Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: Nie
Poziom hałasu: 16 dB
Funkcja nawilżania: Nie
Współczynnik oczyszczania: 3
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Cena: 4399,00zł
W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 36 miesięcy (Door-to-door)

Opis

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 60 PRO to profesjonalny produkt z linii AP marki IDEAL, w całości wyprodukowany w Niemczech. Nadaje się nie tylko do użytku domowego, ale także do biur, przychodni czy sal konferencyjnych. Idealny do wykorzystania w pomieszczeniach o powierzchni do 80 m2. Urządzenie zapewnia niski pobór energii, a jego wydajność to 600 m3. Na podkreślenie zasługuje cicha praca (od 16 dB). Oczyszczacz posiada wszystkie możliwości technologiczne marki IDEAL. Do komunikacji z urządzeniem możemy użyć dedykowanej aplikacji IDEAL Air Pro, która ułatwia korzystanie i odsłania ukryte możliwości tego inteligentnego oczyszczacza. Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 60 PRO to idealne urządzenie, nawet dla najbardziej wymagających użytkowników.

Filtr 360° w Ideal AP 60 PRO

Filtr 360 składa się z pięciu warstw HEPA i węgla aktywnego. Został opracowany w koncepcji Depth Loading, co oznacza losowe ułożenie tkanin o wysokim stopniu porowatości. Drobne sieci cienkich włókien HEPA umożliwiają zrównoważone usuwanie stałych cząstek strumienia powietrza. Charakteryzuje się tym, że gdy strumień powietrza przepływa przez warstwę włókien, stałe cząstki muszą uderzyć we włókno, następnie przylgnąć do niego i na nim pozostać. Główną zaletą filtracji wgłębnej jest zdolność zatrzymywania cząstek w kanałach średnich, a nie tylko na powierzchni. Zjawisko to znacznie zwiększa zdolność filtracyjną, umożliwia usuwanie cząstek o różnych wielkościach matrycy oraz przedłuża żywotność filtra 360°, zapewniając tę samą skuteczność przez cały okres użytkowania filtra. Filtry 360° z najwyższej jakości materiału opracował światowy lider - firma Freudenberg. Te pięciowarstwowe filtry HEPA odpowiadające klasie H14 charakteryzują się bardzo niskimi oporami przepływu (na poziomie EPA12) i skutecznością na poziomie 99,997% (H14).

Oczyszczacze Ideal Pro usuwają wirusy

Oczyszczacze powietrza Ideal z serii PRO wykorzystują okrągły filtr 360°, których najwyższą skuteczność potwierdziły badania laboratoryjne i kompleksowa certyfikacja higieny mikrobiologicznej. Badania te przeprowadził renomowany Instytut Schwarzkopfa we współpracy z Instytutem Higieny Mainfranken. Ze względu na specjalną, wielowarstwową budowę, odfiltrowują one do 99,99% cząstek MPPS (o najbardziej przenikliwej wielkości) o rozmiarach od 0,1 do 0,3 mikrometra. Jak zapewnia producent, wśród zatrzymywanych cząstek znajdują się nie tylko alergeny, pyłki, LZO i bakterie, ale również wirusy. Okrągła konstrukcja filtra 360° zapewnia optymalne wykorzystanie całej powierzchni filtra, a w związku z tym - dużą wydajność i skuteczne przechwytywanie wirusów.

Oczyszczanie powietrza w IDEAL AP 60 PRO

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 60 działa w oparciu o filtr 360. Jego działanie opiera się na 3-stopniowym systemie oczyszczania powietrza.

  1. Filtr wstępny (pre-filter) - usuwa duże zanieczyszczenia (tj. sierść, włosy) oraz wspomaga dynamikę działania filtru HEPA.
  2. Filtr HEPA - oczyszcza powietrze z alergenów, bakterii i zawieszonych pyłów, wychwytuje zanieczyszczenia o wymiarach do 0,3 mikrona (bardzo małe), jego skuteczność to 99,99%.
  3. Filtr z węglem aktywnym - charakteryzuje się dużą powierzchnią aktywną (1 340 000 m2), a do jego produkcji wykorzystano aż 670 g węgla, skutecznie filtruje zapachy, lotne związki organiczne oraz dym papierosowy.

Funkcje w oczyszczaczu Ideal AP 60 PRO

Tryby pracy

Oczyszczacz IDEAL AP 60 PRO ma zainstalowany system czujników jakości powietrza, które dokonują pomiaru poziomu pyłów, gazów i zapachów. Urządzenie może pracować w czterech trybach: automatycznym, nocnym, ręcznym i turbo. Tryb automatyczny oparty jest na systemie czujników, które dopasowują poziom filtracji do zmieniających się warunków otoczenia. Tryb turbo pozwala na szybkie oczyszczanie powietrza. Tryb ręczny umożliwia ręczne regulowanie pracy urządzenia na trzech poziomach, a także ustawienie trybu nocnego (cichego).

