Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: nie
Poziom hałasu: 17 dB
Szacunkowy koszt energii: 11 zł/mc
Funkcja nawilżania: nie
Współczynnik oczyszczania: 3.2
Cena: 3199,00zł

W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 36 miesięcy (Door-to-door)

Opis

IDEAL AP 40 PRO parametry


Oczyszczacz IDEAL AP 40 PRO został zaprojektowany po to, żeby skutecznie usuwać zanieczyszczenia z powietrza w pomieszczeniach o wielkości do 55 m2. Urządzenie jest w stanie oczyścić powietrze z wydajnością aż 440m3/h co czyni go urządzeniem wielozadaniowym. Ideal AP 40 PRO dzięki wysokiej skuteczności oczyszczania może pracować na różnego rodzaju powierzchniach. Dodatkowym atutem jest jego mały rozmiar, który zawdzięcza filtrowi hybrydowemu 360, który zawiera w sobie zaawansowany zestawi potrzebnych filtrów - wstępny, HEPA H14 oraz węglowy. Atutem jest również cicha praca urządzenia - od 17db. Oczyszczacz bez problemu sprawdzi się w przestrzeni prywatnej jak i przemysłowej i publicznej.

IDEAL AP 40 PRO oczyszczacz powietrza


Wielozadaniowe urządzenie

Jak już wspominaliśmy - IDEAL AP 40 PRO jest urządzeniem wielozadaniowym. Skutecznie oczyści powietrze z zanieczyszczeń w salonie, sypialni, biurze czy na przestrzeniach budowlanych. Dodatkowo posiada różne certyfikaty. Atest ECARF, który gwarantuje skuteczność urządzenia w walce z alergenami wziewnymi - zatem będzie świetnym rozwiązaniem dla alergików. Certyfikat Institut Schwarzkopf potwierdza, że urządzenie świetnie się sprawdzi również w przestrzeni medycznej- w gabinetach stomatologicznych i szpitalach.

Swoją skuteczną pracę zawdzięcza znakomitej i profesjonalnej filtracji. Filtr HEPA H14 usunie najmniejsze zanieczyszczenia niedostrzegalne przez ludzkie oko i nawet składniki smogi, czyli pyły PM 2.5 CZY PM 10. Filtracja węglowa usunie zanieczyszczenia gazowe - takie jak LZO - oraz nieprzyjemne zapachy. Filtracja 360 pozwala na równomierne eliminowanie zanieczyszczeń z każdej strony w tym samym czasie!

IDEAL AP 40 PRO


Zaawansowany filtr 360° 

IDEAL AP 40 PRO oczyści powietrze wyjątkowo skutecznie, a to dlatego, że zastosowano w nim innowacyjny system filtracji, składający się z sprasowanego pięciowartościowego filtra 360°.Jego filtry odpowiadają klasie HEPA H14 ze skutecznością na poziomie 99,997%. Filtracja  w oczyszczaczu Ideal AP 40 PRO polega na losowym sposobie ułożenia tkanin o wysokim stopniu porowatości i niskimi oporami przepływu. Strumień powietrza przepływa przez warstwę włókien, na których pozostają stałe cząstki. Filtracja wgłębna umożliwia zatrzymywania cząstek nie tylko na powierzchni, ale również w kanałach średnich.

VIDEAL AP 40 PRO filtr 360

Ideal AP 40 PRO uśmiechnięci ludzie


Ideal AP 40 PRO przeciwko wirusom

Oczyszczacz Ideal AP 40 PRO doskonale poradzi sobie z usunięciem wirusów. Kompleksowa certyfikacja higieny mikrobiologicznej potwierdza, że okrągły filtr 360 będący sercem oczyszczacza charakteryzuje się wysoką klasą oczyszczania powietrza, w tym właśnie z wirusów. Dzięki wielowarstwowej filtracji urządzenie zatrzyma zanieczyszczenia o rozmiarach do 0,3 mikrometra. Reasumując, urządzenie usunie alergeny, pyłki, LZO, bakterie oraz szkodliwe wirusy. Okrągła konstrukcja filtra 360° zapewnia optymalne wykorzystanie całej powierzchni filtra, a w związku z tym - dużą wydajność i skuteczne przechwytywanie wirusów.

