Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: nie
Poziom hałasu: 17 dB
Funkcja nawilżania: nie
Współczynnik oczyszczania: 3.1
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Oczyszczacz powietrza
Cena: 2199,00zł
W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 36 miesięcy (Door-to-door)
 • Finansowanie B2B

 • Opinie

  • -
   Michalina,
   27.04.2019 napisał:
   polecam dla osób, które mają dobre nawilżenie powietrze, ale mają problem z samą jakością, powietrze mają zanieczyszczone. Energoszczedny, wydajny i w dobrej cenie zakupiony. Na razie filtra nie wymieniałam, bo jeszcze mnie o tym urządzenie nie "poinformowało" ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Polek,
   23.03.2019 napisał:
   Ogromnie miłym zaskoczeniem było to, ze jest mozliwość obsługi oczyszczacza za pomoca aplikacji mobilnej. Świetna sprawa. Zastanawiałem sie by kupić oczyszczacz z nawilżaczem ale koniec końców postawiłem własnie na IDEAL . Bardzo dobrze radzi sobie z zanieczyszczonym powietrzem. Dodam, ze mieszkam w Warszawie, gdzie jakośc powietrza jest po prostu strasznie kiepska.
   Ocena opinii: 0
  • -
   magda.pajkert.1985,
   06.12.2018 napisał:
   Od dość niedawna mam ten oczyszczacz powietrza i bardzo polecam go osobom, które chca oczyścić pomieszczenie z kurzu czy sierści zwierząt. U mnie bardzo sie sprawdza ze wzlędu na to, ze mam kota :) sam sklep oceniam jako profesjonalny a obsługe badzo pomocną i miłą
   Ocena opinii: 0
  Jesteś niezalogowany. Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie o produkcie. Kliknij aby się zalogować.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 40 m²
  Wydajność oczyszczania do: 310 m³/h
  Poziom hałasu: 17-54 dB
  Funkcja jonizacji: nie
  Funkcja nawilżania: nie
  Waga urządzenia: 3.6 kg
  Wysokość: 29.8 cm
  Szerokość: 39.8 cm
  Głębokość: 25.5 cm
  Zużycie energii: 5-30 W
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja: 36 miesięcy (Door-to-door)
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  SKU: 4019364973000

Oczyszczacz IDEAL AP 30 PRO został zaprojektowany po to, żeby skutecznie usuwać zanieczyszczenia z powietrza w pomieszczeniach o wielkości do 40 m2. Urządzenie zostało wyprodukowane w Niemczech i wykorzystano w nim najnowsze zdobycze technologii. Urządzenie jest wydajne i w ciągu godziny jest w stanie przefiltrować 310 m3 powietrza. Osoby, które szukają niezawodnego oczyszczacza powietrza, powinny się nim zainteresować, gdyż IDEAL AP 30 PRO należy do jednych z najlepszych urządzeń tego typu dostępnych na polskim rynku. Na szczególną uwagę zasługuje zastosowany w nim system filtracji powietrza, a także dodatkowe funkcje, które sprawiają, że korzystanie z urządzenia jest nie tylko proste, ale też wyjątkowo komfortowe. Oczyszczacz jest energooszczędny, dlatego jego użytkowanie nie będzie nas wiele kosztowało (pobór energii waha się od 5 do 30 W).

Filtr 360°

IDEAL AP 30 PRO czyści powietrze wyjątkowo skutecznie, a to dlatego, że zastosowano w nim innowacyjny system filtracji, składający się z sprasowanego pięciowartościowego filtra 360°. Wyprodukowany został przez firmę Freudenberg – światowego lidera w produkcji filtrów. Jego filtry odpowiadają klasie HEPA H14 ze skutecznością na poziomie 99,997%. Wyjątkowość filtra 360° polega na losowym sposobie ułożenia tkanin o wysokim stopniu porowatości i niskimi oporami przepływu (DEPTH LOADING FILTERS). Strumień powietrza przepływa przez warstwę włókien, na których pozostają stałe cząstki. Filtracja wgłębna umożliwia zatrzymywania cząstek nie tylko na powierzchni, ale również w kanałach średnich.

