Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: tak
Poziom hałasu: 27 dB
Szacunkowy koszt energii: 18 zł/mc
Funkcja nawilżania: nie
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)
Ostatnio dostępny: 05.12.2022

Opis

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 45 to najwydajniejszy sprzęt z linii AP marki IDEAL Health o wadze 8 kg. Sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 70 m2. Produkt przeznaczony zarówno do użytku domowego, jak i biurowego. Urządzenie energooszczędne, o wydajności 500 m3/h. Urządzenie działające przy użyciu unikalnej technologii AEON Blue usuwającej małe cząstki zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrona. Potwierdzona skuteczność filtracji 99,97% niebezpiecznych zanieczyszczeń, tj. wirusy, zapachy, dym papierosowy, sierść zwierzęca, spaliny, aerozole, opary chemiczne, kurz, drobny pył, pleśnie, kurz. Producent wyposażył oczyszczacz w skuteczny system, który wychwytuje oddalone cząstki zanieczyszczeń i rozprowadza świeże powietrze. Na szczególną uwagę zasługuje cicha praca (27 dB), która nie zakłóca wykonywania codziennych czynności oraz snu.

Elegancki wygląd IDEAL AP 45

Prosty wyświetlacz, stylowy design i wysoka skuteczność sprawiają, że urządzenie sprawdzi się w każdym wnętrzu - zarówno tym nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Nie ważne, czy będzie pracować w biurze czy w pokoju małego dziecka. Oczyszczacz poradzi sobie z pyłkami, roztoczami i sierścią zwierząt, łagodząc objawy alergiczne oraz astmatyczne.

Ideal AP 45 oczyszczacz

W jaki sposób urządzenie IDEAL AP 45 oczyszcza powietrze?

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 45 wykorzystuje zintegrowany system filtracji. Produkt działa w oparciu o system AEON Blue®, będący nowoczesnym rozwiązaniem. Jego działanie opiera się na 6-stopniowym systemie oczyszczania powietrza.

Ideal AP 45 oczyszczacz

 1. Jonizator PlasmaWave™ - oczyszcza powietrze bez emisji ozonu, produkuje aniony mające działanie rewitalizujące i ułatwiające filtrowanie drobnych zanieczyszczeń.
 2. Filtr wstępny - niweluje duże zanieczyszczenia, np. sierść, włosy i wspomaga funkcjonowanie filtru HEPA
 3. Filtr drobnego pyłu HEPA - odpowiada za usuwanie alergenów i zawieszonych pyłów oraz zanieczyszczeń o wymiarach do 0,3 mikrona.
 4. Filtr z węglem aktywnym - usuwa zapachy, dym papierosowy i lotne związki organiczne.
 5. System przeciwbakteryjny CleanCel™ - powłoka antybakteryjna, która zatrzymuje rozwój grzybów, pleśni i bakterii sprzyjających powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. 
 6. OptiFlow - usuwa oddalone cząstki dymów i pyłów, a także rozprowadza przefiltrowane powietrze po mieszkaniu.

Funkcje oczyszczacza powietrza IDEAL AP 45

Tryby pracy, czujniki i wskaźniki

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 45 wyposażony jest w system czujników jakości powietrza, które monitorują poziom pyłów, gazów i zapachów. Produkt ma możliwość samodzielnego wyboru prędkości filtracji (niski, średni, wysoki i turbo). Urządzenie może działać w trybie pracy automatycznej zapewniającej synchronizację ustawień do stanu jakości powietrza. Opcja wyboru jednego z dwóch programów: oczyszczania albo oczyszczania i jonizacji. Oczyszczacz informuje i konieczności wymiany filtra za pomocą sygnału dźwiękowego i świetlnego.

Ideal AP 45 oczyszczacz

Ideal AP 45 oczyszczacz

Komfort użytkowania użytkowania

Sprzęt wyposażony jest w pilot do włączania i wyłączania oraz wyboru ustawień. Można także korzystać z wyświetlacza (panel dotykowy). Filtry są łatwo wymienialne ze względu na ich umieszczone w specjalnej kasacie. Urządzenie posiada czujnik oświetlenia i zabrudzeń. Ze względu na cichą pracę (27dB), oczyszczacz polecany do zainstalowania zarówno w pokoju dziecięcym, domach spokojnej starości, biurach, przedszkolach i żłobkach. Może zostać zamocowany na ścianie.

