Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: tak
Poziom hałasu: 26 dB
Szacunkowy koszt energii: 7 zł/mc
Funkcja nawilżania: nie
Cena: 899,00zł

W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)

Opis

IDEAL AP 15 parametry


Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 15 to najmniejszy produkt z linii AP marki IDEAL, waży zaledwie 6 kg. Przeznaczony jest do użytku domowego, doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 20 m2. Urządzenie jest energooszczędne, a jego wydajność to 170 m3. W sprzęcie zastosowano unikalną technologię AEON Blue, która filtruje 99,97% niebezpiecznych zanieczyszczeń, tj. wirusy, pleśnie, kurz, zapachy, dym papierosowy, sierść zwierzęca, spaliny, aerozole, opary chemiczne, kurz, drobny pył.

IDEAL AP 15 oczyszczacz powietrza


Elegancki wygląd IDEAL AP 15

Urządzenie posiada nie tylko elegancką obudowę, ale i stylowy wyświetlacz. Doskonale wygląda zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach. Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 15 to produkt stworzony zarówno do domu, jak i biura. Dedykowany jest dla wszystkich osób mających alergię, astmę oraz miłośników domowych zwierząt.

IDEAL AP 15 w jasnym pokoju


4-stopniowe oczyszczanie powietrza w Ideal AP 15

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 15 działa w oparciu o zintegrowany system filtracji. Wykorzystuje system AEON Blue®, który jest rozwiniętym technologicznie rozwiązaniem. Opiera się on na 4-stopniowym systemie oczyszczania powietrza.

1. Jonizator PlasmaWave™ - wytwarza jony o działaniu rewitalizującym. Te ujemne i dodatnie jony odpowiedzialne są za eliminację bardzo drobnych cząsteczek oraz oczyszczają powietrze nie emitując szkodliwego ozonu.

2. Filtr wstępny - usuwa z powietrza duże zanieczyszczenia (tj. sierść, włosy) oraz zwiększa dynamikę funkcjonowania filtru HEPA.

3. Filtr drobnego pyłu HEPA H13- odpowiedzialny za filtrowanie alergenów i pyłów zawieszonych PM10 i PM2.5, wychwytuje nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia o wymiarach do 0,3 mikrona.

4. Filtr z węglem aktywnym - skutecznie pochłania zapachy, lotne związki organiczne (np. chemikalia) oraz dym papierosowy.

IDEAL AP 15 filtracjaCechy oczyszczacza Ideal AP 15

Tryby pracy, czujniki i wskaźniki

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 15 posiada system czujników jakości powietrza, który mierzy poziom pyłów, gazów i zapachów. Umożliwia samodzielny wybór jednej z czterech prędkości filtracji (niski, średni, wysoki i turbo). Urządzenie wyposażone jest w tryb pracy automatycznej, który zapewnia dostosowanie ustawień do zmian jakości powietrza. Może działać w programie samego oczyszczania albo oczyszczania i jonizacji. Ponadto produkt ten posiada czujnik wymiany filtra, który za pomocą sygnału dźwiękowego i świetlnego sygnalizuje o konieczności jego wymiany. Ponadto produkt jest wyposażony w czujnik oświetlenia.

Wygoda użytkowania

Filtry umieszczone są w specjalnej kasacie, która umożliwia ich łatwą wymianę. Producent dał nam jednak możliwość wyboru i możemy zdecydować się na nową, pełną kasetę filtracyjną lub kupić filtry oddzielnie i zamontować je w posiadanej już wcześniej kasecie. Cicha praca (26 dB) umożliwia zainstalowanie odświeżacza zarówno w pokoju dziecięcym, jak i sypialni. Urządzenie może zostać zamocowane na ścianie, a do sprzętu dołączony jest pilot służący do włączania i wyłączania oraz wyboru ustawień. Oczyszczacz można obsługiwać także przy użyciu wyświetlacza (panel dotykowy).

