Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: nie
Poziom hałasu: 29 dB
Szacunkowy koszt energii: 30 zł/mc
Funkcja nawilżania: nie
Współczynnik oczyszczania: 3.2

gofygify

Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:

Opis

Parametry


Ideal Hercules H14 to prawdopodobnie najbardziej wyjątkowy oczyszczacz powietrza na rynku. Jest solidny, wytrzymały i cechuje się niezwykle wysokim przepływem powietrza na poziomie 810 m3/h. Został zaprojektowany z myślą o pracy w dużych pomieszczeniach (nawet do 100 m2) i trudnych warunkach, więc sprawdzi się we wszystkich budynkach użyteczności publicznej: szpitalach, urzędach, biurach, szkołach, stołówkach czy salach ćwiczeniowych. Hercules to prawdopodobnie jedyny oczyszczacz powietrza, w którym każdy egzemplarz filtra jest indywidualny testowany i certyfikowany zgodnie z normą EN1822-4:2009. Wysokoskuteczne filtry HEPA H14 produkowane są przez Mann + Hummel Jack Filter GmbH.


Ideal Hercules H14 - Gotowy do zadań specjalnych

Ideal Hercules H14 został dopracowany w najmniejszym szczególe i w jest każdym aspekcie przystosowany do pracy w trudnych warunkach. Metalowa obudowa malowana proszkowo cechuje się wyjątkową wytrzymałością, a jej wyjątkowy kształt pozwala korzystać z oczyszczacza zarówno w pozycji stojącej, jak i leżącej. Gumowe kółka obrotowe, rozkładany uchwyt i nawijak na przewód (w tylnej części urządzenia) pozwalają wygodnie przemieszczać i przechowywać urządzenie. Zamiast standardowego, delikatnego panelu z wyświetlaczem, zastosowano solidne elementy sterujące w formie wodoodpornych przełączników kołyskowych. Klapa, za którą schowane są filtry, zamykana jest na specjalny zatrzask. Ideal Hercules to niezniszczalny siłacz wśród oczyszczaczy!

usmiechnieci ludzie3


System filtracji w oczyszczaczu Ideal Hercules H14

System filtracji wykorzystany w modelu Hercules jest prosty, ale bardzo skuteczny. Filtr wstępny z wysokiej jakości włókniny przechwytuje największe zanieczyszczenia, chroniąc przed nadmiernym zużyciem filtr HEPA i przedłużając w ten sposób jego żywotność. Filtr HEPA H14 usuwa wszystkie mikroskopijne cząstki stałe ze skutecznością aż 99,995%. Pozbywa się smogu (pyły zawieszone PM2.5 i mniejsze), alergenów, zarodników pleśni, wirusów, bakterii i innych patogenów. Spełnia przy tym najwyższe standardy jakości. Mocny silnik i cichy wentylator powodują ruch powietrza i przepuszczają je przez filtry. Gwarantują przy tym wysoką wydajność i niski poziom emitowanego hałasu.


Wyjątkowy filtr HEPA H14

Wyjątkowość filtra HEPA w Herculesie polega nie tylko na jego wysokiej klasie. Wykonany został przez Mann + Hummel Jack Filter GmbH z politetrafluoroetylenu (PTFE) potocznie znanego jako teflon, a nie z powszechnie stosowanego w filtrach polipropylenu (PP). Umożliwia to filtrowi przetrwanie spotkania z oleistą substancją wykorzystywaną w testach jakości, więc jako jedyny filtr na rynku może pochwalić się 100% zgodnością z normą DIN EN 1822-4. Ponadto każdy egzemplarz filtra testowany jest indywidualnie, co gwarantuje niezmiennie najwyższą skuteczność. Kupując urządzenie z filtrem albo filtr zapasowy użytkownik otrzymuje raport z badania, potwierdzający skuteczność HEPA H14, z numerem seryjnym i warunkami badania.


Wysoka wydajność, cicha praca

Zintegrowany cichobieżny silnik GreenTech EC zapewnia niskie zużycie energii oraz niewielki poziom emisji hałasu podczas pracy. To sprawia, że Hercules H14 łączy w sobie ogromną wydajność z niewielkim rozmiarem. Jest to jeden z najbardziej wyjątkowych modeli na rynku oczyszczaczy.


Sterowanie oczyszczaczem Ideal Hercules

Korzystanie z oczyszczacza Hercules zostało maksymalnie uproszczone. Wprawdzie urządzenie nie może pochwalić się wyświetlaczem ani czujnikami, jednak w trudnych warunkach pracy taki brak stanowi zaletę - tego typu elementy są delikatne i narażone na uszkodzenie.

