Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: Tak
Poziom hałasu: 26 dB
Funkcja nawilżania: Nie
Współczynnik oczyszczania: 3.4
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Cena: 899,00zł 1399,00zł

Promocja trwa do wyczerpania zapasów

Promocja
W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)

Opis

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 15 to najmniejszy produkt z linii AP marki IDEAL, waży zaledwie 6 kg. Przeznaczony jest do użytku domowego, doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 20 m2. Urządzenie jest energooszczędne, a jego wydajność to 170 m3. W sprzęcie zastosowano unikalną technologię AEON Blue, która filtruje 99,97% niebezpiecznych zanieczyszczeń, tj. wirusy, pleśnie, kurz, zapachy, dym papierosowy, sierść zwierzęca, spaliny, aerozole, opary chemiczne, kurz, drobny pył.

Elegancki wygląd IDEAL AP 15

Urządzenie posiada nie tylko elegancką obudowę, ale i stylowy wyświetlacz. Doskonale wygląda zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach. Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 15 to produkt stworzony zarówno do domu, jak i biura. Dedykowany jest dla wszystkich osób mających alergię, astmę oraz miłośników domowych zwierząt.

Ideal AP 15 oczyszczacz

4-stopniowe oczyszczanie powietrza w Ideal AP 15

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 15 działa w oparciu o zintegrowany system filtracji. Wykorzystuje system AEON Blue®, który jest rozwiniętym technologicznie rozwiązaniem. Opiera się on na 4-stopniowym systemie oczyszczania powietrza.

Ideal AP 15 oczyszczacz

 1. Jonizator PlasmaWave™ - wytwarza aniony powietrza o działaniu rewitalizującym. Te ujemne jony odpowiedzialne są za eliminację bardzo drobnych cząsteczek oraz oczyszczają powietrze nie emitując szkodliwego ozonu.
 2. Filtr wstępny - usuwa z powietrza duże zanieczyszczenia (tj. sierść, włosy) oraz zwiększa dynamikę funkcjonowania filtru HEPA.
 3. Filtr drobnego pyłu HEPA H13- odpowiedzialny za filtrowanie alergenów i pyłów zawieszonych PM10 i PM2.5, wychwytuje nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia o wymiarach do 0,3 mikrona.
 4. Filtr z węglem aktywnym - skutecznie pochłania zapachy, lotne związki organiczne (np. chemikalia) oraz dym papierosowy.

Cechy oczyszczacza Ideal AP 15

Tryby pracy, czujniki i wskaźniki

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 15 posiada system czujników jakości powietrza, który mierzy poziom pyłów, gazów i zapachów. Umożliwia samodzielny wybór jednej z czterech prędkości filtracji (niski, średni, wysoki i turbo). Urządzenie wyposażone jest w tryb pracy automatycznej, który zapewnia dostosowanie ustawień do zmian jakości powietrza. Może działać w programie samego oczyszczania albo oczyszczania i jonizacji. Ponadto produkt ten posiada czujnik wymiany filtra, który za pomocą sygnału dźwiękowego i świetlnego sygnalizuje o konieczności jego wymiany. Ponadto produkt jest wyposażony w czujnik oświetlenia.

Ideal AP 15 oczyszczacz

Ideal AP 15 oczyszczacz

Wygoda użytkowania

Filtry umieszczone są w specjalnej kasacie, która umożliwia ich łatwą wymianę. Producent dał nam jednak możliwość wyboru i możemy zdecydować się na nową, pełną kasetę filtracyjną lub kupić filtry oddzielnie i zamontować je w posiadanej już wcześniej kasecie. Cicha praca (26 dB) umożliwia zainstalowanie odświeżacza zarówno w pokoju dziecięcym, jak i sypialni. Urządzenie może zostać zamocowane na ścianie, a do sprzętu dołączony jest pilot służący do włączania i wyłączania oraz wyboru ustawień. Oczyszczacz można obsługiwać także przy użyciu wyświetlacza (panel dotykowy).

