Najważniejsze informacje o produkcie
Poziom hałasu: 20 dB
Szacunkowy koszt energii: 17 zł/mc
Funkcja nawilżania: nie
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)
Ostatnio dostępny: 05.06.2020

Opis

Parametry


Oczyszczacz AX90R7080WD to największy i najwydajniejszy spośród wszystkich modeli marki Samsung. Trzy wyloty powietrza gwarantują intensywną cyrkulację o przepływie 701 m3/h (CADR), która pozwala na skuteczne usunięcie zanieczyszczeń z pomieszczenia o powierzchni do 90 m2. Pomimo tak dużej mocy sprawdzi się nawet w niewielkiej sypialni, ponieważ w trybie nocnym emitowane przez niego dźwięki nie przekraczają 20 dB. Ogromną zaletą oczyszczacza AX90 jest możliwość sterowania i ustalania harmonogramów pracy przy pomocy aplikacji mobilnej SmartThings.


PODWÓJNA FILTRACJA POWIETRZA W SAMSUNG AX90R7080WD

Samsung AX90R7080WD oczyszczacz

Ze względu na dużą wydajność oraz wysoką obudowę, model AX90R7080WD oczyszcza powietrze za pomocą 2 kompletów filtrów, umieszczonych pionowo nad sobą. Każdy komplet składa się z trzech, następujących filtrów:

filtr wstępny odciąża kolejne filtry zatrzymując największe zanieczyszczenia, takie jak pyłki, włosy, kurz czy sierść zwierząt;

filtr węglowy wykorzystuje węgiel aktywny o wysokich właściwościach sorpcyjnych, który przechwytuje z powietrza szkodliwe zanieczyszczenia gazowe: lotne związki organiczne (w tym lotne WWA), dym papierosowy oraz nieprzyjemne zapachy;

filtr HEPA klasy H13 usuwa cząstki stałe o wielkości tak małej jak 0,3 ㎛ ze skutecznością 99,97%; pozbywa się składników smogu (pyły zawieszone PM10 i PM2.5), bakterii, roztoczy, pyłków i innych alergenów.


3 KIERUNKOWY PRZEPŁYW POWIETRZA SAMSUNG AX90R7080WD

Samsung AX90R7080WD oczyszczacz

Powietrze w oczyszczaczu AX90 zaciągane jest przednim panelem, a wypuszczane jest górą oraz dwoma wylotami bocznymi. Dzięki takiej kombinacji z powietrza wyłapywane są nawet najbardziej oddalone cząstki zanieczyszczeń, a ponadto nie musimy zbytnio przejmować się odpowiednim ustawieniem oczyszczacza względem ściany (powietrze ani nie wylatuje, ani nie jest zaciągane tyłem, więc może stać bezpośrednio przy niej). Umieszczenie filtra wstępnego w przedniej części obudowy ułatwia też proces wymiany filtrów.


Samsung AX90R7080WD oczyszczacz

PRZEJRZYSTY WYŚWIETLACZ

Jakość powietrza w otoczeniu mierzona jest za pomocą czujnika gazów oraz laserowego czujnika pyłów, który wyłapuje cząstki o wielkości mniejszej niż 1 ㎛. Wyniki przedstawiane są na przejrzystym wyświetlaczu za pomocą kilku wskaźników:

1. wskaźnik ogólnej jakości powietrza informuje nas o poziomie zanieczyszczeń za pomocą czterech kolorów podświetlenia,

2. diody pyłu i gazu informują nas o wykryciu zanieczyszczeń również przy pomocy kolorów,

3. wskaźnik numeryczny pokazuje dokładny poziom zanieczyszczenia pyłami PM1.0, PM2.5 i PM10.

usmiechnieci ludzie5


TRZY TRYBY PRACY

Zależnie od aktualnych potrzeb, możemy wybrać jeden z trzech trybów pracy oczyszczacza. W trybie automatycznym urządzenie samodzielnie dobiera prędkość wentylatora zgodnie z aktualną jakością powietrza. Jeśli to my chcemy wybrać intensywność filtracji, możemy skorzystać z trybu manualnego. Przed snem wystarczy, że włączymy tryb nocny, aby urządzenie wyłączyło wyświetlacz i zredukowało poziom hałasu do jedynie 20 dB - dzięki temu możemy spać spokojnie przez całą noc.

Samsung AX90R7080WD oczyszczacz


WYSOKI KOMFORT UŻYTKOWANIA SAMSUNG AX90R7080WD

Samsung AX90R7080WD oczyszczacz

Model AX90 został dopracowany w każdym szczególe, a wszystkie elementy mają zwiększać komfort użytkowania.

