Niska jakość powietrza w biurze może bardzo negatywnie wpływać na pracowników. Spowalnia proces podejmowania decyzji, reakcje w sytuacjach kryzysowych i zdolność wykorzystywania posiadanych informacji. Dla pracodawcy oznacza to oczywiście spadek produktywności. Poza tym ze względu na problemy zdrowotne pracowników wzrasta ogólny roczny koszt pracy. Problemy ze zdrowiem są ściśle związane z czynnikami takimi jak odpowiednia jonizacją, czystość oraz wilgotność powietrza.

Zanieczyszczone powietrze w biurze

W biurze otacza nas mnóstwo sprzętów elektronicznych. Komputery, drukarki i telefony komórkowe emitują promieniowanie elektromagnetyczne, które powoduje uwalnianie się do powietrza jonów dodatnich. Każde urządzenie podłączone do prądu zaburza naturalną równowagę pomiędzy anionami i kationami. Nagromadzenie jonów ujemnych, których źródłem jest natura (woda, rośliny) pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Ułatwiają one uczenie się i zmniejszają napięcie. Niestety w środowisku biurowym są jony ujemne są neutralizowane przez naładowane dodatnio cząsteczki powodujące zmęczenie, bóle głowy oraz obniżenie koncentracji. Rozwiązaniem jest utrzymanie równowagi. Optimum zawartości jonów w powietrzu dla jonów dodatnich to 1500-3000, natomiast liczba jonów ujemnych powinna oscylować w granicach 3000-5000.

Inne składnikami powietrza, które są negatywne dla naszego zdrowia to formaldehyd oraz smog. Formaldehyd którego obecność objawia się ostrym zapachem powoduje podrażnienie błon śluzowych, dróg oddechowych i spojówek. Dodatkowo może być przyczyną bólu głowy, nudności, zmęczenia. Głównym źródłem formaldehydu może być materiał budowlany stosowany w budownictwie, meble, podłogi, dywany czy tapety.

Smog, czyli pył zawieszony o średnicy poniżej 10 mikrometrów i 2,5 mikrometra wnika do organizmu za pośrednictwem dróg oddechowych, zwiększając ryzyko problemów układu oddechowego, zawału serca, udaru mózgu czy raka płuc. Smog londyński, najczęściej występujący w Polsce pojawia się od listopada do stycznia podczas inwersji temperatur w umiarkowanej strefie klimatycznej. Jego głównym źródłem jest przestarzałe ogrzewanie budynków.

Jednocześnie jednym z zagrożeń jesteśmy my sami, przychodząc do pracy “dzielimy się” z współpracownikami również wirusami i bakteriami. Wystarczy, że w pracy pojawi się jedna osoba chora na grypę lub przeziębienie a po kilku dniach połowa zespołu ustawia się w kolejce po L4. W celu obniżenia ryzyka dolegliwości wynikający z występujących w powietrzu zagrożeń możemy zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EU-W.

Oczyszczacz powietrza do biura

Posiadanie oczyszczacza powietrza niesie za sobą kilka korzyści. Dla pracowników to przede wszystkim zmniejszenie zachorowalność na choroby, m.in. na grypę, dzięki powietrzu wolnym od kurzu, alergenów, wirusów i bakterii. Dodatkowo zapewni bezpieczne warunki pracy i odpowiednio nawilżone powietrze przez cały rok. Natomiast pracodawcy odetchną z ulgą mogąc rzadziej przyjmować zwolnienie lekarskie, poszerzając wachlarz benefitów pracowniczych, jednocześnie odliczając koszt zakupu urządzenia.

Sharp KC-A50EUW

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EU-W został wyposażony w generator jonów PlasmaCluster, które świetnie spełni swoją funkcję w większym biurze, sali konferencyjnej czy poczekalni. Urządzenie to potrafi oczyścić 306 m3 powietrza w godzinę. Technologia Plasmacluster neutralizuje groźne roztocza, wirusy, pleśń oraz bakterie, a system filtrów HEPA 13 (PM 2.5 i PM 10) i węglowego pochłania najdrobniejsze zanieczyszczenia (alergie, wirusy, pleśń) oraz zapachy. Warto zaznaczyć, że nie zakłóca ciszy, ponieważ w trybie SILENT emituje tylko 16 dB. Uzdatniacz powietrza Sharp KC-A50EUW nawilża powietrze, dostosowując wilgotność do temperatury panującej w pomieszczeniu. Zapewnia również do 10 lat pracy bez wymiany filtrów, co wynika z bardzo wysokiej pojemności filtrów. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na elektronicznym panelu, który przypomni o braku wody w nawilżaczu, konieczności zmiany filtrów, a także poziomie wilgotności. W celu zapewnienia wysokiej mobilności urządzeniu producent wyposażył oczyszczacz w kółka. W naszym sklepie jest dostępny od 2199 zł. Przy zamówieniu większym niż 10 sztuk istnieje możliwość negocjacji.

Jeśli podobał Ci się ten wpis - proszę dziel się nim w mediach społecznościowych przy pomocy tych przycisków:

logo goodair

Możesz też napisać nam co myślisz w komentarzu (pod propozycjami innych artykułów z bloga). Twoje wpisy są dla nas ważne!


Przeczytaj koniecznie o...

Odpowiedz

GOODAIR Sp. z o.o.

ul. Wita Stwosza 16
50-148 Wrocław
NIP: 8971834947

Doradztwo techniczne i statusy zamówień

tel: +48 574 003 908
mail: bok@goodair.pl

Odbiór osobisty i sprawdzenie dostępności produktu w Magnolia Park

mail: magnolia@goodair.pl
tel: +48 505 968 789

Gwarancja i zwrot, ekspresowa, darmowa wysyłka, bezpieczne zakupy
Bestsellery