Plasma Wave

Technologia Plasma Wave jest to nowoczesny jonizator powietrza, wykorzystywany w oczyszczaczach powietrza marki Ideal. Produkuje on niestabilne jony wodorotlenowe OH, które po zetknięciu z patogenem niszczą jego ścianę komórkową i unieszkodliwiają go. W ten sposób usuwane są bakterie, wirusy – w tym wirus świńskiej grypy A/H1N1 - zarodniki pleśni i grzybów oraz inne drobnoustroje. Jest to technologia w pełni bezpieczna, która niesie duże korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Ideal AP 45 oczyszczacz

Współczynnik Oczyszczania WO

Parametr informujący o tym ile razy w ciągu godziny urządzenie jest w stanie wymienić/przefiltrować całe powietrze w pomieszczaniu. W celu zapewnienia optymalnej jakości filtracji sugerujemy wybór oczyszczacza powietrza z wydajnością pozwalającą co najmniej 3-krotne przefiltrowanie całego powietrza w pomieszczenia,dlatego Współczynnik Oczyszczania powinien być zbliżony do 3. Wyższy Współczynnik Oczyszczania oznacza, że urządzenie szybciej poradzi sobie z zanieczyszczeniami.

Model Ideal AP 45 Powierzchnia pomieszczenia [m²], przy wysokości 2,5 m
Wydajność 500 m³/h 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 70 80 90
WSPÓŁCZYNNIK WO 13 10 8.0 6.7 5.7 5.0 4.4 4.0 3.6 3.3 2.9 2.5 2.2

Czym oczyszczacz powietrza IDEAL AP 45 wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów?

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 45 to urządzenie polecane osobom chorującym na alergię, astmę oraz mającym dzieci. IDEAL AP 45 to oczyszczacz powietrza i jonizator. Urządzenie zautomatyzowane i wykorzystujące nowoczesne technologie. Długa żywotność filtra (powyżej 12 miesięcy do 2 lat) oraz łatwa wymiana. Posiada certyfikat ECARF. Oczyszczacz jest wyposażony w wygodny uchwyt, który ułatwia transport. Niepowtarzalny design, unikalny system filtracji, długa żywotność oraz jakość wykonania zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników.


