Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: Nie
Poziom hałasu: 17 dB
Funkcja nawilżania: Nie
Współczynnik oczyszczania: 3.2
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Cena: 2699,00zł
Bestseller
W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 36 miesięcy (Door-to-door)
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • - napisał:
   Myslałam, że będzie cięższy a okazało się, że Ideal Ap 40 pro
   jest mega lekki, można go z łatwością przenosić. Bardzo cichy tryb nocny. Szybko oczyszcza powietrze. Bardzo fajna opcja ze zmiana ustawień za pomocą pilota czy aplikacji Idael Air pro
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Ideal Ap 40 pro bardzo dobrze wykonany, cichy. Głośniejszy w trybie Turbo. Super konstrukcja, bo oczyszczacz stoi na filtrze w kształcie walca- dizęki temu zaoszczędziłam wiele miejsca ;) Posiada też aplikacje mobilną poprzez którą można sterować oczyszczaczem
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Oczyszczacz bardzo prosty w obsłudze. Ideal ap 40 pro działa w trybie auto i jest bardzo czuły a z kolei tryb turbo jest bardzo skuteczny. Zimą test oczyszczacz zdał ;)
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Ideal ap 40 pro jest mega fajnym oczyszczaczem. Przede wszystkim cichym. U mnie głównie działa albo w trybie auto albo włącza się w tryb niższy.
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Ideal Ap 40 pro ma to do siebie, ze ma bardzo inteligentny czujnik jakości powietrza. Poza tym pracuje bardzo cicho, Przykre zapachy czy dym z powietrza eliminuje bardzo szybko.
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Mam go u siebie w gabinecie, gdzie robię rzęsy kobietom. Wczesniej miałam problem taki, ze miałam katar po tych wszytskich klejach itd . Dzięki temu oczyszczaczowi, powietrze jest o wiele lepsze, działa praktycznie przez cały czas jak gabinet jest czynny. Jest bardzo cichy, dzięki czemu nikomu nie przeszkadza ani mi ani klientkom ;)
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Estetyczny i prosty wygląd. Ideal AP 40 PRO posiada tylko jeden przycisk przez co obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna. Pilot jest tutaj bardzo przydatny. Oczyszczacz w trybie auto jest bardzo czuły, Tryb turbo jest skuteczny i szybki. Aplikacji jeszcze nie miałam okazji testować, bo też nie miałam takiej potrzeby. Szczerze- polecam, obsługa sklepu- bardzo w porządku
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Dobre i wydajne urządzenie, ciche (w trybie auto i nocnym) nie jest ciężke :). Poza tym obsługa Ideal AP 40 PRO jest prosta. W zestawie jest pilot. Jest też możliwość podłączenia do WiFi i mobilna aplikacja pod iOS i android. Polecam. Dobrze oczyszcza powietrze, lepiej się śpi :)
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Urzadzenie Ideal AP 40 PRO bardzo cicho pracuje, ogromna również zaletą jest to, ze skutecznie usuwana zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy ;)
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Według mnie dobre wykonanie urządzenia Ideal AP 40 PRO. Jest cichy i zarówno bardzo mocny w trybie turbo. Bardzo mi sie podoba aplikacja moblina i pilot na podczerwień. Powietrze dobrze oczyszcza z kurzu i innych zanieczyszczeń ;)
   Zalety:
   wydajność
   cicha praca
   Wady:
   brak
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Korzystam z Timera w tym urządzeniu gdzie sobie ustalam kiedy ma się włączyć ;) Głównie korzystam z trybu auto. Dobrze neutralizuje np dym papierosowy. Polecam urządzenie Ideal AP 40 PRO
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Bardzo trwały i wydajny oczyszczacz powietrza Ideal AP 40 PRO. Jest cichy - można przy nim spać. Ja głównie korzystam z trybu auto. Jak powietrze jest mocno zanieczyszczone to zaraz słychac jak "zwiększa obroty ;) Z mojej strony bardzo polecam.
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Mam oczyszczacz Ideal AP 40 PRO na moje mieszkanie 53 m2. Dobrze usuwa kurz ;) U mnie działa w trybie nocnym albo wysokim. Czasami załączam w tryb turbo. ogromnym udogodnieniem jest dla mnie zmiana ustawień urzązenia za pomoca pilota ;)
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Przede wszystkim na początku wspomnę o tym, ze oczyszczacz Ideal AP 40 PRO jest bardzo cichy, ale to bardzo cichy. Ja głównie korzystam z trybu auto. Bardzo czuły na kurz, pył i zapachy
   Zalety:
   mega cichy i mega czuły
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Urządzenie lekkie i proste w obsłudze. Oczyszczacz Ideal AP 40 PRO jest bardzo cichy w trybie auto oraz w trybie nocnym. Bardzo podoba mi sie opcja podłączenia do Wifi ;)
   Ocena opinii: 0
  • - napisał:
   Dla mnie tutaj totalna rewelacja poza oczywiście jakością oczyszczania z alergenów itd. jest możliwość sterowania i kontrola z każdego miejsca. Jest też pilot zdalne sterowania co jest kolejnym udogodnieniem. Jak dla mnie oczyszczacz Ideal AP 40 PRO jest bardzo w porządku. mam nadzieję ,ze posłuży mi baaardzo długo
   Ocena opinii: 0
  Jesteś niezalogowany. Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie o produkcie. Kliknij aby się zalogować.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 55 m²
  Wydajność oczyszczania do: 440 m³/h
  Poziom hałasu: 17-62 dB
  Funkcja jonizacji: nie
  Funkcja nawilżania: nie
  Waga urządzenia: 3.6 kg
  Wysokość: 29.8 cm
  Głębokość: 25.5 cm
  Szerokość: 39.8 cm
  Zużycie energii: 5-75 W
  Szacowana żywotność filtrów: 24 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 250 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja: 36 miesięcy (Door-to-door)
  SKU: 4019364973017

