Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: Nie
Poziom hałasu: 17 dB
Funkcja nawilżania: Nie
Współczynnik oczyszczania: 3.1
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Cena: 2299,00zł
W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 36 miesięcy (Door-to-door)

Opis

Oczyszczacz IDEAL AP 30 PRO został zaprojektowany po to, żeby skutecznie usuwać zanieczyszczenia z powietrza w pomieszczeniach o wielkości do 40 m2. Urządzenie zostało wyprodukowane w Niemczech i wykorzystano w nim najnowsze zdobycze technologii. Urządzenie jest wydajne i w ciągu godziny jest w stanie przefiltrować 310 m3 powietrza. Osoby, które szukają niezawodnego oczyszczacza powietrza, powinny się nim zainteresować, gdyż IDEAL AP 30 PRO należy do jednych z najlepszych urządzeń tego typu dostępnych na polskim rynku. Na szczególną uwagę zasługuje zastosowany w nim system filtracji powietrza, a także dodatkowe funkcje, które sprawiają, że korzystanie z urządzenia jest nie tylko proste, ale też wyjątkowo komfortowe. Oczyszczacz jest energooszczędny, dlatego jego użytkowanie nie będzie nas wiele kosztowało (pobór energii waha się od 5 do 30 W).

Filtr 360° w Ideal AP 30 PRO

IDEAL AP 30 PRO czyści powietrze wyjątkowo skutecznie, a to dlatego, że zastosowano w nim innowacyjny system filtracji, składający się z sprasowanego pięciowartościowego filtra 360°. Wyprodukowany został przez firmę Freudenberg – światowego lidera w produkcji filtrów. Jego filtry odpowiadają klasie HEPA H14 ze skutecznością na poziomie 99,997%. Wyjątkowość filtra 360° polega na losowym sposobie ułożenia tkanin o wysokim stopniu porowatości i niskimi oporami przepływu (DEPTH LOADING FILTERS). Strumień powietrza przepływa przez warstwę włókien, na których pozostają stałe cząstki. Filtracja wgłębna umożliwia zatrzymywania cząstek nie tylko na powierzchni, ale również w kanałach średnich.

Ideal AP 30 PRO oczyszczacz

Oczyszczacze Ideal Pro usuwają SARS-CoV-2

Oczyszczacze powietrza Ideal z serii PRO wykorzystują okrągły filtr 360°, których najwyższą skuteczność potwierdziły badania laboratoryjne i kompleksowa certyfikacja higieny mikrobiologicznej. Badania te przeprowadził renomowany Instytut Schwarzkopfa we współpracy z Instytutem Higieny Mainfranken. Ze względu na specjalną, wielowarstwową budowę, odfiltrowują one do 99,99% cząstek MPPS (o najbardziej przenikliwej wielkości) o rozmiarach od 0,1 do 0,3 mikrometra. Jak zapewnia producent, wśród zatrzymywanych cząstek znajdują się nie tylko alergeny, pyłki, LZO i bakterie, ale również wirusy, w tym nowy koronawirus SARS-CoV-2. Okrągła konstrukcja filtra 360° zapewnia optymalne wykorzystanie całej powierzchni filtra, a w związku z tym - dużą wydajność i skuteczne przechwytywanie wirusów.

Oczyszczanie powietrza w Ideal AP 30 PRO

Rozmaite zanieczyszczenia – kurz, alergeny, wirusy, bakterie, sierść zwierząt, włosy, drobinki sadzy, zarodniki pleśni, dym papierosowy, cząsteczki azbestu, czy chemiczne opary, różnią się one od siebie wielkością. Dlatego oczyszczacz IDEAL AP 30 PRO posiada aż trzy rodzaje filtrów.

Ideal AP 30 PRO oczyszczacz

 1. Powietrze zasysane przez oczyszczacz najpierw trafia do filtra wstępnego, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia. To tu usuwane są z niego włosy, sierść zwierząt, kurz, różnego rodzaju okruchy i większe pyły. Obecność filtra wstępnego bardzo odciąża filtr True HEPA przedłużając tym samym jego żywotność, gdyż w przeciwnym razie wszystkie zanieczyszczenia w pierwszej kolejności trafiałyby do filtra True HEPA.
 2. Kiedy powietrze jest już wstępnie oczyszczone przechodzi przez pięciowarstwowy filtr HEPA, który odpowiedzialny jest za zatrzymywanie bardzo drobnych cząsteczek, na przykład zarodników pleśni, wirusów, czy bakterii.
 3. Ważnym etapem filtracji jest filtr węgla aktywnego (aż 370 gram węgla), który pochłania zapachy (w tym również dym z papierosów), a także lotne związki organiczne (zaliczamy do nich między innymi formaldehydy czy benzen).

Funkcje Ideal AP 30 PRO

Czujnik wymiany filtra

Nowoczesny oczyszczacz powietrza został zaprojektowany tak, żeby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Czujnik wymiany filtra sprawia, że mamy pewność, iż jest on w stu procentach sprawny i doskonale filtruje nasze powietrze. Kiedy filtr jest na wyczerpaniu – urządzenie nas o tym poinformuje.