1. Kółeczka ułatwiają przemieszczanie oczyszczacza między pokojami, a ponieważ zostały ukryte pod obudową, urządzenie zachowuje swój nowoczesny, elegancki design.

2. Smukły design tego modelu pozwala umieścić go niemal wszędzie w domu lub biurze. Dzięki temu, że obudowa otwiera się z przodu, wymieniając filtry nie musimy odsuwać oczyszczacza od ściany.

3. Wskaźnik wymiany filtra, który informuje nas o właściwym momencie na założenie nowego kompletu.

4. Blokady rodzicielskiej, aby uniemożliwić ciekawskiemu maluchowi zmianę wybranych przez nas ustawień.

5. Timer na panelu sterowania.


APLIKACJA MOBILNA DLA SAMSUNG AX90R7080WD

Samsung AX90R7080WD oczyszczacz

Bardzo ciekawą i przydatną funkcją w oczyszczaczu powietrza AX90R7080WD jest możliwość sterowania aplikacją mobilną SmartThings. Za pomocą dotyku lub komend głosowych możesz sprawdzić poziom zanieczyszczenia, włączyć lub wyłączyć oczyszczacz, zmienić ustawienia i monitorować zużycie filtrów. Ponadto możliwe jest tworzenie całych harmonogramów pracy oczyszczacza i scenariuszy, które mają uruchamiać się w określonych sytuacjach, np. gdy wracając z pracy będziemy już blisko domu (oczyszczacz reaguje na lokalizację w telefonie). Aplikacja mobilna Smart Things jest dostępna na iOS oraz Android.

aplikacja1

aplikacja2


PROSTA KONSERWACJA URZĄDZENIA

Oczyszczacz powietrza jest urządzeniem, które pracuje praktycznie samodzielnie i nie jest problematyczne w konserwacji. Jedyne, o czym należy pamiętać to cykliczna wymiana filtrów, aby zachować skuteczność oczyszczania powietrza:

1. Filtr wstępny -jeśli chcesz oczyścić z niego wszelkie zanieczyszczenia należy go odkurzyć za pomocą końcówki z miękkiego włosia. Czynność powtarzać raz w miesiącu.

2. Filtr węglowy i HEPA - filtr 2 w 1. Jego żywotność szacuje się do 12 miesięcy (oszacowanie na podstawie warunków klimatycznych polskich). Czujnik wymiany filtra poinformuje użytkownika o konieczności wymiany na nowy. Zaleca się regularne odkurzanie filtra raz na 1/1,5 miesiąca. 

Szacowany roczny koszt filtrów wynosi 400 zł.


Funkcje dodatkowe Samsung AX90R7080WD

 • 3 TRYBY PRACY

manualny, automatyczny i nocny

 • WSKAŹNIK WYMIANY FILTRA

kontrolka powiadamia o potrzebie wymiany filtra

 • CZUJNIKI

gazu i pyłów

 • APLIKACJA MOBILNA

aplikacja SmartThings na iOS i Android

 • WSKAŹNIK JAKOŚCI POWIETRZA

4 kolorowa inormacja o jakości powietrza i wskaźnik numeryczny

 • BLOKADA RODZICIELSKA

uniemożliwia dzieciom zmianę trybu pracy

 • TIMER

automatyczne wyłączenie urządzenia za 1 do 12 godzin

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   Paulina,
   07.01.2020 napisał:
   SAMSUNG AX90R7080WD ma wszystko to co powinno mieć takie urządzenie. Ma 3 stopniową filtracje .Fajna sprawą jest to, ze można sterować albo przez panel dotykowy albo poprzez aplikacje Smartthings. Zadziwiającym dla mnie tutaj było tez to, ze mozna wydawac komendy głosowe w wielu językach :D Poza tym tani w eksploatacji.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Asia,
   04.01.2020 napisał:
   W końcu Samsung coś wypuścił fajnego. Samsung ax90r7080wd mnie osobiście zaskoczył bardzo pozytywnie ogromną mocą i bardzo przystępną ceną . Idealnie nadał się do mojego mieszkania 80m2. Super, że jest też mozliwość sterowania przy aplikacji mobilnej ;)
   Ocena opinii: 0

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 90 m²
  Wydajność oczyszczania do: 701 m³/h
  Poziom hałasu: 20-54 dB
  Szacunkowy koszt energii 17 zł/mc
  Funkcja jonizacji: nie
  Funkcja nawilżania: Nie
  Lampa UV-C: nie
  Waga urządzenia: 15 kg
  Wysokość: 105.4 cm
  Głębokość: 28.4 cm
  Szerokość: 36 cm
  Zużycie energii: 90 W
  Filtr HEPA H13
  Szacowana żywotność filtrów: 12 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 400 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 8806090018640
Samsung AX90R7080WD oczyszczacz powietrza
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 2899,00zł