Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: nie
Poziom hałasu: 17 dB
Szacunkowy koszt energii: 6 zł/mc
Funkcja nawilżania: nie
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i darmowy zwrot
Gwarancja i darmowy zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Cena: 2649,00zł

W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 36 miesięcy (Door-to-door)

Opis

IDEAL AP 30 PRO parametry


Oczyszczacz IDEAL AP 30 PRO został zaprojektowany po to, żeby skutecznie usuwać zanieczyszczenia z powietrza w pomieszczeniach o wielkości do 40 m2. Urządzenie zostało wyprodukowane w Niemczech i wykorzystano w nim najnowsze zdobycze technologii. Urządzenie jest wydajne i w ciągu godziny jest w stanie przefiltrować 310 m3 powietrza. Osoby, które szukają niezawodnego oczyszczacza powietrza, powinny się nim zainteresować, gdyż IDEAL AP 30 PRO należy do jednych z najlepszych urządzeń tego typu dostępnych na polskim rynku. Na szczególną uwagę zasługuje zastosowany w nim system filtracji powietrza, a także dodatkowe funkcje, które sprawiają, że korzystanie z urządzenia jest nie tylko proste, ale też wyjątkowo komfortowe. Oczyszczacz jest energooszczędny, dlatego jego użytkowanie nie będzie nas wiele kosztowało (pobór energii waha się od 5 do 30 W).

IDEAL AP 30 PRO oczyszczacz powietrza


Filtr 360° w Ideal AP 30 PRO

IDEAL AP 30 PRO czyści powietrze wyjątkowo skutecznie, a to dlatego, że zastosowano w nim innowacyjny system filtracji, składający się z sprasowanego pięciowartościowego filtra 360°. Wyprodukowany został przez firmę Freudenberg – światowego lidera w produkcji filtrów. Jego filtry odpowiadają klasie HEPA H14 ze skutecznością na poziomie 99,997%. Wyjątkowość filtra 360° polega na losowym sposobie ułożenia tkanin o wysokim stopniu porowatości i niskimi oporami przepływu (DEPTH LOADING FILTERS). Strumień powietrza przepływa przez warstwę włókien, na których pozostają stałe cząstki. Filtracja wgłębna umożliwia zatrzymywania cząstek nie tylko na powierzchni, ale również w kanałach średnich.

VIDEAL AP 30 PRO filtr 360


Oczyszczacze Ideal Pro usuwają wirusy

Oczyszczacze powietrza Ideal z serii PRO wykorzystują okrągły filtr 360°, których najwyższą skuteczność potwierdziły badania laboratoryjne i kompleksowa certyfikacja higieny mikrobiologicznej. Badania te przeprowadził renomowany Instytut Schwarzkopfa we współpracy z Instytutem Higieny Mainfranken. Ze względu na specjalną, wielowarstwową budowę, odfiltrowują one do 99,99% cząstek MPPS (o najbardziej przenikliwej wielkości) o rozmiarach od 0,1 do 0,3 mikrometra. Jak zapewnia producent, wśród zatrzymywanych cząstek znajdują się nie tylko alergeny, pyłki, LZO i bakterie, ale również wirusy. Okrągła konstrukcja filtra 360° zapewnia optymalne wykorzystanie całej powierzchni filtra, a w związku z tym - dużą wydajność i skuteczne przechwytywanie wirusów.

IDEAL AP 30 PRO koło biurka z logo


Oczyszczanie powietrza w Ideal AP 30 PRO

Rozmaite zanieczyszczenia – kurz, alergeny, wirusy, bakterie, sierść zwierząt, włosy, drobinki sadzy, zarodniki pleśni, dym papierosowy, cząsteczki azbestu, czy chemiczne opary, różnią się one od siebie wielkością. Dlatego oczyszczacz IDEAL AP 30 PRO posiada aż trzy rodzaje filtrów.

 • Powietrze zasysane przez oczyszczacz najpierw trafia do filtra wstępnego, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia. To tu usuwane są z niego włosy, sierść zwierząt, kurz, różnego rodzaju okruchy i większe pyły. Obecność filtra wstępnego bardzo odciąża filtr True HEPA przedłużając tym samym jego żywotność, gdyż w przeciwnym razie wszystkie zanieczyszczenia w pierwszej kolejności trafiałyby do filtra True HEPA.

 • Kiedy powietrze jest już wstępnie oczyszczone przechodzi przez pięciowarstwowy filtr HEPA, który odpowiedzialny jest za zatrzymywanie bardzo drobnych cząsteczek, na przykład zarodników pleśni, wirusów, czy bakterii.

 • Ważnym etapem filtracji jest filtr węgla aktywnego (aż 370 gram węgla), który pochłania zapachy (w tym również dym z papierosów), a także lotne związki organiczne (zaliczamy do nich między innymi formaldehydy czy benzen).