Oczyszczanie powietrza w Ideal AP 30 PRO

Rozmaite zanieczyszczenia – kurz, alergeny, wirusy, bakterie, sierść zwierząt, włosy, drobinki sadzy, zarodniki pleśni, dym papierosowy, cząsteczki azbestu, czy chemiczne opary, różnią się one od siebie wielkością. Dlatego oczyszczacz IDEAL AP 30 PRO posiada aż trzy rodzaje filtrów.

 1. Powietrze zasysane przez oczyszczacz najpierw trafia do filtra wstępnego, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia. To tu usuwane są z niego włosy, sierść zwierząt, kurz, różnego rodzaju okruchy i większe pyły. Obecność filtra wstępnego bardzo odciąża filtr True HEPA przedłużając tym samym jego żywotność, gdyż w przeciwnym razie wszystkie zanieczyszczenia w pierwszej kolejności trafiałyby do filtra True HEPA.
 2. Kiedy powietrze jest już wstępnie oczyszczone przechodzi przez pięciowarstwowy filtr HEPA, który odpowiedzialny jest za zatrzymywanie bardzo drobnych cząsteczek, na przykład zarodników pleśni, wirusów, czy bakterii.
 3. Ważnym etapem filtracji jest filtr węgla aktywnego, który pochłania zapachy (w tym również dym z papierosów), a także lotne związki organiczne (zaliczamy do nich między innymi formaldehydy czy benzen).

Funkcje Ideal AP 30 PRO

Czujnik wymiany filtra

Nowoczesny oczyszczacz powietrza został zaprojektowany tak, żeby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Czujnik wymiany filtra sprawia, że mamy pewność, iż jest on w stu procentach sprawny i doskonale filtruje nasze powietrze. Kiedy filtr jest na wyczerpaniu – urządzenie nas o tym poinformuje.

Tryby pracy

Wentylator działa w pięciu trybach (nocny, niski, średni, wysoki, turbo), a użytkownik ma możliwość manualnej kalibracji ustawień 2 i 3 programu według swoich potrzeb. Jeżeli chcemy, żeby oczyszczacz działał samodzielnie, wybieramy tryb auto, który sprawi, że tempo pracy będzie zmieniane automatycznie, w zależności od stanu powietrza w pomieszczeniu.

Aplikacja mobilna

Funkcja WiFi wyróżnia oczyszczacz na tle innych urządzeń tego typu. Obsługując urządzenie z wykorzystaniem aplikacji mobilnej IDEAL Air Pro, uzyskujemy dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak: programator czasowy, blokada rodzicielska, personalizacja trybu auto czy status filtra. Aplikacja przedstawia nam dokładne informacje na temat zanieczyszczenia powietrza w miejscu, w którym znajduje się oczyszczacz oraz daje dostęp do instrukcji obsługi i najczęściej zadawanych pytań.

CZYM IDEAL AP 30 PRO WYRÓŻNIA SIĘ NA TLE KONKURENCYJNYCH PRODUKTÓW?