Problem zanieczyszczenia powietrza dotyka nas wszystkich. Niezależnie od tego czy żyjemy w mieście, czy też jesteśmy mieszkańcami wsi, powietrze w naszych domach, miejscach pracy i budynkach użyteczności publicznej jest zanieczyszczone. Osoby, które szukają oczyszczacza powietrza, który zda egzamin w dużych pomieszczeniach, na przykład w domach jednorodzinnych, biurach lub placówkach medycznych powinny wziąć pod uwagę model AP 40 PRO marki IDEAL. Wyróżnia się on solidnym, niemieckim wykonaniem, wysoką wydajnością (aż 440 m3/h), niskim poborem prądu, a także nowoczesnym systemem filtracji, dzięki  któremu jest w stanie oczyścić powietrze w 99,99%. Będzie niezastąpiony w pomieszczeniach do 55 m2, przy tym nie zakłócając snu najmniejszych domowników (tylko 16 dB).

FILTR 360° w IDEAL AP 40 PRO

IDEAL AP 40 PRO czyści powietrze za pomocą filtra 360°, który składa się ze sprasowanych pięciu warstw filtra HEPA oraz węgla aktywnego. Ten innowacyjny system cechuje się wysokim stopniem porowatości i niskim oporem przepływu („depth loading filters”), a to dzięki losowemu ułożeniu tkanin. Strumień powietrza przepływa przez warstwę włókien, na których pozostają stałe cząstki. Filtracja wgłębna umożliwia zatrzymywania cząstek nie tylko na powierzchni, ale również w kanałach średnich. Filtr ten produkowany jest przez światowego lidera – firmę Freudenberg i zapewnia skuteczność oczyszczania na poziomie klasy HEPA H14 (usuwa 99,997% cząstek stałych).

Ideal AP 40 PRO oczyszczacz

Oczyszczacze Ideal Pro usuwają SARS-CoV-2

Oczyszczacze powietrza Ideal z serii PRO wykorzystują okrągły filtr 360°, których najwyższą skuteczność potwierdziły badania laboratoryjne i kompleksowa certyfikacja higieny mikrobiologicznej. Badania te przeprowadził renomowany Instytut Schwarzkopfa we współpracy z Instytutem Higieny Mainfranken. Ze względu na specjalną, wielowarstwową budowę, odfiltrowują one do 99,99% cząstek MPPS (o najbardziej przenikliwej wielkości) o rozmiarach od 0,1 do 0,3 mikrometra. Jak zapewnia producent, wśród zatrzymywanych cząstek znajdują się nie tylko alergeny, pyłki, LZO i bakterie, ale również wirusy, w tym nowy koronawirus SARS-CoV-2. Okrągła konstrukcja filtra 360° zapewnia optymalne wykorzystanie całej powierzchni filtra, a w związku z tym - dużą wydajność i skuteczne przechwytywanie wirusów.