IDEAL AP 40 PRO koło laptopa


Oczyszczanie powietrza w Ideal AP 40 PRO

IDEAL AP 40 PRO może pochwalić się bardzo skutecznym oczyszczaniem powietrza ze wszelkich zanieczyszczeń. Zawdzięcza to swoim zaawansowanym filtrom - w tym HEPA H14:

 • Filtr wstępny jest pierwszym stopniem oczyszczania powietrza. Pochłania on największe zanieczyszczenia taki jak włosy, kurz czy sierść

 • Filtr HEPA H14 jest sercem oczyszczacza. Wyeliminuje takie zanieczyszczenia jak wirusy, bakterie, alergeny czy pleśń. Jego praca działa na bardzo zaawansowanym poziomie - dzięki niej znikają nawet zanieczyszczenia niedostrzegalne przez ludzkie oko.

 • Ważnym etapem filtracji jest filtr węgla aktywnego. Ten rodzaj filtracji odpowiada za usunięcie zanieczyszczeń gazowych i nieprzyjemnych zapachów takich jak np. dym papierosowy.

IDEAL AP 40 PRO w sypilani zbliżenie


Funkcje Ideal AP 40 PRO

Czujnik gazów i wykrywania pyłów

Bardzo zaawansowane czujniki dzięki, którym urządzenie wykrywa główne składniki smogu, lotne związki organiczne, dym papierosowy czy inne przykre zapachy.

Tryby pracy

Wentylator działa w pięciu trybach - nocny, niski, średni, wysoki, turbo. Dzięki nim możemy samodzielnie decydować jaka szybkość wentylatora będzie dla nas najlepsza.

IDEAL AP 40 PRO oczyszczacz i leżąca pani


Sterowanie z aplikacją mobilną

Połączenie WiFi jest ogromnym atutem urządzenia. Obsługując oczyszczacz z wykorzystaniem aplikacji mobilnej IDEAL Air Pro, uzyskujemy dostęp do dodatkowych funkcji. Aplikacja przedstawia nam informacje na temat zanieczyszczenia powietrza w miejscu, w którym znajduje się oczyszczacz oraz daje dostęp do instrukcji obsługi i najczęściej zadawanych pytań.

aplikacja1

aplikacja2

IDEAL AP 40 PRO aplikacja mobilna


Prosta konserwacja urządzenia

Oczyszczacz powietrza jest urządzeniem, które pracuje praktycznie samodzielnie i nie jest problematyczne w konserwacji. Jedyne, o czym należy pamiętać to cykliczna wymiana i czyszczenie filtrów:

1. Filtr wstępny, węglowy i HEPA - filtr 3 w 1. Jego żywotność wynosi do 24 miesięcy. O konieczności wymiany filtra poinformuje nas wskaźnik wymiany filtra. Zaleca się odkurzać część tekstylną jak i sam filtr za pomocą odkurzacza, najlepiej z miękką końcówką z włosia raz na 1/1,5 miesiąca.

Szacowany roczny koszt filtrów wynosi 324 zł.

IDEAL AP 40 PRO wymiana filtrów


Funkcje dodatkowe Ideal AP 40 PRO

IDEAL AP 40 PRO wypisane funkcje


Najczęstsze pytania


Jakie czujniki posiada Ideal AP 40 PRO?

Urządzenie posiada 2 czujniki - pyłów oraz lotnych związków organicznych. Dzięki nim możesz mieć pewność, że oddychasz czystym i bezpiecznym powietrzem.

Czy oczyszczacz Ideal AP 40 PRO może pracować w sypialni?

Model jest dostosowany do pracy na powierzchniach aż do 55m2. Jeśli sypialnia ma wiele mniejszy metraż to polecamy wybór oczyszczacza dostosowanego wydajnością do danej powierzchni.

Czy oczyszczacz Ideal AP 40 PRO usunie dym papierosowy?

Filtr węglowy znajdujący się wewnątrz urządzenia jest odpowiedzialny za usuwanie zanieczyszczeń gazowych. Między innymi usuwa dym papierosowy i inne nieprzyjemne zapachy.