IDEAL AP 30 PRO w salonie z logo


Funkcje Ideal AP 30 PRO

Czujnik wymiany filtra

Nowoczesny oczyszczacz powietrza został zaprojektowany tak, żeby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Czujnik wymiany filtra sprawia, że mamy pewność, iż jest on w stu procentach sprawny i doskonale filtruje nasze powietrze. Kiedy filtr jest na wyczerpaniu – urządzenie nas o tym poinformuje.

Tryby pracy

Wentylator działa w pięciu trybach (nocny, niski, średni, wysoki, turbo), a użytkownik ma możliwość manualnej kalibracji ustawień 2 i 3 programu według swoich potrzeb. Jeżeli chcemy, żeby oczyszczacz działał samodzielnie, wybieramy tryb auto, który sprawi, że tempo pracy będzie zmieniane automatycznie, w zależności od stanu powietrza w pomieszczeniu.

IDEAL AP 30 PRO oczyszczacz i leżąca pani


Sterowanie z aplikacją mobilną

Funkcja WiFi wyróżnia oczyszczacz na tle innych urządzeń tego typu. Obsługując urządzenie z wykorzystaniem aplikacji mobilnej IDEAL Air Pro, uzyskujemy dostęp do dodatkowych funkcji. Aplikacja przedstawia nam informacje na temat zanieczyszczenia powietrza w miejscu, w którym znajduje się oczyszczacz oraz daje dostęp do instrukcji obsługi i najczęściej zadawanych pytań.

aplikacja1

aplikacja2

IDEAL AP 30 PRO aplikacja mobilna


Współczynnik Oczyszczania WO

Parametr informujący o tym ile razy w ciągu godziny urządzenie jest w stanie wymienić/przefiltrować całe powietrze w pomieszczaniu. W celu zapewnienia optymalnej jakości filtracji sugerujemy wybór oczyszczacza powietrza z wydajnością pozwalającą co najmniej 3-krotne przefiltrowanie całego powietrza w pomieszczenia,dlatego Współczynnik Oczyszczania powinien być zbliżony do 3. Wyższy Współczynnik Oczyszczania oznacza, że urządzenie szybciej poradzi sobie z zanieczyszczeniami.

Model Ideal AP 30 PRO Powierzchnia pomieszczenia [m²], przy wysokości 2,5 m
Wydajność 300 m³/h 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 70
WSPÓŁCZYNNIK WO 8.0 6.0 4.8 4.0 3.4 3.0 2.7 2.4 2.2 2.0 1.7

Ideal AP 30 PRO uśmiechnięci ludzie


PROSTA KONSERWACJA URZĄDZENIA

Oczyszczacz powietrza jest urządzeniem, które pracuje praktycznie samodzielnie i nie jest problematyczne w konserwacji. Jedyne, o czym należy pamiętać to cykliczna wymiana i czyszczenie filtrów:

1. Filtr wstępny, węglowy i HEPA - filtr 3 w 1. Jego żywotność wynosi do 24 miesięcy. O konieczności wymiany filtra poinformuje nas wskaźnik wymiany filtra. Zaleca się odkurzać część tekstylną jak i sam filtr za pomocą odkurzacza, najlepiej z miękką końcówką z włosia.

Szacowany roczny koszt filtrów wynosi jedynie 250 zł.

IDEAL AP 30 PRO wymiana filtrów


Funkcje dodatkowe Ideal AP 30 PRO

IDEAL AP 30 PRO wypisane funkcje


Najczęstsze pytania


Co ile wymienia się filtry w oczyszczaczu Ideal AP 30 PRO?

Urządzenie korzysta z filtra 360. Są w nim zawarte filtry - HEPA, węglowy i wstępny. Należy go wymienić maksymalnie po 24 miesiącach.

Jak się obsługuje oczyszczacz Ideal AP 30 PRO?

Można obsługiwać i sterować urządzeniem bezpośrednio na panelu sterowania lub za pomocą WIFI, czyli aplikacji mobilnej - Ideal Air PRO.

Czy oczyszczacz Ideal AP 30 PRO usunie dym papierosowy?

Filtr węglowy znajdujący się wewnątrz urządzenia jest odpowiedzialny za usuwanie zanieczyszczeń gazowych. Między innymi usuwa dym papierosowy i inne nieprzyjemne zapachy.