Oczyszczanie powietrza w Ideal AP 40 PRO

Powietrze w zamkniętych pomieszczeniach jest pełne zanieczyszczeń różnej wielkości. Znajdziemy w nim kurz, sierść zwierząt, włosy, a także inne większe zanieczyszczenia. W przypadku, kiedy oczyszczacz dysponowałby tylko jednym filtrem, blokowanie tego typu zanieczyszczeń skróciłoby jego żywotność. Na szczęście proces oczyszczania powietrza przez IDEAL AP 40 PRO jest trzystopniowy, co gwarantuje jego wysoką skuteczność, a zarazem niskie zużycie filtrów.

Ideal AP 40 PRO oczyszczacz

 1. Najpierw powietrze przechodzi przez filtr wstępny, który przeznaczony jest do wyłapywania największych zanieczyszczeń. Taki filtr można odkurzyć, co przedłuży jego trwałość. Filtr wstępny, będący równocześnie dekoracyjnym pokrowcem, można wyjąć i wykonać na nim spersonalizowany nadruk.
 2. Kolejny jest pięciowarstwowy filtr HEPA, który zatrzymuje 99,99% wszystkich zanieczyszczeń. Zatrzymuje on najdrobniejsze pyły zawieszone, które są głównym składnikiem smogu. Jego dodatkowym atutem jest fakt, że został on zaprojektowany w taki sposób, żeby pyły, zarodniki pleśni, bakterie i inne drobiny osadzały się na całej jego powierzchni, a nie tylko w jednym punkcie. Dzięki temu filtr jest jeszcze bardziej trwały. True HEPA radzi sobie z pyłami o wielkości: PM 10, PM 2.5, PM 0.3, PM 0.1.
 3. Problemem wielu pomieszczeń są przykre zapachy. Może to być dym papierosowy, zapach jedzenia, intensywnych perfum, czy zapachy charakterystyczne dla placówek medycznych. Oczyszczacz IDEAL AP 40 PRO posiada filtr węgla aktywnego, który wchłania wszystkie – zarówno te przyjemne, jak i nieprzyjemne - zapachy. Usuwa również inne zanieczyszczenia gazowe, takie jak lotne związki organiczne i dym papierosowy. Filtr węglowy wykorzystany w tym oczyszczaczu charakteryzuje się bardzo dużą powierzchnią aktywną - aż 740000 m2. Do jego wyprodukowania wykorzystano aż 370 g węgla. Jego żywotność to koło dwa lata, choć jest to w dużej mierze zależne od stopnia zanieczyszczenia powietrza, a także intensywności użytkowania urządzenia.

Funkcje oczyszczacza Ideal AP 40 PRO

Chip zużycia filtra

Bardzo interesującym rozwiązaniem zastosowanym w filtrach IDEAL AP 40 PRO jest wyposażenie ich w chip, dla którego zarezerwowany jest unikalny kod. Chip zawiera informacje o zużyciu filtra. Jeżeli więc filtr się zużyje, urządzenie będzie nas o tym informować. Podobnie w przypadku, gdy filtr zostanie wyciągnięty - urządzenie samoczynnie się wyłączy.

Czujniki

Urządzenie posiada trzy czujniki – gazu, pyłu i zapachu, a na podstawie uzyskanych dzięki nim wyników samo reguluje tempo swojej pracy. Gdy czujniki wykażą, że powietrze jest bardzo zanieczyszczone, automatycznie włącza się tryb turbo. W przypadku braku zanieczyszczenia przełącza się na najniższe obroty. Inne przydatne funkcje to blokada rodzicielska, a także możliwość zaprogramowania momentu włączenia i wyłączenia urządzenia.

Ideal AP 40 PRO oczyszczacz

Tryby pracy i wskaźniki

Oczyszczacz powietrza został wyposażony w starannie zaprojektowany panel sterowania, którego użytkowanie nie powinno nikomu sprawić trudności. IDEAL AP 40 PRO może pracować w pięciu trybach: nocnym, niskim, średnim, wysokim, i turbo. Ustawienia urządzenia możemy zmieniać ręcznie, za pomocą specjalnego pilota, a także za pośrednictwem aplikacji IDEAL Air Pro. Przycisk centralny informuje nas ponadto o stanie powietrza, którym oddychamy – jeżeli zapala się czerwone światło, oznacza to wysoki poziom zanieczyszczenia. Żółte światło to z kolei umiarkowany poziom zanieczyszczenia, zielone oznacza, że powietrze jest czyste. Ustawienie oczyszczacza na tryb nocny sprawi, że będzie on pracował na najniższych obrotach i na pewno nie zakłóci naszego snu (hałas wytwarzany na trybie nocnym to około 16 dB). Osoby, które nie chcą ingerować w pracę oczyszczacza mogą skorzystać z trybu auto.