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   Monika,
   03.11.2021 napisał:
   Bardzo Estetyczny i prosty wygląd. Jest tylko jeden przycisk przez co obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna. Pilot jest bardzo przydatny. Oczyszczacz w trybie auto jest czuły, czyli zwiększa obroty we właściwych momentach. Gardło nie boli
   Ocena opinii: 0
  • -
   Hania,
   21.08.2021 napisał:
   Bardzo porządny i wydajny oczyszczacz. Oceniam po 1,5 roku użytkowania. Działał codziennie praktycznie z małymi przerwami. Poza tym intuicyjna aplikacja, która przypomina o wymiany filtra.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Tamara,
   20.08.2021 napisał:
   Mam oczyszczacz we własnym salonie kosmetycznym. Bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami. Neutralizuje nieprzyjemne zapachy. bardzo wygdna opcja z aplikacja mobilną i sterowaniem poprzez wifi
   Ocena opinii: 0
  • -
   Kasia,
   13.07.2021 napisał:
   Bardzo polecam oczyszczacz. U mnie się sprawdza od roku czasu, między innymi zakupiony podczas początku pandemii koronawiursa. Świetnie tez radzi sobie nie tylko z wirusami ale tez i z alergenami takimi jak pyłki ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Kasia,
   23.03.2021 napisał:
   Estetyczny i prosty wygląd. obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna. Oczyszczacz w trybie auto jest bardzo czuły,
   generalnie uruchamia się we właściwych momentach.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Natalia,
   11.02.2021 napisał:
   Idealny do gabinetów kosmetycznych czy z rzęsami ;) Pomocny też w walce z wirusami takimi jak koronawirusy, a jak wiemy mamy okres pandemii.
   Ocena opinii: 0
  • -
   wendy,
   15.10.2020 napisał:
   Mieszkam w Krakowie i tutaj mam praktycznie cały czas ten oczyszczacz włączony. Swietnie się sprawdza jeśli chodzi oczyszczanie powietrza. Zwłaszcza teraz w tym okresie koronawirusowym, gdzie jest tyle zachorowań.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Kajka,
   24.08.2020 napisał:
   Myslałam, że będzie cięższy a okazało się, że jest mega lekki, można go z łatwością przenosić. Bardzo cichy tryb nocny. Szybko oczyszcza powietrze. Bardzo fajna opcja ze zmiana ustawień za pomocą pilota czy aplikacji Idael Air pro
   Ocena opinii: 0
  • -
   Sandra,
   16.07.2020 napisał:
   IDEAL 40 pro bardzo dobrze wykonany, cichy. Głośniejszy w trybie Turbo. Super konstrukcja, bo oczyszczacz stoi na filtrze w kształcie walca- dzięki temu zaoszczędziłam wiele miejsca ;) Posiada też aplikacje mobilną poprzez którą można sterować oczyszczaczem
   Ocena opinii: 0
  • -
   Lena,
   02.07.2020 napisał:
   Oczyszczacz bardzo prosty w obsłudze. Działa w trybie auto i jest bardzo czuły a z kolei tryb turbo jest bardzo skuteczny. Zimą test oczyszczacz zdał ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Pola,
   07.04.2020 napisał:
   Jest mega fajnym oczyszczaczem. Przede wszystkim cichym. U mnie głównie działa albo w trybie auto albo włącza się w tryb niższy.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Agata,
   06.01.2020 napisał:
   Ma to do siebie, ze ma bardzo inteligentny czujnik jakości powietrza. Poza tym pracuje bardzo cicho, Przykre zapachy czy dym z powietrza eliminuje bardzo szybko.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Daniela,
   05.01.2020 napisał:
   Mam go u siebie w gabinecie, gdzie robię rzęsy kobietom. Wczesniej miałam problem taki, ze miałam katar po tych wszytskich klejach itd . Dzięki temu oczyszczaczowi, powietrze jest o wiele lepsze, działa praktycznie przez cały czas jak gabinet jest czynny. Jest bardzo cichy, dzięki czemu nikomu nie przeszkadza ani mi ani klientkom ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Marina88,