Funkcje dodatkowe Ideal AP 45

 • 4 PRĘDKOŚCI PRACY WENTYLATORA

Quiet (cichy), Med (średni), High (wysoki), Turbo

 • CZUJNIK WYMIANY FILTRA

dźwiękowo i świetlnie sygnalizuje wymianę filtra

 • CleanCel™

powłoka antybakteryjna, hamuje rozwój bakterii

 • CZUJNIK ŚWIATŁA

automatycznie wyłącza oświetlenie i pracuje w trybie cichym

 • OPTI FLOW

usuwa oddalone cząstki pyłów, rozprowadza świeże powietrze

 • MOŻLIWOŚC POWIESZENIA NA ŚCIANIE

możliwość dokupienia podstawy do wieszania na ścianie

 • WSKAŹNIK JAKOŚCI POWIETRZA

w 3 kolorach informuje o aktualnym stanie powietrza w pomieszczeniu

 • INTELIGENTNY TRYB AUTOMATYCZNY

dostosowuje prędkość pracy w zależności od poziomu zanieczyszczenia

 • MOŻLIWOŚC POWIESZENIA NA ŚCIANIE

możliwość dokupienia podstawy do wieszania na ścianie

 • CZUJNIKI

kurzu, zapachu i gazu

 • ŁATWA OBSŁUGA

sterowanie przez pilot lub wyświetlacz dotykowy


Wideo

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   Norbert,
   10.04.2020 napisał:
   Oczyszczacz działa bardzo dobrze w trybie automatycznym. Jak pojawi się jakieś zanieczyszczenie powietrza, to reaguje niemal natychmiast.. Czuły też na kurz czy na strzepnięcie ręcznika.Gdy jest ciemno urządzenie przechodzi w tryb nocny, zwalnia, jest praktycznie niesłyszalny. Mega fajną rzeczą jest tez zdalne sterowanie. Tryb Turbo można uruchomić tylko ręcznie.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Romek,
   11.02.2020 napisał:
   Ideal Ap 45 jest bardzo wydajnym oczyszczaczem, cichy, W trybie nocnym w ogóle go nie słychać - jonizacja powietrza dobrze wpływa na jakość powietrza, mam problem z przewlekłym zapaleniem zatok . Jak urządzenie działa to rano budzę się z niezatkanym nosem, komfort snu - ogromny/
   Ocena opinii: 0
  • -
   Tola,
   27.01.2020 napisał:
   Ideal ap 45 jest dość energoszczędny co zreszta widze po rachunkach, a dodam, ze urządzenie działa praktycznie cały czas. jest bardzo cichy. Poza tym wykrywa nieprzyjemne zapachy i eliminuje je. Poza tym mozna regulować oczyszczanie za pomoca funkcji turbo
   Ocena opinii: 0
  • -
   Marina,
   18.11.2019 napisał:
   Jestem bardzo zadowolona z funkcji jonizacji powietrza w oczyszczaczu Ideal AP 45 ze względu na moją chorobę układu oddechowego - mam astmę i naprawdę oddycha się lepiej. Poza tym Pracuje automatycznie, bardzo cicho
   Ocena opinii: 0
  • -
   Kamil,
   06.10.2019 napisał:
   Wydajny i ekonomiczny oczyszczacz powietrza. Ideal AP 45 został kupiony ze względu na moja alergie oraz ze względu na dzieci. Bardzo dobrze jonizuje powietrze. łatwy w transporcie poprzez wygodny uchwyt.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Tamara,
   28.06.2019 napisał:
   Ideal AP 45 pracuje płynnie, bardzo cicho, powietrze odczuwalnie lepsze
   Ocena opinii: 0
  • -
   Asia,
   27.06.2019 napisał:
   Zgrabne urządzenie, bardzo dobre dla osób takich jak mój syn, który jest astmatykiem. Dobrze oczyszcza powietrze, dzięki czemu leki wziewne sa gdzieś tam ograniczone. Lepiej się śpi przede wszystkim :) Bardzo polecam Ideal AP 45 !
   Ocena opinii: 0
  • -
   Karolina,
   25.05.2019 napisał:
   Bardzo wydajny, cichy, przestawia się w tryb nocny i wtedy w ogóle go nie słychać - nie budzę w końcu z zatkanym nosem ;)Ideal AP 45 świetnie jonizuje powietrze.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Rafał,
   23.03.2019 napisał:
   Bardzo cichy oczyszczacz powietrza Ideal AP 45 nadający się do troszke wiekszego mieszkania . Ja mam 68m2 więc idealnie się wpasował dzieki tutejszej obsłudze. Powietrze dobrze jonizuje. Działa w trybie automatycznym. Przynajmniej u mnie tak jest. Super, ze jest też ten pilot ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Eleonora,
   21.02.2019 napisał:
   W trybie automatycznym urządzenie Ideal AP 45 działa bardzo dobrze. jest tutaj coś takiego jak czujnik światła. W ciemnym pomieszczeniu czy po prostu jak jest ciemno w pokoju podczas nocy, urządzenie przechodzi w tryb nocny. - tutaj oczywiście jest praktycznie niesłyszalny. Urządzenie wyposażone jest w zdalne sterowanie co bardzo mi sie oczywiście podoba
   Ocena opinii: 0
  • -
   sebasiatnagl,
   06.12.2018 napisał:
   Jestem świeżym, że tak ujmę użytkownikiem, bo mam go od jakiegos miesiąca. Ale moge juz cos o nim napisać. Więc Ideal AP 45 : bardzo szybko eliminuje zapachy i dym z powietrza. Wyświetlacz jest na tyle przejrzysty, ze nie trzeba się zastanawiać jak obsługiwać urządzenie.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Maria,
   16.11.2018 napisał:
   Oczyszczacz powietrza Ideal AP 45 jest energoszczędny. Fajne jest to, że automatycznie dostosowuje proces oczyszczania. Dobry dla astmatyków.
   Ocena opinii: 0

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 70 m²
  Wydajność oczyszczania do: 500 m³/h
  Poziom hałasu: 27-60 dB
  Szacunkowy koszt energii 18 zł/mc
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: Nie
  Lampa UV-C: nie
  Waga urządzenia: 8 kg
  Wysokość: 65.0 cm
  Głębokość: 26.0 cm
  Szerokość: 44.0 cm
  Zużycie energii: 11-110 W
  Filtr HEPA H13
  Szacowana żywotność filtrów: 24 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 150 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4019364890307
Ideal AP 45 oczyszczacz z jonizatorem powietrza
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 1999,00zł