Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: tak
Poziom hałasu: 26 dB
Szacunkowy koszt energii: 9 zł/mc
Funkcja nawilżania: nie
Cena: 1599,00zł

W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)

Opis

IDEAL AP 30 parametry


Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 30 to niewielki produkt z linii AP marki IDEAL ważący tylko 7 kg. Jego przeznaczenie to użytek domowy. Idealny do zastosowania w pomieszczeniach o powierzchni do 45 m2. Urządzenie zapewnia niski pobór energii, a jego wydajność to 330 m3/h. W oczyszczaczu producent zastosował nowoczesną technologię AEON Blue filtrującą 99,97% niebezpiecznych zanieczyszczeń, tj.: wirusy, pleśnie, opary chemiczne, drobny pył, dym papierosowy, sierść zwierzęca, spaliny, kurz, zapachy, aerozole. Produkt został wyposażony w tryb pracy automatycznej dostosowujący ustawienia do obecnego stanu jakości powietrza. Do sprzętu dołączony jest pilot przeznaczony do włączania i wyłączania oraz wyboru ustawień.

IDEAL AP 30 oczyszczacz powietrza


Elegancki wygląd IDEAL AP 30

Urządzenie posiada nie tylko stylową obudowę, ale i prosty wyświetlacz. Świetnie wpasowuje się w nowoczesnych i tradycyjnych pomieszczeniach. Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 30 to produkt dedykowany zarówno do domu, jak i biura. Sprawdzi się dla osób z alergią, astmą oraz miłośników domowych zwierząt.

IDEAL AP 30 w jasnym pokoju


6-stopniowa filtracja powietrza w Ideal AP 30

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 30 używa zintegrowany system filtracji. Produkt działa w oparciu o system AEON Blue®, będący nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem. Jego działanie opiera się on na 6-stopniowym systemie oczyszczania powietrza.

Jonizator PlasmaWave™ - wytwarza ujemnie naładowane jony, które usuwają abrdzo drobne cząsteczki, a także oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń bez emisji szkodliwego ozonu.

Filtr wstępny – zatrzymuje większe zanieczyszczenia, takie jak sierść, kurz i włosy, wspomagając tym pracę kolejnych filtrów.

Filtr HEPA - wychwytuje zanieczyszczenia o wymiarach do 0,3 mikrona, takie jak pyły zawieszone PM10 i PM2.5, alergeny i bakterie.

Filtr z węglem aktywnym – niweluje lotne związki organiczne, dym papierosowy, nieprzyjemne zapachy i inne zanieczyszczenia gazowe.

CleanCel™ - jest to powłoka antybakteryjna, zapobiegająca roznoszeniu się grzybów, pleśni i bakterii.

OptiFlow – system niwelujący oddalone cząstki dymów i pyłów. Roztacza świeże powietrze w całym mieszkaniu.

IDEAL AP 30 filtracja


Jakie funkcje posiada oczyszczacz powietrza IDEAL AP 30?

Tryby pracy, czujniki i wskaźniki

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 30 wyposażony został w system czujników mierzących jakość powietrza, w tym poziom pyłów, gazów i zapachów. Ponadto posiada czujnik oświetlenia, dzięki któremu reaguje na intensywność światła w pomieszczeniu. Produkt może działać w trybie pracy automatycznej zapewniającej dostosowanie ustawień do obecnej jakości powietrza, ale posiada też możliwość samodzielnego wyboru jednej z czterech prędkości filtracji (niski, średni, wysoki i turbo). Posiada możliwość pracy w dwóch programach: samego oczyszczania albo oczyszczania i jonizacji. Urządzenie posiada czujnik wymiany filtra, który informuje o konieczności zamontowania nowej kasety przy użyciu sygnału dźwiękowego i świetlnego.

Wygoda użytkowania

Producent wyposażył oczyszczacz w pilot stosowany do włączania i wyłączania oraz wyboru ustawień. Oczyszczacz może być też obsługiwany za pomocą wyświetlacza (panel dotykowy). Wymiana filtrów jest łatwa ze względu na umieszczenie ich w specjalnej kasacie, a do wymiany zakupić możemy nową, pełną kasetę lub oddzielne filtry do zamontowania. Urządzenie pracuje cicho (26dB), więc może zostać zainstalowane w pokoju dziecięcym oraz sypialni. Oczyszczacz ma możliwość zamocowania na ścianie, po zakupie odpowiedniej podstawy.