Funkcjonalny oczyszczacz powietrza zaprojektowany przez specjalistów z firmy IDEAL wyróżnia się spośród podobnych produktów bardzo dobrą jakością i mnogością funkcji. Jego największymi zaletami są: wykorzystanie filtrów o najwyższej skuteczności ze wszystkich domowych oczyszczaczy dostępnych na rynku oraz możliwość sterowania za pomocą aplikacji mobilnej. Posiada przycisku centralnych którego kolor podświetlenia informuje o aktualnej jakości powietrza. Urządzenie posiada wbudowane czujniki gazu, zapachu, a także stężenia pyłów PM 2.5. Zastosowane w nim filtry są bardzo wydajne – w zależności od jakości powietrza w naszym mieszkaniu powinny wystarczyć na rok do dwóch lat stałego użytkowania. Na uwagę zasługuje ponadto jakość pracy urządzenia – wydajność oczyszczania powietrza waha się od od 65 do 310 m³/h, w zależności od wybranego trybu. Urządzenie IDEAL AP 30 PRO ze względu na cichą pracę (na najniższych obrotach poziom hałasu wynosi jedynie 16 dB, co jest dla człowieka praktycznie niesłyszalne) może być stosowany nawet w pomieszczeniach, w których spędzamy noc. Jego atrakcyjny design (ma on postać czarno-białego walca) i niewielkie gabaryty sprawiają, że będzie on znakomicie prezentował się zarówno w domach, biurach, jak i gabinetach lekarskich.

Charakterystyka funkcji oczyszczacza powietrza IDEAL AP 30 PRO   

Tryby pracy IDEAL AP 30 PRO:   

 • pięć prędkości wentylatora: nocny, niski, średni, wysoki, turbo
 • cztery tryby pracy: automatyczny, ręczny, turbo, nocny
 • tryb pracy automatycznej: urządzenie dostosowuje bieg wentyalora do zachodzących zmian w jakości powietrza
 • tryb turbo: najmocniejszy bieg ze zwiększoną mocą pracy silnika
 • tryb ręczny: pozwala na manualne sterowanie prędkością wentyalora i ustawienia trybu nocnego (cichego)
 • wysokowydajny filtr 360°
 • technologia AEON Blue Cleaning System: usuwa do 99,997% zanieczyszczeń

 Wskaźniki i czujniki IDEAL AP 30 PRO:    

 • wskaźnik jakości powietrza: prezentuje jakosć powietrza w trzech kolorach lampek zielona, żółta, czerwona (jakość powietrza od dobrej do słabej), ułatwia wybór tempa filtracji,
 • wskaźnik prędkości wentylatora: informuje na jakim biegu znajduje się wentylator
 • wskaźnik włącznika czasowego: informuje czy urządzenie zostało zaprogramowne do wyłączeniu czy włączenia
 • wskaźnik trybu cichego: informuje czy urządzenie działa w trybie cichym
 • czujniki jakości powietrza: mierzy poziom pyłów, gazów i zapachów
 • czujnik wymiany filtra: odczytuje poziom zużycia filtra
 • czujnik światła dziennego: wpływa na obniżenie jasności przycisku centralnego w zaciemnionych pomieszczeniach - przydatny w sypialni

Dodatkowe opcje IDEAL AP 30 PRO:   

 • sterownie: pilotem lub aplikacją Ideal Air Pro
 • zarządzanie urządzeniem z wykorzystaniem wifi
 • chip pamięci z historią wykorzystania filtra
 • timer: umożliwia planowanie włączenia lub wyłączenia filtracji po 1, 2, 4 albo 8 godzinach
 • Child Lock - blokuje urządzenie, tak aby nie reagowło na sterowanie

Sposób oczyszczania powietrza IDEAL AP 30 PRO:    

 • Filtr wstępny (pre-filter) - zatrzymuje duże zanieczyszczenia (sierść, włosy) i zwiększa wydajność filtru HEPA
 • Filtr HEPA H14 (pięciowarstwowy) - usuwa do 99,997% alergenów, bakterii i pyłów zawieszonych (tj. PM 2.5, PM 10) oraz zanieczyszczenia o wymiarach do 0,3 mikron, kumuluje zanieczyszczenia w całej objętości filtra ("depth loading")
 • Filtr z węglem aktywnym (aż 370 g węgla) - dysponuje dużą powierzchnią aktywną, pochałaniającą zapachy, lotne związków organiczne oraz dym papierosowy
Ideal AP 30 PRO
Cena: 2199,00zł
Ocena klientów:
Skontaktuj się z nami

+48 574 003 908