacunkowy koszt energii 12 zł/mc
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: Nie
  Lampa UV-C: nie
  Waga urządzenia: 4 kg
  Wysokość: 18 cm
  Głębokość: 46 cm
  Szerokość: 40 cm
  Zużycie energii: 13-51 W
  Filtr HEPA H13
  Szacowana żywotność filtrów: 24 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 115 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4974019914060
Sharp FP-F30EUH oczyszczacz powietrza
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 899,00zł
Dodaj do koszyka