Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: nie
Poziom hałasu: 17 dB
Funkcja nawilżania: nie
Współczynnik oczyszczania: 3.2
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Cena: 2699,00zł
Bestseller
W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 36 miesięcy (Door-to-door)
 • Finansowanie B2B

 • Opinie

  • -
   Katja,
   17.08.2019 napisał:
   Dobre i wydajne urządzenie, ciche (w trybie auto i nocnym) nie jest ciężke :). Poza tym obsługa Ideal AP 40 PRO jest prosta. W zestawie jest pilot. Jest też możliwość podłączenia do WiFi i mobilna aplikacja pod iOS i android. Polecam. Dobrze oczyszcza powietrze, lepiej się śpi :)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Karolina,
   28.06.2019 napisał:
   Urzadzenie bardzo cicho pracuje, ogromna również zaletą jest to, ze skutecznie usuwana zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Mariusz,
   23.05.2019 napisał:
   Według mnie dobre wykonanie urządzenia. Jest cichy i zarówno bardzo mocny w trybie turbo. Bardzo mi sie podoba aplikacja moblina i pilot na podczerwień. Powietrze dobrze oczyszcza z kurzu i innych zanieczyszczeń ;)
   Zalety:
   wydajność
   cicha praca
   Ocena opinii: 0
  • -
   Katarzyna,
   27.04.2019 napisał:
   Korzystam z Timera w tym urządzeniu gdzie sobie ustalam kiedy ma się włączyć ;) Głównie korzystam z trybu auto. Dobrze neutralizuje np dym papierosowy.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Karolina,
   17.03.2019 napisał:
   Bardzo trwały i wydajny oczyszczacz powietrza. Jest cichy - można przy nim spać. Ja głównie korzystam z trybu auto. Jak powietrze jest mocno zanieczyszczone to zaraz słychac jak "zwiększa obroty ;) Z mojej strony bardzo polecam.
   Ocena opinii: 0
  • -
   justyna,
   20.02.2019 napisał:
   Mam ten oczyszczacz na moje mieszkanie 53 m2. Dobrze usuwa kurz ;) U mnie działa w trybie nocnym albo wysokim. Czasami załączam w tryb turbo. ogromnym udogodnieniem jest dla mnie zmiana ustawień urzązenia za pomoca pilota ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Karla Gawron,
   16.01.2019 napisał:
   Przede wszystkim na początku wspomnę o tym, ze oczyszczacz jest bardzo cichy, ale to bardzo cichy. Ja głównie korzystam z trybu auto. Bardzo czuły na kurz, pył i zapachy
   Ocena opinii: 0
  • -
   Monika ,
   15.12.2018 napisał:
   Urządzenie lekkie i proste w obsłudze. Bardzo cichy w trybie auto oraz w trybie nocnym. Bardzo podoba mi sie opcja podłączenia do Wifi ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   agoldmann,
   06.12.2018 napisał:
   Dla mnie tutaj totalna rewelacja poza oczywiście jakością oczyszczania z alergenów itd. jest możliwość sterowania i kontrola z każdego miejsca. Jest też pilot zdalne sterowania co jest kolejnym udogodnieniem. Jak dla mnie oczyszczacz jest bardzo w porządku. mam nadzieję ,ze posłuży mi baaardzo długo
   Ocena opinii: 0
  Jesteś niezalogowany. Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie o produkcie. Kliknij aby się zalogować.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 55 m²
  Wydajność oczyszczania do: 440 m³/h
  Poziom hałasu: 17-62 dB
  Funkcja jonizacji: nie
  Funkcja nawilżania: nie
  Waga urządzenia: 3.6 kg
  Wysokość: 29.8 cm
  Szerokość: 39.8 cm
  Głębokość: 25.5 cm
  Zużycie energii: 5-75 W
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja: 36 miesięcy (Door-to-door)
  SKU: 4019364973017

Problem zanieczyszczenia powietrza dotyka nas wszystkich. Niezależnie od tego czy żyjemy w mieście, czy też jesteśmy mieszkańcami wsi, powietrze w naszych domach, miejscach pracy i budynkach użyteczności publicznej jest zanieczyszczone. Osoby, które szukają oczyszczacza powietrza, który zda egzamin w dużych pomieszczeniach, na przykład w domach jednorodzinnych, biurach lub placówkach medycznych powinny wziąć pod uwagę model AP 40 PRO marki IDEAL. Wyróżnia się on solidnym, niemieckim wykonaniem, wysoką wydajnością (aż 440 m3/h), niskim poborem prądu, a także nowoczesnym systemem filtracji, dzięki  któremu jest w stanie oczyścić powietrze w 99,99%. Będzie niezastąpiony w pomieszczeniach do 55 m2, przy tym nie zakłócając snu najmniejszych domowników (tylko 16 dB).