Tryby pracy

Wentylator działa w pięciu trybach (nocny, niski, średni, wysoki, turbo), a użytkownik ma możliwość manualnej kalibracji ustawień 2 i 3 programu według swoich potrzeb. Jeżeli chcemy, żeby oczyszczacz działał samodzielnie, wybieramy tryb auto, który sprawi, że tempo pracy będzie zmieniane automatycznie, w zależności od stanu powietrza w pomieszczeniu.

Ideal AP 30 PRO oczyszczacz

Ideal AP 30 PRO oczyszczacz

Aplikacja mobilna

Funkcja WiFi wyróżnia oczyszczacz na tle innych urządzeń tego typu. Obsługując urządzenie z wykorzystaniem aplikacji mobilnej IDEAL Air Pro, uzyskujemy dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak: programator czasowy, blokada rodzicielska, personalizacja trybu auto czy status filtra. Aplikacja przedstawia nam dokładne informacje na temat zanieczyszczenia powietrza w miejscu, w którym znajduje się oczyszczacz oraz daje dostęp do instrukcji obsługi i najczęściej zadawanych pytań.

Współczynnik Oczyszczania WO

Parametr informujący o tym ile razy w ciągu godziny urządzenie jest w stanie wymienić/przefiltrować całe powietrze w pomieszczaniu. W celu zapewnienia optymalnej jakości filtracji sugerujemy wybór oczyszczacza powietrza z wydajnością pozwalającą co najmniej 3-krotne przefiltrowanie całego powietrza w pomieszczenia,dlatego Współczynnik Oczyszczania powinien być zbliżony do 3. Wyższy Współczynnik Oczyszczania oznacza, że urządzenie szybciej poradzi sobie z zanieczyszczeniami.

Model Ideal AP 30 PRO Powierzchnia pomieszczenia [m²], przy wysokości 2,5 m
Wydajność 300 m³/h 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 70
WSPÓŁCZYNNIK WO 8.0 6.0 4.8 4.0 3.4 3.0 2.7 2.4 2.2 2.0 1.7

CZYM IDEAL AP 30 PRO WYRÓŻNIA SIĘ NA TLE KONKURENCYJNYCH PRODUKTÓW?

Funkcjonalny oczyszczacz powietrza zaprojektowany przez specjalistów z firmy IDEAL wyróżnia się spośród podobnych produktów bardzo dobrą jakością i mnogością funkcji. Jego największymi zaletami są: wykorzystanie filtrów o najwyższej skuteczności ze wszystkich domowych oczyszczaczy dostępnych na rynku oraz możliwość sterowania za pomocą aplikacji mobilnej. Posiada przycisku centralnych którego kolor podświetlenia informuje o aktualnej jakości powietrza. Urządzenie posiada wbudowane czujniki gazu, zapachu, a także stężenia pyłów PM 2.5. Zastosowane w nim filtry są bardzo wydajne – w zależności od jakości powietrza w naszym mieszkaniu powinny wystarczyć na rok do dwóch lat stałego użytkowania. Na uwagę zasługuje ponadto jakość pracy urządzenia – wydajność oczyszczania powietrza waha się od od 65 do 310 m³/h, w zależności od wybranego trybu. Urządzenie IDEAL AP 30 PRO ze względu na cichą pracę (na najniższych obrotach poziom hałasu wynosi jedynie 16 dB, co jest dla człowieka praktycznie niesłyszalne) może być stosowany nawet w pomieszczeniach, w których spędzamy noc. Jego atrakcyjny design (ma on postać czarno-białego walca) i niewielkie gabaryty sprawiają, że będzie on znakomicie prezentował się zarówno w domach, biurach, jak i gabinetach lekarskich.


Funkcje dodatkowe Ideal AP 30 PRO

 • 5 PRĘDKOŚCI PRACY WENTYLATORA

nocny, niski, średni, wyskoi, turbo

 • INTELIGENTNY TRYB AUTOMATYCZNY

prędkość zależna od poziomu zanieczyszczeń

 • WSKAŹNIK JAKOŚCI POWIETRZA

w 3 kolorach informuje o aktualnym stanie powietrza

 • CZUJNIK WYMIANY FILTRA

odczytuje poziom zużycia filtra i informuje o konieczności wymiany

 • TIMER

umożliwia planowanie włączenia lub wyłączenia filtracji po 1, 2, 4 albo 8 godzinach