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   Kinga,
   03.11.2021 napisał:
   Oczyszczacz bardzo w porządku, Jednak jak dla mnie mógłby być troszkę bardziej cichy ;) A tak powietrze oczyszczone bardzo dobrze.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Paweł,
   02.07.2020 napisał:
   Oczyszczacz kupiony w trakcie pandemii koronawirusa. Dobrze oczyszcza powietrze. Super sprawdza się aplikacja mobilna ideal air pro . Dobrze działają takie funkcje jak programator czasowy czy blokada rodzicielska.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Wiktoria,
   07.04.2020 napisał:
   W porządku oczyszczacz. Mam go za łóżkiem i mogę spokojnie sobie spać przy tym włączonym oczyszczaczu ;) Działa u mnie w trybie średnim oraz nocnym ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Dawid,
   27.01.2020 napisał:
   Jego zakup okazał się być trafiony w 10-tkę. Urządzenie jest bardzo ciche. Dopiero na wyższych obrotach bardziej słychać oczyszczacz. Szybko reaguje na zanieczyszczenia w powietrzu np. perfumy czy psiknięcie antyprespirantem
   Ocena opinii: 0
  • -
   Anja,
   05.01.2020 napisał:
   Oczyszczacz bardzo dobrze oczyszcza powietrze, lepiej sie funkcjonuje jak i również śpi. Dla mnie bardzo pozytywną rzecza oprócz oczywiście jakości powietrza jest też sterownie:
   za pomocą aplikacji Ideal Air Pro. Można też zarządzać urządzeniem z wykorzystaniem wifi. Tak samo Timer - fajnie, ze mozna sobie zaplanować kiedy ma byc oczyszczanie powietrza czy jest tez ten chip z historią.

   Ocena opinii: 0
  • -
   Mariusz ,
   18.11.2019 napisał:
   Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Niewielkie rozmiary, więc gabarytowo bardzo okay. Prosty sposób użytkowania, urządzenie jest ciche, wydajne i ładnie wygląda. Generalnie, czuć różnicę w powietrzu.
   Zalety:
   ładnie wygląda, jest cichy, posiada czujnik wymiany filtra
   Ocena opinii: 0
  • -
   Karol,
   06.10.2019 napisał:
   Jest kompaktowy, dobrze oczyszczający powietrze. Polecam dla alergików czy osób, mających astmę.a także jak ja, która ma kota ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Marianna,
   18.08.2019 napisał:
   Oczyszczacz zgrabny, kompaktowy. Bardzo czuły na takie rzeczy jak kurz czy sierść zwierząt. Używam go od roku czasu i mogę z całą pewnością powiedzieć, ze jak na razie spełnia moje oczekiwania. W domu na pewno jest mniej zanieczyszczeń co zresztą widze po meblach sprzątając. Poza tym jest intuicyjny, prosty w obsłudze.
   Zalety:
   skuteczny, prosty w obsłudze, bardzo czuły
   Wady:
   póki co nie widzę :)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Michalina,
   27.04.2019 napisał:
   polecam dla osób, które mają dobre nawilżenie powietrze, ale mają problem z samą jakością, powietrze mają zanieczyszczone. Jest energooszczedny, wydajny i w dobrej cenie zakupiony. Na razie filtra nie wymieniałam, bo jeszcze mnie o tym urządzenie nie "poinformowało" ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Polek,
   23.03.2019 napisał:
   Ogromnie miłym zaskoczeniem było to, ze jest mozliwość obsługi oczyszczacza za pomoca aplikacji mobilnej. Świetna sprawa. Zastanawiałem sie by kupić oczyszczacz z nawilżaczem ale koniec końców postawiłem własnie na IDEAL . Bardzo dobrze radzi sobie z zanieczyszczonym powietrzem. Dodam, ze mieszkam w Warszawie, gdzie jakośc powietrza jest po prostu strasznie kiepska.
   Zalety:
   przede wszystkim aplikacja mobilna oraz skuteczność urządzenia :)
   Wady:
   nie zauważyłem
   Ocena opinii: 0
  • -
   magda.pajkert.1985,
   06.12.2018 napisał:
   Od dość niedawna mam ten oczyszczacz powietrza i bardzo polecam go osobom, które chca oczyścić pomieszczenie z kurzu czy sierści zwierząt. U mnie bardzo sie sprawdza ze wzlędu na to, ze mam kota :) sam sklep oceniam jako profesjonalny a obsługe badzo pomocną i miłą
   Ocena opinii: 0

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 40 m²
  Wydajność oczyszczania do: 310 m³/h
  Poziom hałasu: 17-54 dB
  Szacunkowy koszt energii 6 zł/mc
  Funkcja jonizacji: nie
  Funkcja nawilżania: Nie
  Lampa UV-C: nie
  Waga urządzenia: 3.6 kg
  Wysokość: 29.8 cm
  Głębokość: 25.5 cm
  Szerokość: 39.8 cm
  Zużycie energii: 5-30 W
  Filtr HEPA H14
  Szacowana żywotność filtrów: 24 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 250 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 36 miesięcy (Door-to-door)
  SKU: 4019364973000
Ideal AP 30 PRO oczyszczacz powietrza
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 2649,00zł
Dodaj do koszyka