Plasma Wave

Technologia PlasmaWave jest to nowoczesny jonizator powietrza, wykorzystywany w oczyszczaczach powietrza marki Ideal. Produkuje on niestabilne jony wodorotlenowe OH, które po zetknięciu z patogenem „kradną” z niego cząsteczki wodoru, niszcząc w ten sposób jego ścianę komórkową. W ten sposób unieszkodliwiane są bakterie, wirusy, zarodniki pleśni i grzybów, oraz inne drobnoustroje. Jest to technologia w pełni bezpieczna, która niesie duże korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia.

IDEAL AP 15 na niebieskim tle


Współczynnik Oczyszczania WO

Parametr informujący o tym ile razy w ciągu godziny urządzenie jest w stanie wymienić/przefiltrować całe powietrze w pomieszczaniu. W celu zapewnienia optymalnej jakości filtracji sugerujemy wybór oczyszczacza powietrza z wydajnością pozwalającą co najmniej 3-krotne przefiltrowanie całego powietrza w pomieszczenia,dlatego Współczynnik Oczyszczania powinien być zbliżony do 3. Wyższy Współczynnik Oczyszczania oznacza, że urządzenie szybciej poradzi sobie z zanieczyszczeniami.

Model Ideal AP 15 Powierzchnia pomieszczenia [m²], przy wysokości 2,5 m
Wydajność 170 m³/h 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 70
WSPÓŁCZYNNIK WO 4,5 3,4 2,7 2,3 1,9 1,7 1,5 1,4 1,2 1,1 1,0

Ideal AP 15 uśmiechnięci ludzie


PROSTA KONSERWACJA URZĄDZENIA

Oczyszczacz powietrza jest urządzeniem, które pracuje praktycznie samodzielnie i nie jest problematyczne w konserwacji. Należy pamiętać o wymianie i czyszczeniu filtrów, aby zachować skuteczność oczyszczania powietrza:

1. Filtr wstępny, węglowy i HEPA - filtr w postaci kasety. Jego żywotność wynosi do 24 miesięcy. O konieczności wymiany filtra poinformuje nas wskaźnik "Check filter". Zalecamy odkurzać filtr za pomocą końcówki z miękkim włosiem raz na 1/1,5 miesiąca.

Szacowany roczny koszt filtrów wynosi 110 zł.

IDEAL AP 15 z filtrami


Funkcje dodatkowe Ideal AP 15

IDEAL AP 15 funkcje


Najczęstsze pytania


Czy oczyszczacz Ideal AP 15 ma możliwość zmiany szybkości wentylatora?

Tak, urządzenie posiada aż 4 prędkości pracy wentylatora - cichy, średni, wysoki oraz turbo.

Czy oczyszczacz Ideal AP 15 działa na powietrze antybakteryjnie?

Urządzenie posiada powłokę antybakteryjną CleanCel, która hamuje rozwój bakterii.

Czy można zamontować oczyszczacz Ideal AP 15 na ścianie?

Mamy taką możliwość. Można dodatkowo zakupić podstawę do wieszania i zawiesić oczyszczacz powietrza na ścianie w miejscu, które nam najbardziej odpowiada.

