Największym cudem życia jest przekazać je dalej. To sentencja, która nabiera realnego znaczenia po tym jak zostaniesz rodzicem. Każdy rodzic dba, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo, jadło to co najlepsze i było zdrowe, a także żyło w czystym otoczeniu. Jednak dzisiejszy stan powietrza w Polsce bardzo utrudnia sprostanie tym wymaganiom. Pyłki, kurz, pleśnie i rosnące stężenie smogu, to wszystko wpływa negatywnie na małe dzieci, których systemy odporności są słabsze od tych w pełni rozwiniętych u dorosłych.

Oczyszczacz powietrza dla dziecka

Czy zastanawiałeś się jakim powietrzem oddycha twoje dziecko w domu?
Pewnie nie, na co dzień ignorujemy coś tak oczywistego jak powietrze. Sprzątasz, odkurzacz, myjesz podłogi, wycierasz kurze i dbasz o to, żeby w domu ładnie pachniało.  Jednak efekt jest krótkotrwały, ponieważ poruszane drobinki kurzu pozostają w powietrzu, które później wdychasz. To “świeże powietrze” może zawierać również zarodniki pleśni, fragmenty naskórka, roztocza, czy rakotwórcze substancje (SLS, SLES). To wszystko powoduje niemałe spustoszenie w organizmach dorosłych. Natomiast organizmy dzieci wolniej adaptują się do zmieniających się warunków panujących w powietrzu. Każdy patogen, kurz czy alergen wywołuje u nich natychmiastową reakcję. Natomiast mali alergicy odczuwają skutki przebywania w pomieszczeniu, w którym powietrze nie zostało oczyszczone z alergenów.
Oczyszczacze powietrza dla dzieci powinny pracować możliwie jak najciszej. To pierwsza cecha, na którą powinnaś zwrócić uwagę. Wybrany model powinien w trybie nocnym pracować poniżej 25 dB. Najlepsze produkty osiągają nawet 16dB – jest poziomo szelestu liści. Małe dzieci lubią jak coś szumi (przykład “misia szumisia”) może dzięki oczyszczaczowi powietrza łatwiej uda ci się uśpić “małego rozbójnika”. Komfort użytkowania postaw na pierwszym miejscu, ponieważ zależy ci na tym, aby twoje dziecko było zdrowe, ale również wyspane. Kolejna funkcja nie mniej ważna to kilkuetapowa filtracja powietrza. Doskonale jeżeli jest jak najwięcej dzięki temu masz pewność, że większość zanieczyszczeń zostanie wyeliminowana. Bardzo ważne jest, aby posiadały filtr węglowy, ponieważ wyłapuje mikroskopijne bakterie i wirusy. Ostatnia funkcja to możliwość nawilżania powietrza. Nie jest najważniejsza, jednak może stać użyteczna zimą, gdy w mieszkaniu panuje suche powietrze. Tutaj warto sprawdzić możliwość odseparowania funkcji nawilżania od oczyszczania. Nie wolno dopuszczać do zawilgocenia powietrza, ponieważ doprowadzi to do idealnej sytuacji dla rozwoju bakterii – ciepło i wilgotno.

Oczyszczacze powietrza dla dzieci – przykłady

Przedstawiona wyżej czeklista na pewno ułatwi Ci podjęcie odpowiedniej decyzji. Jednak poniżej opiszemy skrótowo jeden z naszych typów – Sharp KC A40EUW. Sharp KC A40EUW jest inteligentnym oczyszczaczem, który działa w myśl zasady: Włącz i Zostaw. Dzięki zestawowi czujników: czystości, nawilżenia i temperatury sam dostosuje odpowiedni program oczyszczania i nawilżania. Wykorzystuje technologię Plasmacluster, która usuwa chorobotwórcze patogeny. Ponadto jest w stanie oczyścić do 216 m3/h i nawilżyć do 450 ml/h. Perfekcyjnie filtruje powietrze w pomieszczeniach do 26 m2, nie zakłócając przy tym snu najmniejszych domowników, ponieważ w trybie SILENT emituje tylko 16 dB. Dodatkowo został wyposażony w filtr HEPA H13, który usuwa 99,97% frakcji pyłów PM 2.5 i PM 10, dzięki temu należy do najskuteczniejszych w swojej kategorii cenowej.

Jeśli podobał Ci się ten wpis - proszę dziel się nim w mediach społecznościowych przy pomocy tych przycisków:

logo goodair

Możesz też napisać nam co myślisz w komentarzu (pod propozycjami innych artykułów z bloga). Twoje wpisy są dla nas ważne!


Przeczytaj koniecznie o...

Odpowiedz

GOODAIR Sp. z o.o.

ul. Wita Stwosza 16
50-148 Wrocław
NIP: 8971834947

Doradztwo techniczne i statusy zamówień

tel: +48 574 003 908
mail: bok@goodair.pl

Odbiór osobisty i sprawdzenie dostępności produktu w Magnolia Park

mail: magnolia@goodair.pl
tel: +48 505 968 789

Gwarancja i zwrot, ekspresowa, darmowa wysyłka, bezpieczne zakupy
Bestsellery