Plasma Wave

Zastosowany w oczyszczaczu powietrza Ideal AP 30 nowoczesny jonizator powietrza Plasma Wave, dba o czyste i zdrowe powietrze w domu. W bezpieczny sposób pozbywa się wirusów, bakterii, zarodników pleśni i grzybów. Jego działanie opiera się na produkowaniu i wypuszczaniu do otoczenia niestabilnych jonów wodorotlenowych OH. Po zetknięciu z patogenem „kradną” cząsteczki wodoru, niszcząc w ten sposób jego ścianę komórkową. Dzięki temu powietrze, którym oddychamy jest zdrowe, a równowaga kationowo-anionowa wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie.

IDEAL AP 30 na niebieskim tle


Współczynnik Oczyszczania WO

Parametr informujący o tym ile razy w ciągu godziny urządzenie jest w stanie wymienić/przefiltrować całe powietrze w pomieszczaniu. W celu zapewnienia optymalnej jakości filtracji sugerujemy wybór oczyszczacza powietrza z wydajnością pozwalającą co najmniej 3-krotne przefiltrowanie całego powietrza w pomieszczenia, dlatego Współczynnik Oczyszczania powinien być zbliżony do 3. Wyższy Współczynnik Oczyszczania oznacza, że urządzenie szybciej poradzi sobie z zanieczyszczeniami.

Model Ideal AP 30 Powierzchnia pomieszczenia [m²], przy wysokości 2,5 m
Wydajność 330 m³/h 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 70
WSPÓŁCZYNNIK WO 8.8 6.6 5.3 4.4 3.8 3.3 2.9 2.6 2.4 2.2 1.9

Ideal AP 30 uśmiechnięci ludzie


PROSTA KONSERWACJA URZĄDZENIA

Oczyszczacz powietrza jest urządzeniem, które pracuje praktycznie samodzielnie i nie jest problematyczne w konserwacji. Należy pamiętać o wymianie i czyszczeniu filtrów, aby zachować skuteczność oczyszczania powietrza:

1. Filtr węglowy i HEPA - filtr 2 w 1. Jego żywotność wynosi do 24 miesięcy. O konieczności wymiany filtra poinformuje nas wskaźnik "Check filter". Polecamy odkurzać filtr za pomocą końcówki z miękkiego włosia raz na 1/1,5 miesiąca. 

Szacowany roczny koszt filtrów wynosi 115 zł.

IDEAL AP 30 z filtrami


Funkcje dodatkowe Ideal AP 30

IDEAL AP 30 funkcje


Najczęstsze pytania


Czy można zmieniać szybkości wentylatora w oczyszczaczu Ideal AP 30?

Tak, urządzenie posiada aż 4 prędkości pracy wentylatora - cichy, średni, wysoki oraz turbo.

Czy oczyszczacz Ideal AP 30 ma działanie antybakteryjnie?

Urządzenie posiada powłokę antybakteryjną CleanCel, która hamuje rozwój bakterii.

Czy da się umieścić oczyszczacz Ideal AP 30 PRO na ścianie?

Jest taka możliwość. Można dodatkowo zakupić podstawę do wieszania i zawiesić oczyszczacz powietrza na ścianie w miejscu, które nam najbardziej odpowiada.