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Instrukcja obsługi

 • Opinie

  • -
   Lilianna,
   10.04.2020 napisał:
   U mnie Ideal Ap 15 wisi na ścianie,ciesze się, że jest taka mozliwość zamontowania własnie w ten sposób tego urządzenia. Zgrabny, fajne gabaryty. Proste sterowanie czy to przy panelu oczyszczacza czy za pomocą pilota.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Karol,
   11.02.2020 napisał:
   oczyszczacz Ideal Ap 15 jest bardzo czuły. Jak wykryje zanieczyszczenie momentalnie zwiększa obroty. Głośnośc pracy jest w porządku, prosty w obsłudze.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Paulina Materla,
   04.02.2020 napisał:
   Ideal Ap 15 okazał się u mnie
   w domu bardzo dobrą sprawą dla moich małych alergików astmatycznych, problem u dziecka z dusznościami astmatycznymi zmniejszyły się po zastosowaniu oczyszczacza. Urządzenie jest u mnie oczywiście codzienne włączone.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Basia,
   27.01.2020 napisał:
   Mam Ideal Ap 15 od lata zeszłego roku. Właściwie to kupiłam go do gabinetu by mi oczyszczał powietrze. bardzo dobrze oczyszcza powietrze. U mnie jest zamocowany na ścianie. Dla mnie ogromnym udogodnieniem jest to, ze jest pilot, którym mogę sobie włączyć lub wyłączyć oczyszczacz. Bardzo dobrze oczyszcza powietrze.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Marcin,
   07.10.2019 napisał:
   IDEAL AP 15 U mnie działa w sypialni. Świetnie oczyszcza powietrze. Zdaje egzamin nie tylko zimą, kiedy jest wzmożona praca kaloryferów i więcej jest tych roztoczy. Bardzo dobrze jonizuje powietrze. Uzywanie pilota i możliwosć sterowania z sofy- bardzo wygodne.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Weronika,
   02.07.2019 napisał:
   Bardzo dobry oczyszczacz powietrza Ideal AP 15 jest stosunkowo niewielki więc jest to jego duża zaleta do małego mieszkania. Powietrze jest naprawdę czyste i świeże a sama obsługa urządzenia nie jest skomplikowana.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Damian,
   22.05.2019 napisał:
   Super, ze Ideal AP 15 jest zdalnie sterowane za pomoca pilota ;) kupiony w prezencie mojej mamie na 50-te urodziny, która zmaga się z astmą.
   Zalety:
   skuteczny, wydajny, sterowany zdalnie
   Ocena opinii: 0
  • -
   Michalina,
   19.03.2019 napisał:
   Tak sie składa, ze u mnie oczyszczacz Ideal AP 15 jest zamocowany na ścianie. Jakoś nie chciałam mieć oczyszczacz stojącego na podłodze. Dobrze, że jest czujnik wymiany filtra co równiez jest ogromnym plusem. Powietrze jest bardzo dobrze oczyszczone co zresztą czuć po wejściu do salonu. Bardzo dobrze radzi sobie z niwelowaniem przykrych zapachów takich jak dym papierosowy.
   Zalety:
   wydajność
   bardzo dobrze oczyszcza powietrze
   pilot dzięki któremu można włączać i wyłączać lub wybrać ustawienia
   Ocena opinii: 0
  • -
   Anna,
   15.01.2019 napisał:
   Oczyszczacz Ideal AP 15 jest czuły na kurz, czy inne zanieczyszczenia jak kurz czy inne alergeny. U mnie głównie chodzi oczyszczacz w trybie pracy automatycznej ;)Fajnie, ze jest pilot gdzie można włączyć i wyłączyć urządzenie czy wybrać ustawienie.
   Ocena opinii: 0
  • -
   basiakurtyka5,
   07.12.2018 napisał:
   Ideal AP 15 bardzo dobrze usuwa zanieczyszczenia, co zreszta jest widoczne- mamy mniej kurzu na meblach. Powietrze po takim oczyszczaniu jest dobrze nasycone jonami w związku z czym lepiej się czuję. Cena- przystępna.
   Ocena opinii: 0
  • -
   wiktoria.nowicka,
   06.12.2018 napisał:
   Używam Ideal AP 15 tydzień czasu. Sprawdza się jak narazie bardzo dobrze. Fajnie, że jest tryb pracy automatycznej
   Ocena opinii: 0
  • -
   Renata,
   16.11.2018 napisał:
   Urządzenie Ideal AP 15 polecam ze względu na bardzo cichą pracę oczyszczacza, solidne wykonanie, oraz niski pobór energii. Jest bardzo dobry dla osób, które sa uczulone np na pleśnie.
   Ocena opinii: 0

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia oczyszczania: 20 m²
  Wydajność oczyszczania do: 170 m³/h
  Poziom hałasu: 26-52 dB
  Szacunkowy koszt energii 7 zł/mc
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: Nie
  Lampa UV-C: nie
  Waga urządzenia: 6 kg
  Wysokość: 47.0 cm
  Głębokość: 21.0 cm
  Szerokość: 35.0 cm
  Zużycie energii: 4-40 W
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4019364890109
Ideal AP 15 oczyszczacz z jonizatorem powietrza
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 899,00zł
Dodaj do koszyka