FILTR 360°

IDEAL AP 40 PRO czyści powietrze za pomocą filtra 360°, który składa się ze sprasowanych pięciu warstw filtra HEPA oraz węgla aktywnego. Ten innowacyjny system cechuje się wysokim stopniem porowatości i niskim oporem przepływu („depth loading filters”), a to dzięki losowemu ułożeniu tkanin. Strumień powietrza przepływa przez warstwę włókien, na których pozostają stałe cząstki. Filtracja wgłębna umożliwia zatrzymywania cząstek nie tylko na powierzchni, ale również w kanałach średnich. Filtr ten produkowany jest przez światowego lidera – firmę Freudenberg i zapewnia skuteczność oczyszczania na poziomie klasy HEPA H14 (usuwa 99,997% cząstek stałych).

Oczyszczanie powietrza w IDEAL AP 40 PRO?

Powietrze w zamkniętych pomieszczeniach jest pełne zanieczyszczeń różnej wielkości. Znajdziemy w nim kurz, sierść zwierząt, włosy, a także inne większe zanieczyszczenia. W przypadku, kiedy oczyszczacz dysponowałby tylko jednym filtrem, blokowanie tego typu zanieczyszczeń skróciłoby jego żywotność. Na szczęście proces oczyszczania powietrza przez IDEAL AP 40 PRO jest trzystopniowy, co gwarantuje jego wysoką skuteczność, a zarazem niskie zużycie filtrów.

 1. Najpierw powietrze przechodzi przez filtr wstępny, który przeznaczony jest do wyłapywania największych zanieczyszczeń. Taki filtr można odkurzyć, co przedłuży jego trwałość. Filtr wstępny, będący równocześnie dekoracyjnym pokrowcem, można wyjąć i wykonać na nim spersonalizowany nadruk.
 2. Kolejny jest pięciowarstwowy filtr HEPA, który zatrzymuje 99,99% wszystkich zanieczyszczeń. Zatrzymuje on najdrobniejsze pyły zawieszone, które są głównym składnikiem smogu. Jego dodatkowym atutem jest fakt, że został on zaprojektowany w taki sposób, żeby pyły, zarodniki pleśni, bakterie i inne drobiny osadzały się na całej jego powierzchni, a nie tylko w jednym punkcie. Dzięki temu filtr jest jeszcze bardziej trwały. True HEPA radzi sobie z pyłami o wielkości: PM 10, PM 2.5, PM 0.3, PM 0.1.
 3. Problemem wielu pomieszczeń są przykre zapachy. Może to być dym papierosowy, zapach jedzenia, intensywnych perfum, czy zapachy charakterystyczne dla placówek medycznych. Oczyszczacz IDEAL AP 40 PRO posiada filtr węgla aktywnego, który wchłania wszystkie – zarówno te przyjemne, jak i nieprzyjemne - zapachy. Usuwa również inne zanieczyszczenia gazowe, takie jak lotne związki organiczne i dym papierosowy. Filtr węglowy wykorzystany w tym oczyszczaczu charakteryzuje się bardzo dużą powierzchnią aktywną - aż 740000 m2. Do jego wyprodukowania wykorzystano aż 370 g węgla. Jego żywotność to koło dwa lata, choć jest to w dużej mierze zależne od stopnia zanieczyszczenia powietrza, a także intensywności użytkowania urządzenia.

Funkcje oczyszczacza Ideal AP 40 PRO

Chip zużycia filtra

Bardzo interesującym rozwiązaniem zastosowanym w filtrach IDEAL AP 40 PRO jest wyposażenie ich w chip, dla którego zarezerwowany jest unikalny kod. Chip zawiera informacje o zużyciu filtra. Jeżeli więc filtr się zużyje, urządzenie będzie nas o tym informować. Podobnie w przypadku, gdy filtr zostanie wyciągnięty - urządzenie samoczynnie się wyłączy.

Tryby pracy i wskaźniki

Oczyszczacz powietrza został wyposażony w starannie zaprojektowany panel sterowania, którego użytkowanie nie powinno nikomu sprawić trudności. IDEAL AP 40 PRO może pracować w pięciu trybach: nocnym, niskim, średnim, wysokim, i turbo. Ustawienia urządzenia możemy zmieniać ręcznie, za pomocą specjalnego pilota, a także za pośrednictwem aplikacji IDEAL Air Pro. Przycisk centralny informuje nas ponadto o stanie powietrza, którym oddychamy – jeżeli zapala się czerwone światło, oznacza to wysoki poziom zanieczyszczenia. Żółte światło to z kolei umiarkowany poziom zanieczyszczenia, zielone oznacza, że powietrze jest czyste. Ustawienie oczyszczacza na tryb nocny sprawi, że będzie on pracował na najniższych obrotach i na pewno nie zakłóci naszego snu (hałas wytwarzany na trybie nocnym to około 16 dB). Osoby, które nie chcą ingerować w pracę oczyszczacza mogą skorzystać z trybu auto.

Czujniki

Urządzenie posiada trzy czujniki – gazu, pyłu i zapachu, a na podstawie uzyskanych dzięki nim wyników samo reguluje tempo swojej pracy. Gdy czujniki wykażą, że powietrze jest bardzo zanieczyszczone, automatycznie włącza się tryb turbo. W przypadku braku zanieczyszczenia przełącza się na najniższe obroty. Inne przydatne funkcje to blokada rodzicielska, a także możliwość zaprogramowania momentu włączenia i wyłączenia urządzenia.