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   Basia,
   24.03.2021 napisał:
   Bardzo dobre wykonani. Łatwa i intuicyjna obsługa. poza tym jest bardzo cichy. Fajną opcją jest też wygodny pilot. Według mnie jest tez idealny dla alergików zwłaszcza jeśli chodzi o alergie wziewne.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Kamila,
   24.08.2020 napisał:
   Powietrze jest bardziej rzeźkie dzięki oczyszczaczowi Ideal ap 30 pro. U mnie wisie na ścianie ;) Poza tym bardzo cicho pracuje oraz nie pobiera dużo energii.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Sofia,
   12.08.2020 napisał:
   mega intuicyjna obsługa jesli chodzi o Ideal Ap30. Ponadto bardzo wydajny, skutecznie oczyszcza w pokoju wietrze. I jest ono po prostu bardziej świeże, zwłaszcza w takie upalne dni jakie mamy teraz ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Monika,
   16.07.2020 napisał:
   Mam mieszkanie 42m2 więc sprawdza się idealnie. Ideal Ap 30 jest bardzo czuły na pyłki ( swietnie się sprawdził podczas majowego pylenia. Poza tym bardzo wygodny sposób zmieniania trybów pracy, bo robie to albo za pomocą pilota albo na panelu.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Łukasz,
   10.04.2020 napisał:
   Ideal ap 30 jest bardzo cichym urządzeniem. Śpię przy nim również. Bardzo dobrze eliminuje niezbyt przyjemne zapachy czy dobrze też usuwa dym tytoniowy. Powietrze jest świeże, czyste co zresztą czuć ;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Dorian,
   11.02.2020 napisał:
   Oczyszczacz Ideal Ap 30 jest zgodny z opisem. bardzo dobre udogodnienie w postaci pilota. Cichy oraz wydajny, dobrze oczyszczający powietrze.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Sandra,
   24.04.2019 napisał:
   Według mnie dobrze oczyszcza powietrze. Sprawdza się dobrze w mieszkaniu mojej babci, gdzie niwelowany jest zapach takiej właśnie pleśni. Poza tym urządzenie ciche. Można bez problemu sterować zdalnie co mnie właśnie skusiło do zakupu oczyszczacza. Cena oczyszczacza Ideal AP 30 także jest jak najbardziej w porządku.
   Zalety:
   neutralizuje nieprzyjemne zapachy, jest skuteczny i cichy , posiada sterowanie zdalne
   Wady:
   brak
   Ocena opinii: 0
  • -
   Paulina,
   23.02.2019 napisał:
   Jest to drugi oczyszczacz powietrza tutaj kupiony. Urządzenie Ideal AP 30 ma bardzo dobry czujnik pyłów czy innych zanieczyszczeń. Bardzo wygodną opcja jest dla to, ze tutaj dołączony pilot;)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Karla,
   13.02.2019 napisał:
   Kupiłam mojej mamie oczyszczacz Ideal AP 30 na urodziny ze względu na jej alergie. ma oczyszczacz bez nawilżacza ze względu na bardzo dobrą wilgotność w jej mieszkaniu ;) Prosty w obsłudze, świetną opcja jest pilot do sterowania
   Ocena opinii: 0
  • -
   Lauren,
   15.01.2019 napisał:
   Elegancki oczyszczacz Ideal AP 30 dobrze pasujący do wnętrze, które urządzone jest w starym stylu. Powietrze jest dobrze oczyszczone z nieprzyjemnych zapachów oraz dymu
   Ocena opinii: 0
  • -
   Ida,
   10.01.2019 napisał:
   Ideal AP 30 idealnie nadał sie do mojej 45-metrowej kawalerki. Wygląd w porządku. Pod względem technicznym dobrze oczyszcza powietrze. Używam w różnych trybach: albo turbo, albo średnio- za dnia. W nocy w trybie niskim. Podoba mi sie również to, ze jest tutaj pilot do włączania i wyłączania.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Sonia,
   13.12.2018 napisał:
   Gabarytowo bardzo fajny oczyszczacz. Nie za duży nie za mały. Używany od miesiąca więc moge się wypowiedzieć co nieco na jego temat. Oczyszczacz Ideal AP 30 bardzo wydajny, cichy. Dobra jakośc wykonania
   Zalety:
   cichy, wydajny, dobra jakośc wykonania
   Ocena opinii: 0
  • -
   Wiktoria,
   06.12.2018 napisał:
   Oczyszczacz Ideal AP 30 sprawdza sie na piątkę! Czuć ogromna roznice jak wychodzi sie z domu na zadymione ulice wrocławia
   Ocena opinii: 0
  • -
   Ismena,
   15.11.2018 napisał:
   Dla mnie ogromnym udogodnieniem jest fakt, że mogłam go zamontować na ścianie.Tempo pracy przystosowuje do jakości powietrza. Pracę oczyszczacza Ideal AP 30 można ustawiać również manualnie w 4 trybach. W moim mieszkaniu 56m2 sprawdza się idealnie.
   Ocena opinii: 0

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 45 m²
  Wydajność oczyszczania do: 330 m³/h
  Poziom hałasu: 26-55 dB
  Szacunkowy koszt energii 9 zł/mc
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: Nie
  Lampa UV-C: nie
  Waga urządzenia: 7 kg
  Wysokość: 55.0 cm
  Głębokość: 22.0 cm
  Szerokość: 41.5 cm
  Zużycie energii: 4-60 W
  Filtr HEPA H13
  Szacowana żywotność filtrów: 24 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 115 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4019364890208
Ideal AP 30 oczyszczacz z jonizatorem powietrza
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 1599,00zł
Dodaj do koszyka