 • APLIKACJA MOBILNA

sterowanie urządzeniem poprzez sieć Wi-Fi

 • CZUJNIKI

pyłów, gazów i zapachów

 • CICHY I ENERGOOSZCZĘDNY

niskie zużycie energii i ultra cicha praca

 • CHILD LOCK

blokuje przed niechcianą zmianą ustawień

 • OPCJONALNY POKROWIEC NA FILTR

możliwość dokupienia ozdobnego pokrowca w 20 wzorach

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   Paweł,
   02.07.2020 napisał:
   Oczyszczacz kupiony w trakcie pandemii koronawirusa. Dobrze oczyszcza powietrze. Super sprawdza się aplikacja mobilna ideal air pro . Dobrze działają takie funkcje jak programator czasowy czy blokada rodzicielska.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Wiktoria,
   07.04.2020 napisał:
   W porządku oczyszczacz. Mam go za łóżkiem i mogę spokojnie sobie spać przy tym włączonym oczyszczaczu ;) Działa u mnie w trybie średnim oraz nocnym ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Dawid,
   27.01.2020 napisał:
   Jego zakup okazał się być trafiony w 10-tkę. Urządzenie jest bardzo ciche. Dopiero na wyższych obrotach bardziej słychać oczyszczacz. Szybko reaguje na zanieczyszczenia w powietrzu np. perfumy czy psiknięcie antyprespirantem
   Ocena opinii: 0
  • -
   Anja,
   05.01.2020 napisał:
   Oczyszczacz bardzo dobrze oczyszcza powietrze, lepiej sie funkcjonuje jak i również śpi. Dla mnie bardzo pozytywną rzecza oprócz oczywiście jakości powietrza jest też sterownie:
   za pomocą aplikacji Ideal Air Pro. Można też zarządzać urządzeniem z wykorzystaniem wifi. Tak samo Timer - fajnie, ze mozna sobie zaplanować kiedy ma byc oczyszczanie powietrza czy jest tez ten chip z historią.

   Ocena opinii: 0
  • -
   Mariusz ,
   18.11.2019 napisał:
   Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Niewielkie rozmiary, więc gabarytowo bardzo okay. Prosty sposób użytkowania, urządzenie jest ciche, wydajne i ładnie wygląda. Generalnie, czuć różnicę w powietrzu.
   Zalety:
   ładnie wygląda, jest cichy, posiada czujnik wymiany filtra
   Ocena opinii: 0
  • -
   Karol,
   06.10.2019 napisał:
   Jest kompaktowy, dobrze oczyszczający powietrze. Polecam dla alergików czy osób, mających astmę.a także jak ja, która ma kota ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Marianna,
   18.08.2019 napisał:
   Oczyszczacz zgrabny, kompaktowy. Bardzo czuły na takie rzeczy jak kurz czy sierść zwierząt. Używam go od roku czasu i mogę z całą pewnością powiedzieć, ze jak na razie spełnia moje oczekiwania. W domu na pewno jest mniej zanieczyszczeń co zresztą widze po meblach sprzątając. Poza tym jest intuicyjny, prosty w obsłudze.
   Zalety:
   skuteczny, prosty w obsłudze, bardzo czuły
   Wady:
   póki co nie widzę :)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Michalina,
   27.04.2019 napisał:
   polecam dla osób, które mają dobre nawilżenie powietrze, ale mają problem z samą jakością, powietrze mają zanieczyszczone. Jest energooszczedny, wydajny i w dobrej cenie zakupiony. Na razie filtra nie wymieniałam, bo jeszcze mnie o tym urządzenie nie "poinformowało" ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Polek,
   23.03.2019 napisał:
   Ogromnie miłym zaskoczeniem było to, ze jest mozliwość obsługi oczyszczacza za pomoca aplikacji mobilnej. Świetna sprawa. Zastanawiałem sie by kupić oczyszczacz z nawilżaczem ale koniec końców postawiłem własnie na IDEAL . Bardzo dobrze radzi sobie z zanieczyszczonym powietrzem. Dodam, ze mieszkam w Warszawie, gdzie jakośc powietrza jest po prostu strasznie kiepska.
   Zalety:
   przede wszystkim aplikacja mobilna oraz skuteczność urządzenia :)
   Wady:
   nie zauważyłem
   Ocena opinii: 0
  • -
   magda.pajkert.1985,
   06.12.2018 napisał:
   Od dość niedawna mam ten oczyszczacz powietrza i bardzo polecam go osobom, które chca oczyścić pomieszczenie z kurzu czy sierści zwierząt. U mnie bardzo sie sprawdza ze wzlędu na to, ze mam kota :) sam sklep oceniam jako profesjonalny a obsługe badzo pomocną i miłą
   Ocena opinii: 0
  Jesteś niezalogowany. Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie o produkcie. Kliknij aby się zalogować.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 40 m²
  Wydajność oczyszczania do: 310 m³/h
  Poziom hałasu: 17-54 dB
  Funkcja jonizacji: nie
  Funkcja nawilżania: nie
  Waga urządzenia: 3.6 kg
  Wysokość: 29.8 cm
  Głębokość: 25.5 cm
  Szerokość: 39.8 cm
  Zużycie energii: 5-30 W
  Filtr HEPA H14
  Szacowana żywotność filtrów: 24 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 250 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 36 miesięcy (Door-to-door)
  SKU: 4019364973000
Ideal AP 30 PRO oczyszczacz
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 2299,00zł
Dodaj do koszyka