Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: nie
Poziom hałasu: 18 dB
Szacunkowy koszt energii: 24 zł/mc
Funkcja nawilżania: nie
Cena: 6299,00zł

W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 36 miesięcy (Door-to-door)

Opis

IDEAL AP 80 PRO parametry


IDEAL AP 80 PRO oczyszczanie z wirusów


Oczyszczacz powietrza Ideal AP 80 PRO to produkt pochodzący z linii AP marki IDEAL Health, wyprodukowany w Niemczech. Przeznaczony do użytkowania w pomieszczeniach o powierzchni do 100 m2. Idealny zarówno do użytku domowego, biur, przychodni, przedszkoli, jak i sal konferencyjnych. Urządzenie energooszczędne, o wydajności 800 m/h3. Charakteryzuje się cichą pracą (od 18 dB). W urządzeniu zawarto wszystkie możliwości technologiczne marki Ideal, w szczególności warte uwagi są innowacyjne rozwiązania, tj.: sterowanie wifi i chip pamięci z historią filtra. Urządzenie można obsługiwać za pomocą specjalnej aplikacji IDEAL Air Pro. Ułatwia ona nie tylko korzystanie z niego, ale także umożliwia używanie dodatkowych funkcji tego inteligentnego produktu.

IDEAL AP 80 PRO oczyszczacz powietrza


Filtry 360° w Ideal AP 80 PRO

Pięciowarstwowe filtry 360° odpowiadają klasie HEPA H14, cechują się niskimi oporami przepływu (na poziomie EPA12) i 99,997% skutecznością. Filtr w swej budowie wykorzystuje koncepcję Depth Loading, która pozwala na losowe ułożenie tkanin mających wysoki stopień porowatości. Zanieczyszczenia gromadzą na całej powierzchni filtra, co w istotny sposób przedłuża ich żywotność. Cienkie, drobne włókna umożliwiają łatwe niwelowanie stałych cząstek strumienia powietrza. Kiedy strumień powietrza przenika przez warstwę włókien, stałe cząstki uderzają we włókno, przylegają do niego i na nim pozostają. Filtracja wgłębna pozwala zatrzymywać cząstki w kanałach średnich, a nie tylko na powierzchni. Zwiększa to nie tylko zdolność filtracyjną, ale umożliwia również usuwanie cząstek o różnych wielkościach w matrycy. Ponadto wydłuża żywotność filtra 360° oraz gwarantuje niezmienną skuteczność przez cały okres używania filtra.

IDEAL AP 80 PRO filtr 360


Oczyszczacze Ideal Pro usuwają wirusy

Oczyszczacze powietrza Ideal z serii PRO wykorzystują okrągły filtr 360°, których najwyższą skuteczność potwierdziły badania laboratoryjne i kompleksowa certyfikacja higieny mikrobiologicznej. Badania te przeprowadził renomowany Instytut Schwarzkopfa we współpracy z Instytutem Higieny Mainfranken. Ze względu na specjalną, wielowarstwową budowę, odfiltrowują one do 99,99% cząstek MPPS (o najbardziej przenikliwej wielkości) o rozmiarach od 0,1 do 0,3 mikrometra. Jak zapewnia producent, wśród zatrzymywanych cząstek znajdują się nie tylko alergeny, pyłki, LZO i bakterie, ale również wirusy. Okrągła konstrukcja filtra 360° zapewnia optymalne wykorzystanie całej powierzchni filtra, a w związku z tym - dużą wydajność i skuteczne przechwytywanie wirusów.

Ideal AP 80 PRO uśmiechnięci ludzie


Oczyszczanie powietrza w IDEAL AP 80 PRO

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 80 wykorzystuje filtr 360°. Działanie tego inteligentnego urządzenia opiera się na 3-stopniowym systemie oczyszczania powietrza.

 1. Filtr wstępny (pre-filter) - usuwa duże zanieczyszczenia (np. włosy), a także pomaga w działaniu filtru HEPA.

 2. Filtr HEPA - niweluje alergeny, bakterie oraz zawieszone pyły, a także usuwa zanieczyszczenia o bardzo małych wymiarach do 0,3 mikrona, skuteczność jego działania to 99,99%.

 3. Filtr z węglem aktywnym - ma dużą powierzchnią aktywną, która umożliwia filtrowanie zapachów, lotnych związków organicznych oraz dymu papierosowego.