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna Ideal AIR PRO daje wiele możliwości, jak chociażby kalibracja wydajności przepływu na niektórych prędkościach. Jest również szczególnie przydatna dla osób, które często przebywają poza domem, jednak po powrocie chcą się cieszyć idealnie czystym powietrzem. Dzięki niej mam dostęp do instrukcji obsługi, najczęściej zadawanych pytań i przede wszystkim do dokłądnych informacji na temat poziomu zanieczyszczenia powietrza. Umożliwia nam również włączenie blokady rodzicielskiej oraz skorzystanie z programatora czasowego.

Czym oczyszczacz Ideal AP 40 PRO wyróżnia się na tle konkurencji?

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 40 PRO to urządzenie bardzo wydajne – jego wydajność w zależności od wybranego trybu pracy będzie się wahać od 50 do 440 m³/h. W ciągu godziny może wymienić nawet 4 razu całą kubaturę pomieszczenia którego powierzchnia będzie wynosiła około 40 m2. Model posiada certyfikat Institut Schwarzkopf, co oznacza, że jest przystosowany do użytkowania w placówkach medycznych. Z kolei certyfikat ECARF to gwarancja, że oczyszczacz doskonale sprawdzi się w przypadku osób walczących z alergiami. Warto dodać, że niemal wszystkie części urządzenia zostały wyprodukowane w Niemczech. Wyjątek stanowi czujnik pyłów PM 2.5, który pochodzi z Japonii. Model Ideal AP 40 PRO, dzięki zastosowaniu filtra 360°, cechuje się najwyższą na rynku skutecznością oczyszczania, wynoszącą 99,997% dla cząstek stałych. Ponadto jego obsługa może odbywać się zarówno przy pomocy panelu dotykowego, jak i aplikacji mobilnej Ideal AIR PRO.

Charakterystyka funkcji oczyszczacza powietrza IDEAL AP 40 PRO   

Tryby pracy IDEAL AP 40 PRO:   

 • pięć prędkości filtracji: nocny, niski, średni, wysoki, turbo
 • cztery tryby pracy: automatyczny, ręczny, turbo, nocny
 • tryb pracy automatycznej: zapewnia dostosowanie ustawień do zachodzących zmian w jakości powietrza
 • tryb turbo: przyspieszony tryb oczyszczanie powietrza
 • tryb ręczny: umożliwia manualne sterowanie prędkością wentyalora i ustawienia trybu nocnego (cichego)
 • wysokowydajny filtr 360°
 • technologia AEON Blue Cleaning System: usuwa do 99,997% zanieczyszczeń

 Wskaźniki i czujniki IDEAL AP 40 PRO:    

 • wskaźnik jakości powietrza: trzy kolory lampek (zielona, żółta, czerwona) przedstawia jakość powietrza od dobrej do słabej, ułatwia wybór tempa filtracji,
 • wskaźnik prędkości wentylatora: prezentuje aktualny bieg wentylatora: nocny, wysoki, niski, średni, turbo
 • wskaźnik włącznika czasowego: informuje czy timer jest włączony czy wyłączony
 • wskaźnik trybu cichego: sygnalizuje działanie urządzenia w trybie cichym
 • czujniki jakości powietrza: sprawdza aktualny poziom pyłów, gazów i zapachów
 • czujnik wymiany filtra: odczytuje poziom zużycia filtra a wskaźnik komunikuje koniecznosć wymiany za pośrednictwem sygnalizacji świetlnej
 • czujnik światła dziennego: zmniejsza jasność wyświetlacza w zaciemnionych pomieszczeniach - przydatny w sypialni

Dodatkowe opcje IDEAL AP 40 PRO:   

 • sterownie: pilot lub dedykowana aplikacja Ideal Air Pro
 • sterowanie z wykorzystaniem wifi
 • chip pamięci z historią wykorzystania filtra
 • programator czasu: umożliwia planowanie włączenia lub wyłączenia filtracji po 1, 2, 4 albo 8 godzinach
 • Child Lock - blokuje urządzenie przed dziećmi

Sposób oczyszczania powietrza IDEAL AP 40 PRO:    

 • Filtr wstępny (pre-filter) - przechwyca duże zanieczyszczenia (sierść, włosy) i zwiększa wydajność filtru HEPA
 • Filtr HEPA H14 (pięciowarstwowy) - usuwa alergeny, bakterie i zawieszone pyły oraz zanieczyszczenia o wymiarach do 0,3 mikrona (bardzo małe), jego skuteczność to 99,997%, kumuluje zanieczyszczenia w całej objętości filtra (koncepcji tzw. "depth loading")
 • Filtr z węglem aktywnym (aż 370 g węgla) - dysponuje dużą powierzchnią aktywną, pochałaniającą zapachy, lotne związków organiczne oraz dym papierosowy

Ideal AP 40 PRO oczyszczacz
Cena: 2699,00zł
Ocena klientów:
Skontaktuj się z nami

+48 574 003 908