   18.11.2019 napisał:
   Estetyczny i prosty wygląd. Posiada tylko jeden przycisk przez co obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna. Pilot jest tutaj bardzo przydatny. Oczyszczacz w trybie auto jest bardzo czuły, Tryb turbo jest skuteczny i szybki. Aplikacji jeszcze nie miałam okazji testować, bo też nie miałam takiej potrzeby. Szczerze- polecam, obsługa sklepu- bardzo w porządku
   Ocena opinii: 0
  • -
   Katja,
   17.08.2019 napisał:
   Dobre i wydajne urządzenie, ciche (w trybie auto i nocnym) nie jest ciężke :). Poza tym obsługa jest prosta. W zestawie jest pilot. Jest też możliwość podłączenia do WiFi i mobilna aplikacja pod iOS i android. Polecam. Dobrze oczyszcza powietrze, lepiej się śpi :)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Karolina,
   28.06.2019 napisał:
   Urzadzenie bardzo cicho pracuje, ogromna również zaletą jest to, ze skutecznie usuwana zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Mariusz,
   23.05.2019 napisał:
   Według mnie dobre wykonanie urządzenia. Jest cichy i zarówno bardzo mocny w trybie turbo. Bardzo mi sie podoba aplikacja moblina i pilot na podczerwień. Powietrze dobrze oczyszcza z kurzu i innych zanieczyszczeń ;)
   Zalety:
   wydajność
   cicha praca
   Wady:
   brak
   Ocena opinii: 0
  • -
   Katarzyna,
   27.04.2019 napisał:
   Korzystam z Timera w tym urządzeniu gdzie sobie ustalam kiedy ma się włączyć ;) Głównie korzystam z trybu auto. Dobrze neutralizuje np dym papierosowy.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Karolina,
   17.03.2019 napisał:
   Bardzo trwały i wydajny oczyszczacz powietrza. Jest cichy - można przy nim spać. Ja głównie korzystam z trybu auto. Jak powietrze jest mocno zanieczyszczone to zaraz słychac jak "zwiększa obroty ;) Z mojej strony bardzo polecam.
   Ocena opinii: 0
  • -
   justyna,
   20.02.2019 napisał:
   Mam oczyszczacz Ideal 40 PRO na moje mieszkanie 53 m2. Dobrze usuwa kurz ;) U mnie działa w trybie nocnym albo wysokim. Czasami załączam w tryb turbo. ogromnym udogodnieniem jest dla mnie zmiana ustawień urzązenia za pomoca pilota ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Karla Gawron,
   16.01.2019 napisał:
   Przede wszystkim na początku wspomnę o tym, ze oczyszczacz jest bardzo cichy, ale to bardzo cichy. Ja głównie korzystam z trybu auto. Bardzo czuły na kurz, pył i zapachy
   Zalety:
   mega cichy i mega czuły
   Ocena opinii: 0
  • -
   Monika ,
   15.12.2018 napisał:
   Urządzenie lekkie i proste w obsłudze. Oczyszczacz jest bardzo cichy w trybie auto oraz w trybie nocnym. Bardzo podoba mi sie opcja podłączenia do Wifi ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   agoldmann,
   06.12.2018 napisał:
   Dla mnie tutaj totalna rewelacja poza oczywiście jakością oczyszczania z alergenów itd. jest możliwość sterowania i kontrola z każdego miejsca. Jest też pilot zdalne sterowania co jest kolejnym udogodnieniem. Jak dla mnie oczyszczacz jest bardzo w porządku. mam nadzieję ,ze posłuży mi baaardzo długo
   Ocena opinii: 0
  Tylko osoby które kupiły dany produkt mogą dodawać opinie.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 55 m²
  Wydajność oczyszczania do: 440 m³/h
  Poziom hałasu: 17-62 dB
  Szacunkowy koszt energii 11 zł/mc
  Funkcja jonizacji: nie
  Funkcja nawilżania: Nie
  Lampa UV-C: nie
  Waga urządzenia: 3.6 kg
  Wysokość: 29.8 cm
  Głębokość: 25.5 cm
  Szerokość: 39.8 cm
  Zużycie energii: 5-75 W
  Filtr HEPA H14
  Szacowana żywotność filtrów: 24 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 324 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 36 miesięcy (Door-to-door)
  SKU: 4019364973017
Ideal AP 40 PRO oczyszczacz powietrza
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 3199,00zł
Dodaj do koszyka