Plasma Wave

Technologia PlasmaWave jest to nowoczesny jonizator powietrza, wykorzystywany w oczyszczaczach powietrza marki Ideal. Produkuje on niestabilne jony wodorotlenowe OH, które po zetknięciu z patogenem „kradną” z niego cząsteczki wodoru, niszcząc w ten sposób jego ścianę komórkową. W ten sposób unieszkodliwiane są bakterie, wirusy, zarodniki pleśni i grzybów, oraz inne drobnoustroje. Jest to technologia w pełni bezpieczna, która niesie duże korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Ideal AP 15 oczyszczacz

Współczynnik Oczyszczania WO

Parametr informujący o tym ile razy w ciągu godziny urządzenie jest w stanie wymienić/przefiltrować całe powietrze w pomieszczaniu. W celu zapewnienia optymalnej jakości filtracji sugerujemy wybór oczyszczacza powietrza z wydajnością pozwalającą co najmniej 3-krotne przefiltrowanie całego powietrza w pomieszczenia,dlatego Współczynnik Oczyszczania powinien być zbliżony do 3. Wyższy Współczynnik Oczyszczania oznacza, że urządzenie szybciej poradzi sobie z zanieczyszczeniami.

Model Ideal AP 15 Powierzchnia pomieszczenia [m²], przy wysokości 2,5 m
Wydajność 170 m³/h 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 70
WSPÓŁCZYNNIK WO 4,5 3,4 2,7 2,3 1,9 1,7 1,5 1,4 1,2 1,1 1,0

Czym oczyszczacz powietrza IDEAL AP 15 wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów?

IDEAL AP 15 to nie tylko skuteczny oczyszczacz powietrza, ale także jonizator. Na uwagę zasługuje automatyzacja i wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologicznych, np. filtrów działających powyżej 12 miesięcy, a nawet do 2 lat. Powietrze jest często oczyszczane, np. 4,5 razy w ciągu godziny w pomieszczeniach o powierzchni 15 m2. Model ten posiada certyfikat AHAM, ponadto daje możliwość sterowania zdalnego przy pomocy pilota.