Ideal AP 40 PRO oczyszczacz

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna Ideal AIR PRO daje wiele możliwości, jak chociażby kalibracja wydajności przepływu na niektórych prędkościach. Jest również szczególnie przydatna dla osób, które często przebywają poza domem, jednak po powrocie chcą się cieszyć idealnie czystym powietrzem. Dzięki niej mam dostęp do instrukcji obsługi, najczęściej zadawanych pytań i przede wszystkim do dokłądnych informacji na temat poziomu zanieczyszczenia powietrza. Umożliwia nam również włączenie blokady rodzicielskiej oraz skorzystanie z programatora czasowego.

Współczynnik Oczyszczania WO

Parametr informujący o tym ile razy w ciągu godziny urządzenie jest w stanie wymienić/przefiltrować całe powietrze w pomieszczaniu. W celu zapewnienia optymalnej jakości filtracji sugerujemy wybór oczyszczacza powietrza z wydajnością pozwalającą co najmniej 3-krotne przefiltrowanie całego powietrza w pomieszczenia,dlatego Współczynnik Oczyszczania powinien być zbliżony do 3. Wyższy Współczynnik Oczyszczania oznacza, że urządzenie szybciej poradzi sobie z zanieczyszczeniami.

Model Ideal AP 30 PRO Powierzchnia pomieszczenia [m²], przy wysokości 2,5 m
Wydajność 420 m³/h 35 40 45 50 55 60 70 80 90 100 110
WSPÓŁCZYNNIK WO 5.0 4.4 3.9 3.5 3.2 2.9 2.5 2.2 2.0 1.8 1.6

Czym oczyszczacz Ideal AP 40 PRO wyróżnia się na tle konkurencji?

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 40 PRO to urządzenie bardzo wydajne – jego wydajność w zależności od wybranego trybu pracy będzie się wahać od 50 do 440 m³/h. W ciągu godziny może wymienić nawet 4 razu całą kubaturę pomieszczenia którego powierzchnia będzie wynosiła około 40 m2. Model posiada certyfikat Institut Schwarzkopf, co oznacza, że jest przystosowany do użytkowania w placówkach medycznych. Z kolei certyfikat ECARF to gwarancja, że oczyszczacz doskonale sprawdzi się w przypadku osób walczących z alergiami. Warto dodać, że niemal wszystkie części urządzenia zostały wyprodukowane w Niemczech. Wyjątek stanowi czujnik pyłów PM 2.5, który pochodzi z Japonii. Model Ideal AP 40 PRO, dzięki zastosowaniu filtra 360°, cechuje się najwyższą na rynku skutecznością oczyszczania, wynoszącą 99,997% dla cząstek stałych. Ponadto jego obsługa może odbywać się zarówno przy pomocy panelu dotykowego, jak i aplikacji mobilnej Ideal AIR PRO.


Funkcje dodatkowe Ideal AP 30 PRO

 • 5 PRĘDKOŚCI PRACY WENTYLATORA

nocny, niski, średni, wyskoi, turbo

 • INTELIGENTNY TRYB AUTOMATYCZNY

prędkość zależna od poziomu zanieczyszczeń

 • WSKAŹNIK JAKOŚCI POWIETRZA

w 3 kolorach informuje o aktualnym stanie powietrza

 • CZUJNIK WYMIANY FILTRA

odczytuje poziom zużycia filtra i informuje o konieczności wymiany

 • PILOT

możliwość sterowania pilotem

 • CHILD LOCK

blokuje przed niechcianą zmianą ustawień

 • APLIKACJA MOBILNA

sterowanie urządzeniem poprzez sieć Wi-Fi

 • CZUJNIKI

pyłów, gazów i zapachów

 • CICHY I ENERGOOSZCZĘDNY

niskie zużycie energii i ultra cicha praca

 • TIMER

umożliwia planowanie włączenia lub wyłączenia filtracji po 1, 2, 4 albo 8 godzinach

 • OPCJONALNY POKROWIEC NA FILTR

możliwość dokupienia ozdobnego pokrowca w 20 wzorach

Ideal AP 40 PRO oczyszczacz
Cena: 2699,00zł
Ocena klientów:
Skontaktuj się z nami

+48 574 003 908

+48 574 003 908