Najważniejsze informacje o produkcie
Poziom hałasu: 26 dB
Funkcja jonizacji: Tak
Funkcja nawilżania: Nie
Współczynnik oczyszczania: 3.4
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Oczyszczacz powietrza
Cena: 1399,00zł
W koszyku
Ocena klientów:

Dostępność:
Czas realizacji: 1 dzień roboczy
Koszt dostawy: 0,00zł
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)
 • Finansowanie B2B

 • Opinie

  • -
   Michalina,
   19.03.2019 napisał:
   Tak sie składa, ze u mnie ten oczyszczacz jest zamocowany na ścianie. Jakoś nie chciałam mieć oczyszczacz stojącego na podłodze. Dobrze, że jest czujnik wymiany filtra co równiez jest ogromnym plusem. Powietrze jest bardzo dobrze oczyszczone co zresztą czuć po wejściu do salonu. Bardzo dobrze radzi sobie z niwelowaniem przykrych zapachów takich jak dym papierosowy.
   Zalety:
   wydajność
   bardzo dobrze oczyszcza powietrze
   pilot dzięki któremu można włączać i wyłączać lub wybrać ustawienia
   Ocena opinii: 0
  • -
   Anna,
   15.01.2019 napisał:
   Oczyszczacz czuły na kurz, czy inne zanieczyszczenia jak kurz czy inne alergeny. U mnie głównie chodzi oczyszczacz w trybie pracy automatycznej ;)Fajnie, ze jest pilot gdzie można włączyć i wyłączyć urządzenie czy wybrać ustawienie.
   Ocena opinii: 0
  • -
   basiakurtyka5,
   07.12.2018 napisał:
   Bardzo dobrze usuwa zanieczyszczenia, co zreszta jest widoczne- mamy mniej kurzu na meblach. Powietrze po takim oczyszczaniu jest dobrze nasycone jonami w związku z czym lepiej się czuję. Cena- przystępna.
   Ocena opinii: 0
  • -
   wiktoria.nowicka,
   06.12.2018 napisał:
   Używam go tydzień czasu. Sprawdza się jak narazie bardzo dobrze. Fajnie, że jest tryb pracy automatycznej
   Ocena opinii: 0
  • -
   Renata,
   16.11.2018 napisał:
   Urządzenie polecam ze względu na bardzo cichą pracę oczyszczacza, solidne wykonanie, oraz niski pobór energii. Jest bardzo dobry dla osób, które sa uczulone np na pleśnie.
   Ocena opinii: 0
  Jesteś niezalogowany. Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie o produkcie. Kliknij aby się zalogować.
 • Zapytaj o produkt

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Poleć produkt

 • Dane techniczne

  Powierzchnia pomieszczenia [m2]: 20 m2
  Powierzchnia oczyszczania: 20 m2
  Wydajność oczyszczania do: 170 m3/h
  Poziom hałasu: 26-52 dB
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: nie
  Waga urządzenia: 6 kg
  Wysokość: 47.0 cm
  Szerokość: 35.0 cm
  Głębokość: 21.0 cm
  Zużycie energii: 4-40 W
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)
  Typ produktu: Oczyszczacz powietrza
  SKU: 4019364890109

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 15 to najmniejszy produkt z linii AP marki IDEAL, waży zaledwie 6 kg. Przeznaczony jest do użytku domowego, doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 20 m2. Urządzenie jest energooszczędne, a jego wydajność to 170 m3. W sprzęcie zastosowano unikalną technologię AEON Blue, która filtruje 99,97% niebezpiecznych zanieczyszczeń, tj. wirusy, pleśnie, kurz, zapachy, dym papierosowy, sierść zwierzęca, spaliny, aerozole, opary chemiczne, kurz, drobny pył.

Elegancki wygląd

Urządzenie posiada nie tylko elegancką obudowę, ale i stylowy wyświetlacz. Doskonale wygląda zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach. Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 15 to produkt stworzony zarówno do domu, jak i biura. Dedykowany jest dla wszystkich osób mających alergię, astmę oraz miłośników domowych zwierząt.

6-stopniowe oczyszczanie powietrza w Ideal AP 15

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 15 działa w oparciu o zintegrowany system filtracji. Wykorzystuje system AEON Blue®, który jest rozwiniętym technologicznie rozwiązaniem. Opiera się on na 6-stopniowym systemie oczyszczania powietrza.

 1. Jonizator PlasmaWave™ - wytwarza aniony powietrza o działaniu rewitalizującym. Te ujemne jony odpowiedzialne są za eliminację bardzo drobnych cząsteczek oraz oczyszczają powietrze nie emitując szkodliwego ozonu.
 2. Filtr wstępny - usuwa z powietrza duże zanieczyszczenia (tj. sierść, włosy) oraz zwiększa dynamikę funkcjonowania filtru HEPA.
 3. Filtr drobnego pyłu HEPA H13- odpowiedzialny za filtrowanie alergenów i pyłów zawieszonych PM10 i PM2.5, wychwytuje nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia o wymiarach do 0,3 mikrona.
 4. Filtr z węglem aktywnym - skutecznie pochłania zapachy, lotne związki organiczne (np. chemikalia) oraz dym papierosowy.
 5. System przeciwbakteryjny CleanCel™ - powłoka antybakteryjna, zapobiega rozprzestrzenianiu się grzybów, pleśni i bakterii, które odpowiadają za powstawanie nieprzyjemnych zapachów.
 6. OptiFlow - pochłania oddalone cząstki dymów i pyłów oraz rozprowadza świeże powietrze po całym pomieszczeniu.

