Oczyszczacz powietrza Boneco H680 design

Jakość powietrza w Polsce jest więcej niż zła. Większość dużych miast w naszym kraju nie spełnia podstawowych wymogów wyznaczonych przez Unię Europejską. Sprawę pogarsza fakt, iż w wielu polskich domach, na zimę pali się śmieciami oraz niskiej jakości paliwem, które wydostaje się przez komin w postaci pyłu utrudniającego oddychanie. Niestety jakość powietrza wpływa bezpośrednio na nasze zdrowie. Im gorsze jest powietrze, którym oddychamy, tym większe jest prawdopodobieństwo zachorowań na różnego rodzaju choroby, nie tylko układu oddechowego!

W Polsce co roku na choroby spowodowane smogiem umiera 45 tysięcy osób. Najczęściej spotykane są nowotwory płuc, problemy z drogami oddechowymi, astma czy też zaburzenia krążenia krwi. Mało kto jednak wie, że zanieczyszczone powietrze może także powodować cukrzycę oraz otyłość. Badania wskazują, iż osoby oddychające skażonym powietrzem częściej zapadają na choroby nowotworowe innych organów wewnętrznych niż płuca. Naukowcy ostrzegają, że oddychanie smogiem i ogólnie zanieczyszczonym powietrzem jest równie niebezpieczne co palenie papierosów! Nie wspominając już o tym, że w powietrzu występują także alergeny, wirusy oraz bakterie. Takie powietrze jest szczególnie niebezpieczne dla najmłodszych, którzy nie mają jeszcze w pełni rozwiniętego układu odpornościowego, a także dla kobiet w ciąży!

Skoro powietrze w naszym kraju jest takie złe, trzeba w jakiś sposób je oczyścić, chociażby w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywamy. Na szczęście można to zrobić za pomocą specjalnego sprzętu jakim jest oczyszczacz powietrza, który może uratować Twoje zdrowie. Odpowiedni sprzęt zainstalowany w mieszkaniu, sprawi że twoje samopoczucie się poprawi, tak samo jak jakość wdychanego przez Ciebie powietrza.

Najlepsze oczyszczacze powietrza to takie, które dopasowują się równie dobrze do domu rodzinnego, alergika, pokoju dziecka czy też do biura. Do tej grupy można zakwalifikować z pewnością Boneco H680 i Sharp KC-A50EUW.

Produkt szwajcarskiego lidera urządzeń do uzdatniania powietrza doskonale je filtruje za pomocą 3 stopniowego systemu filtracji. Dzięki niemu usuniesz do 99% zanieczyszczeń powietrza. Idealnie sprawdzi się również w sypialni, ponieważ można je ustawić w trybie nocnym, dzięki czemu pracuje ciszej oraz zużywają mniej energii. Jest to urządzeniem hybrydowym, łączy w sobie oczyszczacz powietrza i nawilżacz. Dzięki wysokiej wydajności nawilżacza poradzi sobie nawet z największymi powierzchniami bowiem jest w stanie nawilżyć nawet do 100 m2! Urządzenie może pracować w trybie AUTO, dzięki czemu powietrze w twoim domu będzie doskonale oczyszczone i optymalnie nawilżone. Na koniec wisienka na torcie. Wracając z pracy masz ochotę wyciszyć się i odciąć się od wszystkiego. Funkcja aromaterapii pomoże Ci otoczyć się pięknymi zapachami. Jeśli do zbiornika na olejki zapachowe dodasz zapach lawendy to z odpowiednim poziomem nawilżenia uzyskasz wrażenie wiosennego powietrza.

Oczyszczacz powietrza Boneco H680

Natomiast Sharp KC-A50EUW to najlepsze w swojej kategorii cenowej urządzenie zapewniające bezobsługowe działanie. Dzięki czujnikom kurzu, zapachu, temperatury i wilgotności samodzielnie dostosowuje intensywność oczyszczania. Model KC-A0EUW korzysta z filtra HEPA H13, który usuwa 99,97% frakcji pyłów i pleśni. Posiada sprawdzoną technologię Plasmacluster neutralizującą groźne roztocza, wirusy, pleśń oraz bakterie. Doskonale sprawdzi się w średnich pomieszczeniach biurowych oraz dużych pokojach dziennych, ponieważ jest w stanie oczyścić powierzchnię 38 m2. Warte podkreślenia jest fakt, że ten model należy do najcichszych na rynku. W trybie SILENT emituje tylko 16 dB. Sharp KC-A50EUW zapewnia do 10 lat pracy bez wymiany filtrów, co na tle innych dostępnych urządzeń stawia go w pozycji lidera.

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Sharp KC-A50EUW przód

Odpowiadając na pytanie, czy oczyszczacz powietrza jest niezbędnym urządzeniem w domu? Tak, jeżeli poważnie traktujesz swoje zdrowie, zdecydowanie powinieneś go kupić. Oczyszczacz przyda się szczególnie tam, gdzie obecne są zwierzęta, dzieci i alergicy. Zwłaszcza, że jest to inwestycja na lata, która poprawi twoje samopoczucie i zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na przeróżne choroby układu oddechowego. Żeby łatwiej było udźwignąć inwestycje proponujemy skorzystanie z tanich rat oferowanych przez  system eRaty. Kalkulator ratalny dla przykładowego produktu znajdziesz tutaj.

Jeśli podobał Ci się ten wpis - proszę dziel się nim w mediach społecznościowych przy pomocy tych przycisków:

logo goodair

Możesz też napisać nam co myślisz w komentarzu (pod propozycjami innych artykułów z bloga). Twoje wpisy są dla nas ważne!


Przeczytaj koniecznie o...

Odpowiedz

GOODAIR Sp. z o.o.

ul. Wita Stwosza 16
50-148 Wrocław
NIP: 8971834947

Doradztwo techniczne i statusy zamówień

tel: +48 574 003 908
mail: bok@goodair.pl

Odbiór osobisty i sprawdzenie dostępności produktu w Magnolia Park

mail: magnolia@goodair.pl
tel: +48 505 968 789

Gwarancja i zwrot, ekspresowa, darmowa wysyłka, bezpieczne zakupy
Bestsellery