IDEAL AP 80 PRO w salonie


Funkcje modelu Ideal AP 80 PRO

Tryby i czujniki

Oczyszczacz IDEAL AP 80 PRO posiada system czujników jakości powietrza dokonujący pomiaru stanu pyłów, gazów i zapachów. Sprzęt ma możliwość pracy w trzech trybach: automatycznym, ręcznym i turbo. Tryb automatyczny, za pomocą systemu czujników, synchronizuje poziom filtracji do aktualnego stanu powietrza. Tryb turbo umożliwia szybkie oczyszczanie powietrza. Tryb ręczny zapewnia manualne ustawianie pracy na trzech poziomach i możliwość zastosowania trybu nocnego (cichego). Urządzenie posiada wskaźnik jakości powietrza, który ułatwia wybór odpowiedniego tempa filtracji. Aktualny stan pracy prezentowany jest na wyświetlaczu. Sprzęt ma zainstalowany czujnik wymiany filtra (sygnalizacja świetlna), a także chip pamięci z historią filtra (wyśle do urządzenia informacje o jego zużyciu). Produkt ma czujnik światła dziennego automatycznie dostosowujący jasność wyświetlacza do aktualnego stopnia oświetlenia.

Wygoda użytkowania

Oczyszczacz posiada programator czasowy (timer), umożliwiający planowanie włączenia lub wyłączenia filtracji po 1, 2, 4 albo 8 godzinach. Oczyszczacz można także zawiesić na ścianie za pomocą uchwytu, który trzeba dodatkowego zakupić.

IDEAL AP 80 PRO


Sterowanie z aplikacją mobilną

W zestawie znajduje się pilot do zdalnego sterowania (zasięg 6 metrów). Oczyszczacz można obsługiwać również przy użyciu aplikacji IDEAL Air Pro. Dzięki niej dostępne są dodatkowe funkcje, np.: zegar, możliwość blokady przed działaniem dzieci, personalizacja trybu auto, status filtra. Wentylator pracuje w pięciu trybach (nocny, niski, średni, wysoki, turbo), a przy użyciu aplikacji użytkownik może manualnie dostosować ustawienia programu 2 i 3 do swoich potrzeb.

Aplikacja Ideal AIR Pro jest dostępna na iOS oraz Android.

aplikacja1

aplikacja2

IDEAL AP 80 PRO w biurze


PROSTA KONSERWACJA URZĄDZENIA

Oczyszczacz powietrza jest urządzeniem, które pracuje praktycznie samodzielnie i nie jest problematyczne w konserwacji. Jedyne, o czym należy pamiętać to cykliczna wymiana i czyszczenie filtrów:

1. Filtr wstępny, węglowy i HEPA - filtr Combi 360. Jego żywotność wynosi do 24 miesięcy. Do tego czasu należy wymienić filtr - poinformuje nas o tym wskaźnik wymiany filtra. Raz w miesiącu zaleca się odkurzać filtr za pomocą końcówki z miękkim włosiem.

Szacowany roczny koszt filtrów wynosi jedynie 425 zł.

IDEAL AP 80 PRO konserwacja filtra


Charakterystyka funkcji oczyszczacza powietrza IDEAL AP 80 PRO   

IDEAL AP 80 PRO funkcje


Najczęstsze pytania


Czy oczyszczacz Ideal AP 80 PRO posiada dodatkowe opcje?

Urządzenie ma możliwość sterowania pilotem lub specjalną aplikacją Ideal Air Pro. Dodatkowo posiada programator czasu oraz blokadę przed dziećmi.

Jak oczyszczacz Ideal AP 80 PRO oczyszcza powietrze?

Urządzenie oczyszcza powietrze za pomocą zestawu profesjonalnych filtrów - wstępny, węglowy oraz HEPA. Dzięki nim możesz mieć pewność, że wszelkie zanieczyszczenia w Twoim domu są usunięte.

Czy oczyszczacz Ideal AP 80 PRO ma tryb automatyczny?

Tak, posiada tryb automatyczny, dzięki któremu pracuje samodzielnie. Dodatkowo posiada tryb turbo, nocny oraz ręczny.