Na obudowanie Herculesa znajdują się przełączniki kołyskowe, które cechuje pyłoszczelność i wodoodporność. Za ich pomocą możemy sterować urządzeniem - włączać je lub wyłączać oraz zmieniać prędkość wentylatora (5 poziomów do wyboru). Oczyszczacz zapamiętuje ostatnio wybraną prędkość i automatycznie włącza ją przy ponownym uruchomieniu urządzenia. Obok przycisków znajduje się praktyczny wskaźnik wymiany filtra, który dopilnuje tego, żeby wymienić filtr na czas i cieszyć się zawsze wysoką skutecznością oczyszczania.

Oczyszczacz powietrza Ideal Hercules H14 - sterowanie


Czym Ideal Hercules H14 się wyróżnia na tle konkurencji?

Oczyszczacz powietrza Ideal Hercules H14 jest wyjątkowy pod każdym względem. Jako jedyny posiada filtr HEPA H14 wykonany z PTFE i spełniający w 100% normę DIN EN 1822-4. Jego obudowa jest solidna i trwała, wykonana z malowanego proszkowo metalu. Posiada wygodny uchwyt, kółka i formę umożliwiającą mu pracę zarówno w pozycji stojącej, jak i leżącej. Ponadto jest to produkt Made in Germany. Hercules to bohater do zadań specjalnych.


PROSTA KONSERWACJA URZĄDZENIA

Oczyszczacz powietrza jest urządzeniem, które pracuje praktycznie samodzielnie i nie jest problematyczne w konserwacji. Jedyne, o czym należy pamiętać to cykliczna wymiana filtrów, aby zachować skuteczność oczyszczania powietrza:

1. Filtr wstępny - jeśli chcesz oczyścić z niego wszelkie zanieczyszczenia należy go odkurzyć. Polecamy przynajmniej raz w miesiącu sprawdzać stopień zatrzymanych na nim zanieczyszczeń.

2. Węglowy i HEPA - filtr 2 w 1. Jego żywotność wynosi do 24 miesięcy. Do tego czasu należy wymienić filtr.

Szacowany roczny koszt filtrów wynosi jedynie 1999 zł.


Funkcje dodatkowe Ideal Hercules H14

 • KÓŁKA I ROZKŁADANY UCHWYT

ułatwiają przemieszczanie

 • NAWIJAK NA PRZEWÓD

usprawnia przechowywanie i transport

 • WYJĄTKOWY KSZTAŁT

praca w pozycji stojącej lub leżącej

 • PRZEŁĄCZNIKI KOŁYSKOWE

solidne, pyłoszczelne, wodoodporne

 • FILTR HEPA H14

w pełni zgodny z normą DIN EN 1822-4

 • WSKAŹNIK WYMIANY FILTRA

informuje o konieczności wymiany


Najczęstsze pytania


Czy oczyszczacz Ideal Hercules H14 może pracować w salonie?

Oczyszczacz jest dostosowany do pracy na powierzchniach do 100m2. Jest polaceny do stosowania przy dużych przestrzeniach publicznych czy budowlanych.

Czy oczyszczacz informuje o konieczności napełnienia wody w zbiorniku?

Tak, sygnał dźwiękowy jest odpowiedzialny za poinformowanie nas o konieczności dolania wody do zbiornika.

Czy oczyszczacz Ideal Hercules H14 można powiesić?

Urządzenie jest dostosowane do dwóch pozycji - stojącej lub leżącej. Opcja zawieszenia oczyszczacza na ścianie jest niemożliwa.

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  Tylko osoby które kupiły dany produkt mogą dodawać opinie.
 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 100 m²
  Wydajność oczyszczania do: 810 m³/h
  Poziom hałasu: 29-65 dB
  Szacunkowy koszt energii 30 zł/mc
  Funkcja jonizacji: nie
  Funkcja nawilżania: nie
  Lampa UV-C: nie
  Waga urządzenia: 28 kg
  Wysokość: 62 cm
  Głębokość: 39.9 cm
  Szerokość: 52.2 cm
  Zużycie energii: do 170 W
  Filtr HEPA H14
  Szacowana żywotność filtrów: 24 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 1999 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  SKU: 4019364987700
Ideal Hercules H14 oczyszczacz powietrza
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 9699,00zł