Funkcje dodatkowe Ideal AP 15

 • WSKAŹNIK JAKOŚCI POWIETRZA

w 3 kolorach informuje o aktualnym stanie powietrza w pomieszczeniu

 • INTELIGENTNY TRYB AUTOMATYCZNY

dostosowuje prędkość pracy w zależności od poziomu zanieczyszczenia

 • OPTI FLOW

usuwa oddalone cząstki pyłów, rozprowadza świeże powietrze

 • CZUJNIKI

kurzu, zapachu i gazu

 • ŁATWA OBSŁUGA

sterowanie przez pilot lub wyświetlacz dotykowy

 • 4 PRĘDKOŚCI PRACY WENTYLATORA

Quiet (cichy), Med (średni), High (wysoki), Turbo

 • CleanCel™

powłoka antybakteryjna, hamuje rozwój bakterii

 • CZUJNIK WYMIANY FILTRA

dźwiękowo i świetlnie sygnalizuje wymianę filtra

 • CZUJNIK ŚWIATŁA

automatycznie wyłącza oświetlenie i pracuje w trybie cichym

 • MOŻLIWOŚC POWIESZENIA NA ŚCIANIE

możliwość dokupienia podstawy do wieszania na ścianie


Wideo

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   Lilianna,
   10.04.2020 napisał:
   U mnie Ideal Ap 15 wisi na ścianie,ciesze się, że jest taka mozliwość zamontowania własnie w ten sposób tego urządzenia. Zgrabny, fajne gabaryty. Proste sterowanie czy to przy panelu oczyszczacza czy za pomocą pilota.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Karol,
   11.02.2020 napisał:
   oczyszczacz Ideal Ap 15 jest bardzo czuły. Jak wykryje zanieczyszczenie momentalnie zwiększa obroty. Głośnośc pracy jest w porządku, prosty w obsłudze.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Paulina Materla,
   04.02.2020 napisał:
   Ideal Ap 15 okazał się u mnie
   w domu bardzo dobrą sprawą dla moich małych alergików astmatycznych, problem u dziecka z dusznościami astmatycznymi zmniejszyły się po zastosowaniu oczyszczacza. Urządzenie jest u mnie oczywiście codzienne włączone.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Basia,
   27.01.2020 napisał:
   Mam Ideal Ap 15 od lata zeszłego roku. Właściwie to kupiłam go do gabinetu by mi oczyszczał powietrze. bardzo dobrze oczyszcza powietrze. U mnie jest zamocowany na ścianie. Dla mnie ogromnym udogodnieniem jest to, ze jest pilot, którym mogę sobie włączyć lub wyłączyć oczyszczacz. Bardzo dobrze oczyszcza powietrze.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Marcin,
   07.10.2019 napisał:
   IDEAL AP 15 U mnie działa w sypialni. Świetnie oczyszcza powietrze. Zdaje egzamin nie tylko zimą, kiedy jest wzmożona praca kaloryferów i więcej jest tych roztoczy. Bardzo dobrze jonizuje powietrze. Uzywanie pilota i możliwosć sterowania z sofy- bardzo wygodne.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Weronika,
   02.07.2019 napisał:
   Bardzo dobry oczyszczacz powietrza Ideal AP 15 jest stosunkowo niewielki więc jest to jego duża zaleta do małego mieszkania. Powietrze jest naprawdę czyste i świeże a sama obsługa urządzenia nie jest skomplikowana.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Damian,
   22.05.2019 napisał:
   Super, ze Ideal AP 15 jest zdalnie sterowane za pomoca pilota ;) kupiony w prezencie mojej mamie na 50-te urodziny, która zmaga się z astmą.
   Zalety:
   skuteczny, wydajny, sterowany zdalnie
   Ocena opinii: 0
  • -
   Michalina,
   19.03.2019 napisał:
   Tak sie składa, ze u mnie oczyszczacz Ideal AP 15 jest zamocowany na ścianie. Jakoś nie chciałam mieć oczyszczacz stojącego na podłodze. Dobrze, że jest czujnik wymiany filtra co równiez jest ogromnym plusem. Powietrze jest bardzo dobrze oczyszczone co zresztą czuć po wejściu do salonu. Bardzo dobrze radzi sobie z niwelowaniem przykrych zapachów takich jak dym papierosowy.
   Zalety:
   wydajność
   bardzo dobrze oczyszcza powietrze
   pilot dzięki któremu można włączać i wyłączać lub wybrać ustawienia
   Ocena opinii: 0
  • -
   Anna,
   15.01.2019 napisał:
   Oczyszczacz Ideal AP 15 jest czuły na kurz, czy inne zanieczyszczenia jak kurz czy inne alergeny. U mnie głównie chodzi oczyszczacz w trybie pracy automatycznej ;)Fajnie, ze jest pilot gdzie można włączyć i wyłączyć urządzenie czy wybrać ustawienie.
   Ocena opinii: 0
  • -
   basiakurtyka5,
   07.12.2018 napisał:
   Ideal AP 15 bardzo dobrze usuwa zanieczyszczenia, co zreszta jest widoczne- mamy mniej kurzu na meblach. Powietrze po takim oczyszczaniu jest dobrze nasycone jonami w związku z czym lepiej się czuję. Cena- przystępna.
   Ocena opinii: 0
  • -
   wiktoria.nowicka,
   06.12.2018 napisał:
   Używam Ideal AP 15 tydzień czasu. Sprawdza się jak narazie bardzo dobrze. Fajnie, że jest tryb pracy automatycznej
   Ocena opinii: 0
  • -
   Renata,
   16.11.2018 napisał:
   Urządzenie Ideal AP 15 polecam ze względu na bardzo cichą pracę oczyszczacza, solidne wykonanie, oraz niski pobór energii. Jest bardzo dobry dla osób, które sa uczulone np na pleśnie.
   Ocena opinii: 0
  Jesteś niezalogowany. Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie o produkcie. Kliknij aby się zalogować.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 20 m²
  Wydajność oczyszczania do: 170 m³/h
  Poziom hałasu: 26-52 dB
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: nie
  Lampa UV-C: nie
  Waga urządzenia: 6 kg
  Wysokość: 47.0 cm
  Głębokość: 21.0 cm
  Szerokość: 35.0 cm
  Zużycie energii: 4-40 W
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4019364890109
Ideal AP 15 oczyszczacz z jonizatorem
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 899,00zł 1399,00zł
Dodaj do koszyka