Wskaźnik i czujniki

Oczyszczacz ma zainstalowany trójkolorowy wskaźnik jakości powietrza ułatwiający wybór właściwego tempa filtracji. Na wyświetlaczu prezentowany jest aktualny stan pracy. Produkt wyposażony w czujnik wymiany filtra (sygnalizacja świetlna - czerwony) oraz chip pamięci z historią filtra (wyśle do urządzenia informacje o jego zużyciu). Urządzenie posiada czujnik światła dziennego, który umożliwia automatyczne dostosowanie jasności wyświetlacza do stopnia oświetlenia pomieszczenia.

Zdalne sterowanie z aplikacją mobilną

Oczyszczacz w zestawie zawiera pilot zdalnego sterowania o zasięgu 6 metrów, może być także obsługiwany za pomocą aplikacji IDEAL Air Pro. Aplikacja umożliwia korzystanie z dodatkowych funkcji, takich jak: zegar, blokada przed dziećmi, personalizacja trybu auto czy status filtra. Ponadto daje użytkownikowi możliwość konfiguracji biegu 2 i 3. Wentylator działa w pięciu trybach (nocny, niski, średni, wysoki, turbo), a dzięki aplikacji użytkownik ma możliwość manualnej kalibracji ustawień programu 2 i 3 według swoich potrzeb.

Wygoda użytkowania

Producent wyposażył sprzęt w programator czasowy (timer), dzięki któremu można zaplanować włączenie lub wyłączenie filtracji po 1, 2, 4 albo 8 godzinach. Oczyszczacz posiada uchwyt umożliwiający zawieszenie na ścianie. Dostępny jest on osobno, jako opcja, w cenie 215 zł.

CZYM OCZYSZCZACZ POWIETRZA IDEAL AP 60 PRO WYRÓŻNIA SIĘ NA TLE KONKURENCYJNYCH PRODUKTÓW?

IDEAL AP 60 PRO to nowoczesny i bardzo wydajny oczyszczacz powietrza. Idealnie wpasuje się w bardzo duże metraże, takie jak biura, przychodnie, sale konferencyjne i przedszkola. W pomieszczeniu o metrażu 60 m2 w ciągu godziny oczyszczacz jest w stanie 4,5 razy wymienić powietrze. Biorąc pod uwagę przepływ powietrza sprzęt nie ma prawie w ogóle konkurentów. Urządzenie usuwa 99,997% zanieczyszczeń, nawet tak mikroskopijnych jak pyły zawieszone PM10 i PM2.5. W szczególności warte uwagi jest sterowanie wifi za pomocą aplikacji mobilnej Ideal AIR PRO oraz chip pamięci z historią filtra. Urządzenie polecane jest dla alergików i astmatyków, a jego skuteczność została potwierdzona certyfikatem ECARF. Elegancka obudowa i stylowy wyświetlacz dobrze wkomponują się w pomieszczenia urządzone zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu. Sprzęt jest doskonałą inwestycją dla alergików, rodzin z dziećmi, miłośników zwierząt, jak i kierowników dbających o zdrowie pracowników.

Charakterystyka funkcji oczyszczacza powietrza IDEAL AP 60 PRO   

Tryby pracy IDEAL AP 60 PRO:   

 • pięć prędkości filtracji: nocny, niski, średni, wysoki, turbo
 • cztery tryby pracy: automatyczny, ręczny, turbo, nocny
 • tryb pracy automatycznej: zapewnia dostosowanie ustawień filtracji do zmian jakości powietrza
 • tryb turbo: gwarantuje szybkie oczyszczanie powietrza
 • tryb ręczny: umożliwia ręczne sterowanie pracą urządzenia oraz ustawienie trybu nocnego (cichego)
 • wysokowydajny filtr 360°
 • technologia AEON Blue Cleaning System: usuwa 99,97% zanieczyszczeń

 Wskaźniki i czujniki IDEAL AP 60 PRO:    

 • wskaźnik jakości powietrza: pomaga w wyborze tempa filtracji, trzy kolory lampek (zielona, żółta, czerwona) prezentują jakość powietrza od dobrej do słabej
 • wskaźnik prędkości wentylatora: nocny, wysoki, niski, średni, turbo, dostosowuje się do aktualnej jakości powietrza
 • wskaźnik włącznika czasowego
 • wskaźnik trybu cichego: pokazuje pracę urządzenia w trybie cichym
 • czujniki jakości powietrza: dokonują pomiaru poziomu pyłów, gazów i zapachów
 • czujnik wymiany filtra: sygnalizacja świetlna
 • czujnik światła dziennego: zapewnia automatyczne dostosowanie jasności wyświetlacza do stopnia oświetlenia pomieszczenia