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   Anna,
   03.11.2021 napisał:
   Oczyszczacz zdaje egzamin od jakiegoś roku czasu oczyszczając moje mieszkanie 70m2 ;) Super opcja moim zdaniem jest pilot oraz sterowanie wifi
   Ocena opinii: 0
  • -
   Tomek,
   25.06.2020 napisał:
   Trochę duży ten Ideal Ap 80 pro, ale powiem szczerze, że przy 80m2 urządzenie się troszkę zgubi ;) Co mogę powiedzieć. Przede wszytskim użytkowany jest od 6 miesięcy. jakość oczyszczenia jest bardzo wysoka. Tym bardziej, ze mieszkam w Bytomiu, w kamienicy na ostatnim piętrze. Panel- bardzo prosty wobsłudze, intuicyjny. Super, ze jest sterowanie wifi i ze można to robić za pomocą pilota.
   Zalety:
   Intuicyjny, bardzo dobrze oczyszcza powietrze, możliwość szybkiego oczyszczani dzięki opcji turbo,
   Wady:
   gabaryty ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Oliwia,
   05.01.2020 napisał:
   Cena wysoka, ale jakość cóż .. jest bardzo wysoka. Bardzo podoba mi się to, zę jest tutaj tryb turbo, czyli że można szybko oczyścić powietrze. U nas dobrze się to sprawdziło przy dzieciach alergikach. jest cała gama bardzo dobrych parametrów, których nie dam rady tutaj wymienić. Ideal ap 80 pro, mozna sterować albo za pomoca pilota albo specjalnej aplikacji
   Ocena opinii: 0
  • -
   Martyna,
   23.05.2019 napisał:
   No cóż... duży trochę :) Spore rozmiary ma, ale w końcu oczyszcza całe mieszkanie, które ma 90m2 w moim przypadku. Ideal AP 80 PRO jest skuteczny i wydajny.
   Zalety:
   spełnia swoje funkcje
   Wady:
   nieco duży gabaryt
   Ocena opinii: 0
  • -
   Anna Heinze,
   26.04.2019 napisał:
   Zanim kupiłam ten oczyszczacz, to miałam na oku 3 oczyszczacze do kupna, ale szczerze mówiąc więcej bym wydała niż na ten z Ideala AP 80 PRO. Więc tak- cena bardzo w porządku, oczyszczacz wydajny. Mogę sterować urządzeniem za pomoca pilota co również mi się podobało.U mnie działa głównie w trybie auto
   Ocena opinii: 0
  • -
   Eliza,
   19.02.2019 napisał:
   Dla mnie ogromnym zaskoczeniem jest to sterowanie przez wifi oraz to, ze jest chip z historią pamięci ;) Zakupiony do mojego mieszkania majacego 80m2 . Myslałam z początku żeby go zawiesić, ale jednak zrezygnowałam z tego pomysłu. Ideal AP 80 PRO świetnie sprawdza się przy moich pociechach, które są alergikami na kurz oraz roztocza
   Zalety:
   Sterowanie przez wi-fi, możliwość zawieszenia, świetnie oczyszcza powietrze, chip z historią pamięci
   Wady:
   brak
   Ocena opinii: 0
  • -
   Veronika,
   15.01.2019 napisał:
   Mam oczyszczacz powietrza Ideal AP 80 PRO w moim mieszkaniu, które jest dosyć duże. Świetnie radzi sobie z oczyszczaniem powietrza z alergenów. Super, ze jest sterowanie wifi oraz chip pamięci filtra z historią.
   Ocena opinii: 0
  • -
   pola,
   15.12.2018 napisał:
   Oczyszczacz Ideal AP 80 PRO wart swojej ceny. Mam dosyc duże mieszkanie bo 90m2 więc taki oczyszczacz dokładnie potrzebowałam. Wilgotność powietrza mam dobrą więc funkcji nawilżania nie musiałam mieć. U mnie działa albo w trybie automatycznym albo w trybie turbo. Czuły i bardzo intuicyjny. U mnie jest zamontowany na ścianie;)
   Zalety:
   czuły, intuicyjny, wydajny i mega cichy, dodatkowo istnieje możliwość zawieszenia
   Wady:
   moim zdaniem BRAK
   Ocena opinii: 0
  • -
   malcherczyk.kasia,
   06.12.2018 napisał:
   Ideal AP 80 PRO to świetny oczyszczacz powietrza, który zakupiliśmy do naszego przedszkola.Bardzo dobrze filtruje powietrze. Póki co wszystko zgodne z opisem. podoba nam się również blokada przed działaniem dzieci.
   Zalety:
   blokada przed dziecmi, dobra filtracja powietrza
   Wady:
   póki co brak
   Ocena opinii: 0
  • -
   Asia,
   15.11.2018 napisał:
   Bardzo ciche urządzenie Ideal AP 80 PRO , idealne do sypialni, nawet dla osób, które maja wyjątkowo czujny sen. poza tym wydajny.Ogromną zaleta jest również to, że można go zamontować na ścianie.
   Zalety:
   Cichy, wydajny, dobrze oczyszcza powietrze z kurzu i pyłów
   Wady:
   brak
   Ocena opinii: 0

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 100 m²
  Wydajność oczyszczania do: 800 m³/h
  Poziom hałasu: 18-63 dB
  Szacunkowy koszt energii 24 zł/mc
  Funkcja jonizacji: nie
  Funkcja nawilżania: Nie
  Lampa UV-C: nie
  Waga urządzenia: 15 kg
  Wysokość: 27.5 cm
  Głębokość: 46.8 cm
  Szerokość: 66.8 cm
  Zużycie energii: 6-175 W
  Filtr HEPA H14
  Szacowana żywotność filtrów: 24 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 425 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 36 miesięcy (Door-to-door)
  SKU: 4019364987199
Ideal AP 80 PRO oczyszczacz powietrza
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 6299,00zł
Dodaj do koszyka