Cechy oczyszczacza Ideal AP 15

Tryby pracy, czujniki i wskaźniki

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 15 posiada system czujników jakości powietrza, który mierzy poziom pyłów, gazów i zapachów. Umożliwia samodzielny wybór jednej z czterech prędkości filtracji (niski, średni, wysoki i turbo). Urządzenie wyposażone jest w tryb pracy automatycznej, który zapewnia dostosowanie ustawień do zmian jakości powietrza. Może działać w programie samego oczyszczania albo oczyszczania i jonizacji. Ponadto produkt ten posiada czujnik wymiany filtra, który za pomocą sygnału dźwiękowego i świetlnego sygnalizuje o konieczności jego wymiany. Ponadto produkt jest wyposażony w czujnik oświetlenia.

Wygoda użytkowania

Filtry umieszczone są w specjalnej kasacie, która umożliwia ich łatwą wymianę. Producent dał nam jednak możliwość wyboru i możemy zdecydować się na nową, pełną kasetę filtracyjną lub kupić filtry oddzielnie i zamontować je w posiadanej już wcześniej kasecie. Cicha praca (26 dB) umożliwia zainstalowanie odświeżacza zarówno w pokoju dziecięcym, jak i sypialni. Urządzenie może zostać zamocowane na ścianie, a do sprzętu dołączony jest pilot służący do włączania i wyłączania oraz wyboru ustawień. Oczyszczacz można obsługiwać także przy użyciu wyświetlacza (panel dotykowy).

Plasma Wave

Technologia PlasmaWave jest to nowoczesny jonizator powietrza, wykorzystywany w oczyszczaczach powietrza marki Ideal. Produkuje on niestabilne jony wodorotlenowe OH, które po zetknięciu z patogenem „kradną” z niego cząsteczki wodoru, niszcząc w ten sposób jego ścianę komórkową. W ten sposób unieszkodliwiane są bakterie, wirusy, zarodniki pleśni i grzybów, oraz inne drobnoustroje. Jest to technologia w pełni bezpieczna, która niesie duże korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Czym oczyszczacz powietrza IDEAL AP 15 wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów?

IDEAL AP 15 to nie tylko skuteczny oczyszczacz powietrza, ale także jonizator. Na uwagę zasługuje automatyzacja i wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologicznych, np. filtrów działających powyżej 12 miesięcy, a nawet do 2 lat. Powietrze jest często oczyszczane, np. 4,5 razy w ciągu godziny w pomieszczeniach o powierzchni 15 m2. Model ten posiada certyfikat AHAM, ponadto daje możliwość sterowania zdalnego przy pomocy pilota.

Charakterystyka funkcji IDEAL AP 15:

Tryby pracy w IDEAL AP 15:

 • cztery prędkości filtracji: niski, średni, wysoki, turbo
 • tryb pracy automatycznej: zapewnia dostosowanie ustawień do zmian jakości powietrza
 • tryb samego oczyszczania albo oczyszczania i filtracji
 • system wychwytujący oddalone cząstki zanieczyszczeń oraz rozprowadzający świeże powietrze
 • technologię AEON Blue: filtruje 99,97% zanieczyszczeń

Wskaźniki i czujniki w IDEAL AP 15:

 • wskaźnik jakości powietrza: trzy kolory lampek (zielona, żółta, czerwona) pokazują jakość powietrza od dobrej do słabej
 • wskaźnik aktualnej prędkości wentylatora: wysoka, niska, średnia, turbo
 • wskaźnik prędkości: umożliwia zmianę prędkości wentylatora
 • wskaźnik działania jonizacji powietrza PlasmaWave™
 • wskaźnik Auto: zmiana prędkości wentylatora do jakości powietrza
 • czujniki jakości powietrza: mierzą poziom pyłów, gazów i zapachów
 • czujnik wymiany filtra: sygnalizacja dźwiękowa i świetlna
 • czujnik światła: wieczorem (słabsze oświetlenie) prędkość wentylatora przełącza się automatycznie na tryb cichy i zmniejsza się jasność wyświetlacza
 • czujnik zabrudzeń

Dodatkowe opcje w IDEAL AP 15:

 • sterownie: pilot lub wyświetlacz dotykowy
 • łatwa wymiana filtrów umieszczonych w kasecie
 • uchwyt do montażu na ścianie

Sposób oczyszczania powietrza IDEAL AP 15:

 • Jonizator PlasmaWave™ - wytwarza aniony mające działanie rewitalizujące, ułatwia filtrowanie bardzo drobnych cząsteczek
 • Filtr wstępny - niweluje duże zanieczyszczenia, zwiększa dynamikę funkcjonowania filtru HEPA
 • Filtr drobnego pyłu HEPA - filtruje alergeny i zawieszone pyły, wychwytuje zanieczyszczenia o wymiarach do 0,3 mikrona
 • Filtr z węglem aktywnym - pochłania zapachy, lotne związki organiczne, dym papierosowy
 • System przeciwbakteryjny CleanCel™ - powłoka antybakteryjna, zapobiega rozprzestrzenianiu się grzybów, pleśni i bakterii
 • OptiFlow - usuwa oddalone cząstki dymów i pyłów, rozprowadza świeże powietrze
Ideal AP 15
Cena: 1399,00zł
Ocena klientów:
Skontaktuj się z nami

+48 574 003 908