Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: nie
Poziom hałasu: 29 dB
Szacunkowy koszt energii: 30 zł/mc
Funkcja nawilżania: nie
Współczynnik oczyszczania: 3.2
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:

Opis

IDEAL HERCULES H14 parametry


Ideal Hercules H14 to prawdopodobnie najbardziej wyjątkowy oczyszczacz powietrza na rynku. Jest solidny, wytrzymały i cechuje się niezwykle wysokim przepływem powietrza na poziomie 810 m3/h. Został zaprojektowany z myślą o pracy w dużych pomieszczeniach (nawet do 100 m2) i trudnych warunkach, więc sprawdzi się we wszystkich budynkach użyteczności publicznej: szpitalach, urzędach, biurach, szkołach, stołówkach czy salach ćwiczeniowych. Hercules to prawdopodobnie jedyny oczyszczacz powietrza, w którym każdy egzemplarz filtra jest indywidualny testowany i certyfikowany zgodnie z normą EN1822-4:2009. Wysokoskuteczne filtry HEPA H14 produkowane są przez Mann + Hummel Jack Filter GmbH.

IDEAL HERCULES H14 zbliżenie z logo


Ideal Hercules H14 - Gotowy do zadań specjalnych

Ideal Hercules H14 został dopracowany w najmniejszym szczególe i w jest każdym aspekcie przystosowany do pracy w trudnych warunkach. Metalowa obudowa malowana proszkowo cechuje się wyjątkową wytrzymałością, a jej wyjątkowy kształt pozwala korzystać z oczyszczacza zarówno w pozycji stojącej, jak i leżącej. Gumowe kółka obrotowe, rozkładany uchwyt i nawijak na przewód (w tylnej części urządzenia) pozwalają wygodnie przemieszczać i przechowywać urządzenie. Zamiast standardowego, delikatnego panelu z wyświetlaczem, zastosowano solidne elementy sterujące w formie wodoodpornych przełączników kołyskowych. Klapa, za którą schowane są filtry, zamykana jest na specjalny zatrzask. Ideal Hercules to niezniszczalny siłacz wśród oczyszczaczy!

IDEAL HERCULES H14 na białym tle


System filtracji w oczyszczaczu Ideal Hercules H14

System filtracji wykorzystany w modelu Hercules jest prosty, ale bardzo skuteczny. Filtr wstępny z wysokiej jakości włókniny przechwytuje największe zanieczyszczenia, chroniąc przed nadmiernym zużyciem filtr HEPA i przedłużając w ten sposób jego żywotność. Filtr HEPA H14 usuwa wszystkie mikroskopijne cząstki stałe ze skutecznością aż 99,995%. Pozbywa się smogu (pyły zawieszone PM2.5 i mniejsze), alergenów, zarodników pleśni, wirusów, bakterii i innych patogenów. Spełnia przy tym najwyższe standardy jakości. Mocny silnik i cichy wentylator powodują ruch powietrza i przepuszczają je przez filtry. Gwarantują przy tym wysoką wydajność i niski poziom emitowanego hałasu.

IDEAL HERCULES H14 w klasie


Wyjątkowy filtr HEPA H14

Wyjątkowość filtra HEPA w Herculesie polega nie tylko na jego wysokiej klasie. Wykonany został przez Mann + Hummel Jack Filter GmbH z politetrafluoroetylenu (PTFE) potocznie znanego jako teflon, a nie z powszechnie stosowanego w filtrach polipropylenu (PP). Umożliwia to filtrowi przetrwanie spotkania z oleistą substancją wykorzystywaną w testach jakości, więc jako jedyny filtr na rynku może pochwalić się 100% zgodnością z normą DIN EN 1822-4. Ponadto każdy egzemplarz filtra testowany jest indywidualnie, co gwarantuje niezmiennie najwyższą skuteczność. Kupując urządzenie z filtrem albo filtr zapasowy użytkownik otrzymuje raport z badania, potwierdzający skuteczność HEPA H14, z numerem seryjnym i warunkami badania.

IDEAL HERCULES H14 w szkole 2


Sterowanie oczyszczaczem Ideal Hercules

Korzystanie z oczyszczacza Hercules zostało maksymalnie uproszczone. Wprawdzie urządzenie nie może pochwalić się wyświetlaczem ani czujnikami, jednak w trudnych warunkach pracy taki brak stanowi zaletę - tego typu elementy są delikatne i narażone na uszkodzenie.

Na obudowanie Herculesa znajdują się przełączniki kołyskowe, które cechuje pyłoszczelność i wodoodporność. Za ich pomocą możemy sterować urządzeniem - włączać je lub wyłączać oraz zmieniać prędkość wentylatora (5 poziomów do wyboru). Oczyszczacz zapamiętuje ostatnio wybraną prędkość i automatycznie włącza ją przy ponownym uruchomieniu urządzenia. Obok przycisków znajduje się praktyczny wskaźnik wymiany filtra, który dopilnuje tego, żeby wymienić filtr na czas i cieszyć się zawsze wysoką skutecznością oczyszczania.

IDEAL HERCULES H14 przyciski


PROSTA KONSERWACJA URZĄDZENIA

Oczyszczacz powietrza jest urządzeniem, które pracuje praktycznie samodzielnie i nie jest problematyczne w konserwacji. Jedyne, o czym należy pamiętać to cykliczna wymiana filtrów, aby zachować skuteczność oczyszczania powietrza:

1. Filtr wstępny - jeśli chcesz oczyścić z niego wszelkie zanieczyszczenia należy go odkurzyć. Polecamy przynajmniej raz w miesiącu sprawdzać stopień zatrzymanych na nim zanieczyszczeń.

2. Węglowy i HEPA - filtr 2 w 1. Jego żywotność wynosi do 24 miesięcy. Do tego czasu należy wymienić filtr.

Szacowany roczny koszt filtrów wynosi jedynie 1999 zł.

IDEAL HERCULES H14 konserwacja


Funkcje dodatkowe Ideal Hercules H14

IDEAL HERCULES H14 funkcje


Najczęstsze pytania


Czy oczyszczacz Ideal Hercules H14 może pracować w salonie?

Oczyszczacz jest dostosowany do pracy na powierzchniach do 100m2. Jest polaceny do stosowania przy dużych przestrzeniach publicznych czy budowlanych.

Czy oczyszczacz informuje o konieczności napełnienia wody w zbiorniku?

Tak, sygnał dźwiękowy jest odpowiedzialny za poinformowanie nas o konieczności dolania wody do zbiornika

Czy oczyszczacz Ideal Hercules H14 można powiesić?

Urządzenie jest dostosowane do dwóch pozycji - stojącej lub leżącej. Opcja zawieszenia oczyszczacza na ścianie jest niemożliwa.

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  Tylko osoby które kupiły dany produkt mogą dodawać opinie.
 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 100 m²
  Wydajność oczyszczania do: 810 m³/h
  Poziom hałasu: 29-65 dB
  Szacunkowy koszt energii 30 zł/mc
  Funkcja jonizacji: nie
  Funkcja nawilżania: Nie
  Lampa UV-C: nie
  Waga urządzenia: 28 kg
  Wysokość: 62 cm
  Głębokość: 39.9 cm
  Szerokość: 52.2 cm
  Zużycie energii: do 170 W
  Filtr HEPA H14
  Szacowana żywotność filtrów: 24 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 1999 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  SKU: 4019364987700
Ideal Hercules H14 oczyszczacz powietrza
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 9699,00zł