Dodatkowe opcje IDEAL AP 60 PRO:   

 • sterownie: pilot lub dedykowana aplikacja Ideal Air Pro
 • sterowanie wifi
 • chip pamięci z historią filtra
 • programator czasu: możliwość planowania włączenie lub wyłączenie filtracji po 1, 2, 4 albo 8 godzinach
 • blokada przed dziećmi
 • możliwość montażu na ścianie za pomocą dodatkowego uchwytu

Sposób oczyszczania powietrza IDEAL AP 60 PRO:    

 • Filtr wstępny (pre-filter) - filtruje duże zanieczyszczenia (tj. sierść, włosy) oraz wspomaga działanie filtru HEPA
 • Filtr HEPA - pięciowarstwowy filtr, odpowiada klasie H14, bardzo niskie opory przepływu (na poziomie EPA12), niweluje alergeny, bakterie i zawieszone pyły, a także zanieczyszczenia o wymiarach do 0,3 mikrona (bardzo małe), jego skuteczność to 99,997%, zachowdzi w nim kumulacja zanieczyszczeń w całej objętości filtra (zjawisko tzw. "depth loading")
 • Filtr z węglem aktywnym - cechuje się dużą powierzchnią aktywną, skutecznie usuwa zapachy, lotne związki organiczne oraz dym papierosowy

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   Alicja,
   06.01.2020 napisał:
   Ideal Ap 60 pro bardzo polecam, ze wzgledu na to, ze bardzo dobrze oczyszcza powietrze. Czuć to po prostu. Poza tym ogromną jego zaletą jest chociażby tez to, ze przykre i nieprzyjemne zapachy eliminuje natychmiast. Panel sterowania bardzo prosty. I bardzo poręczny pilot do sterowania urządzeniem.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Marina,
   28.06.2019 napisał:
   Na mnie wrażenie zrobiła aplikacja mobilna. Nie rzuca się w oczy dzięki minimalistycznemu wyglądowi. Filtr HEPA 14 na duży plus, powietrze jest krystalicznie czyste. Polecam produkt Ideal AP 60 PRO
   Zalety:
   aplikacja mobilna, minimalistyczny wygląd, wydajny filtr HEPA
   Wady:
   BRAK
   Ocena opinii: 0
  • -
   Kinga,
   25.05.2019 napisał:
   Cichy i skuteczny. Wart swojej ceny. ogromny plus za aplikacje oraz filtr hepa 14 :) Ideal AP 60 PRO jest gondny polecenia.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Anna,
   15.12.2018 napisał:
   Wystawiam opinie po 7 dniach uzytkowania. Mam oczyszczacz Ideal AP 60 PRO na moje mieszkanie 60m2 więc sprawdza się swietnie. Jest połozony w salonie i oczyszcza przede wszystkim moje dwa przechodnie pokoje. U mnie działa głównie wtrybie automatycznym. Dostosowuje obroty do aktualnego stanu jakości powietrza jaka panuje wdanym pomieszczeniu. Na plus wygląd. Minusów jak narazie brak
   Zalety:
   duży zasięg, intuicyjny, dobra cena w stosunku do jakości i wydajności
   Wady:
   brak
   Ocena opinii: 0
  • -
   Ida,
   16.11.2018 napisał:
   Świetny oczyszczacz Ideal AP 60 PRO, bardzo wydajny. Idealnie nadaje się na dość duże powierzchnie. Dobrze eliminuje kurz ( córka ma zmniejszone objawy alergii), a także dym papierosowy czy inne nieprzyjemne zapachy jeżeli znajdą się w domu ;)
   Ocena opinii: 0

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 80 m²
  Wydajność oczyszczania do: 600 m³/h
  Poziom hałasu: 16-57 dB
  Funkcja jonizacji: nie
  Funkcja nawilżania: nie
  Lampa UV-C: nie
  Waga urządzenia: 15 kg
  Wysokość: 27.5 cm
  Głębokość: 46.8 cm
  Szerokość: 66.8 cm
  Zużycie energii: 6-90 W
  Filtr HEPA H14
  Szacowana żywotność filtrów: 24 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 425 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 36 miesięcy (Door-to-door)
  SKU: 4019364987151
Ideal AP 60 PRO oczyszczacz
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 4399,00zł
Dodaj do koszyka